Aktualizacja: Sierpień 2022

Bujaczki dla niemowląt to jedne z najchętniej kupowanych akcesoriów dla dzieci. Wiele osób decyduje się na zakup leżaczków ze względu na ich przystępną cenę, niewielkie wymiary oraz występowanie dodatkowych funkcji, które znacznie ułatwiają rodzicom wykonywanie codziennych obowiązków. Jakie bujaczki dla niemowląt cieszą się obecnie największą popularnością? Które modele leżaczków zalecane są dla najmłodszych dzieci? Odpowiedzi na te i inne pytania zostały zawarte w naszym rankingu najchętniej kupowanych, cieszących się obecnie najlepszymi opiniami leżaczków dla niemowląt.

Najtańsza alternatywa
Bujaczek Dax
Bujaczek Dax

Rozwiń

Nasz wybór
Leżaczek Ricokids
Leżaczek Ricokids

Rozwiń

Wybór premium
Leżaczek Kinderkraft Luli
Leżaczek Kinderkraft Luli

Rozwiń

Ranking otwiera leżaczek Ricokids, model wyposażony w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz uspokajający system wibracji. Produkt może być stosowany już od pierwszych dni życia dziecka.

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje elektryczny leżaczek Kinderkraft Luli, natomiast trzecie miejsce należy do bujaczka marki Dax, stanowiącego najtańszy model spośród wszystkich produktów, które znalazły się w naszym rankingu.

Poza wymienionymi wyżej leżaczkami, w naszym zestawieniu znalazły się również produkty marek Chicco, Ricokids, Kinderkraft oraz MoMi.

Spis treści:

Ranking bujaczków dla niemowlaka

1. Leżaczek Ricokids

Leżaczek Ricokids
Uniwersalny leżaczek dla niemowląt marki Ricokids to wielofunkcyjny model, cieszący się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Leżaczek wyposażony jest w intuicyjny system wibracji oraz solidne, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, które zapewniają dziecku komfortowy oraz w pełni bezpieczny odpoczynek i zabawę.

JAKOŚĆ

CENA

Leżaczek Ricokids może być stosowany już od pierwszych dni życia dziecka. Model zalecany jest dla dzieci, których waga wynosi mniej niż 18 kg. Ze względów bezpieczeństwa, leżaczek został wyposażony w solidne 3-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz antypoślizgowe nóżki, które chronią urządzenie przed przemieszczaniem się lub ewentualnym przewróceniem.

Bujaczek Ricokids to nie tylko doskonała przestrzeń do odpoczynku, ale również bezpieczne i atrakcyjne miejsce do zabawy. Leżaczek został wyposażony w poręczny, miękki pałąk z pluszowymi zabawkami oraz grzechotką. Obecność zabawek ułatwi maluchowi wyciszenie się, a w efekcie pozwoli rodzicom dziecka na chwilę wytchnienia.

Wielofunkcyjny leżaczek Ricokids to uniwersalne urządzenie, posiadające wiele praktycznych, ułatwiających życie rodziców udogodnień. Poza wspomnianymi wcześniej funkcjami, bujaczek wyposażony został również w system uspokajającej wibracji, który może stanowić znaczną pomoc w nauce odpoczynku oraz samodzielnego zasypiania.

Zalety
System wibracji
Estetyczny pałąk z zabawkami
Przystępna cena
Przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni ich życia
Wady
Brak

2. Leżaczek Kinderkraft Luli

Leżaczek Kinderkraft Luli
Nasz wybór premium, czyli wielofunkcyjny leżaczek Kinderkraft Luli to model, który może być zasilany zarówno sieciowo, jak i na baterie. Produkt przeznaczony jest dla niemowląt, których waga nie przekracza 9 kg. Bujaczek wyróżnia się bardzo cichą pracą oraz możliwością regulacji prędkości w trakcie bujania.

JAKOŚĆ

CENA

Bujaczek marki Kinderkraft to doskonały wybór dla osób, którym zależy na wysokiej jakości oraz wytrzymałości produktu. Model Luli został wyposażony w 5-punktowe pasy zabezpieczające, które zapewniają dziecku maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz dbają o odpowiednie ułożenie ciała malucha.

Zdecydowaną zaletą bujaczka jest funkcja umożliwiająca regulację czasu pracy. W zależności od potrzeb dziecka, można ustawić urządzenie na 8, 15 lub 30 minut. Poza regulacją czasu pracy, bujaczek umożliwia również regulację prędkości bujania. Dzięki tej funkcji, można dostosować poziom wibracji oraz intensywności huśtania do indywidualnych potrzeb dziecka.

Leżaczek KInderkraft spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa i posiada certyfikaty świadczące o wysokiej jakości oraz wytrzymałości zgodnej z normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej. Warto dodać również, że korzystanie z urządzenia może wpływać na rozwój sensoryczny malucha. Dzięki możliwości włączenia dziecku jednej z 12 dostępnych melodii oraz obecności pluszowych, kolorowych maskotek, maluch może rozwijać zmysły słuchu, wzroku oraz dotyku.

