Aktualizacja: Kwiecień 2024

Porównanie wózków spacerowych: [table id=74 responsive=collapse /] Najlepsze wózki spacerowe - Ranking spacerówek 2021 1. Kinderkraft Grande Klikni
  1. Kinderkraft Grande
  2. Espiro Sonic Air ONYX 10
  3. Joie Litetrax 4 Air V2
  4. Britax & Romer B-Motion
  5. Quinny Zapp Flex Plus
  6. Poradnik wyboru wózka spacerowego
  7. Porównanie wózków spacerowych:

    [table id=74 responsive=collapse /]

    Najlepsze wózki spacerowe - Ranking spacerówek 2021

    1. Kinderkraft Grande Kliknij aby kupić »

    Kinderkraft GrandeSpacerówka Kinderkraft odznacza się znaczną funkcjonalnością, co czyni ją bardzo uniwersalnym wózkiem. Producent zapewnia, że w opisywanym modelu można bezpiecznie przewozić dzieci od urodzenia do osiągnięcia przez nie wagi 15 kg.

    Swoją funkcjonalność, wózek Kinderkraft zawdzięcza regulowanemu oparciu i podnóżkowi. Zależnie od ustawienia, malec może obrać pozycję siedzącą lub leżącą. Co bardzo istotne, położenie oparcia można regulować, nawet gdy dziecko znajduje się w wózku. Nie trzeba zatem wyciągać zaspanego maluszka po to, żeby zmienić jego pozycję na leżącą, idealną do krótkiej lub dłuższej drzemki. Wózek spacerowy Kinderkraft został wyposażony w bardzo głęboki daszek, który w mgnieniu oka można przedłużyć za pomocą zamka błyskawicznego. Gwarantuje to bardzo skuteczną ochronę przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi - słońcem, wiatrem i deszczem. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się też podczas spacerów w chłodne dni. Praktycznym rozwiązaniem jest okienko umieszczone w budce, dzięki któremu można podejrzeć dziecko. Co bardzo istotne, ciche zamykanie (na magnes) nie generuje dźwięków, mogących obudzić śpiącego malca. W zimne dni doskonale sprawdzą się dodatkowe akcesoria ochronne, stanowiące część zestawu - folia chroniąca przed deszczem i osłona na nóżki malca. Oba są łatwe w montażu i sprawiają, że spacerówka Kinderkraft sprawdza się nie tylko wiosną i latem.

    Bezpieczeństwo nie jest tematem obcym specjalistom z Kinderkraft. Wózek spacerowy został wyposażony w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które gwarantują, że nawet najbardziej żywiołowy malec nie opuści niepostrzeżenie swojego miejsca. Nie zabrakło też centralnego hamulca, który w jednej chwili unieruchamia spacerówkę. Rodzice prowadzący wózek Kinderkraft, z całą pewnością docenią możliwość zablokowania przednich kół w pozycji do jazdy na wprost. Wszystkie kółka zostały wykonane z wytrzymałej pianki EVA. W przeciwieństwie do pompowanych odpowiedników są one niemożliwe do przebicia. Składanie stelaża nie nastarcza żadnych trudności i odbywa się przy użyciu tylko jednej ręki. W pozycji złożonej (z zachowaniem pozycji wolnostojącej), spacerówka Kinderkraft Grande legitymuje się wymiarami 78x53x28 cm, zatem bez problemu zmieści się do bagażnika. Co ważne, model Grande jest lekki, co ułatwia wnoszenie wózka po schodach. Docenią to przede wszystkim kobiety. Wózek spacerowy Kinderkraft jest najlżejszy w naszym zestawieniu, a także najtańszy. Kolejny wielki plus. Niestety, użytkownicy skarżą się, że zablokowanie oparcia w pozycji pionowej jest niemożliwe. Sprawia to, że dziecko przez cały czas znajduje się w pozycji półleżącej, co nie jest zbyt komfortowe, zwłaszcza dla ciekawych świata malców.

