Jaki dysk zewnętrzny 1TB kupić? Ranking dysków zewnętrznych

Aktualizacja: Luty 2020

 1. Seagate Expansion Portable 1TB
 2. Toshiba Canvio Basics 1TB USB 3.0
 3. Samsung SSDex USB3.1 Portable T5 Serie 1TB
 4. Adata 1000GB 2,5″ USB 3.1 Gaming
 5. WD Elements Portable 1TB USB 3.0
 6. Poradnik wyboru dysku zewnętrznego

Porównanie najlepszych dysków zewnętrznych:

ModelRodzaj
Prędkość odczytu [MB/s]Prędkość odczytu i zapisu [MB/s]
Cache [MB]
Czas dostępu [ms]
Interfejs USB
Prędkość [RPM]
Waga [g]Rozmiar [cale]
Seagate Expansion Portable 1TB
HDD
6060165,63.05400
1702,5
Toshiba Canvio Basics 1TB USB 3.0
HDD
brak danychbrak danych165,63.15400
1492,5
Samsung SSDex USB3.1 Portable T5 Serie 1TB
SSD
540515brak danych0,13.15400
512,5
Adata 1000GB 2,5" USB 3.1 Gaming
HDD
8010085,63.15400
692,5
WD Elements Portable 1TB USB 3.0
HDD10010085,63.05400
2102,5

Najlepsze dyski zewnętrzne – Ranking dysków przenośnych 2020

 

1. Dysk przenośny Seagate Expansion Portable 1TB

Seagate-Expansion-Portable-1TBPostęp technologiczny sprawia, że pliki cyfrowe zajmują coraz więcej przestrzeni dyskowej. Zdjęcia, materiały wideo i pliki muzyczne oferują jakość, która jeszcze kilka lat temu była nieosiągalna, ale “ważą” coraz więcej. Warto zatem pomyśleć o funkcjonalnym rozszerzeniu pamięci komputera. Dysk Seagate 1TB to propozycja, która sprawdzi się w zastosowaniu domowym i profesjonalnym.

O tym, jak bardzo funkcjonalnym nośnikiem pamięci jest dysk zewnętrzny Seagate, świadczy prostota obsługi tego urządzenia. Aby skorzystać z dodatkowej przestrzeni, wystarczy podłączyć nośnik do portu USB 3.0 (kabel stanowi element zestawu). Nie ma konieczności instalowania sterowników, system Windows automatycznie wykryje nową pamięć flash. Co bardzo istotne, dysk Seagate Expansion Portable 1TB nie wymaga podpięcia do gniazdka sieciowego, zasilanie jest realizowane przez port USB komputera. Dzięki temu urządzenie może być używane w każdych warunkach. Seagate HDD to idealne rozwiązanie także dla tych osób, które nie chcą pogarszać wydajności sprzętu, poprzez obciążanie partycji dysku twardego dużymi plikami. Po podpięciu nośnika do portu USB można natychmiast rozpocząć zapis, a główny dysk twardy pozostanie nieobciążony. Należy podkreślić, że transmisja danych jest realizowana szybko i stabilnie. Dysk zewnętrzny Seagate 1TB oferuje ogromną przestrzeń, która wystarczy do zapisu nawet 1000 godzin materiału wideo, 320000 zdjęć cyfrowych, 16660 godzin muzyki lub 250 filmów DVD, o czasie trwania wynoszącym 2 godziny. Sprawia to, że omawiany nośnik sprawdzi się nie tylko w zastosowaniu domowym, ale także profesjonalnym (np. w roli archiwum). Urządzenie mobilne powinno być zoptymalizowane pod kątem zużycia energii i właśnie taki jest dysk przenośny Seagate. Nośnik pobiera niewielki procent energii, zgromadzonej w akumulatorze laptopa, co w przypadku pracy w terenie, gdzie nie można skorzystać z zasilania sieciowego, jest niezwykle istotne.

