Jaka antena pokojowa DVB-T jest najlepsza? Anteny pokojowe - ranking

Aktualizacja: Czerwiec 2020

W dobie naziemnej telewizji cyfrowej, coraz więcej osób nie widzi potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów, wynikających z korzystania z kodowanego sygnału satelitarnego, tym bardziej, że dobra antena pokojowa DVB-T może zapewnić wysokiej jakości transmisję. Najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej jest gwarancją doskonałego obrazu i dźwięku. Należy to podkreślić – anteny pokojowe mogą być alternatywą dla “talerzy”. Jaka antena pokojowa okaże się odpowiednia? Co warto wiedzieć, zanim w mieszkaniu stanie antena pokojowa? Ranking pomoże w podjęciu trafnej decyzji zakupowej.

 1. Poradnik wyboru anteny pokojowej
 2. Thomson Curved ANT1706
 3. Philips SDV6222
 4. Vivanco TVA4090
 5. Sonus TV
 6. Maclean MCTV-930

Porównanie najlepszych anten pokojowych:

ModelCenaRodzajOdbiór sygnałuWzmacniaczWzmocnienie [dB]Impedancja [Ohm]Zakresy częstotliwościFiltr LTE/GSMDł. przewodu antenowego [m]
Thomson Curved ANT1706Sprawdź cenę »aktywna
DVB-T/-T2
TAK
43
75
FM, VHF, UHF
TAK
1,4
Philips SDV6222Sprawdź cenę »aktywna
DVB-T/-T2
TAK
48
75
FM, VHF, UHF
TAK
1,8
Vivanco TVA4090Sprawdź cenę »aktywna
DVB-T/-T2
TAK
brak danych
brak danych
FM, DAB, DAB+
TAK
3
SONUS TVSprawdź cenę »aktywna
DVB-T/-T2
TAK
40
75
VHF, UHF, DAB+
brak danych

brak danych
Maclean MCTV-930Sprawdź cenę »aktywna
DVB-T/-T2
ISB-T
DMB-T/-H
ATSC
TAK
28
75
FM, DAB, VHF, UHF
TAK
brak danych

 

Jaką antenę pokojową kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie anteny pokojowej?

Podobno to Internet wypiera telewizję z naszych domów. Prawda jest jednak taka, że z powodu przyzwyczajenia, czy potrzeby wizualno-dźwiękowego tła w życiu codziennym, bardzo duża część ludzi nadal korzysta ze swoich odbiorników telewizyjnych, a firmy świadczące usługi telewizyjne mimo wszystko nie upadają. Jednak po wielkiej rewolucji i wycofaniu telewizji analogowej w Polsce w roku 2013, wiele osób odkryło, iż zasięg ich urządzeń sam w sobie nie jest wystarczający, a osoby z nieprzystosowanymi sprzętami musiały zaopatrzyć się w dodatkowe odbiorniki sygnału telewizji naziemnej. Dla jednych decyzja była szybka, gdyż okazało się, iż ich telewizor nie miał w ogóle wbudowanego dekodera DVB-T, dla innych słaby sygnał w sprzęcie nie jest czymś priorytetowym. Jednak nie oszukujmy się – skoro nasz sprzęt nie jest dostosowany lub nie domaga, w końcu wypadałoby kupić coś, co poprawi jakość odbioru, prawda?

A o jakim sprzęcie mowa dokładniej? Oczywiście chodzi o zewnętrzne lub pokojowe anteny telewizyjne. To one mogą zostać rozwiązaniem wszelkich naszych problemów ze słabym sygnałem. Ich głównym zadaniem jest odbieranie, jak i przekazywanie fal elektromagnetycznych na konkretnych pasmach i z konkretną technologią, które umożliwiają nam odbiór telewizji naziemnej na naszych domowych odbiornikach. Jeśli więc Twój odbiornik nie jest przystosowany do odbioru sygnałów DVB-T to wiedz, że antena TV pokojowa czy zewnętrzna będzie i tak sprzętem, w który musisz zainwestować.

Jednak jakie urządzenie wybrać? Jakie rodzaje anten są dostępne na rynku? I jaka antena pokojowa do TV naziemnej będzie odpowiednia dla Ciebie? Na te, jak i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście. Z nami dowiesz się, czym różni się antena zewnętrzna od wewnętrznej, a także jaki jest koszt dobrego urządzenia. Ponadto podpowiemy, jaka najlepsza antena pokojowa DVB-T będzie dla Twojego domu. Jeśli nadal będziesz czuł niedosyt – nie martw się, na końcu znajdziesz ranking anten pokojowych, który wskaże konkretne modele warte uwagi!

 

Jaka antena pokojowa czy zewnętrzna?

