Aktualizacja: Sierpień 2022

  1. Philips Avent SCD620/52
  2. Vtech BM4700
  3. Babyono 198
  4. Xblitz Kinder
  5. Poradnik wyboru niani elektronicznej

Porównanie niań elektronicznych:

ModelZasięg w pomieszczeniu [m]
Zasięg na zewnątrz [m]
Kamera
Sterowanie kamerą
Wyświetlacz [cale]
Komunikacja
Funkcja kołysanki
Monitor oddechu
Czujnik temp [°C]
Zasilanie
Philips Avent SCD620/52
50
300
TAK
NIE
2,7
dwukierunkowa
TAK
NIE
NIE
akumulatorowo-sieciowe
Vtech BM470050
300
TAK
TAK
4,3
dwukierunkowa
TAK
NIE
TAK
akumulatorowo-sieciowe
Babyono 19850
300
NIE

nie dotyczy
nie dotyczy
dwukierunkowa
NIE
NIE
NIE
akumulatorowo-sieciowe
Xblitz Kinder50
260
TAK
NIE
3,2
dwukierunkowa
TAK
NIE
TAK
akumulatorowo-sieciowe

Najlepsze nianie elektroniczne – Ranking elektrycznych niań 2021

 

 

1. Philips Avent SCD620/52 Kliknij aby kupić »

Philips-Avent-SCD620-52Niania elektroniczna Avent to zaawansowane urządzenie, które umożliwia całonocną obserwację i nasłuch maleństwa. Dzięki rozbudowanemu systemowi zabezpieczeń użytkownik może mieć pewność, że nikt inny nie podgląda i nie nasłuchuje prowadzonej transmisji audio-wizualnej.

Niania elektroniczna Philips Avent została wyposażona w dostosowującą się technologię FHSS (Frequency Hopping Spread Spectrum). System ten odpowiada za nawiązanie bezpiecznego (obraz i dźwięk może odebrać tylko jedno urządzenie odbiorcze – znajdujące się w zestawie) i, co równie istotne, stabilnego połączenia. Nie ma obawy, że przekaz zostanie przerwany, mimo że nadajnik i odbiornik pozostają w strefie zasięgu (takie sytuacje zdarzają się w przypadku tanich urządzeń od nieznanych producentów). Elektroniczna niania Avent Philips oferuje czytelny ekran o wysokiej rozdzielczości, którego przekątna to 2,7 cala (6,9 cm). Co więcej, producent zadbał o to, żeby monitoring pokoju maluszka mógł być prowadzony także w nocy. Tryb noktowizyjny, wykorzystujący podczerwień, zostaje aktywowany automatycznie, gdy urządzenie wykryje zbyt małą ilość światła dostarczanego do matrycy kamery. Warto zaznaczyć, że także w tym trybie, niania elektroniczna Philips zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu.

Elektroniczna niania Phlilips oferuje możliwość aktywacji trybu ECO, wprowadzającego urządzenie w stan niskiego poboru energii. Po jego włączeniu obraz i dźwięk jest przesyłany tylko w sytuacji, gdy mikrofon wykryje dźwięk. Jego czułość można ustawić stosownie do indywidualnych potrzeb – urządzenie może zareagować nawet na cichy śmiech lub gaworzenie, lub może włączyć się dopiero wtedy, gdy malec zacznie płakać. Co ważne, nawet gdy transmisja nie jest prowadzona, rodzice mają pewność, że połączenie nie zostało utracone. Informuje o tym specjalny wskaźnik. Avent Philips niania elektroniczna zapewnia bardzo długi czas pracy. Transmisja dźwięku i obrazu może być prowadzona przez 10 godzin. To wystarczy, żeby mieć dziecko na oku przez całą noc. Gdy malec obudzi się, urządzenie można podłączyć do ładowarki.

