Aktualizacja: Sierpień 2022

Tanie tablety to urządzenia idealne do niewymagających zadań jak choćby do przeglądania sieci czy nawigowania podczas podróży. Niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością, na szczęście nie jest to regułą, bowiem istnieje coś takiego, jak dobry tani tablet. Ranking tanich tabletów udowadnia, że za niewielką kwotę można nabyć w pełni funkcjonalne urządzenie, które nie będzie irytować brakami sprzętowymi. Jaki tablet do 300 zł wybrać? Jakie cechy powinny przedstawiać tanie i dobre tablety? Ranking powstał po to, by ułatwić wybór modelu sprawdzającego się w codziennych zastosowaniach.

    1. CAVION BASE 7,2 8GB QUAD WIFI
    2. ARCHOS ACCESS 70 3G
    3. NAVITEL T500 3G
  1. Poradnik “Jak wybrać tablet?”

Porównanie dobrych tabletów do 300 zł:

ModelPrzekątna [cale]
RAM [GB]
Pamięć wbudowana [GB]
System operacyjny
WIFI
Moduł GPS
Bluetooth
Typ matrycy
Rozdzielczość
Aparat tylny [Mpix]
Aparat przedni [Mpix]
Akumulator [mAh]
CAVION Base 7.2 Quad WiFi
718Android 7.1
TAK
NIENIETFT
1024 x 600
20,32200
Archos Access 70 3G
718Android 7.0
TAK
TAK
TAK
TN
1024 x 600
20,32200
NAVITEL T500 3G
718Android 7.0
TAK
TAK
TAK
IPS
1280 x 800
20,32200

Najlepsze tanie tablety – Ranking tabletów do 300 zł 2021

1. CAVION BASE 7,2 8GB QUAD WIFI Kliknij aby kupić »

CAVION BASE 7,2 8GB QUAD WIFINie każdy z nas jest skłonny wydać kilka tysięcy złotych na zakup tabletu. Niezbyt wymagający użytkownicy nie muszą przepłacać, aby korzystać z podstawowych form rozrywki zapewnianych przez tego typu urządzenie. Tablet Cavion spełnia potrzeby zwłaszcza dzieci oraz osób starszych. Bardziej wymagające osoby przed jego zakupem powinny jednak być świadome tego, że model ten nie jest pozbawiony kilku istotny wad.

Można dziś mieć tablet do 200 złotych, który pozwoli na obsługę prostych gier i słuchanie muzyki i naprawdę trudno znaleźć na rynku drugi tak tani i funkcjonalny tablet. Do jego niewątpliwych zalet można zaliczyć chociażby zainstalowany system operacyjny Android 7.1, a w tej kategorii cenowej odnaleźć model z tak nową wersją oprogramowania to nie lada wyczyn. Na uwagę zasługuje również możliwość rozszerzenia pamięci do 128 GB, dzięki czemu Cavion tablet może służyć do przechowywania dużej liczby gier, multimediów oraz różnego rodzaju danych. Jest to również wyjątkowo lekkie i poręczne urządzenie, które można łatwo schować do kieszeni lub torebki. Bez problemu zdołamy zabrać to urządzenie ze sobą w podróż, do szkoły, parku czy do pracy. W tablecie Cavion Base 7 przekątna ekranu ma jedynie 7 cali, co zapewnia jego wysoką mobilność. Szerokość wynosi 11 centymetrów, a grubość 1,1 cm. Urządzenie waży również niewiele, bo tylko 280 gramów. Model ten posiada także elegancki design za sprawą czarnej obudowy.

Tablet ten nie sprawdzi się jednak w przypadku tych użytkowników, którzy chcą grać w najnowsze gry i korzystać z rozbudowanych aplikacji. Podczas przeglądania stron internetowych z dużą liczbą multimediów, tablet może się zawieszać. Istotną wadą jest następnie brak modułu 3G, w związku z czym niemożliwe staje się korzystanie z karty SIM. Tablet ten nie może być w związku z tym wykorzystywany do nawiązywania połączeń i wysyłania SMS-ów. Nie wykorzystamy go również jako nawigacji samochodowej, ponieważ nie obsługuje modułu GPS. Brak protokołu Bluetooth wiąże się natomiast z ograniczeniem w postaci niemożności przesyłania plików pomiędzy urządzeniami. Po stronie wad należy zapisać ponadto średnią jakość zdjęć wykonywanych przez aparat zdjęć.

Zalety
Android 7.1
Niska cena
Możliwość rozszerzenia pamięci do 128 GB
Wady
Brak modułu 3G
Brak modułu GPS
Brak funkcji Bluetooth

Kup na Allegro

 

2. ARCHOS ACCESS 70 3G Kliknij aby kupić »

ARCHOS ACCESS 70 3GTablet Archos Access 70 jest sprzętem z ekranem o przekątnej 7 cali, z pamięcią wbudowaną 8 GB i 1 GB RAM oraz z systemem operacyjnym Android 7.0. Posiada Wi-Fi, moduł GPS, Bluetooth, rozdzielczość 1024 × 600, a także akumulator o pojemności 2200 mAh. Co jeszcze warto wiedzieć o zaletach i o wadach tego urządzenia? Czy warto je mieć, a jeśli tak, to dlaczego?

Archos Access to tani i dobry tablet, który został wyposażony w stosunkowo świeży system operacyjny Android 7.0, z dostępem do licznych aplikacji i wygodny w użytkowaniu. Tablet posiada też funkcję DualSim, co oznacza, że można w nim umieścić aż 2 karty SIM. Jedna z nich może być kartą z numerem telefonu, a druga na przykład z innym numerem, albo z dodatkowym pakietem internetowym. To bardzo pożyteczna opcja, a podobne sprzęty w nią wyposażone są w tej chwili bardzo popularne. Nawet jeśli akurat nie ma się dostępu do Wi-Fi, nie trzeba się martwić brakiem internetu. Na swobodne korzystanie z przestrzeni internetowej pozwala modem 3G. To przydatne także w czasie jazdy samochodem, ponieważ z tabletu można korzystać bowiem w trakcie podróży, by dotrzeć we wskazane miejsce, gdyż sprzęt posiada wbudowany modem GPS. Umożliwia też nagrywanie plików video w jakości 720p.

Archos Access 70 to dobry, tani tablet, jednak posiada także pewne wady. Przede wszystkim jest to ograniczona maksymalna rozbudowa pamięci, która nie pozwala na przykład na przechowywanie wielu filmów czy gier. Pamięć w tym modelu można bowiem rozbudować tylko do 32 GB, co jest raczej kiepskim wynikiem.

Zalety
Moduł GPS
Modem 3G
DualSim
Android 7.0
Nagrywanie plików video w jakości 720p
Wady
Możliwość rozbudowy pamięci jedynie do 32 GB
 

Kup na Allegro

3. NAVITEL T500 3G Kliknij aby kupić »

NAVITEL T500 3GTablet Navitel T500 to tablet o przekątnej ekranu równej 7 cali, z pamięcią wbudowaną 8 GB i RAM 1 GB. Sprzęt działa w oparciu o system operacyjny Android 7.0. Wyposażony jest w Wi-Fi, moduł GPS i Bluetooth. Posiada rozdzielczość 1280 × 800 i akumulator 2200 mAh. Co jeszcze należy wiedzieć o tym urządzeniu przed jego zakupem?

Nie jest łatwo znaleźć dobry i tani tablet. Navitel T500 jest jednak właśnie taki – posiada wiele zalet, jest poręczny, użyteczny, a przy tym nie kosztuje zbyt wiele. Wyróżnia się posiadaniem funkcji DualSim, co oznacza, że możemy umieścić w nim aż 2 karty SIM. Może również zostać wykorzystany jako nawigacja samochodowa, ponieważ posiada moduł GPS i możliwość korzystania z internetu. Możliwość taka istnieje zresztą nie tylko dzięki Wi-Fi, lecz również przez modem 3G. Dobry, tani tablet może też znakomicie odzwierciedlać kolory i zapewnić świetny odbiór obrazu. W przypadku tego modelu można także łączyć się z ulubioną stacją radiową, dzięki opcji radio FM, w którą prezentowany tablet jest wyposażony. Kolejna zaleta to wbudowany w sprzęt moduł Bluetooth 4.0. Pozwala on na podłączenie tabletu do różnych urządzeń – nie tylko takich jak głośnik, ale nawet takich jak drukarka.

Navitel T500 to tablet tani, ale solidny. Wyróżnia się wieloma plusami, jednak posiada również spory minus użytkowania. Po dłuższym czasie korzystania z niego bateria coraz szybciej się rozładowuje. Chociaż więc jest całkiem solidna, z czasem będzie traciła możliwość długiej pracy. To spory minus dla każdego użytkownika, gdyż potencjalne załadowanie jej do 100% i tak nie gwarantuje, że nie rozładuje się przed przewidywanym czasem.

Navitel T500 3G - test, recenzja najnowszej tableto-nawigacji

Tablet NAVITEL T500 3G to najczęściej wybierany tani tablet wśród użytkowników

Zalety
Modem 3G
DualSim
Moduł GPS
Matryca IPS
Bluetooth 4.0
Radio FM
Wady
Z czasem praca baterii jest krótsza

Kup na Allegro