Aktualizacja: Maj 2024

Klimatyzatory przenośne to mobilne urządzenia, które w przeciwieństwie do modeli stacjonarnych nie wymagają dodatkowego montażu czy kucia ścian. W poniższym zestawieniu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane obecnie modele klimatyzatorów przenośnych. W rankingu znalazły się urządzenia w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy powinien znaleźć wśród nich model dostosowany do własnych potrzeb i wymagań. Najtańsza alternatywa Haxon Rox Moc chłodzenia 80 W Moc ogrzewania Brak Sterowanie Pilot, Panel sterowania Rozwiń
Klimatyzatory przenośne to mobilne urządzenia, które w przeciwieństwie do modeli stacjonarnych nie wymagają dodatkowego montażu czy kucia ścian. W poniższym zestawieniu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane obecnie modele klimatyzatorów przenośnych. W rankingu znalazły się urządzenia w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy powinien znaleźć wśród nich model dostosowany do własnych potrzeb i wymagań.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje przenośny klimatyzator Eberg Rio. Model został wyposażony w wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród zadowolonych użytkowników. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje nasz wybór premium, czyli wielofunkcyjny klimatyzator Fersk Vind, natomiast na trzecim miejscu znajduje się przenośny klimatyzer Haxon Rox. Poza wyżej wymienionymi modelami w rankingu znalazły się również produkty marek CHiQ, Eberg, Cronos oraz Yoer. Spis treści:

Ranking klimatyzatorów przenośnych

1. Eberg Rio

Eberg Rio
Klimatyzator przenośny marki Eberg to funkcjonalny i estetycznie wykończony model o mocy chłodniczej wynoszącej 2930 W. Urządzenie poza funkcją chłodzenia, umożliwia również osuszanie oraz wentylowanie pomieszczeń, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko w sezonie wiosenno-letnim, ale również w okresie jesienno-zimowym. Model wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami, dzięki którym cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród zadowolonych użytkowników.

JAKOŚĆ

CENA

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez producenta produktu, klimatyzator Eberg Rio nadaje się do chłodzenia, wentylowania oraz osuszania pomieszczeń o maksymalnej wielkości wynoszącej 30m2. Dzięki temu urządzenie może znaleźć zastosowanie zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Zakres regulacji temperatury w przypadku tego klimatyzatora wynosi od 16 do 32°C. W urządzeniu marki Eberg wykorzystano jeden z popularniejszych obecnie czynników chłodzących. Czynnik R290 to bezbarwny i bezwonny związek organiczny, który wyróżnia się minimalnym stopniem oddziaływania na środowisko naturalne, dzięki czemu uznawany jest za najbardziej ekologiczny środek wykorzystywany powszechnie w klimatyzatorach stacjonarnych i przenośnych. Stacjonarny klimatyzator Eberg Rio to funkcjonalny i estetycznie wykończony produkt, który może stanowić doskonały wybór dla osób poszukujących urządzenia najwyższej jakości w stosunkowo przystępnej cenie. Model Rio generuje około 2,93 kW mocy chłodniczej, dzięki czemu jest w stanie w krótkim czasie ochłodzić pomieszczenie i poprawić jakość powietrza w domu lub w mieszkaniu.

Zalety
Wielofunkcyjny wybór
Intuicyjny panel sterowania
Wbudowany timer
Energooszczędny
Wady
Brak

2. Fersk Vind

Fersk Vind
Nasz wybór premium, czyli przenośny klimatyzator stojący Fersk Vind to doskonały wybór dla osób poszukujących solidnego i wydajnego urządzenia z wyższej półki cenowej. Poza funkcją chłodzenia, model oferuje również możliwość grzania, osuszania i wentylowania powietrza, dzięki czemu znajdzie zastosowanie nie tylko w sezonie wiosenno-letnim, ale również w okresie jesienno-zimowym.