    [lyte id="G6XtpThqaVk" /]

    Spacerówka Kinderkraft Grande to najczęściej wybierany wózek spacerowy wśród użytkowników

    Zalety
    Funkcjonalne regulowane oparcie
    Duży ochronny daszek
    Ochraniacz na nóżki i folia przeciwdeszczowa
    5-punktowe pasy bezpieczeństwa
    Wytrzymałe na przebicia koła wykonane z wysokiej jakości pianki EVA
    Łatwe składanie
    Obszerne siedzisko
    Najlżejszy wózek spacerowy w naszym zestawieniu
    Niska cena
    Wady
    Opinie użytkowników skarżących się na brak możliwości ustawienia oparcia w pozycji pionowo – siedzącej

    Kliknij aby kupić »

     

    2. Espiro Sonic Air ONYX 10 Kliknij aby kupić »

    Espiro Sonic Air ONYX 10Wózek spacerowy Espiro Sonic to idealna propozycja dla rodzin, które lubią aktywnie spędzać czas poza miastem, nie tylko w ciepłe dni. Producent nie poskąpił rozwiązań, dzięki którym wózek idealnie prowadzi się po nieutwardzonej nawierzchni i które chronią malca przed chłodem.

    Wózek spacerowy Espiro został wyposażony w wygodne oparcie, które można złożyć do pozycji leżącej. Dzięki temu rozwiązaniu maluch bez przeszkód może uciąć sobie drzemkę podczas spaceru. Wygodzie dziecka sprzyja też praktyczna wkładka typu "peach skin". Materiał ten jest wyjątkowo miękki i przyjemny w dotyku, dzięki czemu nie drażni wrażliwej skóry maluszka. Z wkładką połączony jest ciepły śpiworek, który chroni dziecko w zimne dni. Tutaj należą się brawa dla Espiro. Wózek spacerowy doskonale sprawdza się nie tylko przy pięknej pogodzie. Rodzice z całą pewnością docenią ergonomicznie ukształtowany hamulec, zlokalizowany przy rączce. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność kłopotliwego "manewrowania" przy kółkach. Skoro jesteśmy przy kółkach - wszystkie cztery są pompowane, co zapewnia dodatkową amortyzację. Dzięki dużej średnicy pozwalają pewnie prowadzić wózek Espiro, nawet po nierównym i nieutwardzonym podłożu. Tylne koła są wyposażone w system amortyzujący, a przednie można zablokować w pozycji do jazdy na wprost.

    Regulacja wysokości rączki sprawia, że wózek spacerowy Espiro Sonic jest bardzo ergonomiczny. Praktycznym rozwiązaniem jest kosz na dziecięce akcesoria i drobne zakupy. Budka, wykonana z tkaniny UV, zapewnia skuteczną ochronę przed słońcem, deszczem i wiatrem. W razie konieczności element ten można dodatkowo powiększyć. Praktyczny podnóżek zapewnia możliwość regulacji, co sprawia, że spacerówka Espiro Sonic doskonale spisze się na każdym etapie rozwoju maluszka. O bezpieczeństwo dbają 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i dodatkowy pas krokowy. Producent pomyślał też o solidnym pałąku zabezpieczającym. Wózek spacerowy Espiro Sonic Air ONYX 10 nie jest jednak pozbawiony wad. Brak amortyzacji przednich kół pogarsza możliwość pochłaniania wstrząsów. W wózku, który ma się dobrze sprawować na każdej drodze, należy to uznać za spore niedopatrzenie. Użytkownicy skarżą się też na niewielką pojemność kosza na zakupy i akcesoria. Ta cecha ogranicza nieco możliwość odbywania długich spacerów.

    Zalety
    Oparcie rozkładane do pozycji leżącej
    Ergonomiczny hamulec przy rączce
    Wkładka typu “peach skin”
    Blokowane, obrotowe przednie koła
    Powiększana budka z tkaniną UV
    Regulowany podnóżek
    5-punktowe pasy bezpieczeństwa
    Pompowane koła
    Wady
    Brak amortyzacji tylnych kół
    Opinie użytkowników mówiące o tym, że kosz na zakupy pod wózkiem jest mały i niewiele rzeczy się w nim zmieści

    Kliknij aby kupić »

     

    3. Joie Litetrax 4 Air V2 Kliknij aby kupić »

    Joie Litetrax 4 Air V2Spacerówka Joie Litetrax 4 Air V2 zachowała wszystkie zalety poprzedniego modelu, wprowadzając przy tym kilka istotnych usprawnień. Bardzo duża zwrotność i zaskakująca sprawność na nierównej nawierzchni - to cechy charakterystyczne opisywanego modelu.

