Aktualizacja: Maj 2024

Chcesz wymieszać klej, farbę, a nawet beton szybko, dokładnie i bez męczenia rąk? Potrzebujesz mieszarki do kleju. To proste w obsłudze urządzenie całkowicie odmieni jakość przygotowywanych materiałów budowlanych oraz to, ile czasu Ci to zajmie. Poznaj ranking elektrycznych mieszadeł do kleju i wybierz model, który najlepiej spełni Twoje wymagania.

Najtańsza alternatywa
Falon-Tech FT80211
Falon-Tech FT80211

Rozwiń

Nasz wybór
Magnum MGM01
Magnum MGM01

Rozwiń

Produkt premium
Berhard BER-M-3100
Berhard BER-M-3100

Rozwiń

Magnum MGM01 to najlepszy wybór dla każdego, biorąc pod uwagę jakość wykonania oraz niską cenę. Moc na poziomie aż 2800 W sprawia, że urządzenie bezbłędnie radzi sobie z każdym klejem i zaprawą. W zestawie znajdują się także 2 mieszalniki, a urządzenie pozwala na płynną regulację obrotów do 970 RPM.

Berhard BER-M-3100 to model, który zdecydowanie możemy zaliczyć do produktów premium. I wcale nie ze względu na cenę — ta jest tylko niewiele wyższa od innych modeli. Mieszarka Berhard ma moc aż 3100 W, płynną regulację obrotów do 1050 RPM oraz wbudowane diody LED, które oświetlają mieszaną zaprawę. To świetny wybór, jeśli oczekujesz od sprzętu jakości premium.

I na koniec — produkt budżetowy — Falcon-Tech FT80211. To najtańszy produkt, ale o bardzo dobrych parametrach. Znajdziesz tu moc na poziomie 2550 W, ergonomiczny uchwyt, do 1500 obrotów na minutę i uniwersalną złączkę M14.

Spis treści:

Ranking mieszarek do kleju i zaprawy 2023

1. Magnum MGM01

Magnum MGM01
Elektryczne mieszadło Magnum MGM01 oferuje mega przystępną cenę, niezawodną jakość i mocny silnik. Dzięki płynnej regulacji obrotów i mocy 2800 W sprawdza się świetnie zarówno w przypadku kleju, jak i zapraw, żywic epoksydowych czy innego rodzaju chemikaliów.

JAKOŚĆ

CENA

Magnum MGM01 to wszechstronne mieszadło, które poradzi sobie z różnymi rodzajami zapraw i klejów. Producent zapewnia, że jest przeznaczone do mieszania:

  • farb
  • klejów
  • zapraw tynkarskich, cementowych i wapiennych
  • żywic epoksydowych
  • gipsu
  • niepalnych chemikaliów

Za tak uniwersalne zastosowanie odpowiadają głównie dwa parametry: wysoka moc oraz regulowana prędkość obrotowa.

Moc wynosi maksymalnie 2800 W, dzięki czemu silnik radzi sobie nawet z mieszaniem gęstych substancji. Prędkość obrotowa wynosi do 970 RPM. Płynna regulacja sprawia, że możesz precyzyjnie ją dostosować do rodzaju mieszanej substancji.

Magnum MGM01 to także bardzo wygodna praca bez męczenia rąk. Specjalna obudowa jest wyposażona w dwa uchwyty, dzięki czemu urządzenie trzymasz wygodnie obiema rękami.

Obudowa ma jeszcze jedną dużą zaletę — szybko i łatwo ją rozkręcisz, aby wyczyścić wszystkie komponenty wewnątrz urządzenia. Samo urządzenie waży tylko 4,5 kg.

W zestawie z mieszarką elektryczną otrzymasz aż 2 mieszadła 120 mm oraz dodatkowe szczotki do czyszczenia.

