Aktualizacja: Marzec 2021

Składanie mebli z paczek wymaga cierpliwości i zdolności manualnych. Prace te można będzie przeprowadzić szybciej, jeśli do naszej dyspozycji będzie dobra wiertarko-wkrętarka. Ranking tych narzędzi elektrycznych pozwoli znaleźć takie oferty, które spełnią nasze oczekiwania. Pytanie tylko, jaka wiertarko-wkrętarka czy jaka wkrętarka rzeczywiście ułatwi nam majsterkowanie w domu i w ogrodzie? Rozwiązaniem może być urządzenie z akumulatorem. Najlepsza wkrętarka akumulatorowa zapewnia wysoką moc i pojemną baterię, pozwalającą na sprawne wykonywanie prac polegających na wkręcaniu śrub. Nasz ranking wkrętarek prezentuje dostępne aktualnie oferty zakupu narzędzi, wraz ze wskazaniem ich podstawowych parametrów.

  1. Makita DDF482Z
  2. Bosch GSR 120-Li
  3. Dewalt DCD796
  4. Parkside PSBSA 20-Li B2
  5. Metabo BS 18 LI Quick
  6. Poradnik wyboru wiertarko-wkrętarki

Porównanie najlepszych wiertarko-wkrętarek:

ModelCenaNapięcie [V]
Czas ładowania [min]Zakres mocowania [mm]Akumulator [Ah]Udar mechaniczny
Ilość biegów
Maks. moment obrotowy - twarde [Nm]Maks. moment obrotowy - miękkie [Nm]
Makita DDF482Z
Sprawdź cenę »18Zależy od akumulatora i ładowarki1,5 - 131,5/2,0/3,0/4,0/5,0 (Li-Ion)
Nie26236
Bosch GSR 120-Li
Sprawdź cenę »12901,5 - 101,5 (Li-Ion)
Nie23013
Dewalt DCD796
Sprawdź cenę »1830(2 Ah), 75(5 Ah)
1 - 132,0/5,0 (Li-Ion)
Tak27027
Parkside PBSA B2 20-Li
Sprawdź cenę »20601,5 - 132,0/4,0 (Li-Ion)
Tak245Brak danych
Metabo BS 18 LI QuickSprawdź cenę »18401 - 102,0 (Li-Ion)
Nie24824

Najlepsze wiertarko-wkrętarki – Ranking wkrętarek 2021

1. Makita DDF482Z Kliknij aby kupić »

Makita-DDF482ZWkrętarka Makita to solidne narzędzie, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i dużą mocą. Uwagę przyciągają przemyślane rozwiązania, których nie brakuje w tym modelu, jednak nie jest to jedyna zaleta opisywanego urządzenia.

Wkrętarka Makita 18 V została wyposażona w wytrzymałą, 2-biegową przekładnię. Dzięki temu użytkownik może dostosować prędkość obrotową do aktualnie wykonywanej pracy. Element ten, podobnie jak pozostałe mechanizmy urządzenia, prezentuje wysoką jakość wykonania, co przekłada się na bezproblemową i bezawaryjną eksploatację. Solidność konstrukcji potwierdzają osoby, którym wiertarko wkrętarka Makita służy w codziennej pracy — opisywany model zdobył duże uznanie wśród fachowców. Jakie jeszcze zalety przedstawia Makita? Wkrętarka DDF482Z obsługuje aż 5 rodzajów akumulatorów — o pojemności 1,5, 2, 3, 4 i 5 Ah – ważne, ten model jest sprzedawany bez akumulatora. Elektronarzędzia często są używane w trudnych warunkach, w których nie brakuje wilgoci i pyłu. Oczywiste jest, że jeżeli producent nie zabezpieczy urządzenia, jego żywotność nie będzie zbyt długa. Jak ten problem rozwiązał producent? Wkrętarka Makita 18V DDF482Z została wykonana w technologii XTP, która odpowiada za podwyższenie odporności na przenikanie pyłu i wilgoci. Sprawia to, że ten model doskonale nadaje się nie tylko do amatorskiego, ale i profesjonalnego zastosowania. A jak Makita wkrętarka 18V spisuje się w pracy? W przypadku wiercenia wiertarka akumulatorowa Makita 18V zapewnia maksymalną średnicę na poziomie 38 mm w drewnie. Najwyższa średnica wiercenia w stali wynosi natomiast 13 mm. Za tak dobre właściwości, odpowiadają świetne parametry urządzenia — wkrętarka akumulatorowa Makita charakteryzuje się mocą na poziomie 18 V i momentem obrotowym, wynoszącym 36 Nm dla wkręcania miękkiego i 62 Nm dla wkręcania twardego. Wiertarka Makita akumulatorowa została wyposażona w szybkomocujący uchwyt wiertarski. Element ten zapewnia minimalny zakres mocowania na poziomie 1,5 mm i maksymalny, wynoszący 13 mm. Praktycznym dodatkiem, jaki oferuje wkrętarko-wiertarka Makita, są dwie diody doświetlające. Konstrukcja tego elementu zapewnia skuteczne oświetlenie obszaru roboczego (szeroki strumień światła), a dzięki funkcji opóźnienia wyłączenia, pracują jeszcze przez krótką chwilę, po zakończeniu pracy narzędzia. Jakie wady przedstawia Makita? Wiertarko-wkrętarka DDF482Z jest sprzedawana bez akumulatora, ładowarki i walizki. Ostatecznie więc będzie kosztować więcej, ze względu na zakup akumulatora, jednak za tak wysokiej jakości sprzęt, naprawdę warto.

