Aktualizacja: Sierpień 2022

 

  1. LG 29UM69G-B
  2. AOC CQ32G1
  3. Philips 276E8VJSB
  4. Poradnik wyboru monitora dla gracza

Porównanie najlepszych monitorów do gier:

ModelMatryca
RozdzielczośćProporcje
Częstotliwość odświeżania [Hz]
Filtr Blue Light
Czas odświeżania [ms]
Jasność [cd/m2]
Wbudowane głośniki
Kontrast statyczny
Przekątna ekranu [cale]
LG 29UM69G-B
IPS
2560 x 1080 (UWHD)
21:975Tak
1250Tak
1000:1
29
AOC CQ32G1
VA2560 x 1440 (WQHD)
16:9144Tak1300Nie
3000:131,5
Philips 276E8VJSB
IPS

3840 x 2160 (UHD 4K)16:960Tak5350Nie
1000:127

Najlepsze monitory gamingowe – Ranking monitorów do grania 2021

Monitor Philips zapewnia świetną jakość reprodukowanego obrazu, a to za sprawą bardzo dobrej matrycy IPS. Odwzorowanie barw stoi na wysokim poziomie, podobnie jak ostrość obrazu. Ekran zapewnia rozdzielczość 4K, dając rozmiar plamki 0,155 mm więc w połączeniu z odpowiednio wydajnym komputerem, bez żadnego trudu poradzi sobie z najnowszymi tytułami, nawet gdy gracz ustawi najwyższą rozdzielczość i najwyższy poziom odwzorowania szczegółów. Problemem może być natomiast praca z tekstem, gdyż oczy szybko będą się męczyć. Ekran pokryty matową powłoką (zapobiegającą zjawisku odbijania światła), oraz o wysokiej jasności, wynoszącej 350 cd/m2 powoduje, lepszą widoczność nawet bardzo zaciemnionych scen grze czy w filmie.

Nie bez znaczenia jest też nowoczesne wzornictwo. Obudowa monitora Philips 276E wykorzystuje bardzo wąskie ramki. Takie rozwiązanie potęguje wrażenia, płynące z rozgrywki – gracz nie jest rozpraszany szerokimi pasami plastiku. Producent nie poskąpił też rozwiązań, służących ochronie wzroku użytkownika. Monitor Philips 27 ma zaimplementowany filtr niebieskiego światła. Po jego aktywacji, urządzenie dostosowuje kolory tak, aby szkodliwe fale świetlne zostały znacząco zredukowane. Funkcja ta jest przydatna w szczególności dla osób, które z komputera korzystają w godzinach wieczornych – niebieskie światło znacząco utrudnia zasypianie i obniża jakość snu. Nie zabrakło też funkcji redukcji migotania.

Podstawa monitora została zaprojektowana w sposób, który umożliwia zmianę kąta pochylenia ekranu. Dzięki temu, gracz może dostosować linię widzenia do rozgrywki, osiągając w ten sposób maksymalne skupienie. Warto podkreślić, że monitor Philips 276E8VJSB został wyposażony w dwa złącza HDMI, więc jednoczesna praca z dwoma urządzeniami nie stanowi najmniejszego problemu dla tego modelu.

Co jeszcze oferuje Philips? Monitor 276E8VJSB został wyposażony w tuner TV, dzięki czemu z powodzeniem może pełnić funkcję telewizora. W tym kontekście, wysoka rozdzielczość matrycy i wąskie ramki okalające ekran nabierają dodatkowego znaczenia – użytkownik może cieszyć się doskonałą jakością obrazu, wykorzystując 100 procent potencjału telewizji satelitarnej, plików wideo i cyfrowych nośników. Nie można nie wspomnieć, że opisywany model to jeden z najtańszych monitorów 4K – kolejna cecha do zapisania po stronie plusów.

Co do wad – monitor Philips 4K nie jest idealną propozycją dla miłośników dynamicznych tytułów. Wynika to ze stosunkowo długiego czasu reakcji opisywanego modelu (5 ms). Kolejny minus, podstawa nie oferuje regulacji wysokości, co utrudnia znalezienie idealnej pozycji.

Zalety
Jeden z najtańszych monitorów z rozdzielczością 4K na rynku
Matryca IPS – charakteryzująca się doskonałym odwzorowaniem barw i wysoką jakością obrazu
Wysoka jasność ekranu 350 cd/m²
Dwa wejścia HDMI, możliwość pracy na dwóch urządzeniach jednocześnie
Matowe pokrycie monitora
Redukcja niebieskiego szkodliwego światła i migotania świateł
Wady
Zbyt długi czas reakcji do gier dynamicznych
Brak możliwości regulacji wysokości

Kup na Allegro

1.LG 29UM69G-B Kliknij aby kupić »

LG-29UM69G-BMonitor LG, model 29UM69G-B, został zaprojektowany tak, aby e-sportowa rozgrywka mogła dostarczyć wiele niezapomnianych emocji. W opisywanym modelu, producent zaimplementował wiele nowatorskich technologii, które zostaną docenione przez każdego gracza.

Monitor gamingowy LG o rozdzielczości 2560 x 1080 (UWHD) i rozmiarze plamki 0,263 mm idealnie nada się podczas gier, a to wszystko dzięki mocnej ostrości obrazu poprawiającej widok detali. W gamingu również niezwykle istotna jest płynność reprodukcji kadrów, generowanych przez układ graficzny komputera. Jeżeli poszczególne klatki nie są zsynchronizowane z częstotliwością odświeżania obrazu, gracz może dostrzec “rozrywanie” i przycinanie grafiki. Koreański producent zadbał o to, żeby problem ten nie występował – LG 29UM69G został wyposażony w technologię AMD FreeSync, która eliminuje niepożądany efekt. Na sporą pochwałę zasługuje matryca IPS, która została zastosowana w LG 29UM69G B.

Doskonała jakość kolorów łączy się tu z niemal idealnym, bo wynoszącym ponad 99 procent, pokryciem palety sRGB i z funkcją Black Stabilizer, zapewniającą idealną widoczność, gdy na ekranie reprodukowane są ciemne kadry. W rezultacie, gracz dysponuje pełnym obrazem gry, nawet w tych fragmentach tytułu, w których dominują ciemne miejsca – system automatycznie wykrywa zaciemnione obszary i rozjaśnia je do właściwego poziomu. Ogromnym udogodnieniem jest funkcja Color Weakness, która optymalizuje barwy w taki sposób, aby były one wyraźne dla osób, cierpiących na zaburzenia postrzegania kolorów. Jeżeli dodamy do tego szeroki kąt widzenia o wartości 178° zarówno w pionie i poziomie (kolory nie ulegają degradacji, gdy gracz spogląda na monitor w linii innej niż prosta) i bardzo szybki czas reakcji (1 ms), otrzymujemy bardzo dobry sprzęt do gier.

Monitor LG 29UM69G B, na tle innych monitorów w zestawieniu wyróżnia się proporcjami, w tym przypadku jest to 21 : 9. Zapewnia to nieco inne doznania, szczególnie zauważalne podczas rozbudowanych graficznie gier czy oglądania filmów. Monitor LG, jak większość monitorów został również wyposażony w technologie odpowiedzialne za ochronę wzroku użytkownika. O oczy gracza dba filtr niebieskiego światła (wygasza lub przyciemnia niebieskie subpiksele) oraz system redukujący rozbłyski światła. Bardzo ciekawą funkcją, oferowaną przez model 29UM69G, jest Screen Split. Umożliwia ona aktywację jednej z 14 opcji podziału ekranu z czego aż 4 konfiguracje dotyczą funkcji “obraz w obrazie”. Opcja ta pozwala na równoczesne wyświetlanie dwóch kadrów, na zasadzie podwójnej ekspozycji. Dzięki temu, LG UM69G doskonale nadaje się do pracy wielozadaniowej.

Intuicyjna obsługa jest realizowana za pośrednictwem menu ekranowego OnScreen Control. Rozwiązanie to sprawia, że regulacja poszczególnych parametrów jest realizowana myszą – użytkownik nie musi dotykać monitora. Zwiększa to wygodę obsługi, zwłaszcza w sytuacji, gdy gracz siedzi w pewnej odległości od ekranu. Nie sposób nie docenić też funkcji My Display Prestets, która umożliwia przypisanie dedykowanych ustawień do danej aplikacji. Monitor gamingowy LG oferuje świetne parametry, dzięki czemu stanowi niemal idealną propozycję, nawet dla bardzo wymagających graczy. Niemal, bo opisywany model ma też istotne minusy. Pierwszą wadą jest częstotliwość odświeżania obrazu, wynosząca 75 Hz (na tle innych modeli w zestawieniu wypada słabo). Zauważalnie pogarsza to płynność rozgrywki. Drugim minusem jest nienajlepsza jasność – wartość na poziomie 250 cd/m2 sprawia, że LG 20UM68 nie spisuje się idealnie, gdy za oknem mocno świeci słońce.

Zalety
Technologia AMD FreeSync
Redukcja niebieskiego światła i migotania świateł, niezbędne do ochrony wzroku
Wbudowane głośniki
Matryca IPS – charakteryzująca się doskonałym odwzorowaniem barw i wysoką jakością obrazu
Szybki czas reakcji (1 ms)
Black Stabilizer zapewnia dobrą widoczność podczas ciemnych miejsc w grze
Doskonałe pokrycie barwowe sRGB – ponad 99%
Wady
Relatywnie niska jasność 250 cd/m²
Częstotliwość odświeżania 75 Hz, dla wymagających graczy może być niewystarczająca

 Kup na Allegro

 

2. AOC CQ32G1 Kliknij aby kupić »

AOC-CQ32G1Monitor AOC legitymuje się parametrami, które czynią go bardzo dobrą propozycją dla graczy. Możliwości opisywanego modelu są tak duże, że bez problemu zaspokoi on oczekiwania nawet wymagających gamerów.

AOC CQ32G1 został wyposażony w matrycę VA, która zapewnia świetną przejrzystość obiektów w ciemnych kadrach. Częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz sprawia, że obraz jest płynny i pozbawiony przycięć. Co istotne, producent zadbał o to, żeby możliwości monitora korespondowały z osiągami nawet najbardziej zaawansowanych układów graficznych. Służy temu technologia FreeSync, która odpowiada za synchronizację między częstotliwością odświeżania a pracą procesora graficznego. Dzięki temu problem zrywania obrazu został całkowicie wyeliminowany. Monitor gamingowy AOC przy 31,5 calach posiada rozdzielczość 2560 x 1440 (WQHD), co daje wielkość plamki o rozmiarze 0,272 mm. Jest to trochę większy parametr niż w innych modelach, ale nie wpływa znacząco na jakość grania, wyższy parametr natomiast wpływa pozytywnie na komfort czytania tekstów. Należy też pochwalić bardzo szybki czas reakcji, który wynosi 1 ms. Kolejna zaleta opisywanego modelu to świetna reprodukcja kolorów. Monitor CQ32G1 zapewnia 124-procentowe pokrycie palety sRGB i 92-procentowe palety Adobe RGB. Sprawia to, że wyświetlane kolory bardzo dobrze odwzorowują zamysł twórcy gry. W połączeniu z szerokim kątem widzenia (178° w pionie i poziomie) i z matową powłoką matrycy (takie rozwiązanie znacząco redukuje zjawisko odbijającego się światła), przekłada się to na doskonałe odczucia wizualne.

Już na pierwszy rzut oka widać, że AOC C32G1 to bardzo zaawansowany sprzęt. Okalające ekran ramki są bardzo wąskie, co dodatkowo potęguje wrażenia z rozgrywki. Zakrzywiony ekran (1700R) to z kolei nie tylko “wizualny bajer”, ale także praktyczne udogodnienie. Takie ukształtowanie matrycy sprawia, że oczy nie muszą nieustannie dostosowywać ostrości, dzięki czemu wzrok wolniej się męczy. Nie zabrakło też dodatkowych udogodnień, służących ochronie wzroku AOC 144 Hz ma zaimplementowany filtr niebieskiego światła i system redukujący migotanie. Monitor AOC CQ32G1 został wyposażony w funkcjonalną podstawę, zapewniającą bardzo szeroki stopień regulacji. Gracz ma możliwość obrócenia i zmiany pochylenia ekranu. W razie potrzeby monitor można zamontować na ścianie. Producent zadbał też o niezbędne złącza – monitor AOC C32G1 ma na wyposażeniu port HDMI i wejście audio. O jakości zastosowanej technologii świadczy długa ochrona gwarancyjna — monitor AOC 32 jest objęty 3-letnią gwarancją producenta.

Parametry opisywanego modelu sprawiają bardzo pozytywne wrażenie, jednak monitor gamingowy AOC waży 7,5 kg, co czyni go jednym z najcięższych urządzeń w naszym zestawieniu. Wada ta będzie odczuwalna przede wszystkim w sytuacji, gdy zajdzie konieczność zamontowania monitora na ścianie – spora masa nie ułatwi tego zadania.

Narodziny gwiazdy dla graczy? ⭐️⭐️⭐️ Test monitora AOC CQ32G1📺

Monitor gamingowy AOC CQ32G1 to najczęściej wybierany monitor do gier wśród użytkowników

Zalety
Matryca VA – charakteryzująca się przejrzystością obiektów w ciemnych kolorach
Redukcja migotania świateł czyli zapewnia ochronę przed szkodliwym czynnikiem dla wzroku
Filtr niebieskiego światła
Wysoka częstotliwość odświeżania 144 Hz
Możliwość montażu na ścianie VESA
Szybki czas reakcji – 1 ms
Zakrzywiony ekran – 1800 R
Wąska ramka, dzięki temu, ekran pokrywa prawie cała powierzchnie, lepsze doznania podczas oglądania filmów i grania w gry
Regulacja kąta pochylenia, obrotu
Technologia FreeSync, zapewnia doskonałą synchronizację monitora z kartą graficzną
3 lata gwarancji
Matowa powłoka
Model ten oferuje pokrycie barw z palety sRGB na poziomie 124% oraz 92% AdobeRGB
Wady
Ciężki (ponad 7 kg)
Brak regulacji wysokości

Kup na Allegro

 

3. Philips 276E8VJSB Kliknij aby kupić »

Philips-276E8VJSBOd monitorów gamingowych można, a nawet należy wymagać więcej, niż oferują ich tradycyjne odpowiedniki. Philips 276E8VJSB oferuje rozwiązania, które zapewniają mu mocną pozycję w zestawieniu najlepszych monitorów dla graczy.

Monitor Philips zapewnia świetną jakość reprodukowanego obrazu, a to za sprawą bardzo dobrej matrycy IPS. Odwzorowanie barw stoi na wysokim poziomie, podobnie jak ostrość obrazu. Ekran zapewnia rozdzielczość 4K, dając rozmiar plamki 0,155 mm więc w połączeniu z odpowiednio wydajnym komputerem, bez żadnego trudu poradzi sobie z najnowszymi tytułami, nawet gdy gracz ustawi najwyższą rozdzielczość i najwyższy poziom odwzorowania szczegółów. Problemem może być natomiast praca z tekstem, gdyż oczy szybko będą się męczyć. Ekran pokryty matową powłoką (zapobiegającą zjawisku odbijania światła), oraz o wysokiej jasności, wynoszącej 350 cd/m2 powoduje, lepszą widoczność nawet bardzo zaciemnionych scen grze czy w filmie.

Nie bez znaczenia jest też nowoczesne wzornictwo. Obudowa monitora Philips 276E wykorzystuje bardzo wąskie ramki. Takie rozwiązanie potęguje wrażenia, płynące z rozgrywki – gracz nie jest rozpraszany szerokimi pasami plastiku. Producent nie poskąpił też rozwiązań, służących ochronie wzroku użytkownika. Monitor Philips 27 ma zaimplementowany filtr niebieskiego światła. Po jego aktywacji, urządzenie dostosowuje kolory tak, aby szkodliwe fale świetlne zostały znacząco zredukowane. Funkcja ta jest przydatna w szczególności dla osób, które z komputera korzystają w godzinach wieczornych – niebieskie światło znacząco utrudnia zasypianie i obniża jakość snu. Nie zabrakło też funkcji redukcji migotania.

Podstawa monitora została zaprojektowana w sposób, który umożliwia zmianę kąta pochylenia ekranu. Dzięki temu, gracz może dostosować linię widzenia do rozgrywki, osiągając w ten sposób maksymalne skupienie. Warto podkreślić, że monitor Philips 276E8VJSB został wyposażony w dwa złącza HDMI, więc jednoczesna praca z dwoma urządzeniami nie stanowi najmniejszego problemu dla tego modelu.

Co jeszcze oferuje Philips? Monitor 276E8VJSB został wyposażony w tuner TV, dzięki czemu z powodzeniem może pełnić funkcję telewizora. W tym kontekście, wysoka rozdzielczość matrycy i wąskie ramki okalające ekran nabierają dodatkowego znaczenia – użytkownik może cieszyć się doskonałą jakością obrazu, wykorzystując 100 procent potencjału telewizji satelitarnej, plików wideo i cyfrowych nośników. Nie można nie wspomnieć, że opisywany model to jeden z najtańszych monitorów 4K – kolejna cecha do zapisania po stronie plusów.

Co do wad – monitor Philips 4K nie jest idealną propozycją dla miłośników dynamicznych tytułów. Wynika to ze stosunkowo długiego czasu reakcji opisywanego modelu (5 ms). Kolejny minus, podstawa nie oferuje regulacji wysokości, co utrudnia znalezienie idealnej pozycji.

Zalety
Jeden z najtańszych monitorów z rozdzielczością 4K na rynku
Matryca IPS – charakteryzująca się doskonałym odwzorowaniem barw i wysoką jakością obrazu
Wysoka jasność ekranu 350 cd/m²
Dwa wejścia HDMI, możliwość pracy na dwóch urządzeniach jednocześnie
Matowe pokrycie monitora
Redukcja niebieskiego szkodliwego światła i migotania świateł
Wady
Zbyt długi czas reakcji do gier dynamicznych
Brak możliwości regulacji wysokości

Kup na Allegro