Aktualizacja: Kwiecień 2024

Wózek spacerowy powinien być możliwie jak najlżejszy, aby nie było problemu z jego zniesieniem w każdej chwili. Szczególnie mowa tu o mamach, które nie zawsze będą mogły liczyć na pomoc partnera czy sąsiada. Do takich zadań świetnie nadadzą się wózki zwane parasolką. Nasz ranking wózków spacerowych typu parasolka został stworzony na bazie wielu recenzji, opinii rodziców, a także trendów sprzedażowych. Przygotowując te zestawienie wzięliśmy pod uwagę najważniejsze specyfikacje, które mają istotne znaczenie w codziennym użytkowaniu wózka. Sprawdź, które modele warto kupić.

Nasz ranking otwiera Kinderkraft Trig, za świetny stosunek ceny do jakości. Nieco droższym, ale za to wysokiej jakości jest Cybex Balios S, spacerówka oprócz świetnego wykonania ma jeszcze jedną zaletę, dzięki swojej konstrukcji może być prowadzona przodem lub tyłem. Zakup wózka nie musi jednak wiązać się z dużymi kosztami, na niższy budżet polecamy Lionelo Irma, która waży jedynie 7 kg. W naszym zestawieniu znalazły się jeszcze dwa modele, Chicco Multiway Evo i Elodie Details Mondo. Pierwszy z nich to tani model o parametrach zbliżonych do Lionelo, natomiast drugi jest najlżejszy w zestawieniu.

  1. Cybex Balios S LUX
  2. Chicco Multiway Evo
  3. Kinderkraft Trig
  4. Elodie Details Mondo
  5. Lionelo Irma
  6. Poradnik wyboru wózka spacerowego typu parasolka

Najlepsze wózki spacerowe - Ranking wózków spacerowych typu parasolka 2021

1. Cybex Balios S LUX

 Cybex Balios S LUX
Cybex Balios S LUX to spacerówka, którą dzięki licznym funkcjonalnościom, jesteśmy w stanie dopasować do naszego rosnącego malucha. Dlatego, choć jest to model z nieco wyższej półki cenowej, to posłuży nam on przez długi czas.

JAKOŚĆ

CENA

Często dla dziecka spacer na świeżym powietrzu, to idealna okoliczność do sprawienia sobie krótkiej drzemki. Wtedy też doskonale sprawdzi się gondola oferowana przez wózek dziecięcy Cybex. Aby zagwarantować najmłodszym spokojny i komfortowy sen, wewnątrz umieszczono materac wykonany z pianki Memory Foam, czyli dopasowującej się do ciała malucha.

Ważne jest również to, że wózek parasolka Cybex dba, aby sen ten nie został zakłócony. Dlatego też zamontowane zostały duże, żelowe koła. O ich trwałość możemy być spokojni nawet na trudniejszych terenach, a co więcej amortyzują one wstrząsy, które mogłyby obudzić śpiące dziecko.

Gdy maluch trochę podrośnie, model ten doskonale sprawdzi się także jako wózek spacerowy. Cybex umożliwia zamocowanie siedziska spacerowego w obu kierunkach jazdy, dzięki czemu możemy go odpowiednio dostosować do potrzeb zarówno swoich, jak i dziecka. Pozostaje przy tym w pełni bezpieczny, ponieważ wózek spacerówka Cybex posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, gwarantujące najwyższy poziom ochrony.

Jednak nawet najwytrwalszego małego podróżnika, dłuższy spacer może zmęczyć. Stąd też wózek oferuje podnóżek i oparcie regulowane do pozycji leżącej. Nawet w słoneczne dni możemy kontynuować spacer bez obaw o śpiącego malucha, gdyż wózek Cybex Balios S LUX wyposażony został w budkę z filtrem przeciwsłonecznym UPF50+. Ochronimy nią dziecko przed przegrzaniem, ale też silniejszym wiatrem.