Powinniśmy zacząć od najważniejszego, czyli od tego, jakie rodzaje anten są dostępne na rynku, czym się różnią i dlaczego to właśnie antena naziemna pokojowa jest polecanym wyborem przez nas. Sprzęty te dzielą się na kilka kategorii, w zależności od funkcjonalności czy ułożenia względem domu. Rozróżniamy kategorie:

 • Aktywne i pasywne
  – aktywne – to urządzenia z wbudowanym wzmacniaczem,
  – pasywne – nie posiadają wzmacniacza.

  Należy pamiętać, iż w przypadku anteny ze zbyt mocnym wzmacniaczem, nieadekwatnym do samego usytuowania, może on przesterować obraz, o czym w dalszej części tekstu. Dlatego też warto zweryfikować, czy odległość od nadajnika, jak i moc sygnału wymaga od nas wyboru aktywnej, lub pasywnej anteny.

 • Siatkowe i kierunkowe
  – siatkowe – dookólne, zbierające sygnał z każdego miejsca dookoła siebie,
  – kierunkowe – skierowane w konkretnym kierunku,z którego wyłapują wszelkie sygnały.

 • Zewnętrzne i wewnętrzne
  – zewnętrzne – duże anteny montowane na zewnątrz budynku, zazwyczaj umiejscowione na ścianie.
  – wewnętrzne – kompaktowe urządzenia, które możemy zamontować lub postawić wewnątrz domu. Mogą jednocześnie spełniać funkcję dekoracyjną.

Dzisiaj skupimy się na rozróżnieniu dwóch ostatnich, gdyż to właśnie najczęstsze kryterium przysparzające dylematu wśród potencjalnych nabywców.

Anteny zewnętrzne są dużo silniejsze, jednak mają swoje wady i nie są dostosowane do każdego mieszkania. Jeśli mieszkamy w mieście lub na przestrzeni z dużym zaludnieniem, to prawdopodobnie nadajnik emitujący sygnały jest bardzo blisko nas. W takim przypadku nie ma dużego sensu instalacji dużej, zewnętrznej anteny, której montaż nie należy do najłatwiejszych. Jeśli mieszkamy na wysokim piętrze, to sygnał odbierany jest łatwiej i z mniejszymi zakłóceniami, tak więc wersja wewnętrzna będzie wygodniejszym rozwiązaniem. Antena telewizyjna pokojowa jest o wiele mniejszym urządzeniem, które przy swoich kompaktowych rozmiarach i ładnym designie wpasuje się w każde wnętrze. Jest ona dużo łatwiejsza w instalacji i obsłudze, gdyż wystarczy podłączyć ją do gniazdka lub telewizora i postawić na półce. Dużą różnicą cechuje się również cena obu kategorii sprzętów. Modele zewnętrzne oscylują przy kwotach między 60 a 300 złotych, kiedy dobra antena pokojowa potrafi kosztować już od około 30 złotych. Dlatego też dziś skupimy się na niej i na tym, jaka antena pokojowa do telewizji naziemnej będzie najlepsza dla Twoich potrzeb.

 

Jaka antena wewnętrzna TV? Mocna antena pokojowa – jaka najlepsza?

No dobrze, ale skąd mamy wiedzieć jaka antena pokojowa DVB-T będzie słusznym wyborem, skoro nie znamy parametrów sprzętów? Najpierw należy zapoznać się z konkretnymi funkcjonalnościami, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętów, takich jak anteny pokojowe do telewizora. Poniżej przedstawiamy aspekty, dzięki którym będziesz umiał wybrać najlepszy sprzęt do swojego domu!

 • Zakres częstotliwości działania
  Każde urządzenie przetwarzające fale elektromagnetyczne działa na konkretnych pasmach odbioru. Sprzęty, jakie wybieramy, mają dopasowaną specyfikację swojej pracy do konkretnych częstotliwości. Najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej powinna szerokopasmowo obejmować zakres UHF, na zakresie kanałów 6- 29, a także VHF. Oprócz częstotliwości telewizyjnych niektóre anteny telewizyjne pokojowe obejmują również fale radiowe na zakresie częstotliwości FM, DAB, DAB+. Oczywiście nie jest to priorytetem, jeśli nie jesteśmy zainteresowani słuchaniem radia, natomiast warto mieć taką możliwość odbioru, gdybyśmy zmienili zdanie w przyszłości.

 • Wzmacniacz antenowy lub symetryzator
  Anteny dzielą się na te ze wzmacniaczem, bez niego, a także z symetryzatorem. Tak, jak słowo wzmacniacz jest dla nas znane i rozumiemy jego role, tak w przypadku drugiego produktu możemy poczuć się zmieszani, gdyż słowo to niewiele zdradza. Jest to niejako zamiennik dla wzmacniacza. Jeśli nasza antena pokojowa do telewizora nie posiada wzmacniacza, który odpowiada za silniejsze wyłapywanie sygnału – warto rozejrzeć się za produktem z symetryzatorem. Jest to mała płytka znajdująca się wewnątrz puszki antenowej, która dopasowuje impedancję naszego kabla do anteny. O samym wzmacniaczu i tym, czy warto w niego inwestować, przeczytasz w dalszej części naszego poradnika.

