Aktualizacja: Wrzesień 2023

Nosidełka dla dzieci to idealny kompromis w 3 aspektach: mobilności rodzica, bliskości z dzieckiem i bezpieczeństwa. Jednak na rynku istnieje wiele nosidełek i wybór jednego z nich spośród tylu opcji może przyprawiać o zawrót głowy. Nasz ranking nosidełek dla niemowląt skupia się na modelach ergonomicznych i bezpiecznych dla prawidłowego wzrostu dziecka. Wszystkie z nich zapewniają prawidłową pozycję malucha, czyli opierają się na zgięciach kolana, nie na bioderkach. Sprawdź, które modele zasłużyły na miejsce w naszym zestawieniu.

Nasz ranking nosidełek dla dzieci otwiera Tula Free to Grow, ma szeroki zakres regulacji szerokości siedziska oraz wysokości. Dodatkowo maksymalny udźwig nosidełka to nieco ponad 20 kg. Model starczy na długi okres dorastania dziecka. Wyborem premium, który naszym zdaniem spełni oczekiwania nawet tych bardzo wymagających, jest BabyBjorn One Air, ma nie tylko regulację wysokości czy szerokości, ale nawet podparcia główki. Sprawia to, że jest bardzo funkcjonalne. Najtańszą alternatywą, która również spełni swoje zadanie, jest Chicco Easy Fit, nie ma tyle dogodności co poprzednie modele, jednak na niedługi okres sprawdzi się równie dobrze. Pozostałe modele, które znalazły się w rankingu to Kinderkraft Nino oraz Zaffiro City, oba są tanie, zbliżone do ceny Chicco, jednak różnią się wymiarami. Sprawdź wady i zalety wybranych przez nas modeli.

  1. Tula Free to Grow
  2. BabyBjorn One Air
  3. Kinderkraft Nino
  4. Chicco Easy Fit
  5. Zaffiro City
  6. Poradnik wyboru nosidełka

Najlepsze nosidełka dla dzieci - Ranking nosidełek 2021

 

1. Tula Free to Grow

Tula Free to Grow
Nosidełko Tula Free to Grow jest uważane za jedno z najwygodniejszych nosidełek na rynku — i to zarówno dla dziecka, jak i osoby dorosłej. Jego zalety doceniają rodzice na całym świecie, bo nosidło Tula — chociaż stworzone przez Polkę — jest popularne w wielu zakątkach globu. I trudno się temu dziwić, bo Tula stworzyła bardzo przyjazny i wygodny produkt, który spełnia swoje zadanie przez długi okres.

JAKOŚĆ

CENA

Czym wyróżnia się produkt firmy Baby Tula? Nosidełka sygnowane tą marką posiadają najważniejsze certyfikaty, które potwierdzają jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Jednym z nich jest wymóg IHDI (Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawów Biodrowych), który mówi o tym, iż nosidełka dla dzieci powinny być wyprodukowane w taki sposób, aby zapobiegać zniekształceniom kręgosłupa i dysplazji stawów biodrowych. Tak jest w przypadku omawianego modelu — nosidło ergonomiczne Tula nie tylko jest wyposażone w szerokie siedzisko (co sprzyja pozycji tak zwanej żabki, która wspomaga prawidłowy rozwój stawów biodrowych), ale także nie posiada zbyt mocnego usztywnienia (co umożliwia naturalne dopasowanie do ciała dziecka). Dzięki temu nosidełko Free to Grow wspiera prawidłowy i zdrowy rozwój dziecka.

Lecz to nie wszystko, nosidełko dla dzieci posiada również certyfikat Oeko-Tex, który przyznawany jest produktom wytwarzanym z włókien, które nie tylko nie są szkodliwe, ale także w żaden sposób nie oddziałują negatywnie na zdrowie człowieka. Nosidełko Tula jest wyprodukowane z oddychającej i lekkiej 100% bawełny, która jest badana i kontrolowana na wszystkich stopniach obróbki. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, iż nosidło jest bezpieczne i przyjazne dla skóry malucha.

