Ranking routerów WiFi 2020 - TOP routery WiFi: TP-Link, Huawei, Xiaomi

Aktualizacja: Październik 2020

 1. TP-LINK ARCHER C6 AC1200
 2. Huawei B525S-23A
 3. Totolink A3002RU V2
 4. NetGear AC1200 (R6220)
 5. Xiaomi Mi 4A
 6. Poradnik wyboru routera Wi-Fi

Porównanie najlepszych routerów:

ModelCenaStandardy
Częstotliwość pracy [Ghz]
Tryb dwupasmowy
Maksymalna prędkość transmisji [Mb/s]
Porty LAN
Port USB
Gniazdo kart SIM
VPN
WPS
TP-LINK ARCHER C6 AC1200
Sprawdź cenę »802.11 b/g/n/ac
2,4 i 5
TAK
1200
4
0
0OpenVPN
TAK
Huawei B525S-23A
Sprawdź cenę »802.11 b/g/n/ac
2,4 i 5
TAK
1300
4
11L2TPTAK
Totolink A3002RU V2
Sprawdź cenę »802.11 b/g/n/ac
2,4 i 5
TAK
1200
4
10NIE
TAK
NetGear AC1200 (R6220)
Sprawdź cenę »802.11 b/g/n/ac
2,4 i 5
TAK
1200
4
10NIE
TAK
Xiaomi Mi 4A
Sprawdź cenę »802.11 b/g/n/ac
2,4 i 5
TAK
1200
200NIE
TAK

Najlepsze routery WiFi – Ranking routerów 2020

 

1. TP-LINK ARCHER C6 AC1200 Kliknij aby kupić »

TP-LINK-ARCHER-C6-AC1200TP-Link posiada w swojej ofercie bardzo różnorodne routery – i to zarówno te tańsze (przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników), jak i z górnej półki cenowej, które na pewno zadowolą nawet profesjonalistów. Opisywany przez nas router TP-Link Archer C6 AC1200 należy do sprzętów przystępnych cenowo, a jednocześnie charakteryzuje się bardzo przyzwoitymi parametrami.

Jedną z najważniejszych cech, jaką posiada router Archer C6 jest to, iż rozgłasza on dwie oddzielne sieci Wi – Fi – jedna w paśmie 2,4 GHz (do 300 Mb/s), a druga 5 GHz (do 867 Mb/s). W praktyce oznacza to, iż urządzenie zapewnia połączenia bezprzewodowe o bardzo wysokiej jakości (ich łączna przepustowość to 1200 Mb/s). Jakie ma to znaczenie w codziennym korzystaniu z routera? Otóż urządzenie Archer C6 AC1200 umożliwia wykorzystywanie określonego pasma w zależności od konkretnych potrzeb – na przykład pasmo 2,4 GHz (które i tak przewyższa możliwości innych routerów w tym standardzie) może być użyte do przeglądania stron internetowych lub korzystania z poczty mailowej, natomiast pasmo 5 GHz można zarezerwować do gier online lub transmisji video w jakości HD. Takie jednoczesne korzystanie z dwóch dedykowanych sieci bezprzewodowych jest bardzo praktyczne. A jeżeli do tego dodamy ogromny plus w postaci możliwości kilkukrotnego zwielokrotnienia szybkości, w stosunku do standardowych połączeń Ethernet, to otrzymujemy naprawdę dobry sprzęt.

Jak to jest możliwe? Otóż TP-Link C6 posiada jeden gigabitowy port WAN i cztery gigabitowe porty LAN. Zatem nie dziwi fakt, iż użytkownicy tego routera są pod dużym wrażeniem jego możliwości. A to jeszcze nie wszystko, co oferuje router TP-Link Archer AC1200 w zakresie szybszego i lepszego jakościowo Wi-Fi. Model C6 wyposażony jest w technologię MU – MIMO 2×2, która pozwala na jednoczesną komunikację z dwoma urządzeniami (i zwiększenie jej wydajności). Jednocześnie – co na pewno docenią bardziej zaawansowani użytkownicy – router może posłużyć do rozbudowy sieci (dzięki możliwym trybom pracy jako Bridge lub AP).

Dwupasmowa sieć, gigabitowe porty i technologia MU – MIMO 2×2 to oczywiście niejedyne zalety, jakimi charakteryzuje się router TP-Link AC1200. Dodatkowo warto podkreślić fakt, iż omawiany model posiada aż pięć anten – jedną wewnętrzną i cztery zewnętrzne. Dzięki takiej ilości anten (i ich wysokiej wydajności) router TP-Link AC1200 zapewnia sygnał Wi – Fi w całym domu (i to bez względu na to, czy użytkownik siedzi na kanapie w salonie, czy też wypoczywa na balkonie lub tarasie). Tak doskonały zasięg sygnału router TP-Link zawdzięcza temu, iż jest wyposażony w mocny chipset.

Dobra jakościowo specyfikacja techniczna jest uzupełniona kilkoma dodatkami, które sprawiają, iż korzystanie z routera jest elastyczne, wygodne i bardzo proste. Tutaj warto wspomnieć o technologii OneMesh, pozwalającą stworzyć jednolitą sieć mesh, której zasięg obejmuje całą powierzchnię domu lub mieszkania (podłączenie wzmacniacza sygnału z obsługą OneMesh do routera to gwarancja niezawodności i nieprzerwanego działania sieci Wi-Fi). Oprócz tego urządzenie umożliwia korzystanie z sieci VPN (zapewniającej anonimowość w sieci) oraz z alternatywnego oprogramowania Open WRT (które w znaczący sposób zwiększa funkcjonalność urządzenia). Rodzice mają natomiast możliwość zastosowania blokady rodzicielskiej, która ułatwia kontrolę nad tym, jakie strony w Internecie są odwiedzane przez ich pociechy. Dodatkowym bonusem jest łatwa i bardzo intuicyjna instalacja i obsługa. Dużym wsparciem jest bezpłatna aplikacja Tether, która pomaga skonfigurować urządzenie i dostosować wszystkie ustawienia sieci.

Router TP-Link Archer C6 AC1200 to urządzenie, które za niewygórowaną cenę oferuje naprawdę duże możliwości. Nie jest jednak pozbawiony wad – największa z nich to brak portu na kartę SIM oraz portu USB, który umożliwia choćby podłączenie drukarki w sposób przewodowy lub dysku twardego, który mógłby pełnić funkcję małego serwera. Jednak pomimo tych minusów na pewno jest to model, którym warto się zainteresować. Do codziennego użytku domowego czy małego biura sprawdzi się doskonale.

TP-Link #UNBOXING & Quick Set-Up | Archer C6

Router TP-LINK ARCHER C6 AC1200 to najczęściej wybierany router WiFi wśród użytkowników

TP-LINK ARCHER C6 AC1200

Zalety

Zalety
 • Rozgłaszanie dwóch oddzielnych sieci WiFi 2,4 GHz i 5 GHz
 • Bardzo wysoka łączna przepustowość (1200 Mb/s)
 • 5 anten o wysokiej wydajności zapewniają doskonały zasięg w całym domu
 • Technologia MU-MIMO 2×2 umożliwia jednoczesną komunikację między dwoma urządzeniami
 • Możliwość rozbudowy sieci dzięki trybom AP i Bridge
 • Gigabitowe porty WAN i LAN
 • Łatwa konfiguracja dzięki aplikacji Tether
 • Zapewniona anonimowość w sieci dzięki serwerowi OpenVPN
 • Kontrola rodzicielska
 • Możliwość korzystania z alternatywnego oprogramowania OpenWRT

Wady

Wady
 • Brak portu na kartę SIM
 • Brak portu USB

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

2. Huawei B525S-23A Kliknij aby kupić »

Huawei-B525S-23ARouter Huawei B525S-23A to modem 4G/LTE , który według zapewnień producenta przypadnie do gustu profesjonalistom, którzy od takiego urządzenia wymagają świetnych parametrów technicznych, solidności, funkcjonalności i niezawodności. I chociaż indywidualne oczekiwania w stosunku do routerów to rzecz bardzo subiektywna, to jedno na pewno trzeba przyznać – router B525S wyróżnia się na tle konkurencji. I co warte podkreślenia – sprawdzi się nie tylko w warunkach domowych, ale także w firmach i niewielkich zakładach pracy.

Jedną z podstawowych zalet, które charakteryzują router Wi-Fi Huawei to doskonałe parametry techniczne i jego funkcjonalność. Tutaj przede wszystkim warto zwrócić uwagę na slot do karty SIM umożliwiający korzystanie z połączeń sieci 4G LTE, a prędkość, jaką oferuje przy takim połączeniu to aż 300 Mb/s (co sprawia, że przeglądanie stron, oglądanie filmów, wysyłanie plików czy korzystanie z różnorodnych komunikatorów jest bezproblemowe i bezawaryjne). Co więcej – dzięki możliwości korzystania ze standardów Wi-Fi 802.11 ac prędkość Internetu stacjonarnego może sięgnąć nawet 1300 Mb/s. Takie wartości naprawdę robią wrażenie, a świetna jakość i szybkość sygnału to jeszcze nie wszystko, co ma do zaoferowania router Huawei B525S-23A.

Dodatkowo urządzenie zapewnia dwojaki dostęp do sieci – przez kabel oraz bezprzewodowo – to drugie jest możliwe dzięki kompatybilności z wieloma standardami połączeń – na przykład EDGE, GPRS, HSDPA, HSPA, HSPA +DC, HSPA+, HSUPA, LTE czy UMTS). Jednocześnie do sieci może być podłączonych aż 64 użytkowników (po 32 na jedno pasmo), co sprawia, że urządzenie to świetnie sprawdzi się w małych biurach i z pewnością nie zostanie przeciążone. Modem Huawei B525S-23A pozwala także stworzyć własną sieć lokalną – na potrzeby domu, biura, sklepu lub gabinetu. Wszystko to jest możliwe dzięki doskonałemu sygnałowi oraz dużemu zasięgowi.

Router B525S-23A – oprócz doskonałych parametrów technicznych – charakteryzuje się też wieloma udogodnieniami, które jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność urządzenia firmy Huawei. Router B525S obsługuje dwie częstotliwości (2,4 oraz 5 GHz), posiada dwa złącza na dodatkowe anteny zewnętrzne, jest wyposażony w cztery porty LAN (umożliwiające podłączenie przewodowo czterech dodatkowych urządzeń), posiada port USB (który przydaje się do podłączenia drukarki), umożliwia anonimowe “przebywanie” w Internecie (dzięki możliwości skonfigurowania VPN) oraz oferuje korzystanie z oprogramowania Open WRT (które zwiększa praktyczne możliwości urządzenia). Dzięki tym wszystkim cechom użytkownik zyskuje bardzo praktyczny modem, który sprawdzi się bez względu na okoliczności.

Ważną zaletą urządzenia Huawei 525S jest także wysoki poziom bezpieczeństwa. Producent zadbał nie tylko o szereg zabezpieczeń, które uniemożliwiają nieuprawniony dostęp z zewnątrz (na przykład firewall, dostęp za pomocą kodu PIN, filtrowanie adresów MAC czy weryfikowanie użytkownika), ale także o wszystkie niezbędne szyfrowania w postaci WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK czy WPS. Taki poziom zabezpieczeń czyni urządzenie jednym z najlepszych na rynku.

Czym jeszcze wyróżnia się router domowy Huawei B525S-23A? Użytkownicy podkreślają szybką, prostą i intuicyjną konfigurację (z opcją “szybkiej konfiguracji” dla mniej zaawansowanych) oraz elegancki i nieszablonowy design (który pasuje do wielu stylistyk wnętrz). Jednocześnie podkreślają, iż jest to urządzenie drogie i trudno dostępne (można go kupić jedynie w kilku sklepach internetowych). Jednak pomimo tych mankamentów warto się nim zainteresować, gdyż na pewno spełni oczekiwania nie tylko standardowych użytkowników Internetu, ale także profesjonalistów, którzy od modemu oczekują czegoś znacznie więcej niż zwykłego korzystania z sieci. A ten modem na pewno to zapewnia.

Huawei B525S-23A

Zalety

Zalety
 • Slot na kartę SIM umożliwia korzystanie z sieci 4G LTE
 • Dzięki standardowi WiFi 802.11ac prędkość Internetu sięga nawet 1300 Mb/s
 • Kompatybilny z wieloma standardami połączeń bezprzewodowych
 • Nowoczesny i elegancki design
 • Wyposażony w port USB, do którego można podłączyć drukarkę lub dysk przenośny
 • Szeroki system zabezpieczeń (firewall, autentykacja użytkownika czy dostęp za pomocą kodu PIN)
 • Zapewniona anonimowość w sieci dzięki serwerowi OpenVPN
 • Możliwość jednoczesnej obsługi nawet 64 użytkowników
 • Możliwość korzystania z alternatywnego oprogramowania OpenWRT
 • Nakłuwacz w zestawie

Wady

Wady
 • Wysoka cena – jest to najdroższy router w naszym zestawieniu
 • Niska dostępność – router można kupić w zaledwie kilku sklepach internetowych

Kup na Morele.net Kup na Allegro

 

3. Totolink A3002RU V2 Kliknij aby kupić »

Totolink-A3002RU-V2Router Totolink A3002RU V2 to funkcjonalne i praktyczne urządzenie, które – pomimo niewygórowanej ceny – na pewno przypadnie do gustu wielu użytkowników. Jego podstawowymi zaletami są dobre parametry techniczne, stosunkowo wysoka funkcjonalność, niska cena i wiele przydatnych udogodnień. I chociaż nie posiada wielu funkcji dostępnych w droższych urządzeniach, to na pewno znajdzie wielu zwolenników.

Router Totolink charakteryzuje się bardzo przyzwoitymi parametrami, które czynią z niego sprzęt na naprawdę dobrym poziomie. Co oferuje omawiamy modem? Tutaj warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech:

 • dwa pasma częstotliwości (2,4 oraz 5 GHz),
 • cztery anteny zewnętrzne (które nie tylko gwarantują równomierny sygnał w całym domu lub mieszkaniu, ale także zapewniają stabilne połączenie z Internetem na najwyższej możliwej prędkości),
 • wbudowany procesor 1 GHz o bardzo wysokiej wydajności (który zapewnia szybsze przetwarzanie danych, poprawia wydajność transmisji bezprzewodowej oraz znacząco zwiększa jej zasięg).

Dodatkowo router Totolink A3002RU V2 zapewnia podwójne połączenie z siecią (bezprzewodowe w zaawansowanym standardzie 802.11ac Wave 2 oraz przewodowe obsługiwane dzięki Gigabit Ethernet) i właśnie to drugie połączenie zasługuje na szczególną uwagę. Dlaczego? Otóż router Totolink A3002RU jest wyposażony w gigabitowe porty WAN i LAN, które oferują większe możliwości strumieniowania podczas połączeń kablowych. Dzięki temu można do niego podłączyć nie tylko komputer stacjonarny, ale także telewizor lub konsolę do gry. Sama prędkość też jest na wysokim poziomie – modem zapewnia przepustowość na poziomie 1200 Mb/s. Wyposażenie urządzenia w technologię MU-MIMO dodatkowo pomaga zwiększyć prędkość Wi-Fi (jest to możliwe dzięki jednoczesnemu wysyłaniu i odbieraniu kilku strumieni danych pomiędzy urządzeniami bezprzewodowymi). Dzięki temu Totolink 3002RU zapewnia bardzo wydajny dostęp do Internetu.

Modem firmy Totolink – oprócz dobrych wartości technicznych – charakteryzuje się też sporą funkcjonalnością. Router posiada port USB (umożliwiający podłączenie urządzenia zewnętrznego – na przykład drukarki lub dysku), zabezpieczenia transmisji (w postaci WEP, WPA, WPA2 i WPA/WPA2), przycisk WPS (umożliwiający szybkie połączenie się z Wi-Fi), funkcję VLAN (do konfiguracji IPTV i pozostałych usług internetowych) oraz opcję WDS (która umożliwia łatwe rozszerzenie sieci bezprzewodowej). Jednocześnie router oferuje kilka trybów pracy (na przykład AP, WISP czy Repeater), które można dostosować do warunków otoczenia i aktualnych potrzeb użytkownika.

Wszystkie wymienione wyżej zalety uzupełnia jeszcze jeden plus. Otóż router Totolink A3002RU ac 1200 charakteryzuje się bardzo prostą konfiguracją, którą można przeprowadzić przy użyciu telefonu komórkowego. Tak naprawdę wystarczy kilka chwil, aby stworzyć sieć dostosowaną do indywidualnych upodobań.

Mówiąc o niewątpliwych zaletach modemu Totolink warto też wskazać na kilka mankamentów tego urządzenia. Wśród nich należy wymienić brak portu na kartę SIM (co uniemożliwia korzystanie z Internetu sieci komórkowej), brak VPN (zapewniającego anonimowość w sieci) oraz brak możliwości korzystania z oprogramowania Open WRT (którego głównym zadaniem jest zwiększanie funkcjonalności modemu). Jednak wymienione minusy nie przekreślają przydatności i praktyczności urządzenia Totolink. Modem ten – niedrogi, funkcjonalny i o dobrych parametrach technicznych – na pewno sprawdzi się w wielu domach.

Totolink A3002RU V2

Zalety

Zalety
 • Obsługa standardu 802.11ac Wave 2 zapewnia przepustowość Internetu na poziomie 1200 Mb/s
 • Wysokiej jakości połączenia przewodowe w standardzie Gigabit Ethernet
 • 4 wydajne dookólne anteny
 • Wbudowany procesor o taktowaniu 1 GHz, przyspieszający przetwarzanie danych przez router
 • Gigabitowe porty WAN I LAN
 • Wiele trybów pracy (brama sieciowa, Access Point, WISP czy repeater)
 • Mechanizm MU-MIMO pozwalający zwiększyć prędkość WiFi
 • Rozgłaszanie dwóch oddzielnych sieci WiFi 2,4 GHz i 5 GHz
 • Port USB, do którego można podłączyć drukarkę lub dysk przenośny

Wady

Wady
 • Brak serwera VPN, który zapewniałby anonimowe przeglądanie sieci
 • Brak portu na kartę SIM
 • Brak możliwości korzystania z alternatywnego oprogramowania OpenWRT

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

4. NetGear AC1200 (R6220) Kliknij aby kupić »

NetGear-AC1200-R6220Router NetGear AC1200 (R6220) to jeden z najbardziej zaawansowanych modemów, który charakteryzuje się szybkością i stabilnością połączenia, bezpieczeństwem, wieloma udogodnieniami oraz kilkoma nowinkami technologicznymi, które na pewno spodobają się miłośnikom nowych i ciekawych rozwiązań w świecie Internetu.

Router Wi-Fi NetGear – podobnie jak większość modemów w tym standardzie – charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. W przypadku tego urządzenia warto zwrócić uwagę na szybkość sygnału i jego zasięg. Tutaj producent wykorzystuje nowoczesny standard 11 ac, który zapewnia prędkość transmisji na poziomie 300 + 867 Mb/s. Praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie połączeń Gigabit (i to zarówno do transmisji bezprzewodowej, jak i przewodowej), które zapewniają bezproblemowe oglądanie filmów, granie w gry czy standardowe surfowanie po sieci. Natomiast zastosowanie potężnych anten i wzmacniaczy zapewnia zasięg w całym domu (bez względu na jego wielkość i kształt).

Router NetGear R6220 charakteryzuje się solidnością i niezawodnością. Wpływ na to ma zastosowanie nowoczesnych technologii – równoczesna praca w dwóch pasmach (co zapewnia mniejsze zakłócenia i umożliwia lepszą komunikację urządzeń wyposażonych w Wi-Fi) oraz funkcja QoS (zapewniająca płynne przesyłanie oraz odbieranie danych – na przykład podczas grania lub oglądania filmów). Wszystko to sprawia, iż urządzenie firmy NetGear doskonale sprawdzi się w dużych domach, gdzie ilość urządzeń podłączonych do sieci jest bardzo duża.