A jakie wady przedstawia Seagate? Dysk zewnętrzny Expansion Portable 1TB został zamknięty w plastikowej obudowie. Ma to pozytywny wpływ na wagę urządzenia, zwłaszcza w porównaniu z metalowymi modelami, ale na wytrzymałość – już nie. Warto mieć to na uwadze, zabierając dysk twardy Seagate w teren. Jak wspomnieliśmy, dysk 1TB Seagate komunikuje się z komputerem za pośrednictwem przewodu USB, który stanowi element zestawu sprzedażowego. Z opinii użytkowników wynika jednak, że dołączony kabel przedstawia niską jakość – w trakcie transmisji danych, pojawia się zacinanie i timeouty. Należy zatem mieć na uwadze, że kupując dysk zewnętrzny 1TB Seagate, trzeba od razu zaopatrzyć się w wysokiej klasy przewód, aby móc bezproblemowo korzystać z urządzenia.

 

Seagate Expansion Portable 1TB

Zalety

Zalety
 • Szybka transmisja danych dzięki połączeniu portem USB 3.0
 • Zasilanie z portu USB
 • Szybka i bezproblemowa instalacja
 • Kabel USB w zestawie

Wady

Wady
 • Obudowa wykonana z delikatnego plastiku
 • Kiepskiej jakości kabel USB dołączony do zestawu

 

2. Dysk przenośny Toshiba Canvio Basics 1TB USB 3.0

Toshiba-Canvio-Basics-1TB-USB-3.0Toshiba Canvio 1TB USB 3.0 to przenośny magazyn danych, przystosowany do współpracy z systemem Microsoft Windows. Dzięki znacznej pojemności, wynoszącej aż 1 TB, użytkownik może mieć pewność, że omawiany dysk bez żadnej trudności zmieści wszystkie pliki, wymagające zarchiwizowania.

Pierwsze, za co należy pochwalić dysk zewnętrzny Toshiba 1TB, to szybkość transmisji danych. Urządzenie korzysta z interfejsu USB 3.0, który zapewnia błyskawiczny przesył plików między komputerem a magazynem pamięci flash. Należy podkreślić, że z omawianego modelu mogą korzystać także użytkownicy nieco starszych komputerów. Dysk zewnętrzny 1TB Toshiba jest wstecznie kompatybilny, co oznacza, że bez żadnych komplikacji można podłączyć go do portu USB 2.0 (wiąże się to z wydłużeniem czasu przesyłu danych). Kolejna rzecz, która zasługuje na dużą pochwałę, to łatwość instalacji. Wystarczy podłączyć dysk HDTB410EK3AA do komputera z zainstalowanym systemem Microsoft Windows. Instalacja urządzenia odbywa się automatycznie, bez udziału użytkownika. Nie ma konieczności samodzielnej instalacji sterowników, a zautomatyzowany proces dodawania urządzenia (plug and play) trwa zaledwie kilkanaście sekund. Dysk twardy Toshiba został zamknięty w estetycznej obudowie, która charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami. Dzięki temu dysk Toshiba Canvio Basic 1TB można łatwo przenieść w torbie, w plecaku, a nawet w kieszeni. To ważne, bowiem tego typu urządzenia powinny zapewniać wysoką mobilność. Dysk Toshiba 1TB HDD czerpie zasilanie z portu USB komputera. Dzięki temu użytkownik może korzystać z przenośnej pamięci nawet w miejscach, w których nie ma dostępu do gniazdka sieciowego – kolejny ogromny plus.

Warto podkreślić, że dysk twardy Toshiba 1TB zapewnia znakomitą ochronę zgromadzonych w nim plików. Producent zastosował tu czujnik wstrząsów i technologię parkowania głowicy, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że jego zbiory są dobrze zabezpieczone. A co z minusami przenośnej pamięci Toshiba? Dysk zewnętrzny Toshiba Canvio Basics 1TB USB 3.0 nie jest wyposażony w standardowe wejście typu USB lub microUSB co wymaga dedykowanego przewodu. Na szczęście jest on częścią zestawu. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku awarii przewodu nie zastąpimy go standardowym kablem USB.

