Aktualizacja: Sierpień 2022

Na drogach czyha wiele zagrożeń, a niektóre sytuacje pozostawiają wiele spornych kwestii. Rozwiązaniem trudnych sytuacji może okazać się dobra kamera samochodowa. Ranking obejmuje urządzenia, cieszące się najlepszą opinią użytkowników oraz wysoką jakością filmowania, a także szeroką funkcjonalnością. Jaki wideorejestrator wybrać? Jakimi parametrami powinny legitymować się najlepsze kamery samochodowe? Poradnik na końcu artykułu odpowiada na każde z tych pytań, ułatwiając podjęcie właściwej decyzji zakupowej.

Zamierzasz kupić wideorejestrator? Ranking 2020 jest właśnie dla ciebie.

  1. Mio Mivue C320
  2. Xiaomi 70mai Dash Cam Pro
  3. Xblitz Trust
  4. Blaupunkt BP 2.5 FHD
  5. Navitel DVR R600
  6. Poradnik wyboru kamery samochodowej

Porównanie kamer samochodowych:

ModelRozdzielczość
Maks. karta pamięci [GB]
Maks. Kąt widzenia [°]
Automatyczny start
G-sensor
Wbudowany mikrofon
Moduł GPS
Przekątna ekranu [cale]
Mio Mivue C320
FullHD 1080p
128
130
TAK
TAK
TAK
NIE
2
Xiaomi 70mai Dash Cam Pro
FullHD 1944p
64
140TAK
TAK
TAK
NIE
2
Xblitz Trust
FullHD 1080p
128170
TAK
TAK
TAK
NIE
1,5
Blaupunkt BP 2.5 FHD
FullHD 1080p
64170
TAK
TAK
TAK
NIE
2
Navitel DVR R600
FullHD 1080p
256170
TAK
TAK
TAK
NIE
2

Najlepsza kamera samochodowa – Ranking wideorejestratorów do samochodu 2021

1. Kamera samochodowa Mio Mivue C320 Kliknij aby kupić »

Mio Mivue C320Kamera samochodowa Mio Mivue C320 przyda się w każdym pojeździe. Urządzenie takie wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo – w razie wypadku całe zdarzenie zostaje bowiem zarejestrowane. Sprzęt posiada rozdzielczość FullHD 1080p, ekran o przekątnej 2 cale, wbudowany mikrofon, G-sensor oraz automatyczny start. Jakie jeszcze są zalety tego modelu? Jakie posiada wady?

Wideorejestrator Mio Mivue wyposażony został w G-sensor, który zapisuje i zabezpiecza wszelkie nagrania, w których wystąpiły jakieś zmiany ruchu czy nagłe wstrząsy. To ochrona przed skasowaniem i nadpisaniem istotnych szczegółów jakichś ważnych wydarzeń na drodze. Czujnik to jednak nie jest jedyna zaleta tego urządzenia. Kamera Mio posiada specjalny, 3-osiowy system przeciążeń, zapisujący takie dane jak siła przeciążenia, kierunek czy przyspieszenie. Nagranie jest przy tym bardzo wyraźne – wszystko dzięki szklanej soczewce F2.0, zapewniającej dobrą jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu. Mio kamera samochodowa jest szerokokątna. Kąt jej widzenia to 130˚, bez martwej strefy. Warto dodać, że pliki zostają zapisane z użyciem technologii H.264, więc nawet przy małym rozmiarze są to nagrania wysokiej jakości. Warto dodać, że istnieje możliwość późniejszego zarządzania nagraniami. Służy do tego specjalna aplikacja MiVue Manager, dostępna na komputery z zainstalowanym systemem Windows lub Mac OS.

Kamerka samochodowa Mio to dobry sprzęt, o licznych zaletach. Niestety, prócz wielu zalet, sprzęt ma również i pewne wady. Rejestrator jazdy Mioposiada najmniejszy kąt widzenia, jeśli porównamy go z innymi wideorejestratorami z naszego rankingu. Kąt ten w większości przypadków będzie wystarczający, by dobrze zarejestrować jakieś nagłe zdarzenie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że im jest większy, tym szerszy zakres obrazu zostaje nagrany, a więc tym lepszy ma się później ogląd sytuacji.