Wózek możemy również bez problemu zabrać ze sobą w podróż. Choć model waży 11,7 kg mimo aluminiowego stelaża, to dzięki trybowi „jednej ręki” w łatwy i szybki sposób możemy złożyć go do wersji stojącej i umieścić w bagażniku. Warto też dodać, że dzięki specjalnym adapterom do stelaża mamy możliwość wpięcia fotelika samochodowego, co zdecydowanie rozszerza funkcjonalność wózka. Wybierając się zaś na zakupy z dzieckiem, dużym udogodnieniem będzie koszyk na zakupy o ładowności do 5 kg, do którego spakujemy wszystkie niezbędne akcesoria dla dziecka oraz reklamówki z zakupami.

Tak więc w poszukiwaniu wielozadaniowego wózka, warto wziąć pod uwagę model oferowany przez Cybex. Szczególnie że poza szeroką gamą funkcjonalności, otrzymujemy do wyboru kilka wersji kolorystycznych tapicerki i ramy, co pozwala na dopasowanie go do naszych indywidualnych upodobań.

Zalety
Duże żelowe koła ułatwiające prowadzenie wózka
5-punktowe pasy bezpieczeństwa
Budka z filtrem przeciwsłonecznym UPF50+
Kosz na zakupy u ładowności 5 kg
Stelaż z możliwością wpięcia fotelika samochodowego
Wózek można złożyć jedną ręką
Wady
Dość wysoka cena
Nie należy do najlżejszych - 11,7 kg

2. Chicco Multiway Evo

Chicco Multiway Evo
Chicco Multiway Evo to bardzo praktyczna spacerówka-parasolka, która dzięki kilku przemyślanym rozwiązaniom sprawdzi się nie tylko mieście. Opisywany model dzielnie znosi wyboje charakterystyczne dla nieutwardzonych szlaków, a bogate wyposażenie sprawia, że nie jest mu straszna żadna pogoda.

JAKOŚĆ

CENA

Wózek spacerowy Chicco został wyposażony w wygodne oparcie z dodatkowym usztywnieniem, które można rozłożyć do niemal płaskiej pozycji. Dla maluszka stwarza to idealne warunki do krótkiej drzemki, czemu sprzyja też obszerna, doskonale chroniąca przed słońcem budka. W gorące dni jej tylną część można łatwo zdemontować. Dzięki temu dziecko wciąż jest chronione przed słońcem, a jednocześnie nie jest mu zbyt gorąco. Pogoda bywa jednak zmienna i w jednej chwili niebo mogą przysłonić deszczowe chmury. Na szczęście spacerówka Chicco jest doskonale przygotowana na taką ewentualność. Producent dodaje do zestawu praktyczną folię przeciwdeszczową, która skutecznie chroni malca. W chłodne dni doskonale sprawdzi się ciepłe pokrycie, które również stanowi element wyposażenia standardowego. Wózek parasolka Chicco składa się do niewielkich rozmiarów, co bardzo ułatwia jego transport i wnoszenie po schodach. Co niezwykle istotne, system składania został zaprojektowany w sposób, który nie wymaga uprzedniego demontażu pałąka. Kolejny plus po stronie praktyczności.

Chicco parasolka jest też bardzo zwrotnym modelem. Dbają o to w pełni skrętne przednie koła, które w razie konieczności można zablokować w pozycji do jazdy na wprost. W trudniejszym terenie doskonale sprawdza się system amortyzacji i poszerzany bieżnik, który ułatwia prowadzenie wózka po piaszczystej nawierzchni. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest kosz na zakupy, umieszczony pod siedziskiem. Dzięki znacznej pojemności, bez problemu zmieści wszystko, co jest potrzebne podczas długiego spaceru. Niektórzy użytkownicy wskazują jednak, że wózek Chicco Multiway ma pewne problemy z jakością wykonania. Dotyczy to rączek do prowadzenia, które po pewnym czasie przestają być tak estetyczne, jak były na początku. Wpływa to na stronę wizualną i sprawia, że wózek wygląda na bardziej wyeksploatowany, niż jest w rzeczywistości. Może to stwarzać pewne problemy przy późniejszej odsprzedaży. Kolejny problem, który wykazuje Chicco Multiway Evo, to utrudnione podbijanie wózka. Stwarza to pewne problemy podczas podjeżdżania pod krawężniki, zwłaszcza gdy spacerówkę prowadzi kobieta. Dziwne, że producent nie dopracował tego elementu, tym bardziej że wózek dziecięcy Chicco reklamowany jest jako model na każdy teren, co zresztą sugeruje sama nazwa.

