Jakie słuchawki gamingowe wybrać? Ranking słuchawek dla graczy

Aktualizacja: Czerwiec 2020

Słuchawki gamingowe to jedno z tych urządzeń, które służą zapewnieniu maksymalnych wrażeń z rozgrywki. Zostały skonstruowane tak, aby odpowiadać na wszystkie potrzeby graczy, zarówno profesjonalnych gamerów, jak i amatorów-hobbystów. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając słuchawki dla graczy? Wybrać model przewodowy czy bezprzewodowy? Postawić na słuchawki gamingowe z mikrofonem czy bez mikrofonu? Artykuł poradnikowy odpowie na każde z tych pytań, a ranking słuchawek gamingowych zawiera propozycje modeli, które cieszą się najlepszą opinią użytkowników.

Wybierając słuchawki dla graczy, pod uwagę należy brać ich dwie podstawowe cechy: jakość dźwięku oraz wygodę użytkowania. Na to, jak dobrą reprodukcję zapewnią słuchawki, wpływają następujące parametry:

 • częstotliwość,
 • impedancja,
 • średnica przetworników,
 • poziom dynamiki,
 • opcje dźwięku (dźwięk przestrzenny, system redukcji szumów).

Z kolei na wygodę podczas wielogodzinnej rozgrywki, składają się następujące cechy sprzętu:

 • konstrukcja pałąka,
 • wykończenie,
 • waga,
 • długość przewodu.

Ważnym elementem słuchawek gamingowych, jest mikrofon. Także to urządzenie powinno wykazywać odpowiednio zoptymalizowane parametry. W przypadku mikrofonu, istotne są następujące czynniki:

 • typ,
 • częstotliwość,
 • czułość.

Dla osób, które nie śledzą każdej nowinki w temacie słuchawek dla gamerów, pojęcia te mogą wydawać się obce i niezrozumiałe. Nie ma obaw, nasz ranking słuchawek gamingowych oraz poniższy poradnik dokładnie wyjaśnia znaczenie poszczególnych terminów i wskazuje optymalny zakres parametrów technicznych. Szczegółowe zestawienie polecanych modeli, pomoże szerzej wytłumaczyć te kryteria, aby dokonać trafnego, spełniającego indywidualne wymogi zakupu.

 1. HyperX Cloud Alpha
 2. SteelSeries Arctis 7
 3. Logitech G PRO X
 4. Razer Kraken Pro V2
 5. Genesis H59
 6. Poradnik wyboru słuchawek gamingowych

Porównanie najlepszych słuchawek gamingowych:

ModelCenaCzęstotliwość [Hz]Impedancja [Ω]Średnica przetworników [mm]Poziom dynamiki [dB]Dźwięk przestrzennyWaga [g]Długość przewodu [m]Typ mikrofonuCzęstotliwość mikrofonu [Hz]Czułość mikrofonu [dB]Redukcja szumów
HyperX Cloud AlphaSprawdź cenę »13 – 27000655098NIE2981,3 + 2jednokierunkowy50 – 18000-43TAK
SteelSeries Arctis 7Sprawdź cenę »20 – 20000324098TAK (7.1)2811,2dwukierunkowy100 – 6500-48TAK
Logitech G PRO XSprawdź cenę »20 – 20000355098TAK (7.1)3201,5 + 2jednokierunkowy100 – 10000brak danychTAK
Razer Kraken Pro V2Sprawdź cenę »12 – 280003250118NIE3221,3 + 2jednokierunkowy100 – 10000-38brak danych
Genesis H59Sprawdź cenę »20 – 200003240107NIE2401,5 + 1brak danych100 – 10000-60TAK

Najlepsze słuchawki gamingowe – Ranking słuchawek dla graczy 2020

 

1. HyperX Cloud Alpha Kliknij aby kupić »

HyperX-Cloud-AlphaHyperX powstał w 2002 roku, jako oddział rozwijający linię wysokowydajnych produktów firmy Kingston Technology. Dzisiaj to synonim wydajności oraz niezawodności, ale także sponsor ponad 20 drużyn gamingowych z całego świata i imprez Intel Extreme Masters oraz Dreamhack. Nie mogło, więc zabraknąć modelu HyperX Cloud Alpha w naszym zestawieniu najlepszych słuchawek gaminowych.

Gra to często taktyka, która wymaga pełnego skupienia i najlepszego sprzętu. Z myślą o tym, powstały słuchawki HyperX Cloud Alpha z przełomową, dwukomorową konstrukcją. Jak to dokładnie działa? Przetwornik to element, który przekształca sygnał audio na fale dźwiękowe. Środek kopuły membrany (czyli podzespołu przetwornika) generuje tony wysokie, szczyt reprodukuje dźwięki średnie, natomiast krawędź membrany odpowiedzialna jest za tony basowe. Większość słuchawek posiada tradycyjny układ, w którym przetworniki mieszają wszystkie te dźwięki w jednej komorze. Może to powodować, że tony basowe zagłuszą pozostałe dźwięki, czyli będą niewyraźne. HyperX Alpha zaprojektowała i wykorzystała system dwukomorowy, który oddziela niskie tony od średnich i wysokich. Dwukomorowe przetworniki zapewniają też lepszą separację dźwięków oraz mniejszą ilość zniekształceń. Co więcej, stosunkowo duża szerokość przetworników (50 mm) w porównaniu do większości słuchawek dostępnych na rynku, pozwala na dokładne pokrycie uszu, dzięki czemu straty odsłuchu są niwelowane do minimum.

