Aktualizacja: Wrzesień 2023

Porównanie fotelików samochodowych 15 - 36 kg: [table id=66 responsive=collapse /] Najlepsze foteliki samochodowe 15 - 36 kg - Ranking fotelików samochodowych 2020 1. Cybex Solution M-Fix Sl Kliknij aby kupić »
 1. Cybex Solution M-Fix Sl
 2. Maxi Cosi RodiFix Air
 3. Britax Romer Kidfix II Xp Sict
 4. Kiddy Cruiserfix 3
 5. Recaro Monza Nova2 Seatfix
 6. Poradnik wyboru fotelika samochodowego
 7. Porównanie fotelików samochodowych 15 - 36 kg:

  [table id=66 responsive=collapse /]

  Najlepsze foteliki samochodowe 15 - 36 kg - Ranking fotelików samochodowych 2020

  1. Cybex Solution M-Fix Sl Kliknij aby kupić »

  Cybex Solution M-Fix SlCybex fotelik samochodowy to rozwiązanie, którym warto jest się zainteresować planując transport dzieci, które mają więcej niż 15 a mniej niż 36 kilogramów. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w naszym kraju jest to zatem ostatni fotelik, jakiego potrzebuje dziecko. Nowy model znanej serii to przede wszystkim nacisk położony na bezpieczeństwo, Cybec Solution Isofix (nazwa nawiązuje do wyjątkowo wygodnego montażu urządzenia) jest jednak również rozwiązaniem wyjątkowo komfortowym.

  Fotelik samochodowy Cybex to rozwiązanie, które wielu rodziców wybiera przede wszystkim ze względu na jego bezpieczeństwo. Fotelik bazuje na technologii, dzięki której możliwe jest pochłanianie jak największej ilości energii zderzenia, to zaś sprawia, że nie przechodzi ona na samo dziecko. Atutem tego rozwiązania jest też aż dwunastostopniowa regulacja wysokości zagłówka, fotelik Cybex Solution zwraca przy tym uwagę na siebie ze względu na system Isofix. Ten pozwala na bardzo wygodne montowanie fotelika z wykorzystaniem zaledwie jednego kliknięcia. Co więcej, Cybex Isofix pozwala na połączenie złącz bezpośrednio z karoserią, to zaś eliminuje niepożądane ruchy fotelika podczas jazdy. Odchylane oparcie znakomicie dopasowuje się do siedzenia samochodu, a komfortowe siedzisko sprawia, że w foteliku dochodzi do swobodnego przepływu powietrza.

  Osoby, które sięgają po Cybex Solution M-Fix Sl zazwyczaj chwalą to, że wysokość fotelika jest regulowana. Niestety, gdy w grę wchodzi możliwość regulowania jego szerokości, sytuacja robi się znacznie bardziej skomplikowana. Ten parametr pozostaje bez zmian nawet pomimo tego, że sam wzrost dziecka systematycznie się zmienia, a przecież Cybex fotelik jest przez wielu rodziców kupowany jako rozwiązanie na lata. Tu wypada zresztą podkreślić, że wcale nie mamy do czynienia z opcją szczególnie innowacyjną, o czym najlepiej świadczy to, że posiada ją wiele konkurencyjnych modeli, w tym także te, które znalazły się w naszym zestawieniu.

  Zalety
  System Ochrony Bocznej (System L.S.P.)
  12-stopniowa regulacja wysokości zagłówka
  System montowania Isofix
  Odchylane oparcie
  Zoptymalizowany system wentylacji
  Komfortowe siedzisko
  Wady
  Brak możliwości regulacji szerokości fotelika

  2. Maxi Cosi RodiFix Air Kliknij aby kupić »

  Maxi Cosi RodiFix AirMaxi Cosi to podmiot cieszący się ogromnym uznaniem w oczach rodziców z całego świata. Nic więc dziwnego, że Maxi Cosi fotelik samochodowy jest przyjmowany w każdej swojej kolejnej odsłonie z dużym entuzjazmem. I tym razem mamy do czynienia z propozycją chętnie zamawianą przez osoby chcące przewozić dzieci maksymalnie bezpiecznie. Trudno przy tym nie zgodzić się, że jest to podejście uzasadnione ze wszech miar.