Zalety
Oparcie rozkładane jest do niemal płaskiej pozycji
Budka chroniąca dziecko przed warunkami atmosferycznymi oraz zapewnia osłonę
Składany do postaci parasolki bez konieczności wypinania pałąka
Zwrotne przednie koła z blokadą do jazdy na wprost
Duży kosz na zakupy umieszczony pod siedziskiem
Folia przeciwdeszczowa oraz ciepłe pokrycie na wózek w zestawie
Wady
Mało wytrzymałe i słabej jakości rączki do prowadzenia wózka
Opinie użytkowników skarżących się na ciężkie podbijanie wózka

Kup na Allegro

3. Kinderkraft Trig

Kinderkraft Trig
Wózek spacerowy Kinderkraft śmiało, można polecić dla aktywnych rodzin, które uwielbiają spędzać z maluchami czas na świeżym powietrzu. Ten wytrzymały model gwarantuje duży komfort użytkowania zarówno dla dziecka, jak i rodziców.

JAKOŚĆ

CENA

Stalowa rama to dopiero początek właściwości wózka, która zapewniają mu stabilność i wytrzymałość. Dużą uwagę poświęcono projektowi kół. Ostatecznie zastosowano do ich konstrukcji piankę EVA. Koła nie wymagają zatem pompowania, ale co najważniejsze są niezwykle odporne na przebicie i ścieranie. Doskonale sprawdzą się więc na nierównej powierzchni, ale też zamortyzują wszystkie wstrząsy, aby maluch miał jak największy komfort podczas spacerowania.

Natomiast do zatrzymywania wózka wykorzystano system Stop&Ride. Jest to centralny hamulec obsługiwany od góry, co dla wielu Pań jest bardzo istotne, gdyż bez problemu obsłużymy go w szpilkach czy sandałach, nie narażając przy tym obuwia na zniszczenie. Ponadto przednie koła obracane o 360 stopni, możemy w każdej chwili zablokować do jazdy na wprost.

Kolejna kwestia, która została szczegółowo dopracowana to bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy. Aby zadbać o nie jak najlepiej, spacerówka Kinderkraft wyposażona została w 5-punktowe pasy. Zapewnią one dziecku maksymalny komfort dzięki miękkim ochraniaczom, ponadto możliwość regulacji, umożliwi dopasowanie ich do naszego dziecka.

W tym wszystkim nie zapomniano oczywiście o zagwarantowaniu wygody dla malucha w trakcie spacerów. Dlatego podnóżek posiada 4-stopniową regulację długości. Gdyby spacer nieco znużył nasze dziecko, to pozwoli to na stworzenie mu odpowiedniej, komfortowej przestrzeni na drzemkę, którą dodatkowo możemy osłonić dużą budką przed słońcem czy wiatrem.

Jednak jak wspomnieliśmy, wózek Kinderkraft Trig to nie tylko duża wygoda dla dziecka, ale i rodziców. Producent zastosował kilka funkcjonalności, dzięki którym wspólny spacer jest o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy. Mowa tu, chociażby o pojemnym koszu na zakupy (udźwig do 2 kg), do którego dostęp jest możliwy z każdej strony, co ułatwi szybkie wyjęcie potrzebnych akcesoriów. Natomiast dzięki dołączonemu do zestawu uchwytowi na kubek, znajdzie się także miejsce na zabranie ze sobą kawy czy ciepłej herbaty.

