Aktualizacja: Styczeń 2021

  1. Cybex Onyx Lollipop
  2. Chicco Multiway Evo
  3. Maclaren Techno XT
  4. Elodie Details Stockholm
  5. Lionelo Irma
  6. Poradnik wyboru wózka spacerowego typu parasolka

Porównanie wózków spacerowych:

ModelCenaKierunek jazdyWiek dziecka [lata]Budka z filtrem UPFIlość kółTyp kółHamulecRamaWymiary DxSxW [cm]Waga [kg]
Cybex Onyx Lollipop
Sprawdź cenę »przodem
0 – 3
TAK
4
piankowe
nożny
aluminiowa
83 x 31 x 104
7,2
Chicco Multiway Evo
Sprawdź cenę »przodem
0 – 3
TAK
4
piankowe
nożny
aluminiowa
87 x 55 x 105,5
7,9
Maclaren Techno XT
Sprawdź cenę »przodem
0 – 3
TAK
4
piankowe
nożny
aluminiowa
69 x 47 x 106
6,2
Elodie Details Stockholm
Sprawdź cenę »przodem
0 – 3
TAK
4
EVA kopolimernożny
aluminiowa
64 x 50 x 100
9,0
Lionelo Irma
Sprawdź cenę »przodem
0 – 3
TAK
4
piankowe
nożny
stal
80 x 51 x 105
7,0

Najlepsze wózki spacerowe – Ranking wózków spacerowych typu parasolka 2021

1. Cybex Onyx Lollipop

Cybex Onyx LollipopWózek parasolka Cybex to propozycja idealna dla osób, które poszukują praktycznej spacerówki, która doskonale sprawdzi się na co dzień i w dalekich wakacyjnych podróżach. Praktyczne rozwiązania, z których słynie producent, znacząco zwiększają funkcjonalność modelu Onyx Lollipop.

Spacerówka parasolka Cybex została wyposażona w bardzo obszerną budkę, w formacie XXL. Łatwy system regulacji sprawia, że budka może być dostosowana do potrzeb rosnącego dziecka. Ogromne znaczenie ma skuteczna ochrona przeciwsłoneczna. Materiał, którym została pokryta, spełnia bardzo rygorystyczne wymogi, narzucane przez normę UV50+. Skoro wózek sprawdza się w ostrym, australijskim słońcu, bez najmniejszego problemu podoła też trudom, jakie stwarza polski klimat. Charakterystyczną cechą wózków typu parasolka jest bardzo łatwy system składania. Na tym polu, model Onyx Lollipop spisuje się bardzo dobrze. Po złożeniu zajmuje niewielką przestrzeń, więc bez problemu zmieści się w samochodowym bagażniku. Ze względu na oparcie regulowane w pięciu pozycjach, wózek spacerowy Cybex jest niezwykle komfortowy i praktyczny. Wygodnej drzemce malca sprzyja też regulowany podnóżek – zajęcie odpowiedniej pozycji nie będzie najmniejszym problemem. Warto nadmienić, że regulacja pochylenia oparcia jest niezwykle łatwa i nie wymaga użycia dwóch rąk. Bardzo praktycznym rozwiązaniem, które sprawia, że wózek dziecięcy Cybex staje się idealnym towarzyszem podróży, jest Travel System. Dzięki specjalnym zaczepom, do stelaża można wpiąć nosidełko samochodowe ze znanej i lubianej grupy produktów Cybex Aton 0+.