  Maxi Cosi fotelik podoba się nawet tym kupującym, którzy znani są ze swoich dużych wymagań. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że model ten pozwala na regulowanie samej jego wysokości, ale również szerokości. W praktyce oznacza to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które może rosnąć wraz z dzieckiem. Powodów do narzekania nie mają także te osoby, które cenią sobie prostotę i funkcjonalność systemu Isofix. Fotelik Maxi Cosi z bazą Isofix może być montowany za pomocą jednego kliknięcia, co z pewnością spodoba się wszystkim tym rodzicom, których czas jest mocno ograniczony. Nie bez znaczenia jest i to, że, mimo wszystko, fotelik Maxi Cosi Isofix może być zainstalowany także w klasyczny sposób, a więc z wykorzystaniem pasów bezpieczeństwa, co rozwiązuje problem transportu samochodami, które nie zostały jeszcze wyposażone w ten system. Maluchom z pewnością będzie odpowiadać to, że fotelik Maxi Cosi Rodi ma wyjątkowo wygodne siedzisko, a jego odchylenie bez większego trudu można dopasować do tego pochylenia, jakie posiada fotel samochodu.

  Choć fotelik Maxi Cosi RodiFix zbiera znakomite opinie, nie oznacza to wcale, że osoby korzystające z niego nie mają żadnych zastrzeżeń. Te dotyczą przede wszystkim boków fotelika niejednokrotnie opisywanych jako mało stabilne i styropianowe. Można też usłyszeć, że choć siedzisko jest wygodne i posiada możliwość regulacji, niejednokrotnie okazuje się za krótkie. Ponieważ jest to fotelik, w którym mogą być transportowane dzieci nawet do 36 kilogramów, może być to dość poważne utrudnienie.

  Zalety
  Regulacja wysokości i szerokości
  Łatwy montaż za pomocą jednego kliknięcia – system Isofix
  Punkty przeprowadzenia pasa „Easy-glide”
  Wygodne siedzisko z watowaną tapicerką
  Odchylane oparcie RodiFix
  Opatentowana ochrona podczas bocznych uderzeń AirProtect
  Spełnia najnowszy europejski standard bezpieczeństwa, normę ECE R44/04
  Wady
  Opinie użytkowników, które mówią o mało stabilnych i styropianowych bokach fotelika, oraz o zbyt krótkim siedzisku

  3. Britax Romer Kidfix II Xp Sict Kliknij aby kupić »

  Britax Romer Kidfix II Xp SictBritax Romer Kidfix II Xp Sict to wyjątkowo interesujący fotelik samochodowy spełniające wszystkie normy prawne, z jakimi mamy do czynienia w Polsce, a przy okazji oferujący swoim potencjalnym nabywcom zdecydowanie więcej. Daje on dziecku możliwość zachowania optymalnej pozycji pasa biodrowego, zapewnia znakomitą ochronę podczas zderzenia czołowego także starszym dzieciom, a do tego zwiększa ich ochronę podczas zderzenia bocznego. Co przy tym wcale nie najmniej istotne, potrafi nas zaskoczyć także na kilka innych sposobów.

  Sięgając po fotelik Britax Romer możemy mieć pewność, że naszym dzieciom niestraszne będzie nie tylko uderzenie boczne, ale i czołowe. Fotelik sprawdza się znakomicie, zwłaszcza gdy w grę wchodzi zapewnienie ochrony wyjątkowo delikatnym okolicom brzucha, choć można na niego liczyć także wtedy, gdy nie chcemy martwić się o bezpieczeństwo okolic dziecięcej szyi. Na uwagę zasługuje także to, że Romer fotelik posiada wysokie oparcie, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy miejsce w nim zajmują starsze dzieci. To także jeden z tych modeli, które zostały wyposażone w system Isofix. Jeśli posiada go również samochód, Romer KidFix Sict Isofix może być zamontowany z wykorzystaniem zaledwie jednego kliknięcia. Nie mniej istotne jest to, że Romer fotelik samochodowy może być prany w pralce. Jego pokrowiec można bez trudu zdjąć i wymienić, co sprawia, że nie ma przesady w przekonaniu, że mamy do czynienia z rozwiązaniem na lata.