Po spacerze pozostaje już zatem tylko złożenie wózka. Możemy to zrobić jedną ręką poprzez mechanizm Click&Fold. Przenosząc wózek, należy wziąć pod uwagę, że jest to nieco cięższy model o wadze 9,65 kg, ale nie musimy obawiać się, że podczas przenoszenia samoistnie nam się on rozłoży, dzięki specjalnie zamontowanemu zabezpieczeniu.

Podsumowując, Kinderkraft Trig to spacerówka, która sprawdzi się doskonale zarówno na spokojne spacery, jak i aktywny wypoczynek na łonie natury.

Zalety
Możliwość złożenia wózka jedną ręką
O wiele niższa cena w porównaniu do innych modeli
Podnóżek z 4-stopniową regulacją długości
Obracane koła w zakresie 360 stopni
Bezpieczne 5-punktowe pasy
Wady
Kosz na zakupy ma udźwig jedynie do 2 kg

4. Elodie Details Mondo

Elodie-Details-Mondo
Wózek typu parasolka Elodie Details Mondo poza cichymi kołami czy szeroką gamą akcesoriów dodatkowych, może poszczycić się najlżejszą wagą w naszym zestawieniu. Jest to jednak jeden z wielu powodów, dla których jest on uwielbiany przez rodziców.

JAKOŚĆ

CENA

Aluminiowy stelaż wózka został pokryty wysokiej jakości tkaniną pochodzącą w 100% z recyklingu butelek PET, zaś do wykończenia użyto skóry wegańskiej. Sprawia to, że spacerówka Elodie jest nie tylko funkcjonalnym modelem, ale też przyjaznym środowisku.

Do konstrukcji kół wykorzystana została natomiast pianka, która gwarantuje amortyzację oraz stabilność nawet przy nierównościach występujących na drodze, a jednocześnie cichą pracę. Z elementów budowy wózka warto wspomnieć także o dużym daszku  , który zapewni dziecku ochronę w słoneczne dni.

Jednak na pierwszym miejscu znajduje się przede wszystkim komfort dziecka. Mając to na uwadze, producenci zaopatrzyli wózek Elodie Details Mondo w regulowany podnóżek oraz oparcie, by móc zapewnić maluchowi odpowiednią pozycję do spania. Dużym atutem tego modelu są także 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Uchronią one malucha przed przypadkowym wypadnięciem z wózka, a co najważniejsze dzięki możliwości regulacji, możemy je dostosowywać do naszego rosnącego dziecka.

Spacerówka parasolka Elodie świetnie sprawdzi się także w podróży. Wózek waży jedynie 6,85 kg i łatwo złożymy go do kompaktowych rozmiarów, przez co bez problemu zmieścimy ten model nawet do mniejszego bagażnika. Ciekawym rozwiązaniem jest również dolny kosz wózka, który już w kilka sekund możemy zamienić w plecak Stow&Go. Nie musimy zatem nosić ze sobą dodatkowych toreb i przepakowywać wszystkich akcesoriów, co stanowi dużą oszczędność czasu.

Decydując się na ten model poza możliwością wyboru spośród 9 wersji kolorystycznych, mamy także opcję zakupu szeregu elementów dodatkowych tj. pałąk do wózka, uchwyt na kubek czy adaptery do fotelików samochodowych, dzięki czemu możemy znacznie rozszerzyć funkcjonalność wózka.

Biorąc pod uwagę jakość produktu marki Elodie oraz udogodnienia przez niego oferowane, nie dziwi zatem jego nieco wyższa cena. Jeśli zależy nam jednak na solidnym wózku o wielu zastosowaniach, to warto zainwestować w wózek Mondo.