Dwa kluczowe certyfikaty to nie jedyne zalety, jakimi charakteryzuje się produkt Tula. Nosidło ergonomiczne tej marki jest także bardzo praktyczne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dużą rozpiętość wagową — nosidełko jest przeznaczone dla dzieci od 3,2 do 20,4 kg (w przypadku maluchów o wadze do 7 kg możliwe jest zastosowanie specjalnej wkładki dla niemowlaka Tula, którą można dokupić oddzielnie). Jednak warto tu podkreślić, iż zdarzają się opinie, że wymieniona wkładka dosyć słabo dostosowuje się do ułożenia dziecka, które jeszcze nie potrafi siedzieć — dlatego warto sprawdzić, jak sprawuje się ona w praktyce. Dodatkowo — co także jest bardzo dużym plusem — nosidełko ergonomiczne Tula ma regulowaną wysokość (od 28 do 43 cm) oraz szerokość (od 13 do 38 cm), co pozwala dostosować rozmiar produktu do rosnącego dziecka (dzięki czemu można go używać przez niemal cały okres wczesnego dzieciństwa).

Warto także zwrócić uwagę na podwójne i regulowane szelki (które pozwalają w sposób równomierny rozłożyć ciężar dziecka oraz dopasować nosidełko do indywidualnych preferencji) oraz możliwość noszenia dziecka zarówno z przodu, jak i na plecach, a to jeszcze nie wszystko. Dużym ułatwieniem jest możliwość prania mechanicznego, co ułatwia utrzymanie produktu w czystości. Dodatkowym bonusem jest także kapturek dostępny w zestawie, który podtrzymuje główkę śpiącego dziecka i chroni je przed słońcem lub wiatrem.

Nosidełko Tula Free to Grow to produkt, który na pewno spełni oczekiwania bardzo wymagających użytkowników. I chociaż charakteryzuje się dosyć wysoką ceną, to warto tu podkreślić, że idzie tu ona w parze z jakością. Poza tym nosidełko może być używane przez dosyć długi okres, co ogranicza wydatki związane z zakupem kolejnego produktu. I dlatego warto się nim zainteresować.

Zalety
Spełnia wymogi Międzynarodowego Instytutu ds. Dysplazji Bioder (IHDI)
Może być używane nawet przy wadze dziecka sięgającej 20 kg
Wykonane z wysokiej jakości bawełny, która posiada Certyfikat Öko-Tex Standard 100
Możliwość noszenia nosidełko zarówno z przodu jak i na plecach
Możliwość prania w pralce
Regulowana wysokość i szerokość pozwala dopasować nosidełko wraz z rozwojem dziecka
Nosidło wyposażone jest w przytrzymujący i osłaniający główkę dziecka kapturek
Wady
Wysoka cena
Opinie wskazujące, że wkładka słabo dopasowuje się do ułożenia dziecka, które jeszcze nie potrafi siedzieć

Kup na Allegro

 

2. BabyBjorn One Air

BabyBjorn One Air
Nosidełko BabyBjorn One Air to produkt szwedzkiej firmy, która zrewolucjonizowała podejście do rodzicielstwa poprzez spopularyzowanie noszenia dzieci przy sobie. To właśnie z inicjatywy założyciela firmy BabyBjorn w 1973 roku powstało pierwsze nosidełko, które pozwoliło dzieciom na poznawanie świata z bezpiecznych ramion rodziców. Współczesne nosidło BabyBjorn to jeden z najpopularniejszych produktów tego segmentu.

JAKOŚĆ

CENA

Pierwszą cechą, która powinna charakteryzować każde nosidełko jest bezpieczeństwo użytkowania — potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Jak wygląda to w przypadku produktu BabyBjorn? Nosidełko ergonomiczne tej firmy posiada dwa główne atesty - IHDI i Oeko — Tex. Pierwszy z nich jest nadawany przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych tym produktom, które zapobiegają owej chorobie i wspomagają prawidłowy rozwój stawów biodrowych (a jest to bardzo ważne, gdyż zaniedbania w tym zakresie na początkowym etapie życia dziecka mogą przynieść w późniejszym okresie bardzo nieprzyjemne konsekwencje).

