Aktualizacja: Sierpień 2022

Dla dorosłych, dla dziewczynek, chłopców i dla najmłodszych — LEGO to ponadczasowa zabawa dla każdego! Zdajemy sobie jednak sprawę, że liczba zestawów, a nawet samych motywów przewodnich potrafi zawrócić w głowie nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Właśnie z tego powodu stworzyliśmy ranking najlepszych i najciekawszych klocków od firmy LEGO. W rankingu klocków LEGO znajdziesz propozycje dla najmniejszych dzieci, dziewczynek, chłopców, a nawet zestawy, które pokocha cała rodzina. Sprawdź!

Dla chłopców
LEGO City 60276 Policyjny konwój więzienny
LEGO City 60276 Policyjny konwój więzienny

Rozwiń

Dla całej rodziny
LEGO Classic 10698
LEGO Classic 10698

Rozwiń

Dla dziewczynek
LEGO Friends 41703 Domek na drzewie
LEGO Friends 41703 Domek na drzewie

Rozwiń

Top 3 klocków LEGO, jakie wybraliśmy, to najlepsze serie dla całej rodziny, dla dziewczynek oraz dla chłopców.

Nasz wybór padł na kreatywny zestaw, przy którym będzie się świetnie bawić cała rodzina, czyli LEGO Classic. To obszerny zestaw klasycznych klocków, w którym jednak nie zabrakło nieszablonowych kształtów. To właśnie dzięki nim możesz zbudować najciekawsze, najśmieszniejsze lub najbardziej realistyczne konstrukcje. Ten zestaw musi mieć każdy fan klocków LEGO.

Propozycja idealna dla chłopców (ale oczywiście nie tylko) to zestaw z serii LEGO City — Policyjny konwój więzienny. Złodzieje, policjanci, wartka akcja i walka dobra ze złem — wszystko to znajdziesz w tym zestawie. Trzy samochody, akcesoria takie jak kajdanki i cztery minifigurki zapewniają zabawę na wiele godzin samemu lub z przyjaciółmi.

Propozycja w sam raz dla dziewczynek to Domek na drzewie przyjaźni z serii LEGO Friends. W tym zestawie znajdziesz minilaleczki do zabawy, a także wiele detali i ruchomych elementów, które razem przeniosą każdą dziewczynkę do świata Friends. Ponad 1000 elementów sprawia, że samo składanie zajmie malucha na długi czas.

Ranking klocków LEGO 2022

1. LEGO Classic 10698

1. LEGO Classic 10698
Zestaw kreatywnych kloców dla dzieci od 4. roku życia. LEGO Classic zawiera aż 790 klocków, które umożliwiają nieskończone rozwijanie wyobraźni i budowanie dowolnych struktur — od małych i prostych po ogromne i złożone. W komplecie znajdziesz gotową instrukcję oraz książeczkę pełną inspiracji i pomysłów. Klocki LEGO Classic zostały zamknięte w dużym pudełko, który wygląda jak ogromny klocek lego.

JAKOŚĆ

CENA

LEGO Classic to najlepszy wybór, jeśli szukasz pierwszego zestawu klocków dla dzieci lub… dla siebie. W jednym zestawie znajduje się 790 klocków w 33 różnych kolorach. Znajdziesz klocki o tradycyjnym kształcie, a także 8 rodzajów okien i drzwi, 8 typów ram, 2 płytki konstrukcyjne, 3 pary oczu oraz różne opony i felgi. Tak bogaty zestaw to możliwość budowania domków, zamków, pojazdów, sklepów, zwierząt oraz całkowicie niestandardowych konstrukcji.

Warto zwrócić uwagę, że klocki LEGO Classic 10698 to świetna zabawa dla każdego. Dlaczego? LEGO Classic zostały zaprojektowane tak, aby podobać się chłopcom, dziewczynkom oraz rodzicom. Duże opakowanie klocków sprawdzi się w przypadku jednego dziecka, jak i całej grupy. Dodatkowo klocki są przeznaczone dla dzieci od 4. roku życia, ale nie mają górnego ograniczenia wiekowego. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogą spędzać przy nich czas kreatywnie.