Producent nie zapomniał też o praktycznym i pojemnym koszu, w którym zmieszczą się wszystkie akcesoria maluszka, torebka i zostanie jeszcze trochę miejsca na zakupy. Dzięki temu wózek parasolka Cybex dobrze sprawdza się podczas długich spacerów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest system regulacji pasów bezpieczeństwa. Unikalna funkcja wyklucza konieczność naciągania każdej szelki osobno, regulacja odbywa się jednopunktowo, przy użyciu guzika umieszczonego w centralnym mocowaniu. To bardzo praktyczna i funkcjonalna opcja, która sprzyja też poprawie bezpieczeństwa maluszka. Kolejna rzecz, która zwiększa użyteczność wózka, to tapicerka. Jak zapewnia producent, można ją prać w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Eliminuje to konieczność kłopotliwego i czasochłonnego prania w rękach. Spacerówka parasolka Cybex przeznaczona jest dla dzieci od urodzenia do 22,5 kg, a według normy EN1888 do 15 kg. Tym bardziej dziwi fakt, że producent tak bardzo ograniczył grupę docelową – wózek dostępny jest tylko w jednym kolorze, który wyraźnie wskazuje, że zasiadać w nim będą przede wszystkim dziewczynki. Dziwi też brak pałąka w wyposażeniu standardowym, mimo że zdjęcia w sklepach internetowych sugerują, że wózek oferuje takie udogodnienie. Należy też podkreślić, że według użytkowników, dokupiony oddzielnie pałąk nie pasuje do modelu Cybex Onyx.

Zalety
Regulowana budka XXL
Łatwe składanie
Pochylane oparcie
Travel System
Kosz na zakupy
Jednopunktowa regulacja pasów
Możliwość zdjęcia i prania tapicerki
Wady
Wózek dostępny tylko w jednym kolorze
W sklepach internetowych pojawia się informacja, że w zestawie wózka, który dostaje użytkownik nie ma pałąka widocznego na zdjęciu. Nie ma również możliwości zamontowania dodatkowego, dokupionego pałąka

2. Chicco Multiway Evo Kliknij aby kupić »

Chicco Multiway EvoChicco Multiway Evo to bardzo praktyczna spacerówka-parasolka, która dzięki kilku przemyślanym rozwiązaniom sprawdzi się nie tylko mieście. Opisywany model dzielnie znosi wyboje charakterystyczne dla nieutwardzonych szlaków, a bogate wyposażenie sprawia, że nie jest mu straszna żadna pogoda.

Wózek spacerowy Chicco został wyposażony w wygodne oparcie z dodatkowym usztywnieniem, które można rozłożyć do niemal płaskiej pozycji. Dla maluszka stwarza to idealne warunki do krótkiej drzemki, czemu sprzyja też obszerna, doskonale chroniąca przed słońcem budka. W gorące dni jej tylną część można łatwo zdemontować. Dzięki temu dziecko wciąż jest chronione przed słońcem, a jednocześnie nie jest mu zbyt gorąco. Pogoda bywa jednak zmienna i w jednej chwili niebo mogą przysłonić deszczowe chmury. Na szczęście spacerówka Chicco jest doskonale przygotowana na taką ewentualność. Producent dodaje do zestawu praktyczną folię przeciwdeszczową, która skutecznie chroni malca. W chłodne dni doskonale sprawdzi się ciepłe pokrycie, które również stanowi element wyposażenia standardowego. Wózek parasolka Chicco składa się do niewielkich rozmiarów, co bardzo ułatwia jego transport i wnoszenie po schodach. Co niezwykle istotne, system składania został zaprojektowany w sposób, który nie wymaga uprzedniego demontażu pałąka. Kolejny plus po stronie praktyczności.

Chicco parasolka jest też bardzo zwrotnym modelem. Dbają o to w pełni skrętne przednie koła, które w razie konieczności można zablokować w pozycji do jazdy na wprost. W trudniejszym terenie doskonale sprawdza się system amortyzacji i poszerzany bieżnik, który ułatwia prowadzenie wózka po piaszczystej nawierzchni. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest kosz na zakupy, umieszczony pod siedziskiem. Dzięki znacznej pojemności, bez problemu zmieści wszystko, co jest potrzebne podczas długiego spaceru. Niektórzy użytkownicy wskazują jednak, że wózek Chicco Multiway ma pewne problemy z jakością wykonania. Dotyczy to rączek do prowadzenia, które po pewnym czasie przestają być tak estetyczne, jak były na początku. Wpływa to na stronę wizualną i sprawia, że wózek wygląda na bardziej wyeksploatowany, niż jest w rzeczywistości. Może to stwarzać pewne problemy przy późniejszej odsprzedaży. Kolejny problem, który wykazuje Chicco Multiway Evo, to utrudnione podbijanie wózka. Stwarza to pewne problemy podczas podjeżdżania pod krawężniki, zwłaszcza gdy spacerówkę prowadzi kobieta. Dziwne, że producent nie dopracował tego elementu, tym bardziej że wózek dziecięcy Chicco reklamowany jest jako model na każdy teren, co zresztą sugeruje sama nazwa.

