Aktualizacja: Wrzesień 2023

Wychowywanie dziecka i jednoczesne wykonywanie domowych obowiązków to dla wielu rodziców spore wyzwanie. Aby ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie wiele osób decyduje się na zakup kojca, stanowiącego dla dziecka w pełni bezpieczną przestrzeń do odpoczynku i zabawy. W naszym zestawieniu znalazły się kojce różniące się od siebie wielkością, ceną oraz obecnością dodatkowych funkcji, dlatego każdy powinien znaleźć wśród nich model dostosowany do własnych wymagań oraz indywidualnych potrzeb dziecka. Najtańsza alternatywa Kojec Iso Trade Długość 47 cm Szerokość 90 cm Certyfikat CE Tak Rozwiń
Wychowywanie dziecka i jednoczesne wykonywanie domowych obowiązków to dla wielu rodziców spore wyzwanie. Aby ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie wiele osób decyduje się na zakup kojca, stanowiącego dla dziecka w pełni bezpieczną przestrzeń do odpoczynku i zabawy. W naszym zestawieniu znalazły się kojce różniące się od siebie wielkością, ceną oraz obecnością dodatkowych funkcji, dlatego każdy powinien znaleźć wśród nich model dostosowany do własnych wymagań oraz indywidualnych potrzeb dziecka.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje kojec dla dzieci marki Nelino, który wyróżnia się bardzo stabilną konstrukcją. Model ten może być użytkowany zarówno w warunkach domowych, jak i na dworze. Drugie miejsce w rankingu zajmuje nasz wybór premium, czyli duży kojec marki Vigo, natomiast trzecie miejsce należy do najtańszego produktu w naszym zestawieniu, czyli lekkiego kojca Iso Trade. Poza wyżej wymienionymi modelami w rankingu znalazły się również produkty marek Sternhoff, Iso Trade, Selonis oraz Martom. Spis treści:

Ranking kojców dla dzieci

1. Kojec dla dzieci Nelino

Kojec dla dzieci Nelino
Kojec dla dzieci marki Nelino o wymiarach 65 x 126 cm to doskonały wybór dla rodziców chcących zapewnić swoim pociechom przestronną oraz bezpieczną przestrzeń do swobodnej zabawy. Produkt w całości wykonany jest z trwałych, nietoksycznych oraz odpornych na uszkodzenia materiałów, dzięki czemu nadaje się do użytku zarówno w warunkach domowych, jak i na świeżym powietrzu.

JAKOŚĆ

CENA

Stelaż kojca został wykonany z solidnych, metalowych rurek, dzięki którym cała konstrukcja jest bardzo stabilna i nie wygina się w trakcie zabawy. Zdecydowaną zaletą produktu marki Nelino jest bardzo łatwy montaż, a także możliwość szybkiego złożenia całej konstrukcji w razie potrzeby. Może to okazać się bardzo pomocne na wypadek nagłego pogorszenia pogody w przypadku korzystania z kojca na dworze. Wszystkie boki kojca zostały wykonane z przewiewnej siatki, która zapewnia stałą cyrkulację powietrza w środku oraz umożliwia podglądanie i kontrolowanie zabawy dzieci. Dzięki temu opiekunowie nie muszą stać nad bawiącymi się maluchami i mogą spokojnie usiąść w odpowiedniej odległości i zająć się sobą, systematycznie zaglądając do bawiących się dzieci. Kojec Nelino może być wykorzystywany jako bezpieczna przestrzeń do zabawy dla dzieci, ale również jako suchy basen z kolorowymi piłeczkami. Kulki nie znajdują się w zestawie, natomiast można je oddzielnie dokupić i wysypać na powierzchnię basenu. Cała konstrukcja jest dość wysoka i zabudowana z każdej strony, więc nie ma obaw, że kulki będą wysypywały się poza powierzchnią kojca w trakcie energicznej zabawy dzieci.

Zalety
Odpowiedni do ogrodu
Stabilna konstrukcja
Może służyć jako suchy basen z piłeczkami
Wbudowany kosz do gry w piłkę
Wady
Brak

2. Kojec dla dzieci Vigo

Kojec dla dzieci Vigo
Duży kojec marki Vigo to doskonała przestrzeń do zabawy dla dzieci w różnym wieku. Ponadprzeciętne wymiary kojca sprawiają, że może może być on wykorzystywany do różnorodnych aktywności, zarówno w warunkach domowych, jak i na świeżym powietrzu. Produkt został wyposażony w kosz oraz bramkę służącą do gry w piłkę.