Zalety
2-biegowa wiertarko-wkrętarka akumulatorowa
Obsługiwane akumulatory: 1.5, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0 Ah
Duża moc 18 V
Wysoki moment obrotowy, dla wkręcania miękkiego 36 Nm, dla twardego 62 Nm
Szeroki zakres mocowania wiertla, 1,5-13 mm
2 diody oświetlające obszar roboczy, wyłączające się z opóźnieniem
Polecana przez fachowców z branży budowlanej
Wady
Sprzedawana bez akumulatora

Kup na Allegro

 

2. Bosch GSR 120-Li Kliknij aby kupić »

Bosch-GSR-120-LiWkrętarko-wiertarka Bosch, model GSR 120-Li, to niedroga propozycja dla osób, które szukają solidnego i funkcjonalnego narzędzia. Opisywany model przyciąga uwagę bogatym zestawem sprzedażowym, jednak nie jest to jego jedyna zaleta.

Wiertarka akumulatorowa Bosch jest jednym z najlżejszych urządzeń w tej klasie — wraz z akumulatorem, waży mniej niż 1 kg, co należy uznać za sporą zaletę, zwłaszcza w kontekście długiej pracy — kiedy to cięższe wkrętarki mogą powodować przemęczenie rąk. Co więcej, Bosch GSR charakteryzuje się niezwykle kompaktową obudową. Mała wkrętarka Bosch bez najmniejszego problemu dotrze do miejsc, które są niedostępne dla większych tego typu narzędzi. Lista funkcjonalnych zalet opisywanego modelu jest jednak dłuższa. Wkrętarka Bosch Professional została wyposażona w szybko-zaciskowy uchwyt wiertniczy. To spore udogodnienie, zwłaszcza w sytuacji, gdy zachodzi konieczność częstej wymiany wiertła. Bosch GSR 120 nie zawiedzie także w zaciemnionej przestrzeni roboczej — producent wyposażył to narzędzie w skuteczną diodę doświetlającą obszar roboczy. Mini wkrętarka Bosch zapewnia szybki czas ładowania akumulatora — uzupełnienie energii do 100 procent nie trwa dłużej niż 90 minut. Na uwagę zasługuje również rozbudowany zestaw sprzedażowy. Wraz ze wkrętarko-wiertarką, każdy klient otrzymuje aż dwa akumulatory w zestawie. Nie zabrakło też walizki transportowej, wykonanej z solidnego, wytrzymałego tworzywa. Dzięki temu wkrętarka Bosch GSR jest bezpieczna podczas transportowania nawet bez zabezpieczenia przed niekontrolowanym przemieszczaniem się. A co z parametrami technicznymi opisywanego modelu od Bosch? Wiertarko-wkrętarka GSR 120-Li zapewnia maksymalną średnicę wiercenia w drewnie, wynoszącą 20 mm. Maksymalna średnica wiercenia w stali to z kolei 8 mm. Jak na tak niewielkie urządzenie, jest to całkiem dobry wynik. Największa dopuszczalna średnica wkrętów to 7 mm. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Bosch GSR 12V została wyposażona w dwubiegową przekładnię. Dzięki temu użytkownik może regulować prędkość obrotową stosownie do aktualnie wykonywanej pracy. Maksymalna prędkość obrotowa bez obciążenia, dla biegu pierwszego i drugiego, to odpowiednio 380 obr./min i 1300 obr./min. Na liście zalet opisywanego modelu należy umieścić także jego cenę. Wkrętarki akumulatorowe Bosch kojarzą się z drogimi urządzeniami, jednak opisywany model zaprzecza tej opinii, ponieważ możemy ją nabyć już od 340 złotych. A jakie wady przedstawia Bosch Professional? Wkrętarka GSR 120-Li jest wyposażona w akumulator o dość skromnej pojemności (1,5 Ah). Pewnym pocieszeniem jest krótki czas ładowania i drugi akumulator w zestawie, nie zmienia to jednak faktu, że jest to dość spory minus opisywanego narzędzia. Kolejną wadą jest stosunkowo niska wartość momentów obrotowych – 30 Nm dla wkręcania twardego i 13 Nm dla wkręcania miękkiego.

