Aktualizacja: Styczeń 2021

Zaawansowane kina domowe są w stanie zapewnić wrażenia audio-wizualne niewiele odbiegające od poziomu prezentowanego przez sale koncertowe i kinowe. Należy jednak wiedzieć, że ze względu na rozbudowaną ofertę rynkową, nie jest łatwo wybrać najlepszy zestaw kina domowego. Ranking kin domowych powstał po to, by przybliżyć najistotniejsze kwestie z tym związane oraz by zminimalizować ryzyko podjęcia błędnej decyzji. Wybrać kino domowe czy soundbar? Jakie kino domowe zapewnia najlepszy dźwięk? Cym powinno charakteryzować się najlepsze kino domowe? Ranking 2020 zawiera odpowiedź na każde z nurtujących pytań.

  1. Sony BDV-E4100
  2. LG LHB645N
  3. Yamaha HTR2071B + ONYX200B
  4. Denon AVR-X250BT Wilson Estrada
  5. Panasonic SC-BTT405EG
  6. Poradnik wyboru kina domowego

Porównanie najlepszych kin domowych:

MODELCenaLiczba kanałów
Moc wyjściowa[W]
Ilość głośników
Bluetooth
Wi-Fi
Blu-ray
3D4K
Sony BDV-E4100
Sprawdź cenę »5.1
10005
TAK
TAKTAKTAK
NIE
LG LHB645N
Sprawdź cenę »5.1
10006
TAK
NIE
TAK
TAK
NIE
Yamaha HTR2071B + ONYX200B
Sprawdź cenę »5.1
5755
NIENIE
NIE
TAK
TAK
Denon AVR-X250BT Wilson EstradaSprawdź cenę »5.1
6505
TAK
TAK
NIE
TAK
TAK
Panasonic SC-BTT405EGSprawdź cenę »5.1
6005
TAK
TAK
TAK
TAK
NIE

Najlepsze kino domowe – Ranking kin domowych 2020

1. Sony BDV-E4100 Kliknij aby kupić »

 Sony-BDV-E4100

Kino domowe Sony to zestaw, w skład którego wchodzą dwa wysokie głośniki typu tallboy, dwa głośniki satelitarne oraz subwoofer. Te głośniki oraz amplituner kina domowego Sony zapewniają dźwięk przestrzenny o wysokiej mocy 1000 W, co sprawdza się zarówno podczas oglądania filmów, jak i słuchania muzyki czy oglądania koncertów. Co więcej, Sony kino domowe to także dźwięk z wyrazistymi niskim tonami, a to dzięki funkcji wzmacniania basu Bass Boost.

Będąc przy dźwięku należy dodać, że zestaw kina domowego Sony wyposażono również w kodowanie Dolby® TrueHD. Oznacza to, że brzmienie będzie identyczne, jak w studyjnym pierwowzorze, zarówno podczas oglądania filmów, jak i słuchania muzyki. Działa to równie dobrze przy nośnikach Blu-ray Disc i DVD, jak i podczas odtwarzania mediów z internetu. Kino domowe Sony 4K? Nie w tym modelu, ponieważ Sony BDV-E4100 nie wyposażono w funkcję obsługi jakości 4K, co w obecnych czasach może przeszkadzać bardziej wymagającym widzom. BDV-E4100 to kino domowe Sony 5.1, które odpowiada na potrzeby osób mocno niezaprzyjaźnionych udogodnieniami XXI wieku.

Zestaw obsługuje bezprzewodową technologię łączenia się z urządzeniami mobilnymi. Zatem chcąc posłuchać muzyki z telefonu, można sparować go z kinem domowym za pomocą technologii NFC. Wystarczy przyłożyć urządzenie mobilne do znaczka N na obudowie i połączenie zostaje nawiązane. A co w przypadku, gdy telefon czy tablet nie obsługuje NFC? Wtedy można skorzystać z Bluetooth. Sony BDV E4100 pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki bezpośrednio z urządzeń mobilnych. W ten sposób można do zestawu podłączyć telefon, tablet, a także laptop, o ile obsługują tę technologię. Jest to dziś standardem, więc w ten sposób łatwo rozwiązać kwestię braku pasujących kabli.

Dodatkowo jest tu wbudowany dok do iPhone oraz do iPada. Osoby, które nie rozstają się ze swoimi smartfonami mogą urządzenie zmienić w pilot lub myszkę do przeglądania stron www. Wystarczy do tego aplikacja TV SideView. Kino domowe 5.1 Sony wyposażono również w moduł Wi-Fi. Dzięki temu można łatwo podłączyć urządzenie do domowej sieci i korzystać z wielu internetowych usług. W ten sposób możliwe jest oglądanie na przykład video z serwisu YouTube lub innych filmów z serwisów oferujących video na żądanie. Dzięki podłączeniu do sieci staje się dostępna autorska platforma Sony – Sony Entertainment Network, wyposażona w bibliotekę filmów, muzyki, aplikacji oraz gier.

Sony zestaw kina domowego BDV-E1400 wyposażyło również w protokół DLNA. Umożliwia on odtwarzanie plików multimedialnych wprost z komputera. Obsługiwane są pliki muzyczne, filmy oraz zdjęcia, z tym zastrzeżeniem, że model ten nie poradzi sobie z jednym z najbardziej popularnych typów plików graficznych – z .jpg. Aby skorzystać z funkcji, trzeba najpierw zainstalować oprogramowanie na komputerze, a następnie podłączyć zestaw kina domowego do PC lub laptopa za pomocą sieci Wi-Fi. Przy tym wszystkim jednak głośniki Sony do kina domowego wyposażone są w krótkie kable, których dodatkowo nie da się przedłużyć. Z jednej strony mamy więc mobilność i technologię bezprzewodową, a z drugiej małą ustawność sprzętu.

Pod względem wyświetlanego obrazu BDV-E1400 zadowoli wymagającego widza. Zestaw wyposażono w technologię Full HD 3D oraz Triluminos Colour. Zapewnia to żywy, realistyczny obraz, dzięki któremu można wejść w sam środek akcji wyświetlanej na ekranie. Wysoką szczegółowość obrazu zapewnia także technologia Blu-ray – filmy są aż pięć razy bardziej wyraźne, niż w przypadku formatu DVD. Co więcej, także płyty DVD można oglądać w lepszej jakości, ponieważ odtwarzacz interpoluje obraz z DVD do jakości bliskiej HD i zwiększa ilość wyświetlanych szczegółów.

Zalety
Obraz w formacie Blu-ray
Bezprzewodowe połączenie przez NFC i Bluetooth
Kodowanie Dolby® TrueHD – gwarancja niezrównanego brzmienia i bezstratnego dźwięku
Funkcja wzmacniania basu Bass Boost
Dok do iPoda i iPhona
Obraz w formacie Full HD 3D
TV SideView – umożliwia używanie smartfonu lub tabletu jako pilota
Technologia Triluminos Colour – zapewniająca żywy obraz
Wbudowana sieć Wi-Fi
Duża moc wyjściowa dźwięku
Protokół DLNA – umożliwia odtwarzanie plików z muzyką
Sony Entertainment Network – autorska biblioteka multimedialna Sony
Wady
Nie obsługuje formatu 4k
Nie radzi sobie z jednym z najpopularniejszych plików .jpg
Krótkie kable głośnikowe, których nie można przedłużyć

Kup w RTV Euro AGD Kup w Media Markt

 

2. LG LHB645N Kliknij aby kupić »

LG LHB645NZestaw kina domowego LG LHB645N wyróżnia się na tle innych dużą mocą wyjściową, wynoszącą 1000 W. To sprzęt posiadający 5 kolumn (w tym 2 duże i 2 mniejsze), niezwykle estetyczny z wyglądu. Posiada 6 głośników z membranami z włókna aramidowego. Kino domowe LG z pewnością każdej osobie przypadnie do gustu. Całość sprawia bowiem bardzo nowoczesne wrażenie – znakomicie wkomponuje się w przestrzeń pokoju i będzie stanowić mocny punkt wizualny salonu.

Kino domowe LG 5.1 wyposażone jest w Bluetooth, więc transmisja muzyki może się odbywać bezprzewodowo. Zaletą jest też doskonała jakość dźwięku, jaką zapewnia kino domowe LG. To zasługa dekodera dźwięku Dolby Digital Plus. Kodowanie Dolby TrueHD umożliwia wygodne odsłuchiwanie muzyki oraz oglądanie filmów z wysokiej jakości dźwiękiem. Jest to zaawansowany format wielokanałowej kompresji dźwięku – bezstratnej, więc jakość każdej nuty jest naprawdę zadowalająca. Uzyskiwany dźwięk brzmi tak samo, jak wcześniej w studiu nagrań. Brzmienie jest wyjątkowo wierne, zatem poszukujący wysokiej jakości odtwarzania będą na pewno zachwyceni LG LHB645N.

Zestaw wyposażony został w 5 kanałów dźwięku, a jego zniekształcenia zostały zminimalizowane nawet w głośnikach. Zostały one zaprojektowane w odpowiedni sposób, a także wykonane z materiału odpornego na bodźce zewnętrzne. Zestaw obejmuje również subwoofer i amplituner z Blu-ray 3D. Najlepsze kino domowe LG współpracuje także z nowoczesnymi telewizorami 3D. Obsługuje 3D Blu-Ray Disc PlayBack. Jeśli ktoś chce cieszyć się trójwymiarową rozrywką i doskonałym dźwiękiem, może z powodzeniem dopasować prezentowany zestaw kina domowego do swojego nowoczesnego telewizora. LG kino domowe posiada możliwość odtwarzania fotografii, filmów i muzyki bezpośrednio przez USB, a przy tym odtwarza wszystkie najbardziej znane oraz najpowszechniej używane formaty wideo i audio. Do tego dochodzi funkcja Multi-room Connectivity oraz Private Sound Mode 2.0. Warto wiedzieć, że bezprzewodowe kino domowe LG LHB645N współpracuje też z komputerami. Przez kino domowe można odtwarzać z komputera przeróżne pliki zdjęciowe czy filmowe.

Warto także zwrócić uwagę na obsługiwany przez odtwarzacz format DivX HD, odpowiadający za wysoką rozdzielczość obrazu. Niestety, kino domowe 5.1 LG posiada także pewne niedociągnięcia. To wady, na które zwracają uwagę użytkownicy. Przede wszystkim donoszą iż sprzęt nie posiada Wi-Fi. Wi-Fi w urządzeniach jest w tej chwili dość powszechne, więc brak możliwości połączenia się z internetem dzięki tej popularnej technologii może wręcz dziwić. Odtwarzacz kina domowego LG nie obsługuje też niestety obrazu 4K, czyli nowoczesnego, wysokiej jakości standardu odtwarzania filmów i grafiki cyfrowej. Sprzęt nie obsługuje również technologii NFC, która nie jest jeszcze standardem, jednak występuje w co nowocześniejszych urządzeniach. To radiowy standard komunikacji na krótką odległość przy wysokiej częstotliwości, ułatwiający łączenie na przykład przez przyłożenie do siebie dwóch urządzeń. Mimo tych niedociągnięć odpowiedź na pytanie jakie kino domowe LG wybrać jest dość prosta, ponieważ LG LHB645N to naprawdę znakomity zestaw.

Zalety
Głośniki z membranami z włókna aramidowego
Obraz w formacie Blu-ray 3D
Protokół DLNA – umożliwia odtwarzanie plików z muzyką
Obsługuje format DivX HD
Kodowanie Dolby® TrueHD
Możliwość odtwarzania zdjęć, muzyki i filmów bezpośrednio przez USB
Łączność Bluetooth
Odtwarza wszystkie najpopularniejsze formaty audio i wideo
Na zestaw składa się 5 kolumn, subwoofer i amplituner z Blu-ray
Wady
Nie łączy się przez NFC
Brak wbudowanej sieci Wi-Fi
Nie obsługuje formatu obrazu 4k

Kup na Allegro »

 

3. Yamaha HTR2071B + ONYX200B Kliknij aby kupić »

Yamaha HTR2071B + ONYX200BKino domowe YAMAHA HTR2071B + ONYX200B to interesujący sprzęt o ciekawym wyglądzie, z mocą wyjściową równą 575 W, z 5 kolumnami i o liczbie kanałów 5.1. Kino domowe Yamaha 5.1 posiada nawet wejście słuchawkowe, dzięki czemu można oglądać swoje ulubione filmy czy słuchać muzyki nie przeszkadzając innym domownikom. Sprzęt posiada również złącza USB i HDMI. Dzięki uniwersalnej magistrali szeregowej możemy podpiąć do kina domowego na przykład pendrive z plikami. Z kolei HDMI służy do przesyłania cyfrowego, nieskompresowanego sygnału wideo i audio.

Na zestaw składa się Amplituner AV HTR-2071 oraz zestaw głośników ONYX200B. Warto przy tym dodać, że Amplituner AV HTR-2071 wyposażony jest w różne programy dźwięku, korzystające z autorskiej technologii DSP. Otwiera to przed użytkownikami szerokie możliwości. Kino domowe Yamaha z subwooferem korzysta z technologii poprawy jakości dźwięku. Dotyczy to zwłaszcza zakresu niskotonowego, który ma wpływ na ogólny charakter odbieranych dźwięków. Jeśli ktoś pragnie, by muzyka posiadała głębię, autorska technologia firmy pozwala uzyskać lepszy bas. Jednocześnie nie wpływa to negatywnie na jakość odbieranego w tym samym momencie obrazu, ani też na równowagę dźwięków. Dotyczy to również kompaktowych głośników przednich. Yamaha kino domowe obsługuje format 4K, a więc ten bardzo nowoczesny.

Format 4K pozwala na uzyskanie naprawdę wysokiej jakości obrazu. Chodzi o niesamowitą rozdzielczość filmów cyfrowych i grafiki komputerowej, a konkretnie o aż 4 tysiące pikseli umieszczonych horyzontalnie. Dzięki temu nie tylko dźwięk, ale i odbierany obraz będą naprawdę wysokiej jakości. Dobre kino domowe Yamaha HTR2071B ONYX200B gwarantuje też poprawę jakości obrazu przez standard Dolby Vision. Kino domowe 5.1 Yamaha Bluetooth obsługuje obraz HDR, a więc o takiej jasności, która jest porównywalna z zakresem widzianym przez człowieka. Zarówno ciemne, jak i jasne fragmenty obrazu są dokładniej widoczne, a przepustowość BT.2020 umożliwia obsługę również szerszej gamy koloru. Jest to zatem zestaw bardzo dobry, przeznaczony dla wszystkich, którym zależy na dobrym dźwięku i obrazie – dla każdego, kto chce się cieszyć we własnym domu filmami odbieranymi w wysokiej jakości.

Warto wspomnieć, że zestawy kina domowego Yamaha posiadają także wbudowane radio AM/FM, z pamięcią 40 stacji. To jeden z wielu plusów tego modelu. Niestety, kino domowe Yamaha bezprzewodowe posiada również pewne cechy ujemne. To brak Wi-Fi, Bluetooth i obsługi Blu-ray. Do tego dochodzi najniższa moc wyjściowa, jeśli porównać prezentowany sprzęt z innymi urządzeniami z naszego zestawienia. Jest to na pewno solidna pozycja, jednak posiada pewne niedociągnięcia.

Zalety
Złącza USB i HDMI
Radio – AM/FM – Pamięć 40 stacji
Wejście słuchawkowe
Obsługuje format 4K
Obsługuje HDR- High Dynamic Range, gwarantując poprawę jakości obrazu
Różne programy dźwięku, które korzystają z autorskiej technologii DSP
Na zestaw składa się Amplituner AV HTR-2071 i zestaw głośników ONYX200B
Wady
Najniższa moc wyjściowa spośród zestawienia
Brak łączności Bluetooth
Brak łącznści przez Wi-Fi

Kup na Allegro »

 

4. Denon AVR-X250BT Wilson Estrada Kliknij aby kupić »

Denon AVR-X250BT Wilson EstradaKino domowe Denon AVR-X250BT Wilson Estrada składa się z amplitunera DENON AVR-X250BT oraz z głośników WILSON ESTRADA. Zestaw posiada 5 kolumn i pozwala na uzyskanie potężnego, wysokiej klasy dźwięku, przy czym zapewnia również doskonały odbiór obrazu. Jest to bardzo estetyczny komplet, o mocy wyjściowej równej 650 W, co nie jest najlepszym wynikiem w naszym zestawieniu, jednak plasuje się pod tym względem pośrodku.

Zestaw kina domowego Denon umożliwia odtwarzanie MP3, WMA, FLAC, a także plików MPEG-4/AAC przez przedni port USB. Warto wziąć pod uwagę, że prezentowany sprzęt posiada Bluetooth, Wi-Fi, a także obsługuje format 3D i 4K. Pozwala to na uzyskanie naprawdę doskonałej jakości obrazu i na wygodne przesyłanie danych czy łączenie urządzeń. Dzięki takim funkcjom możliwy jest wygodny streaming muzyki przez Bluetooth na przykład z internetu. Technologie Full 4K Ultra HD i Dolby Vision pozwalają cieszyć się każdym detalem obrazu. Format 4K odnosi się bowiem do wysokiej rozdzielczości grafiki i filmów. Aż 4 tysiące pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej dba o idealny odbiór obrazu. Z kolei format Dolby Vision to nowy standard obsługi obrazu, gdzie każda klatka posiada osobną, zakodowaną informację, co pozwala na uzyskanie lepszego wyglądu całości. Bezprzewodowe kino domowe Denon X250BT posiada również 1 wyjście i 5 wejść HDMI, Ułatwia to zdecydowanie konfigurację zestawu.

Warto również wspomnieć o innych zaletach tego kina domowego. Amplituner AVR-X550BT jest w pełni kompatybilny z Denon Heos Link, co przekłada się na idealny odbiór dźwięku. W czasie odtwarzania muzyki nie trzeba się obawiać o jej jakość. Dźwięk brzmi idealnie nawet przy streamingu z różnych źródeł, takich jak na przykład popularny serwis Spotify czy równie popularny TIDAL. Doskonałe odtwarzanie dźwięków o wysokiej rozdzielczości umożliwia również system dekodowania Dolby TrueHD oraz technologia DTS-HD Master Audio. Jeśli chodzi o regulację poszczególnych parametrów amplitunera, umożliwia to autorska Aplikacja Denon AVR Remote. Korzystając z niej, można dopasować wszystko do swoich potrzeb i wymagań konkretnego miejsca. Aplikacja ta działa poprawnie z systemami Android oraz iOS, czyli najpopularniejszymi obecnie.

Kino Denon ma pewne wady, o których warto wspomnieć, gdyż mogą zadecydować o zakupie zestawu przez niektórych użytkowników. Zestawy kina domowego Denon nie posiadają łączności USB, co dla wielu osób może być kłopotliwe. Nie obsługują również Blu-ray, czyli specjalnego formatu zapisu optycznego, będącego następcą DVD. Pewnym minusem może być także brak radia internetowego, choć należy wspomnieć, że kino domowe bezprzewodowe Denon posiada wbudowane radio FM.

Denon AVR-X250BT unboxing | 5.1 channel AV receiver

Zestaw Denon AVR-X250BT + Wilson Estrada to najczęściej wybierane kino domowe wśród użytkowników

Zalety
Dekodowanie Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio – potężny dźwięk z formatów audio o wysokiej rozdzielczości
Streaming muzyki przez Bluetooth
Odtwarzanie MP3, WMA, FLAC oraz plików MPEG-4/AAC poprzez przedni port USB
Amplituner AVR-X550BT jest w pełni kompatybilny z Denon Heos Link, jest to gwarancja najwyższej jakości brzmienia podczas streamingu muzyki
Innowacyjne technologie Full 4k Ultra HD i Dolby Vision podnoszą standard użytkowania
Zestaw na który składa się amplituner DENON AVR-X250BT i głośniki WILSON ESTRADA
Radio FM
Wady
Brak radia internetowego
Nie obsługuje obrazu Blu-ray
Brak łączności USB

Kup w Media Markt

 

5. Panasonic SC-BTT405EG Kliknij aby kupić »

Panasonic SC-BTT405EGKino domowe Panasonic SC-BTT405EG gwarantuje doskonałą jakość obrazu oraz wysoką jakość dźwięku. Jest to zatem wyjątkowo solidny sprzęt, który przypadnie do gustu każdej osobie poszukującej wysokiej klasy zestawu kina domowego. Panasonic gwarantuje jakość Dolby Digital True HD, posiada także Wi-Fi, Bluetooth oraz technologię NFC.