 • Kabel anteny
  Jest to co prawda jedynie część anteny, ale niemniej ważna od reszty osprzętowania. W przypadku montowania anteny zewnętrznej należałoby zweryfikować jego odporność na warunki atmosferyczne, aby nie doszło do zwarcia pod wpływem śniegu czy deszczu. Jednak antena satelitarna pokojowa nie wymaga kupowania tak specjalistycznych sprzętów. Ważne, aby kabel koncentryczny był dobrej jakości i dobrze zabezpieczał zarówno gniazdko, jak i wejście samego urządzenia.

 • Zysk energetyczny
  Jest to jeden z ważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę. To od niego zależy, jak antena DVB-T wewnętrzna poradzi sobie w odbiorze słabszych sygnałów, lub w przypadku zakłóceń fal. Tak więc im wyższy zysk, tym lepszy odbiór. To, co warto zapamiętać i na co zwrócić uwagę, to fakt, iż wzmacniacz również prowadzi do wzmocnienia i wyklarowania sygnału, jednak nie zastąpi z technicznej strony czynnika zysku energetycznego anteny.

 • Filtry
  Ostatnią kwestią, nad jaką warto się pochylić jest zastosowanie filtrów LTE/GSM. Są to specjalne protektory, które chronią i oczyszczają sygnał w drodze między nadajnikiem a odbiornikiem domowym. Każdy z nas ma co najmniej jeden telefon komórkowy i z tym faktem ciężko się kłócić. Wyobraź sobie teraz, iż każdy telefon, którego używasz Ty, jak i ludzie dookoła Ciebie, emituje fale elektromagnetyczne, które nachodzą na siebie, zagłuszając nawzajem. Odbiór telewizyjno-radiowy również jest uzależniony od tych fal, dlatego też głównym zadaniem takich filtrów jest wyławianie i odseparowywanie szumów i zakłóceń wynikających z sieci komórkowych.

 

Wzmacniacz – czy potrzebny?

Dużo kontrowersji wzbudza temat samych wzmacniaczy sygnału. Opinie są bardzo rozbieżne, niektóre mówią, że są one niepotrzebne, a nawet bardziej szkodzą, inni, antena pokojowa ze wzmacniaczem jest jedyną słuszną opcją. Jak to wygląda w praktyce?

Z założenia wzmacniacz, jak sama nazwa wskazuje – ma za zadanie wzmocnienie sygnału, jaki przekazuje z nadajnika nasza pokojowa antena telewizyjna. I jest to w większości poprawne zastosowanie tego urządzenia. Anteny zewnętrzne często nie posiadają wbudowanego wzmacniacza, gdyż ich moc jest wystarczająca do odbioru na dobrym poziomie sygnału z dalekich nadajników. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy – w większych miastach nadajniki są stosunkowo blisko siebie, przez co nie potrzebujemy dużych i drogich anten zewnętrznych. Jednak zagrożeniem, jakie niesie dla nas większe miasto, to właśnie szumy i zakłócenia, spowodowane dużą ilością ludzi i sprzętów, a także samą betonową zabudową, a w miejscach mniej industrialnych – drzewami. W takich przypadkach przyda nam się dobra antena pokojowa DVB-T ze wzmacniaczem właśnie.

Jest to urządzenie, którego rolą jest wygładzenie i przefiltrowanie zakłóceń, jakie powstają na drodze między głównym nadajnikiem a naszym odbiornikiem w postaci telewizora. Brzmi tak, jakby wzmocnienie niosło same pozytywne skutki i im wyższy współczynnik i lepszy wzmacniacz – tym lepiej. Niestety, nie do końca to tak działa. To, na co należy zwrócić uwagę, to fakt, iż zbyt duże wzmocnienie, czyli nieadekwatne do naszych potrzeb, może przesterować sygnał. Co to oznacza? W praktyce jest to sytuacja, kiedy sygnał jest zbyt silny i skumuluje się, powodując efekt odwrotny do zamierzonego, czyli szumy i zakłócenia będą jeszcze większe. Dlatego dobre anteny pokojowe mają wbudowane wzmacniacze, jednak ich moc jest dostosowana do mocy samego urządzenia. Użytkownik natomiast musi podejść do tematu z rozsądkiem i wybrać taką antenę, której wzmacniacz będzie adekwatny do naszej odległości od samego nadajnika, lub chociaż posiadać ręczną regulację napięcia. Najlepsze anteny pokojowe bowiem nie muszą być tymi najmocniejszymi. Jeśli nie wiesz, gdzie taki nadajnik się znajduje – przed zakupem i instalacją anteny sprawdź koniecznie! Możesz to zrobić poprzez dedykowane aplikacje czy strony internetowe, z wykazem nadajników DVB-T i ich zasięgiem.