JAKOŚĆ

CENA

Przestronny kojec marki Vigo może okazać się świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które nie mają własnego pokoju. Wydzielenie bezpiecznej, komfortowej przestrzeni, w której dziecko może przechowywać wszystkie swoje zabawki umożliwi maluchowi rozwijanie własnej samodzielności, a jednocześnie znacznie zmniejszy ryzyko tego, że na skutek bardzo aktywnej zabawy dziecko zrobi sobie krzywdę. Zdecydowaną zaletą kojca jest stabilna i łatwa do samodzielnego złożenia konstrukcja. Metalowy stelaż jest zakryty pokrowcem wykonanym z tworzywa sztucznego, które prezentuje się bardzo estetycznie i jest łatwe do wyczyszczenia. Wszystkie boki kojca wykonane są z przewiewnej siatki, która umożliwia kontrolowanie bawiących się dzieci oraz usprawnia cyrkulację powietrza w środku, co przy intensywnej zabawie może być bardzo istotne. Kojec marki Vigo to najdroższy model spośród wszystkich produktów, które znalazły się w naszym rankingu. Jednak w zestawieniu do bardzo wysokiej jakości wykonania, cena kojca jest naprawdę przystępna. Produkt został wykonany z trwałych, solidnych materiałów, które są łatwe do wyczyszczenia i powinny służyć przez długi okres czasu.

Zalety
Duże wymiary
Solidne wykonanie
Kosz i bramka do gry w piłkę
Wszystkie boki kojca są podszyte przewiewną siatką
Wady
Brak

3. Kojec Iso Trade

Kojec Iso Trade
Najtańszy model w naszym zestawieniu, czyli lekki kojec dla dzieci od marki Iso Trade o wymiarach 47 x 90 cm. Produkt wyróżnia się mobilnością oraz bardzo niską ceną, dzięki której stanowi bardzo ekonomiczne rozwiązanie dla osób poszukujących lekkiego kojca do zabawy dla najmłodszych dzieci. Waga całego kojca wynosi jedynie 0.3 kg.

JAKOŚĆ

CENA

Przy produkcji kojca Iso Trade zastosowano technologię Pop Up, dzięki której rozłożenie całej konstrukcji wymaga jedynie kilku ruchów ręką. Tak lekka i praktyczna konstrukcja kojca może okazać się doskonałym rozwiązaniem na wakacje czy weekendowe wycieczki. Warto dodać również, że materiał, z jakiego został wykonany kojec nadaje się do użytku zarówno w warunkach domowych, jak i na dworze. Po złożeniu kojec przybiera kształt niewielkiego pudełka, które może służyć jako pojemnik na ulubione zabawki dziecka. Nawet wtedy, gdy maluch wyrośnie już z zabawy w kojcu, to takie pudełko na zabawki i skarby i tak może być dla niego przydatne, więc jest to produkt, który rośnie wraz z dzieckiem. Biorąc pod uwagę niską cenę kojca jest to bardzo opłacalne rozwiązanie. Kojec Iso Trade został wykonany z trwałych, nietoksycznych materiałów, których jakość została potwierdzona certyfikatem CE oraz EN-71. Warto dodać, że produkt może być wykorzystywany również jako suchy basen z piłeczkami. Nie wchodzą one w skład zestawu, natomiast dokupienie piłeczek nie powinno wiązać się z dużym kosztem, a może znacznie zwiększyć atrakcyjność zabawy w kojcu w oczach dziecka.

Zalety
Lekki
Niska cena
Posiada certyfikat CE
Zajmuje mało miejsca
Wady
Brak

4. Kojec turystyczny Sternhoff

Kojec turystyczny Sternhoff
Wielofunkcyjny model marki Sternhoff łączy w sobie funkcje standardowego kojca dla dzieci oraz wygodnego łóżeczka turystycznego. W ciągu dnia powierzchnia kojca może stanowić doskonałą przestrzeń do zabawy, a w nocy zamieniać się w miejsce przeznaczone do relaksu oraz snu. Dzięki niezwykle funkcjonalnej konstrukcji, kojec jest bardzo łatwy do złożenia, może więc stanowić świetne rozwiązanie w trakcie podróży.