Zalety
Oparcie rozkładane jest do niemal płaskiej pozycji
Budka chroniąca dziecko przed warunkami atmosferycznymi oraz zapewnia osłonę
Składany do postaci parasolki bez konieczności wypinania pałąka
Zwrotne przednie koła z blokadą do jazdy na wprost
Duży kosz na zakupy umieszczony pod siedziskiem
Folia przeciwdeszczowa oraz ciepłe pokrycie na wózek w zestawie
Wady
Mało wytrzymałe i słabej jakości rączki do prowadzenia wózka
Opinie użytkowników skarżących się na ciężkie podbijanie wózka

Kup na Allegro

 

3. Maclaren Techno XT

Maclaren Techno XTMaclaren Techno XT to niezwykle lekka i poręczna spacerówka-parasolka, która została stworzona, aby zapewnić maksymalny komfort, zarówno małemu pasażerowi, jak i prowadzącym wózek rodzicom. Uznany angielski producent zadbał też o to, żeby model Techno XT mógł być łatwo transportowany.

Już na samy początku warto wyróżnić fakt, że wózek spacerowy Maclaren jest najlżejszą parasolką w naszym zestawieniu. Opisywany model waży zaledwie 6,2 kg, co należy uznać za doskonały wynik. Spora w tym zasługa aluminiowego stelaża – niezwykle wytrzymałego i bardzo lekkiego. Niewielka waga sprawia, że spacerówkę łatwo można wnieść po schodach lub schować do bagażnika. Nie będą miały z tym problemu nawet drobne kobiety. Transport jest dodatkowo ułatwiony przez rączkę, służącą do przenoszenia wózka w pozycji złożonej. Dzięki temu lekki i praktyczny Maclaren Techno XT może być niesiony tak samo łatwo, jak torba z zakupami. O komfort dbają amortyzowane koła, wykonane z wytrzymałej i odpornej na ścieranie pianki. Najnowsza odsłona opisywanego modelu wprowadziła istotne usprawnienie w tym obszarze. Z przodu, parasolka Maclaren została wyposażona w pojedyncze koła, które można łatwo zdemontować. Ułatwia to utrzymani ich w czystości lub ewentualną wymianę. Z tyłu znalazły się podwójne koła. O wygodę malca dba szerokie siedzisko, w którym bez problemu zasiądzie nawet większe dziecko. Oparcie można regulować. W skrajnym położeniu przyjmuje płaską pozycję, idealną do drzemki. Regulowany jest też podnóżek.

Wózek parasolka Maclaren został wyposażony w obszerną budkę (z filtrem UPF 50+), która zapewnia skuteczną ochronę przed słońcem i wiatrem. Praktycznym rozwiązaniem jest wizjer, dzięki któremu rodzic, przez cały czas, ma swoją pociechę na oku. O bezpieczeństwo dbają 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i miękkie otulinki, które chronią delikatne i wrażliwe ciało malca. Każde z kół zostało wyposażone w hamulec. Warto wspomnieć, że ich blokada realizowana jest centralnie, za pomocą jednej stopki. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Kolejnym udogodnieniem, które oferuje wózek spacerowy Maclaren Techno XT, jest folia chroniąca przed deszczem. Element ten stanowi część wyposażenia standardowego, co nie dziwi, biorąc pod uwagę angielskie pochodzenie firmy. Tapicerkę siedziska można prać w pralce. Producent zapewnia, że temperatura 40 stopni Celsjusza nie jest szkodliwa dla materiału. Wózek Maclaren parasolka jest dedykowany dla dzieci do 15 kg (według norm europejskich) lub do 25 kg (według norm amerykańskich i normy producenta). Jedyną istotną wadę tej udanej parasolki jest jej cena. Model Techno XT jest najdroższą pozycją w naszym rankingu. Należy jednak przyznać, że wysoka cena nie jest nieuzasadniona.

