Aktualizacja: Sierpień 2022

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni, dodatkowe miejsce do przechowywania, porządek w szpargałach — odpowiedni regał magazynowy zapewni Ci to wszystko. W tym rankingu regałów magazynowych przyjrzymy się najpopularniejszym i najlepszym modelom do wykorzystania w domu, w mieszkaniu, w piwnicy, w garażu bądź na strychu. Poznasz zarówno modele na każdy budżet, jak i bardzo wytrzymałe regały, które posłużą przez wiele kolejnych lat. Sprawdź ranking regałów magazynowych.

Najtańsza alternatywa
Kontrast tani regał do magazynu
Kontrast tani regał do magazynu

Rozwiń

Nasz wybór
GardenLine GWI0878
GardenLine GWI0878

Rozwiń

Największa wytrzymałość
SEVERNO Home&Office P9040
SEVERNO Home&Office P9040

Rozwiń

Nasz wybór TOP 3 regałów wartych uwagi padł na GardenLine GWI0878, Humber oraz Severno Home&Office. Wszystkie regały magazynowe do domu oferują podobną kolorystykę, ale z wyjątkiem dwóch regałów ze stalową ramą w kolorze czarnym. W przypadku maksymalnego obciążenia wygrywa Severno Home&Office P9040 — producent zapewnia, że regał wytrzyma łącznie naet do 1000 kg wagi. Najtańszym produktem, jaki polecamy jest regał magazynowy marki Kontrast. Z kolei najlepszy stosunek ceny do jakości i funkcjonalności oferuje GardenLine GWI0878.

1. GardenLine GWI0878

1. GardenLine GWI0878
Regulowany regał magazynowy o szerokim zastosowaniu. Model od firmy GardenLine ma wymiary 180 × 90 × 30 cm, a maksymalne obciążenie deklarowane przez producenta wynosi łącznie 875 kg. W zestawie znajduje się pięć półek z dodatkowymi wspornikami, które zwiększają wytrzymałość całej konstrukcji. Co więcej, możesz dopasować odległość między półkami.

JAKOŚĆ

CENA

Model od firmy GardenLine to bardzo dobra jakość w przystępnej cenie. Całość została wykonana z grubych, metalowych profili oraz półek z płyt typu HDF. Bardzo istotnym elementem całej konstrukcji są metalowe wsporniki, które montuje się pod półką. Dzięki temu półki nie wyginają się pod ciężarem i wytrzymują obciążenie nawet do 175 kg na półkę.

Regał magazynowy GardenLine został również tak zaprojektowany, aby uniknąć skaleczeń podczas montażu lub w trakcie przenoszenia regału z miejsca na miejsce. Rama regału jest wyprofilowana, a dodatkowe zaślepki z tworzywa sztucznego osłaniają ostre krawędzie. Regał stoi stabilnie na podłożu i nie stwarza zagrożenia dla użytkowników.

GardenLine to także duża możliwość konfiguracji. W zależności od swoich potrzeb możesz wykorzystać go jako klasyczny pionowy regał, blat roboczy lub jako dwa niższe regały osobno. Dzięki temu jeden model ustawisz na wiele sposobów i dopasujesz do wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Zalety
dobry stosunek ceny do jakości
wytrzymałość do 875 kg
półki montowane na dowolnej wysokości
łatwy montaż zaczepowy
półki z trwałej płyty HDF
Wady
brak

2. Humberg metalowy regał 2w1

2. Humberg metalowy regał 2w1
Funkcjonalny regał od firmy Humberg. Model ten ma wymiary 180 × 90 × 40 cm, a maksymalne obciążenie jednej półki wynosi 175 kg. Producent deklaruje, że łączna wytrzymałość wynosi 875 kg. Konstrukcja jest łatwa w montażu, a galwanizowane profile dodają stabilności i wytrzymałości. Bardzo dobry produkt w dobrej cenie.