Klocki kreatywne LEGO Classic są zamknięte w dużym opakowaniu, które wygląda zupełnie jak klocek lego. Zastosowane tworzywo sztuczne jest wytrzymałe, dlatego świetnie sprawdzi się do przechowywania klocków, ale nie tylko. Co więcej, w środku znajdziesz separator do klocków, który ułatwia przechowywanie. Dodatkowa instrukcja i książeczka z inspiracjami pomogą rozpocząć przygodę z budowaniem.

Zalety
aż 790 elementów
zawierają klasyczne klocki, jak i oczy, opony, felgi, drzwi i ramy
klocki w 33 kolorach
duże i wytrzymałe opakowanie z separatorem do przechowywania
od 4. roku życia
Wady
brak

2. LEGO Friends 41703 Domek na drzewie

2. LEGO Friends 41703 Domek na drzewie
Klocki LEGO z serii Friends to świetna rozrywka dla dziewczynek, ale nie tylko. Ta seria przenosi do świata rozrywki i przyjaźni pomiędzy dziewczynkami. W tym konkretnym zestawie otrzymasz klocki do zbudowania szczegółowego domku na drzewie. Aż 1114 elementów to zabawa na wiele godzin. Po złożeniu dzieci mogą odgrywać role, bawić się w hodowanie pszczół czy tworzenie domków dla ptaków.

JAKOŚĆ

CENA

LEGO Friends składa się z aż 1114 elementów oraz bardzo obszernej instrukcji obsługi. Składanie Domku na drzewie zapewni wiele godzin frajdy. Detale takie jak pszczółki, liście i wyposażenie domku sprawiają, że maluch ćwiczy koncentrację, a jednocześnie uczy się korzystania z instrukcji obsługi w odpowiedniej kolejności.

Domek na drzewie zapewnia nie tylko frajdę podczas samego składania. Daje on ogromne pole do popisu podczas zabawy z gotowym domkiem. Dlaczego? Znajdziesz wiele ruchomych elementów oraz 4 laleczki LEGO do zabawy. Dzieci mogą bawić się w budowanie domków dla ptaków, zbierać miód prosto z ula, bujać się na huśtawce, unosić windę przy pomocy ruchomej turbiny wiatrowej i wiele, wiele więcej!

Seria LEGO Friends łączy w sobie układanie klocków z interaktywną aplikacją na tablety i smartfony. Na opakowaniu znajdziesz kod QR kompatybilny z aplikacją LEGO. Po zeskanowaniu kodu Twój maluch pozna skarby, jakie zostały ukryte w mieście Heartlake. Aplikacja zawiera również instrukcję budowania.

Zalety
ponad 1000 elementów
bardzo szczegółowe wykonanie
wiele ruchomych elementów np. huśtawka i winda
4 figurki w zestawie
Wady
wysoka cena, która jednak jest związana z dużą liczbą elementów

3. LEGO Duplo 10954 Pociąg z cyferkami

3. LEGO Duplo 10954 Pociąg z cyferkami
Pociąg z cyferkami z serii LEGO Duplo to propozycja dla dzieci już od 18. miesiąca życia. Zestaw składa się z pociągu, klocków z cyferkami od 1 do 10, figurki dziewczynki, chłopca oraz pieska. Wszystkie elementy są na tyle duże, że dziecko ich nie połknie, a jednocześnie wspomagają naukę liczenia, rozwijają wyobraźnię oraz zdolności motoryczne.

JAKOŚĆ

CENA

W tym zestawie LEGO Duplo znajdziesz 10 klocków z cyferkami, pasażerów pociągu, trzy wagony oraz ciuchcię z otwieranym dachem. Na szczególną uwagę zasługują kolorowe klocki z cyferkami. Z ich pomocą maluch szybko nauczy się liczyć do dziesięciu, a z czasem nawet wykonywać proste obliczenia matematyczne.

Zestaw LEGO Duplo Pociąg z cyferkami to nie tylko nauka liczenia. Klocki mogą posłużyć również do budowania prostych konstrukcji, dzięki czemu Twój maluch szybko zakocha się w świecie LEGO. Seria Duplo przeznaczona jest dla dzieci już od 18. miesiąca życia. Co więcej, w zestawie znajdują się również dwie postaci — chłopca i dziewczynki — oraz figurka pieska. Dzięki temu maluch może bawić się także w odgrywanie ról.