Zalety
Najlżejszy w naszym zestawieniu
Koła wykonane z odpornej na ścieranie pianki, amortyzowane, przednie można samodzielnie zdejmować
Siedzisko spacerowe jest wyjątkowo szerokie
Budka z wizjerem chroni przed słonecznymi promieniami UV, a folia przed deszczem
5-puntkowe pasy bezpieczeństwa utrzymujące dziecko w siedzisku
Oparcie ustawić można w 4 różnych pozycjach
Tapicerkę można zdjąć i wyprać w pralce
Wady
Najdroższy wózek parasolka w naszym zestawieniu

4. Elodie Details Stockholm Kliknij aby kupić »

Elodie Details StockholmWózek Elodie Details oferuje wiele ciekawych rozwiązań, które znacząco ułatwiają jego obsługę i zapewniają dziecku niezbędny komfort. Wszystkie to udogodnienia są jednak okupione kilkoma wadami. Spacerówka Elodie została wyposażona w wygodne, wszechstronnie regulowane siedzisko.

Poza naturalną dla wózków spacerowych pozycją siedzącą oparcie daje możliwość pochylenia do pozycji półleżącej lub leżącej. Dzięki temu, gdy malec zrobi się senny podczas spaceru, można zapewnić mu bardzo wygodne warunki do drzemki. Bardzo ciekawą funkcją jest “anty-paparazzi”. Polega to na tym, że gdy oparcie jest rozłożone do pozycji leżącej, baldachim rozkłada się samoczynnie, zapewniając dziecku bardzo dobrą osłonę przed słońcem (dzięki filtrowi SPF 50) i, jak wskazuje sama nazwa, przed natrętnymi spojrzeniami. Jak przystało na wózek tego typu, parasolka Elodie Details składa się do kompaktowych rozmiarów, co znacznie ułatwia jej transport. Mechanizm działa bardzo płynnie, a jego obsługa nie nastarcza żadnych trudności. Wraz z praktyczną torbą Travel Bag by Elodie Details, opisywany model jest świetnym towarzyszem dalekich podróży. Wózek spacerowy Elodie Details został zaprojektowany w taki sposób, żeby doskonale sprawdzał się podczas miejskich i pozamiejskich wypraw. Duże koła (ich średnica to aż 16 cm) świetnie amortyzują wstrząsy i zapewniają łatwy podjazd pod krawężniki. Spora średnica znacząco ułatwia też prowadzenie wózka na miękkim podłożu, po sypkim piasku i po zaśnieżonych chodnikach. Elodie Details Stockholm Stroller to bardzo wszechstronna spacerówka.

Prowadzenie wózka ułatwia skórzana rączka. Jej ukształtowanie i odpowiednio dobrana grubość to gwarancja pewnego chwytu, a materiał, którym została pokryta, jest bardzo przyjemny w dotyku i nie powoduje pocenia dłoni. Producent nie zapomniał też o rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa. Spacerówka parasolka Elodie spełnia wszystkie rygorystyczne wymogi, narzucone przez normę europejską EN1888. Rodzice mogą być więc spokojni o swoją pociechę. Kolejnym udogodnieniem jest spory kosz na zakupy i dziecięce akcesoria. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się podczas długich spacerów. Wszystkie te udogodnienia wpływają jednak na wagę wózka. Parasolka Elodie waży aż 9 kg, najwięcej w naszym zestawieniu. Zdecydowanie utrudnia to wnoszenie opisywanego modelu po schodach i chowanie go w bagażniku, zwłaszcza gdy próg załadunku położony jest wysoko. Kolejny minus to cena. Także w tej kategorii Elodie Details Stockholm Stroller plasuje się w ścisłej czołówce naszego rankingu. Sporą wadą jest też nieprzemyślana ergonomia parasolki w pozycji złożonej, w której przednie kółka brudzą daszek.