Recenzja Dysku - Toshiba Canvio Basics 1 TB

Dysk zewnętrzny Toshiba Canvio Basics 1TB USB 3.0 to najczęściej wybierany dysk zewnętrzny wśród użytkowników

 

Toshiba Canvio Basics 1TB USB 3.0

Zalety

Zalety
 • Ekspresowy transfer plików za pośrednictwem interfejsu SuperSpeed USB 3.0
 • Kompatybilność wsteczna
 • Zasilanie z portu USB
 • Smukła, estetyczna obudowa
 • Łatwe i szybkie podłączenie „plug and play”
 • Wewnętrzny czujnik wstrząsów i technologia parkowania głowicy

Wady

Wady
 • Brak standardowego wejścia typu USB lub microUSB do dysku

 

3. Dysk zewnętrzny Samsung SSDex USB3.1 Portable T5 Serie 1TB

 Samsung-SSDex-USB3.1-Portable-T5-Serie-1TBDysk Samsung SSD to jedna z ciekawszych propozycji w kategorii “dyski zewnętrzne”. To kompaktowe urządzenie charakteryzuje się nie tylko znaczną pojemnością, ale i znaczną prędkością transferu danych.

Dysk zewnętrzny Samsung obsługuje opracowaną przez producenta pamięć flash N-NAND i interfejs USB 3.1 drugiej generacji. Taka kombinacja przekłada się na bardzo wysoką prędkość przesyłu danych, wynoszącą aż 540 MB/s. Sprawia to, że dysk przenośny Samsung jest 4,9x szybszy niż wysokiej klasy modele HDD. Takie urządzenie idealnie nada się dla osób, które na co dzień pracują z plikami o znacznym rozmiarze, m.in. z materiałami wideo, nagranymi w wysokiej rozdzielczości. Szybki transfer przekłada się na znaczną oszczędność czasu. Uwaga – uzyskanie maksymalnej prędkości jest możliwe, jeżeli host i kable łączące obsługują standard USB 3.1 Gen 2 i gdy funkcja UASP pozostaje aktywna.

Dysk SSD Samsung został zamknięty w metalowej obudowie o zaokrąglonych kształtach. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie pewnie leży w dłoni, a w przypadku upuszczenia – lepiej rozprasza energię. Brak części ruchomych przekłada się na bardzo dużą niezawodność, dzięki czemu można mieć pewność, że zarchiwizowane pliki są bezpieczne. W kwestii ochrony – nie zabrakło też opcjonalnego zabezpieczenia hasłem z szyfrowaniem sprzętowym AES 256 bitów. Warto podkreślić, że Samsung 1TB jest mniejszy niż wizytówka, dzięki czemu z łatwością zmieści się w każdej kieszeni. Grubość urządzenia to zaledwie 10,5 mm, a waga – 51 g. Dostępne są dwa kolory aluminiowej obudowy – niebieski, zarezerwowany dla pojemności 250 GB i 500 GB, oraz czarny, dla dysków o pojemności 1 TB i 2 TB.

Na uwagę zasługuje fakt, że dysk twardy Samsung może współpracować z szeroką gamą urządzeń. Komputery z systemem Microsoft Windows, MacOS, a nawet smartfony i tablety z Androidem na pokładzie – każde z tych urządzeń bez problemu obsłuży omawiany model. Kupując dysk przenośny Samsung, w zestawie otrzymujemy wszystkie niezbędne przewody – USB-C/UCB-C i USB-C/USB-A. Oznacza to, że urządzenie może być używane od razu po zakupie. Samsung dysk SSD współpracuje z dedykowanym oprogramowaniem, które zapewnia pełną kontrolę nad urządzeniem. Odpowiedni software jest dostępny na każdą platformę – Windows, MacOS i Android.