Perfekcyjny i głęboki dźwięk ułatwia uzyskać także szeroki zakres częstotliwości: 13 Hz – 27 000 Hz. Wspomniany zakres tak zwanego pasma przenoszenia, to parametr, który wskazuje jak wysokie i niskie dźwięki, mogą odtworzyć słuchawki. Na rynku przeważają sprzęty o zakresie 20 do 20 000 Hz, jednak słuchawki gamingowe HyperX Cloud Alpha go przekraczają, przez co można te dźwięki wręcz „poczuć”, a nie tylko usłyszeć.

Kolejny ważny aspekt, jaki należy poruszyć to poziom impedancji, który w przypadku Cloud Alpha wynosi 65 Ω. Co to oznacza dla użytkownika? Impedancja to wartość wyrażana w omach, wskazująca, jaki opór elektryczny stawiają cewki głośników słuchawkowych. Ujmując to prościej, odpowiada za głośność słuchawek oraz klarowność dźwięku. Im więcej omów, tym słuchawki są bardziej odporne na wszelkie szumy, aczkolwiek będą brzmiały nieco ciszej. Przy niższym poziomie impedancji, słuchawki będą bardziej podatne na szumy oraz uszkodzenia, ale za to będą również głośniejsze.

Jedyna wada, którą można zarzucić, to brak wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1, odpowiadającego za efekt otaczania użytkownika odgłosami ze wszystkich stron, aczkolwiek recenzje użytkowników i graczy utrzymują, iż pomimo tego przestrzenność dźwięku nadal stoi na bardzo wysokim poziomie.

Jest jeszcze jeden element, który ma w pewnym stopniu równie duży wpływ na odbiór dźwięków, a mianowicie mikrofon. Zakres częstotliwości, które rejestruje to aż 50 do 18000 Hz. Ponadto, jest bardzo czuły (-43 dB), a jego jednokierunkowa budowa, umożliwia nagranie wyłącznie głosu bez pogłosów otoczenia. Aby mikrofon wyciszyć lub wyregulować głośność, wystarczy użyć zintegrowanego z przewodem (w oplocie) pilota. Istnieje także możliwość odłączenia przewodu oraz mikrofonu i umieszczenia ich w pokrowcu.

Cały zestaw Cloud Alpha posiada certyfikaty TeamSpeak™ (komunikator głosowy VoIP, służący do grupowego prowadzenia rozmów głosowych i tekstowych, a także sprawnego przesyłania plików) i Discord (specjalny komunikator głosowy stworzony z myślą o graczach, dostępny dla użytkowników komputerów osobistych i urządzeń mobilnych), które są gwarancją komunikacji pozbawionej zakłóceń. Poza tymi innowacyjnymi technikami producent chciał zapewnić swoim odbiorcom także komfort użytkowania. Dlatego HyperX wyposażone są w dusze nauszniki, wyściełane miękką oraz sprężystą imitacją skóry. Kilkugodzinne rozgrywki przed komputerem staną się jeszcze większą przyjemnością niż dotychczas. Natomiast szeroki pałąk z aluminium, pozwoli cieszyć się urokami tego sprzętu szerszej grupie graczy, którzy dotąd mogli mieć problem z wybraniem sobie idealnie dopasowanego zestawu słuchawkowego. Preferujesz rozgrywki na PS4™ czy Xbox One™? Alpha współpracuje ze wszystkim urządzeniami wyposażonymi w gniazdo Mini-Jack 3,5 mm.

Podsumowując, produkty HyperX to odpowiedź na największe wymagania profesjonalnych graczy, która pomoże w osiągnięciu przewagi nad przeciwnikiem oraz gwarantuje zwycięstwo w najtrudniejszych zmaganiach.

HyperX Cloud Alpha - Słuchawki na które warto było czekać!

Słuchawki gamingowe HyperX Cloud Alpha to najczęściej wybierane słuchawki do grania wśród graczy komputerowych

HyperX Cloud Alpha

Zalety

Zalety
 • Dwukomorowe przetworniki HyperX
 • Wyścielone miękką i sprężystą imitacją skóry
 • Odłączany mikrofon
 • Redukcja szumów potwierdzona certyfikatem TeamSpeak™ i Discord
 • Współpracuje z komputerami, PS4™, Xbox One™ i innymi urządzeniami wyposażonymi w gniazdo 3,5 mm
 • Najwyższy poziom impedancji w zestawieniu (65 Ω)
 • Bardzo szeroki (drugi najszerszy w zestawieniu) zakres częstotliwości (13 – 27000 Hz)
 • Szerokie przetworniki (50 mm) – gwarantujące dokładne pokrycie uszu
 • Bardzo szeroki zakres częstotliwości rejestrowany przez mikrofon (50 – 18000 Hz)
 • Stosunkowo czuły mikrofon (-43 dB)

Wady

Wady
 • Brak wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

2. SteelSeries Arctis 7 Kliknij aby kupić »

SteelSeries-Arctis-7Duńska firma SteelSeries jest jednym z czołowych producentów akcesoriów komputerowych, a także sponsorem wielu e-sportowych drużyn. Dlatego ich słuchawki Arctis 7 są dobrze znane wśród profesjonalnych graczy, zbierając niemal same pozytywne opinie. Sprawdźmy, za co użytkownicy pokochali ten sprzęt.

