Aktualizacja: Sierpień 2022

Ranking laptopów 15 calowych

Decydując się na zakup laptopa, warto zastanowić się jakie cechy powinno posiadać urządzenie, aby w jak największym stopniu spełnić nasze oczekiwania. Jednym z najistotniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę jest długość przekątnej jego ekranu. Jakie inne cechy powinniśmy uwzględnić wybierając laptopa? W naszym rankingu zebraliśmy najchętniej wybierane modele laptopów 15 calowych. Zawarte w nim informacje oraz opisy poszczególnych modeli laptopów powinny ułatwić wybór zakupowy osobom o różnorodnych potrzebach i możliwościach finansowych.

Najtańsza alternatywa
Laptop ACER Aspire 3
Laptop ACER Aspire 3

Rozwiń

Nasz wybór
HP 15s-eq1001nw
HP 15s-eq1001nw

Rozwiń

Wybór premium
ASUS VivoBook
ASUS VivoBook

Rozwiń

Nasze zestawienie otwiera laptop HP 15s-eq1001nw, wyróżniający się wysoką jakością obrazu oraz dobrymi parametrami, które można nabyć za rozsądną cenę. Kolejny w rankingu jest model ASUS VivoBook, laptop o największej pamięci RAM spośród wszystkich modeli znajdujących się w naszym zestawieniu. Naszą tabelę TOP3 zamyka najtańszy model ACER Aspire 3, który powinien okazać się zadowalającym wyborem dla osób, którym zależy na tanim laptopie o dobrych parametrach. W rankingu znalazły się również inne, 15 calowe propozycje, takie jak Huawei MateBook D czy HP 15-eg0312nw, których dokładne opisy znajdują się w poniższej części artykułu.

Spis treści

  1. HP 15s-eq1001nw
  2. ASUS VivoBook
  3. Laptop ACER Aspire 3
  4. HP 15-eg0312nw
  5. Acer Aspire 5 A515-56-5138
  6. Huawei MateBook D
  7. Lenovo IdeaPad 3

Najlepsze laptopy 15 calowe

1. HP 15s-eq1001nw

HP 15s-eq1001nw

Laptop HP 15s-eq1001nw to wydajny i lekki laptop, który wyróżnia się atrakcyjną ceną, dobrymi parametrami oraz wysoką jakością obrazu. Dobra jakość wykonania oraz mobilność urządzenia sprawiają, że będzie to doskonały wybór dla osób, które poszukują wygodnego w użyciu i intuicyjnego sprzętu do pracy, nauki lub codziennego użytku.

JAKOŚĆ

CENA

ZOBACZ CENĘ

Model HP 15s-eq1001nw to uniwersalny laptop, wyposażony w 15 calowy ekran i pełnowymiarową, wygodną w użyciu klawiaturę. Na uwagę zasługuje również mobilność urządzenia, która wynika z niewielkiej grubości laptopa, mierzącej maksymalnie 18 mm oraz małej wadze wynoszącej 1,74 kg.

Kolejnym elementem, zwiększającym komfort w trakcie użytkowania laptopa jest wbudowany zawias, na którym osadzony jest ekran urządzenia. W razie potrzeby można odchylić go o 140 stopni oraz dopasować położenie ekranu do przyjmowanej pozycji.

Kolejną zaletą tego modelu jest pełnowymiarowa, uniwersalna klawiatura, wyposażona w ciche i miłe w dotyku klawisze. Pod klawiaturą znajduje się precyzyjny touchpad, który umożliwia sprawne i szybkie zarządzanie poszczególnymi aplikacjami czy programami bez konieczności używania myszy.

Podsumowując, model HP 15s-eq1001nw to bardzo dobry laptop, którego cena jest adekwatna do wysokiej jakości urządzenia. Wysoka jakość obrazu oraz wydajna bateria sprawiają, że model sprawdzi się zarówno do prac biurowych, jak i do codziennego oglądania filmów czy korzystania z różnorodnych aplikacji.

Zalety
Atrakcyjna cena
Wysoka jakość obrazu
Dobra jakość dźwięku
Wydajna bateria
Wady
Brak

2. ASUS VivoBook

ASUS VivoBook

Nasz wybór premium, czyli model firmy ASUS VivoBook to urządzenie posiadające bardzo sprawny, nowoczesny procesor oraz zintegrowaną kartę graficzną, które gwarantują wydajne działanie urządzenia zarówno w pracy, jak i w warunkach domowych. Dobre parametry oraz intuicyjne działanie sprawiają, że model ten powinien zadowolić użytkowników o różnorodnych potrzebach i wymaganiach.

JAKOŚĆ

CENA

Model ASUS VivoBook wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Core i5 oraz 8 Gb pamięci operacyjnej DDR4. Elementy te wpływają na ponadprzeciętną wydajność urządzenia oraz sprawne i szybkie uruchamianie poszczególnych aplikacji czy programów.