JAKOŚĆ

CENA

Kojec turystyczny marki Sternhoff może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z różnych względów stosunkowo często podróżują z dzieckiem. Po złożeniu konstrukcja kojca zajmuje bardzo mało miejsca i bez problemu mieści się w dołączonym do zestawu pokrowcu. Możliwość szybkiego złożenia kojca może znacznie usprawnić podróż i zapewnić maluchowi bezpieczną przestrzeń do zabawy i odpoczynku niezależnie od miejsca pobytu. Boczne części kojca składają się z lekkiej i przewiewnej siatki, która gwarantuje odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza, a także ułatwia opiekunom podglądanie malucha w trakcie zabawy. Dzięki temu rodzic może swobodnie usiąść na fotelu czy kanapie, a jednocześnie cały czas kontrolować poziom bezpieczeństwa dziecka i sprawdzać, czy nie dzieje się z nim nic złego. Po jednej stronie kojca znajduje się zamek, który umożliwia samodzielne wchodzenie i wychodzenie starszym dzieciom. Warto dodać jednak, że zamek jest możliwy do rozpięcia wyłącznie po zewnętrznej stronie, dzięki czemu mniejsze dzieci znajdujące się w środku nie są w stanie samodzielnie otworzyć kojca w trakcie zabawy. Zastosowane funkcje sprawiają, że produkt cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami wielu zadowolonych rodziców.

Zalety
Łatwy do złożenia
Zajmuje mało miejsca
Solidne wykonanie
Wbudowane koła z blokadą
Wady
Brak

5. Kojec dla dzieci Iso Trade

Kojec dla dzieci Iso Trade
Różowy kojec dla dzieci marki Iso Trade o wymiarach 115 x 125 cm może okazać się niezastąpioną pomocą dla rodziców, którzy ze względu na natłok obowiązków mają problem z pogodzeniem codziennego życia ze stałą opieką nad dzieckiem. Zagwarantowanie maluchowi bezpiecznej przestrzeni do zabawy może umożliwić opiekunom znalezienie chwili na wypicie kawy czy ugotowanie obiadu.

JAKOŚĆ

CENA

Kojec marki Iso Trade został wykonany z solidnych rurek stworzonych ze stali nierdzewnej. Przy tworzeniu kojca zastosowano również szerokie podstawki, dzięki którym cała konstrukcja jest bardzo stabilna i nie przemieszcza się po podłożu. Materiał, z jakiego został wykonany kojec nadaje się do użytku zarówno w warunkach domowych, jak i na świeżym powietrzu. Po jednej stronie kojca znajduje się wejście zamykane na zamek błyskawiczny. Po zapięciu zamka, cała konstrukcja kojca jest zabudowana, dzięki czemu może służyć on nie tylko jako komfortowa przestrzeń do zabawy, ale również jako suchy basen z kolorowymi piłeczkami. Jest to ulubiona forma rozrywki wielu dzieci i może sprawić maluchom bardzo dużo radości. Kojec Iso Trade jest bardzo łatwy w montażu, a złożenie go zajmuje z reguły kilka minut. Dzięki temu model ten może stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących kojca na wyjazdy. Możliwość rozłożenia go na biwaku, na plaży czy w przydomowym ogrodzie umożliwia zapewnienie dziecku bezpiecznego miejsca do zabawy niezależnie od miejsca pobytu.

Zalety
Przystępna cena
10 kolorowych piłeczek w zestawie
Solidne wykonanie
Stabilna konstrukcja
Wady
Brak

6. Kojec dla dzieci Selonis

Kojec dla dzieci Selonis
Kojec dla dzieci marki Selonis o konstrukcji przypominającej namiot to model o wymiarach 90 x 105 cm. Produkt został wykonany z nietoksycznych, trwałych materiałów, dzięki którym może być użytkowany zarówno w domu, jaki i nad jeziorem, na działce czy w przydomowym ogródku u dziadków.