  Britax fotelik jest zaliczany do tych modeli, które dają dużą satysfakcję osobom decydującym się na ich zakup. Nie można jednak zapominać o tym, że mamy w jego wypadku do czynienia z inwestycją, która wiąże się z dość poważnymi nakładami finansowymi. To najdroższy z modeli, które znalazły się w stworzonym przez nas zestawieniu. Tym bardziej zaskakuje więc to, że fotelik samochodowy Britax nie posiada regulacji szerokości fotelika. Dziecko rośnie przecież niemal z miesiąca na miesiąc, a wspomniane ograniczenie sprawia, że bardzo trudno jest dopasować fotelik do jego rozmiaru.

  Zalety
  System SecureGuard
  Wysokie oparcie
  Szybki i łatwy montaż z użyciem systemu ISOFIX
  Pokrowiec na fotelik można prać w pralce
  Łatwo regulowany, ergonomiczny zagłówek
  Oparcie w kształcie litery V pozwala zyskać więcej miejsca na plecy i ramiona, zapewniając optymalny poziom bezpieczeństwa
  Wady
  Najdroższy fotelik samochodowy w naszym zestawieniu
  Brak możliwości regulacji szerokości fotelika

  4. Kiddy Cruiserfix 3 Kliknij aby kupić »

  Kiddy Cruiserfix 3Fotelik Kiddy Cruiserfix 3 charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, ale nie tylko. Przemyślana konstrukcja sprawia, że opisywany model doskonale nadaje się też dla większych dzieci.

  Stopień ochrony, jaką zapewnia fotelik samochodowy Kiddy, został potwierdzony w testach, przeprowadzonych przez Stiftung Warentest i ADAC, w maju 2017 roku. Model Cruiserfix 3 otrzymał ocenę 1,8, co należy uznać za dobry wynik. Niemała w tym zasługa solidnej konstrukcji fotelika i przemyślanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Kiddy Cruiserfix 3 spełnia rygorystyczne założenia normy ECE R44/04, a nawet je przekracza. Wśród systemów, które zasługują na szczególną uwagę, należy wymienić Kiddy Shock Absorber. To rozwiązanie odpowiada za pochłanianie energii, która w przypadku kolizji lub nagłego hamowania działa na trzypunktowy pas bezpieczeństwa, zabezpieczający fotelik. Producent nie zapomniał też o dedykowanych klamrach, pełniących funkcję prowadnic dla samochodowego pasa bezpieczeństwa. Oznaczone są dobrze widocznym kolorem czerwonym, a ich funkcją nie jest jedynie ułatwienie zamocowania fotelika. Klamry dają gwarancję, że pas zostanie zapięty w sposób właściwy.

  Dzięki przemyślanym łącznikom K-Fix +, fotelik Kiddy można błyskawicznie umieścić w mocowaniach Isofix. Po ich złożeniu opisywany model można bez przeszkód zamocować w samochodzie, który nie został wyposażony w takie udogodnienie. System K-Fix + spełnia jeszcze jedną funkcję - w momencie kolizji bocznej, przesuwa fotelik, absorbując w ten sposób siłę uderzenia. Specjalne wyprofilowanie fotelika sprawia, że dziecko może być umieszczone głębiej. To, w połączeniu z regulowanym podnóżkiem, wpływa nie tylko na poprawę komfortu, ale i bezpieczeństwa małego pasażera. Należy podkreślić, że model Cruiserfix 3 to zakup na lata. Oparcie zapewnia możliwość regulacji wysokości i szerokości, dzięki czemu fotelik można łatwo dostosować do budowy i wzrostu dziecka w wieku od 3 do 12 lat (w przedziale wagowym 15-36 kg). Produkt od Kiddy nie należy jednak do tanich. To prawda, w cenie zakupu otrzymujemy wiele, a model Cruiserfix należy do bardzo bezpiecznych, ale niektóre z tańszych produktów konkurencji nie odstają pod tym względem od fotelika Kiddy. Nie można też nie wspomnieć, że cena jest uzależniona od wybranego koloru fotelika. W przypadku innych modeli ujętych w rankingu nie ma to wpływu na cenę fotelika.