Zalety
Szerokokątna kamera o kącie widzenia 130˚ bez martwej strefy
Aplikacja MiVue Manager
3-osiowy system przeciążeń
Szklana soczewka F2.0
G-sensor
Wady
Posiada najmniejszy kąt widzenia spośród porównywanych wideorejestratorów

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

2. Wideorejestrator Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Kliknij aby kupić »

Xiaomi 70mai Dash Cam ProWideorejestrator Xiaomi 70mai Dash Cam Pro to przydatny sprzęt, który przyda się w każdym samochodzie. Umożliwia zapisanie istotnych wydarzeń drogowych, co ma znaczenie na przykład ze względu na późniejsze uzyskanie odszkodowania. Urządzenie posiada rozdzielczość FullHD 1944p, automatyczny start, wbudowany mikrofon oraz G-sensor. Jakie są plusy i minusy korzystania właśnie z tego modelu?

Dash Cam Xiaomi to kamera samochodowa o naprawdę licznych zaletach. Cechuje się najwyższą rozdzielczością ze wszystkich sprzętów, jakie trafiły do naszego zestawienia. Dzięki temu można nagrać jeszcze więcej ważnych szczegółów. Dobre rezultaty nagrywania to także zasługa soczewki o jasności F1.8. Nagrania są wyraźne i odpowiednio oświetlone nawet w sytuacji, gdy nagrywa się je w nocy. Do tego dochodzi szeroki kąt nagrywania obrazu (140˚), dzięki któremu można zarejestrować jeszcze więcej ważnych szczegółów.

Rejestrator jazdy Xiaomi został wyposażony w system ADAS, ostrzegający kierowcę o przypadkowej zmianie pasa ruchu, albo o zbyt bliskiej odległości od innego pojazdu. Kamera posiada również wbudowany czujnik wstrząsów, zabezpieczający nagranie, gdy do nich dojdzie w wyniku na przykład stłuczki. Rejestrator reaguje na wstrząs po ich wykryciu nawet na parkingu! Został bowiem wyposażony w pasywny tryb parkingowy (stłuczki zdarzają się również i tam). Rejestrator samochodowy Xiaomi ma wbudowany moduł Wi-Fi, więc kamerą można zarządzać ze swojego smartfona. Plusem sprzętu jest również pojemny akumulator (500 mAh), który potrafi długo pracować i bezpiecznie kończy każdy nagrywany plik.

Kamera samochodowa Xiaomi ma także pewne wady. Niestety, niektóre przydatne funkcje urządzenia działają w tej chwili jedynie… w języku chińskim! Większości osób na przykład asystent głosowy do niczego się więc na ten moment nie przyda. Minusem jest także maksymalna rozbudowa pamięci, wynosząca jedynie 64 GB. Maksymalna możliwa pamięć jest zatem w tym modelu najmniejsza, biorąc pod uwagę inne sprzęty z naszego rankingu. Nie wszystkie ważne wydarzenia można zatem zapisać.

Zalety
Najwyższa rozdzielczość 1944p
System ADAS
Soczewka o jasności F1.8 zapewnia bardzo dobre rezultaty nagrywania obrazu nawet w nocy
Wbudowany moduł WIFI
W urządzeniu zamontowano akumulator o pojemności 500mAh
Wyposażona w pasywny tryb parkingowy
Wady
Maksymalna rozbudowa pamięci to 64 GB
Niektóre funkcje, jak na przykład asystent głosowy działają na ten moment tylko w języku chińskim

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

3. Kamerka samochodowa Xblitz Trust Kliknij aby kupić »

Xblitz TrustWideorejestrator Xblitz Trust to kamera samochodowa działająca w rozdzielczości FullHD 1080p. Posiada ekran o przekątnej 1,5 cala, funkcję automatycznego startu, G-sensor oraz wbudowany mikrofon. Jakie są najważniejsze zalety tego modelu, a jakie są jego wady?

Rejestrator jazdy Xblitz Trust rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD. Posiada też zaawansowany sensor Sony IMX323, przyczyniający się do uzyskiwania jeszcze lepszego obrazu. Funkcja HDR (High Dynamic Range) odpowiada z kolei za podbicie kontrastów, więc nagrane obrazy mają wyraźniejsze, nasycone kolory. Zaletą tego modelu jest też kąt działania. Obiektyw tej samochodowej kamery rejestruje obraz w zakresie 170°. To więcej, niż standardowy kąt, obecny w tego typu sprzętach. Im szerszy obraz się uzyskuje, tym więcej szczegółów nagrania widać, co czasem ma decydujące znaczenie dla dobrego ocenienia jakiegoś zdarzenia.