Zalety
Lekka (wraz z akumulatorem waży niecałe 1 kg)
Szybki czas ładowania (90 minut)
W zestawie walizka z 2 akumulatorami
Stosunkowo niska cena
Mała, poręczna, świetnie nadaje się do słabo dostępnych miejsc
Wady
Dosyć niskie maksymalne momenty obrotowe, wkręcanie twarde 30 Nm, wkręcanie miękkie 13 Nm
Mało pojemna bateria

Kup w OBI Kup na Allegro

 

3. Dewalt DCD796 Kliknij aby kupić »

Dewalt-DCD796Wkrętarka Dewalt, model DCD796, to potężne narzędzie o dużych możliwościach, zamknięte w kompaktowej obudowie. Opisywany model charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi i przemyślanymi rozwiązaniami, które znacząco ułatwiają pracę.

Wiertarko-wkrętarka Dewalt legitymuje się napięciem na poziomie 18 V, co daje możliwość wiercenia w nawet bardzo twardych materiałach. Warto podkreślić, że silnik opisywanego modelu został wykonany w technologii bezszczotkowej. Przekłada się to na dłuższy czas pracy, dzięki mniejszemu poborowi energii oraz na mniejsze zużywanie się urządzenia. Na solidność opisywanego modelu składa się też pozostała część konstrukcji urządzenia – po przekładni i innych elementach wykonanych z metalu można oczekiwać, że przez długi czas nie będzie sprawiać żadnych problemów. Co do samej przekładni, element montowany w modelu Dewalt DCD796 zapewnia dwa biegi prędkości obrotowej. W połączeniu z 15 pozycjami regulacji momentu obrotowego daje to dużą swobodę w dopasowaniu parametrów narzędzia do aktualnie wykonywanej pracy. Na pierwszym biegu, prędkość obrotowa (bez obciążenia) to 0-550 obr./min, a na drugim biegu – 0-2000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy, jaki zapewnia wiertarka akumulatorowa Dewalt, to 27 Nm dla wiercenia miękkiego i 70 Nm dla wiercenia twardego. Opisywany model jest wyposażony w wysokowydajny, mechaniczny udar, co dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność i rozszerza zakres możliwych do wykonania prac. Częstotliwość udaru to 9350 ud./min (pierwszy bieg) i 34000 ud./min — wkrętarka udarowa Dewalt poradzi sobie nawet z bardzo wymagającymi zadaniami. A jak pod względem średnicy wiercenia wypada Dewalt? Wkrętarka DCD796 wypada całkiem dobrze także pod tym względem. Średnice: 40 mm, 13 mm i 13 mm — to wartości odpowiednio dla drewna, stali i muru. Z funkcjonalnych rozwiązań, wiertarko wkrętarka Dewalt 18V jest wyposażona w diodę doświetlającą obszar roboczy (doskonale sprawdza się w zaciemnionych miejscach), w magnetyczny chwyt bitów i w zaczep na pasek. Wszystko to przekłada się na znaczną użyteczność opisywanego modelu. Wkrętarka akumulatorowa Dewalt jest oferowana w wielu konfiguracjach, z których każda uwzględnia inne akcesoria, dodawane do zestawu. Jeżeli chodzi o akumulatory to wkrętarka Dewalt 18V z udarem dostępna jest najczęściej w zestawach z akumulatorami o pojemnościach 2 Ah lub 5 Ah. Na uwagę zasługuje tutaj ich bardzo krótki czas ładowania, odpowiednio 30 min dla baterii 2 Ah i 75 min – 5 Ah. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli nabywca chce kupić narzędzie plus akumulator, musi zdecydować się na jeden z oferowanych zestawów, rozbudowanych o dodatkowe akcesoria, co finalnie wpływa na podwyższenie ceny. Kupując samą wkrętarkę, akumulator należy dokupić oddzielnie. Należy to uznać za spory minus. Jakie jeszcze wady przedstawia Dewalt? Wkrętarka 18V DCD796 jest dość droga, co częściowo jest usprawiedliwione rozbudowaną funkcjonalnością i wysoką jakością.