Laptop ASUS VivoBook posiada 15 calowy ekran Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080 px, gwarantującej wysoką jakość obrazu, która może ułatwić użytkowanie laptopa w trakcie pracy lub nauki zdalnej, a także podczas oglądania ulubionych seriali i filmów.

Warto wspomnieć również o dodatkowych funkcjach, takich jak szybkie ładowanie baterii, podświetlenie klawiatury oraz obecność złącza HDMI. Wszystkie te elementy wpływają na wielofunkcyjność urządzenia oraz zwiększają komfort w trakcie użytkowania laptopa.

Zalety
Dobry procesor
Lekki
Ciche działanie
Czytnik linii papilarnych
Wady
Brak

3. Laptop ACER Aspire 3

Laptop ACER Aspire 3

Laptop ACER Aspire 3 to funkcjonalny i wydajny model, który można zakupić w bardzo przystępnej cenie. Urządzenie posiada jeden z najpopularniejszych obecnie procesorów Intel Core i3, którego szybkie działanie wzmocnione jest przez kartę graficzną Intel HD Graphics. Powyższe elementy oraz stosunkowo dobre parametry laptopa sprawiają, że jest to dobry wybór do nauki, pracy oraz codziennej rozrywki.

JAKOŚĆ

CENA

ZOBACZ CENĘ

Model ACER Aspire 3 wyposażony jest w sprawny i funkcjonalny procesor Intel Core, który umożliwia szybkie i bezproblemowe oglądanie filmów, przeglądanie stron oraz korzystanie z programów i aplikacji. Warto podkreślić, że na przyspieszenie działania laptopa wpływa również 16 GB pamięci DDR4, w którą wyposażony jest ten model.

Na uwagę zasługuje również 15 calowy ekran laptopa, który cechuje się rozdzielczością wynoszącą 1920 x 1080 px w wersji Full HD. Parametry te wpływają na wysoką jakość obrazu, który dodatkowo wyposażony jest w technologię Vision Care mającą na celu ochronę wzroku przed nadmierną ekspozycją na światło niebieskie emitowane przez monitory dostępne w tego typu urządzeniach.

ACER Aspire 3 jest najtańszym spośród wszystkich modeli zamieszczonych w naszym rankingu. Niska cena nie wiąże się jednak w tym przypadku ze spadkiem jakości urządzenia, a laptop ten może okazać się zadowalającym wyborem dla wielu użytkowników ceniących sobie jakościowe oraz ekonomiczne rozwiązania.

Zalety
Czas pracy baterii
Wysoka rozdzielczość obrazu
Wbudowana kamera
Jasny wyświetlacz
Wady
Brak

4. HP 15-eg0312nw

HP 15-eg0312nw

Laptop HP 15-eg0312nw to lekki i wielofunkcyjny model laptopa, który wyposażony jest we wszystkie najważniejsze funkcje, jakie powinien posiadać tego typu sprzęt. Dobre parametry oraz dodatkowe funkcje w jakie wyposażony jest ten model sprawiają, że urządzenie sprawdza się zarówno do pracy, nauki, jak i codziennego przeglądania stron internetowych czy oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości.

JAKOŚĆ

CENA

Waga laptopa wynosi jedynie 1,75 kg, dzięki czemu model ten można uznać za mobilny i bezproblemowy w transporcie, co może mieć szczególnie istotne znaczenie dla osób, które zabierają ze sobą laptopa do pracy czy na studia.

Model HP 15-eg0312nw posiada sprawny i nowoczesny procesor Intel Core i5, którego obecność wpływa na zwiększoną wydajność oraz szybkość pracy urządzenia. Na efektywność działania tego modelu wpływa również półprzewodnikowy dysk SSD, który umożliwia znacznie szybsze działanie poszczególnych aplikacji i programów.

Podsumowując, model HP 15-eg0312nw to wysokiej jakości laptop, który cechuje się dobrymi parametrami oraz obecnością dodatkowych funkcji, takich jak podświetlana klawiatura, precyzyjny touchpad czy system dźwięku Bang & Olufsen. Warto podkreślić, że wysoka jakość wpływa w tym przypadku na wyższą cenę laptopa.

Zalety
Szybkie działanie
Dobra matryca
Bezproblemowe działanie z myszą bezprzewodową
Niewielka waga
Wady
Stosunkowo słaba bateria

5. Acer Aspire 5 A515-56-5138

Acer Aspire 5 A515-56-5138

Smukły i wydajny laptop Acer Aspire 5 A515-56-5138 wyposażony jest w mobilny procesor Intel Core i5, który odpowiada za efektywną i szybką pracę tego urządzenia. Optymalne parametry oraz obecność dodatkowych funkcji wpływają na wielozadaniowość, a także wysoką jakość obrazu i dźwięku, zwiększając przy tym satysfakcję odczuwaną w trakcie oglądania ulubionych filmów czy seriali.