ELODIE DETAILS - wózek spacerowy Stockholm Stroller Golden Grey

Wózek Elodie Details Stockholm to najczęściej wybierana spacerówka wśród użytkowników

Zalety
Regulowane oparcie
Ulepszony mechanizm składania
Skórzane rączki do prowadzenia wózka
Duże koła o średnicy 16 cm
Pochylenie oparcia reguluje się jedną ręką, a składanie wózka jest szybkie i łatwe
Spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa zgodne z europejską normą EN1888:2003
Duży, łatwo dostępny kosz na zakupy
Wady
Najcięższy wózek w naszym zestawieniu
Wysoka cena

Kup na Allegro

 

5. Lionelo Irma Kliknij aby kupić »

Lionelo IrmaWózek spacerowy Lionelo Irma to propozycja dla tych osób, które szukają lekkiej, poręcznej i jednocześnie wytrzymałej spacerówki. Model Irma doskonale spełnia wszystkie wymienione założenia. Wyraźnie widać, że dla projektantów opisywanej spacerówki, bezpieczeństwo było priorytetem.

Wózek parasolka Lionelo został wyposażony w miękki pałąk, który chroni malca przed upadkiem i w przypadku przewrócenia wózka. Kolejnym zabezpieczeniem są 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, dzięki którym malec może zająć bezpieczną pozycję w siedzisku. Nie zabrakło też miękkich poduszek, które chronią delikatne ciało małego pasażera. Siedzisko spoczywa na solidnym, stalowym stelażu. Mogłoby się wydawać, że zastosowanie takiego materiału znacząco wpłynie na wagę wózka. Nic bardziej mylnego. Spacerówka Lionelo to drugi najlżejszy model w naszym zestawieniu – waży zaledwie 7 kg, co należy uznać za świetny wynik. Bezpieczeństwo i solidność konstrukcji modelu Irma (wózek spełnia wymogi normy EN) znalazło odzwierciedlenie w certyfikacie SGS. Producent jest bardzo pewny jego niezawodności, na co wskazuje wydłużone wsparcie oraz pakiet Lionelo Assistance. Poza bezpieczeństwem i solidnością wózek parasolka Lionelo oferuje też wiele przydatnych rozwiązań z zakresu komfortu. O wygodę maluszka dba oparcie regulowane w czterech pozycjach. W skrajnym położeniu składa się na płasko, co sprawia, że idealnie nadaje się do krótkiej drzemki.

Bogaty zestaw akcesoriów obejmuje osłonę na nóżki (chroniącą przed chłodem), folię przeciwdeszczową i moskitierę. Projektanci nie zapomnieli też o praktycznych otworach wentylacyjnych, zapewniających odpowiedni obieg powietrza. Wózek spacerowy Lionelo jest przyjazny nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców. Pokryte miękką pianką rączki można obracać w zakresie 360 stopni, co umożliwia obranie wygodnego chwytu podczas pchania. Hamulec tylnych kół można zablokować jednym ruchem stopy. Nie zabrakło też pojemnego kosza na zakupy i dziecięce akcesoria. Wózek-parasolka, wykonany w zgodzie z najwyższymi standardami, musi sporo kosztować, czyż nie? Okazuje się, że nie! Lionelo Irma jest jedną z najtańszych pozycji w naszym rankingu. Kolejny wielki plus. Opisywany model ma jednak pewne wady. Pierwsza to mało wytrzymałe kółka, które sprawdzą się w mieście, ale szybko polegną poza utwardzanymi szlakami. Powinny o tym pamiętać osoby, które lubią pozamiejskie wycieczki. Istotnym minusem jest też zamontowany na stałe pałąk. Sprawia to, że schowanie wózka do bagażnika jest utrudnione, podobnie jak sadzanie w nim dziecka.