JAKOŚĆ

CENA

Produkt marki Selonis może pełnić rolę komfortowego kojca do zabawy, ale również suchego basenu z kolorowymi piłeczkami. W zestawie znajduje się aż 100 różowych oraz szarych piłeczek o średnicy 6 cm. Wielkość kolorowych kulek jest dostosowana do wymogów bezpieczeństwa, dzięki czemu maluchy mogą się nimi swobodnie bawić bez obaw o połknięcie piłki. Konstrukcja namiotu Selonis jest łatwa do rozłożenia, a po złożeniu kojec zajmuje bardzo mało miejsca. Elastyczne elementy kojca bez problemu mieszczą się w dołączonym do zestawu pokrowcu. Każda z pięciu ścianek namiotu została wykonana z przewiewnej siatki, która usprawnia cyrkulację powietrza oraz umożliwia stałe kontrolowanie zabawy przez opiekunów. Uniwersalne wymiary kojca sprawiają, że jest on odpowiedni dla dwójki dzieci w wieku przedszkolnym. Cała konstrukcja jest stabilna i odporna na uszkodzenia, więc powinna służyć dzieciom przez dłuższy okres czasu. Produkt może być rozkładany zarówno w domu, jak i na dworze, natomiast należy chronić go przed negatywnym wpływem wilgoci oraz przed nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne w okresie letnim.

Zalety
100 piłeczek w zestawie
Praktyczna konstrukcja
Przystępna cena
Wysoka jakość wykonania
Wady
Brak

7. Kojec dla dzieci Martom

Kojec dla dzieci Martom
Uniwersalny kojec dla dzieci marki Martom o wymiarach 96 x 96 cm to bezpieczna przestrzeń do zabawy dla dzieci w różnym wieku. Model może stanowić doskonałe rozwiązanie dla rodziców poszukujących stabilnego kojca do salonu lub pokoju dziecięcego. W zestawie oprócz kojca znajduje się również 10 kolorowych piłeczek.

JAKOŚĆ

CENA

Kojec Martom został wykonany z solidnych, trwałych materiałów, które powinny posłużyć dziecku przez dłuższy okres czasu. Stelaż kojca składa się z wytrzymałych rurek wykonanych ze stali nierdzewnej oraz szerokich podstawek, dzięki którym cała konstrukcja jest bardzo stabilna i nie przemieszcza się po podłożu. Wszystkie boki kojca zostały wykonane z przezroczystej, przewiewnej siatki, która umożliwia opiekunom kontrolowanie zabawy dzieci bez konieczności ciągłego stania nad kojcem. Umieszczenie malucha w kojcu pozwala rodzicom na chwilę odpoczynku, co przy małych dzieciach jest często bardzo trudne do zrobienia. Lekka konstrukcja umożliwia przeniesienie kojca w dowolne miejsce domu, co może ułatwić wykonywanie codziennych, domowych obowiązków. Materiał, którym obszyty jest kojec jest zdejmowany i nadaje się do prania automatycznego. Dzięki temu utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości w kojcu jest znacznie łatwiejsze. Po zdemontowaniu model Martom zajmuje bardzo mało miejsca, co może okazać się bardzo pomocne dla osób, które mają ograniczoną ilość wolnej przestrzeni w mieszkaniu, a także dla osób, które planują zabierać kojec na wyjazdy wakacyjne czy weekendowe wizyty u dziadków.

Zalety
Solidne wykonanie
Łatwy do złożenia
10 piłeczek w zestawie
Lekki
Wady
Brak

Podsumowanie

Planując zakup kojca dla swojego dziecka, warto przede wszystkim zastanowić się, gdzie chcemy go przechowywać oraz jakie cechy powinien posiadać model dostosowany do naszych wymagań oraz potrzeb dziecka. W zależności od własnych preferencji można dokonać wyboru między kojcami jednoczęściowymi, modułowymi, a także modelami pełniącymi jednocześnie rolę kojca i wygodnego łóżeczka dla dziecka. Aby ułatwić dokonanie wyboru stworzyliśmy powyższy ranking, w którym zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane modele kojców dla dzieci. W zestawieniu znalazły się produkty w różnych cenach oraz o różnych parametrach, dzięki czemu każdy powinien znaleźć wśród nich produkt odpowiedni dla swojego dziecka.