Aktualizacja: Luty 2024

W dobie naziemnej telewizji cyfrowej, coraz więcej osób nie widzi potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów, wynikających z korzystania z kodowanego sygnału satelitarnego, tym bardziej, że dobra antena pokojowa DVB-T może zapewnić wysokiej jakości transmisję. Najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej jest gwarancją doskonałego obrazu i dźwięku. Należy to podkreślić - anteny pokojowe mogą być alternatywą dla "talerzy". Jaka antena pokojowa okaże się odpowiednia? Co warto wiedzieć, zanim w mieszkaniu stanie antena pokojowa? Ranking pomoże w podjęciu trafnej decyzji zakupowej.
#1
MOCNA ANTENA POKOJOWA DO TELEWIZJI NAZIEMNEJ DVBT2
MOCNA ANTENA POKOJOWA DO TELEWIZJI NAZIEMNEJ DVBT2

Antena pokojowa DVBT2 to rewelacyjny produkt. Prosty w montażu, ma zasięg daleko przekraczający moje oczekiwania. Obraz jest niesamowicie czysty. Gorąco polecam.

#2
ANTENA TV POKOJOWA AKTYWNA DVB-T2 BLOW 4K MUX-8 LTE
ANTENA TV POKOJOWA AKTYWNA DVB-T2 BLOW 4K MUX-8 LTE

Antena TV pokojowa BLOW 4K jest niezwykle efektywna i łatwa w instalacji. Jakość obrazu jest wyraźna, a odbiór sygnału stabilny. Rewelacyjny produkt!

#3
MOCNA ANTENA TV POKOJOWA DVB-T2 DO TELEWIZJI NAZIEMNEJ AKTYWNA 4K LTE VAYOX
MOCNA ANTENA TV POKOJOWA DVB-T2 DO TELEWIZJI NAZIEMNEJ AKTYWNA 4K LTE VAYOX

Świetna antena! Doskonała jakość odbioru, łatwa w instalacji. Od teraz oglądanie kanałów naziemnych to prawdziwa przyjemność. Polecam!

#4
ANTENA POKOJOWA TV NAJMOCNIEJSZA DVB-T2 4K FM MUX8 WZMACNIACZ ZASILACZ DC
ANTENA POKOJOWA TV NAJMOCNIEJSZA DVB-T2 4K FM MUX8 WZMACNIACZ ZASILACZ DC

Antena pokojowa zachwyca jakością wykonania i doskonałym zasięgiem. Łapie nawet najtrudniejsze do odbioru kanały. Obsługa 4K i wzmacniacz to duży plus. Bardzo polecam!

#5
Antena aktywna BLOW pokojowa TV MUX-8 DVB-T2 DVB-T
Antena aktywna BLOW pokojowa TV MUX-8 DVB-T2 DVB-T

Produkt spełnił moje oczekiwania. Antena Blow jest łatwa w instalacji, zapewnia doskonały odbiór sygnału telewizyjnego. Zdecydowanie polecam!

#6
ANTENA TV AKTYWNA DVB-T2 POKOJOWA 360 LTE MAGNES
ANTENA TV AKTYWNA DVB-T2 POKOJOWA 360 LTE MAGNES

Antena TV jest świetna! Mały, kompaktowy design, łatwa instalacja i doskonały odbiór sygnału. Polecam!

Nasze wyróżnienie zdobyła antena Philips SDV6226/12. Zastosowane w niej filtry GSM/4G oraz redukcji szumów, eliminują ryzyko utraty sygnału oraz zapewniają obraz wysokiej jakości. Choć będąc przy aspekcie jakości, na uwagę zasługuje też model Thomson ANT1539, obsługujący technologię 4K Ultra HD. Jego dodatkowy atut to możliwość podłączenia do 3 niezależnych źródeł zasilania. W niższym pułapie cenowym znajduje się Sonus TV, który dotrzymuje kroku niejednemu droższemu egzemplarzowi. Oferuje on sygnał nawet do 40 km, jednocześnie utrzymując jakość wzmocnienia do 40 dB. Nie można byłoby pominąć także Vivanco TVA4090 - zgrabnej konstrukcji wyposażonej w specjalny filtr LTE. Odpowiada on za stłumienie sygnału sieci komórkowych, który jest najczęstszym powodem zakłóceń. W naszym rankingu znalazł się też Maclean MCTV-930. Oferowane przez niego parametry należą raczej do standardowych, aczkolwiek na plus można zaliczyć, że odbiera sygnał analogowy FM i cyfrowy DAB.

