Aktualizacja: Styczeń 2023

Parasol grzewczy i promiennik ciepła to najlepszy sposób na ogrzanie się, nawet gdy na zewnątrz jest chłodno. I chociaż po parasole najczęściej sięgają restauracje, puby i knajpy, to równie świetny wybór do przydomowego ogrodu, tarasu, patio, a nawet na balkon. Wszystko zależy od tego, jak wydajnego i mocnego modelu potrzebujesz. Jaki parasol grzewczy lub promiennik ciepła sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku? Sprawdź ranking najlepszych i najpopularniejszych modeli, i wybierz coś dla siebie.

Najtańsza alternatywa
Maltec GH285 Tropical
Maltec GH285 Tropical

Rozwiń

Nasz wybór
Fixo Garden Flame GF 12
Fixo Garden Flame GF 12

Rozwiń

Produkt premium
Riwall Pro Hanna
Riwall Pro Hanna

Rozwiń

W rankingu najlepszych parasoli grzewczych oraz promienników na podczerwień znajdziesz cały przekrój modeli do domu i do restauracji. Uwzględniliśmy kompaktowe modele na prąd oraz pełnowymiarowe parasole zasilane gazem do największych ogrodów.

Na pierwszych trzech miejscach znalazły się następujące modele: Fixo Garden Flame GF 12, Maltec GH285 Tropical oraz Riwal Pro Hanna.

Bezapelacyjnym i najlepszym wyborem jest Fixo Garden Flame GF 12. To pełnowymiarowy parasol gazowy o mocy maksymalnej do 12,5 kW. Jest wyposażony w najważniejsze zabezpieczenia chroniące przed wyciekaniem gazu. Posiada kółka transportowe, uchwyt, a także efektowny “płomień”, który dodaje uroku po zmroku.

Szukasz nieco tańszej alternatywy? Postaw na model od firmy Maltec. Tropical GH285 łączy w sobie dość spore wymiary z wysoką mocą maksymalną i zasilaniem na gaz. Czarna obudowa sprawia, że jest niezwykle uniwersalny, a mniejsza wysokość, że idealnie sprawdza się na mniejszych przestrzeniach.

Jeżeli nie chcesz iść na kompromisy sięgnij po model Riwall Pro Hanna. To jeden z najdroższych modeli, ale o wysokiej mocy maksymalnej, bardzo wytrzymałej obudowie i stabilnej konstrukcji. To najlepszy model, jeśli szukasz czegoś do użytku profesjonalnego.

Spis treści:

Ranking najlepszych promienników ciepła i parasoli grzewczych 2022

1. Fixo Garden Flame GF 12

Fixo Garden Flame GF 12
Fixo Garden Flame to najlepszy parasol grzewczy, za którego nie zapłacisz dużo. Model GF 12 to parasol gazowy, do którego musisz podłączyć butlę z propanem/butanem. Wysoka moc, system zabezpieczeń, a także promień grzewczy 5 m sprawia, że to wydajny i bardzo ciepły ogrzewacz do restauracyjnych i domowych ogrodów. Gratis otrzymasz zestaw podłączeniowy oraz pokrowiec do przechowywania.

JAKOŚĆ

CENA

Główną zaletą Fixo Garden Flame jest solidna, bezpieczna i wytrzymała konstrukcja. Urządzenie waży aż 20 kg, co stanowi ważne zabezpieczenie przed przechyleniem nawet pod wpływem silnego wiatru. To jednak nie wszystko. Fixo Garden Flame kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo otoczenia i wszystkich użytkowników, którzy z niego korzystają, dlatego nie zabrakło tu czujników i zabezpieczeń takich jak:

  • czujnik antyprzechyłowy
  • czujnik stężenia CO2
  • ochronę przed ulatnianiem się gazu
  • kratkę zabezpieczającą przed poparzeniem

Garden Flame GF12 to również wysoka moc grzewcza, dwustopniowa regulacja grzania oraz duży zasięg grzania. Moc grzania wynosi od 5 kW do 12,5 kW, a dwa poziomy mocy grzania pozwalają dopasować intensywność ciepła do pory roku lub preferencji użytkowników. Ciepło rozchodzi się na odległość do 5 m, dzięki czemu świetnie zdaje egzamin nawet na dużych tarasach.

Warto również zwrócić uwagę na specjalny ekran typu flame screen. Dzięki niemu płomień prezentuje się naprawdę pięknie, co również ma duże znaczenie, jeśli liczą się dla Ciebie aspekty wizualne. Znajdziesz tu również kółka transportowe, które pomagają przenieść parasol z miejsca na miejsce.

