Aktualizacja: Sierpień 2022

  1. BenQ TH534 DLP
  2. Epson EH-TW650
  3. Nec MC332W
  4. Optoma UHD40 4K
  5. Xiaomi Mi Ultra-Short Range Laser
  6. Poradnik wyboru projektora

Porównanie najlepszych projektorów:

ModelCenaTechnologia obrazuWspółczynnik projekcjiRozdzielczośćJasność [lm]KontrastŻywotność lampyPoziom hałasu [dB]WiFiWaga [kg]
BenQ TH534 DLP
Sprawdź cenę »DLP
1,37 – 1,64:1
Full HD
3300
15000:110000
29
NIE
2,4
Epson EH-TW650
Sprawdź cenę »3LCD
1,02 – 1,23:1
Full HD
3100

15000:17500
28
TAK
2,7
Nec MC332W
Sprawdź cenę »3LCD
1,5 – 1,8:1
WXGA
3300
16000:115000
29
NIE
3,1
Optoma UHD40 4K
Sprawdź cenę »DLP
1,21 – 1,59:1
4K UHD
2200
500 000:110000
25
NIE
5,2
Xiaomi Mi Ultra-Short Range Laser
Sprawdź cenę »DLP
brak danych
4K UHD
5000
3000:125000
32
TAK
7

Najlepsze projektory – Ranking projektorów 2021

 

1. BenQ TH534 DLP Kliknij aby kupić »

BenQ-TH534-DLPJako pierwszy w naszym zestawieniu przedstawiamy super lekki projektor BenQ TH534. Jest to pozycja najtańsza z naszej listy, gdyż urządzenie to możemy zakupić już za 1999 złotych.

Projektor BenQ TH534 jest wyposażony w podwójne wejścia HDMI i dwa VGA, które zostały opracowane w celu eliminacji dodatkowych adapterów. Dzięki temu urządzenie samo w sobie jest w stanie obsługiwać wiele urządzeń, bez dodatkowych akcesoriów. Rzutnik BenQ ma ponadto aż trzy nóżki z regulacją poziomu ustawienia sprzętu, co działa o wiele efektywniej, niż w przypadku projektorów z jedną nóżką na krzywych płaszczyznach. Aby ułatwić dostęp do samej lampy, zamontowano górne drzwiczki. Dzięki temu mamy swobodniejszy i szybszy dostęp w celu wymiany czy konserwacji wyżej wymienionej lampy, nawet jeśli jest ona zamontowana na suficie.

Ale dosyć o kwestiach mechanicznych, przejdźmy do tego, co najistotniejsze – specyfikacji technicznej. Nasz BenQ projektor jest świetnym sprzętem do użytku w jasnych pomieszczeniach, gdyż ma wysoką jasność na poziomie 3300 lumenów. Dzięki temu nie musisz zasłaniać wszystkich okien, aby widzieć wyraźnie obraz podczas oglądania filmu czy grania w wysokiej rozdzielczości. Aby jakość obrazu była na najwyższym poziomie, zastosowano również technologię projekcji DLP. Oznacza to, iż dzięki wytwarzaniu bardzo intensywnych i realistycznych kolorów, nasz komfort użytkowania wzrasta.

Ponadto, projektor BenQ DLP wykorzystuje pionierskie innowacje stworzone przez tę firmę, takie jak sześciosegmentowe koła kolorów z technologią BrilliantColor™. Jeśli mówimy już o kolorystyce, warto zaznaczyć, iż BenQ rzutnik emituje obraz z ogromnym kontrastem 15000:1 docenionym przez krytyków jako najwyższy w branży, a całkowicie szklana soczewka zapewnia niesamowitą ostrość i czytelność. Dzięki trybowi SmartEco projektor multimedialny BenQ TH534 wykrywa poziom jasności, kontrastu i koloru, jakie są wymagane do wyświetlania danej treści i automatycznie dostosowuje się do nich. Jest to połączone z funkcją LampSave, która to umożliwia automatyczną regulację lamp, co wydłuża ich żywotność.

Wartą wspomnienia funkcjonalnością jest pionowa korekcja zniekształcenia trapezowego, która przeciwdziała efektowi trapezu przy nierównościach podłoża, wyrównując obraz. Nie ma jednak funkcji przesuwania obrazu, co oznacza, że należy umieścić nasz projektor tak, by obraz padał dokładnie w nasze wybrane miejsce docelowe. Kolejnym minusem sprzętu, jakim jest projektor BenQ Full HD, jest brak wbudowanego modułu Wi-Fi, co może utrudnić użytkowanie osobom nielubiącym kabli.

Unboxing BenQ TH534 DLP hands on (not a review)

Projektor BenQ TH534 DLP to najczęściej wybierany projektor wśród użytkowników

Zalety
Niska cena – najniższa w zestawieniu
Wysoka jasność na poziomie 3300 lumenów
Wysoki kontrast 15000:1
Uniwersalna łączność dzięki dużej ilości wejść
Korekcja zniekształcenia trapezowego
3 nóżki regulacji poziomu ustawienia sprzętu
Tryb SmartEco
Łatwy dostęp do lampy
Technologia DLP
Wady
Brak funkcji przesuwania obrazu
Brak modułu WiFi

Kup na Allegro

 

2. Epson EH-TW650 Kliknij aby kupić »

Epson-EH-TW650Kolejną propozycją jest projektor Epson TW650. Jest to urządzenie, którego cena, niewiele wyższa od poprzednika, wynosi niecałe 2200 złotych. Odróżnia go na pewno technologia wyświetlania 3LCD, która gwarantuje brak efektu tęczy, jak bywa to przy projektorach DLP.

Rzutnik Epson jest niedrogi, ale i całkiem wydajny, gdyż zapewnia natężenie światła wynoszące 3100 lumenów. Jest to trochę mniej niż w przypadku BenQ, tak samo, jak niższa jest żywotność lamp, która wynosi zaledwie 7500 godzin. Jednak projektor multimedialny Epson w porównaniu do poprzedniego modelu posiada moduł Wi-Fi, który zapewnia o wiele większy komfort użytkowania niż połączenia kablowe. Dzięki temu nasz Epson projektor Wi-Fi może łączyć się ze sprzętami, które obsługują funkcję Miracast.

Jeśli tego byłoby mało, dla bardziej wymagających konsumentów Epson rzutnik przygotował również urządzenie tak, by było możliwe strumieniowanie do portu HDMI. Umożliwia to wyświetlanie bezprzewodowe bezpośrednio z jakiegokolwiek smart urządzenia, za pomocą aplikacji iProjection. W sieci pojawiają się niestety sporadycznie opinie od użytkowników, którzy narzekają na słabą jakość przesyłu za pomocą Wi-Fi. Urządzenie ma również w takich przypadkach możliwość klasycznego podłączenia HDMI.

W kwestii samej funkcjonalności i jakości to projektor Epson Full HD dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu, pozwala nam na wyświetlanie obrazu o przekątnej do 300 cali. Przy tym możemy skorzystać z zaprogramowanych trybów. Jest to pięć opcji, które dostosują obraz do naszych osobistych upodobań. Sam sprzęt dodatkowo posiada opcję korekcji geometrii obrazu, co ułatwia użytkowanie w ciężkich warunkach i sprawia, że Epson rzutnik jest świetną opcją nawet w przypadku nierównych powierzchni.

Jednym z nielicznych zarzutów, jakie można mieć do tego sprzętu jest to, że projektor Epson TW650 nie posiada niestety wyjścia audio. Uniemożliwia to podłączenie zewnętrznych głośników, co może być małym rozczarowaniem dla osób ceniących sobie oprócz świetnego obrazu – profesjonalny dźwięk płynący z wyselekcjonowanych kolumn kina domowego.

Zalety
Technologia 3LCD
Stosunkowo niska cena – druga najniższa w zestawieniu
Moduł WiFi
Korekcja geometrii obrazu
Wysoki kontrast 15000:1
Dedykowana aplikacja iProjection
Wady
Najkrótsza żywotność lamp w zestawieniu (7500 godzin)
Brak wyjścia audio dla zewnętrznych głośników
Słaba jakość przesyłu danych przez WiFi

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

3. Nec MC332W Kliknij aby kupić »

Nec-MC332WNasz ranking opracowany jest rosnąco pod względem cenowym, dlatego za naszą kolejną propozycję, jaką jest projektor Nec MC332W zapłacimy już od około 2300 złotych.

Projektor Nec MC332W ma wiele zalet, które wybijają go ponad inne modele, a pierwszą z nich jest bardzo długa żywotność lamp, wynosząca 15000 godzin, co jest drugim najlepszym wynikiem na naszej liście. Działa to oczywiście na plus dla ekonomii samego urządzenia, którego wymiany lamp i filtrów są rzadsze. W porównaniu do poprzednich modeli, Nec projektor może pochwalić się wyższym współczynnikiem kontrastu wynoszącym 16 000:1. Jest to jeden z najwyższych wyników w naszym zestawieniu, a pozwala to między innymi na uzyskanie głębokich cieni i czerni obrazu. Pomaga w tym również technologia 3LCD, która dodatkowo pozbywa się efektu tęczy podczas wyświetlania.

Nie zapominajmy o równie wysokim poziomie jasności co w modelu BenQ, czyli 3300 lumenów pozwalających na oglądanie filmów bez zasłaniania okien nawet w środku dnia. Minusem niestety jest najmniejsza w zestawieniu rozdzielczość WXGA o wartości 1280 × 800, co może tworzyć obraz mniej wyraźny i bogaty, a także efekt tak zwanej małej „pikselozy”. Jest to wyświetlenie mniejszej ilości pikseli na dużej powierzchni, przez co da się zauważyć pojedyncze piksele na ekranie. Rzutnik Nec ma za to wbudowany głośnik o mocy 16 W, a także wszechstronne opcje podłączeń, przy jednoczesnym przetwarzaniu sygnałów wejściowych 4K przy 30 Hz.

W kwestii samej technologii nasz Nec rzutnik posiada wbudowaną funkcję MultiPresenter, która pozwala na bezprzewodowe współdzielenie treści nawet na 16 urządzeniach jednocześnie. Jedyne co należy zrobić, to wybranie opcjonalnej siedzi WiFi i Voila! Możemy przedstawić prezentację w kilku pomieszczeniach naraz lub oglądać film na kilku odbiornikach domu w tym samym czasie. Dzięki temu i technologii LCD, projektor multimedialny Nec MC332W świetnie nada się do użytku w salach konferencyjnych lub edukacyjnych.

Zalety
Długa żywotność lamp (15000 godzin)
Wysoki kontrast 16000:1
Kompaktowy i lekki
Funkcja MultiPresenter
Wysoka jasność na poziomie 3300 lumenów
Technologia 3LCD
Przetwarzanie sygnałów wejściowych 4K
Wady
Niska rozdzielczość WXGA – najniższa w zestawieniu

Kup na Morele.net Kup na Allegro

 

4. Optoma UHD40 4K Kliknij aby kupić »

Optoma-UHD40-4KCzas na większy przeskok cenowy, a mianowicie projektor Optoma 4K. Jest to sprzęt, na który nie każdy może sobie pozwolić, gdyż jego koszt to około 4800 złotych. W tej cenie otrzymujemy urządzenie z najwyższym poziomem kontrastu z całego rankingu. Poziom ten wynosi aż 500 000:1!

Rzutnik Optoma oszałamia jakością kolorów, a producent gwarantuje odzwierciedlenie gamy kolorystycznej Rec.709, czyli międzynarodowy standard HDTV. Co to oznacza w praktyce? Dzięki temu nasz projektor Optoma DLP potrafi bez problemu odwzorować idealną reprodukcję barw, jakie założył reżyser oglądanego przez nas filmu. W kwestii samej jakości wyświetlania obrazu sprzęt ten obsługuje technologię 4K Ultra HD, co pozwala na zauważenie do 4-krotnie większej ilości szczegółów, niż w przypadku samego Full HD. Dzięki temu możemy oglądać wyświetlany obraz z mniejszej odległości, przy jednoczesnej większej głębi obrazu. Obraz jest o wiele ostrzejszy i bogatszy w kolory niż w wyżej wspomnianej technologii Full HD.

Optoma rzutnik nie posiada modułu Wi-Fi, co jednak rekompensują inne funkcjonalności. Jedną z nich jest kompatybilność HDR, czyli możliwość odtwarzania meta danych HDR. Pozwala to na wyłuszczenie lepszej jakości tekstur i szczegółów, a co za tym idzie – obiekty mają lepszą głębię i zdają się ożywać. Sprzęt ten jednak ma jedną wadę, która osłabia widoczność i jakość wyświetlenia, a jest to najniższa na liście jasność. Projektor Optoma działa na poziomie zaledwie 2200 lumenów, co może zmusić nas do celowego zaciemnienia pomieszczenia, w którym odbywa się projekcja.