Zalety
wysoka moc aż 2800 W
świetna jakość za niewielkie pieniądze
płynna regulacja obrotów do 970 RPM
2 mieszalniki w zestawie
zapasowa szczotka gratis
Wady
krótki przewód zasilający

2. Berhard BER-M-3100

Berhard BER-M-3100
Szukasz jeszcze mocniejszej mieszarki do prac w domu? Wybierz Berhard BER-M-3100. To model o mocy aż 3100 W oraz prędkości obrotowej do 1050 RPM. W zestawie znajdziesz 2 mieszadła oraz zestaw szczotek. Samo urządzenie waży mniej niż 5 kg.

JAKOŚĆ

CENA

Berhard BER-M-3100 to jeden z mocniejszych modeli z naszym zestawieniu. Maksymalna moc silnika wynosi aż 3100 W, dzięki czemu urządzenie jeszcze lepiej radzi sobie z mieszaniem nawet gęstych zapraw.

To jednak nie wszystko — mieszarka Berhard jest wyposażona także w dwa pręty łączące. Co to oznacza dla Ciebie w praktyce? Możesz używać dwóch mieszalników niezależnie, dzięki czemu praca przebiegnie jeszcze szybciej i to bez pracochłonnego mycia mieszalników.

W zestawie, oprócz samej mieszarki, znajdziesz również akcesoria do pracy i konserwacji urządzenia — 2 mieszadła, zapasowe szczotki oraz 2 klucze obsługowe.

Najlepsze jednak zostawiamy na koniec — mieszarka Berhard jest wyposażona również w podświetlenie LED. Ten niewielkie dodatek całkowicie zmienia wygodę podczas mieszania. Dzięki niemu połączysz ze sobą składniki jeszcze dokładniej.

Zalety
wysoka moc na poziomie 3100 W
podświetlenie LED dla lepszej widoczności
płynna regulacja obrotów do 1050 RPM
2 pręty łączące pozwala używać mieszadeł niezależnie od siebie
Wady
nieco droższy od innych modeli

3. Falon-Tech FT80211

Falon-Tech FT80211
Masz ograniczony budżet, ale pilnie potrzebujesz elektrycznego mieszadła? Sięgnij po model Falcon-Tech FT80211. To tanie, ale skuteczne i wszechstronne mieszadło do prac domowych. Znajdziesz tu silnik o mocy 2550 W, mieszadło 140 mm oraz klucze obsługowe i zapasową szczotkę.

JAKOŚĆ

CENA

Falcon -Tech FT80211 to jedno z najtańszych modeli z naszym zestawieniu. Wcale jednak nie oznacza to, że należy do produktów o słabej jakości. Zarówno obudowa, silnik, jak i mieszadła są wykonane na tyle dobrze, że bez problemu wytrzymają mieszanie nawet gęstszych mas.

Konstrukcja silnika oraz jego obudowy jest przemyślana. Przykładowo — mieszalniki montowane są na uniwersalny gwint M14, dzięki czemu z łatwością znajdziesz dodatkowe akcesoria pasujące do modelu FT80211.

Mieszarka Falcon-Tech to także spory zakres regulacji obrotów, który maksymalnie wynosi do 1500 RPM. Urządzenie oferuje 6-stopniową, płynną regulację prędkości obrotowej, dzięki czemu idealnie dopasujesz liczbę obrotów na minutę do rodzaju mieszanki.

Na koniec przyjrzyjmy się akcesoriom, które otrzymasz w zestawie. Znajdziesz tu zapasowe klucze do czyszczenia i konserwacji urządzenia, dodatkowe szczotki oraz instrukcję obsługi.

Zalety
wysoka prędkość obrotowa (do 1500 RPM) z 6-stopniową, płynną regulacją
wytrzymała obudowa
mieszadło montowane na uniwersalny gwint M14
bardzo niska cena
optymalna moc 2550 W
Wady
może nie zdać egzaminu w przypadku naprawdę gęstych mas

4. Lex LXM25-2H

Lex LXM25-2H
Wytrzymała, bezpieczna i bardzo wygodna mieszarka elektryczna do mas. LEX LXM25-2H charakteryzuje się mocą 2500 W, silnikiem z wytrzymałą przekładnią i 6-stopniową regulacją obrotów. W zestawie znajdziesz dodatkowe mieszalniki oraz przedłużki, aby praca przebiegała jeszcze wygodniej.