Zalety
moc grzewcza do 12,5 kW
wykonany z blachy odpornej na korozję
czujniki i zabezpieczenia zwiększają bezpieczeństwo
wbudowane kółka transportowe dla łatwiejszego przenoszenia
zasięg grzania do 5 m
pokrowiec do przechowywania gratis
Wady
jeden z większych modeli w naszym zestawieniu
waży ok. 20 kg

2. Maltec GH285 Tropical

Maltec GH285 Tropical
Szukasz kompaktowego, ale wydajnego parasola grzewczego? Postaw na Maltec GH285 Tropical. To promiennik gazowy o wysokości niecałych 136 cm i szerokości ok. 45 cm. Świetnie wpasuje się w mniejsze ogródki gastronomiczne, balkony oraz tarasy. Maltec Tropical nie ustępuje jednak pod względem mocy i zasięgu ogrzewania.

JAKOŚĆ

CENA

Maltec GH285 Tropical to najmniejszy model dostępny w naszym rankingu. Wysokość 136 cm sprawia, że świetnie sprawdza się do ogrzewania niskich altan, namiotów, ale też małych balkonów i otwartych ogródków gastronomicznych. Małe rozmiary jednak wcale nie oznaczają, że masz gorszą wydajność od innych modeli. Czas zasilania 1 butli wynosi nawet do 24 godzin, a zasięg rozprowadzanego ciepła to nawet 5 m.

Promiennik gazowy od firmy Maltec jest również dość lekki oraz wygodny w transporcie. Waga urządzenia wynosi tylko 14 kg. Wbudowane kółka na spodzie konstrukcji oraz dodatkowy uchwyt sprawiają, że nie musisz dźwigać urządzenia, co jest niesamowicie praktyczne i bezpieczne.

Parasol Maltec jest wyposażony również w pokrętło do regulacji, szybki zapłon, a w zestawie otrzymasz także reduktor do butli z gazem. Nie zabrakło tu oczywiście również zabezpieczeń np. antyprzechyłowego czy przeciwwypływowego oraz siatki zabezpieczającej przed kontaktem ze źródłem ciepła.

Zalety
kompaktowy i lekki promiennik do niskich altan, ogrodów i balkonów
wyposażony w uchwyt i kółka do transportu
wyposażony w czujniki i siatkę zabezpieczającą
w zestawie reduktor oraz wąż z zaciskami
bardzo dobra moc grzania do 14 kW
Wady
to jeden z tańszych modeli w zestawieniu, co niestety negatywnie wpływa na jakość wykonania

3. Riwall Pro Hanna

Riwall Pro Hanna
Parasol grzewczy Riwall Pro Hanna to propozycja dla osób poszukujących wysokiej jakości i dużej mocy na potrzeby domowe lub profesjonalne. Maksymalna moc urządzenia to aż 15 kW, a wysoka konstrukcja świetnie ogrzewa również wysokie altany. W zestawie znajdziesz również praktyczny pokrowiec do przechowywania.

JAKOŚĆ

CENA

Riwall Pro to jeden z większych parasoli gazowych w naszym zestawieniu. Wysokość urządzenia wynosi 215 cm, a jego szerokość maksymalna — 70 cm. Dzięki temu gwarantuje bardzo dobre rozpraszanie ciepła (nawet do 5 m od urządzenia). Zda egzamin także w wysokich namiotach.

W tym modelu również znajdziesz szereg zabezpieczeń, które chronią otoczenie oraz użytkowników przed kontaktem z ciepłem. Szklana rura oraz metalowe pręty chronią przed ogniem, a także dwa zabezpieczenia: przeciw wypływowe oraz antyprzechyłowe.

Promiennik ogrodowy Riwall Pro jest najcięższym modelem, jaki znajdziesz w naszym zestawieniu — waży aż 29 kg. Na szczęście producent powprowadzał rozwiązania, które ułatwiają transport tak ciężkiego parasola. Dodatkowe kółka na spodzie urządzenia oraz szeroki uchwyt sprawia, że wystarczy delikatnie przechylił urządzenie, aby przesunąć je z miejsca na miejsce.

Zalety
zapewnia ciepło do 5 m od promiennika
wyposażony w kółka i uchwyt do transportu
przeznaczony do stosowania z butlami propan-butan i propan o wadze 11 kg
w zestawie pokrowiec do przechowywania
Wady
waży blisko 30 kg
zajmuje sporo miejsca

4. Maltec Flame Heater FL185

Maltec Flame Heater FL185
Maltec FL185 to klasyczny parasol grzewczy o wszechstronnym zastosowaniu — do domu, jak i do restauracji. Do jego najważniejszych zalet należy wysoka moc maksymalna, duży zasięg ogrzewania oraz wykonanie z wytrzymałej stali. Urządzenie waży 22 kg, a jego wysokość wynosi 218 cm — to jeden z największych modeli w naszym zestawieniu.