Zalety
5-punktowe pasy bezpieczeństwa
Daszek z filtrem UPF 50+
Ekologiczna tkanina pochodzą w 100% z recyklingu
Regulowany podnóżek oraz oparcie
Niezwykle lekki, waży jedynie 6,85 kg
Wiele wersji kolorystycznych do wyboru
Wiele funkcjonalności m.in. uchwyt na kubek, możliwość podpięcia fotelika rowerowego czy możliwość złożenia do rozmiarów mieszczących się w specjalną dołączoną torbie
Wady
Wysoka cena

 

5. Lionelo Irma

wózek Lionelo Irma
Wózek spacerowy Lionelo Irma to propozycja dla tych osób, które szukają lekkiej, poręcznej i jednocześnie wytrzymałej spacerówki. Model Irma doskonale spełnia wszystkie wymienione założenia. Wyraźnie widać, że dla projektantów opisywanej spacerówki, bezpieczeństwo było priorytetem.

JAKOŚĆ

CENA

Wózek parasolka Lionelo został wyposażony w miękki pałąk, który chroni malca przed upadkiem i w przypadku przewrócenia wózka. Kolejnym zabezpieczeniem są 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, dzięki którym malec może zająć bezpieczną pozycję w siedzisku. Nie zabrakło też miękkich poduszek, które chronią delikatne ciało małego pasażera. Siedzisko spoczywa na solidnym, stalowym stelażu. Mogłoby się wydawać, że zastosowanie takiego materiału znacząco wpłynie na wagę wózka. Nic bardziej mylnego. Spacerówka Lionelo to drugi najlżejszy model w naszym zestawieniu - waży zaledwie 7 kg, co należy uznać za świetny wynik. Bezpieczeństwo i solidność konstrukcji modelu Irma (wózek spełnia wymogi normy EN) znalazło odzwierciedlenie w certyfikacie SGS. Producent jest bardzo pewny jego niezawodności, na co wskazuje wydłużone wsparcie oraz pakiet Lionelo Assistance. Poza bezpieczeństwem i solidnością wózek parasolka Lionelo oferuje też wiele przydatnych rozwiązań z zakresu komfortu. O wygodę maluszka dba oparcie regulowane w czterech pozycjach. W skrajnym położeniu składa się na płasko, co sprawia, że idealnie nadaje się do krótkiej drzemki.

Bogaty zestaw akcesoriów obejmuje osłonę na nóżki (chroniącą przed chłodem), folię przeciwdeszczową i moskitierę. Projektanci nie zapomnieli też o praktycznych otworach wentylacyjnych, zapewniających odpowiedni obieg powietrza. Wózek spacerowy Lionelo jest przyjazny nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców. Pokryte miękką pianką rączki można obracać w zakresie 360 stopni, co umożliwia obranie wygodnego chwytu podczas pchania. Hamulec tylnych kół można zablokować jednym ruchem stopy. Nie zabrakło też pojemnego kosza na zakupy i dziecięce akcesoria. Wózek-parasolka, wykonany w zgodzie z najwyższymi standardami, musi sporo kosztować, czyż nie? Okazuje się, że nie! Lionelo Irma jest jedną z najtańszych pozycji w naszym rankingu. Kolejny wielki plus. Opisywany model ma jednak pewne wady. Pierwsza to mało wytrzymałe kółka, które sprawdzą się w mieście, ale szybko polegną poza utwardzanymi szlakami. Powinny o tym pamiętać osoby, które lubią pozamiejskie wycieczki. Istotnym minusem jest też zamontowany na stałe pałąk. Sprawia to, że schowanie wózka do bagażnika jest utrudnione, podobnie jak sadzanie w nim dziecka.