JAKOŚĆ

CENA

Mieszarka elektryczne LEX LXM25-2H jest nieocenionym pomocnikiem podczas remontu, budowy i drobnych prac w domu. Silnik o mocy 2500 W z mocną przekładnią radzi sobie nawet ze sporym obciążeniem. Dzięki temu możesz wykorzystać go do mieszania farb i klejów, a także zapraw tynkarskich, cementowych i epoksydowych.

Oprócz sporej mocy, mieszarka LEX oferuje również regulowaną prędkość obrotową oraz funkcję blokady.

Prędkość obrotowa posiada płynną regulację w zakresie od 1 do 6 (od 0 do 900 RPM), dzięki czemu precyzyjnie dopasowujesz liczbę obrotów do typu substancji. Z kolei wbudowana blokada pozwala Ci przejść w tryb pracy ciągłej. Nie musisz zatem trzymać przycisku aż do momentu skończenia pracy.

Zarówno blokada, jak i regulacja prędkości, są umiejscowione na uchwycie. Takie rozwiązanie sprawia, że wszystkie parametry dopasowujesz wygodnie, intuicyjnie i bezpiecznie bez przerywania pracy.

To jednak nie wszystko! W zestawie znajdziesz oczywiście 2 mieszalniki oraz… 2 przedłużki. Dzięki temu możesz dopasować LEX LXM25-2H do swojego wzrostu — nawet długie mieszanie zaprawy stanie się o wiele komfortowe.

Zalety
bardzo dobra moc 2550 W
blokada do pracy ciągłej
intuicyjna i bezpieczna obsługa
obudowa z wytrzymałego tworzywa sztucznego
2 mieszalniki i 2 przedłużki w zestawie
Wady
brak informacji na temat zapasowych szczotek i kluczy do obudowy

5. Red Technic RTMI0017

Red Technic RTMI0017
Kolejna propozycja dla osób, które cenią sobie dobrą jakość i niską cenę. Mieszarka Red Technic to uniwersalne narzędzie z regulacją obrotów do mieszania różnych mas. Urządzenie posiada silnik 2650 W oraz prędkość obrotową do 900 RPM.

JAKOŚĆ

CENA

Główną zaletą Red Technic RTMI0017 jest mocna i ergonomiczna konstrukcja. Obudowa jest wyposażona w profilowany uchwyt, dzięki któremu złapiesz mieszadło oburącz. Co więcej, urządzenie jest lekkie (waży mniej niż 4 kg). Praca z nim jest bezpieczna i nie obciąża rąk.

W tym modelu nie mogło zabraknąć również regulacji prędkości, dzięki której urządzenie dostosowuje się do rodzaju i gęstości mieszanej masy. Red Technic RTMI0017 oferuje 6 poziomów prędkości obrotowej, dlatego tak samo świetnie zda egzamin podczas mieszania kleju, farb, jak i tynkarskich zapraw.

Na koniec przyjrzyjmy się akcesoriom, które znajdziesz w zestawie. Oprócz urządzenia otrzymasz także mieszalnik o średnicy 120 mm, klucze do konserwacji silnika oraz zapasowe szczotki.

Zalety
moc 2650 W
niska cena
ergonomiczny uchwyt oburęczny
wytrzymała obudowa
6 poziomów regulacji prędkości obrotowej
dodatkowe klucze i szczotki węglowe gratis
Wady
krótki przewód zasilania

6. Euro Craft ECID212

Euro Craft ECID212
Euro Craft ECID212, czyli uniwersalne mieszadło do kleju, zapraw i farb. Ten model cechuje się mocą na poziomie 2000 W i maksymalną prędkością obrotową na poziomie 800 RPM, dzięki czemu w zupełności wystarcza na potrzeby domowe. W zestawie z mieszalnikiem wyposażonym w 3 łopatki.