JAKOŚĆ

CENA

Model Acer Aspire 5 A515-56-5138 wyróżnia się bardzo dobrym 15 calowym wyświetlaczem IPS FHD, który umożliwia oglądanie multimediów w wysokiej jakości. Warto podkreślić również, że ekran laptopa został dodatkowo wyposażony w technologię Blue Light Shield, która odpowiada za ochronę wzroku oraz zmniejsza ekspozycję oczu na negatywne oddziaływanie światła niebieskiego, które emitowane jest przez monitory laptopów.

Kolejną istotną cechą tego laptopa jest obecność czterech portów, pozwalających na podłączenie różnych urządzeń zewnętrznych. Model posiada dwa porty Super Speed USB, które umożliwiają skorzystanie z funkcji z szybkiego ładowania.

Na koniec warto wspomnieć o wysokiej jakości dźwięków, które mogą mieć bardzo duże znaczenie w przypadku pracy lub nauki zdalnej, a także w trakcie słuchania muzyki czy oglądania filmów. Dzięki dobrym parametrom laptop ten można uznać za uniwersalny wybór, spełniający potrzeby różnych użytkowników.

Zalety
Wydajny
Szybkie działanie
Cichy
Nie zawiesza się
Wady
Brak

Huawei MateBook D

Huawei MateBook D

Model Huawei MateBook D to laptop, który świetnie sprawdzi się do pracy oraz nauki zdalnej. Urządzenie wyposażone jest między innymi w dysk półprzewodnikowy, 8 GB pamięci RAM oraz dodatkowe funkcje, takie jak czytnik linii papilarnych. Decydując się na zakup tego modelu można liczyć na wysoką jakość oraz szybkie działanie za rozsądne pieniądze.

JAKOŚĆ

CENA

Zdecydowaną zaletą tego modelu jest wbudowany procesor Intel Core i5, który wyróżnia się wysoką wydajnością oraz szybkim czasem działania. Pod tym względem Intel Core i5 z pewnością wyprzedza większość dostępnych obecnie na rynku procesorów.

Na zwiększenie efektywności pracy urządzenia wpływa również wbudowany dysk półprzewodnikowy SSD, którego obecność gwarantuje szybkie działanie laptopa oraz zapobiega problemom wynikającym z zacinania się urządzenia. Kolejną zaletą dysku SSD jest z pewnością jego cicha praca oraz wytrzymałość na powstawanie urazów mechanicznych.

Wydajny procesor oraz dobre parametry laptopa Huawei Matebook D zapewniają satysfakcję w trakcie pracy z użyciem tego urządzenia. Na uwagę zasługuje również wbudowany czytnik linii papilarnych, który można uznać za najbezpieczniejsze zabezpieczenie laptopa, gwarantujące blokadę ewentualnego korzystania z urządzenia osób trzecich oraz uniemożliwiające przedostawanie się prywatnych danych.

Zalety
Wysoka jakość matrycy
Lekki
Duża pojemność dysku
Wyświetlacz FullHD
Wady
Brak

Lenovo IdeaPad 3

Lenovo IdeaPad 3

Laptop Lenovo IdeaPad 3 to model wyposażony w 15 calowy ekran o wysokiej rozdzielczości wynoszącej 1920 x 1080 px oraz matową matrycę LED. Urządzenie posiada wszystkie funkcje uniwersalnego laptopa do codziennego użytku, natomiast wyróżnia się wbudowanym, wydajnym procesorem oraz pojemną pamięcią operacyjną i masową, które zwiększają jego efektywność oraz szybkość przeprowadzanych procesów.

JAKOŚĆ

CENA

Laptop jest wyposażony w 8 GB pamięci RAM, która umożliwia bezproblemowe korzystanie z kilku programów lub aplikacji w tym samym czasie. Może okazać się to bardzo przydatne dla osób pracujących lub uczących się zdalnie, a także w przypadku osób, aktywnie korzystających z różnorodnych multimediów w życiu codziennym.

Model wyposażony jest w najwyższą jakość przesyłu danych. Wtyczka USB 3.1 umożliwia bardzo szybki i sprawny transport różnorodnych plików. Maksymalna prędkość przesyłu danych może osiągać nawet 10 Gbit/s.

Podsumowując, model Lenovo IdeaPad 3 to dobry model laptopa, możliwy do zakupienia w atrakcyjnej cenie. Na zwiększenie atrakcyjności urządzenia wpływają z pewnością dodatkowe funkcje, takie jak fizyczna osłona kamery internetowej czy obecność trybu Stealth, którego uruchomienie sprawia, że laptop pracuje znacznie ciszej i zużywa mniejszą ilość baterii.

Zalety
Szybkie działanie
Wytrzymała bateria
Wysoka jakość dźwięku
Lekki
Wady
Słaba jakość klawiatury