    Największą różnicą, jaką wózek Joie wykazuje względem swojego poprzednika, jest poprawiona konstrukcja budki. Wcześniej, daszek pokryty był moskitierą. W nowym wariancie ustąpiła ona miejsca praktycznemu materiałowi, który lepiej sprawdza się przy zmiennych warunkach pogodowych. Spacerówka Joie Litetrax 4 została wyposażona w cztery bezdętkowe koła, które dobrze sprawdzają się na nierównej nawierzchni. Na uwagę zasługuje fakt, że każde z nich jest dodatkowo amortyzowane, dzięki czemu do maluszka nie docierają żadne wstrząsy. Przednie koła modelu Litetrax 4 Air V2 obracają się w zakresie 360 stopni, co znacząc ułatwia manewrowanie, zwłaszcza w ciasnych miejscach. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, można je zablokować w pozycji do jazdy na wprost. Wózek spacerowy Joie Litetrax 4 doskonale sprawdza się w podróży. Złożenie stelaża to kwestia jednej chwili - wystarczy pociągnąć za rączkę, umieszczoną na środku siedziska. Ten sam element służy za uchwyt, który ułatwia przenoszenie spacerówki. Po złożeniu, Joie Litetrax 4 Air V2 charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, więc bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu.

    Na uwagę zasługują akcesoria, które producent dodaje do zestawu. Wózek dziecięcy Joie został wyposażony w praktyczny kosz, który może posłużyć do przewiezienia zakupów lub zabawek maluszka. Nie zabrakło też podręcznego organizera, przeznaczonego do montażu na rączce. Dzięki niemu wszystkie niezbędne akcesoria dziecięce będą zawsze w zasięgu ręki. Bezpieczeństwo to kolejny temat, o który zadbała firma Joie. Spacerowka Litetrax 4 Air V2 została wyposażona w solidny pałąk zabezpieczający i 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które można regulować stosownie do wzrostu dziecka. O wygodę dziecka dba miękkie siedzisko z regulowanym podnóżkiem i oparciem. Ten ostatni element można regulować aż do pozycji leżącej, stworzonej do krótkiej drzemki w czasie spaceru. Element, który wyróżnia wózek Joie Litetrax 4, to bardzo obszerna budka z daszkiem przeciwsłonecznym. O odpowiednią cyrkulację powietrza dbają otwory wentylacyjne, a rozpinając zamek błyskawiczny, budkę można dodatkowo powiększyć. Nie obyło się jednak bez kilku niedociągnięć. Komfort dziecka jest nieco zakłócany przez hałasujące kółka. Minusem jest też brak dostępu do kosza, gdy oparcie jest rozłożone. W momencie, gdy malec śpi, może okazać się to bardzo problematyczne.

    Zalety
    Lekka konstrukcja
    Bezdętkowe koła z amortyzacją
    Łatwe składanie
    Wiele dodatkowych akcesoriów
    5-punktowe pasy bezpieczeństwa
    Regulowane siedzisko
    Budka
    Regulowany podnóżek
    Wady
    Opinie użytkowników skarżących się na hałasujące koła
    Brak dostępu do kosza na zakupy/zabawki w pozycji leżącej wózka

    Kliknij aby kupić »

     

    4. Britax & Romer B-Motion Kliknij aby kupić »

    Britax & Romer B-MotionWózek spacerowy Britax stawia przede wszystkim na wygodę i uniwersalność. Dzięki kilku ciekawym rozwiązaniom model B-Motion 4 Plus można łatwo przytosować do aktualnych potrzeb, Twoich i dziecka.

    Spacerówka Britax oferuje malcom niebywałą wygodę, dzięki przedłużonemu oparciu. Takie rozwiązanie sprawia, że w siedzisku wygodnie zasiądą nawet większe dzieci. Potwierdza to spora dopuszczalna waga - wózek Britax jest przeznaczony nawet dla 20-kilogramowych maluchów. Producent zadbał o szeroki zakres regulacji podnóżka i oparcia. W całkowicie płaskiej pozycji możliwe jest zamontowanie miękkiej gondoli. Dzięki adapterom Click & Go możliwe jest też zamontowanie pasującej do stelaża twardej gondoli lub każdego nosidełka, sygnowanego przez Britax & Romer. To ogromna zaleta, która czyni tę spacerówkę wyjątkowo uniwersalną. Siedzisko zostało pokryte przewiewną siatką, która dba o prawidłową cyrkulację powietrza w ciepłe dni. Na uwagę zasługuje zdejmowany pokrowiec. Takie rozwiązanie sprawia, że utrzymanie czystości nie będzie najmniejszym problemem. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa można regulować, stosownie do wzrostu maluszka. Miękkie nakładki chronią klatkę piersiową i dbają o wrażliwą skórę dziecka.