  Zalety
  Możliwość dostosowywania indywidualnie do wielkości ciała dziecka
  Zabezpieczenie trzypunktowym pasem bezpieczeństwa
  Odpowiednie klamry na przejście pasów samochodowych
  Łączniki k-fix+
  Głębsze usadowienie dziecka w foteliku oraz podnóżek z możliwością dostosowania w pięciu pozycjach
  Wady
  Dość wysoka cena

  5. Recaro Monza Nova2 Seatfix Kliknij aby kupić »

  Recaro Monza Nova2 SeatfixFotelik Recaro Monza Nova 2 to rozwiązanie, którym może, bez obaw, zainteresować się każdy, komu zależy na bezpieczeństwie dziecka wożonego w samochodzie. Można w nim transportować trzylatka, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zasiadło w nim dziecko, które zbliża się do dnia swoich dwunastych urodzin. Co jeszcze sprawia, że fotelik samochodowy Recaro Monza jest tak popularny?

  Jeśli w samochodzie, w którym ma być przewożony maluch, znajdują się punkty mocowania Isofix, Recaro Monza Nova 2 Isofix może być zamontowany już za pomocą jednego kliknięcia. Rozwiązanie to nie tylko zabiera niewiele czasu, ale również podnosi poziom bezpieczeństwa, dając nam pewność, że fotelik Recaro Isofix będzie zamontowany dokładnie w taki sposób, jakiego życzyłby sobie od nas jego producent. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby montować go również w samochodach pozbawionych takiego systemu. W takim przypadku mocowanie powinno odbywać się z wykorzystaniem pasów bezpieczeństwa. Fotelik dziecięcy Recaro został wyposażony również w specjalne prowadnice osłaniające pas biodrowy i barkowy, posiada przy tym możliwość założenia dodatkowego podnóżka, co przydaje się zwłaszcza podczas relatywnie długich wypraw. Docenić należy też obecność wewnętrznych kanałów wentylacyjnych, dzięki którym można liczyć na odpowiednią cyrkulację powietrza, a tym samym na równowagę termiczną. Recaro fotelik samochodowy został wyposażony także w system ASP, dzięki któremu rośnie bezpieczeństwo dziecka nawet przy uderzeniach bocznych.

  Najpoważniejsze ograniczenie, z jakim należy się liczyć decydując się na Seatfix fotelik dla dziecka Recaro wcale nie wynika z jego niedostatków technicznych. Najbardziej problematyczna wydaje się podjęta przez samą firmę Recaro decyzja, zgodnie z którą od 1 lipca 2018 roku nie prowadzi się już w niej produkcji fotelików. W praktyce oznacza to, niestety, że zakończyło się również producenckie wsparcie serwisowe oraz program pozwalający na wymianę fotelików powypadkowych.

  [lyte id="BmFoqDxf_W0" /]

  Fotelik Recaro Monza Nova2 Seatfix to najczęściej wybierany fotelik samochodowy użytkowników

  Zalety
  Uchwyty Seatfix umożliwiające przypięcie do punktów mocowania Isofix w samochodzie
  System wbudowanych w zagłówek głośników z podłączeniem do odtwarzacza MP3/iPoda
  Możliwość zamontowania dodatkowego podnóżka
  Prowadnice na pas biodrowy i barkowy
  Wewnętrzne kanały wentylacyjne zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i równowagę termiczną
  System ASP - Advanced Side Protection
  Wady
  Firma Recaro ogłosiła z dniem 1 lipca 2018 r. zakończenie produkcji fotelików samochodowych, a co za tym idzie także wsparcia serwisowego i programu wymiany fotelików powypadkowych