JAKOŚĆ

CENA

Przenośny klimatyzator stojący marki Fersk to wydajny i dobrze przetestowany model wykazujący się wysoką skutecznością działania w pomieszczeniach o maksymalnej wielkości wynoszącej 40 m2. Średnia moc chłodnicza urządzenia to około 3,5 kW, natomiast moc ogrzewania wynosi w tym przypadku 3,3 kW. Optymalne parametry sprawiają, że produkt cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród zadowolonych użytkowników. Model Fersk Vind to doskonały wybór dla osób poszukujących wielofunkcyjnego urządzenia z wyższej półki cenowej. Dzięki licznym dodatkowym funkcjom, klimatyzator Fersk jest w stanie zastąpić kilka innych urządzeń, dzięki czemu stanowi sprzęt całoroczny. Poza funkcją skutecznego chłodzenia pomieszczeń, urządzenie może być wykorzystywane również do ogrzewania, wentylowania, osuszania oraz oczyszczania powietrza w wybranych pomieszczeniach. Przenośny klimatyzator Fersk Vind wyróżnia się ponadprzeciętnym przepływem powietrza, wynoszącym 400 m3/h, dzięki czemu jest w stanie skutecznie ochłodzić lub ogrzać wybrane pomieszczenie w bardzo krótkim czasie. Model został wyposażony w 3 prędkości nawiewu oraz dodatkową funkcję swing, odpowiadającą za naprzemienne rozprowadzanie powietrza w różnych kierunkach.

Zalety
Regulacja prędkości nawiewu
Wielofunkcyjny wybór
Wysoka jakość wykonania
Wbudowany timer
Wady
Wyższa cena

3. Haxon Rox

Haxon Rox
Przenośny klimatyzer Haxon Rox to doskonały wybór dla osób poszukujących solidnego i przystępnego cenowo urządzenia, służącego do schładzania pomieszczeń o mniejszej powierzchni. Ten funkcjonalny, wodny klimator działający z mocą 80 W skutecznie oczyszcza powietrze i delikatnie obniża temperaturę w pomieszczeniu, przynosząc ulgę w upalne, letnie dni.

JAKOŚĆ

CENA

Klimatyzer Haxon Rox to doskonały wybór do mieszkania. Poza funkcją chłodzenia, umożliwia również nawilżanie i jonizację powietrza, dzięki czemu może przyczynić się do znacznej poprawy ogólnej jakości powietrza w sypialni czy w salonie. Model został wyposażony w 12 litrowy zbiornik wodny oraz intuicyjny, dotykowy panel sterowania LCD, który pozwala zarządzać pracą urządzenia w sposób szybki i sprawny. Model marki Haxon wyróżnia się ponadprzeciętnym przepływem powietrza wynoszącym aż 1000 m3/h, dzięki czemu działa niezwykle skutecznie i wydajnie. Model wykorzystuje naturalny proces chłodzenia ewaporacyjnego, który odbywa się poprzez stopniowe odparowywanie wody i przenikanie jej do pobieranego powietrza. Efektem tego procesu jest nawilżone i czyste powietrze, dające uczucie delikatnego ochłodzenia i orzeźwienia. Klimatyzer Haxon Rox został wyposażony w funkcjonalny filtr celulozowy, który skutecznie pochłania kurz, roztocza oraz wszelkie inne zanieczyszczenia, które przedostają się do urządzenia razem z napływającym do niego powietrzem. Urządzenie może być wykorzystywane w miejscach narażonych na działanie dymu papierosowego oraz oparów pochodzących z różnorodnych środków chemicznych.

Zalety
Oczyszcza powietrze
Przystępna cena
Skuteczne działanie
Dotykowy panel sterowania
Wady
Brak

4. CHiQ CPC07

CHiQ CPC07
Przenośny klimatyzator CHiQ CPC07 to wielofunkcyjny model, który poza możliwością schładzania, posiada również funkcje umożliwiające wentylację i osuszanie powietrza w wybranych pomieszczeniach. Zakres regulacji temperatury w urządzeniu wynosi od 16 do 32°C, dzięki czemu produkt może znaleźć zastosowanie zarówno w okresie wiosenno-letnim, jak i w sezonie jesienno-zimowym.