Rejestrator samochodowy Xblitz posiada też filtr polaryzacyjny, eliminujący odblaski światła z szyb innych pojazdów na nagraniu. Wszystko jest jeszcze lepiej widoczne. Kolejna, pozytywna cecha, to wspomniana we wstępie funkcja G-sensor. Właśnie dzięki niej kamera samochodowa Xblitz automatycznie zabezpiecza nagrania z ważnych wydarzeń – na przykład z nagłego hamowania czy generującej wstrząsy kolizji. Te istotne pliki są chronione przed nadpisaniem nawet gdy kamera dalej pracuje. Innowacyjny system zasilania wewnętrznego podtrzymuje prawidłową pracę kamery nawet przy końcu pracy. System oparty jest o superkondensatory, które między innymi są odporne na wysokie czy niskie temperatury.

Xblitz wideorejestrator nie posiada samych zalet – ma także i wady! Nie został wyposażony w tryb parkingowy, a więc samochód nie jest chroniony, gdy stoi na parkingu. Nie da się pozostawić kamery w trybie czuwania, by włączyła się, gdy dojdzie do włamania, albo gdy zarejestrowany zostanie jakiś wstrząs (na przykład ktoś wjechał w pojazd), parkując obok swój wóz. To olbrzymi minus, gdyż auto jest gorzej chronione.

Kamera samochodowa Xblitz Trust - recenzja, Krótka Mobzilla odc. 60 [+KONKURS - zakończony]

Kamera do auta ZZhwCydUR-U to najczęściej wybierany wideorejestrator wśród użytkowników

Zalety
Obiektyw kamery rejestruje obraz w zakresie 170°
Innowacyjny system zasilania wewnętrznego, oparty o wbudowane super-kondensatory
Funkcja G-sensor
Rejestruje obraz w jakości Full HD przy wykorzystaniu zaawansowanego sensora Sony IMX323
Wady
Brak trybu parkingowego

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

4. Rejestrator jazdy Blaupunkt BP 2.5 FHD Kliknij aby kupić »

Blaupunkt BP 2.5 FHDKamera samochodowa Blaupunkt BP 2.5 FHD jest solidnym urządzeniem, który pomoże zarejestrować ważne wydarzenia na drodze. To sprzęt wysokiej jakości, z ekranem o przekątnej 2 cale, z wbudowanym mikrofonem, funkcją automatycznego startu oraz G-sensorem. Działa w rozdzielczości FullHD 1080p. Jakie są zalety i wady rejestratora jazdy Blaupunkt?

Wideorejestrator Blaupunkt to urządzenie, które wyróżnia się na tle innych, podobnych, przez swój kompaktowy kształt oraz wygodny sposób mocowania. Model ten został wyposażony w specjalny zaczep, mocowany do szyby przy pomocy dołączonej taśmy dwustronnej 3M. Blaupunkt posiada regulację nachylenia obiektywu, co pozwala dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Dodatkową zaletą jest w tym modelu fabrycznie włączona opcja HDR (High Dynamic Range) oraz manualna regulacja ustawień ekspozycji. Dzięki nim obraz zawsze jest należycie dostosowany do zastanych warunków. Nawet zmienne oświetlenie nie prowadzi do tego, że jakiś fragment zostanie zarejestrowany gorzej.

Funkcja nagrywania uruchamia się dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu. Gdy coś porusza się przed obiektywem albo dojdzie do jakiegoś wstrząsu, wszystko na pewno zostanie zarejestrowane. Co więcej, będzie chronione przed nadpisaniem i usunięciem – wszystko dzięki czujnikowi przeciążenia, jaki posiada ten model. Blaupunkt kamera samochodowa posiada także tryb aparatu, do wykonywania zarówno pojedynczych zdjęć, jak i fotografii w serii (maksymalnie 10). Pojazd może też być monitorowany, gdy się nie porusza (jest na postoju). To sposób na uzyskanie nagrania, gdy na przykład ktoś wjedzie w niego na parkingu. Funkcja “Monitoring parkowania” włączy rejestrator po wykryciu wstrząsów i wyłączy go po 10 sekundach.