Zalety
System automatycznego bujania
Zasilanie sieciowe
Wysoka jakość wykonania
Regulowany pałąk z zabawkami
Wady
Brak

3. Bujaczek Dax

Bujaczek Dax
Muzyczny bujaczek Dax, wyposażony w intuicyjny system wibracji oraz praktyczny, zdejmowany pokrowiec. Leżaczek może być stosowany już od pierwszych dni życia malucha i przeznaczony jest dla dzieci o wadze nieprzekraczającej 18 kg.

JAKOŚĆ

CENA

Wielofunkcyjny leżaczek marki Dax to model zasilany na baterie. Dzięki możliwości regulacji oparcia, bujaczek może stanowić wygodną i bezpieczną przestrzeń do odpoczynku oraz zabawy. W celu zwiększenia komfortu oraz bezpieczeństwa malucha, produkt został wyposażony w wytrzymałe, 3-punktowe pasy zabezpieczające.

Tak jak większość wielofunkcyjnych modeli leżaczków, produkt marki Dax został wyposażony w kolorowy, zdejmowany pałąk z zabawkami, który zapewnia dziecku rozrywkę oraz wspomaga rozwój zdolności manualnych. Po pociągnięciu jednej z umieszczonych na pałąku zabawek uruchamia się wesoła melodyjka, dzięki której dziecko może rozwijać również swój narząd słuchu.

Bujaczek marki Dax to uniwersalny, solidnie wykonany produkt w przystępnej cenie. Leżaczek wyróżnia się prostą konstrukcją oraz intuicyjną obsługą. Dodatkowe funkcje, takie jak opcja automatycznej wibracji, są możliwe do uruchomienia poprzez naciśnięcie jednego przycisku, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem.

Zalety
Niska cena
Zdejmowany pokrowiec
System wibracji
Funkcja regulacji oparcia
Wady
Brak

4. Leżaczek Chicco

Leżaczek Chicco
Uniwersalny leżaczek marki Chicco to model, który może być użytkowany już od pierwszych dni życia dziecka. Bujaczek jest bardzo łatwy do złożenia, co stanowi znaczne ułatwienie w trakcie podróży. Produkt przeznaczony jest dla niemowląt, których waga nie przekracza 18 kilogramów.

JAKOŚĆ

CENA

Leżaczek Chicco to bardzo praktyczny wybór. Aby go rozłożyć, wystarczy użyć jedynie dwóch przycisków, natomiast po złożeniu produkt zajmuje bardzo mało miejsca. Zakup leżaczka może więc okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują samochodem i zależy im na tym, aby zakupiony sprzęt był łatwy do przewiezienia.

Przy produkcji bujaczka wykorzystano technologię SlideLine, która umożliwia ustawianie pałąka z zabawkami w dowolny sposób. Możliwość ciągłego zmieniania ułożenia zabawek na pałąku sprawia, że dziecko nie będzie się nudziło, a sam leżaczek będzie dla niego atrakcyjnym i przyjemnym miejscem.

Zdecydowaną zaletą leżaczka Chicco jest możliwość regulowania jego oparcia oraz siedziska na wiele różnych sposobów. Dostosowanie konstrukcji bujaczka do wzrostu, wagi oraz potrzeb dziecka sprawi, że maluch będzie czuł się w nim w pełni komfortowo i wygodnie. Warto pamiętać również, że prawidłowe ułożenie ciała dziecka jest niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju.

Zalety
Regulowany pałąk z zabawkami
Wygodne oparcie
Przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia
Nadaje się do prania w pralce
Wady
Brak

5. Huśtawka Ricokids

Huśtawka Ricokids
Automatyczny bujaczek Ricokids przeznaczony jest dla niemowląt do 9 kilogramów. Urządzenie może być zasilane na baterie lub sieciowo. Bujaczek wyposażony jest w wiele dodatkowych funkcji, takich jak możliwość regulowania czasu pracy, funkcja automatycznego bujania czy możliwość uruchomienia jednej z wbudowanych melodii.

JAKOŚĆ

CENA

Bujaczek marki Ricokids wyróżnia się bezgłośną pracą, co może ułatwić maluchowi wyciszenie się i zrelaksowanie. Aby zwiększyć komfort dziecka w trakcie przebywania w leżaczku, urządzenie zostało wyposażone w możliwość regulowania prędkości oraz intensywności bujania.

Prosta konstrukcja znacznie ułatwia złożenie bujaczka. Po złożeniu zajmuje on bardzo mało miejsca i bez problemu zmieści się w bagażniku lub dużej torbie podróżnej. Mobilne wymiary stanowią znaczne ułatwienie w trakcie podróży czy kilkugodzinnych wyjazdów do rodziny lub znajomych.

