Aktualizacja: Maj 2024

Chcesz mieć dostęp do świeżych kiełków pełnych witamin i minerałów przez cały rok? Potrzebujesz zatem kiełkownicy w swojej kuchni. To niedrogi gadżet, z którym wyhodujesz ulubione kiełki w przeciągu kilku dni – bez chemikaliów i tylko przy pomocy wody. Jaka kiełkownica najlepiej sprawdzi się w domu? Jakie rodzaje kiełkownic są dostępne w sklepach? Sprawdź, jakie modele pokochali użytkownicy i wybierz kiełkownicę dla siebie.

Najtańsza alternatywa
Zestaw Trzech Kiełkownic Practic
Zestaw Trzech Kiełkownic Practic

Rozwiń

Nasz wybór
Wielopoziomowa Kiełkownica Toraf
Wielopoziomowa Kiełkownica Toraf

Rozwiń

Produkt premium
Kiełkownica Browin
Kiełkownica Browin

Rozwiń

W rankingu najlepszych kiełkownic do domu znajdziesz przeróżne rodzaje naczyń do wysiewu kiełków – szklane, z tworzywa sztucznego, z metalowymi nakrętkami, jak i z plastikowymi. Nie zabrakło również gotowych zestawów do wysiewu, czyli modeli z zestawem nasion – a to spora oszczędność na start.

Spis treści:

Ranking kiełkownic do domu

1. Wielopoziomowa Kiełkownica Toraf

Wielopoziomowa Kiełkownica Toraf
Szukasz kiełkownicy, z którą możesz wyhodować aż 3 rodzaje kiełków jednocześnie? Wielopoziomowa kiełkownika od firmy Toraf to najlepszy wybór dla Ciebie. Trzy poziomy do wysiania nasion, wbudowane otwory do wentylacji oraz aż 10 opakowań nasion sprawiają, że to najlepszy produkt w naszym zestawieniu.

JAKOŚĆ

CENA

Kiełkownica od firmy Toraf to model składający się z trzech szalek do wysiewania nasion. Średnica każdego poziomu wynosi 20 cm, dzięki czemu możesz wyhodować wiele kiełek w tym samym czasie. Cała kiełkownica zajmuje mało miejsca, dzięki czemu to świetny gadżet do każdej kuchni.

Kiełkownica Toraf zapewnia dużo miejsca na nasiona, ale także odpowiednią wentylację kiełek podczas hodowania. Wszystko z sprawą otworów wentylacyjnych znajdujących się na szczycie obudowy. Masz więc pewność, że wszystkie kiełki otrzymują odpowiednią ilość świeżego powietrza, co pomaga im rosnąć, pomaga oddychać a dodatkowo chroni przed pleśnią.

Kupują tę kiełkownicę, możesz zacząć wysiewać nasiona od razu po rozpakowaniu. W zestawie otrzymasz aż 10 opakowań różnych typów nasion. Znajdziesz m.in. kiełki brokuła, ciecierzycy, lucerny, rzodkiewki, fasoli mung oraz mieszkanki: pikantną, łagodną i chińską.

Zalety
3 poziomy do hodowania 3 rodzajów kiełków jednocześnie
szalki o szerokości 20 cm
otwory do wentylacji chronią przed pleśnieniem
aż 10 rodzajów kiełków do hodowania
Wady
instrukcja kiełkownicy wprowadza w błąd odnośnie metody hodowania kiełków

2. Zestaw Trzech Kiełkownic Practic

Zestaw Trzech Kiełkownic Practic
Jeden z najtańszych produktów w naszym zestawieniu, czyli zestaw trzech kiełkownic od firmy Practic. Każda z nich jest wykonana z bardzo estetycznego tworzywa sztucznego, dlatego jest schludna i łatwa w czyszczeniu. Wymiary jednej kiełkownicy to 18 x 8,5 cm.