 

Dobre anteny pokojowe – Jaka cena?

Jeśli już zdecydowałeś, czy chcesz antenę ze wzmacniaczem, konkretną mocą dostosowaną do Twojego domu, a także filtrami, czas na rozejrzenie się za kosztami. Wiesz już też, że najmocniejsza antena pokojowa nie oznacza tej najlepszej. Ile w takim razie kosztować nas będzie takie urządzenie do domu? Dobra antena pokojowa do telewizji naziemnej może znaleźć się w naszym mieszkaniu już za 40-50 złotych! Oczywiście rozpiętość cenowa jest spora, gdyż rynek oferuje nam modele zarówno za 40 złotych, jak i za 200 złotych. Jednakże tak jak wspominaliśmy wcześniej – wybór zależy od wielu czynników, a parametr mocy jest najczęściej tym, który decyduje w głównej mierze o cenie produktu.

Oprócz mocy wzmocnienia sygnału wpływ na cenę mają również odbierane częstotliwości, czy sam fakt wbudowanego wzmacniacza. A jeśli komuś nie podobają się klasyczne kształty – dopłacić może do tego, aby antena pokojowa tv miała na sobie wzór kwiatowy, lub wyglądała jak małe dzieło sztuki – obraz dekoracyjny. Możliwości jest ogrom, a kwestia kosztów, jak widać, nie jest tak oczywista, jakby mogło się wydawać. Nie zawsze droższe znaczy lepsze, a tym bardziej tanie nie oznacza sprzętu gorszego. Dowodem na tę tezę może być chociażby nasz ranking najlepszych anten pokojowych. Antena DVB-T wewnętrzna Sonus TV to koszt zaledwie 50 złotych przy wzmocnieniu na poziomie 40 dB, podczas gdy ponad dwa razy droższy Thomson – antena pokojowa posiada wzmocnienie na poziomie 43 dB, czyli niewiele więcej. Natomiast antena pokojowa TV Sonus nie ma widocznych na stronie producenta informacji o żadnych filtrach GSM/LTE, co może znacznie obniżyć koszt całego urządzenia.

 

Antena DVB-T pokojowa – jak zainstalować i ustawić w mieszkaniu?

Ostatnia kwestia, jaka pozostała do omówienia, to jak ustawić sprzęt tak, aby antena telewizyjna wewnętrzna działała najsprawniej, a także co wpływa na jej wydajność. Do czynników, które mają największe znaczenie dla anten jako takich, należą:

 • Odległość od nadajnika
  Jest to istotne już na etapie wyboru rodzaju anteny, gdyż tak jak pisaliśmy wcześniej, zbyt mocna antena do telewizji naziemnej pokojowa ze wzmacniaczem, czy zewnętrzna, mogą jedynie sprawić nam więcej problemu z zakłóceniami. Jeśli jednak odległość od nadajnika wynosi ponad 40 kilometrów, należy rozważyć zakup anteny zewnętrznej, gdyż modele wewnętrzne nie są przystosowane do pracy na takich odległościach. Ich sygnał w takim przypadku może okazać się nadal za słaby. Jeśli jednak mieszkasz w małej odległości do 10-15 kilometrów od nadajnika, kupowanie anten zewnętrznych może być zbyteczne.

 • Wysokość usytuowania i nakierowanie anteny
  Wysokość instalacji sprzętu najlepiej regulować przy modelach zewnętrznych, jednak nie oznacza to, iż antena do telewizora pokojowa może być ułożona gdziekolwiek i będzie działać na najwyższych obrotach. To, na czym powinniśmy się skupić, to kierunek nadajnika i to, czy nasza antena jest kierunkowa, czy odbiera sygnał naokoło. Jeśli jest to pierwsza opcja, powinniśmy ustawić antenę w najwyższym możliwym punkcie naszego pokoju, ze skierowaniem właśnie w tę stronę, po której jest najbliższy nadajnik. Jeśli jednak nasza DVB-T antena pokojowa wyłapuje sygnał elektromagnetyczny z każdego miejsca, niezależnie od ukierunkowania, to powinniśmy skupić się jedynie na kwestii wysokości.

  Dlaczego ta wysokość jest tak ważna? Ano dlatego, że im wyżej, tym mniej zakłócaczy zewnętrznych w linii łączącej. Jeśli jednak mieszkasz na wysokim piętrze, nie jest to kwestia priorytetowa, gdyż najwięcej zakłóceń znajduje się właśnie na piętrach niższych, gdzie jest więcej ludzi i sprzętów elektrycznych.