JAKOŚĆ

CENA

Metalowy regał od firmy Humberg znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu, nawet w wilgotnej i chłodnej piwnicy. Zwróć uwagę na jakość wykonania profili. Rama jest wykonana ze stali galwanizowanej, dlatego konstrukcja jest odporna i wytrzymała. W połączeniu z półkami z płyty MDF regał wytrzymuje do 875 kg obciążenia przy równomiernym rozmieszczeniu produktów.

W zestawie z regałem otrzymasz wsporniki oraz nasadki ochronne na nogi regału. Wsporniki zapewniają większą stabilność półkom pod obciążeniem, dzięki temu nie wyginają się, a przechowywane przedmioty są bezpieczne. Z kolei nasadki ochronne (8 sztuk) montuje się na spodzie nóg, aby uchronić podłogę przed zarysowaniem, a Twoje ręce przed skaleczeniem.

Regału Humberg możesz używać na dwa sposoby: jako klasyczny regał bądź jako dodatkowy blat roboczy do pracy. Wszystko zależy od tego, jak zamontujesz regał. Ponadto producent pozwala również na zamontowanie półek na dowolnej wysokości tak, aby dopasować je do różnego rodzaju produktów.

Zalety
wsporniki pod półkami chronią przed zniekształceniem półek
szybki montaż zaczepowy
nasadki ochronne w zestawie
możliwość używania jako regał lub stół warsztatowy
Wady
regał trzeba przymocować do ściany

3. Kontrast tani regał do magazynu

3. Kontrast tani regał do magazynu
Masz ograniczony budżet? Wybierz regał od firmy Kontrast. To najtańszy regał w naszym zestawieniu, który sprawdzi się u mniej wymagających osób. Jego całkowite wymiary wynoszą 150 × 75 × 30 cm, a maksymalny udźwig deklarowany przez producenta wynosi 750 kg. Pod każdą półką znajdziesz wspornik, który chroni przed uginaniem się jej pod ciężarem.

JAKOŚĆ

CENA

Regał magazynowy od firmy Kontrast to bardzo dobry wybór do małych pomieszczeń. Dlaczego? Wysokość tego modelu wynosi 150 cm, szerokość 75 cm, a głębokość wynosi niecałe 30 cm. Jeżeli masz mało wolnego miejsca, a mimo to potrzebujesz dodatkowych półek w niskiej cenie — ten regał sprawdzi się świetnie.

Pomimo niewielkich gabarytów, marka Kontrast zadbała również o funkcjonalność regału. W jaki sposób? Regał jest rozkładany, dlatego możesz z jednego modelu stworzyć dwa osobne stoły. Co więcej, na ramie znajdują się otwory do mocowania półek. Jest ich więcej niż wynosi liczba półek, dlatego bez problemu zamontujesz je na najwygodniejszej dla Ciebie wysokości.

Model od firmy Kontrast to również szybki i prosty montaż nawet dla niewprawionych osób. Metalowe profile posiadają wyprofilowane wgłębienia, które połączysz ze sobą “na wcisk”. Nie potrzebujesz do tego wiertarki ani zestawu dodatkowych śrubek. Mimo zastosowanej technologii konstrukcja jest stabilna nawet pod dodatkowym ciężarem.

Zalety
niska cena
dobra jakość wykonania
półki wzmacniane od spodu
możliwość montażu półek na dowolnej wysokości
Wady
montaż jest dość ciężki

4. SEVERNO Home&Office P9040

4. SEVERNO Home&Office P9040
Metalowy regał magazynowy o wymiarach 180 × 90 × 40 cm. Model od firmy Severno składa się z pięciu półek wykonanych z płyty MDF oraz metalowego stelaża w czarnym kolorze. Całkowita waga tego modelu wynosi 15 kg. Jedna półka wytrzyma do 200 kg obciążenia, co daje łącznie aż 1000 kg wytrzymałości. Montaż wtykowy sprawia, że zbudowanie całego regału zajmuje nie więcej niż 20 minut.