Zalety
Dodatkowe zabezpieczenia
Możliwość obracania rączek o 360° aby dostosować optymalny kąt chwytu
4-stopniowa regulacja oparcia
Drugi najlżejszy w naszym zestawieniu
Certyfikat Intertek i SGS
Pokrowiec na nogi
Moskitiera
Niska cena
Wady
Delikatne kółka
Brak możliwości zdejmowania przedniego pałąka

Kup na HulaHop.pl Kup na Allegro

 

6. Jaki wózek spacerowy typu parasolka kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka spacerowego:

Spacerówka typu parasolka jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują drugiego pojazdu dla swojego maluszka, lżejszego i znacznie bardziej poręcznego. Sprawdzi się też w roli ostatniego wózka dziecka, które w trakcie spacerów polega już na własnych nóżkach, ale czasami potrzebuje jeszcze chwili wytchnienia w wygodnym siedzisku. Przedstawiamy ranking wózków parasolek, który pomoże w podjęciu trafnej decyzji zakupowej. W naszym rankingu ujęliśmy wyłącznie najlepsze spacerówki-parasolki, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, wieloma rozwiązaniami z dziedziny bezpieczeństwa i które zapewniają wysoki komfort, zarówno małemu pasażerowi, jak i prowadzącemu wózek dorosłemu.

Jaka spacerówka parasolka – lista zalet jest długa, ale nie brakuje także wad

Podstawową zaletą parasolki jest jej funkcjonalność. Tego typu wózek jest lżejszy od tradycyjnej spacerówki, daje się łatwiej złożyć, a po złożeniu zajmuje mniej miejsca. Taka koncepcja przypadła do gustu rodzicom, zwłaszcza tym, którzy muszą wnosić wózek wysoko po schodach i nie mają w mieszkaniu dość miejsca, żeby swobodnie przechowywać większy model. Warto jednak zaznaczyć, że spacerówka typu parasolka powinna być traktowana jako drugi wózek, do okazjonalnych wyjść, chyba że ma wozić dziecko, które lada moment przestanie przejawiać ochotę na podróżowanie w siedzisku. Od kiedy wózek parasolka może służyć dziecku? Tego typu pojazd najlepiej sprawdzi się po pierwszym roku życia. Pełnię możliwości pokaże wówczas, gdy dziecko ochoczo będzie spacerowało na własnych nóżkach, a parasolka będzie jedynie służyła krótkim chwilom odpoczynku. Wówczas, zalety lekkiej i zwrotnej konstrukcji stają się nieocenione. Należy jednak zaznaczyć, że ze względu na składane na płasko oparcie, niektóre modele nadają się nawet dla niemowląt, przynajmniej zdaniem ich producentów. Taką funkcję ma spełniać choćby Cybex Onyx Lollipop. Teraz kilka słów o wadach. Warto zdać sobie sprawę z tego, że jeżeli dziecko ma korzystać z wózka jeszcze przez jakiś czas, parasolkę należy rozpatrywać wyłącznie w kategoriach drugiego pojazdu. Kolejna wada to ograniczona zdolność tego typu konstrukcji do komfortowego pokonywania nieutwardzonych szlaków. Będzie to doskwierać osobom, które lubią wycieczki poza miasto lub które mieszkają w mniejszych miejscowościach, w których brakuje równych chodników. Należy jednak zaznaczyć, że niektóre modele oferują rozwiązania, które w znacznym stopniu niwelują tę niedogodność. Tutaj należy wskazać na model Elodie Details Stockholm Stroller 3.0. Znamy już zalety i wady tego typu pojazdów, wiemy też, od jakiego wieku dziecko może z nich korzystać. Odpowiedzmy zatem na kluczowe pytanie – jaką spacerówkę wybrać?