Nosidło BabyBjorn zapewnia ergonomiczną pozycję nóżek dziecka dzięki dwóm rozwiązaniom — regulowanej szerokości panelu oraz regulowanej wysokości. Panel nosidełka jest wyposażony w specjalne suwaki, które umożliwiają zmianę jego szerokości w zakresie od 15 do 40 cm (co pozwala dziecku na przyjęcie ergonomicznej pozycji żabki na każdym etapie rozwoju wczesnego dzieciństwa). I co ważne — nosidełko dla dziecka BabyBjorn ma wbudowaną specjalną wkładkę dla noworodka, która umożliwia bezpieczne noszenie dzieci już przy wadze 3,5 kg, a regulowana wysokość pozwala nosić malucha w dwóch pozycjach (wyższej — zalecanej dla noworodków i tej niższej, która jest przeznaczona dla starszych dzieci). Dzięki tym rozwiązaniom BabyBjorn nosidło niejako „rośnie” wraz z dzieckiem i może być używane aż do osiągnięcia przez nie 15 kilogramów wagi. Dodatkiem do certyfikatu IHDI jest certyfikat Oeko — Tex, który jest przyznawany produktom wolnym od alergenów i substancji szkodliwych. Nosidełko ergonomiczne BabyBjorn jest wykonane z bezpiecznych i przyjaznych materiałów, które nie wywołują żadnych reakcji alergicznych.

Czym jeszcze charakteryzuje się nosidełko dla niemowląt BabyBjorn? Na uwagę zasługuje fakt, iż ten produkt — w odróżnieniu od kilku poprzedników tej marki — jest bardzo funkcjonalny i wygodny. Przede wszystkim umożliwia noszenie dziecka w kilku pozycjach: na plecach, twarzą do opiekuna oraz twarzą do świata (ta ostatnia pozycja nie jest polecana - wyjaśnienie znajdziecie w sekcji poradnikowej). Dodatkowo warto podkreślić kilka cech, które zapewniają wysoki komfort noszenia — grube i miękkie pasy naramienne, szeroki i wzmocniony pas biodrowy (zapewniający odciążenie kręgosłupa i ramion rodzica) oraz możliwość łatwej i bezpiecznej zmiany pozycji noszenia (przełożenie dziecka z przodu na plecy nie wymaga jego wyjmowania z nosidełka). Bardzo istotną zaletą tego modelu jest regulowane podparcie główki dziecka, które stanowi niezwykle ważną ochroną dla malucha. W przypadku noworodka takie podparcie zapewnia wsparcie dla szyi, która nie jest jeszcze w stanie samodzielnie podtrzymywać główkę w pozycji pionowej. Natomiast w przypadku starszego dziecka taka podpórka jest bardzo przydatna w sytuacji, gdy maluch zaśnie w nosidełku.

Oprócz odpowiednich certyfikatów, ergonomii i wysokiej funkcjonalności nosidełka warto także zwrócić uwagę na jeszcze kilka plusów tego produktu. Użytkownicy modelu One Air podkreślają dobrą jakość tkaniny, która jest miękka, delikatna i przepuszczająca powietrze, a jednocześnie dopasowuje się do ciała malucha i nie odkształca w trakcie użytkowania. Dodatkowo wiele osób ceni sobie możliwość prania w pralce, łatwą regulację pasów oraz duży wybór kolorystyczny.

Jednak pomimo tylu zalet nie jest to model pozbawiony wad. Jednym z największych minusów jest dosyć skomplikowane mocowanie na plecach — a zwłaszcza samodzielne zapięcie klamer. Do wad można jeszcze zaliczyć to, że jest to produkt stosunkowo drogi — co także jest kwestią dosyć istotną. Jednak pomimo kilku mankamentów na pewno warto go wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego nosidełka.