JAKOŚĆ

CENA

Regał metalowy od firmy Severno to wytrzymały, praktyczny i bardzo estetyczny regał, dzięki czemu znajdzie zastosowanie nie tylko w garażu czy w piwnicy, ale również w biurze. Wszystko za sprawą czarnego stelaża oraz jasnych półek z płyty MDF i płyty wiórowej. Regał wytrzyma łącznie do 1000 kg obciążenia, a jednocześnie prezentuje się zdecydowanie lepiej od zwykłych, metalowych regałów.

Ten regał dopasowuje się do Twoich potrzeb — nie na odwrót. Wiele otworów montażowych pozwala na stworzenie jednego, wysokiego regału albo dwóch mniejszych, a nawet stołów warsztatowych. To jednak nie wszystko. Wspomniane otwory montażowe pozwalają również na dopasowanie wysokości półek. Dzięki temu regał dopasujesz do rodzaju magazynowych przedmiotów. Z czasem możesz zmienić konfigurację półek.

Magazynowy regał Severno to bardzo prosty i szybki montaż. Wszystkie elementy połączysz ze sobą na zasadzie montażu wtykowego, czyli „na wcisk”. Komponenty są do siebie na tyle dobrze wpasowane, że tworzą stabilną i wytrzymałą konstrukcję bez użycia dodatkowych śrubokrętów, wkrętów czy kluczy. Jeśli jednak chcesz zwiększyć stabilność regału, możesz dokupić kątowniki, za pomocą których przymocujesz go do ściany.

Zalety
nowoczesna kolorystyka
duża wytrzymałość do 1000 kg
stelaż z grubych, wzmacnianych profili
regulowane półki
Wady
półki mogłyby być wykonane z grubszej płyty HDF

5. Severno Home&Office GC9040

5. Severno Home&Office GC9040
Narożny regał magazynowy od firmy Severno. To propozycja dla osób, które chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń w magazynie. Regał Severno GC9040 jest wykonany z ocynkowanej stali, a półki — z płyty MDF. Całkowite wymiary po złożeniu wynoszą 180x90x40 cm, natomiast maksymalne obciążenie całkowite wynosi 875 kg. To jeden z droższych regałów w tym zestawieniu, ale jakość i kształt sprawiają, że jest warty swojej ceny.

JAKOŚĆ

CENA

Severno GC9040 to model naroży, a co za tym idzie, bardzo praktyczny nawet w nieustawnych pomieszczeniach, w których zwykłe regały stają się niepraktyczne. Narożna konstrukcja sprawia, że zagospodarujesz wszystkie ściany, a jednocześnie zyskasz łatwy dostęp do przechowywanych produktów. To świetny wybór zarówno jako pojedynczy regał w kącie pomieszczenia, jak i uzupełnienie klasycznych regałów.

Ten narożny regał nie odstaje od innych propozycji pod względem wytrzymałości i jakości wykonania. Rama wykonana ze stali ocynkowanej z profilami o grubości 0,65 mm nadaje konstrukcji stabilności. Masz do dyspozycji pięć półek z płyty MDF o grubości 4 mm. Jedna półka udźwignie maksymalnie 175 kg, a zatem łatwo policzyć, że całość wytrzyma do 875 kg obciążenia przy równomiernym rozłożeniu ciężaru.

Regał Severno GC9040 to również łatwy montaż oraz możliwość dowolnego ustawienia półek. Zaczepy pozwalają na montaż półek na różnej wysokości, dlatego dopasujesz konfigurację do swoich potrzeb. Z kolei montaż na wcisk jest szybki, prosty i zajmuje do 30 min dla osoby bez doświadczenia.