Zalety
10 klocków z cyferkami
ciuchcia i 3 wagony na ruchomych kółkach
figurka dziewczynki, chłopca i pieska
odpowiednie dla dzieci od 18. miesiąca życia
świetny do zabawy i nauki liczenia
Wady
niestety zestaw zawiera mało klocków, dlatego nie przyda się w przypadku starszych dzieci

4. LEGO City 60276 Policyjny konwój więzienny

4. LEGO City 60276 Policyjny konwój więzienny
Z tym zestawem zabawa w policjantów i złodziei nabierze zupełnie nowego wymiaru! W zestawie LEGO City 60276 znajdziesz 244 elementy. Po złożeniu otrzymasz policyjny motocykl i więźniarkę oraz pojazd złoczyńców, który ma pomóc w ucieczce z policyjnej furgonetki. W zestawie znajdziesz również aż cztery mini figurki LEGO. Zestaw przeznaczony dla dzieci od lat 5.

JAKOŚĆ

CENA

Zestaw 60276 to świetne uzupełnienie serii City, które wniesie prawdziwą akcję do zabawy. Policyjny konwój więzienny zawiera kultową figurkę oficera Duke’a DeTaina z serialu LEGO City, który stoi na straży prawa w mieście oraz figurki dwóch przestępców: Snake’a Rattlera i Clary the Criminal. Przestępcy atakują policyjny konwój oraz próbują uciec z policyjnej więźniarki. To prawdziwa zabawa w policjantów i złodziei ze szczegółowo wykonanymi modelami.

Co znajdziesz w zestawie oprócz minifigurek LEGO? Aż 3 pojazdy, z którymi akcja nabierze prawdziwego tempa: furgonetkę z celą, policyjny ścigacz oraz samochód złoczyńców. Więźniarka ma rozbudowaną kabinę kierowcy oraz celę z kratami dla największych zbirów. Samochód złoczyńców ma jednak specjalny wysięgnik, dlatego nawet policyjny konwój nie jest bezpieczny.

W zestawie Policyjny konwój więzienny znajdziesz również gadżety, które sprawią, że wyobraźnia będzie pracowała na najwyższych obrotach. Jakie? Niebezpieczne laski dynamitu, kajdanki, zwykły kask oraz kask motocyklowy. LEGO City na pewno zapewni dzieciom od 5. roku życia wielogodzinną i ekscytującą zabawę, i to w niewygórowanej dla rodzica cenie.

Zalety
aż 4 minifigurki LEGO (w tym Snake’a Rattlera i Duke’a DeTaina)
aż 3 pojazdy — furgonetka, policyjny motocykl i samochód złoczyńców
akcesoria takie jak kajdanki, dynamit i kaski
Wady
pojazd złoczyńców mógłby być wykonany z większą dbałością o szczegóły

5. LEGO City 60283 Wakacyjny kamper

5. LEGO City 60283 Wakacyjny kamper
Wakacyjny kamper z serii LEGO City to wspaniały dodatek do innych zestawów oraz jako zabawka sama w sobie. Wakacyjny kamper składa się ze 190 elementów, które łącznie tworzą samochód do rodzinnych podróży oraz szczegółowe wyposażenie wnętrza. W zestawie znajdziesz również całą rodzinkę — mamę, tatę i dziecko. Klocki są przeznaczone dla dzieci od 5. roku życia.

JAKOŚĆ

CENA

Wakacyjny kamper z serii LEGO City to najnowsza propozycja z 2021 roku. W zestawie znajdziesz 190 elementów, które łącznie tworzą samochód z alkową do spania. Dach jest zdejmowany, a pod nim kryje się materac do spania. Po otwarciu bocznych drzwiczek zyskujesz dostęp do wnętrza kampera. Co znajdziesz w środku? Krzesła, palnik z patelnią, stolik i ekspres do kawy.

W komplecie z kamperem i akcesoriami otrzymasz także trzy figurki LEGO: mamę, tatę oraz dziecko. Rodzinka i akcesoria do kempingu pozwalają na wielogodzinne zabawy w biwak, podróż i zwiedzanie. Wakacyjny kamper to zatem świetne uzupełnienie innych zestawów z serii LEGO City, ale nie tylko! Wbudowane kółka i mnogość elementów sprawiają, że kamper to świetna zabawka sama w sobie.