A co z wadami? Jest tylko jedna – dysk zewnętrzny Samsung 1TB jest drogi. Spośród wszystkich urządzeń z naszego zestawienia, to właśnie ten model kosztuje najwięcej. Pewnym pocieszeniem jest fakt, że użytkownik nie musi kupować dedykowanych kabli – te znajdują się w zestawie sprzedażowym.

 

Samsung SSDex USB3.1 Portable T5 Serie 1TB

Zalety

Zalety
 • Bardzo wysokie prędkości transferu (4,9 x wyższa niż w przypadku zewnętrznych dysków twardych HDD)
 • Całkowicie metalowa zaokrąglona obudowa
 • Bardzo dużo wytrzymałość mechaniczna
 • Możliwość szyfrowania danych
 • Możliwośc podłączenia do szerokiej gamy urządzeń (od komputerów PC i Mac po smartfony i tablety. od komputerów PC i Mac po smartfony i tablety)
 • Kompaktowy i lekki

Wady

Wady
 • Wysoka cena – najdroższy dysk zewnętrzny w naszym zestawieniu

 

4. Pamięć zewnętrzna Adata 1000GB 2,5″ USB 3.1 Gaming

Adata-1000GB-25-USB-3.1-GamingAdata HD650 to niezwykle pojemny dysk zewnętrzny, w którym nie brakuje nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Należy podkreślić, że producent tego urządzenia poświęcił sporo uwagi kwestii bezpieczeństwa gromadzonych w pamięci danych.

Adata DashDrive Durable HD650 legitymuje się pojemnością, wynoszącą aż 1 TB. To w zupełności wystarczy, żeby dysk zmieścił wiele godzin materiałów wideo, zarejestrowanych w rozdzielczości 4K, dziesiątki tysięcy plików graficznych i niezliczone godziny muzyki. Sprawia to, że z takiego archiwum skorzystają zarówno amatorzy nowinek technologicznych, jak i profesjonaliści, którzy ze względu na swoją pracę, potrzebują bardzo obszernego magazynu danych. A jak pod względem szybkości pracy spisuje się Adata? Dysk zewnętrzny 1TB został wyposażony w nowoczesny interfejs USB 3.1 Gen 1. Przekłada się to na bardzo wysoką szybkość transmisji danych, co jest niezwykle istotne, biorąc pod uwagę ogromną pojemność urządzenia. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest wyraźnie widoczna dioda LED, która została umieszczona na obudowie. Pełni ona funkcję lampki kontrolnej, sygnalizującej pracę urządzenia.

Skoro o obudowie mowa, dysk zewnętrzny Adata 1TB, model HDD HD650 Durable Lite, wykazuje bardzo wysoką odporność na wstrząsy i upadki. Urządzenie zostało zamknięte w trójwarstwowym silikonie. Górna i dolna część jest wykonana z wytrzymałego plastiku. Całość prezentuje się niezwykle estetycznie i, co najważniejsze, dzielnie znosi wszelkie próby. To bardzo ważne, bowiem dysk Adata 1 TB, jak każdy model HDD, ma sporo części ruchomych. O tym, jak bardzo solidny jest dysk przenośny Adata, świadczy 3-letnia gwarancja. Wyraźnie widać, że dla producenta istotne były nie tylko cechy funkcjonalne, ale i estetyczne. Dysk zewnętrzny 1TB Adata jest bardzo przyjemny dla oka. Klienci mogą wybierać spośród trzech kolorów obudowy. Czy Adata HDD ma jakieś wady? Tylko jedną – silikonowa część obudowy jest wytrzymała i świetnie amortyzuje wstrząsy, jednak jej struktura sprawia, że bardzo łatwo przyciąga kurz. W rezultacie, dysk trzeba często przecierać.