Kamera Blaupunkt niestety ma pewne wady. Minusem tego sprzętu jest mocowanie na taśmę M3, a nie na przyssawkę. Nie jest to kłopotliwe, gdy korzystamy tylko z jednego wozu, ale staje się problemem, gdy ktoś ma więcej niż jeden pojazd. W dodatku maksymalna rozbudowa pamięci to 64 GB, co jest dobrym wynikiem, ale nie dość dobrym dla tego typu urządzenia. W sprzęcie oferującym tak dobrej jakości wideo pamięć mogłaby być większa. Warto zaś zwrócić uwagę, że jest najmniejsza w naszym zestawieniu.

Zalety
Niewielki i kompaktowy kszałt Fabrycznie włączona opcja HDR
Posiada możliwość monitorowania pojazdu na postoju
Wbudowany czujnik ruchu, który może być wykorzystany do uruchamiania funkcji nagrywania
Tryb aparatu do wykonywania zarówno pojedynczych zdjęć, jak i serii do 10 zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 12M
Wady
Maksymalna rozbudowa pamięci to 64 GB
Kamera jest mocowana na taśmę M3, a nie na przyssawkę

Kup na Morele.net Kup na Allegro

 

5. Kamerka do samochodu Navitel DVR R600 Kliknij aby kupić »

Navitel DVR R600Kamera samochodowa Navitel DVR R600 jest nowoczesnym rejestratorem jazdy, dzięki któremu będzie można zarejestrować ważne wydarzenia na drodze. Przydaje się to w różnych sytuacjach – między innymi w czasie stłuczki. Prezentowany sprzęt zapisuje wszystko w formacie FullHD 1080p, a jego maksymalny kąt widzenia to aż 170 stopni. Jakie jeszcze zalety posiada? Jakie ma wady?

Wideorejestrator Navitel R600 został wyposażony w matrycę Sony Exmor R CMOS oraz wysokiej klasy optykę. Największy kąt widzenia i nagrywanie w rozdzielczości FullHD 1920 × 1080 to jego kolejne zalety. Kamera wykorzystuje znakomitą technologię kompresji obrazu – H.264. W związku z tym nagrywa filmy w rewelacyjnej jakości, z uwzględnieniem wszystkich istotnych szczegółów. Co więcej, pozwala na nagrywanie filmów, które nie będą zajmowały dużo miejsca na karcie pamięci. A jest ona swoją drogą bardzo pojemna. Kamera obsługuje bowiem karty microSD, o pojemności do 256 GB. To najlepszy wynik spośród wszystkich urządzeń w naszym zestawieniu.

Wbudowany czujnik G-sensor pozwala chronić ważny materiał. Jeśli na przykład doszło do jakiegoś wstrząsu (wypadek, ostre hamowanie itp.), to nagranie rejestrujące będzie chronione przed nadpisaniem. Rejestrator jazdy Navitel R600 oferuje znakomitą jakość nagrań nawet wtedy, gdy warunki nie są zbyt dobre. Nowoczesny obiektyw z przesłoną rejestruje wyrazisty materiał nawet w kiepskich warunkach oświetlenia. Warto jeszcze dodać, że wydajny akumulator pozwala wyjąć kamerę z samochodu i wykonać nią na przykład zdjęcia z wypadku.

Rejestrator Navitel posiada pewne wady. Nie ma na przykład trybu parkingowego, więc nie można zostawić kamery na czuwaniu i tym samym chronić lepiej swój pojazd, gdy stoi na parkingu. Nie działa nawigacja samochodowa Navitel – sprzęt nie jest wyposażony w moduł GPS. Kamera jest przy tym mocowana na taśmę M3, co nie jest problemem, gdy korzysta się tylko z jednego wozu, ale jeśli ktoś ma ich więcej, mocowanie robi się kłopotliwe. Zastosowana technika jest mało praktyczna, gdy ktoś chce korzystać z urządzenia w więcej niż jednym wozie.

Zalety
Matryca Sony Exmor R CMOS oraz wysokiej klasy optyka
Wideorejestrator posiada funkcję nagrywania w pętli i obsługuje karty microSD o pojemności do 256 GB
Wbudowany czujnik G-Sensor
Obiektyw z przesłoną
Wady
Brak trybu parkingowego
Kamera jest mocowana na taśmę M3, a nie na przyssawkę

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro