Aktualizacja: Grudzień 2022

Dobra myszka do gier to jedno z tych akcesoriów komputerowych, które powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego miłośnika wirtualnych przygód. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż sprzęt dla graczy charakteryzuje się dużo większą precyzją, dokładnością, zasięgiem, rozdzielczością czy ilością aktywnych przycisków niż standardowe wyposażenie laptopów czy komputerów stacjonarnych. Dzięki temu przeżywanie wirtualnych przygód wchodzi na zupełnie inny wymiar. Jednak duża ilość dostępnych na rynku urządzeń tego typu powoduje, iż nie każdy wie, czym charakteryzują się najlepsze myszki dla graczy. Rankingi pojawiające się w prasie lub na stronach internetowych przedstawiają tak wiele akcesoriów, iż można się w nich pogubić. Dlatego tak często pada pytanie: jaka myszka gamingowa będzie najlepsza?

My wiemy, czego oczekują gracze i przedstawiamy ranking myszek gamingowych posiadających doskonałe parametry techniczne i wszystkie niezbędne funkcje. Dodatkowo prezentujemy poradnik, z którego można się dowiedzieć, na co zwracać uwagę kupując myszki gamingowe. Ranking plus kilka istotnych porad na pewno pomoże w odpowiednim wyborze.

  1. Razer DeathAdder Elite
  2. SteelSeries Rival 600
  3. Logitech G502
  4. Roccat Kone AIMO
  5. A4-TECH Bloody V8M
  6. Poradnik wyboru myszki gamingowej

Porównanie najlepszych myszek gamingowych:

ModelTyp
Rozdzielczość [dpi]
Przyciski
Odświeżanie [Hz]
Profil
Zasięg [m]
Waga [g]
Razer DeathAdder Elite
optyczny
16000
7
1000
praworęczny
2,1
105
SteelSeries Rival 600
optyczny
12000
7
1000
praworęczny
2,096 – 129
Logitech G502
optyczny
12000
11
1000
praworęczny
2,1
121 – 139
Roccat Kone AIMO
optyczny
12000
8
1000
praworęczny
1,8
130
A4-TECH Bloody V8M
optyczny
3200
8
1000
praworęczny
1,8
160

Najlepsza myszka gamingowa – Ranking myszek dla graczy 2021

1. Myszka do gier Razer DeathAdder Elite Kliknij aby kupić »

Razer DeathAdder EliteIstnieje wiele czynników, które zapewniają przewagę w e-sportowych rozgrywka. Jednym z nich, o ile nie najważniejszym, jest profesjonalna myszka do gier. Mysz Razer DeathAdder Elite została stworzona z myślą o osobach, dla których gry komputerowe to coś więcej niż tylko pochłaniacz czasu.

Najistotniejszym wyróżnikiem modelu DeathAdder Elite jest niezwykle dopracowany czujnik optyczny. O jego jakości świadczy niewiarygodna wręcz rozdzielczość, wynosząca 16 000 DPI (punktów na cal). W tej kategorii myszka Razer zdecydowanie przoduje w naszym zestawieniu. Śledzenie na poziomie 450 IPS (cali na sekundę), można określić tylko jednym słowem – niewiarygodne! Czujnik, czyli de facto serce myszki do gier, został zaprojektowany od zera, specjalnie dla tego modelu. Producentowi udało się uzyskać odwzorowanie rozdzielczości na poziomie 99,4 proc. Wszystkie te czynniki dają graczowi niesamowitą przewagę nad pozostałymi uczestnikami rozgrywki. Opisywany model został wyposażony w programowalne przełączniki mechaniczne, które Razer zaprojektował we współpracy ze światowym liderem w tej dziedzinie. Zgadza się, mowa o firmie Omron. Nowe przełączniki zostały zoptymalizowane w sposób zapewniający natychmiastową reakcję na kliknięcie. Producent zapewnia, że ich wytrzymałość dochodzi do 50 000 0000 aktywacji. W tego typu produktach ergonomia odrywa niezwykle istotną rolę. Nawet najprecyzyjniejszy kontroler nie spełni swojej funkcji, jeżeli gracz odczuje ból w nadgarstku. Mysz dla gracza Razer została zaprojektowana w taki sposób, żeby nie męczyć, nawet podczas najdłuższych rozgrywek. Dodatkowym udogodnieniem są dwa gumowe uchwyty boczne, które zapewniają bardzo dobrą kontrolę nad urządzeniem. Dopełnieniem nowoczesnego designu jest podświetlenie Razer Chroma™, zapewniające niezwykle szerokie opcje personalizacji.

Scroll został zaprojektowany w taki sposób, że chybienie przycisku jest praktycznie niemożliwe, nawet podczas wyjątkowo dynamicznej rozgrywki. Należy też wspomnieć, że kształt tego elementu czyni go bardzo pewnym podparciem dla palca. Producent nie zapomniał też o dodatkowych przyciskach DPI (umieszczone pod palcami gracz). Z ich pomocą, gracz może regulować czułość działania urządzenia, nawet w trakcie prowadzonego starcia. Sprawia to, że myszka gamingowa Razer doskonale sprawdza się nie tylko w trakcie dynamicznych rozgrywek, ale też zawsze wtedy, gdy potrzebna jest zwiększona precyzja. Wszystkie siedem przycisków myszki można programować pod konkretnego gracza, co znacząco poszerza opcje personalizacji urządzenia. Szkoda tylko, że producent nie przewidział możliwości zapisywania profili w wewnętrznej pamięci myszki – tej po prostu nie ma. Personalizacja wymaga zatem instalacji sterowników Snapse i logowania do dysku sieciowego producenta.

Zalety
Czujnik optyczny przystosowany do eSportu, posiadający rozdzielczość 16,000 dpi oraz idealne śledzenie do 450 cali na sekundę
Wytrzymałe przełączniki mechaniczne firmy Omron
Dodatkowe przyciski DPI
Podświetlenie Razer Chroma™
7 programowalnych przycisków
Wady
Brak wbudowanej pamięci wewnętrznej na ustawienia profili

Kup na Allegro

 

2. Myszka gamingowa SteelSeries Rival 600 Kliknij aby kupić »

SteelSeries Rival 600Myszka gamingowa SteelSeries Rival 600 to jeden z najbardziej cenionych produktów w tej kategorii. Jej wyróżnikiem jest nie tylko niebywała precyzja, ale i ergonomia, która nie ogranicza się wyłącznie do odpowiedniego ukształtowania obudowy.

W e-sportowych zmaganiach, precyzja jest jednym z najważniejszych czynników, determinujących sukces. Mysz komputerowa SteelSeries została wyposażona w podwójny sensor TrueMove3+, który poza śledzeniem 1:1 (od 100 do 12 000 CPI, dystans pokonany przez kursor jest dystansem pokonanym przez mysz), jest w stanie także zmierzyć odległość myszki od podłoża. Taka technologia sprawia, że niechciane ruchy, powstające w momencie przekładania urządzenia nad podkładką, zostają wyeliminowane. Dodatkowy czujnik daje możliwość ustawienia momentu, którym urządzenie przestaje śledzić ruch, co sprawia, że gracz ma pełną kontrolę nad lift off distance. Na uwagę zasługują szerokie możliwości w kwestii regulacji wagi i balansu, jakie zapewnia myszka SteelSeries Rival. Pod zdejmowanymi panelami bocznymi znalazło się miejsce na 8 4-gramowych ciężarków, co w sumie daje aż 256 różnych kombinacji. Dzięki temu gracz może dostosować wyważenie urządzenia do stosowanego w czasie rozgrywki chwytu i swojego indywidualnego stylu gry. Takie udogodnienie sprawia, że ruchy są gładkie, płynne i niezwykle precyzyjne. Wielki plus dla SteelSeries. Myszka gamingowa SteelSeries została wyposażona w autorskie przełączniki mechaniczne SteelSeries, zaopatrzone w technologię Split-Trigger. Daje to niezwykle pewny i precyzyjny klik, tak bardzo istotny w trakcie e-sportowych zmagań.

Pod względem ergonomii konstrukcji, mysz komputerowa SteelSeries spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Każdy element obudowy został zaprojektowany tak, aby wielogodzinna rozgrywka nie była męcząca, bez względu na to, czy użytkownik preferuje chwyt palm, czy claw. Producent nie poskąpił też darmowych rozwiązań programistycznych, dających jeszcze większą kontrolę nad myszką. Dzięki aplikacji SteelSeries Engine użytkownik może personalizować podświetlenie RGB i programować poszczególne przyciski. Gracz może też korzystać z dodatkowych aplikacji Engine Apps – Discord i Game Sense. Nie obyło się jednak bez kilku wpadek ze strony SteelSeries. Niektórzy użytkownicy skarżą się na marną jakość kleju, mocującego gumowe elementy. Po czasie klej przedostaje się poza krawędzie okładzin, brudząc obudowę. W rezultacie mysz komputerowa SteelSeries wymaga dość kłopotliwego czyszczenia, co może irytować. To nie przystoi, zwłaszcza w tak drogim produkcie. SteelSeries Rival 600 to najdroższa mysz gamingowa z naszego zestawienia.

NAJLEPSZA MYSZKA DLA GRACZY? SteelSeries RIVAL 600

Myszka SteelSeries Rival 600 to najczęściej wybierana mysz gamingowa wśród użytkowników

Zalety
Sensor TrueMove3+
Niezwykle precyzyjne śledzenie ruchów od 100 do 12 000 CPI
Regulacja wagi i balansu
Prawy i lewy przycisk zostały wyposażone w technologię split-trigger
Ergonomiczna konstrukcja
Darmowe oprogramowanie SteelSeries Engine
Wady
Wysoka cena – najdroższa spośród zestawienia
Opinie użytkowników o kiepskiej jakości kleju użytego do bocznych gumowych elementów

Kup na Allegro

 

3. Myszka dla graczy Logitech G502 Kliknij aby kupić »

Logitech G502Myszka Logitech G502 Proteus Spectrum to niezwykle zaawansowane urządzenie, które sprawdzi się nie tylko w domowym zaciszu. Poziom zaawansowania tego urządzenia sprawia, że z powodzeniem może być wykorzystane w profesjonalnych rozgrywkach e-sportowych.

Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę w przypadku modelu G502 Proteus Spectrum, to czujnik optyczny. Myszka gamingowa Logitech została wyposażona w bardzo dobry sensor PMW3366. Zapewnia on pracę bez wygładzeń, filtrowania czy przyspieszania, w całym zakresie czułości, który zamyka się w przedziale od 200 do 12 000 DPI (punktów na cal). W praktyce oznacza to, że bez względu na ustawiony poziom czułości, czujnik zapewnia doskonałą dokładność śledzenia ruchu i stały czas reakcji, a myszka komputerowa Logitech działa bardzo precyzyjnie. Czujnik jest wstępnie skonfigurowany pod podkładki Logitech G240 i G440, ale gracz ma też możliwość dostosowania jego parametrów do innej powierzchni. Skoro o czułości mowa, parametr ten można regulować w trakcie rozgrywki, od wysokich do niskich wartości. Sprawia to, że gracz ma większą precyzję w każdym momencie starcia – gdy potrzebny jest powolny, dokładny ruch (np. w trakcie celowania), lub gdy dynamika wymaga błyskawicznej reakcji. Dostępnych jest pięć ustawień DPI, a o aktualnie wybranym poziomie informują trzy wskaźniki. Już po wyjęciu myszki z pudełka, dostępne są preinstalowane ustawienia czułości. Bardziej zaawansowani gracze mogą sami określić wartość tego parametru, dzięki oprogramowaniu LGS (Logitech Gaming Software).

Scroll może pracować w dwóch trybach – odblokowanym, zapewniającym błyskawiczne przewijanie, oraz zablokowanym, działającym na zasadzie przewijania pojedynczym kliknięciem. Za pewną kontrolę odpowiada masywna, metalowa konstrukcja kółka. Pod tym względem, gamingowa myszka Logitech sprawuje się doskonale. Mysz komputerowa Logitech G502 daje możliwość kontroli wyważenia, za co odpowiada pięć konfigurowalnych ciężarków, o masie 3,6 g. Obciążniki mogą być umieszczone z przodu, z tyłu, centralnie oraz po bokach. Taki zakres daje graczowi szerokie opcje konfiguracji i w rezultacie – dostosowania myszy do swojego stylu gry. Jak wszystkie dobre myszki gamingowe, mysz komputerowa dla graczy Logitech została wyposażona w podświetlenie RGB. Funkcja LIGHTSYNC dostosowuje efekty do ekranu, dźwięku i gry. Nie zabrakło bardzo szerokich opcji personalizacji w tym zakresie. Temat personalizacji nie ogranicza się wyłącznie do efektów świetlnych. 11 przycisków myszki można programować według własnych preferencji, a wbudowana pamięć daje możliwość zapisania trzech profili ustawień. Mysz Logitech G502 ma też kilka wad. Użytkownicy informują o ciężkim scrollowaniu w trybie zablokowanego kółka. Kolejnym minusem jest ciasne spasowanie elementów wyważających. Sprawia to, że dostosowanie myszki do stylu gry jest dość kłopotliwe.

Zalety
Zaawansowany czujnik optyczny
Czułość DPI dostosowywana w trakcie gry
Dwa tryby kółka błyskawicznego przewijania
Możliwość dostosowania ciężaru myszy
Technologia Lightsync RGB
11 programowalnych przycisków
Możliwość dopasowania do powierzchni
Wbudowana pamięć
Zmiana czułości w grze
Wady
Opinie użytkowników mówiące o zbyt mozolnym i ciężkim scorllowaniu w trybie “kliknięcie po kliknięciu”
Opinie użytkowników o zbyt ciasnym pasowaniu ciężarków wyważających

Kup na Allegro

 

4. Mysz dla gracza Roccat Kone AIMO Kliknij aby kupić »

Roccat Kone AIMOMyszka Roccat Kone AIMO została zaprojektowana w oparciu o opinie niema 30 000 miłośników oryginalnego modelu. Pozwoliło to na dopracowanie produktu do poziomu, który przez wielu określany jest mianem perfekcyjnego.

Model Kone imponował zaawansowanym podświetleniem, zlokalizowanym na dwóch pasach. W kolejnej generacji popularnej myszki gamingowej, producent poszedł o kilka kroków dalej, dodając kolejne dwa pasy i kółko. Całość, w sposób żywy i naturalny reaguje na akcję, inicjowaną przez użytkownika. Zapewnia to niezwykłe wrażenia, które stanowią doskonałe dopełnienie emocji, płynących z rozgrywki. Kolejnym wyróżnikiem opisywanego modelu jest czujnik optyczny. Sensor OWL-EYE został zaprojektowany przez PixArt, ale udoskonalony przez specjalistów z Roccat. Jak zapewnia producent, urządzenie jest inspirowane naturą, a poza błyskawicznymi reakcjami, zapewnia też wyjątkowo naturalne doznania. Wartość DPI może być dostosowana pod kątem modułu kontrolującego odległość (autorski projekt Roccat), który zapewnia czułość na poziomie do 100 punktów. Maksymalna wartość DPI wynosi 12 000. Ciekawostką jest technologia Easy-Shift[+]. Producent zaimplementował trzy przyciski podkciukowe – dwa duże oraz jeden niższy, bardziej ergonomiczny. Ta niezwykła opcja pozwala na przypisanie dodatkowej funkcji do każdego przycisku myszy. Łatwy i intuicyjny system programowania daje możliwość konfiguracji łatwych poleceń, choć najmniejszego problemu nie stanowi też ustawienie złożonych makr. Dla gracza jest to dodatkowa broń, pozwalająca uzyskać przewagę w rozgrywce.

Na uwagę zasługuje rolka 4D Titan. Element ten został wyposażony w technologię przechyłu, która daje użytkownikowi jeszcze większą kontrolę nad urządzeniem. Może się to okazać bardzo przydatne w ferworze e-sportowej walki. Ogromnym udogodnieniem dla gracza jest oprogramowanie Roccat Swarm. Jest to swoisty ekosystem, scalający wszystkie gry, aplikacje i produkty Roccat, obejmujący dosłownie każdą liczącą się platformę gamingową. Dzięki Swarm, z pulpitu i z pasku zadań użytkownika znikają dziesiątki ikon. System przejmuje rolę gamingowego centrum dowodzenia. Za to zmyślne rozwiązanie, producentowi należy się ogromny plus. Teraz kilka słów o jednej zasadniczej wadzie, jaką wykazuje mysz Roccat Kone AIMO. Producent nie przewidział możliwości wyważenia urządzenia za pomocą dedykowanych ciężarków. To spora wada, przez którą gracz traci możliwość dostosowania kontrolera do własnego stylu gry. Szkoda, tym bardziej że wiele konkurencyjnych modeli oferuje taką opcję, a niektóre – w bardzo rozbudowanym zakresie.

Zalety
Podświetlenie Aimo
Czujnik optyczny ROCCAT® Owl-Eye
Technologia Easy-Shift[+]™
Oprogramowanie ROCCAT® Swarm
Rolka 4D Titan z technologią przechyłu
Wady
Brak możliwości wyważenia myszki, tak by dopasować jej wagę za pomocą odważników do indywidualnych potrzeb

Kup na Allegro

 

5. Mysz do gier A4-TECH Bloody V8M Kliknij aby kupić »

A4-TECH Bloody V8MMysz A4Tech Bloody V8M udowadnia, że produkt dedykowany dla graczy nie musi wiele kosztować. Niska cena jest jednak okupiona pewnymi wadami.

Na pierwszym miejscu, wyróżnić należy cenę opisywanego produktu. Model Bloody V8M kosztuje około 60 zł, co czyni ją najtańszą myszką gamingową spośród wszystkich, ujętych w naszym zestawieniu. Co dostaniemy za tę cenę? Wbrew pozorom, całkiem sporo. Mysz sygnowana przez A4Tech została wyposażona w technologię AROMOR BOOT. Pod tą nazwą kryją się aluminiowe ślizgacze, mające zapewnić działanie szybsze o 20 procent, w porównaniu z konkurencyjnymi modelami. To spore udogodnienie, zwłaszcza w dynamicznych rozgrywkach. Bardzo ciekawą funkcją jest system Ultra Core 3, zapewniający 3-poziomowe wsparcie, odpowiadające wymogom, stawianym przez różnego rodzaju gry. Core 1 dostosowuje mysz do gier typu RTS i RPG. Core 2 to opcja idealna do tytułów FPS. Z kolei Core 3 to ustawienie dedykowane najbardziej zaawansowanym grom FPS. W poszczególnych trybach pracy, zmianie ulega m.in. tryb strzału (np. wielokrotny przy jednym kliknięciu klawiszem myszki) czy efekt odrzutu broni. Kolejnym udogodnieniem, w jakie wyposażona jest myszka A4Tech Bloody, jest system Multi-Core. Producent przygotował trzy przyciski, dające użytkownikowi możliwość błyskawicznej zmiany trybu oddawanych strzałów. Warto zaznaczyć, że czas zwłoki opisywanego modelu, to zaledwie 1 ms.

A4Tech Bloody V8M wykazuje wyjątkową odporność na wszelkie przeciwności, które może napotkać na biurku gamera. Mysz pracuje perfekcyjnie nawet na zakurzonej powierzchni, a dzięki technologii HOLELESS, nie jest jej straszna nawet wilgoć. Nie trzeba się zatem obawiać, że rozlany w ferworze rozgrywki napój, uszkodzi sensor myszki. Producent nie zapomniał też o opcjach personalizacji. Gracz ma możliwość programowania przycisków pod własne potrzeby i preferencje, nie zabrakło też możliwości zapisania profili ustawień. Dedykowane oprogramowanie czyni cały proces łatwym i szybkim. Myszka A4Tech Bloody V8 została wyposażona w bardzo ciekawą funkcję zmiany koloru DPI. Dzięki temu gracz w każdej chwili może zorientować się w poziomie rozdzielczości, z jaką pracuje sensor. Przydatne, zwłaszcza przy długich, nocnych rozgrywkach. Należy jednak nadmienić, że A4Tech Bloody V8M charakteryzuje się najniższą rozdzielczością DPI, spośród wszystkich modeli z naszego rankingu. Wartość zagęszczenia wynosi 3200 punktów na cal, więc o niebywałej precyzji można zapomnieć. Istotnym minusem jest też fakt, że świetna funkcja Ultra Core 3, jest darmowa jedynie przez 1000 pojedynczych użyć. Za możliwość dalszego korzystania z tego udogodnienia, trzeba niestety zapłacić.

Zalety
Support Ultra Core 3
Niska cena
Aluminiowe ślizgacze Armor Boot
system Multi-Core
Odporność na kurz, praca na mokrym podłożu
Obsługa makr
Zmiana koloru DPI
Funkcja Core 3
Wady
Najniższa maksymalna rozdzielczość myszki w naszym zestawieniu
Funkcja Core 3, która ułatwia rozgrywkę w grach FPS jest darmowa tylko przez okres 1000 jednorazowych użyć

Kup na Allegro