Aktualizacja: Sierpień 2022

Dostępne na rynku programatory czasowe różnią się od siebie wyglądem, budową, parametrami oraz występującymi dodatkowymi funkcjami, więc wybór wyłącznika czasowego może stanowić spory problem dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu urządzeń. Aby ułatwić dokonanie wyboru zakupowego, stworzyliśmy poniższe zestawienie, w którym zostały zebrane najpopularniejsze i obecnie najchętniej kupowane programatory czasowe. W rankingu znajdują się modele o różnych parametrach i cenach, dlatego każdy powinien znaleźć wśród nich model odpowiadający własnym potrzebom i wymaganiom.

Najtańsza alternatywa
Programator czasowy ORNO
Programator czasowy ORNO

Rozwiń

Nasz wybór
Programator czasowy Greenpower
Programator czasowy Greenpower

Rozwiń

Wybór premium
Programator czasowy LTC
Programator czasowy LTC

Rozwiń

Nasz ranking otwiera programator czasowy Green Power, czyli elektroniczny wyłącznik wyposażony w funkcję podtrzymywania pamięci, który działa z dokładnością do jednej minuty.

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje tani i prosty w obsłudze programator marki ORNO, natomiast na trzecim miejscu znajduje się nasz produkt premium, czyli wyłącznik czasowy LTC, którym można kierować przez połączoną z urządzeniem aplikację mobilną.

Oprócz wyżej wymienionych modeli programatorów, w naszym zestawieniu znajdują się jeszcze cztery inne wyłączniki czasowe, takie jak Eco Timer, DexXer, Lexton LXU02 oraz programator Iso Trade.

Spis treści:

Jaki programator czasowy wybrać? Ranking najlepszych programatorów czasowych

1. Greenpower PC-02

Greenpower PC-02
Programator Greenpower PC-02 to elektroniczny wyłącznik czasowy, który może być wykorzystywany do sterowania podstawowym sprzętem RTV i AGD, a także do zarządzania czasem pracy ogrzewania elektrycznego czy oświetlenia w akwariach. Urządzenie dostępne jest w bardzo przystępnej cenie i cieszy się dobrymi opiniami wielu użytkowników.

JAKOŚĆ

CENA

Działanie programatora jest proste, a intuicyjny panel sterujący sprawia, że ustawienie pożądanych parametrów przebiega szybko i sprawnie. Ustawienie wybranych cykli lub programów pracy odbywa się z wykorzystaniem ośmiu przycisków.

Dzięki temu, że poszczególne przyciski programatora opisane są w języku polskim, to urządzenie będzie łatwe w obsłudze dla seniorów oraz osób, które nie znają języka angielskiego. Ponadto wyłącznik wyposażony jest w możliwość wyboru jednego z dwudziestu dostępnych programów pracy, dzięki czemu bez problemu można dostosować pracę urządzenia do własnych potrzeb.

Podsumowując, programator Greenpower PC-02 to uniwersalny i funkcjonalny produkt w dobrej cenie. Urządzenie wyposażone jest we wszystkie najważniejsze funkcje, a dodatkowo posiada udogodnienia, takie jak obecność dużego wyświetlacza czy możliwość wyświetlania na ekranie liczb odliczających czas do wyłączenia konkretnego urządzenia z napięcia.

Zalety
Lekki
Łatwy w obsłudze
Duży wyświetlacz
Intuicyjny panel sterowania
Wady
Brak

2. ORNO OR-PRE-443

ORNO OR-PRE-443
Najtańszy model w naszym rankingu, czyli programator czasowy ORNO OR-PRE-443 to świetny wybór dla osób, które poszukują prostego w obsłudze i ekonomicznego rozwiązania do zarządzania czasem pracy sprzętu elektronicznego w warunkach domowych.

JAKOŚĆ

CENA

Programator ORNO jest urządzeniem analogowym, więc wszystkie parametry i programy pracy należy na nim ustawiać w sposób ręczny. Do zdecydowanych zalet takiego rozwiązania można zaliczyć bardzo przystępną cenę urządzeń analogowych oraz występowanie intuicyjnych paneli sterujących. W przypadku tego modelu ustawianie czasu i programów pracy odbywa się z wykorzystaniem pokrętła.

Mimo niskiej ceny, wyłącznik czasowy ORNO jest naprawdę wydajny. Urządzenie umożliwia wyłączanie oraz włączanie napięcia w konkretnym gniazdku nawet do 48 razy na dobę. Warto dodać również, że programator ten dedykowany jest do użytku domowego i nie należy wykorzystywać go na zewnątrz.