Zalety
pomaga zagospodarować miejsce w kącie pomieszczenia
półki montowane na dowolnej wysokości
szybki i prosty montaż
nasadki ochronne w zestawie
Wady
producent deklaruje prawie 900 kg maksymalnego obciążenia, ale półki są dość cienkie, dlatego nadają się do lżejszych produktów

6. Humberg HR-811

6. Humberg HR-811
Kolejna propozycja regału magazynowego, który nie tylko jest solidny, ale również świetnie się prezentuje. Humberg HR-811 to regał magazynowy z czarnymi profilami oraz półkami w kolorze drewna. Konstrukcja pozwala na regulowanie wysokości półek oraz rozdzielenie regału na dwa mniejsze stoły. W zestawie znajdziesz również dodatkowe nakładki na nogi regału.

JAKOŚĆ

CENA

Humberg HR-811 to regał o całkowitych wymiarach 150 × 75 × 30 cm. Profile ze wzmacnianej stali galwanizowanej mają grubość 0,7 mm, a grubość płyty MDF to 5 mm. Zapewnia to odporność oraz (zgodnie z informacjami producenta) maksymalną wytrzymałość do 150 kg na półkę. Warto zwrócić uwagę również na otwory do montażu półek. Są one rozmieszczone co 4 cm, co pozwala na mocowanie półek na dowolnej wysokości.

Regał do magazynu od firmy Humberg nie sprawi problemów podczas montażu. W tym modelu zastosowany technologię „na wcisk”, dzięki czemu nie potrzebujesz dodatkowych śrubokrętów, śrub ani wkrętów do połączenia ze sobą wszystkich elementów. To również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają doświadczenia w składaniu regałów magazynowych.

Oprócz regału magazynowego Humberg otrzymasz również zestaw nakładek ochronnych z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Nasadki należy umieścić na metalowych profilach. Ich obecność sprawia, że regał jest stabilniejszy, a jednocześnie nie rysuje podłogi ani nie powoduje skaleczeń podczas przenoszenia go z miejsca na miejsce.

Zalety
estetyczny regał czarno-brązowy
dobrze wykonanie ramy oraz półek
możliwość montażu półek na dowolnej wysokości
możliwość rozłożenia regału na dwa mniejsze
Wady
wysokość jedynie 150 cm

7. Malatec regał magazynowy

7. Malatec regał magazynowy
Duży regał o wymiarach 200 × 100 × 45 cm od firmy Malatec. Regał jest wykonany z ocynkowanej stali oraz płyty MDF. Grube profile zapewniają stabilność, a bezśrubowy montaż pozwala oszczędzić czas podczas składania konstrukcji. W zestawie znajdziesz pięć półek montowanych na dowolnej wysokości oraz ochronne i antypoślizgowe nakładki na nogi.

JAKOŚĆ

CENA

Regał magazynowy od firmy Malatec wyróżnia się przede wszystkim rozmiarami. Jego wysokość wynosi aż 220 cm, szerokość 100 cm, a głębokość 45 cm. Całość waży 20 kg. Ze względu na duże gabaryty ten model polecamy przede wszystkim do dużych pomieszczeń.

Zastosowane materiały sprawiają, że regał od Malatec posłuży przez wiele lat. Profile są wykonane ze stali ocynkowanej. Każdy ma grubość 0,8 mm, dzięki czemu konstrukcja jest stabilna i bezpieczna. Półki z płyty MDF dobrze znoszą obciążenie — według producenta wytrzymają nawet do 175 kg na półkę.

W tym modelu również nie musisz martwić się o montaż. Regał posiada zaczepy, do których z łatwością dopasujesz półki bez użycia dodatkowych śrubokrętów i wkrętów. Pomimo bezinwazyjnego montażu regał jest stabilny i wytrzymały. Warto jednak go przymocować do ściany, aby ochronić go przed upadkiem.

Zalety
solidna konstrukcja i duża wytrzymałość
grube profile ze stali ocynkowanej
możliwość łączenia ze sobą wielu regałów:
Wady
może się okazać zbyt duży dla wielu osób
nie nadaje się do pomieszczeń o dużej wilgotności