Wielofunkcyjny bujaczek Ricokids jest również bardzo łatwy w obsłudze. Intuicyjny panel sterujący umożliwia uruchomienie wybranych trybów oraz ustawień z pomocą kilku przycisków. Wśród licznych zalet tego modelu, warto wyróżnić również wyprofilowane oraz bardzo miękkie wnętrze bujaczka, które zapewni maluchowi wygodny oraz w pełni komfortowy odpoczynek.

Zalety
Funkcja automatycznego bujania
5-punktowe pasy bezpieczeństwa
Funkcja regulacji czasu pracy
10 kołysanek do wyboru
Wady
Brak

6. Leżaczek Kinderkraft Mimi

Leżaczek Kinderkraft Mimi
Model Mimi od marki Kinderkraft to uniwersalny oraz bardzo praktyczny leżaczek, przeznaczony dla niemowląt, których waga nie przekracza 9 kilogramów. Leżaczek wyróżnia się prostą konstrukcją oraz kompaktowymi wymiarami, które stanowią znaczne ułatwienie w trakcie podróży.

JAKOŚĆ

CENA

Leżaczek marki Kinderkraft to świetny wybór dla rodziców, którzy poszukują stabilnej i bezpiecznej przestrzeni dla swojego dziecka. Dzięki uniwersalnej konstrukcji, produkt może stanowić zarówno komfortową przestrzeń do odpoczynku, jak i do zabawy. Zakup leżaczka może stanowić również znaczne ułatwienie w trakcie wykonywania codziennych, domowych obowiązków przez rodziców dziecka.

Model Mimi wyróżnia się minimalistycznym designem. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez producenta, stonowane barwy oraz prosta konstrukcja zapobiegają przebodźcowaniu malucha i ułatwiają mu zrelaksowanie się oraz wyciszenie. Jednak dla dzieci, którym obecność zabawek ułatwia zasypianie wbudowany został niewielki pałąk z dwiema dołączonymi maskotkami.

Leżaczek Kinderkraft Mimi nie jest zasilany sieciowo ani na baterie. Jego konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby maluch poprzez naturalne ruchy swojego ciała delikatnie bujał leżaczkiem, jednocześnie rozwijając swoje zdolności motoryczne. Naturalne bujanie stanowi doskonałą formę odpoczynku, a jego intensywność jest w pełni dopasowana do indywidualnych potrzeb dziecka.

Zalety
Minimalistyczny design
Lekki
Bezpieczny dla kręgosłupa dziecka
Stabilna konstrukcja
Wady
Brak pozycji leżącej

7. Bujaczek MoMi

Bujaczek MoMi
Elektryczna huśtawka marki MoMi to wielofunkcyjny produkt, który może być wykorzystywany już od pierwszych dni życia dziecka. Bujaczek posiada funkcję automatycznego bujania, którego prędkość oraz intensywność można zmieniać poprzez intuicyjny panel sterujący znajdujący się z boku urządzenia.

JAKOŚĆ

CENA

Bujaczek MoMi to produkt zasilany na baterie. Po uruchomieniu bujaczka można zdecydować się na włączenie jednego z pięciu trybów bujania. W zależności od potrzeb, czas huśtania dziecka może trwać 10, 15 lub 30 minut. W trakcie bujania można uruchomić również jedną z 8 wbudowanych melodii.

Huśtawka MoMi wyróżnia się prostą, łatwą do złożenia konstrukcją. Dzięki obecności gumowych, antypoślizgowych podstawek, bujaczek jest bardzo stabilny i nie przemieszcza się po powierzchni podłogi, niezależnie od jej rodzaju. Po złożeniu bujaczek zajmuje mało miejsca, a dzięki niewielkiej wadze stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które często podróżują samochodem.

Podsumowując, bujaczek MoMi to praktyczny i uniwersalny wybór dla niemowląt, których waga nie przekracza 9 kilogramów. Produkt został wyposażony w intuicyjny czasomierz oraz funkcję automatycznego bujania. Obecność tych udogodnień stanowi znaczne ułatwienie dla rodziców, którzy ze względu na opiekę nad dzieckiem mają problem z wykonywaniem niektórych codziennych, domowych czynności.

Zalety
Regulator czasu pracy
Antypoślizgowe podstawki
5 prędkości bujania
Kompaktowa konstrukcja
Wady
Brak

Podsumowanie

Wybór leżaczka dla dziecka to dla wielu rodziców spore wyzwanie. Aby ułatwić dokonanie trafnej decyzji zakupowej stworzyliśmy powyższy ranking, w którym zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane obecnie leżaczki dla dzieci w wieku niemowlęcym. W zależności od indywidualnych wymagań oraz potrzeb dziecka, można dokonać wyboru pomiędzy standardowymi bujaczkami zasilanymi na baterie, a modelami elektrycznymi, które wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, wpływających na zwiększenie komfortu dziecka oraz jego rodziców.