Zalety
Dodatkowe zabezpieczenia
Możliwość obracania rączek o 360° aby dostosować optymalny kąt chwytu
4-stopniowa regulacja oparcia
Drugi najlżejszy w naszym zestawieniu
Certyfikat Intertek i SGS
Pokrowiec na nogi
Moskitiera
Niska cena
Wady
Delikatne kółka
Brak możliwości zdejmowania przedniego pałąka

Kup na Allegro

 

6. Jaki wózek spacerowy typu parasolka kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka spacerowego:

Spacerówka typu parasolka jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują drugiego pojazdu dla swojego maluszka, lżejszego i znacznie bardziej poręcznego. Sprawdzi się też w roli ostatniego wózka dziecka, które w trakcie spacerów polega już na własnych nóżkach, ale czasami potrzebuje jeszcze chwili wytchnienia w wygodnym siedzisku. Przedstawiamy ranking wózków parasolek, który pomoże w podjęciu trafnej decyzji zakupowej. W naszym rankingu ujęliśmy wyłącznie najlepsze spacerówki-parasolki, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, wieloma rozwiązaniami z dziedziny bezpieczeństwa i które zapewniają wysoki komfort, zarówno małemu pasażerowi, jak i prowadzącemu wózek dorosłemu.

Jaka spacerówka parasolka - lista zalet jest długa, ale nie brakuje także wad

Podstawową zaletą parasolki jest jej funkcjonalność. Tego typu wózek jest lżejszy od tradycyjnej spacerówki, daje się łatwiej złożyć, a po złożeniu zajmuje mniej miejsca. Taka koncepcja przypadła do gustu rodzicom, zwłaszcza tym, którzy muszą wnosić wózek wysoko po schodach i nie mają w mieszkaniu dość miejsca, żeby swobodnie przechowywać większy model. Warto jednak zaznaczyć, że spacerówka typu parasolka powinna być traktowana jako drugi wózek, do okazjonalnych wyjść, chyba że ma wozić dziecko, które lada moment przestanie przejawiać ochotę na podróżowanie w siedzisku. Od kiedy wózek parasolka może służyć dziecku? Tego typu pojazd najlepiej sprawdzi się po pierwszym roku życia. Pełnię możliwości pokaże wówczas, gdy dziecko ochoczo będzie spacerowało na własnych nóżkach, a parasolka będzie jedynie służyła krótkim chwilom odpoczynku. Wówczas, zalety lekkiej i zwrotnej konstrukcji stają się nieocenione. Należy jednak zaznaczyć, że ze względu na składane na płasko oparcie, niektóre modele nadają się nawet dla niemowląt, przynajmniej zdaniem ich producentów. Taką funkcję ma spełniać choćby Cybex Onyx Lollipop. Teraz kilka słów o wadach. Warto zdać sobie sprawę z tego, że jeżeli dziecko ma korzystać z wózka jeszcze przez jakiś czas, parasolkę należy rozpatrywać wyłącznie w kategoriach drugiego pojazdu. Kolejna wada to ograniczona zdolność tego typu konstrukcji do komfortowego pokonywania nieutwardzonych szlaków. Będzie to doskwierać osobom, które lubią wycieczki poza miasto lub które mieszkają w mniejszych miejscowościach, w których brakuje równych chodników. Należy jednak zaznaczyć, że niektóre modele oferują rozwiązania, które w znacznym stopniu niwelują tę niedogodność. Tutaj należy wskazać na model Elodie Details Stockholm Stroller 3.0. Znamy już zalety i wady tego typu pojazdów, wiemy też, od jakiego wieku dziecko może z nich korzystać. Odpowiedzmy zatem na kluczowe pytanie - jaką spacerówkę wybrać?