Świetne parametry techniczne to oczywiście niejedyne zalety, jakie posiada router NetGear R6220. Na uwagę zasługuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa – z jednej strony modem wyposażony jest w zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej (WPA i WPA2), a z drugiej w kontrolę rodzicielską (która pozwala filtrować treści internetowe na podstawie konkretnych profilów lub urządzeń). Ciekawym rozwiązaniem jest także gościnny dostęp do sieci, który umożliwia korzystanie gościom z domowego Internetu dzięki osobnemu dostępowi.

Co jeszcze oferuje firma NetGear? Router AC1200 posiada bardzo rozbudowane dodatkowe funkcje. Urządzenie umożliwia udostępnianie zasobów w sieci oraz bezprzewodowe drukowanie – jest to możliwe dzięki funkcji DLNA (umożliwiającej korzystanie ze swoich plików na telewizorach, odtwarzaczach lub konsolach wyposażonych w tą funkcję) oraz drukarce ReadySHARE (która działa w sposób bezprzewodowy). Dodatkowo modem NetGear umożliwia korzystanie z oprogramowania Open WRT, które jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność urządzenia.

Zaawansowana technologia urządzenia nie wpływa na łatwość instalacji i konfiguracji. Można to zrobić w zaledwie kilka minut (z komputerów, tabletów lub telefonów komórkowych). Firma NetGear zadbała także o możliwość monitorowania i ewentualnej naprawy sieci (dzięki aplikacji NETGEAR genie®) oraz oszczędność energii (modem posiada wyłącznik urządzenia i sieci Wi-Fi).

Czy tak zaawansowany technologicznie router ma jakieś wady? Jest ich kilka – na przykład brak portu na kartę SIM czy brak VPN (który zapewnia anonimowość w sieci). Dodatkowo niektórzy użytkownicy wskazują na dość wysoką cenę urządzenia (zwłaszcza w porównaniu z innymi modemami o podobnym standardzie). Jednak w tym przypadku cena idzie w parze z jakością – i dlatego warto rozważyć zakup właśnie tego routera.

NetGear AC1200 (R6220)

Zalety

Zalety
 • Standard 11ac zapewnia prędkość transmisji do 300+867 Mbps
 • Wydajne anteny zapewniają idealny zasięg WiFi nawet w dużych domach
 • Funkcja QoS zapewnia płynne przesyłanie danych
 • Port USB, do którego można podłączyć drukarkę lub dysk przenośny
 • Prosta instalacja i konfiguracja
 • Aplikacja NETGEAR genie® umożliwiająca monitorowanie, kontrolę i naprawę sieci domowej
 • Wyłącznik zasilania urządzenia i WiFi – wygodna oszczędność energii
 • Kontrola rodzicielska
 • Gościnny dostęp do sieci
 • Możliwość korzystania z alternatywnego oprogramowania OpenWRT

Wady

Wady
 • Brak portu na kartę SIM
 • Brak serwera VPN, który zapewniałby anonimowe przeglądanie sieci
 • Stosunkowo wysoka cena

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

5. Xiaomi Mi 4A Kliknij aby kupić »

Xiaomi-Mi-4ABezprzewodowy modem Xiaomi Mi Router 4A na pewno przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Do jego największych zalet trzeba zaliczyć solidne parametry techniczne, niezawodność, prosty i elegancki design oraz niską cenę (jest to jeden z najtańszych modemów dostępnych w tym standardzie). Nie dziwi zatem fakt, iż router Xiaomi cieszy się sporą popularnością.

Czym wyróżnia się produkt marki Xiaomi? Router A4 posiada bardzo przyzwoite parametry techniczne. W tym przypadku warto wspomnieć o tym, iż urządzenie działa w technologii 802.11 ac, która umożliwia uzyskanie prędkości do 1200 Mb/s i zwiększa zasięg działania Wi-Fi. Dodatkowo producent wyposażył modem do pracy w dwie częstotliwości – 2,4 oraz 5 GHz (które można dopasowywać w zależności od konkretnych potrzeb). Takie parametry są możliwe do osiągnięcia dzięki wydajnemu procesorowi oraz czterem antenom (zapewniającym nie tylko stabilny sygnał w całym domu, ale także świetną wydajność – 5 dBi dla pasma 2,4 GHz oraz 6 dBi dla częstotliwości 5 GHz). Wszystko to jest uzupełnione otworami wentylacyjnymi na tylnej ściance urządzenia, które zapewniają odpowiednią temperaturę modemu (i chronią przed jego przegrzaniem), a tym samym gwarantują stabilną pracę routera.