Programator ORNO to tanie i funkcjonalne urządzenie, które wyposażone jest we wszystkie najważniejsze funkcje, które mogłyby okazać się przydatne do stosowania w warunkach domowych. Wyłącznik posiada dwa tryby pracy do wyboru i działa z dokładnością do 5 minut.

Zalety
prosta konstrukcja
niska cena
dwa tryby pracy do wyboru
łatwy w obsłudze
Wady
aktualny czas można ustawiać jedynie w 15 minutowych przedziałach

3. LTC LXU400

LTC LXU400
Nasz wybór premium, czyli najbardziej zaawansowany technologicznie model wśród programatorów, które znalazły się w naszym zestawieniu. Wyłącznik czasowy LTC LXU400 może być obsługiwany z dowolnego miejsca z użyciem intuicyjnej aplikacji mobilnej. Jest to rozwiązanie, które występuje obecnie wyłącznie wśród najnowocześniejszych programatorów czasowych.

JAKOŚĆ

CENA

Mimo tego, że urządzenie może być obsługiwane z użyciem aplikacji, to w razie jakiejkolwiek awarii telefonu, programator można wyłączyć lub uruchomić również manualnie z użyciem podświetlanego przycisku znajdującego się bezpośrednio na wyłączniku.

Kolejną funkcją, która wyróżnia ten model spośród innych znajdujących się w naszym zestawieniu jest licznik zużycia energii elektrycznej. Licznik ten widoczny jest w aplikacji mobilnej i pokazuje ile dokładnie prądu zużywa konkretne urządzenie w danym czasie.

Podsumowując, programator LTC to nowoczesny i solidnie wykonany wyłącznik czasowy, który z powodzeniem sprawdzi się w warunkach domowych. Poza możliwością sterowania z aplikacji, programator może być również sterowany poprzez inteligentny system głosowy, który został zastosowany w tym urządzeniu.

Zalety
Licznik zużycia prądu
Sterowanie z aplikacji mobilnej
Sterowanie głosem
Intuicyjny w obsłudze
Wady
Brak

4. Lexton LXU02

Lexton LXU02
Wyłącznik czasowy Lexton LXU02 to uniwersalny programator, przeznaczony do automatycznego uruchamiania oraz wyłączania wybranych urządzeń elektrycznych. Sterowanie wyłącznikiem jest bardzo proste, a ustawianie poszczególnych programów i parametrów odbywa się z wykorzystaniem przycisków, które znajdują się bezpośrednio pod ekranem urządzenia.

JAKOŚĆ

CENA

Uruchomienie programatora jest bardzo proste i możliwe do samodzielnego przeprowadzenia przez jedną osobę. Wyłącznik należy podłączyć do kontaktu pod standardowym napięciem 230V, a potem do samego programatora należy podłączyć wybrane urządzenie elektroniczne.

Wyłącznik Lexton jest intuicyjny w obsłudze. Przy zakupie otrzymujemy prostą i czytelną instrukcję obsługi w języku polskim. Regularne korzystanie z programatora może pomóc w zmniejszeniu comiesięcznych kosztów za energię elektryczną, co może mieć szczególne znaczenie zarówno w przypadku samotnie mieszkających seniorów, jak i studentów.

Programator Lexton LXU02 to naprawdę dobre urządzenie w adekwatnej cenie. Wyłącznik jest prosty w obsłudze i posiada wszystkie najistotniejsze funkcje, dzięki którym użytkowanie go na co dzień powinno być w pełni wygodne i komfortowe.

Zalety
Wygodny w użyciu
Uniwersalny wybór
Łatwy w obsłudze
Funkcjonalny timer
Wady
Brak

5. DexXer JK-TM02

DexXer JK-TM02
Kolejny model, który znalazł się w naszym zestawieniu to programator DexXer JK-TM02, czyli wyłącznik czasowy, który wyposażony jest w duży, funkcjonalny wyświetlacz. Regularne korzystanie z urządzenia może przyczynić się do obniżenia miesięcznych oraz rocznych kosztów za energię elektryczną.

JAKOŚĆ

CENA

Aby uruchomić programator oraz ustawić parametry urządzenia, należy wykorzystać podpisane w języku polskim przyciski, które znajdują się bezpośrednio pod ekranem. Dzięki nim możemy wybrać odpowiedni cykl oraz program pracy wyłącznika czasowego. W ciągu doby możemy wykorzystać 10 włączeń lub wyłączeń wybranych urządzeń elektrycznych.

Zdecydowaną zaletą urządzenia jest spory, czytelny wyświetlacz, na którym pojawiają się wszystkie potrzebne nam informacje. Rozmiar wyświetlacza oraz wielkość znajdujących się pod nim przycisków sprawiają, że model ten może okazać się świetnym wyborem dla osób starszych, które ze względu na wiek często zmagają się z problemami ze wzrokiem.