 

Adata 1000GB 2,5

Zalety

Zalety
 • Szybki przesył danych dzięki interfejsowi USB 3.1 Gen1
 • Duża wytrzymałość dzięki trójwarstwowej, silikonowej osłonie
 •  3-letnia gwarancja producenta
 • 3 wersje kolorystyczne do wyboru

Wady

Wady
 • Silikonowa część ochronna dość szybko łapie kurz

 

5. Przenośny dysk WD Elements Portable 1TB USB 3.0

WD-Elements-Portable-1TB-USB-3.0Dysk przenośny WD Elements Portable 1TB USB 3.0 to niezwykle pojemny dysk zewnętrzny, który został zaprojektowany w sposób stanowiący gwarancję długiej, bezproblemowej eksploatacji. Producent tego urządzenia nie szczędził rozwiązań wpływających na wysoką funkcjonalność tego modelu, jednak w beczce miodu znalazła się też łyżka dziegciu.

Dysk WD 1TB został przystosowany do współpracy z interfejsem USB 3.0. Sprawia to, że urządzenie cechuje się bardzo dobrą prędkością transferu danych, co w kontekście pojemności, wynoszącej aż 1 TB, ma kluczowe znaczenie – użytkownik nie musi długo czekać na zakończenie procesu przenoszenia plików. Warto podkreślić, że dzięki wstecznej kompatybilności, dysk zewnętrzny WD 1TB może współpracować także ze starszymi urządzeniami, wyposażonymi w port USB 2.0. Obudowa została zaprojektowana tak, żeby zapewniała maksymalną ochronę przed wstrząsami. Dzięki temu dysk zewnętrzny 1TB WD powinien wytrzymać trudy wieloletniej eksploatacji. Mimo ogromnej pojemności urządzenie jest lekkie i kompaktowe. Biorąc pod uwagę mobilny charakter dysku, jest to bardzo istotna cecha. Nasz przenośny magazyn pamięci może nam towarzyszyć w każdej podróży, nawet bardzo długiej. Producent przewidział też miły gratis. Każdy, kto nabędzie dysk twardy WD, otrzyma bezpłatną wersję programu WD SmartWare Pro, który umożliwia zautomatyzowanie procesu tworzenia kopii zapasowych, zarówno w chmurze, jak i na dysku.

Warto podkreślić, że dysk zewnętrzny WD Elements 1TB jest fabrycznie sformatowany w systemie plików NTFS. Oznacza to, że już po wyjęciu z pudełka, urządzenie jest przygotowane do współpracy z systemami Windows 8, Windows 7, Windows Vista® i Windows XP. A co z użytkownikami komputerów z logo nadgryzionego jabłka? Spokojnie, dysk twardy WD 1TB można bez problemu sformatować pod kątem systemu plików, charakterystycznego dla macOS. Co z wadami produktu od WD? Dysk zewnętrzny Elements Portable 1TB USB 3.0 nie oferuje standardowego wejścia USB lub microUSB. Stosowny kabel jest dołączony do zestawu, jednak gdy ten ulegnie awarii, użytkownik nie będzie mógł skorzystać z innego przewodu.

 

WD Elements Portable 1TB USB 3.0

Zalety

Zalety
 • Obsługa interfejsów USB 3.0 i USB 2.0
 • Kompaktowy rozmiar
 • Dostęp do WD SmartWare Pro
 • Ochrona przed wstrząsami
 • Dedykowany kabel w zestawie

Wady

Wady
 • Brak standardowego wejścia typu USB lub microUSB do dysku

 

6. Jaki dysk zewnętrzny 1TB kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie dysku zewnętrznego?

Pamięć zewnętrzna do komputera to właściwie obowiązkowy gadżet dla wszystkich osób, które często przenoszą “ciężkie” pliki pomiędzy komputerami. Przyda się także w sytuacji, w której pojemność nośnika, zainstalowanego w komputerze, okazuje się niewystarczająca na stale powiększający się zbiór plików. Na jaki dysk zewnętrzny warto się zdecydować? Przedstawiamy ranking dysków twardych, obejmujący najlepsze modele w swojej klasie.