Bardzo przydatną funkcją, którą oferuje Philips Avent SCD620/52, jest komunikacja dwukierunkowa. Oznacza to, że także dziecko może usłyszeć swoich rodziców. W wielu sytuacjach kojące brzmienie głosu mamy wystarczy, żeby uspokoić płaczącego maluszka. Elektroniczna niania Philips Avent dba o to, żeby informacja o połączeniu była jasna i klarowna. Odbiornik informuje o zerwaniu łączności z nadajnikiem i o niskim poziomie energii w akumulatorze. Dzięki temu można mieć pewność, że pokój dziecka jest nieustannie monitorowany.

Co jeszcze potrafi Philips Avent? Elektroniczna niania SCD620/52 może odtworzyć jedną z pięciu zaprogramowanych kołysanek. Gdy maleństwo staje się marudne, wystarczy zdalnie włączyć kojącą melodię. To zwykle pomaga uspokoić rozdrażnionego maluszka.

Niania Avent z kamerą nie jest jednak urządzeniem bez wad. Istotnym minusem jest brak możliwości sterowania obiektywem. Sprawia to, że na ekranie można obserwować tylko jeden fragment pokoju. Pod jakim jeszcze względem rozczarowuje Philips Avent? Niania elektroniczna SCD620/52 oferuje najmniejszy wyświetlacz w zestawieniu, co utrudnia obserwację dziecka. Po stronie minusów należy zapisać także brak czujnika temperatury i najwyższą cenę spośród wszystkich modeli, ujętych w rankingu.

Zalety
Prywatne i bezpieczne połączenie dzięki technologii FHSS
Kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości
Tryb energooszczędny z sygnalizacją połączeń
Długi czas pracy bezprzewodowej (do 10 godzin)
Funkcja komunikacji dwukierunkowej
5 kołysanek do wyboru
Wysokiej jakości dźwięk
Mikrofon z możliwością ustawienia czułości
Wady
Brak możliwości zdalnego sterowania kamerą
Najmniejszy wyświetlacz w zestawieniu (2,7 cale)
Brak czujnika temperatury otoczenia w okół dziecka
Wysoka cena – najwyższa w zestawieniu

 Kup na Allegro

 

2. Vtech BM4700 Kliknij aby kupić »

Vtech-BM4700Niania elektroniczna Vtech charakteryzuje się niezwykle rozbudowaną funkcjonalnością. To jedno z najbardziej kompletnych tego typu urządzeń, dostępnych na rynku.

Czym jest Vtech? Kamera i niania w jednym – to najtrafniejsze określenie, ale ten krótki opis nie oddaje ogromu możliwości tego urządzenia. Opisywany model został wyposażony w szerokokątny obiektyw typu rybie oko, o kącie widzenia wynoszącym aż 170 stopni. Mało? Kamerę można regulować w bardzo szerokim zakresie. Urządzenie zapewnia odchył wynoszący 270 stopni w poziomie i 120 stopni w pionie. Takie rozwiązanie sprawia, że można mieć na oku cały pokój maluszka. Obraz jest wyświetlany na czytelnym ekranie LCD, którego przekątna to aż 4,3 cala (najwięcej w naszym zestawieniu). Co bardzo istotne, producent zastosował w tym modelu rozwiązanie, które eliminuje konieczność nieustannego spoglądania na odbiornik. Jeżeli coś niepokojącego będzie działo się w pokoju dziecka, elektroniczna niania Vtech BM4700 uruchomi alarm dźwiękowy i wibracyjny lub tylko wibracyjny, aby nie zakłócać spokojnego odpoczynku pozostałych domowników. Niania z kamerą Vtech oferuje funkcję komunikacji dwustronnej, co znaczy, że dziecko może usłyszeć głos swoich rodziców. Nie zawsze trzeba wstawać do malca, gdy ten zrobi się niespokojny. Czasami wystarczy tylko, że dziecko usłyszy kojące brzmienie matczynego głosu. W takiej sytuacji wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by rozpocząć transmisję do pokoju malca.

Niania elektroniczna z kamerą Vtech może obsługiwać aż cztery obiektywy. W takim przypadku odbiornik, a właściwie – ekran, może działać w jednym z trzech trybów:

  • W pierwszym to użytkownik decyduje o tym, z której kamery wyświetlany jest obraz.
  • W drugim dostępny jest widok podzielony.
  • Trzeci tryb działa automatycznie i co 7 sekund przełącza transmisję.

Skuteczny zasięg opisywanego modelu to aż 300 metrów. Oznacza to, że niania bez problemu może działać nawet w dużym domu. W większości przypadków możliwa będzie obserwacja dziecka także w sytuacji, gdy rodzic przebywa na zewnątrz. Co jeszcze potrafi Vtech? Niania elektroniczna BM4700 może odtworzyć jedną z pięciu melodii popularnych kołysanek, pomagając w ten sposób w uśpieniu maluszka. Kolejną przydatną funkcją jest automatyczny tryb nocny. Kamera została wyposażona w dwie diody podczerwieni, które aktywują się samoczynnie, gdy urządzenie wykryje zmrok. W połączeniu z niezwykle czułym obiektywem zapewnia to doskonałą jakość obrazu w trakcie nocnej transmisji. Na pochwałę zasługuje też czujnik monitorujący temperaturę w przestrzeni wokół dziecka z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza. Kolejna zaleta, niania Vtech może działać do 10 godzin (z wyłączoną transmisją dźwięku).

Jakie są minusy urządzenia od Vtech? Elektroniczna niania BM4700 jest modelem kompletnym, który nie przedstawia wad.

Zalety
Rotacja kamery do 270 stopni w poziomie i aż 120 stopni w pionie
Funkcja komunikacji dwukierunkowej
Możliwość podłączenia 4 kamer jednocześnie do jednego urządzenia
Największy (4,3 calowy) wyświetlacz w zestawieniu
5 wbudowanych kołysanek
Automatyczny tryb nocny
Czujnik temperatury
Długi czas pracy bezprzewodowej (do 10 godzin)
Wady
W wybranych przez nas parametrach i opiniach użytkowników nie jesteśmy w stanie przedstawić żadnych wad

 Kup na Allegro

Niania elektroniczna posiada kamerę, która zapewnia nienaganną jakość obrazu za sprawą wyświetlacza LCD o wielkości 3,2 cala. Dzięki dołączonemu zasilaczowi sieciowego obraz może być przekazywany na odległość nawet do 260 metrów. Nie trzeba się również obawiać, że kamera nagle przestanie działać na skutek braku dopływu energii elektrycznej. Monitor posiada dodatkowo zintegrowany z nim akumulator, co sprawia, że odbiornik staje się mobilny – można go przenosić w dowolne miejsce, nie musząc obawiać się utraty połączenia. Pomimo tak wielu funkcji, niania elektroniczna marki Xblitz jest stosunkowo tania.

Warto jednak mieć na uwadze jej nieliczne wady. Można do nich zaliczyć na przykład braku funkcji zdalnego sterowania kamerą. Po stronie minusów tego modelu zapisuje się również zbyt głośny dźwięk wyłączania kamery, który może niepotrzebnie wybudzić malucha ze snu. Wadę stanowi ponadto intensywnie świecąca na niebiesko lampka umieszczona w kamerze.

Zalety
Najtańsza elektroniczna niania z kamerą w zestawieniu
Podgląd wideo w czasie rzeczywistym i bez zakłóceń
Funkcja komunikacji dwukierunkowej
8 zaprogramowanych kołysanek
Możliwość korzystania zarówna z zasilania sieciowego jak i akumulatorowego
Tryb nocny
Funkcja czuwania VOX gwarantuje oszczędność energii
Wady
Niebieska lampka z przodu kamerki, która może wpływać negatywnie na jakość snu
Głośny dwukrotny dźwięk w trakcie wyłączenie kamery
Brak możliwości zdalnego sterowania kamerą

Kup na Allegro

 

3. Babyono 198 Kliknij aby kupić »

Babyono-198Niania elektroniczna Babyono to najmniej zaawansowane urządzenie w naszym zestawieniu, nie znaczy to jednak, że nie jest warta uwagi. Ten model przedstawia wystarczająco dużo zalet, by znaleźć się w zestawieniu najlepszych urządzeń z tej kategorii.

Na pierwszym miejscu, należy wymienić niską cenę. Niania Babyono to najtańszy model, spośród wszystkich, które umieściliśmy w naszym zestawieniu. Czy oznacza to, że względem konkurencji wykazuje znaczne braki? Tak i nie. Największą zaletą opisywanego modelu jest świetna jakość transmitowanego dźwięku. Elektroniczna niania Babyono korzysta z 32 kanałów, co przekłada się na przekaz bez zakłóceń – większa liczba kanałów pozwala znaleźć ten, na którym “nie wtrącają się” inne elektroniczne nianie i którego nie zakłócają pracujące w domu urządzenia elektroniczne i telekomunikacyjne. Także zasięg nie pozostawia nic do życzenia. Jak wynika z opinii użytkowników, moduły komunikują się ze sobą nawet na większych odległościach, a przekaz jest czysty.

To jednak nie wszystkie zalety, jakie przedstawia Babyono. Niania elektroniczna 198 została wyposażona w funkcję aktywacji głosem. Oznacza to, że urządzenie przez cały czas pozostaje w stanie spoczynku, a uruchamia się dopiero w sytuacji, gdy umieszczony w pokoju dziecka nadajnik wykryje dźwięk. Takie rozwiązanie przekłada się na znaczną oszczędność energii – niania nie działa, kiedy nie jest to konieczne, a jeżeli dziecko obudzi się, rodzice zostaną o tym natychmiast poinformowani.

Urządzenie jest gotowe do pracy w zasadzie od razu po wyjęciu z pudełka. Producent dołącza do zestawu 8 wysokiej jakości baterii alkalicznych, dzięki czemu nabywca otrzymuje w zestawie wszystkie niezbędne akcesoria. Niby nic, jednak takie działanie nie jest oczywiste, także w przypadku producentów droższych modeli. Kolejna zaleta opisywanego modelu to dwukierunkowa komunikacja. Niania elektroniczna Babyono może przekazywać dźwięk z sypialni rodziców do pokoju maluszka. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, bowiem w wielu sytuacjach, kojący ton matczynego głosu wystarczy, żeby dziecko przestało płakać i spokojnie zasnęło.

Napisaliśmy sporo na temat zalet, a co z wadami urządzenia od Babyono? Elektroniczna niania 198 nie oferuje zaawansowanych funkcji jak kamera transmitująca obraz z pokoju dziecka i czujnik monitorujący temperaturę w pokoju malca. Zabrakło też funkcji odtwarzania kołysanek. Kolejnym istotnym minusem jest szybko rozładowująca się bateria, nawet pomimo zastosowania trybu aktywacji głosem. Po wyczerpaniu ogniw dołączonych do zestawu warto zatem zaopatrzyć się w dobrej jakości akumulatorki.

Zalety
Niska cena – najtańsza elektroniczna niania w zestawieniu
32 kanały zapewniające pracę bez zakłóceń
Opinie użytkowników chwalące zasięg oraz dobrą jakość dźwięku w obie strony
Dołączone do zestawu 8 oryginalnych baterii alkalicznych
Funkcja aktywacji głosem, która oszczędza baterię
Funkcja komunikacji dwukierunkowej
Wady
Brak kamery i podglądu na dziecko
Szybko rozładowująca się bateria
Brak funkcji kołysanki i czujnika temperatury pomieszczenia, w którym jest dziecko

Kup na Allegro

 

4. Xblitz Kinder Kliknij aby kupić »

 Xblitz-KinderNiania elektroniczna Xblitz Kinder to nowoczesne urządzenie technologiczne, które pozwala rodzicom zwiększyć bezpieczeństwo swojego dziecka. Umożliwia kontrolowanie o każdej porze zachowania dziecka, a także tego rodzaju czynniki środowiskowe w pomieszczeniu jak temperatura czy dźwięk.