Wyłącznik czasowy DexXer to wygodne w obsłudze urządzenie, które może pomóc nam w zredukowaniu kosztów rachunków za energię elektryczną. Dzięki intuicyjnemu panelowi sterującemu oraz występowaniu różnych programów i cykli do wyboru, programator powinien okazać się zadowalającym wyborem dla wielu osób.

Zalety
Duży wyświetlacz
Idealny dla seniorów
Łatwy w obsłudze
Duże przyciski
Wady
Brak

6. ECO TIMER EC-SMART01

ECO TIMER EC-SMART01
Programator ECO TIMER to prosty sposób na zmniejszenie kosztów poboru prądu. Wyłącznik czasowy może być sterowany manualnie lub z wykorzystaniem dedykowanym aplikacji mobilnych, dzięki czemu zarządzanie czasem pracy poszczególnych urządzeń elektronicznych jest możliwe do przeprowadzenia zarówno z domu, jak i z innej, dowolnej lokalizacji.

JAKOŚĆ

CENA

Aby uruchomić programator potrzebujemy jedynie telefonu komórkowego oraz internetu. Intuicyjna i funkcjonalna aplikacja mobilna umożliwia nam nie tylko uruchomienie urządzenia, ale również wybranie bardziej zaawansowanych trybów i programów pracy, dzięki czemu możemy dostosować czas działania poszczególnych sprzętów do własnych potrzeb.

Wyłącznik czasowy Eco Timer wyróżnia się tym, że jest bardzo łatwy w obsłudze a ustawienie poszczególnych parametrów na urządzeniu wymaga jedynie wcześniejszego zapoznania się z instrukcją obsługi oraz wskazówkami umieszczonymi bezpośrednio na opakowaniu.

Podsumowując, model Eco Timer to uniwersalny programator czasowy, posiadający certyfikat CE. Dzięki temu mamy pewność, że kupujemy solidnie wykonany produkt, który jest przetestowany i bezpieczny dla naszego zdrowia. Jest to bardzo istotne ze względu na fakt, że programatory służą do obsługiwania urządzeń będących stale pod napięciem.

Zalety
Sterowanie aplikacją
Niewielkie wymiary
Prosty w obsłudze
Wygodny w użyciu
Wady
Brak

7. Iso Trade

Iso Trade
Wyłącznik czasowy Iso Trade to niewielkie urządzenie, dzięki któremu możemy zautomatyzować zarządzanie czasem pracy wybranych urządzeń RTV i AGD, a także oświetlenia czy urządzeń grzewczych, które z reguły pobierają duże ilości energii elektrycznej. Programator jest lekki, łatwy w obsłudze i powinien okazać się trafnym wyborem dla użytkowników o różnych potrzebach i wymaganiach.

JAKOŚĆ

CENA

Programator wyposażony jest w duży wyświetlacz, dzięki czemu odczytanie poszczególnych informacji z ekranu nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Na wyświetlaczu pojawiają się wszystkie najistotniejsze parametry oraz dane dotyczące obsługiwanego aktualnie programu, cyklu pracy oraz data i godzina.

Urządzenie może być nastawione na czas letni lub zimowy. Dzięki temu w momencie zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie nie musimy martwić się, że ponowne ustawianie urządzenia będzie czasochłonne. W takiej sytuacji wystarczy jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk i program zostanie zmieniony.

Iso Trade to funkcjonalne urządzenie, którego zdecydowaną zaletą jest wbudowany akumulator, dzięki któremu w przypadku ewentualnej awarii lub chwilowego braku w dostawie prądu, podłączone do wyłącznika urządzenie nie przestanie pracować.

Zalety
Lekki
Łatwy w obsłudze
Wbudowany akumulator
Prosty panel sterowania
Wady
Brak

Podsumowanie

Programatory czasowe, które znalazły się w naszym zestawieniu cieszą się obecnie największym zainteresowaniem oraz najlepszymi opiniami klientów. Dla osób, które poszukują uniwersalnego wyłącznika w rozsądnej cenie polecamy modele Greenpower, ORNO oraz Iso Trade. Natomiast dla osób, którym zależy na możliwości sterowania czasem pracy urządzeń elektrycznych z aplikacji polecamy nieco droższe modele LTC oraz Eco Timer. W przypadku wątpliwości zachęcamy również do zapoznania się z informacjami, które zostały zawarte w naszym poradniku zakupowym, w którym zostały omówione kwestie ułatwiające wybór odpowiedniego programatora czasowego.