 • Teren – jego profil i zabudowa
  Ostatnią kwestią jest oczywiście ukształtowanie samego krajobrazu pomiędzy Twoim odbiornikiem a nadajnikiem. Bo co nam po ustawieniu anteny w idealnym miejscu, skoro okaże się, iż na linii łączącej nadajnik z Twoim domem jest fabryka części elektronicznych? W pewnych sytuacjach nie ma szans, aby uzyskać zadowalający efekt nawet najlepszą anteną! Jeśli okolica dookoła nas jest bardzo industrialna lub mocno zalesiona, należy ustawić naszą antenę najwyżej jak to tylko możliwe w naszym mieszkaniu. Jeśli między najbliższym nadajnikiem a naszym mieszkaniem jest wyżej wspomniana fabryka części elektrycznych lub inny betonowy moloch, rozważ opcję ustawienia urządzenia względem nieco dalszego nadajnika, ale w bardziej „czystej” trajektorii fal.

Ustawienie samego urządzenia powinno być więc przemyślane, gdyż mnogość czynników, które wpływają na jakość i moc odbieranego sygnału mogą zwalić z nóg niedoświadczonego użytkownika. Jeśli nie zwrócimy uwagi na pewne aspekty, może się okazać, że nawet najlepsza antena wewnętrzna nie zadziała dobrze w naszym domu czy mieszkaniu.

Sama instalacja w modelach wewnętrznych jest o tyle prostsza niż w modelach zewnętrznych, że jedyne co musimy zrobić, to podłączyć ją do naszego telewizora za pomocą kabla z odpowiednim wejściem. Sama antena po skierowaniu na nadajnik i ustawieniu w odpowiednio wysokim punkcie powinna działać bez zarzutów. Następnym i ostatnim krokiem jest ustawienie częstotliwości MUX w naszym telewizorze. Pozwoli nam to na wybranie i ustawienie wszelkich kanałów telewizyjnych dostępnych w naszej okolicy. Jak więc widzisz, nie ma tu większej filozofii i z samą instalacją nie będziesz mieć raczej problemów. W przypadku anten zewnętrznych często potrzebna jest pomoc kogoś doświadczonego, a nawet istnieją firmy zajmujące się profesjonalnym montażem takiego sprzętu.

 

Jaka antena pokojowa najlepsza? Podsumowanie

Jeśli pomimo naszych porad nadal nie wiesz, jaka jest najlepsza antena pokojowa w 2019, to zapraszamy gorąco do naszego rankingu! Tam znajdziesz konkretne propozycje wraz z pełną specyfikacją techniczną. Sprawdź, która pokojowa antena DVB-T w pełni dopasuje się do Twojego wnętrza i sprawdzi najlepiej w okolicy!

 

 

Najlepsze anteny pokojowe – Ranking anten pokojowych 2020

 

1. Thomson Curved ANT1706 Kliknij aby kupić »

Thomson-Curved-ANT1706Pierwszą anteną wewnętrzną w naszym zestawieniu jest antena DVB-T pokojowa Thomson Curved ANT1706. Cena urządzenia w sklepach zaczyna się już od 120 złotych, co plasuje ten model w samym środku naszej listy pod względem kosztów.

Antena pokojowa Thomson ANT1706 tak jak i inne modele z naszego rankingu odbiera programy analogowe i cyfrowe z telewizji (DVB-T/DVB-T2), a także sygnały radiowe FM. Jej design świetnie wpasowuje się do wszelkich pomieszczeń nowoczesnych, jednocześnie nie zdradzając prawdziwego przeznaczenia urządzenia. Łukowaty kształt sprzętu świetnie odnajdzie się we wnętrzach minimalistycznych, dopasowując się do każdego telewizora. W dzisiejszych czasach nikt chyba nie zaprzeczy, że jakość to podstawa, a ta niepozorna antena wewnętrzna Thomson ANT1706 obsługuje technologię 4K UltraHD, zachowując jednocześnie idealną jakość obrazu. Tak zapewnia producent, jednak z wyczytanych w sieci opinii aktywnych użytkowników tegoż właśnie sprzętu wynika, iż antena pokojowa DVB-T Thomson nie w każdym przypadku spełnia swoją funkcję. Można doszukać się kilku komentarzy, które alarmują o realnie słabszej jakości przesyłu. Z tych samych opinii możemy dowiedzieć się również, iż brakuje funkcjonalnej diody, która mogłaby informować użytkownika o tym, czy antena aktualnie działa, czy nie.