Dzięki temu zestaw kina domowego Panasonic pozwala na bezprzewodowe przesyłanie danych. To tym prostsze dzięki technologii NFC, ponieważ to technologia komunikacji bliskiego zasięgu, pozwalająca na sparowanie urządzeń przez samo ich dotknięcie. W tym przypadku wystarczy dotknąć smartfonem lub tabletem wyposażonym w technologię NFC specjalnie wydzielonego obszaru głośnika, by go włączyć i zacząć na przykład strumieniowe przesyłanie muzyki. Kino domowe Panasonic 4K wyposażone jest także w łącze USB, pozwalające na odtwarzanie plików na przykład z pendrive’a. Odtwarzać można zaś zarówno pliki muzyczne, jak i filmy, a także zdjęcia. Kino domowe bezprzewodowe Panasonic oferuje naprawdę szerokie możliwości swoim użytkownikom. Nie trzeba się martwić o to, jak podłączyć kino domowe Panasonic do telewizora, gdyż jest to naprawdę proste.

Najważniejsze w tego rodzaju sprzętach jest odtwarzanie obrazu i muzyki w wysokiej jakości. Dlatego warto zwrócić uwagę na subwoofer z obudową Bass-Reflex, zapewniający potężne dźwięki. O ich jakość dba również System DTS-HD Audio. Jest to specjalny dekoder, zintegrowany z kinem domowym. Pozwala na odtwarzanie dokładnie tych samych dźwięków i w taki sam sposób, jak były zapisane na pierwotnym nagraniu. Potężny bas jest także zasługą systemu głośników 5.1. Realistyczne odwzorowanie dźwięków oraz ich czystość pozwalają przenieść się w inny świat. Wysokiej jakości dźwięki współgrają z wysoką jakością obrazu. Format Dolby TrueHD pozwala wydobyć z płyt Blu-ray dźwięk najlepszej możliwej jakości – brzmiący dokładnie tak, jak w zamyśle twórcy. Z kolei realizm obrazu jest możliwy dzięki wykorzystaniu technologii 3D. Wysoka rozdzielczość obrazów sprawia, że filmy można oglądać z jeszcze większym zaangażowaniem. Kino domowe Panasonic 3D obsługuje format 3D, a więc można oglądać dzięki niemu filmy trójwymiarowe – których jest w tej chwili w sprzedaży coraz więcej.

Produkt od Panasonic – kino domowe SC-BTT405EG – posiada także możliwość bezprzewodowego przesyłu danych w sieci LAN, pomiędzy urządzeniami w utworzonej sieci domowej. To standard komunikacji DLNA, dzięki któremu każde urządzenie mogące gromadzić pliki staje się serwerem udostępniającym informacje innym sprzętom, które zostały włączone do sieci domowej. Jest to bezpieczne i wygodne dla użytkownika. Brak obsługi formatu 4K jest sporym minusem tego modelu kina domowego. Jeszcze większym wydaje się być dość niska moc wyjściowa – druga najniższa w naszym zestawieniu, wynosząca 600 W. Kino wyposażone w 5 kolumn nie posiada też wejścia na słuchawki. To spory minus, gdyż takie wejście pozwala na słuchanie muzyki i oglądanie filmów bez niepokojenia innych domowników. Kino posiada jednak dobre głośniki, prezentuje się bardzo nowocześnie i będzie z pewnością odpowiadało wielu osobom.

Zalety
Jakość obrazu zapewnia format Dolby Digital True HD
Łączność USB, Bluetooth oraz Wi-Fi i NFC
Potężnie brzmiący subwoofer z obudową Bass-Reflex
Technologia odtwarzania obrazu w formacie 3D oraz Blu-ray
System DTS-HD Audio – dekoder zintegrowany z kinem domowym
DLNA- możliwość bezprzewodowego przesyłu danych w sieci LAN
Wady
Druga najniższa moc wyjściowa dźwięku
Nie obsługuje formatu obrazu 4K
Brak wejścia na słuchawki

Kup na Allegro »