JAKOŚĆ

CENA

Wydajny klimatyzator CHiQ to model wyróżniający się przystępną ceną zestawioną z bardzo dobrymi parametrami. Urządzenie może stanowić doskonałe rozwiązanie w mieszkaniach, w których nie ma możliwości zamontowania klimatyzatora stacjonarnego. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez producenta, model CPC07 nadaje się do schładzania pomieszczeń o maksymalnej wielkości wynoszącej 25 m2. Zdecydowaną zaletą klimatyzatora marki CHiQ jest jego uniwersalna i łatwa w montażu konstrukcja. W zestawie oprócz klimatyzatora znajdują się wszystkie niezbędne elementy, które są potrzebne do prawidłowego montażu urządzenia. Model został wyposażony w automatyczny system odparowania wody, dzięki czemu nie trzeba dostawiać do niego dodatkowego pojemnika na wodę i zanieczyszczenia. Model CHiQ CPC07 cechuje się optymalnym przepływem powietrza, wynoszącym około 340-360 m3/h, dzięki czemu urządzenie jest w stanie skutecznie schłodzić wybrane pomieszczenie w bardzo krótkim czasie. Klimatyzator został wyposażony w trzy tryby pracy umożliwiające osuszanie, chłodzenie i wentylowanie powietrza w pomieszczeniu. Urządzenie zostało wykonane z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów, dzięki czemu jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia.

Zalety
Regulacja temperatury
Trzy tryby pracy
System automatycznego odparowania wody
Mobilna konstrukcja
Wady
Brak

5. Eberg Qubo

Eberg Qubo
Przenośny klimatyzator marki Eberg to wielofunkcyjny model, umożliwiający chłodzenie grzanie, wentylowanie i osuszanie powietrza w pomieszczeniach o maksymalnej wielkości wynoszącej 50 m2. Model wyróżnia się wysoką mocą działania wynoszą 4 kW, dzięki czemu jest w stanie w krótkim czasie poprawić i skutecznie schłodzić powietrze w domu lub mieszkaniu.

JAKOŚĆ

CENA

Wielofunkcyjny klimatyzator Eberg Qubo to nowoczesne urządzenie cieszące się wieloma pozytywnymi opiniami wśród zadowolonych użytkowników. Model został wyposażony w niezwykle funkcjonalny wyświetlacz LED oraz dotykowy panel sterowania z systemem Soft Touch. Urządzenie działa z mocą 4 kW zarówno w trybie chłodzenia, jak i w trybie ogrzewania, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko w sezonie letnim, ale również w okresie jesienno-zimowym. Przenośny klimatyzator Eberg Qubo to doskonały wybór dla osób poszukujących solidnego i wydajnego urządzenia, służącego do poprawy jakości powietrza w domu lub w mieszkaniu. Model może okazać się niezwykle przydatny w blokach oraz w kamienicach, w których nie ma możliwości zamontowania klimatyzatora stacjonarnego. Zdecydowaną zaletą tego modelu jest to, że nie wymaga on montażu, a do jego uruchomienia potrzebne jest jedynie uchylone okno. Obsługa klimatyzatora marki Eberg może odbywać się manualnie lub zdalnie. W przypadku sterowania zdalnego mamy do wyboru pilot lub aplikację mobilną, która umożliwia zarządzanie pracą urządzenia z innego pomieszczenia lub innego, dowolnego miejsca. Jeżeli jednak chcemy ustawić wybrane parametry w sposób manualny to możemy skorzystać z dotykowego panelu sterowania, znajdującego się w górnej części urządzenia.

Zalety
Panel sterowania Soft Touch
Nowoczesny wyświetlacz LED
Wysoka jakość wykonania
Możliwość zarządzania poprzez aplikację mobilną
Wady
Brak

6. Cronos Octagon

Cronos Octagon
Przenośny klimator marki Cronos to świetny wybór dla osób poszukujących uniwersalnego sprzętu w przystępnej cenie. Model dysponuje optymalnymi parametrami, dzięki którym skutecznie chłodzi i oczyszcza powietrze bez wydzielania toksycznych substancji do otoczenia. Klimator może być obsługiwany za pomocą zdalnego pilota lub funkcjonalnej aplikacji mobilnej.