    Ciekawostką jest możliwość zaczepienia dodatkowego daszka. Akcesoria te są oferowane w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu w łatwy sposób można odmienić wygląd wózka. Poza daszkiem, w zestawie znajduje się obszerna pokrywa z okienkiem, ochrona przeciwsłoneczna UPF 50+ oraz pokrowiec na pałąk. Nie zabrakło też praktycznej kieszeni, którą można odczepić od wózka. Wózek spacerowy Britax został świetnie przystosowany do używania w trudniejszym terenie. Podwójny układ zawieszenia i odporne na przebicie koła sprawdzą się wszędzie tam, gdzie kończy się równa, utwardzona droga. Wózek Britax Romer został też wyposażony w kilka przemyślanych rozwiązań, dbających o komfort rodziców. Praktyczny system składania sprawia, że czynność ta wymaga użycia tylko jednej ręki. Po złożeniu zawiasy blokują się, a materiał ni dotyka podłoża, nawet gdy spacerówka Britax ustawiona jest w pozycji stojącej. Kolejne udogodnienie to regulowana rączka, która umożliwia obranie prawidłowej postawy, nieobciążającej pleców. To bardzo ważne, zwłaszcza przy długich spacerach. Tak zaawansowana i uniwersalna konstrukcja jest jednak okupiona pewną cena, dosłownie i w przenośni. Wózek spacerowy Britax jest najdroższą pozycją w naszym zestawieniu. Liczne udogodnienia odbiły się też na wadze spacerówki. 11,5 kg - taki ciężar będzie odczuwalny przy wkładaniu wózka do bagażnika lub przy wnoszeniu go po schodach. Może stanowić to pewien problem, zwłaszcza dla kobiet i osób starszych.

    Zalety
    Dużo miejsca
    Sprawdza się zarówno w mieście jak i na trudnym podłożu
    Regulowane oparcie
    Składanie jedną ręką
    Regulowana rączka ze strefą chwytu
    Wiele dodatków
    Gumowe tylne opony
    Podwójne zawieszenie
    5-punktowe pasy bezpieczeństwa
    Siedzisko z siatkową powierzchnią
    Zdejmowany pokrowiec na siedzenie
    Wady
    Najcięższy wózek spacerowy w naszym zestawieniu
    Wysoka cena

    Kliknij aby kupić »

     

    5. Quinny Zapp Flex Plus Kliknij aby kupić »

    Quinny Zapp Flex PlusQuinny Zapp Flex Plus to propozycja idealna dla wszystkich, którym przede wszystkim zależy na niewielkich rozmiarach złożonej spacerówki. Opisywany model zapewnia też sporą uniwersalność, dzięki zastosowaniu kilku zmyślnych rozwiązań.

    Bardzo ważną cechą, którą charakteryzuje się wózek Quinny, jest funkcja Flex, która umożliwia ustawienie siedziska w dwóch pozycjach - przodem i tyłem do kierunku jazdy. Co bardzo istotne, bez względu na ustawienie, oparcie może być złożone do pozycji płaskiej, idealnej do krótkiej drzemki. Spacerówka Quinny idealnie nadaje się do dłuższych wycieczek w słoneczne dni. Dzięki obszernej budce z filtrem UV 50+ maluszek jest bardzo dobrze chroniony przed słońcem. Gdy zajdzie taka konieczność, budkę można w mgnieniu oka powiększyć. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki dołączonej do zestawu folii przeciwdeszczowej wózek spacerowy Quinny doskonale sprawdzi się też podczas gorszej pogody. Deszcz w czasie spaceru nie będzie już problemem, zresztą podobnie jak rozlany napój. Siedzisko modelu Zapp Flex Plus zostało bowiem pokryte wodoodpornym materiałem. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które ułatwia utrzymanie wózka w czystości. Quinny Zapp Flex Plus jest jedną z najbardziej funkcjonalnych spacerówek. Producent przewidział możliwość wpięcia gondoli Quinny Lux lub fotelika samochodowego Maxi Cosi (od 0 do 13 kg).