  1. Thomson ANT1539
  2. Philips SDV6226/12
  3. Vivanco TVA4090
  4. Sonus TV
  5. Maclean MCTV-930

Powyższe parametry nic Ci nie mówią? Zobacz nasz dedykowany poradnik wyboru anteny pokojowej


1. Thomson ANT1539

Thomson ANT1539
Antena pokojowa Thomson ANT1539 o częstotliwości 470 - 790 MHz wyróżnia się nie tylko bardzo dobrymi parametrami, ale też charakterystycznym wyglądem. Urządzenie posiada tekstylne wykończenie w odcieniu szarości, dzięki czemu może tworzyć ozdobę każdego pomieszczenia.

JAKOŚĆ

CENA

Jednak designerski wygląd to nie jedyne zalety oferowane przez markę Thomson. Antena wewnętrzna gwarantuje przede wszystkim najwyższą jakość obrazu. Odbiera ona bowiem sygnał w HD-Ready, HDTV, aż do 4K/UHD. Co więcej, jest kompatybilna z technologią 8K oraz OLED TV.

Zaopatrując się w ten model, nie musimy obawiać się także występowania zakłóceń. O jakość odbioru telewizji cyfrowej dba zastosowana rozdzielczość UHD-DVB-T/T2 z automatyczną regulacją wzmocnienia sygnału. Dodatkowo wykorzystana została najnowsza technologia filtrów 3G/LTE/4G i GSM, w celu zapewnienia wysokiej wydajności obrazu.

Niewątpliwym atutem anteny jest fakt, że możemy ją użytkować również poza domem np. na tarasie czy kempingu. Jest to możliwe, dzięki alternatywnemu zasilaniu zdalnemu 5 V oraz technologii Thomas Direct-Orien, która zapewnia zasięg działania aż do 50 km do miejsca nadawania.

W domu zaś możemy podłączyć antenę bezpośrednio do telewizora za pomocą złącza USB. Jest to wygodne, ale i energooszczędne rozwiązanie, gdyż antena pobiera prąd tylko podczas pracy odbiornika. Antena pokojowa DVB-T Thomson może być również podłączona w sposób klasyczny, czyli do gniazda sieciowego za pomocą zasilacza.

Niezależnie od sposobu podłączenia anteny, na pewno nie będziemy mieli problemu z jej montażem, gdyż możemy to zrobić na aż 3 sposoby: położyć płasko na blacie, postawić na szafce za pomocą składanej podpórki lub powiesić na ścianie.

Wszystkie te elementy sprawiają, że urządzenie Thomson to doskonały wybór dla osób, które poszukują nowoczesnej anteny pokojowej, czego potwierdzeniem są liczne, pozytywne opinie użytkowników.

.

Zalety
Odbiera programy analogowe i cyfrowe DVB-T/-T2 oraz radiowe FM
Łukowaty kształt sprzętu pasujący do każdego telewizora
Aż 3 sposoby zasilania
Obsługuje rozdzielczość 8K
Wbudowany system redukcji szumów
Filtr przeciwzakłóceniowy LTE/GSM
Aż 5 metrów długości kabla
Wady
Użytkownicy wskazują na to, że choć działa bardzo dobrze, to słabo prezentuje się w porównaniu do innych modeli

 

2. Philips SDV6226/12

Philips SDV6226/12
Kolejna propozycja tym razem autorstwa holenderskiego koncernu to antena pokojowa ze wzmacniaczem PHILIPS. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale też skrywa wiele funkcjonalności od filtrowania GSM/4G po łatwą konfigurację.