JAKOŚĆ

CENA

Szukasz praktycznego zestawu w świetnej cenie? Postaw na trzy osobne kiełkownice od firmy Practic. Każda kiełkownica jest wykonana z polipropylenu i została wyprodukowana w Polsce. Pomimo bardzo niskiej ceny, każda kiełkownica jest bardzo trwała, odporna na uszkodzenia, a do tego bardzo łatwa w czyszczeniu. Możesz je przechowywać w lodówce.

Każda z kiełkownic Practic pozwala na wyhodowanie dużej ilości kiełków za jednym zamachem, ale nie zajmują wcale dużo miejsca. Szerokość kiełkownicy wynosi 8,5 cm, długość wynosi 18 cm, a wysokość – 5 cm. Kiełkownice bez problemu zmieszczą się na parapecie, w lodówce lub w szafce, jeżeli akurat z nich nie korzystasz.

Zalety
3 kiełkownice w zestawie
wykonane z wytrzymałego polipropylenu
bardzo niska cena
Wady
małe otwory wentylacyjne

3. Kiełkownica Browin

Kiełkownica Browin
Mała, zgrabna i bardzo wygodna kiełkownica typu twist-off. Model od firmy Browin ma kształt słoiczka o pojemności 580 ml oraz jest wyposażona w zakrętkę z sitkiem. W zestawie znajdziesz także komplet nasion Fitfresh na start, dzięki czemu możesz od razu zabrać się do wysiewania.

JAKOŚĆ

CENA

Kiełkownica Browin już na pierwszy rzut oka wyróżnia się na tle innych modeli. To produkt typu twist-off, czyli słoik wyposażony w zakrętką z sitkiem. Wbrew pozorom to o wiele bardziej wszechstronny produkt, który możesz wykorzystać nie tylko do kiełkowania, ale i do odsączania warzyw lub owoców z wody. Ten gadżet z pewnością przyda Ci się w domu.

Jakie wymiary ma kiełkownica Browin? Słoik ma pojemność 580 ml, a zakrętka gwint o średnicy 82 mm. Słoik jest zatem bardzo pojemny (pozwala na wysiewanie sporej ilości nasion jednocześnie), a zakrętka jest uniwersalna i pasuje również do innych słoików z gwintami o tej samej średnicy.

Kiełkownica Browin to świetny wybór z jeszcze jednego powodu: w zestawie znajdziesz 6 opakowań nasion od firmy FitFresh. Otrzymasz kiełki brokuła, kapusty chińskiej, jarmużu czerwonego, słonecznika, cebuli oraz kalarepy czerwonej. To mniej popularne kiełki, ale o świetnych właściwościach dla zdrowia.

Zalety
wygodny i estetyczny słoik
zakrętka twist-off z sitkiem do odsączania nadmiaru wody
duża pojemność
6 rodzajów nasion do kiełkowania w zestawie
możesz jej użyć także do płukania warzyw i owoców
Wady
jeden z droższych produktów

4. Kiełkownica Tescoma

Kiełkownica Tescoma
Kolejna ciekawa kiełkownica tym razem od firmy Tescoma. To model stojący wykonany z tworzywa sztucznego w kształcie cylindra. Ma bardzo dużą pojemność aż 700 ml, specjalne otwory wentylacyjne, a dodatkowo możesz ją myć w zmywarce. Niestety, to jeden z droższych produktów w naszym zestawieniu.

JAKOŚĆ

CENA

Kiełkownica Tescoma to produkt z wyższej półki cenowej, ale również o wysokiej jakości. Jest wykonana z mocnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest odporna na uszkodzenia i zarysowania. Co więcej, możesz także myć ją bezpiecznie w zmywarce, dlatego pojemnik zawsze pozostanie czysty i higieniczny.

Jakie wymiary ma kiełkownica Tescoma? Jej pojemność to aż 700 ml, całkowita wysokość wynosi 18,5 cm, a szerokość – 8,5 cm. To spory model, który pomieści wiele nasion, a tym samym pozwoli Ci na pozyskanie wielu kiełków z jednego wysiewu.