Dewalt DCD796 | Dewalt 18v cordless Brushless drill

Wiertarko-wkrętarka Dewalt DCD796 to najczęściej wybierana wkrętarka akumulatorowa wśród użytkowników

Zalety
Sprzęt o wysokim napięciu 18 V z udarem umożliwia wiercenie w bardzo twardych materiałach
Oszczędny i niezawodny silnik bezszczotkowy
Duży maks. moment obrotowy (27 Nm – wiercenie miękkie, 70 Nm – wiercenie twarde)
Duża maks. średnica wiercenia w drewnie, metalu, murze (40 mm, 13 mm, 13 mm)
Wysoka prędkość bez obciążenia 550/2000 obr/min
Wysoka częstotliwość udaru 9350/34000 ud/min
Magnetyczny chwyt bitów
Dwa biegi obrotowe
15 regulacji poziomu obrotu
Krótki czas ładowania akumulatorów 30(2 Ah), 75(5 Ah)
Wady
Wysoka cena
Wersje z akumulatorami tylko w zestawach

Kup na Allegro

 

4. Parkside PSBSA 20-Li B2 Kliknij aby kupić »

Parkside-PBSA-B2-20-LiCzy elektronarzędzia produkowane dla sieci dyskontowej mogą konkurować z urządzeniami sygnowanymi przez uznanych producentów? Oczywiście, a Parkside jest tego najlepszym przykładem. Wkrętarka Parkside PSBSA 20-Li B2 może bez kompleksów stawać do rywalizacji z droższą konkurencją.

Wkrętarka Lidl Parkside PSBSA 20-Li B2 została wyposażona w mechanizm udarowy (częstotliwość to 26400 ud./min), co znacząco zwiększa jej użyteczność. Opisywany model powinien poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami, a dołączony do zestawu gumowy uchwyt sprawi, że praca będzie wygodna i komfortowa — element ten wystarczy wkręcić w korpus wiertarki. Otwory montażowe znajdują się po obu stronach, więc z tego udogodnienia skorzystają zarówno prawo – jak i leworęczne osoby. Co jeszcze oferuje model wyprodukowany dla sieci Lidl? Wkrętarka Parkside PSBSA 20-Li B2 została wyposażona w 2-biegową przekładnię. Maksymalna prędkość obrotowa bez obciążenia to 440 obr./min dla biegu pierwszego i 1650 obr./min dla biegu drugiego. Warto podkreślić, że producent wyposażył opisywane narzędzie w płynną, 20-poziomową regulację momentu obrotowego. Dzięki temu parametry mogą być łatwo dostosowane do aktualnie wykonywanej pracy. Wiertarko-wkrętarka Lidl Parkside PSBSA 20-Li B2 dobrze wypada też pod względem maksymalnej średnicy otworów. Wartość ta wynosi 30 mm, 13 mm i 15 mm, odpowiednio dla drewna, stali i cegły. Należy też zaznaczyć, że wiertarko-wkrętarka Parkside umożliwia użycie wiertła o maksymalnej średnicy 13 mm. Uchwyt wiertarski z blokadą promieniową został wykonany w technice szybko mocującej. Wiertarka Parkside oferuje kilka praktycznych udogodnień, zwiększających komfort pracy. W tym miejscu należy wskazać na lampę LED (skutecznie doświetla obszar roboczy), dwa magnesy na bity, klamrę umożliwiającą zawieszenie narzędzia na pasku i wskaźnik informujący o poziomie naładowania akumulatora. Skoro o akumulatorze mowa, wkrętarka Parkside Lidl może współpracować z ogniwem, zasilającym inne wkrętarko-wiertarki sygnowane popularną marką. To spore udogodnienie, zwłaszcza dla osób posiadających kilka modeli producenta. Istotnym plusem jest też czas ładowania, który nie przekracza jednej godziny. Ważną zaletą jest też bogaty zestaw — wiertarka Lidl jest sprzedawana z walizką transportową, gumowym uchwytem i z dwoma krzyżowymi bitami. Biorąc pod uwagę niską cenę opisywanego modelu, taki komplet śmiało można określić mianem rozbudowanego. Nie można też nie wspomnieć o 3-letniej gwarancji producenta. A co z wadami opisywanego modelu od Parkside? Wkrętarka PSBSA 20-Li B2 nie zapewnia zbyt wysokiego modelu obrotowego — wartość ta wynosi jedynie 45 Nm. Mówiąc o minusach, jakie przedstawia wkrętarka Parkside Lidl 2019, należy wrócić do zawartości zestawu sprzedażowego — zabrakło w nim najważniejszego elementu, czyli akumulatora, który trzeba dokupić oddzielnie.