JAKOŚĆ

CENA

Zdecydowaną zaletą klimatora Octagon jest prosta i intuicyjna obsługa urządzenia. Na jego górnej części znajduje się funkcjonalny panel sterujący, składający się z ośmiu dotykowych przycisków oraz niewielkiego wyświetlacza, na którym widoczna jest ustawiona temperatura. Urządzenie poza możliwością chłodzenia, posiada również funkcje pozwalające na skuteczne nawilżanie i oczyszczanie powietrza. Wielofunkcyjny model marki Cronos to doskonały wybór dla osób poszukujących nowoczesnego i praktycznego rozwiązania do mieszkań oraz pojedynczych pomieszczeń w większych domach jednorodzinnych. Klimator może również stanowić świetne rozwiązanie w przypadku osób mieszkających w blokach i kamienicach, w których nie ma możliwości zamontowania bardziej wydajnych klimatyzatorów stacjonarnych. Przenośny klimator Cronos Octagon to funkcjonalne urządzenie, które może skutecznie schłodzić powietrze w trakcie upalnych, letnich dni. Model wyróżnia się stosunkowo cichym działaniem, dzięki czemu nie powinien zakłócać naszego spokoju i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Dzięki obecności funkcji umożliwiających nawilżanie i oczyszczanie powietrza, urządzenie może stanowić doskonały wybór dla alergików oraz osób zmagających się chorobami w obrębie dróg oddechowych.

Zalety
Przystępna cena
Model 3w1
Funkcjonalny wybór
Możliwość zdalnego sterowania
Wady
Brak

7. Yoer

Yoer
Wielofunkcyjny, przenośny klimatyzator marki Yoer oferuje możliwość chłodzenia, osuszania, wentylowania oraz ogrzewania powietrza w pomieszczeniach o maksymalnej wielkości wynoszącej 60 m2. Tak duży obszar działania sprawia, że urządzenie może okazać się bardzo wydaje zarówno w mieszkaniach, jak i większych domach jednorodzinnych. W trybie chłodzącym klimatyzator działa z mocą 4,4 kW, a w trybie grzewczym moc urządzenia wynosi około 2,8 kW.

JAKOŚĆ

CENA

Przenośny klimatyzator marki Yoer został wyposażony w dodatkowe elementy, które zabezpieczają urządzenie i zwiększają nasze bezpieczeństwo w trakcie użytkowania sprzętu. Model posiada poręczny uchwyt, który ułatwia przenoszenie urządzenia w inne miejsce, co wpływa na większą mobilność sprzętu. Warto wspomnieć również o kratkach ochronnych, które chronią wnętrze klimatyzatora i zabezpieczają poszczególne elementy znajdujące się w środku urządzenia. Model marki Yoer wyróżnia się smukłą i estetycznie wykończoną konstrukcją, która z łatwością dopasuje się do większości nowocześnie urządzonych domów i mieszkań. Obudowa klimatyzatora została wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, które cechuje się stosunkowo wysoką odpornością na uszkodzenia, a także na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Klimatyzator Yoer został wyposażony w 24 godzinny programator czasowy, który umożliwia zaprogramowanie urządzenia zgodnie z naszym planem dnia i naszymi indywidualnymi potrzebami. Urządzenie może być sterowane za pomocą pilota wyposażonego w dodatkowy wyświetlacz lub poprzez aplikację mobilną, dzięki której można zarządzać działaniem urządzenia z dowolnego miejsca.

Zalety
Wielofunkcyjny wybór
Wysoka jakość wykonania
Dotykowy panel sterowania
4 tryby pracy do wyboru
Wady
Brak

Podsumowanie

Przenośne klimatyzatory to doskonały sposób na skuteczne chłodzenie mieszkań i mniejszych powierzchni w domach jednorodzinnych. Ze względu na rosnącą popularność tego typu urządzeń, wybór klimatyzatorów przenośnych w sklepach stacjonarnych i internetowych jest obecnie naprawdę duży. W powyższym zestawieniu znalazły się najpopularniejsze i najlepiej oceniane obecnie modele przenośnych klimatyzatorów domowych. W rankingu zostały zebrane produkty w różnych cenach i o różnych parametrach, więc każdy powinien znaleźć wśród nich model dostosowany do własnych potrzeb i preferencji.