W tym modelu nie mogło zabraknąć także otworów wentylacyjnych oraz zakrętki z sitkiem. Kominek wentylacyjny zapewnia odpowiedni dostęp powietrza, który pomaga kiełkom rosnąć, ale chroni je przed pleśnią. Wbudowane sitko sprawia, że bez problemu odsączysz nadmiar wody z nasion.

Zalety
bardzo wytrzymała kiełkownica z tworzywa sztucznego
przystosowana do mycia w zmywarce
posiada otwory wentylacyjne
zakrętka posiada sitko do odsączania nasion
bardzo pojemna
Wady
jeden z droższych produktów w rankingu

5. Kiełkownica Słoikowa z Ociekaczem

Kiełkownica Słoikowa z Ociekaczem
Praktyczne i wygodne kiełkownice słoikowe – w jednym zestawie otrzymasz dwa słoiczki, ociekacz oraz tackę. Każda z kiełkownic jest wyposażona w zakrętkę z otworami, która pozwala szybko odsączyć nadmiar wody, a jednocześnie dostarcza do środka odpowiednią ilość powietrza.

JAKOŚĆ

CENA

Słoikowa kiełkownica to idealny wybór, jeśli szukasz modelu o wiele szerszym zastosowaniu. Słoiczki z zakrętkami możesz wykorzystać również do odsączania ziół i owoców, jeśli akurat nie hodujesz w nich kiełków. Co więcej, oba modele są świetnie wyprofilowane, dzięki czemu kiełki cały czas znajdują się pod kątem.

Kupując tę kiełkownicę otrzymasz zestaw akcesoriów do wygodnego wysiewu kiełków. Każda kiełkownica jest wyposażona w zakrętkę z sitkiem do szybkiego odsączania nadmiaru wody. Dodatkowo otrzymasz podstawkę z funkcją ociekacza oraz stojak na kiełkownice.

Ta kiełkownica to bardzo wytrzymały produkt, dlatego warto w nią zainwestować, mimo że należy do jednych z droższych produktów. Szklany słoiczek i metalowe zakrętki są odporne na zarysowania, a nawet stłuczenie. Co więcej, możesz je czyścić w zmywarce, dlatego kiełkownica zawsze będzie perfekcyjnie czysta.

Zalety
dwie kiełkownice w zestawie
podstawka i stojak na kiełkownice gratis
zakrętki wyposażone w drobne sitko
można myć w zmywarce
Wady
wąski gwint utrudnia wyjęcie kiełków

6. Wielopoziomowa Kiełkownica Biogród

Wielopoziomowa Kiełkownica Biogród
Wielopoziomowa kiełkownica w kształcie sześciokąta idealna do wysiewania kilku rodzajów nasion na raz. Model od firmy Biogród jest wykonana w całości z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest bardzo lekka, ale dość wytrzymała. Kiełkownica wyróżnia się inteligentnym systemem odprowadzania wody oraz możliwością czyszczenia w zmywarce.

JAKOŚĆ

CENA

Kiełkownica Biogród to wielopoziomowy model wykonany z plastiku. Całkowite wymiary tego modelu to 17,5 x 20 x 18,5 cm. Jest to zatem dość spora i pojemna kiełkownica. Co więcej, plastik, z którego jest wykonana, jest solidny, wytrzymały i całkowicie bezpieczny podczas kontaktów z żywnością.

Jak każda wielopoziomowa kiełkownica, ten model jest wyposażony w specjalne separatory, który oddzielają jeden poziom od drugiego. Co ciekawe, każda z tacek posiada specjalne wypustki, które pomagają regulować stopień nawodnienia kiełków. W pokrywie znajdują się dodatkowo otwory zapewniające dopływ świeżego powietrza do kiełków.

Miłym i przydatnym uzupełnieniem całego zestawu są 3 opakowania rzodkiewki, które otrzymasz gratis.

Zalety
3 poziomy do wysiewania kiełków – łączna pojemność 3 l
wypustki do regulowania nawodnienia
otwory wentylacyjne na pokrywie
3 opakowania nasion rzodkiewki w zestawie
Wady
dość drogi produkt
tylko jeden rodzaj nasion w zestawie