JAKOŚĆ

CENA

Model od firmy Euro Craft z pewnością zadowoli każdego, kto potrzebuje mieszadła do drobnych prac w domu. To niewielkie urządzenie, poręczne i ergonomiczne urządzenie — znajdziesz tu lekką obudowę z tworzywa sztucznego i aluminium, wygodny uchwyt na obie ręce oraz uniwersalny gwint do mieszadła M14.

To jednak nie wszystko! Warto zwrócić uwagę także na przemyślaną konstrukcję silnika. Na jego obudowie znajdziesz szereg otworów, które zapewniają optymalną wentylację. Urządzenie nie przegrzeje się nawet przy intensywnym mieszaniu gęstej masy.

Na uwagę zasługuje również mieszalnik o konstrukcji z 3 łopatkami. Taka budowa zapewnia bardzo dokładnie łączenie składników. I to w krótkim czasie. Średnica mieszalnika wynosi 120 mm.

Zalety
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
3-łopatkowy mieszalnik dla szybszego i dokładniejszego mieszania masy
Wady
maksymalna prędkość obrotowa to tylko 800 RPM
moc niższa od innych modeli w rankingu
brak informacji na temat akcesoriów do czyszczenia i konserwacji

7. Ondragon OD001

Ondragon OD001
Ondragon OD001 to model o wysokiej mocy i super przystępnej cenie. Świetnie sprawdzi się do mieszania zapraw, klejów i farb. W zestawie znajdziesz 2 klucze, szczotki oraz mieszalnik o sporej średnicy (120 mm), dzięki czemu wymieszasz szybko nawet spore ilości zaprawy.

JAKOŚĆ

CENA

Ondragon OD001 to mieszarka z bardzo mocnym silnikiem — moc urządzenia wynosi 2800 W. Wybierając tę mieszarkę masz więc pewność, że poradzi sobie ona nawet z gęstszymi materiałami budowlanymi.

To jednak niejedyna jej zaleta. Znajdziesz tu również szeroki zakres prędkości obrotowej (do 1500 RPM), dzięki czemu wykonasz pracę jeszcze szybciej i dokładnie dopasujesz prędkość do typu masy.

W zestawie nie mogło zabraknąć oczywiście mieszalnika o średnicy 120 mm. Uniwersalny gwint montażowy M14 sprawia, że bez problemu wymienisz go w przyszłości — nawet na model o większej średnicy (maksymalna średnica w modelu OD001 wynosi 140 mm).

Zalety
wysoka moc 2800 W
regulowana prędkość obrotowa od 0 do 1500 RPM
w zestawie mieszalnik, klucze i szczotki
uniwersalny gwint M14
świetna cena i jakość
Wady
brak przedłużki w zestawie

8. Boxer OX-1201

Boxer OX-1201
Na ostatnim miejscu w naszym zestawieniu znalazła się mocna mieszarka od firmy Boxer. Urządzenie oferuje wysoką moc, ergonomiczny uchwyt oraz regulowaną prędkość obrotową. Otrzymasz ją w zestawie z mieszalnikiem o średnicy 120 mm.

JAKOŚĆ

CENA

Na początku przyjrzyjmy się parametrom technicznym modelu OX-1201. Urządzenie ma wysoką moc na poziomie 2800 W oraz prędkość obrotową od 0 do 970 RPM. Takie połączenie sprawia, że Boxer OX-1201 zda egzamin podczas mieszania różnych substancji.

Warto również zwrócić uwagę na dość małą wagę oraz ergonomiczną budowę. Całkowita waga urządzenia wynosi ok. 4 kg, dzięki czemu nie męczy rąk. Wygodna obudowa pozwala na oburęczny chwyt, dlatego urządzenie świetnie leży w rękach i pozwala na dużą kontrolę podczas pracy.

To mieszadło jest wyposażone w standardową złączkę na śrubę M14, dzięki temu nie musisz martwić się o dopasowywanie nowego mieszalnika w przyszłości.

Zalety
wysoka moc 2800 W
regulowana prędkość obrotowa do 970 RPM
mała waga ok. 4 kg
uniwersalna złączka M14 do mieszalnika
Wady
pomimo deklarowanych parametrów, mieszarka nie radzi sobie z gęstymi materiałami