Niania ta jest wyposażona w funkcję bieżącego podglądu video, którego obserwacja przez użytkownika pozwala zawsze na czas zareagować, kiedy dziecku zacznie zagrażać jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Obraz jest przekazywany w trybie rzeczywistym, dlatego nie trzeba się obawiać ryzyka żadnych opóźnień. Jest to możliwe za sprawą obecnego w zestawie odbiornika. Niania Xblitz Kinder umożliwia obserwowanie dziecka zarówno w trakcie odpoczynku, zabawy, jak i snu. Dzięki jej używaniu można skutecznie zapobiec takim zdarzeniom jak, chociażby Zespół Nagłej Śmierci Łóżeczkowej, zadławienie, duszności czy wypadnięcie z łóżeczka. Urządzenie to przydaje się również w celu monitoringu osób znajdujących się w podeszłym wieku, które nie są w stanie samodzielnie podejmować podstawowych czynności życiowych i borykają się ze złym stanem zdrowia.

Warto poznać funkcje, jakie posiada to innowacyjne urządzenie marki Xblitz. Niania elektroniczna pozwala korzystać z trybu dwukierunkowej komunikacji głosowej. Funkcja ta polega na możliwości zdalnego przekazywania dziecku komunikatów dźwiękowych, a także odbieranie jego własnego głosu. Niezwykle przydatna jest także funkcja czuwania VOX, dzięki której można oszczędzać na wykorzystaniu energii elektrycznej. Niania uruchamia się wówczas w momencie, kiedy zarejestruje głos dziecka lub ruch. Dopiero wtedy dojdzie do jej pełnego uruchomienia i przekazywania obrazu oraz głosu do odbiornika. Rodzice mogą również korzystać z niani w trybie nocnym. Dzięki zastosowaniu podczerwieni obserwacja swojej pociechy w warunkach braku oświetlenia przestaje być jakimkolwiek problemem. Nie ma więc żadnych przeszkód, aby zgasić światło w pokoju dziecka.

Co jeszcze jest zaletą tego urządzenia Xblitz Kinder? Niania elektroniczna z kamerą posiada zaprogramowane w swojej pamięci kołysanki, które można maluchowi uruchamiać, znajdując się w innym pomieszczeniu. Piosenki te dziecko będzie słyszało z głośniczków umieszczonych w kamerze. W celu odtwarzania kołysanek należy posłużyć się dołączonym do zestawu monitorem. Urządzenie to posiada ponadto funkcję komunikatów dźwiękowych, które informują o przerwaniu zasięgu czy nagłym przebudzeniu się dziecka ze snu.

Niania elektroniczna posiada kamerę, która zapewnia nienaganną jakość obrazu za sprawą wyświetlacza LCD o wielkości 3,2 cala. Dzięki dołączonemu zasilaczowi sieciowego obraz może być przekazywany na odległość nawet do 260 metrów. Nie trzeba się również obawiać, że kamera nagle przestanie działać na skutek braku dopływu energii elektrycznej. Monitor posiada dodatkowo zintegrowany z nim akumulator, co sprawia, że odbiornik staje się mobilny – można go przenosić w dowolne miejsce, nie musząc obawiać się utraty połączenia. Pomimo tak wielu funkcji, niania elektroniczna marki Xblitz jest stosunkowo tania.

Warto jednak mieć na uwadze jej nieliczne wady. Można do nich zaliczyć na przykład braku funkcji zdalnego sterowania kamerą. Po stronie minusów tego modelu zapisuje się również zbyt głośny dźwięk wyłączania kamery, który może niepotrzebnie wybudzić malucha ze snu. Wadę stanowi ponadto intensywnie świecąca na niebiesko lampka umieszczona w kamerze.

Zalety
Najtańsza elektroniczna niania z kamerą w zestawieniu
Podgląd wideo w czasie rzeczywistym i bez zakłóceń
Funkcja komunikacji dwukierunkowej
8 zaprogramowanych kołysanek
Możliwość korzystania zarówna z zasilania sieciowego jak i akumulatorowego
Tryb nocny
Funkcja czuwania VOX gwarantuje oszczędność energii
Wady
Niebieska lampka z przodu kamerki, która może wpływać negatywnie na jakość snu
Głośny dwukrotny dźwięk w trakcie wyłączenie kamery
Brak możliwości zdalnego sterowania kamerą

Kup na Allegro