    Wózek Quinny Zapp jest przyjazny nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Cztery duże koła sprawiają, że opisywany model prowadzi się bardzo łatwo. Sprzyja temu także pełnowymiarowa rączka i możliwość zablokowania przednich kół w kierunku do jazdy na wprost. Po złożeniu (razem z siedziskiem), wózek dziecięcy Quinny odznacza się bardzo kompaktowymi rozmiarami, dzięki czemu bez najmniejszego problemu zmieści się w samochodowym bagażniku. Samo wkładanie wózka do auta jest dziecinnie łatwe, zresztą podobnie jak wnoszenie go po schodach - Quinny Zapp Flex Plus to druga najlżejsza spacerówka w naszym zestawieniu. Warto podkreślić, że spacerówka Quinny została wyposażona w praktyczną blokadę transportową, która uniemożliwia samoczynne rozłożenie się stelaża. Bez względu na ustawienie siedziska, dostęp do kosza (na zakupy lub dziecięce akcesoria) jest bardzo łatwy. Stanowiąca element zestawu torba na zakupy, nie jest jednak zbyt obszerna. Nie należy liczyć na to, że zmieścimy w niej większe sprawunki. Minusem jest też hamulec - mechanizm działa dość opornie, a jego wciśnięcie wymaga użycia sporej siły. Może to być problem, zwłaszcza dla kobiet.

    Zalety
    Siedzisko Flex ustawiane w dwóch kierunkach. Rozkłada się do płaskiej pozycji w obu kierunkach
    Pełna rączka gwarantuje pewny chwyt oraz prowadzenie jedną ręką
    *Cztery duże koła
    Duża budka z możliwością powiększenia i filtrem UV50+
    Wodoodporna tapicerka
    Składany do kompaktowych rozmiarów
    Łatwy dostęp do kosza na zakupy
    Blokada transportowa zapobiega samoczynnemu rozłożeniu wózka w czasie transportu
    Obrotowe przednie koła z możliwością blokady
    Możliwość wpięcia gondoli Quinny Lux oraz fotelika z grupy 0-13 kg Maxi Cosi
    Folia przeciwdeszczowa w zestawie
    Lekka konstrukcja
    Wady
    Opornie i ciężko wciskający się hamulec
    Niewielka torba na zakupy, przez co nie zmieści się w niej wiele

    Kliknij aby kupić »

     

    Jaki wózek spacerowy kupić ? Na co zwrócić uwagę przy zakupie spacerówki:

    Najlepsze wózki spacerowe odznaczają się niebywałą wygodą, nie tylko z punktu widzenia małego pasażera, który z pozycji siedzącej może swobodnie podziwiać świat, ale także rodziców. Jaki wózek spacerowy wybrać i na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji. Warto pamiętać o tym, że spacerówka nie nadaje się dla dzieci w każdym wieku. Aby móc wygodnie (i co najważniejsze - bezpiecznie) zasiąść w takim wózku, malec musi najpierw podrosnąć.

    Spacerówka - od kiedy?

    W pierwszych miesiącach życia dziecka najlepszym rozwiązaniem jest obszerna gondola, w której malec może wygodnie leżeć nawet przez dłuższy czas. Takie rozwiązanie nie jest jednak zbyt poręczne. Gondola zajmuje sporo miejsca, nawet gdy jest złożona, więc nie zmieści się do bagażnika każdego samochodu. W parze z dużymi rozmiarami idzie też spora waga, zatem wniesienie wózka po schodach bywa problematyczne. Nic więc dziwnego, że rodzice ochoczo przesadzają swoje pociechy do mniejszych i znacznie poręczniejszych spacerówek. Kiedy można zrobić to bezpiecznie? Trudno jest określić wiek, w którym dziecko dorasta do spacerówki. Wynika to z faktu, że maluchy rozwijają się w innym tempie. Należy zatem obserwować zachowania dziecka, bo to one powiedzą nam, że nadszedł ten czas. Idealnym momentem na spacerówkę jest czas, w którym dziecko zacznie siadać samodzielnie. Warto pamiętać, że gondola nie jest odpowiednia dla siedzących maluchów. Zresztą, podkreślają to sami producenci, zamieszczając w instrukcji obsługi stosowną informację. Dziecko w pewnym wieku zaczyna przejawiać ogromną ciekawość otaczającego go świata, a w takiej sytuacji nie trudno bardzo przykry wypadek. Dlatego właśnie, spacerówka jest idealnym rozwiązaniem. Warto skupić się na modelach, oferujących możliwość złożenia oparcia do pozycji leżącej. Daje to możliwość ułożenia malca w wygodnej pozycji, np. do krótkiej drzemki. Ciekawym rozwiązaniem są też spacerówki półgłębokie, sprzedawane w komplecie z gondolą. Pamiętaj jednak, że gorąca pora letnia nie jest dobrym czasem na gondolę. W takim wózku, dziecku będzie za gorąco. Jeżeli do tego jest nieodpowiednio ubrane, może nabawić się potówek. Nie należy też zapominać, że dziecko samo powie nam (choć niedosłownie), kiedy przesadzić je na spacerówkę. Wymuszanie pozycji siedzącej może doprowadzić do nieprawidłowego rozwoju kręgosłupa, co potwierdzają opinie ortopedów i ekspertów z dziedziny rehabilitacji.