Zalety
Szerokość przedniego panelu nosidełka jest płynnie regulowana między 15 a 40 cm
Regulacja wysokości
Międzynarodowy Instytut ds. Dysplazji Bioder potwierdził, że ten model zapewnia zdrową pozycję dla bioderek dziecka
Wszystkie materiały użyte w nosidełku zostały przetestowane i spełniają wymagania certyfikatu Oeko-Tex Standard 100 klasa 1
Można prać w pralce
Nadaje się do noszenia zarówno z przodu jak i na plecach
Regulowane podparcie główki
Możliwość przemieszczenia dziecka z pleców na przód i odwrotnie bez wyjmowania go z nosidełka
Wbudowana wkładka oferująca możliwość noszenia zarówno niemowląt jak i starszych dzieci
Wady
Najdroższy w zestawieniu
Skomplikowane mocowanie na plecach

Kup na Allegro

 

3. Kinderkraft Nino

Kinderkraft Nino
Bliskość z maluchem i wolne ręce rodzica — to podstawowe cechy nosidełka, które decydują o jego wygodzie i funkcjonalności. Doskonale wie o tym firma Kinderkraft, która stworzyła produkt bezpieczny, wygodny i stosunkowo niedrogi. To właśnie dzięki tym cechom, nosidełko Kinderkraft Nino cieszy się dość dużą popularnością.

JAKOŚĆ

CENA

Pierwszą cechą, na jaką zwracają uwagę wszyscy rodzice, jest bezpieczeństwo produktu, które zapewnia optymalną pozycję dziecka podczas noszenia. W tym przypadku najbardziej wartościowym certyfikatem jest ten przyznawany przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych (IHDI) - posiadają go jedynie te modele, które gwarantują dziecku ergonomiczną pozycję tak zwanej żabki oraz prawidłowe obustronne rozłożenia ciężaru. Nosidełko ergonomiczne Kinderkraft Nino spełnia te rygorystyczne wymogi. Dodatkowo nosidełka Kinderkraft, tego modelu posiadają specjalnie wyprofilowaną górną warstwę, która zapewnia główce malucha odpowiednie oparcie i chroni przed jej niekontrolowanym odchylaniem. Co więcej — niektórzy pediatrzy zauważają, że nosidełka nie powinny być używane do noszenia noworodków. Wydaje się, iż firma Kinderkraft jest podobnego zdania, gdyż nosidełko Nino jest przeznaczone dla dzieci od 3 miesiąca życia i może być wykorzystywane do uzyskania przez nie nawet 20 kg wagi.

Innym wyznacznikiem bezpieczeństwa jest zastosowanie odpowiednich materiałów, które są bezpieczne dla skóry malucha. Nosidło Kinderkraft Nino spełnia europejskie standardy bezpieczeństwa, które gwarantują, iż surowce użyte do jego produkcji są całkowicie bezpieczne i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Chociaż omawiany model jest wykonany z bawełny zapewniającej prawidłową cyrkulację powietrza, to jednak warto zaznaczyć, że nie posiada on certyfikatu Oeko-Tex (który gwarantuje bezpieczeństwo materiałów na każdym etapie produkcji). Nie jest to jednak coś co dyskwalifikuje te nosidełko, jednak trzeba przyznać, że ten certyfikat na pewno wpływa na pozytywne odebranie produktu.

Nikogo nie trzeba przekonywać, iż nosidełko musi być funkcjonalne i wygodne. Jak na tym tle prezentuje się produkt Kinderkraft? Nosidełko Nino — tak jak większość modeli — zapewnia możliwość noszenia dziecka zarówno z przodu, jak i na plecach. Dodatkowo jest wyposażone w szerokie pasy (biodrowy i naramienne) z dodatkowym wypełnieniem (które zapewniają wysoki komfort noszenia) oraz osłonki na klamry (które chronią przed zbyt nadmiernym uciskiem). Jednak sporym mankamentem — na co zwraca uwagę większość użytkowników — jest brak regulacji szerokości panelu oraz wysokości, co w sposób znaczący zmniejsza funkcjonalność produktu.