JAKOŚĆ

CENA


Antena pokojowa Philips do telewizora to doskonały przykład na to, że niewielkim kosztem możemy otrzymać bardzo dobre rezultaty. Choć nie uzyskamy przy jej wykorzystaniu sygnału radiowego FM, to będziemy mogli cieszyć się obrazem najwyżej jakości. Jest to zasługa wykorzystania filtru GSM/4G oraz filtru redukcji szumów. Po pierwsze takie połączenie chroni nas przed całkowitą utratą sygnału, zaś z drugiej strony gwarantuje ono uzyskanie jakościowego obrazu, pozbawionego wszelkich zakłóceń.

Dużą rolę odgrywa także funkcja 3-stopniowej regulacji wzmocnienia sygnału (na poziomie 41 dB). Dzięki niej zyskujemy o wiele lepszy zakres odbioru, a ponadto konfiguracja anteny jest znacznie prostsza.

Antena TV pokojowa Philips jest również bardzo dobrym wyglądem pod względem wizualnym. Jej płaska konstrukcja sprawia, że zajmie ona mało miejsca, a dodatkowo design będzie świetnie komponował się z wnętrzem. Nie będzie też problemu z samym podłączeniem anteny, bo długość przewodu ma aż 180 cm. Czyli jest wystarczająca do podpięcia do oddalonego gniazdka.


Podsumowując, antena DVB-T wewnętrzna od marki Philips to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób o ograniczonym budżecie, ale też dla tych, którzy poszukują sprawdzonego i funkcjonalnego urządzenia.

Zalety
3-stopniowa regulacja wzmocnienia sygnału na poziomie 41 dB
Długość przewodu ma aż 1,8m
Redukcja szumów oraz filtr GSM/4G
Dostępna w niskiej cenie
Wady
Brak sygnału radiowego FM

Kup na Allegro

 

3. Vivanco TVA4090

Vivanco TVA4090
Czas na ostatnią propozycję z górnej półki cenowej. Aktywna antena pokojowa Vivanco TVA4090 to koszt na poziomie 150 złotych, co stawia ja na drugim miejscu pod kątem wysokości ceny na naszej liście. Odbiera ona tak jak i inne pozycje z rankingu, programy telewizyjne w formie analogowej i cyfrowej (DVB-T/DVB-T2), a także kanały radiowe.

JAKOŚĆ

CENA

To, co jest tutaj pewnego rodzaju dodatkiem, którego nie uświadczymy we wcześniejszych sprzętach, to fakt, iż antena pokojowa DVB-T Vivanco oferuje również odbiór cyfrowego radia DAB / DAB+, a nie jedynie FM. Producent tego urządzenia zapewnia, iż jego możliwości wyłapywania sygnału to aż 25 kilometrów, w zależności od warunków terenowo-pogodowych. Sprawia to, iż antena wewnętrzna Vivanco jest świetnym sprzętem do odbioru zarówno programów w jakości FullHD czy 4K UltraHD, ale także telewizji analogowej i cyfrowej UHF/VHF! Dodatkowo antena ta została wyposażona w specjalny filtr LTE, którego zadaniem jest tłumienie sygnału sieci komórkowych. To właśnie te fale elektromagnetyczne są prowodyrami największej części zakłóceń w odbiorze zarówno dźwięku, jak i obrazu podczas oglądania telewizji.

Antena DVB-T pokojowa Vivanco jest już jakiś czas na rynku, jednak producent nie zamieścił żadnych informacji technicznych na temat poziomu mocy wzmocnienia, jak i impedancji. O ile ta druga w większości modeli wynosi 75 Ohm, tak wzmocnienia bywają różne i to jeden z najistotniejszych parametrów samego urządzenia. Brak tej informacji na stronie producenta daje spore pole do popisu internetowym komentatorom, których opinie na temat tego sprzętu są bardzo rozbieżne. Możemy spotkać się z komentarzami, iż Vivanco antena pokojowa momentalnie pomogła osobom borykającym się ze słabym sygnałem od lat, ale i niepochlebne opinie o rzekomym słabym zasięgu, jeśli antena zostanie ustawiona wewnątrz budynku.