SteelSeries Arctis 7 to przede wszystkim wysoka jakość dźwięku, którą osiągnięto, dzięki zastosowaniu kilku wyjątkowych technologii. Pierwsza z nich została opracowana wraz z DTS Headphone:X – jest to system dźwięku przestrzennego 7.1. Obie firmy stworzyły całkowicie nowy algorytm, który został specjalnie zaprojektowany dla tego modelu. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikom w trakcie gry stwierdzić, gdzie w danej chwili znajduje się przeciwnik, z której strony pojawił się określony odgłos. Pozwala to także wejść graczowi na zupełnie nowy poziom, szlifując elementy taktyki oraz szybkość reakcji.

Słuchawki SteelSeries Arctis 7 to także idealne i naturalne odtworzenie wszelkich dźwięków występujących w grze, nie tylko wybuchów czy eksplozji. Jest to możliwe dzięki przetwornikom SteelSeries S1, których firma używa również we wszystkich swoich najlepszych, ale i najdroższych produktach. Aczkolwiek są one trochę mniejsze niż w większości słuchawek w zestawieniu, bo jedynie 40 mm, więc u niektórych użytkowników może nie pokrywać uszu w całości.

Słuchawki bezprzewodowe SteelSeries Arctis 7 mają zasięg pracy do 12 metrów, a dzięki wbudowanej baterii jego praca trwa nawet do 24 godzin. W trakcie rozgrywki można podłączyć je pod port USB, aby rozpocząć ładowanie. Nie ma obawy o opóźnienia w przekazie sygnału, gdy masz ostatnie sekundy na podjęcie decydującego ruchu w grze. Łączność 2.4 G w połączeniu z systemem „lag-free” gwarantuje klarowny i stabilny odbiór dźwięku, także w trybie multiplayer.

Impedancja opisana szerzej w poprzednim modelu jest na poziomie 32 omów. Jest to niższa wartość w porównaniu do poprzednika, ale nadal zapewniająca odporność na ewentualnie występujące szumy. Zaś pasmo przenoszenia, czyli parametr wskazujący jak wysokie i niskie dźwięki, są w stanie odtworzyć słuchawki, to standardowy zakres wynoszący 20 – 20000 Hz.

Do tej pory stałeś/aś przed dylematem co jest ważniejsze – komunikacja drużynowa czy epicka ścieżka dźwiękowa? Teraz już nie musisz wybierać, ponieważ funkcja USB ChatMix, w którą są wyposażone słuchawki, odpowiednio balansuje głośność czatu z pozostałymi efektami dźwiękowymi. A jeśli o komunikacji mowa, to nie można pominąć mikrofonu. Słuchawki gamingowe SteelSeries wyposażono w autorski, dwukierunkowy mikrofon ClearCast, który wykorzystuje proximity effect (tzw. efekt zbliżenia), polegający na uwydatnieniu niskich tonów w przypadku zbliżenia źródła dźwięku do mikrofonu, aby głos był czysty i bogaty. Ponadto, skutecznie redukuje szumy otoczenia, skupiając się na mowie użytkownika. Jednak zakres częstotliwości, jaki rejestruje, jest dość wąski, bo jedynie 100 – 6500 Hz.

Wszystkie te cechy dopełnia szczegółowo przemyślana i zaprojektowana oprawa. Co ciekawe, inspiracją do stworzenia poduszek wewnątrz nauszników stały się stroje sportowe. Dlatego ostatecznie SteelSeries słuchawki Arctis 7 posiadają przyjemne w dotyku i niezwykle miękkie poduszki AirWeave. Oddychający i pochłaniający wilgoć materiał, zapewnia uczucie chłodu oraz odpowiednią cyrkulację powietrza, ale także zapamiętuje kształt uszu użytkownika. Dodatkowa termoplastyczna powłoka, odpowiada za izolację szumów z otoczenia. Jednak nie tylko pianka, ale i amortyzowana opaska pałąka, dopasowuje się do kształtu głowy, dzięki czemu nie uciska użytkownika podczas wielogodzinnej gry. Rozgrywka jest możliwa zarówno na Xbox One, Nintendo Switch, jak i na wszystkich urządzeniach ze złączem Minijack 3,5 mm.

SteelSeries Arctis 7 odkrywają przed użytkownikami zupełnie nowy komfort i poziom gry. Dlatego słuchawki tego producenta, to idealne rozwiązanie dla osób, które od swojego sprzętu oczekują najwyższych standardów.

SteelSeries Arctis 7

Zalety

Zalety
 • Możliwość pracy bezprzewodowej (do 12 metrów)
 • System dźwięku 7.1
 • Długi czas pracy na baterii (24 godzin)
 • System “lag-free”, który zapobiega opóźnieniom w przekazywaniu sygnału
 • Wysokiej jakości przetworniki zapewniające niesamowity dźwięk we wszystkich rodzajach gier, filmów i muzyki
 • Mikrofon ClearCast z efektem “Efektem Zbliżenia”
 • Poduszki wykonane z materiału używanego w odzieży dla sportowców
 • Amortyzowana opaska pałąka
 • USB ChatMix, który umożliwia zbalansowanie dźwięku gry z głośnością czatu głosowego
 • Multiplatformowość dzięki złączu 4-pin 3.5mm jack
 • Lekkie (281 g) i bardzo wygodne

Wady

Wady
 • Dość wąski zakres częstotliwości dźwięków, które są rejestrowane przez mikrofon (100 – 6500 Hz)
 • Stosunkowo wysoka cena – najdroższe słuchawki w zestawieniu

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

3. Logitech G PRO X Kliknij aby kupić »

Logitech-G-PRO-XLogitech to szwajcarska firma, której priorytetem jest tworzenie produktów innowacyjnych, jakościowych, ale przede wszystkim zapewniających wyjątkowe wrażenia. Czy Logitech G PRO X gaming headset wpisuje się w tę domenę? Przekonajmy się.

Ponownie rozpoczynamy od innowacyjnych technologii, w które został wyposażony Logitech G PRO X. Najsłynniejsza z nich to BLUE VO!CE, wykorzystana w budowie mikrofonu. Jej działanie jest wieloaspektowe, aczkolwiek jako najważniejsze możemy wymienić:

 • Korektor głosu – trzyzakresowy korektor pozwala podkreślić dobrze brzmiące tony głosy, a te nieprzyjemne zredukować.
 • Regulacja kompresji – czyli zmniejszenie zakresu dynamiki sygnału dźwiękowego, co oznacza, że niezależnie czy krzyczymy, czy szepczemy, głos będzie słyszany w sposób precyzyjny i wyraźny.
 • Wykorzystanie De-essera – odpowiada on za eliminację „syczących” odgłosów na wysokich częstotliwościach.
 • Wbudowany filtr górnoprzepustowy – usuwa zakłócające dźwięki o niskiej częstotliwości.

Choć bardzo rozbudowana, to nie jest to jedyna technologia zastosowana w Logitech PRO X.

Po raz kolejny współpraca z DTS zaowocowała wspaniałymi efektami. W tym modelu jest z nich jest dźwięk przestrzenny nowej generacji DTS HEADPHONE:X 2.0 – najnowsza wersja, która przenosi dźwięk 7.1 na zupełnie nowy poziom. Poprawione basy, większa czystość dźwięku, rozgraniczenie bliskich oraz dalekich odgłosów. Teraz żaden „wróg” nie zajdzie Cię od tyłu niespodziewanie.

Najważniejsze ustawienia można zaprogramować za pomocą Logitech G HUB i zabrać ze sobą na turniej lub wykorzystać na innych komputerach PC. Mowa tu o zaawansowanej karcie dźwiękowej oraz profilach korektora. Zewnętrzna karta dźwiękowa USB (DAC) gwarantuje perfekcyjne przetwarzanie sygnału cyfrowego, co zapewnia dźwięk oraz polecenia głosowe klasy turniejowej, zaś profile dźwiękowe korektora zostały dostrojone przez zawodowych e-sportowców. Można wykorzystać ich profile lub dostosować własne. Korektory stosuje się do ukształtowania brzmienia, korygowania problemów z częstotliwością oraz mieszania różnorodnych dźwięków.

Warto również wspomnieć o membranach, które posiadają słuchawki gamingowe Logitech. Nazywane są PRO-G i mają średnicę 50 mm. Przy ich projekcie wykorzystano najlepsze materiały siateczkowe, aby zapewnić precyzyjne, czyste dźwięki. Ponownie pozwala to uzyskać przewagę podczas rozgrywki, gdyż słyszymy wszelkie kroki i odgłosy z wirtualnego otoczenia z odpowiednim wyprzedzeniem. Jednak, aby skupienie gracza było na najwyższym poziomie, sprzęt musi być funkcjonalny oraz komfortowy. Słuchawki Logitech G PRO X spełniają te wymagania, dzięki wykorzystanym do budowy materiałom. Pianka, która zapamiętuje kształt, została schowana pod sztuczną skórą wysokiej klasy oraz oddychającym welurem. Ponadto, ramę wykonano z wytrzymałej stali oraz lekkiego aluminium.

Jakby tego było mało, Logitech do zestawu dołączył dość pokaźne wyposażenie tj. kabel do komputera z wbudowanym sterowaniem głośnością na przewodzie, kabel z mikrofonem do telefonu komórkowego oraz stylowe etui. Logitech słuchawki gamingowe to świetna propozycja dla zapalonych graczy, którzy dużo czasu poświęcają na doskonalenie swoich wyników. Aczkolwiek nie polecalibyśmy ich osobom, które chciałyby jedynie słuchać w nich muzyki. Można by rzec, że ten model „został stworzony do wyższych celów”.

Logitech G PRO X

Zalety

Zalety
 • Technologia mikrofonu BLUE VO!CE
 • Wygodna pianka nauszników zapamiętująca kształt umieszczona pod oddychającym welurem lub wysokiej klasy sztuczną skórą
 • Lekka i wytrzymała rama z aluminium
 • Dźwięk przestrzenny 7.1 nowej generacji DTS HEADPHONE:X 2.0
 • Przetworniki o średnicy 50 mm zapewniają niezwykle czyste i precyzyjne wrażenia dźwiękowe
 • Profesjonalny korektor dźwięku dostrojony przez zawodowych e-sportowców
 • Karta dźwiękowa USB (DAC) umożliwia krystalicznie czyste przetwarzanie sygnału cyfrowego

Wady

Wady
 • Według użytkowników raczej nie spisują się dobrze, jako słuchawki muzyczne do słuchania muzyki

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

4. Razer Kraken Pro V2 Kliknij aby kupić »

Razer-Kraken-Pro-V2Amerykańskie przedsiębiorstwo Razer to czołowy producent akcesoriów komputerowych dla graczy. Wśród najlepiej ocenianych i najczęściej wybieranych produktów znajdują się myszki i klawiatury. Czy możemy dołączyć do tego grona słuchawki Razer Kraken PRO V2? Sprawdźmy.

Tym razem opis technologii zostawimy jako „wisienkę na torcie”, a rozpoczniemy od budowy Razer Kraken PRO V2. Są to słuchawki najcięższe w zestawieniu (322 g), ale mimo to gwarantują pełny komfort użytkowania. Duża zasługa w tym nauszników, które są większe niż w dotychczasowych modelach tej firmy i jeszcze skuteczniej izolują dźwięk, dzięki połączeniu miękkiej tkaniny z imitacją skóry. Do wyboru producent oferuje kształt owalny oraz okrągły, co pozwala zaspokoić indywidualne upodobania. Jednak niezależnie, jaki kształt weźmiemy, wszystkie słuchawki Kraken PRO V2 posiadają nauszniki nasycone żelem chłodzącym, który redukuje narastanie ciepła. Natomiast z myślą o osobach noszących okulary, zaprojektowano dodatkowo ukryte wycięcia ze specjalną pianką, które eliminują nacisk na okulary. Nie można pominąć też ramy typu unibody. Jest w całości wykonana z aluminium z rud boksytu, co nadaje jej elastyczności, lekkości, ale też wytrzymałości.

Słuchawki gamingowe Razer to nie tylko wysoka jakość wykonania, ale i dźwięku. Razer Kraken Tournament Edition to specjalnie strojone przetworniki 50 mm, które emitują szeroką gamę dźwięków – od kroków skradającego się przeciwnika, po wyraziste wybuchy czy eksplozje. Pozwala to graczowi całkowicie się wciągnąć w rozgrywkę i poczuć ją wręcz wszystkimi zmysłami. A dla jeszcze większego bogactwa wrażeń, wykorzystano technologię THX Spatial Audio. Odpowiada ona za pozycjonowanie dźwięków w zakresie 360 stopni. Technologia ta w połączeniu z kontrolerem USB pozwala regulować poziom głośności oraz basu, a także konfigurować balans dźwięku rozmowy i czatu. Jest to szczególnie przydatne w trybie multiplayer.

Komunikację z pozostałymi graczami dodatkowo ułatwi wysuwany mikrofon kierunkowy z wbudowanym pilotem. Razer Kraken V2 umożliwia prowadzenie dialogów bez zakłóceń i szumów. Co więcej, jest to najbardziej czuły mikrofon w zestawieniu -38 dB. Z danych technicznych przoduje też w naszym rankingu pod względem pasma przenoszenia, którego zakres wynosi 12 – 28000 Hz. Przypominamy, że parametr ten wskazuje jak wysokie i niskie dźwięki, są w stanie odtworzyć słuchawki. Natomiast wysoki poziom dynamiki, które oferuje Razer (118 dB), pozwala na niemal autentyczne odtworzenie różnicy głośności między dźwiękami cichymi a głośnymi, bez konieczności regulacji głośności. Sprawia to, że Kraken V2 będą też idealne podczas słuchania muzyki.

Niestety, by odkryć wszystkie wyżej wspomniane zalety, potrzebna jest zaawansowana i bardzo dobra karta dźwiękowa, co dla niektórych może stanowić pewne ograniczenie, aczkolwiek większość graczy takowe karty posiada. Jednym słowem, usłyszysz więcej, poczujesz więcej oraz staniesz się niezwyciężonym graczem. Wypróbuj słuchawki firmy Razer i odkryj swoje ulubione gry na nowo.

Razer Kraken Pro V2

Zalety

Zalety
 • 50-milimetrowe przetworniki zapewniające wyraźny dźwięk z mocnymi, dynamicznymi basami – Razer Kraken Tournament Edition
 • Technologia THX Spatial Audio zapewnia dźwięk przestrzenny 5.1 i 7.1
 • Najszerszy w zestawieniu zakres częstotliwości (12 – 28000 Hz) zapewnia dużą głębię dźwięku
 • Możliwość ustawienia balansu dźwięku gry i czatu
 • Nauszniki są nasycone chłodzącym żelem
 • Lekka, elastyczne i wytrzymała rama z z aluminium z rud boksytu
 • Możliwość stosowania zarówno okrągłych, jak i owalnych nauszników
 • Wysuwany mikrofon z wbudowanym pilotem
 • Najbardziej czuły mikrofon w zestawieniu (-38 dB)
 • Najwyższy poziom dynamiki (118 dB)

Wady

Wady
 • By skorzystać ze wszystkich zalet słuchawek oraz usłyszeć najlepszą jakość dźwięku wymagana jest bardzo dobra i zaawansowana karta dźwiękowa
 • Najcięższe słuchawki gamingowe w zestawieniu (322 g)

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

5. Genesis H59 Kliknij aby kupić »

Genesis-H59Genesis jest marką stosunkowo młodą, gdyż powstała ona w 2011 roku. Kompleksowe rozwiązania, które oferuje, mają pomóc graczom na różnych poziomach zaawansowania, rozwinąć swoje umiejętności i osiągnąć nowe gamingowe cele. Jak przyczyniają się do tego słuchawki Genesis H59?

Słuchawki gamingowe Genesis wyróżnia nowoczesny i charakterystyczny styl. Duże, miękkie nauszniki fantastycznie tłumią wszelkie dźwięki z otoczenia, dzięki czemu można całkowicie skupić się na przeprowadzanej rozgrywce. Pałąk jest regulowany, co pozwala dostosować słuchawki do kształtu głowy. Ponadto, wszystko to jest wykończone gumą, więc słuchawki nie palcują się i są bardziej odporne na zarysowania. Ciekawe wzornictwo podkreślają czerwone wstawki wraz z logo firmy. Jednak wygląd to nie wszystko. Taka budowa Genesis H59 pozwoliła na zminimalizowanie wagi sprzętu do 249 gramów.

Są to najtańsze słuchawki w zestawieniu, ale sprostają wymaganiom także profesjonalnych graczy i to graczy korzystających z różnych platform. Natec Genesis H59 z podłączeniem Mini-Jack 3,5 mm będzie kompatybilny z wieloma urządzeniami, a dzięki 1-metrowej przejściówce do PC, pozwoli także cieszyć się wysoką jakością dźwięku niezależnie od sprzętu. Adapter zabezpieczy też słuchawki w razie przypadkowego szarpnięcia kablem. W takiej sytuacji słuchawki wypną się z adaptera, ale gniazdo w komputerze pozostawią nienaruszone.

Pora przejść do najistotniejszego elementu, czyli jakości dźwięku. I tutaj warto rozpocząć od pewnego podstawowego parametru, który określa jak wysokie i niskie dźwięki, mogą odtworzyć słuchawki, czyli pasmo przenoszenia. Zakres ten mieści się w standardowym dla większości słuchawek przedziale: 20 – 20000 Hz. Poziom dynamiki głośników bądź inaczej mówiąc czułość głośników to 107 dB. Informuje nas to o tym, jak głośne lub ciche dźwięki słuchawki potrafią przenosić i parametr ten jest na bardzo dobrym poziomie. Ostatnia, ale równie istotna rzecz to impedancja, czyli oporność głośników i informacja o wartości, jaką trzeba ustawić we wzmacniaczu, aby otrzymać optymalne warunki pracy. W przypadku Genesis słuchawki H59 jest to 32 Ω, czyli dobra, standardowa wartość, zapewniająca rozsądny kompromis pomiędzy maksymalnym poziomem głośności i ilością występujących szumów.

Jednak czym byłyby słuchawki dla gracza bez odpowiedniego mikrofonu. Mikrofon gamingowy Genesis cechuje się czułością na poziomie – 60 dB. Im większa czułość, tym dźwięk o słabszym sygnale lub posiadający zakłócenia, może zostać nagrany. Dzięki temu dźwięk jest przesyłany bez większych zakłóceń. Wspomniany poziom czułości nie jest to  być może najlepszym wynikiem, ale na pewno wystarczy do skutecznej komunikacji w trybie multiplayer. W momencie, gdy mikrofon nie jest nam potrzebny, a wręcz może nam przeszkadzać, istnieje opcja odłączenia go.

Warto też wspomnieć o panelu kontrolnym, który jest na wyposażeniu słuchawek. Znajduje się on na kablu i umożliwia regulację głośności dźwięku oraz ustawienie specyfikacji mikrofonu w szybki i prosty sposób. Niestety pojawiają się opinie, że po dłuższym czasie użytkowania mikrofon lub jego obudowa, może przestać spełniać prawidłowo swoją funkcję.

Czy warto więc inwestować w sprzęt Genesis? Jak najbardziej. Jego cena jest bardzo atrakcyjna, jak na funkcjonalności, które oferuje. Każdy nawet bardziej zaawansowany gracz o ograniczonym budżecie, będzie usatysfakcjonowany tym zakupem.

Genesis H59

Zalety

Zalety
 • Niska cena – najtańsze słuchawki gamingowe w zestawieniu
 • Wieloplatformowość – na PC, PS4™, Xbox One™
 • Gamingowy design
 • Stosunkowo wysoki (drugi w zestawieniu) poziom dynamiki (107 dB)
 • Najlżejsze słuchawki w zestawieniu (249 g)
 • Odłączany mikrofon
 • Odporne za zarysowania i palcowanie dzięki gumowej wyściółce

Wady

Wady
 • Brak wirtualnego dźwięku przestrzennego
 • Opinie użytkowników, z których wynika, iż po dłuższym czasie użytkowania dość często psuje się mikrofon

Kup w Media Markt Kup na Allegro

 

6. Jakie słuchawki gamingowe kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek dla graczy?

Słuchawki gamingowe to akcesorium niezbędne nie tylko dla profesjonalnych uczestników zawodów e-sportowych, ale także dla amatorów, dla których gaming to hobby. Współczesne tytuły to niezwykle rozbudowane produkcje, charakteryzujące się dopracowaną oprawą dźwiękową. W tym kontekście dobre słuchawki dla graczy to absolutny must have – nie tylko uprzyjemniają rozgrywkę, ale także pozwalają usłyszeć każdy, nawet najdrobniejszy dźwięk wirtualnego otoczenia, co ma niebagatelny wpływ na jej przebieg. Na co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki do grania?

 

Słuchawki do gier, czyli właściwie jakie?

Obok grafiki i fabuły, dźwięk jest jedną z najważniejszych cech współczesnych gier. Czy jednak dopracowana oprawa dźwiękowa rzeczywiście wymaga stosowania specjalnych słuchawek? Cóż, tak i nie.

Gamingowe słuchawki to takie, których parametry i konstrukcja zostały odpowiednio zoptymalizowane pod kątem specyficznych potrzeb graczy. Oczywiście, można szukać modeli typowo muzycznych, które sprawdzą się w gamingu, praktyka pokazuje jednak, że znalezienie słuchawek codziennych, które zapewnią nie tylko odpowiedni dźwięk, ale i komfort, jest bardzo trudne. Producenci słuchawek gamingowych “zamknęli” wszystkie niezbędne cechy w jednym urządzeniu, zatem jeżeli słuchawki rzeczywiście mają służyć przede wszystkim do grania, warto postawić właśnie na taki model. Rzecz w tym, że słuchawki słuchawkom nierówne. Jakie parametry należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, żeby słuchawki rzeczywiście mogły spełnić wszystkie oczekiwania gracza?

 

Jakie słuchawki gamingowe? Przewodowe czy bezprzewodowe?

Zacznijmy od sposobu połączenia ze źródłem dźwięku. W tym zakresie wyróżniamy słuchawki bezprzewodowe gamingowe i modele przewodowe. Które będą lepszym wyborem?

Słuchawki gamingowe bezprzewodowe wydają się najwygodniejszą opcją – zawsze to jeden kabel mniej, a ruchy gracza nie będą niczym skrępowane. Należy jednak pamiętać, że takie modele są zasilane bateryjnie, a rozgrywka może trwać wiele godzin. Jeżeli słuchawki rozładują się, gdy gra ma uruchomiony tytuł singleplayer, działający w trybie offline, nie będzie to aż tak dużym problemem. Jeżeli jednak gra toczy się w środowisku multiplayer i wymaga komunikacji między jej uczestnikami, rozładowana bateria może zaważyć na wyniku. Lepszą opcją są zatem tradycyjne modele, łączące się ze źródłem dźwięku za pośrednictwem kabla.

Nie oznacza to jednak, że bezprzewodowe słuchawki gamingowe należy z góry skreślić. Takie modele są niezwykle przydatne podczas rozgrywek dynamicznych, wykorzystujących kontrolery kinetyczne. Sprawdzą się też w przypadku graczy korzystających z konsoli, gdy telewizor znajduje się w znacznej odległości od stanowiska gracza.

Mimo wszystko warto jednak brać pod uwagę przede wszystkim te modele, które oprócz połączenia Bluetooth oferują także możliwość podpięcia kabla.

 

Jakie słuchawki do grania? Nauszne czy dokanałowe

Pod względem konstrukcji, słuchawki można podzielić na 4 główne grupy: dokanałowe, douszne, nauszne i wokółuszne. Jak w rozgrywce sprawdzą się słuchawki douszne gamingowe? Niestety, kiepsko i nie chodzi tu wyłącznie o jakość dźwięku. Modele douszne, jak i dokanałowe, po prostu nie nadają się do wielogodzinnego użytku. Po pewnym czasie zaczynają sprawiać dyskomfort, a w skrajnych przypadkach (każdy doświadczony gracz zdaje sobie przecież sprawę, że rozgrywka może trwać dłużej niż 12 godz.) – nawet ból. Takie modele okażą się jednak przydatne dla osób, które preferują krótkie rozgrywki i którym zależy na idealnym wytłumieniu dźwięków otoczenia.

Najlepsze dla graczy będą słuchawki nauszne i wokółuszne. Czym się charakteryzują takie modele? W tym przypadku przetworniki zamknięte są w muszlach, wyposażonych w miękkie poduszki. Słuchawki nauszne gamingowe przylegają do małżowiny, a słuchawki wokółuszne, jak wskazuje na to sama nazwa, otaczają ją.

Kolejny istotny aspekt konstrukcyjny, to budowa samej muszli. W tym zakresie należy rozróżnić słuchawki zamknięte, otwarte i półotwarte.

 • Słuchawki zamknięte
  W tym przypadku, w muszli nie występują żadne otwory. Takie modele świetnie izolują gracza od otoczenia i zapewniają mocny, wyrazisty dźwięk, ale podczas długiej rozgrywki, mogą zmęczyć ucho, co stwarza konieczność robienia przerw.

 • Słuchawki otwarte
  W muszli występują liczne otwory, dzięki czemu słuchawki zapewniają świetną wentylację, ale “nie zamykają” dźwięku w muszli, co wpływa na jego jakość.

 • Słuchawki półotwarte
  W opisywanej trójce, stanowią złoty środek. Zapewniają świetne brzmienie wszystkich tonów, a do tego, gwarantują przyzwoitą wentylację, co przekłada się na optymalny komfort.

 

Jakie słuchawki do gier? Ważny jest komfort

Skoro o wygodzie mowa, na ten niezwykle istotny aspekt wpływa też konstrukcja samego pałąka. Powinien mieć elastyczną konstrukcję i odpowiednio szeroki zakres regulacji, dzięki której będzie idealnie przylegał do głowy. Ważne jest też wykończenie. Poduszki, zarówno na samym pałąku, jak i na muszlach, muszą być miękkie. Najlepiej, jeżeli będą wykonane z naturalnej skóry, która doskonale przepuszcza powietrze i nie wywołuje podrażnień. Sprawdzą się też wysokiej jakości tworzywa syntetyczne.

 

Jakie słuchawki dla gracza? Zwróć uwagę na parametry

Słuchawki gamerskie powinny legitymować się parametrami, które zapewniają doskonałą jakość dźwięku podczas rozgrywki. O czym mowa? Przed zakupem, należy zwrócić uwagę na: częstotliwość, impedancję, średnicę przetworników, poziom dynamiki i opcje dźwięku.

 • Częstotliwość/pasmo przenoszenia
  Pod tym pojęciem należy rozumieć przenoszony przez słuchawki zakres częstotliwości, wyrażany w Hz. Ten parametr wskazuje na to, jak wysokie i jak niskie dźwięki mogą odtwarzać dane słuchawki. Zakres częstotliwości, który pozostaje całkowicie słyszalny dla ludzkiego ucha, mieści się w przedziale 20 – 20000 Hz, jednak szersza wartość sprawia, że gracz może poczuć dźwięk.

 • Impedancja
  Wysoka impedancja (parametr ten jest wyrażany w Ω) sprawia, że dźwięk staje się odporniejszy na szumy i inne uszkodzenia. Im niższa impedancja, tym dźwięk będzie głośniejszy, ale gracz usłyszy więcej zniekształceń. Dobre słuchawki gamingowe powinny zapewniać impedancję na poziomie minimum 30 Ω.