Obecnie, usługi chmurowe (tzw. dyski wirtualne) są na tyle rozbudowane, że zakup zewnętrznego dysku twardego wydaje się nie mieć żadnego sensu. Pozornie. Praktyka pokazuje jednak, że najlepsze dyski zewnętrzne szybko nie znikną z rynku. Nie wszędzie mamy przecież dostęp do szybkiego Internetu, a transfer pokaźnej ilości danych z użyciem wolnego łącza, może trwać wiele godzin lub dużo kosztować. Mało tego, nie w każdym miejscu mamy dostęp do choćby sieci LTE. Kolejna kwestia to bezpieczeństwo danych. W niektórych przypadkach umieszczanie pewnych plików w przestrzeni chmurowej jest nie tylko niewskazane, ale i zabronione. Wiele firm, w trosce o poufność informacji, zakazuje takich praktyk swoim pracownikom. W takim kontekście dysk zewnętrzny to nie tylko najlepsze, ale i jedyne dostępne rozwiązanie. Jaki dysk przenośny warto kupić? Na jakie cechy należy zwrócić uwagę? Ranking dysków zewnętrznych zawiera odpowiedzi na wszystkie kluczowe pytania.

 

Jaki dysk zewnętrzny? 1TB to idealna pojemność!

Kupując dysk twardy zewnętrzny, w pierwszej kolejności należy określić dane, jakie będziemy na nim gromadzić. Jeżeli dysk zewnętrzny przenośny ma służyć wyłącznie do przechowywania plików tekstowych i arkuszy kalkulacyjnych, ogromna pojemność nie jest wymagana. Jeżeli jednak szukamy nośnika, który bez trudu zmieści także filmy i zdjęcia, warto skupić się na bardziej pojemnych modelach. Idealnym wyborem będzie dysk twardy 1TB zewnętrzny. Jakość cyfrowych plików nieustannie wzrasta, a co za tym idzie – zwiększa się także ich rozmiar. Jeszcze nie tak dawno temu, zewnętrzny dysk twardy o pojemności 500GB wydawał się ogromny, wręcz niemożliwy do zapełnienia. Dziś, optymalnym rozwiązaniem jest dysk zewnętrzny 1TB. Takie urządzenie bez trudu zmagazynuje dziesiątki tysięcy zdjęć cyfrowych i wiele godzin materiałów wideo, nawet nagranych w rozdzielczości 4K. To zakup, który wystarczy na wiele lat, właśnie dlatego polecamy urządzenia o takiej pojemności. Dysk 1TB zewnętrzny to optymalne rozwiązanie. Szybki dysk zewnętrzny okazuje się bardziej praktyczny niż chmura.

 

Dyski zewnętrzne 1 TB – jaki rozmiar obudowy?

Dominującą pozycję na rynku zajmują dyski twarde zewnętrzne 2,5 cala i 3,5 cala. Która z tych dwóch opcji okaże się lepsza? Dysk twardy przenośny może służyć jako domowe archiwum plików, ale największą zaletą tego typu urządzeń jest to, że można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której chcemy dokończyć w domu ważny projekt. Wystarczy tylko skopiować pliki z komputera służbowego, schować przenośny dysk 1TB do kieszeni i gotowe. W zaciszu własnych czterech ścian możemy podłączyć przenośny twardy dysk do prywatnego komputera i w spokoju kontynuować pracę. Zdarza się też, że dane musimy kopiować w terenie, gdzie nie ma dostępu do zasilania. Ważne jest zatem, żeby nasz dysk przenośny 1TB mógł pobierać prąd z portu USB laptopa (większe urządzenia najczęściej wymagają zasilania sieciowego). Oba te założenia spełniają dyski zewnętrzne 2,5 cala. Każdy z polecanych przez nas modeli, bez trudu zmieści się do kieszeni, nawet gdy ma być schowany w marynarce, która nie oferuje zbyt wiele miejsca na drobiazgi. Nie bez znaczenia jest też niska waga. A co z zasilaniem, jakie napędza te dyski zewnętrzne? Ranking obejmuje wyłącznie najlepsze dyski przenośne, które nie wymagają podpinania do gniazdka.