Urządzenie to posiada wbudowane dodatkowo dwa głośniki, każdy o mocy 5 W, co spokojnie pozwoli na klarowny odbiór nawet tych cichszych scen filmowych. Jeśli już przy dźwięku jesteśmy, warto wspomnieć, iż jest to najciszej działający sprzęt na naszej liście. Hałas emitowany przez nasz Optoma projektor to zaledwie 25 dB, dzięki czemu nie powinniśmy nawet zwrócić uwagi na jego działanie podczas oglądania treści. Dodatkowo rzutnik posiada opcję pionowego przesunięcia obiektywu, co pozwoli na szerszy zakres dostosowania wielkości i ułożenia wyświetlanego obrazu.

Zalety
Rozdzielczość 4K UHD
Duża głębia obrazu
Idealna reprodukcja kolorów
Bardzo cicha praca (25 dB)
Największy kontrast w zestawieniu 500000:1
Dwa dobrej jakości głośniki
Kompatybilność HDR
Wady
Brak modułu WiFi
Niska jasność (2200 lumenów)

Kup na Allegro

 

5. Xiaomi Mi Ultra-Short Range Laser Kliknij aby kupić »

Xiaomi-Mi-Ultra-Short-Range-LaserCzas na ostatni i jednocześnie najdroższy model z zestawienia – Projektor Xiaomi Mi Laser. Ten produkt to definitywnie wyższa liga, za którą przyjdzie nam słono zapłacić. Jednak czy 7000 złotych to wygórowana kwota za obraz w wielkości prawie 150 cali w naszym domu?

Rzutnik Xiaomi pozwala na stworzenie prawdziwej sali kinowej we własnym salonie! Sprzęt ten posiada bardzo krótki dystans rzutu, który zawdzięcza konstrukcji soczewki o rzucie 0.233:1. Dzięki temu możemy umieścić Projektor laserowy Xiaomi nawet od 5 do 50 centymetrów od powierzchni, na którą ma padać obraz! To, co zachwyca najbardziej to sama technologia Apptronics ALPD 3.0. To dzięki niej nasz Xiaomi rzutnik osiąga najwyższy z zestawienia poziom żywotności lamp wynoszący aż 25000 godzin, a także jest ona przodownikiem na rynku pod względem koloru, kontrastu i jasności wyświetlania. A jeśli już o jasności mówimy, to Projektor Xiaomi 4K osiąga aż 5000 lumenów, czym wyprzedza definitywnie inne propozycje na naszej liście. Bez problemu obejrzymy dzięki temu film nawet w mocno oświetlonym pomieszczeniu.

Jako, iż sprzęt ten jest najelegantszym pod względem designu, ale i najcięższym urządzeniem z zestawienia, gdyż wagowo osiąga aż 7 kilogramów, nie jest zbyt wygodny przy pracy mobilnej. Jednak aby ułatwić tę niedogodność, został on wyposażony w moduł Wi-Fi, co nie wymaga zmiany jego położenia i lawirowania ze zbędnym okablowaniem. Nie oznacza to jednak, iż nie ma wbudowanych klasycznych złączy. Xiaomi projektor laserowy posiada aż 10 różnych rozszerzeń, co pozwala na podłączenie wielu sprzętów jak głośniki, konsole czy mikrofony.

Urządzenie to przoduje również w naszym zestawieniu pod kątem jakości wbudowanych głośników. Na wyposażeniu sprzętu, jakim jest Xiaomi projektor 4K mamy cztery głośniki, z czego dwa wysokotonowe. Jest to ten sam system dźwiękowy, jaki opracowany został dla Mi TV – z podwójnym dekodowaniem DOLBY i DTS. Poza funkcjami podstawowymi projektor Xiaomi 4K posiada czujnik bezpieczeństwa, który to wykrywa i niweluje szkodliwość bezpośrednich wiązek laserowych w działaniu na ludzkie oko, a także zmniejsza poczucie zmęczenia wzroku. Działa to na zasadzie czujnika ruchu, który wykrywa zbliżającą się osobę i dostosowuje do tego bezpieczną jasność wyświetlania.

Zalety
Bardzo krótki dystans projekcji (5 – 50 cm)
Najwyższa jasność w zestawieniu (5000 lumenów)
Kinowa jakość obrazu rozciągająca się na 150 cali
Wyświetlanie laserowe ALPD 3.0
Cztery, wysokiej jakości głośniki
Moduł Wifi
Czujnik bezpieczeństwa
Nowoczesny design
Bogata paleta złączy
Wady
Wysoka cena – najwyższa w naszym zestawieniu
Duża waga – najcięższy w zestawieniu (7 kg)

Kup na Allegro