Nosidełko ergonomiczne Kinderkraft ma jeszcze kilka dodatkowych zalet, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim jest bardzo lekkie — jego waga to zaledwie 0,39 kg. Charakteryzuje się też małym rozmiarem, co umożliwia przenoszenie złożonego nosidełka w torebce, plecaku, lub schowanie go do szafki bądź do szuflady. Warto zwrócić też uwagę na kieszeń umiejscowioną na pasie biodrowym (która pozwala na przechowywanie niewielkich drobiazgów) oraz możliwość prania w pralce (co gwarantuje utrzymanie produktu w odpowiedniej czystości). Wielu rodziców docenia też spory wybór kolorystyczny (na przykład Kinderkraft Nino Grey czy Kinderkraft Nino Mint), który umożliwia dopasowanie produktu pod względem barwy do indywidualnych preferencji. Dodatkowym bonusem jest także 5-letnia gwarancja, co przy tej niskiej cenie jest bardzo dużym plusem.

Czy warto zdecydować się na zakup produktu firmy Kinderkraft? Nosidełko ergonomiczne tej marki posiada zalecane wyznaczniki bezpieczeństwa i jest produktem dosyć wygodnym oraz funkcjonalnym. Chociaż posiada kilka mankamentów, to jednocześnie charakteryzuje się niską ceną. Dlatego też warto się nim zainteresować.

[lyte id="P2CN-WZcnb4" /]

Nosidełko Kinderkraft Nino to najczęściej wybierane nosidełko dla dzieci wśród rodziców

Zalety
Spełnia wymogi Międzynarodowego Instytutu ds. Dysplazji Bioder (IHDI)
Nino przeznaczone jest dla dzieci od ok. 3 miesiąca życia, aż do osiągnięcia wagi 20 kg
Można prać w pralce
Składane nosidełko do niewielkich rozmiarów, dzięki temu można je w łatwy sposób przewozić
Można nosić z przodu jak i na plecach
Niska cena
5 letnia gwarancja
Wady
Brak certyfikatu Oeko-Tex
Brak regulacji wysokości i szerokości panelu

Kup na Allegro

4. Chicco Easy Fit

 Chicco Easy Fit
Nosidełko Chicco Easy Fit to jeden z wielu dostępnych na rynku produktów, który zapewnia proste i praktyczne transportowanie dziecka bez użycia wózka. Oglądanie świata z bezpiecznych ramion rodzica jest dla maluszka niezwykłym doznaniem, zwłaszcza gdy przebywa w ergonomicznym i wygodnym nosidełku. A takie właśnie jest nosidło Chicco.

JAKOŚĆ

CENA

Jednym z najważniejszych zadań nosidełka (oprócz bezpiecznego i wygodnego noszenia malucha) jest zapewnienie dziecku zdrowego rozwoju. W tym przypadku najważniejszy jest układ nóżek i kręgosłupa, które muszą znajdować się w określonych pozycjach. Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych (IHDI) stosuje w tej kwestii bardzo rygorystyczne normy nóżki dziecka muszą układać się w literę M (popularnie zwaną żabką), gdyż tylko w taki sposób zapobiega się groźnemu schorzeniu stawów biodrowych, jakim jest dysplazja. Producent omawianego modelu doskonale zdaje sobie z tego sprawę — nosidełko dla dziecka Chicco uzyskało certyfikat IHDI dzięki szerokiemu i odpowiednio ustawionemu siedzisku.

Nie jest to jedyna kwestia dotycząca prawidłowego rozwoju maluszka. Równie ważny jest kręgosłup dziecka, który musi przyjmować jak najbardziej naturalną pozycję. Nosidełka dla dzieci Chicco zapewniają ułożenie kręgosłupa w kształcie litery C, co jest optymalnym rozwiązaniem. Dodatkowo model Easy Fit umożliwia uniesienie górnej części nosidełka, aby zapewnić wsparcie główce maluszka (ma to ogromne znaczenie zwłaszcza z tego powodu, iż produkt ten jest przeznaczony nawet dla noworodków, które nie są jeszcze w stanie samodzielnie utrzymać główki w pozycji pionowej).