Zalety
Posiada udar mechaniczny
Niska cena
Krótki czas ładowania akumulatora (60 min)
20 poziomów regulacji momentu obrotowego
2 bity krzyżowe, 2 magnesy na bity oraz klamra w zestawie
Akumulatory Parkside nadają się do różnych modeli tej firmy
Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora
Wady
Sprzedawana bez akumulatora (akumulator kupuje się oddzielnie)
Niski maksymalny moment obrotowy (45 Nm)

Kup na Allegro

 

5. Metabo BS 18 LI Quick Kliknij aby kupić »

Metabo-BS-18-LI-QuickWkrętarka Metabo BS 18 Quick charakteryzuje się kompaktową konstrukcją i wysoką mocą. Nabywcy docenią nie tylko dobre parametry techniczne opisywanego modelu, ale i bogaty zestaw sprzedażowy oraz długą ochronę gwarancyjną.

Wkrętarka Metabo 18V jest sprzedawana w wytrzymałej walizce z tworzywa sztucznego, która znacząco zwiększa bezpieczeństwo narzędzia i akcesoriów w trakcie transportu. Do zestawu dołączone są także dwa akumulatory, o pojemności 2,0 Ah. Warto zaznaczyć, że ogniwa, którymi zasilana jest wiertarko-wkrętarka Metabo, wykorzystują technologię Ultra-M, gwarantującą optymalne wykorzystanie mocy, szybkie ładowanie (naładowanie do pełna zajmuje 40 min) oraz długą żywotność urządzenia. Nie zabrakło też wskaźnika naładowania, który informuje o poziomie pozostałej w akumulatorze energii. To bardzo praktyczny dodatek, sprawia bowiem, że wiertarko-wkrętarka Metabo 18V nie rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Wiertarka akumulatorowa Metabo legitymuje się napięciem 18 V, dzięki czemu opisywany model bardzo dobrze nadaje się do pracy nie tylko z miękkim drewnem, ale także z twardymi materiałami, jak choćby stal. Dużą zaletą narzędzia jest spory zakres mocowania — wkrętarka akumulatorowa Metabo współpracuje z wiertłami o średnicy od 1,5 mm do 13 mm. Jak przedstawiają się parametry techniczne opisywanego modelu od Metabo? Wkrętarka BS 18 legitymuje się maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 24 Nm, dla wiercenia miękkiego oraz 48 Nm, dla wiercenia twardego. Maksymalna prędkość obrotowa na pierwszym biegu to 450 obr./min, na drugim zaś 1600 obr./min. A jak pod względem średnicy wiercenia prezentuje się Metabo? Wkrętarka 18V może wiercić otwory w stali o szerokości 10 mm, natomiast w drewnie 18 mm. Nie są to co prawda imponujące wartości, lecz do najczęstszych prac w warsztacie w zupełności wystarczą. Tym czym może się pochwalić urządzenie to fakt, że moment obrotowy można regulować w 20-poziomowym zakresie. Nie zabrakło też praktycznej lampki LED, doświetlającej obszar roboczy. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w zaciemnionych miejscach. Wkrętarkę można wyposażyć w użyteczny zaczep do paska i w pojemnik na bity. Oba elementy mogą być zamontowane z prawej bądź z lewej strony obudowy. Wkrętarki akumulatorowe Metabo charakteryzują się długim okresem gwarancji, a opisywany model nie jest wyjątkiem od tej reguły. Użytkownicy wiertarko-wkrętarki Metabo BS 18 mają zapewnioną 3-letnią ochronę gwarancyjną. A co z wadami elektronarzędzia sygnowanego przez Metabo? Wiertarko wkrętarka BS 18 nie lubi zbyt intensywnej pracy. Jak wynika z opinii niektórych użytkowników, sprzęgło jest dość słabe, a przez to — podatne na przegrzanie, które może wymuszać przerywanie pracy. Należy więc robić przerwy w pracy, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji. W praktyce może okazać się to dość uciążliwe.

Zalety
W zestawie 2 akumulatory i walizka
Wysoki maks. moment obrotowy przy wkręcaniu miękkim: 24 Nm, maks. moment obrotowy przy wkręcaniu twardym: 48 Nm
Wysokie napięcie (18 V) pozwala na skuteczną pracę w metalu i twardy drewnie
20 poziomów regulacji prędkości
Szeroki zakres mocowania wiertła (od 1,5 mm do 13 mm)
Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora
Wady
Słabe sprzęgło, przy intensywnej pracy może zacząć się przegrzewać

Kup w OBI Kup na Allegro