Te nieliczne komentarze konsumentów nie zmieniają jednak faktu, iż Thomson antena wewnętrzna to świetny sprzęt, a to m.in dlatego, że posiada wbudowany system redukcji szumów, a także filtr przeciwzakłóceniowy LTE/GSM, którego zadaniem jest eliminacja zakłóceń spowodowanych sygnałami komórkowymi. Te zabiegi i funkcjonalności znacznie poprawiają jakość pracy sprzętu, który mimo krążących wątpliwości wzmacnia sygnał na poziomie 43 dB, co jest drugim w kolejności najlepszym wynikiem na liście. Ponadto, nasza antena pokojowa do telewizora Thomson ANT1706 ma 3 niezależne źródła zasilania. Możemy podłączyć ją zarówno bezpośrednio do odbiornika kablem koncentrycznym, jak i osobnym zasilaczem z wtyczką do gniazdka z elektrycznego. Jeśli te rozwiązania niekoniecznie odpowiadają Twojemu sprzętowi, Thomson antena wewnętrzna może również zostać podłączona do telewizora za pomocą złącza USB.

Thomson Curved ANT1706

Zalety

Zalety
 • Odbiera programy analogowe i cyfrowe DVB-T/-T2 oraz radiowe FM
 • Łukowaty kształt sprzętu pasujący do każdego telewizora
 • Aż 3 sposoby zasilania
 • Obsługuje rozdzielczość 4K
 • Wbudowany system redukcji szumów
 • Filtr przeciwzakłóceniowy LTE/GSM

Wady

Wady
 • Użytkownicy wskazują na słabszej jakości przesył, niż wskazuje producent
 • Brak funkcjonalnej diody informującej o tym, czy antena działa

Kup na Morele.net Kup na Allegro

 

2. Philips SDV6222 Kliknij aby kupić »

Philips-SDV6222Drugą anteną aktywną z naszego zestawienia jest antena pokojowa Philips SDV6222. Jest to najdroższe urządzenie z naszego zestawienia, gdyż jej koszt to około 170 złotych. Philips antena wewnętrzna odbiera sygnał telewizyjny analogowy, cyfrowy, a do tego sygnał radiowy FM (DVB-T/DVB-T2).

To, co wyróżnia ten model i za co dopłacamy, to najwyższe w zestawieniu wzmocnienie sygnału. Wzmacnia zakres odbioru na poziomie 48 dB, dzięki czemu mamy możliwość odbierać większą ilość sygnałów na dłuższych dystansach. Antena wewnętrzna Philips SDV6222 posiada ponadto filtr do redukcji szumu. Jest to skuteczna ochrona przed utratą sygnału na naszym sprzęcie, co jest dosyć ważnym aspektem, którym powinniśmy kierować się przy wyborze urządzenia tego typu. Antena pokojowa do telewizora Philips posiada manualny włącznik/wyłącznik, a także 3-stopniowe wzmocnienie, co oznacza, iż urządzenie zapewnia 3 różne poziomy wzmocnienia sygnału. Umożliwia nam to bardzo łatwą konfigurację sprzętu, a także gwarantuje, iż antena pokojowa do telewizji naziemnej Philips SDV6222 zapewnia najwyższą jakość i zakres odbioru sygnału.

Jej niewielkie rozmiary, jak i bardzo nowoczesny i elegancki design przypominają trochę nowoczesny model routera internetowego. Dzięki tej przyjemnej prezencji antena pokojowa ze wzmacniaczem Philips świetnie będzie prezentować się we wnętrzu w każdym stylu, nie zaburzając estetyki pokoju. Antena DVB-T wewnętrzna Philips posiada regulowany układ dwubiegunowy, czyli dipole VHF. Można obrócić je o 180 stopni, a także nachylić aż do 90 stopni. Dzięki temu nasza antena tv pokojowa Philips może zostać dostrojona manualnie do jak najlepszego odbioru sygnału. Poza tymi funkcjonalnościami warto zaznaczyć, iż długość samego przewodu wynosi 1,8 metra, a sama instalacja sprzętu, jakim jest antena pokojowa tv Philips, jest banalnie prosta, tak więc każdy poradzi sobie z nią bez problemu.

Philips SDV6222

Zalety

Zalety
 • Odbiera programy analogowe i cyfrowe DVB-T/-T2 oraz radiowe FM
 • Wzmacnia zakres odbioru na poziomie 48 dB
 • Kompaktowy i elegancki design
 • Wbudowany filtr redukcji szumów
 • Regulowany układ dwubiegunowy
 • 3-stopniowe wzmocnienie

Wady

Wady
 • Stosunkowo wysoka cena – najdroższa w naszym zestawieniu

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

3. Vivanco TVA4090  Kliknij aby kupić »

Vivanco-TVA4090Czas na ostatnią propozycję z górnej półki cenowej. Aktywna antena pokojowa Vivanco TVA4090 to koszt na poziomie 150 złotych, co stawia ja na drugim miejscu pod kątem wysokości ceny na naszej liście. Odbiera ona tak jak i inne pozycje z rankingu, programy telewizyjne w formie analogowej i cyfrowej (DVB-T/DVB-T2), a także kanały radiowe.