Co cechuje produkt marki Chicco? Nosidełko Easy Fit to bardzo prosty model, który nie posiada zbyt mocno rozbudowanej funkcjonalności. Jest to model przeznaczony dla dzieci do 9 kg (czyli tych najmłodszych), które w większości przypadków są noszone z przodu (nosidło Chicco Easy Fit nie ma funkcji noszenia na plecach). W związku z tym nie ma też regulowanej wysokości, która jest niezwykle przydatna w sytuacji, gdy dziecko zaczyna rosnąć. Dodatkowo model nie posiada pasa biodrowego, co w opinii niektórych użytkowników wpływa na mniejszą komfort użytkowania. Z drugiej strony jest bardzo wygodne — proste, lekkie, łatwe w montażu i zakładaniu, nie krępuje ruchów, a do tego składa się do niewielkich rozmiarów (co umożliwia jego schowanie do torby lub szuflady). Jednocześnie warto podkreślić, iż nosidełko ergonomiczne Chicco jest wyprodukowane z miękkich i przewiewnych tkanin (zapewniających komfort zarówno dziecku, jak i opiekunowi) oraz posiada przyjemną wyściółkę, która nie drażni delikatnej skóry malucha. Nie posiada jednak certyfikatu Oeko-Tex, który jest wysokiej klasy gwarancją, iż podczas całego etapu produkcji, materiały wykorzystane do produkcji nosidełka były wolne od jakichkolwiek szkodliwych substancji (co niewątpliwie jest jego mankamentem). Easy Fit Chicco może być tylko prane ręcznie, co nieco utrudnia jego czyszczenie.

Nosidełko Easy Fit Chicco to bardzo prosty model, który przeznaczony jest dla dzieci do 9 - 10 miesiąca życia. I chociaż nie zachwyca rozbudowaną funkcjonalnością (umożliwiającą korzystanie z niego przez cały okres wczesnego dzieciństwa), to jednak na uwagę zasługuje najniższa cena w zestawieniu, prostota noszenia i dobre standardy bezpieczeństwa. Nosidełko Chicco to dobry produkt na pierwsze miesiące życia malucha

Zalety
Zatwierdzone przez Międzynarodowy Instytut ds. Dysplazji Bioder (IHDI)
Posiada podgłówek chroniący główkę i szyję
Nosidełko jest składane, co ułatwia jego transport
Najniższa cena w zestawieniu
Szybkie w nakładaniu
Możliwość noszenia zarówno na plecach jak i z przodu
Wady
Brak pasa biodrowego
Brak certyfikatu Oeko-Tex
Brak możliwości prania w pralce

Kup na Allegro

5. Zaffiro City

Zaffiro City
Nosidełko Womar Zaffiro City jest przedstawiane jako produkt dla aktywnych, który z jednej strony zapewni dziecku bezpieczeństwo i utrzymanie prawidłowej pozycji, a z drugiej — zagwarantuje rodzicowi swobodę ruchów i komfort noszenia. Niewątpliwie jest to jeden z najbardziej popularnych modeli — i to zarówno ze względu na cenę, jak i sporą funkcjonalność

JAKOŚĆ

CENA

Producent przedstawianego modelu zapewnia, iż nosidełko Zaffiro City jest produktem bezpiecznym i ergonomicznym. W tym przypadku na pewno warto zwrócić uwagę na atestowaną klamrę zastosowaną w pasie biodrowym, która została wyposażona w specjalną blokadę (uniemożliwiającą jej przypadkowe odpięcie). Dodatkowo nosidło Zaffiro posiada atest Oeko-Tex, który poświadcza użycie takich materiałów, które są całkowicie wolne od niebezpiecznych lub potencjalnie niebezpiecznych substancji.