Zalety
wykonanie z dbałością o szczegóły
wiele elementów do zabawy np. aparat, patelnia, kubek, krzesła, ekspres do kawy
otwierany bok zapewnia dostęp do wnętrza kampera
Wady
składanie zajmuje tylko 30 minut

6. LEGO Minecraft 21180 Walka ze strażnikami

6. LEGO Minecraft 21180 Walka ze strażnikami
Zestaw Minecraft to prawdziwa gratka dla fanów gier z tej samej serii. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych od 8. roku życia, a w zestawie znajduje się 255 elementów. Co znajdziesz w zestawie? Rafę koralową, dwóch strażników, trzy aksolotle oraz świecącą kałamarnicę. Po złożeniu otrzymujesz podwodną scenerię i misję, która zapewnia grę na wiele godzin.

JAKOŚĆ

CENA

Komplet zatytułowany „Walka ze strażnikami” przenosi każde dziecko i każdego dorosłego w świat gry Minecraft. Na początku stwórz bazę na rafie koralowej, a następnie udaj się na poszukiwania ukrytego skarbu. W zestawie znajdziesz również strażnika oraz starszego strażnika, czyli znane moby, które utrudniają odnalezienie skarbu. Na szczęście masz do walki trójząb, a trzy aksolotle są po Twojej stronie.

LEGO Minecraft zapewnia zabawę pełną akcji na wiele godzin. Odgrywanie ról pobudza wyobraźnię i pozwala na zabawę z przyjaciółmi. Sprężynowe działko sprawia, że przeciwnicy strzelają laserowymi pociskami, dzięki czemu są niezwykle groźni. LEGO Minecraft pomoże oderwać dzieci od ekranów komputerów i przenieść grę komputerową do pokoju dziecka.

Zalety
motyw przewodni z gry Minecraft
wiele postaci w zestawie:ruchome działko z laserową wyrzutnią
zapewnia zabawę na wiele godzin
Wady
odpowiedni dla dzieci od lat 8

7. LEGO Technic 42135 Monster Jam El Toro Loco

7. LEGO Technic 42135 Monster Jam El Toro Loco
El Toro Loco™ z serii LEGO Technic to monster truck świetnie znany wszystkim fanom pokazów Monster Jam. W tym zestawie znajdziesz właśnie ten monster truck, dzięki czemu wszystkie dzieci od 7. roku życia mogą mieć swoją replikę w domu. Ale to nie wszystko. Ten model możesz przebudowywać na dwa sposoby, dzięki czemu jeden zestaw daje wiele godzin frajdy i zabawy.

JAKOŚĆ

CENA

LEGO Technic 42135 to świetny wybór dla dzieci w wieku szkolnym i dorosłych osób z technicznym zacięciem. Dlaczego? El Toro Loco możesz złożyć na dwa sposoby: monster trucka lub wyścigówki terenowej. Przebudowywanie modelu daje nieograniczoną zabawę i nigdy się nie nudzi!

Co więcej, po złożeniu El Toro Loco służy za monster truck do zabawy z prawdziwego zdarzenia. Wszystko za sprawą napędu typu pull-back. Dzięki napędowi monster truck i wyścigówka wykonują imponujące skoki i szalone sztuczki w powietrzu. W połączeniu z własnoręcznie zbudowanymi torami możesz przenieść świat pokazów Monster Truck do swojego domu.

Ten model z serii LEGO Technic jest przeznaczony dla dzieci od lat 7. Jest to dość duży minus, ale figurki są skomplikowane, dlatego wymagają bardzo dobrych umiejętności manualnych i poznawczych. Jednak zdecydowanie warto poczekać, bo ten zestaw pozwala rozwijać umiejętności konstruowania i budowania oraz fascynację samochodami i inżynierią.

Zalety
zabawka 2w1 — możliwość zbudowania wyścigówki lub monster trucka
napęd pull-back sprawia, że samochód jeździ, wykonuje skoki i sztuczki
Wady
odpowiedni dla dzieci od lat 7