Jak wybrać spacerówkę? - nasze zestawienie

Aby parasolka pozwalała się łatwo prowadzić także po gorszych nawierzchniach, powinna być wyposażona w duże koła, które zapewnią dodatkową amortyzację i ułatwią przemieszczanie po sypkim piachu lub śniegu. W tym aspekcie bardzo wiele do zaoferowania ma wspomniany wcześniej Elodie Details Stockholm Stroller 3.0. Koła o średnicy 16 cm bardzo dobrze pochłaniają nierówności. Do miana "wszędołaza" aspiruje też Chicco Multiway Evo. Producent zastosował tu koła z poszerzonym bieżnikiem. Duża powierzchnia i głęboka rzeźba ułatwią prowadzenie wózka po nieutwardzonych duktach. Mówiąc o komforcie, należy pamiętać o zapewnieniu dziecku solidnej osłony przed słońcem i wiatrem. Warto zatem zwrócić uwagę na konstrukcję budki - najlepsza spacerówka parasolka powinna skutecznie izolować malca od zmiennych warunków pogodowych. Pod tym względem, bardzo pozytywnie wyróżnia się Elodie Details Stockholm Stroller 3.0, w którym obszerną osłonę można rozłożyć jednym ruchem ręki, a dodatkowy daszek przeciwsłoneczny oferuje filtr SPF 50. Ciekawym rozwiązaniem może pochwalić się też Chicco Multiway Evo. W tym modelu tylną część budki można łatwo zdemontować, pozostawiając tylko praktyczny daszek. Rozwiązanie idealne na upalną pogodę. W modelu Cybex Onyx Lollipop, producent postawił na wszechstronnie regulowaną budkę, która może rosnąć razem z dzieckiem. Ogromną zaletą jest też filtr przeciwsłoneczny zgodny z australijską normą UV50+. Niemal wszystkie wózki z naszego zestawienia zostały wyposażone w oparcie, które można składać na płasko. Wyjątkiem jest Chicco Multiway Evo - w tym modelu można liczyć najwyżej na pozycję półleżącą.

Wózek parasolka - jaki wybrać?

Jaka spacerówka parasolka będzie najbardziej funkcjonalna? Lekka, kompaktowa i dająca możliwość bezproblemowego składania. Bardzo dobrą propozycją jest Lionelo Irma. Przy wadze na poziomie 7 kg, jest to jedna z najlżejszych parasolek w naszym zestawieniu. Rekordzistą jest jednak Maclaren Techno XT, który waży zaledwie 6,2 kg! Dodatkowo, angielski producent zadbał o możliwość łatwego złożenia wózka. Bardzo łatwo złożymy też model Elodie Details Stockholm Stroller 3.0 (jednak jest to najcięższy wózek w naszym zestawieniu) i Cybex Onyx Lollipop. Należy pamiętać, że na rączce do prowadzenia parasolki nie powiesimy zakupów - lekki wózek mógłby się wówczas przewrócić. Dlatego przed zakupem warto przyjrzeć się pojemności kosza na zakupy i dziecięce akcesoria.

Spacerówka parasolka - porównanie pod względem bezpieczeństwa

Najlepszy wózek parasolka powinien zapewniać dziecku odpowiednią ochronę. Prawie każdy model z naszego zestawienia oferuje 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i solidny pałąk, który chroni malca przed wypadnięciem i w przypadku, gdy wózek zostanie przewrócony. Należy jednak podkreślić, że w modelu Lionelo Irma, poręcz przymocowana jest na stałe. Może to utrudniać wsadzanie maluszka do wózka i chowanie złożonej parasolki do bagażnika. W tej dziedzinie, Cybex Onyx Lollipop okazuje się rozczarowaniem. Użytkownicy skarżą się, że pałąk nie stanowi elementu zestawu, a zakupiony oddzielnie - nie daje się zamontować.

Najlepsza spacerówka parasolka musi być droga?

Jaką spacerówkę parasolkę wybrać? Bardzo ważnym kryterium jest kwota, którą planujemy przeznaczyć na zakup wózka. Najdroższy model w naszym rankingu - Maclaren Techno XT - oferuje bardzo wiele udogodnień, jest solidny i bardzo funkcjonalny, podobnie zresztą jak Elodie Details Stockholm Stroller 3.0, który plasuje się w czołówce najdroższych pozycji w zestawieniu. Lionelo Irma udowadnia jednak, że spacerówka spełniająca najwyższe standardy, może kosztować naprawdę niewiele.

 

Porównanie wózków spacerowych

Sprawdź inne istotne parametry, jak wiek dziecka, materiał ramy czy wymiary, aby wiedzieć, czy na pewno zmieścimy wózek w domu.

[table id=75 responsive=collapse /]