JAKOŚĆ

CENA

Maltec Flame Heater FL185 należy do parasoli grzewczych zasilanych butlą z gazem propan-butan. Biorąc pod uwagę sugerowany rozmiar butli oraz zużycie gazu, czas ogrzewania na jednej butli wynosi od 12 do 24 godzin. Pamiętaj, że ostateczny czas pracy zależy od tego, jaką moc wybierzesz za pomocą pokrętła znajdującego się na obudowie.

Szukasz promiennika do ogrania dużych przestrzeni? Maltec FL185 sprawdzi się w tym wypadku wyśmienicie. To jeden z największych promienników w rankingu — jego wysokość wynosi 218 cm a szerokość całkowita 80 cm. Łącznie waży 22 kg.

Duże rozmiary to jednak duże problemy przy transporcie parasola lub zmianie jego lokalizacji. Na szczęście producent wziął to pod uwagę i wdrożył udogodnienia, z którymi transport nie sprawi Ci trudności. Urządzenie posiada zamontowane kółka. Wystarczy, że delikatnie go przechylisz i przesuniesz w pożądane miejsce.

W tym modelu nie zabrakło również dodatkowych zabezpieczeń. Znajdziesz tu system chroniący przed niekontrolowanym wypływem gazu oraz taki, który automatycznie wyłącza przepływ gazu, gdy promiennik się przechyli.

Zalety
precyzyjne pokrętło do regulacji temperatury
elektryczny zapłon do szybkiego rozpalenia
wbudowane kółka dla szybkiego i łatwego transportu
Wady
bardzo duże rozmiary sprawiają, że to model przeznaczony do obszernych ogródków, tarasów i altan
jeden z droższych modeli w rankingu

5. Lehmann Flame

Lehmann Flame
Szukasz wysokiej jakości i nowoczesnego designu do dużego ogrodu? Postaw na produkt z górnej półki, czyli Lehmann Flame. To model ważący aż 24 kg, ale dość smukły. Kształt piramidy sprawia, że parasol gazowy wygląda imponująco, ale stylowo. Nie zabrakło tu również zabezpieczeń czy wysokiej jakości stali nierdzewnej w srebrnym kolorze.

JAKOŚĆ

CENA

Lehmann Flame już na pierwszy rzut oka wyróżnia się swoim wyglądem. To nowoczesny parasol w kształcie piramidy w srebrnym kolorze. Parasol jest wykonany przede wszystkim ze stali nierdzewnej. Jest zatem bardzo odporny na uszkodzenia, jak i warunki atmosferyczne. Posłuży Ci przez lata.

Parasol Lehmann Flame to także wysoka moc palnika (z opcją regulacji) oraz duża maksymalna powierzchnia grzania. Urządzenie oferuje moc od 5 do 13 kW, a zasięg grzania wynosi 5 m. Bez problemu zatem ogrzejesz powierzchnię nawet do 75 m2. Warto również zwrócić uwagę, że możesz używać dwóch rodzajów płynnego gazu: propanu lub propan-butanu.

Lehamann Flame to nie tylko jakość, ale również bezpieczeństwo. Dostęp do ognia został zabezpieczony szklaną rurą, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia, użytkowników i zwierząt. Znajdziesz tu również zabezpieczenie przed przegrzaniem, przeciw niekontrolowanemu wypływaniu gazu oraz wyłączające parasol w momencie, gdy się przechyli.

Zalety
obudowa ze stali nierdzewnej w estetycznym srebrnym odcieniu
ciekawy kształt piramidy sprawia, że to piękny dodatek do ogrodu
w pełni bezpieczny i odporny na rdzę
odpowiedni do dużych ogrodów i powierzchni do 75 m2
Wady
wysoka cena
duże rozmiary
waga 22 kg

6. Camry CR7737

Camry CR7737
Camry CR7737 to ogrzewacz idealny do przydomowego ogrodu, tarasu lub patio. Dlaczego? Nie musisz martwić się o montowanie ciężkiej butli wypełnionej gazem — ten model działa na prąd! Promiennik Camry jest naprawdę łatwy w obsłudze, oferuje dwa poziomy mocy oraz regulację wysokości. Ponadto to najtańszy produkt w rankingu.

JAKOŚĆ

CENA

Camry CR7737 to elektryczny promiennik grzewczy. Nie wymaga podłączenia butli z gazem, dlatego jest bezpieczniejszy. Wystarczy, że podłączysz go do prądu i już możesz cieszyć się ciepłem na tarasie lub na balkonie. Co ciekawe, element grzejny ma żywotność aż 2000, a gdy się przepali, bez problemu możesz go samodzielnie wymienić.