Abstrahując od internetowych komentarzy, to co wiemy i jest pewne, to fakt, iż sprzęt zasilany jest na 3 sposoby – poprzez klasyczny zasilacz gniazdkowy, kabel USB, lub dekoder DVB-T, a jej kabel jest najdłuższym ze wszystkich urządzeń w rankingu i sięga 3 metry. Vivanco antena wewnętrzna wizualnie jest bardzo małym, zgrabnym urządzeniem, które poza swoją funkcjonalnością, może pełnić funkcję swoistej ozdoby.

Zalety
Odbiera programy analogowe i cyfrowe DVB-T/-T2 oraz radiowe FM
Odbiera radio cyfrowe DAB / DAB+
Odbiera programy w jakości FullHD i 4K UltraHD, UHF/VHF
Filtr LTE tłumiący sygnał sieci komórkowych
3 sposoby zasilania
Posiada najdłuższy kabel w zestawieniu – aż 3 metry
Zasięg aż do 25 kilometrów
Mała zgrabna konstrukcja
Wady
Brak informacji producenta na temat poziomu wzmocnienia czy impedancji
Niektórzy Użytkownicy zwracają uwagę na słabej jakości zasięg

Kup na Allegro

 

4. Sonus TV

Sonus TV
Kolejna propozycja cechuje się przede wszystkim bardzo dużym przeskokiem cenowym w porównaniu do poprzednich modeli. Antena pokojowa Sonus TV to dostępne na rynku rozwiązanie budżetowe za około 50 złotych. Mimo dużego spadku cenowego sama jakość wzmocnienia utrzymuje się na całkiem dobrym poziomie 40 dB.

JAKOŚĆ

CENA

Producent dodatkowo zapewnia płynną regulację samego wzmocnienia, co ma zapewnić o jakości w działaniu sprzętu. Antena wewnętrzna Sonus TV nie ma w porównaniu do innych modeli możliwości odbioru sygnału radiowego FM, jednak pozwala na odbiór sygnału cyfrowego radia Digital Audio Broadcasting, czyli DAB+. Antena tv pokojowa Sonus TV oczywiście poza falami radowymi odbiera również analogowe, jak i cyfrowe programy telewizyjne w technologii (DVB-T/DVB-T2). Antena pokojowa do telewizora Sonus TV ma wystawianych wiele pozytywnych opinii aktualnych użytkowników na temat trwałości i siły sygnału.

Co ciekawe, sygnał ten wynosi podobno nawet do 40 km, co jest o wiele wyższym wynikiem niż w przypadku poprzedniego, droższego modelu Vivanco. Przy takim wyniku dziwi jedynie fakt, iż antena pokojowa do telewizji naziemnej Sonus TV nie posiada na stronie producenta żadnego opisu potencjalnych funkcjonalności filtrów. Jak wiemy, filtry wytłumiające zakłócenia wynikające z sieci komórkowych GSM i LTE są stosowane coraz częściej, gdyż popyt jest naprawdę duży. Wynika on z faktu, iż sieci komórkowe bardzo mocno potrafią zakłócić inne sygnały elektromagnetyczne, takie jak właśnie sygnał telewizyjny. Dlatego fakt, iż antena pokojowa ze wzmacniaczem Sonus TV nie posiada takiej informacji na stronie, przy jednoczesnym zapewnieniu o 40-kilometrowym zasięgu sygnału może być co najmniej podejrzany i wymaga . To, co na pewno można jednak stwierdzić, to fakt, iż antena telewizyjna pokojowa Sonus prezentuje się nader ciekawie, a jej zwarta i nowoczesna budowa zawierająca antenę ze wzmacniaczem wpasuje się wizualnie w większość mieszkań, nie zabierając zbędnego miejsca.