To, co jest tutaj pewnego rodzaju dodatkiem, którego nie uświadczymy we wcześniejszych sprzętach, to fakt, iż antena pokojowa DVB-T Vivanco oferuje również odbiór cyfrowego radia DAB / DAB+, a nie jedynie FM. Producent tego urządzenia zapewnia, iż jego możliwości wyłapywania sygnału to aż 25 kilometrów, w zależności od warunków terenowo-pogodowych. Sprawia to, iż antena wewnętrzna Vivanco jest świetnym sprzętem do odbioru zarówno programów w jakości FullHD czy 4K UltraHD, ale także telewizji analogowej i cyfrowej UHF/VHF! Dodatkowo antena ta została wyposażona w specjalny filtr LTE, którego zadaniem jest tłumienie sygnału sieci komórkowych. To właśnie te fale elektromagnetyczne są prowodyrami największej części zakłóceń w odbiorze zarówno dźwięku, jak i obrazu podczas oglądania telewizji.

Antena DVB-T pokojowa Vivanco jest już jakiś czas na rynku, jednak producent nie zamieścił żadnych informacji technicznych na temat poziomu mocy wzmocnienia, jak i impedancji. O ile ta druga w większości modeli wynosi 75 Ohm, tak wzmocnienia bywają różne i to jeden z najistotniejszych parametrów samego urządzenia. Brak tej informacji na stronie producenta daje spore pole do popisu internetowym komentatorom, których opinie na temat tego sprzętu są bardzo rozbieżne. Możemy spotkać się z komentarzami, iż Vivanco antena pokojowa momentalnie pomogła osobom borykającym się ze słabym sygnałem od lat, ale i niepochlebne opinie o rzekomym słabym zasięgu, jeśli antena zostanie ustawiona wewnątrz budynku.

Abstrahując od internetowych komentarzy, to co wiemy i jest pewne, to fakt, iż sprzęt zasilany jest na 3 sposoby – poprzez klasyczny zasilacz gniazdkowy, kabel USB, lub dekoder DVB-T, a jej kabel jest najdłuższym ze wszystkich urządzeń w rankingu i sięga 3 metry. Vivanco antena wewnętrzna wizualnie jest bardzo małym, zgrabnym urządzeniem, które poza swoją funkcjonalnością, może pełnić funkcję swoistej ozdoby.

Vivanco TVA4090

Zalety

Zalety
 • Odbiera programy analogowe i cyfrowe DVB-T/-T2 oraz radiowe FM
 • Odbiera radio cyfrowe DAB / DAB+
 • Odbiera programy w jakości FullHD i 4K UltraHD, UHF/VHF
 • Filtr LTE tłumiący sygnał sieci komórkowych
 • 3 sposoby zasilania
 • Posiada najdłuższy kabel w zestawieniu – aż 3 metry
 • Zasięg aż do 25 kilometrów
 • Mała zgrabna konstrukcja

Wady

Wady
 • Brak informacji producenta na temat poziomu wzmocnienia czy impedancji
 • Niektórzy Użytkownicy zwracają uwagę na słabej jakości zasięg

Kup w Media Markt Kup na Allegro

 

4. Sonus TV Kliknij aby kupić »

Sonus-TVKolejna propozycja cechuje się przede wszystkim bardzo dużym przeskokiem cenowym w porównaniu do poprzednich modeli. Antena pokojowa Sonus TV to dostępne na rynku rozwiązanie budżetowe za około 50 złotych. Mimo dużego spadku cenowego sama jakość wzmocnienia utrzymuje się na całkiem dobrym poziomie 40 dB.

Producent dodatkowo zapewnia płynną regulację samego wzmocnienia, co ma zapewnić o jakości w działaniu sprzętu. Antena wewnętrzna Sonus TV nie ma w porównaniu do innych modeli możliwości odbioru sygnału radiowego FM, jednak pozwala na odbiór sygnału cyfrowego radia Digital Audio Broadcasting, czyli DAB+. Antena tv pokojowa Sonus TV oczywiście poza falami radowymi odbiera również analogowe, jak i cyfrowe programy telewizyjne w technologii (DVB-T/DVB-T2). Antena pokojowa do telewizora Sonus TV ma wystawianych wiele pozytywnych opinii aktualnych użytkowników na temat trwałości i siły sygnału.