Jak wybrać spacerówkę? – nasze zestawienie

Aby parasolka pozwalała się łatwo prowadzić także po gorszych nawierzchniach, powinna być wyposażona w duże koła, które zapewnią dodatkową amortyzację i ułatwią przemieszczanie po sypkim piachu lub śniegu. W tym aspekcie bardzo wiele do zaoferowania ma wspomniany wcześniej Elodie Details Stockholm Stroller 3.0. Koła o średnicy 16 cm bardzo dobrze pochłaniają nierówności. Do miana “wszędołaza” aspiruje też Chicco Multiway Evo. Producent zastosował tu koła z poszerzonym bieżnikiem. Duża powierzchnia i głęboka rzeźba ułatwią prowadzenie wózka po nieutwardzonych duktach. Mówiąc o komforcie, należy pamiętać o zapewnieniu dziecku solidnej osłony przed słońcem i wiatrem. Warto zatem zwrócić uwagę na konstrukcję budki – najlepsza spacerówka parasolka powinna skutecznie izolować malca od zmiennych warunków pogodowych. Pod tym względem, bardzo pozytywnie wyróżnia się Elodie Details Stockholm Stroller 3.0, w którym obszerną osłonę można rozłożyć jednym ruchem ręki, a dodatkowy daszek przeciwsłoneczny oferuje filtr SPF 50. Ciekawym rozwiązaniem może pochwalić się też Chicco Multiway Evo. W tym modelu tylną część budki można łatwo zdemontować, pozostawiając tylko praktyczny daszek. Rozwiązanie idealne na upalną pogodę. W modelu Cybex Onyx Lollipop, producent postawił na wszechstronnie regulowaną budkę, która może rosnąć razem z dzieckiem. Ogromną zaletą jest też filtr przeciwsłoneczny zgodny z australijską normą UV50+. Niemal wszystkie wózki z naszego zestawienia zostały wyposażone w oparcie, które można składać na płasko. Wyjątkiem jest Chicco Multiway Evo – w tym modelu można liczyć najwyżej na pozycję półleżącą.

Wózek parasolka – jaki wybrać?

Jaka spacerówka parasolka będzie najbardziej funkcjonalna? Lekka, kompaktowa i dająca możliwość bezproblemowego składania. Bardzo dobrą propozycją jest Lionelo Irma. Przy wadze na poziomie 7 kg, jest to jedna z najlżejszych parasolek w naszym zestawieniu. Rekordzistą jest jednak Maclaren Techno XT, który waży zaledwie 6,2 kg! Dodatkowo, angielski producent zadbał o możliwość łatwego złożenia wózka. Bardzo łatwo złożymy też model Elodie Details Stockholm Stroller 3.0 (jednak jest to najcięższy wózek w naszym zestawieniu) i Cybex Onyx Lollipop. Należy pamiętać, że na rączce do prowadzenia parasolki nie powiesimy zakupów – lekki wózek mógłby się wówczas przewrócić. Dlatego przed zakupem warto przyjrzeć się pojemności kosza na zakupy i dziecięce akcesoria.

Spacerówka parasolka – porównanie pod względem bezpieczeństwa

Najlepszy wózek parasolka powinien zapewniać dziecku odpowiednią ochronę. Prawie każdy model z naszego zestawienia oferuje 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i solidny pałąk, który chroni malca przed wypadnięciem i w przypadku, gdy wózek zostanie przewrócony. Należy jednak podkreślić, że w modelu Lionelo Irma, poręcz przymocowana jest na stałe. Może to utrudniać wsadzanie maluszka do wózka i chowanie złożonej parasolki do bagażnika. W tej dziedzinie, Cybex Onyx Lollipop okazuje się rozczarowaniem. Użytkownicy skarżą się, że pałąk nie stanowi elementu zestawu, a zakupiony oddzielnie – nie daje się zamontować.

Najlepsza spacerówka parasolka musi być droga?

Jaką spacerówkę parasolkę wybrać? Bardzo ważnym kryterium jest kwota, którą planujemy przeznaczyć na zakup wózka. Najdroższy model w naszym rankingu – Maclaren Techno XT – oferuje bardzo wiele udogodnień, jest solidny i bardzo funkcjonalny, podobnie zresztą jak Elodie Details Stockholm Stroller 3.0, który plasuje się w czołówce najdroższych pozycji w zestawieniu. Lionelo Irma udowadnia jednak, że spacerówka spełniająca najwyższe standardy, może kosztować naprawdę niewiele.