Promiennik Camry dokładnie dopasowuje się do Twoich potrzeb, dzięki regulowanym elementom. Ustaw optymalną wysokość (od 157 cm do 202 cm) lub jedno z trzech poziomów ustawienia głowicy. Camry CR7737 oferuje dwa poziomy mocy (1000 W i 2000 W), dlatego bez problemu ogrzeje powierzchnię do 14 m2.

Camry CR7737 to najlższejszy model w naszym rankingu. Waga całkowita urządzenia wynosi niewiele ponad 10 kg, dzięki czemu możesz go przenieść z miejsca na miejsce bez problemu. Pomimo małej wagi to stabilny i wytrzymały parasol. Gumowe nóżki świetnie trzymają się podłoża, a okrągła podstawa skutecznie dociąża promiennik, dlatego nie przewróci się pod wpływem wiatru.

Zalety
promiennik na prąd — nie wymaga podłączania butli z gazem
najtańszy parasol w zestawieniu
świetny ogrzewacz na użytek domowy
regulowana wysokość stelaża oraz ustawienie głowicy
element grzejny może być wymieniony w warunkach domowych
lekki i mobilny
Wady
pozwala na ogrzanie powierzchni do 14 m2

7. Enders Polo 2.0

Enders Polo 2.0
Zgrabny, kompaktowy, ale wydajny ogrzewacz? To właśnie Polo 2.0. Ten model ma 42 cm szerokości i tylko 115 cm wysokości, dzięki czemu jest idealny do małych ogrodów. Jest kompatybilny z butlą z płynnym gazem o wadze 11 kg, a jedna butla wystarcza nawet na 50 godzin pracy!

JAKOŚĆ

CENA

Enders Polo 2.0 to jeden z najlepszych wyborów dla osób szukających energooszczędnego modelu do domu i małych gastronomii. Ten promiennik oferuje moc na poziomie od 3 do 6 kW — z płynną, bezstopniową regulacją za pomocą pokrętła. Aby urządzenie działało musisz podłączyć do niego butlę z płynnym gazem typu propan-butan 11 kg. Enders cechuje się niskim zużyciem gazu, dlatego jedna butla pracuje od 25 do 50 godzin. To świetny wynik w porównaniu z innymi modelami.

Promiennik Polo 2.0 to również wysoka jakość wykonania. Obudowa jest wykonana ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Pełni ona dwie funkcje: praktyczną i estetyczną. Szczotkowana stal nierdzewna nadaje całości nowoczesnego wyglądu i jednocześnie zapewnia odporność na rdzę.

Zalety
bardzo dobry stosunek ceny do jakości
obudowa ze szczotkowanej stali nierdzewnej
nawet do 50 godzin pracy na jednej butli
kompaktowe wymiary — tylko 42 cm x 115 cm
Wady
maksymalna moc wynosi 6 kW, co może być niewystarczające do dużych przestrzeni

8. Rowi Promiennik Halogenowy

Rowi Promiennik Halogenowy
Promiennik halogenowy Rowi to model idealny na każdy balkon i do ogrodu. Raczej nie sprawdzi się na użytek profesjonalny. Dlaczego? To kompaktowy model w kształcie lampy, który można postawić na stole. Nie musisz podłączać butli z gazem — wystarczy go podłączyć do prądu. Rowi pozwala na regulację ciepła i wybranie optymalnego poziomu grzania dla użytkowników.

JAKOŚĆ

CENA

Ostatnia propozycja w naszym rankingu to model stworzony do użytku w domu. Halogenowy promiennik Rowi jest bardzo zgrabny i niewielki — idealnie pasuje na stolik na balkonie, patio czy na tarasie. Jego wymiary to tylko 50 × 80 cm, a waga wynosi niewiele ponad 6 kg. Bez problemu możesz zabrać go ze sobą na działkę lub gdziekolwiek indziej, gdzie przyda Ci się dodatkowe źródło ciepła.

Rowi może wydawać się niepozorny, ale oferuje trzy poziomy emitowanego ciepła. W zależności od temperatury na zewnątrz lub indywidualnych preferencji możesz wybrać moc 900 W, 1200 W lub 2100 W. Urządzenie posiada także dwa przełączniki poziomu ciepła.

Warto zwrócić uwagę również na bardzo stylowy wygląd i dobrą klasę odporności. Model od firmy Rowi jest wykonany ze stali i aluminium, dlatego jest piękny dodatkiem na każdy taras i balkon. Klasa odporności w tym wypadku wynosi IP44, a nawet przewód zasilania jest odporny na warunki atmosferyczne.

Zalety
zasilany energią elektryczną
do wyboru 3 poziomy mocy (900 W/1200 W/2100 W)
klasa ochrony IP44
zgrabne, kompaktowe wymiary
niska cena
Wady
polecany wyłącznie do użytku domowego