Ma jednak bardzo istotny mankament - chociaż producent gwarantuje anatomiczne ułożenie pleców dziecka i rozstaw nóżek w polecanej pozycji żabki (czego dowodem jest rekomendacja przez fundację Dar dla Najmniejszych), to jednak nosidło Womar Zaffiro jest jednym z niewielu modeli, które nie posiada certyfikatu IHDI (Międzynarodowego Instytutu Dysplazji Stawów Biodrowych). Brak wspomnianego atestu oczywiście nie wyklucza bezpieczeństwa użytkowania takiego nosidełka (tym bardziej, iż model ten został zaprojektowany w ścisłej współpracy z pediatrami, fizjoterapeutami i specjalistami noszenia), ale faktem jest, iż wielu rodziców zwraca na to uwagę.

Bezpieczeństwo dziecka to podstawowy, ale nie jedyny cel, jaki stawia sobie marka Womar. Nosidełko Zaffiro City jest także funkcjonalne i wygodne z punktu widzenia rodzica. Przede wszystkim charakteryzuje się dużym zakresem wagowym (od 6 do 18 kg), co umożliwia używanie produktu przez cały okres raczkowania (bez konieczności wymiany na większy model). I chociaż nie posiada regulacji wysokości, to jednak nie jest to cecha przekreślająca jego funkcjonalność (tym bardziej, iż nosidełko zapewnia możliwość noszenia malucha zarówno przodem do rodzica — w młodszym wieku, jak i na jego plecach — po przekroczeniu 12 miesiąca życia).

Nosidło Zaffiro, na co zwracają uwagę użytkownicy, posiada kilka istotnych cech, które gwarantują komfort użytkowania. Tutaj warto wymienić między innymi: szeroki pas biodrowy (zapewniający równomierne rozłożenie ciężaru), miękkie i odpowiednio wyprofilowane szelki (odciążające kręgosłup rodzica), dwie opcje zakładania szelek (na krzyż lub prosto) oraz łatwą i bardzo intuicyjną obsługę (nawet gdy maluch zaśnie w nosidełku, to przeniesienie go do łóżeczka lub wózka nie wymaga pomocy drugiej osoby). Jednocześnie nosidło Womar jest małe i lekkie (waży zaledwie 0,4 kg), co sprawia, iż można je mieć zawsze przy sobie, a kieszonka w pasie biodrowym umożliwia schowanie najbardziej potrzebnych drobiazgów. Z lekkich minusów na uwagę zasługuję fakt, iż niektórym rodzicom przeszkadza to, iż nosidło ergonomiczne Zaffiro nie może być prane w pralce, co nieco utrudnia (ale na pewno nie uniemożliwia) utrzymanie go w czystości.

Nosidełko ergonomiczne Womar Zaffiro City to model, który cieszy się dość dużą popularnością. Na zainteresowanie tym produktem na pewno wpływa niewygórowana cena, komfort i wygoda użytkowania oraz bezpieczeństwo stosowania. A jak na tle konkurencji prezentuje się model Zaffiro? Nosidełko posiada wszystkie te cechy, które decydują o przyzwoitej jakości produktu. I chociaż model ten posiada pewne mankamenty — tak jak większość produktów tego typu dostępnych na rynku — to na pewno warto wziąć go pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego nosidełka.

Zalety
Nosidełko jest małe i waży zaledwie 0,4 kg dzięki czemu można je mieć zawsze przy sobie
Dla niemowląt i dzieci powyżej 4 miesiąca życia (od 6 kg do 18 kg)
Dwie pozycje noszenia: z przodu opiekuna i na plecach
Posiada certyfikat Oeko-Te, poświadczający użycie bezpiecznych materiałów dla zdrowia dziecka
Niska cena
Wady
Brak certyfikatu Międzynarodowego Instytutu ds. Dysplazji Stawów Biodrowych

Kup na Allegro

Porównanie najlepszych nosidełek:

Poznaj różnice między wybranymi modelami, tabelka pozwoli Ci na szybkie rozeznanie się z najważniejszymi cechami nosidełek.

[table id=172 responsive=collapse/]