 

Jaki dysk zewnętrzny do przechowywania zdjęć – HDD czy SSD?

Dysk zewnętrzny HDD to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają urządzenia, dzięki któremu stworzą domowe archiwum. Dysk HDD zewnętrzny to sprawdzone rozwiązanie, które jednak nie jest w stanie osiągnąć “kosmicznych” prędkości odczytu i zapisu. Nie można jednak powiedzieć, że takie dyski są powolne, co to, to nie. Dobry dysk HDD 1TB sprawdzi się także w zastosowaniu profesjonalnym. Należy tylko pamiętać o jednej kwestii – ze względu na znaczną ilość części ruchomych, upadki mu nie służą. Warto zatem przenosić takie urządzenia z najwyższą ostrożnością. Nowocześniejszym rozwiązaniem są dyski SSD, wykorzystujące pamięć Flash. W tym przypadku, części ruchome nie występują, co pozytywnie wpływa na trwałość i na wagę urządzenia. Ogromnym plusem dysków SSD jest też spora prędkość zapisu i odczytu danych. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w roli dodatkowej partycji do instalacji nawet bardzo “ciężkich” i wymagających programów. Na które rozwiązanie warto się zdecydować? To już kwestia indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Oba rodzaje dysków zewnętrznych świetnie spisują się w codziennym użytkowaniu. Polecane przez nas dyski HDD to: Seagate Expansion Portable 1TB, Toshiba Canvio Basics 1TB USB 3.0, Adata 1000GB 2,5″ USB 3.1 Gaming i WD Elements Portable 1TB USB 3.0. Spośród modeli SSD, rekomendujemy dysk zewnętrzny Samsung SSDex USB3.1 Portable T5 Serie 1TB.

 

Jaki dobry dysk zewnętrzny kupić – istotny jest interfejs

Wspomnieliśmy o szybkości zapisu i odczytu, a co z prędkością transmisji? Na ten parametr, wpływa kompatybilność dysku (lub jej brak) z najnowszym standardem USB. Modele Toshiba Canvio Basics 1TB USB 3.0, Samsung SSDex USB3.1 Portable T5 Serie 1TB, Adata 1000GB 2,5″ USB 3.1 Gaming można podłączyć do złącza USB 3.1. Co za tym idzie, możliwa do uzyskania prędkość transmisji to aż 450 MB/s. Modele Seagate Expansion Portable 1TB i WD Elements Portable 1TB USB 3.0 współpracują z nieznacznie wolniejszym (ale nadal bardzo szybkim) standardem USB 3.0. A co z właścicielami starszych komputerów? Nie ma obaw – dobre dyski zewnętrzne są wstecznie kompatybilne, co oznacza, że bez problemu współpracują z portem USB 2.0. Dysk USB 3.0 1TB będzie zatem bardzo dobrym rozwiązaniem.

 

Jaki dysk przenośny 1TB? Podsumowanie

Nie brakuje sytuacji, w których niezbędnym gadżetem okaże się właśnie dysk zewnętrzny. Ranking obejmuje najlepsze modele o pojemności 1 TB, zarówno HDD, jak i SSD. Wybór konkretnej technologii jest kwestia indywidualnych potrzeb, wynikających z przeznaczenia urządzenia. Ranking dysków twardych zewnętrznych ma na celu wskazanie konkretnych cech, na które warto zwrócić uwagę.