    Jaka spacerówka? - wózek z dobrą amortyzacją

    Ciekawy świata maluch spędza w swoim wózku wiele godzin, warto zatem zadbać o to, żeby było mu wygodnie. Spacerówka powinna zapewniać na tyle dobrą amortyzację, żeby skutecznie izolować malca od wstrząsów. Nie zawsze przecież prowadzimy wózek po równej jak stół nawierzchni. W tym temacie, bardzo ciekawie prezentuje się Britax & Romer B-Motion 4 Plus. Producent postawił na podwójne zawieszenie i solidne, odporne na przebicie koła. Dzięki temu wózek doskonale sprawdzi się podczas wypadów za miasto. Kolejna dobra spacerówka, która zapewnia odpowiednią amortyzację, to Joie Litetrax 4 Air V2. Ten model został wyposażony w wygodne zawieszenie na każdym z kół, więc o wygodę malca nie należy się obawiać. Jest jednak mała łyżka dziegciu w tej beczce miodu - hałasujące koła. W kwestii komfortu odznacza się to niestety na minus. O komforcie nie decydują wyłącznie koła i zawieszenie. Wiedzą o tym twórcy spacerówki Espiro Sonic Air ONYX 10. Model ten został wyposażony w bardzo wygodną wkładkę, pokrytą przyjemnym w dotyku i delikatnym dla skóry dziecka materiałem "peach skin". Sporą wadą jest natomiast brak amortyzacji tylnych kół. Szkoda, że producent nie pomyślał o tym szczególe.

    Jaki wózek spacerowy? - praktyczność jest bardzo istotna

    Dobre spacerówki powinny składać się do niewielkich rozmiarów, a jeżeli nie ważą przy tym zbyt dużo, należy to uznać za ogromny plus. Na tym polu, bardzo pozytywnie wyróżnia się Quinny Zapp Flex Plus. Nie dość, że składa się do kompaktowych rozmiarów, to pod względem wagi, w naszym zestawieniu uplasował się na drugiej pozycji. Bezkonkurencyjny pod tym względem okazał się model Kinderkraft Grande - to bardzo lekka spacerówka, można powiedzieć, że najlżejsza z najlepszych. W tej kategorii, na wyróżnienie zasłużył też Joie Litetrax 4 Air V2. Producent przewidział tu bardzo zmyślny system składania stelaża. Czynność ogranicza się do pociągnięcia jednej rączki. Minus należy natomiast odnotować na koncie modelu Britax & Romer B-Motion 4 Plus. To dobry wózek spacerowy, ale najcięższy w naszym zestawieniu.

    Jaki wózek dla dziecka? - bezpieczeństwo

    W wyborze spacerówki, bezpieczeństwo odgrywa szczególnie ważną rolę. Dobry wózek dziecięcy powinien być wyposażony we wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Każdy model z naszego zestawienia oferuje 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, z nakładkami chroniącymi klatkę piersiową. W żadnym nie zabrakło też solidnego pałąka, który przy okazji może pełnić funkcję oparcia dla dziecka. Espiro Sonic Air ONYX 10 ma na wyposażeniu dodatkowy pas krokowy, dzięki czemu jeszcze lepiej zabezpiecza malca przed wypadnięciem z siedziska.

    Spacerówka - jaka najlepsza?

    Na praktyczność wózka, w bardzo dużej mierze wpływa rozkładana budka. Daszek przeciwsłoneczny musi zapewniać skuteczną ochronę, a jeżeli zajdzie taka konieczność, budka powinna oferować opcję przedłużenia. Wszystkie te założenia spełnia Quinny Zapp Flex Plus. Jego dodatkowym atutem jest specjalny materiał, filtrujący promienie UV w stopniu 50 +. W takie udogodnienie wyposażony jest też Britax & Romer B-Motion 4 Plus. Jedną z najobszerniejszych budek, w dodatku świetnie wentylowaną, oferuje Joie Litetrax 4 Air V2. Dodatkowo, można ją powiększyć. Wystarczy tylko rozpiąć zamek błyskawiczny. To bardzo wygodne rozwiązanie.