Router Wi-Fi Xiaomi – podobnie jak większość tego typu modemów – jest wyposażony w wiele funkcjonalnych udogodnień. Na uwagę zasługuje duża pojemność pamięci flesh (co umożliwia jednoczesne podpięcie aż 128 urządzeń) oraz porty Gigabit (jeden WAN oraz dwa LAN). Oprócz tego Xiaomi Router 4A posiada zintegrowany wzmacniacz sygnału, inteligentny algorytm korekcji błędów (który zapewnia poprawę słabego sygnału) czy możliwość ustawienia czasu pracy urządzenia w sieci. Dodatkowo modem umożliwia korzystanie z oprogramowania Open WRT (co daje szansę na zwiększenie jego funkcjonalności) oraz wsparcia IPV6 (który ma większą przestrzeń adresową, a tym samym zapewnia lepszy dostęp do zasobów uniwersyteckich lub edukacyjnych), a to wszystko zawiera się w kompaktowej i bardzo stylowej konstrukcji. Router Xiaomi 4 pasuje do każdej przestrzeni, a zastosowanie białego plastiku zapobiega powstawaniu nieestetycznych odcisków palców.

Dobra specyfikacja techniczna i wielość różnorodnych funkcji to nie jedyne zalety, jakimi charakteryzuje się produkt firmy Xiaomi. Router 4 zapewnia również wielopoziomową ochronę – od różnorodnych mechanizmów zabezpieczających, poprzez odpowiednie szyfrowanie, aż po kontrolę rodzicielską, a przy tym jest prosty i niezwykle intuicyjny w obsłudze.

O właściwe funkcjonowanie modemu pomagają zadbać diody LED (które informują o stanie urządzenia i ewentualnej awarii) oraz aplikacja Mi Wi-Fi, która pozwala sprawdzić stan urządzenia, ustawić czas wyłączenia czy zablokować nieznanych użytkowników (i to wszystko w sposób zdalny). Takie “nadzorowanie” urządzenia pozwala mieć nad nim całkowitą kontrolę.

Modem Xiaomi Mi Router 4A – pomimo wielu zalet i ciekawych rozwiązań – nie jest pozbawiony pewnych wad. Tutaj warto wspomnieć o tym, iż urządzenie nie posiada portu USB oraz portu na kartę SIM (co na pewno zmniejsza jego funkcjonalność). Jednocześnie niektórzy użytkownicy zauważają, iż router posiada jedynie dwa port LAN, co bardzo ogranicza ilość urządzeń, które można do niego podłączyć w sposób przewodowy. Jednak trzeba tu podkreślić, iż modem charakteryzuje się naprawdę niską ceną, co na pewno rekompensuje brak niektórych opcji i udogodnień. W związku z tym doskonale sprawdzi się w codziennym korzystanie z bezprzewodowego Internetu.

Xiaomi Mi 4A

Zalety

Zalety
 • Niska cena – najtańszy router WiFi w zestawieniu
 • Stylowa i kompaktowa konstrukcja
 • Dzięki standardowi WiFi 802.11ac prędkość Internetu sięga nawet 1200 Mb/s
 • Rozgłaszanie dwóch oddzielnych sieci WiFi 2,4 GHz i 5 GHz
 • 4 wielokierunkowe anteny zapewniają doskonałą wydajność sygnału
 • Zdalna kontrola routera z poziomi aplikacji Mi WiFi
 • 128MB pamięci flash pozwala na jednoczesne podłączenie nawet 128 urządzeń
 • Szereg systemów zabezpieczających
 • Możliwość korzystania z alternatywnego oprogramowania OpenWRT
 • Wsparcie IPV6
 • Kontrola rodzicielska

Wady

Wady
 • Brak portu USB
 • Brak slotu na kartę SIM
 • Tylko dwa porty LAN – ograniczają ilość podłączonych urządzeń “po kablu”

Kup na Komputronik.pl Kup na Allegro