 • Średnica przetworników
  Średnica przetworników to w przypadku słuchawek jeden z podstawowych parametrów konstrukcyjnych. Jak wspomnieliśmy wcześniej, do gamingu najlepiej nadają się słuchawki nauszne i wokółuszne. W drugim z wymienionych typów można spotkać największe przetworniki, które zapewniają najlepsze pokrycie ucha. Powinno to przełożyć się na najlepszą jakość dźwięku, warto jednak podkreślić, że wpływ na to mają także inne parametry.

 • Poziom dynamiki
  W grach wideo, podobnie jak w filmach, pojawiają się zarówno dźwięki głośne (wystrzały, eksplozje), jak i ciche (np. kroki skradającego się przeciwnika). O tym, jak dobrze słuchawki poradzą sobie z ich reprodukcją bez zmiany poziomu głośności, decyduje poziom dynamiki. Im wyższy będzie ten parametr (wyrażany w dB), tym wyraźniej usłyszymy poszczególne elementy składowe ścieżki dźwiękowej.

 • Dźwięk przestrzenny
  W przypadku gamingu, dźwięk przestrzenny to spore udogodnienie. Taka funkcja wyraźnie poprawia wrażenia z rozgrywki, ale nie tylko – dzięki dźwiękowi przestrzennemu, gracz może dość precyzyjnie określić, skąd dochodzi dany odgłos. W rozgrywkach taktycznych okazuje się to nieocenione.

 • Redukcja szumów
  Redukcja szumów pozwala wyciszyć niepożądane dźwięki otoczenia. Przydatne udogodnienie, zwłaszcza gdy rozgrywka jest prowadzona w głośnym środowisku lub w pobliżu otwartego okna.

Oprócz tego warto przyjrzeć się nieco bliżej aspektom funkcjonalnym.

 • Waga
  Waga to jeden z podstawowych parametrów, decydujących o komforcie używana słuchawek. Im niższa, tym lepiej. Dobre modele ważą ok. 300-320 g, a najlepsze słuchawki gamingowe schodzą jeszcze niżej.

 • Długość przewodu
  Długość przewodu ma niebagatelne znaczenie, zwłaszcza gdy komputer jest nieco oddalony od stanowiska gracza. Absolutne minimum to 1 m, ale warto wybrać model, który oferuje dodatkowy zapas.

 

Słuchawki z mikrofonem do gier czy słuchawki gamingowe bez mikrofonu?

Wielu graczy zadaje sobie pytanie – wybrać słuchawki gamingowe z mikrofonem czy bez mikrofonu? Odpowiadamy – zdecydowanie z mikrofonem! Prawdą jest, że taki udogodnienie jest przydatne wyłącznie w rozgrywkach typu multiplayer, w których zachodzi konieczność komunikowania się z innymi graczami, ale bądźmy szczerzy – w dobie rozbudowanych usług sieciowych, dominują właśnie takie tytuły. Oczywiście, można wybrać model bez mikrofonu, a jeżeli zajdzie taka potrzeba – dokupić zewnętrzne urządzenie. Należy jednak pamiętać, że finalnie przełoży się to na wyższy koszt, a takie rozwiązanie nie należy do najbardziej komfortowych – zewnętrzny mikrofon to dodatkowy kabel.

Skoro mikrofon jest ważnym elementem słuchawek, warto zwrócić uwagę na jego parametry. W tym miejscu należy wymienić następujące cechy: typ, częstotliwość i czułość mikrofonu.

 • Typ mikrofonu
  Stosowane w słuchawkach mikrofony należy podzielić na jedno- i dwukierunkowe. Najczęściej spotyka się rozwiązania jednokierunkowe. Tego typu mikrofony, “zbierają” dźwięk wyłącznie z jednego kierunku. Dźwięki otoczenia nie są rejestrowane. Mikrofony dwukierunkowe rejestrują dźwięk frontalnie i od tyłu, ale w gamingu nie ma to zbyt dużego znaczenia.

 • Częstotliwość
  Częstotliwość mikrofonu określa zakres dźwięków, który urządzenie jest w stanie zarejestrować. Mikrofony o paśmie przenoszenia w zakresie 100-10000 Hz, są w stanie zarejestrować wszystkie dźwięki, jakie mogą wydobyć się z ludzkiego gardła.

 • Czułość
  Czułość mikrofonu definiuje sygnał wyjściowy przy określonym sygnale wejściowym. W wielkim skrócie – im gorsze wytłumienie pomieszczenia, tym wyższa powinna być czułość mikrofonu. Jeżeli jednak gracz dysponuje wygłuszonym pokojem, bardzo czuły mikrofon z łatwością wyłapie i przekaże wszelkie niepożądane dźwięki.

 

Słuchawki gamerskie – jakie wybrać? Podsumowanie

Najlepsze słuchawki dla graczy to takie, które w stu procentach odpowiadają potrzebom użytkowników. Jeżeli dana osoba preferuje długie rozgrywki multiplayer, słuchawki gamingowe douszne nie będą odpowiednim wyborem. Jeżeli zaś preferujemy okazjonalne, krótkie rozgrywki, a na pierwszym miejscu stawiamy na izolację od otoczenia, model dokanałowy sprawdzi się całkiem dobrze. Przed zakupem, warto zatem zastanowić się, jak słuchawki będą użytkowane. Przygotowany poradnik i ranking słuchawek gamingowych, z pewnością pomoże podjąć dobrą decyzję.