[lyte id="1tsEOdMBs-I" /]

Antena pokojowa Sonus TV to najczęściej wybierana antena wewnętrzna DVB-T wśród użytkowników

Zalety
Odbiera programy analogowe i cyfrowe DVB-T/-T2 oraz radiowe FM
Niska cena
Nowoczesny design
Według pozytywnych opinii użytkowników sygnał antenowy wynosi nawet do 40 km
Płynna regulacja wzmocnienia
Wady
Brak możliwości odbioru sygnału radiowego FM
Brak informacji na temat ewentualnego filtru LTE/GSM

Kup na Allegro

 

5. Maclean MCTV-930

Maclean MCTV 930
Ostatni, a zarazem najtańszy model na naszej liście, to antena pokojowa Maclean MCTV-930. Zakupić ją możemy już od 47 złotych. Jest to absolutnym hitem cenowym wśród urządzeń tego typu, a także ogromnym skokiem cenowym w porównaniu do na przykład, modelu marki Philips, którego koszt jest prawie czterokrotnie wyższy.

JAKOŚĆ

CENA

Antena wewnętrzna Maclean pozwala na standardowy i powszechny u innych modeli odbiór zarówno analogowych, jak i cyfrowych programów telewizyjnych. W temacie odbioru sygnałów radiowych również radzi sobie z sygnałem zarówno analogowym FM, jak i cyfrowym DAB. Na stronie producenta możemy znaleźć informacje, iż antena tv pokojowa Maclean MCTV-930 jest kompatybilna z systemami naziemnymi DVB-T/-T2, ISB-T, DMB-T/-H, ATSC. Impedancja zaś samego sprzętu wynosi 75 Ohm, co jest całkiem standardową wartością zarówno u droższych, jak i tańszych modeli.

To, na co warto zwrócić uwagę i ma realny wpływ na jakość sygnału, to fakt, iż Maclean antena wewnętrzna odbiera sygnał wolny od zakłóceń z sieci komórkowych. Antena DVB-T pokojowa Maclean jest wyposażona w specjalny filtr LTE. Przy wszelkich zastosowanych filtrach, antena pokojowa do telewizji naziemnej Maclean niestety ma najniższy wynik na naszej liście w kwestii wzmocnienia sygnału. Poziom, jaki jest nam w stanie zapewnić wynosi zaledwie 28 dB złym wynikiem na rynku, jednak w porównaniu do innych urządzeń z naszej listy jest to niestety najniższy osiąg. Taki produkt końcowy może realnie wpływać na czułość i zasięg samego sprzętu.

Antena pokojowa DVB-T Maclean jest sama w sobie ekranowana z minimalną interferencją. Co to oznacza? Tak po ludzku, znaczy to tyle, iż sama wewnętrzna część otoczona jest materiałem, który zmniejsza poziom pól elektromagnetycznych po drugiej stronie powłoki, czym zmniejsza również poziom szumów.

Przez to, iż antena DVB-T wewnętrzna Maclean ma budowę tubową, zabiera jeszcze mniej miejsca, a także można dzięki temu ustawić ją również w najlepszym miejscu dla swojego przeznaczenia, czyli odbioru sygnałów radiowo-telewizyjnych.

Zalety
Odbiera programy analogowe i cyfrowe DVB-T/-T2 oraz radiowe FM
Niska cena
Kompatybilna z systemami naziemnymi DVB-T/-T2, ISB-T, DMB-T/-H, ATSC
Odbiera radio cyfrowe DAB
Wbudowany filtr LTE
Wykonana w najnowszej technologii SMD
Ekranowana z minimalną interferencją
Budowa tubowa
Wady
Wzmocnienie na poziomie 28 dB to najsłabszy wynik w naszym zestawieniu, może to zmniejszać czułość i zasięg anteny

Porównanie najlepszych anten pokojowych

[table id=136 responsive=collapse /]