Co ciekawe, sygnał ten wynosi podobno nawet do 40 km, co jest o wiele wyższym wynikiem niż w przypadku poprzedniego, droższego modelu Vivanco. Przy takim wyniku dziwi jedynie fakt, iż antena pokojowa do telewizji naziemnej Sonus TV nie posiada na stronie producenta żadnego opisu potencjalnych funkcjonalności filtrów. Jak wiemy, filtry wytłumiające zakłócenia wynikające z sieci komórkowych GSM i LTE są stosowane coraz częściej, gdyż popyt jest naprawdę duży. Wynika on z faktu, iż sieci komórkowe bardzo mocno potrafią zakłócić inne sygnały elektromagnetyczne, takie jak właśnie sygnał telewizyjny. Dlatego fakt, iż antena pokojowa ze wzmacniaczem Sonus TV nie posiada takiej informacji na stronie, przy jednoczesnym zapewnieniu o 40-kilometrowym zasięgu sygnału może być co najmniej podejrzany i wymaga . To, co na pewno można jednak stwierdzić, to fakt, iż antena telewizyjna pokojowa Sonus prezentuje się nader ciekawie, a jej zwarta i nowoczesna budowa zawierająca antenę ze wzmacniaczem wpasuje się wizualnie w większość mieszkań, nie zabierając zbędnego miejsca.

Operacja Bebechy #5 - Antena pokojowa DVBT SONUS TV AUTO CAMP - Barczak

Antena pokojowa Sonus TV to najczęściej wybierana antena wewnętrzna DVB-T wśród użytkowników

Sonus TV

Zalety

Zalety
 • Odbiera programy analogowe i cyfrowe DVB-T/-T2 oraz radiowe FM
 • Niska cena
 • Nowoczesny design
 • Według pozytywnych opinii użytkowników sygnał antenowy wynosi nawet do 40 km
 • Płynna regulacja wzmocnienia

Wady

Wady
 • Brak możliwości odbioru sygnału radiowego FM
 • Brak informacji na temat ewentualnego filtru LTE/GSM

Kup w Media Markt Kup na Allegro

 

5. Maclean MCTV-930 Kliknij aby kupić »

Maclean-MCTV-930Ostatni, a zarazem najtańszy model na naszej liście, to antena pokojowa Maclean MCTV-930. Zakupić ją możemy już od 47 złotych. Jest to absolutnym hitem cenowym wśród urządzeń tego typu, a także ogromnym skokiem cenowym w porównaniu do na przykład, modelu marki Philips, którego koszt jest prawie czterokrotnie wyższy.

Antena wewnętrzna Maclean pozwala na standardowy i powszechny u innych modeli odbiór zarówno analogowych, jak i cyfrowych programów telewizyjnych. W temacie odbioru sygnałów radiowych również radzi sobie z sygnałem zarówno analogowym FM, jak i cyfrowym DAB. Na stronie producenta możemy znaleźć informacje, iż antena tv pokojowa Maclean MCTV-930 jest kompatybilna z systemami naziemnymi DVB-T/-T2, ISB-T, DMB-T/-H, ATSC. Impedancja zaś samego sprzętu wynosi 75 Ohm, co jest całkiem standardową wartością zarówno u droższych, jak i tańszych modeli.

To, na co warto zwrócić uwagę i ma realny wpływ na jakość sygnału, to fakt, iż Maclean antena wewnętrzna odbiera sygnał wolny od zakłóceń z sieci komórkowych. Antena DVB-T pokojowa Maclean jest wyposażona w specjalny filtr LTE. Przy wszelkich zastosowanych filtrach, antena pokojowa do telewizji naziemnej Maclean niestety ma najniższy wynik na naszej liście w kwestii wzmocnienia sygnału. Poziom, jaki jest nam w stanie zapewnić wynosi zaledwie 28 dB złym wynikiem na rynku, jednak w porównaniu do innych urządzeń z naszej listy jest to niestety najniższy osiąg. Taki produkt końcowy może realnie wpływać na czułość i zasięg samego sprzętu.

Antena pokojowa DVB-T Maclean jest sama w sobie ekranowana z minimalną interferencją. Co to oznacza? Tak po ludzku, znaczy to tyle, iż sama wewnętrzna część otoczona jest materiałem, który zmniejsza poziom pól elektromagnetycznych po drugiej stronie powłoki, czym zmniejsza również poziom szumów.

Przez to, iż antena DVB-T wewnętrzna Maclean ma budowę tubową, zabiera jeszcze mniej miejsca, a także można dzięki temu ustawić ją również w najlepszym miejscu dla swojego przeznaczenia, czyli odbioru sygnałów radiowo-telewizyjnych.

Maclean MCTV-93

Zalety

Zalety
 • Odbiera programy analogowe i cyfrowe DVB-T/-T2 oraz radiowe FM
 • Niska cena – najtańsza antena pokojowa w zestawieniu
 • Kompatybilna z systemami naziemnymi DVB-T/-T2, ISB-T, DMB-T/-H, ATSC
 • Odbiera radio cyfrowe DAB
 • Wbudowany filtr LTE
 • Wykonana w najnowszej technologii SMD
 • Ekranowana z minimalną interferencją
 • Budowa tubowa

Wady

Wady
 • Wzmocnienie na poziomie 28 dB to najsłabszy wynik w naszym zestawieniu, może to zmniejszać czułość i zasięg anteny

Kup na Morele.net Kup na Allegro