Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych 2020 - JBL, Sony, Beats

Aktualizacja: Lipiec 2020

Dobre słuchawki bezprzewodowe to sprzęt, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. I trudno się temu dziwić, gdyż współczesne modele (i to bez względu na to, czy są to słuchawki do 200 zł, słuchawki do 500 zł czy też jeszcze droższe) służą nie tylko do słuchania muzyki czy oglądania filmów, ale także do prowadzenia rozmów telefonicznych czy przesyłania plików w technologii bluetooth. Zatem jest to niezwykle przydatny gadżet. A jeżeli dodatkowo są to słuchawki nauszne bezprzewodowe (czyli takie, jakie przedstawia nasz ranking), to ich użytkownik zyskuje ogromny bonus – może je zabrać ze sobą i cieszyć się z ich użytkowania podczas spaceru, podróży czy zakupów. Ogromna popularność takiego sprzętu sprawiła jednak, iż słuchawki nauszne bezprzewodowe znajdują się w ofercie niemal każdej firmy produkującej sprzęt elektroniczny, a co za tym idzie – na rynku jest dostępnych tak wiele modeli, iż czasami trudno zdecydować się na jeden z nich. I tutaj pojawia się odwieczne pytanie – jakie słuchawki bezprzewodowe warto kupić, aby cieszyć się z ich jakości, funkcjonalności i wygody użytkowania? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż konkretny wybór powinien być uzależniony od preferencji, indywidualnych oczekiwań czy możliwości finansowych. Jednak bez względu na to, czy będą to słuchawki nauszne do 200 zł, czy słuchawki bezprzewodowe do 500 zł (lub droższe), to zawsze warto zwracać uwagę na kilka podstawowych parametrów, które decydują o ich przydatności. Zatem jakie słuchawki bezprzewodowe kupić? Oto kilka podstawowych rad.

Jakie słuchawki nauszne wybrać? Najważniejsze parametrysluchawki-bezprzewodowe-nauszne-ranking

Dobre słuchawki nauszne – bez względu na ich cenę – powinny charakteryzować się określonymi cechami, które w dużej mierze decydują o ich jakości. Wśród tych istotnych parametrów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę znajdują się:

 • dynamika
 • pasmo przenoszenia
 • impedancja
 • wielkość przetworników
 • czas pracy baterii na jednym ładowaniu
 • czas ładowania
 • łączność i sposób parowania z innymi urządzeniami
 • konstrukcja
 • funkcjonalność
 • wygoda i komfort użytkowania
 • dodatkowe wyposażenie

Dodatkowo – co także jest nie bez znaczenia – warto przyjrzeć się temu, jak słuchawki wyglądają i w jaki sposób są wykonane. Dlaczego jest to tak istotne? Otóż słuchawki bezprzewodowe nauszne to zakup często na długie lata i jako taki powinien spełniać nie tylko podstawowe standardy, ale także indywidualne oczekiwania użytkownika. Dlatego też zakup słuchawek nie powinien być pochopny – warto go przemyśleć, przeanalizować i porównać dostępne na rynku modele. A nasz ranking słuchawek bezprzewodowych (w którym znajdują się słuchawki bezprzewodowe do 200 zł i do 500 zł oraz te o znacznie wyższej cenie) na pewno pomoże w dokonaniu właściwego wyboru.

 

Słuchawki bezprzewodowe nauszne – Ranking słuchawek do 200 zł

 1. JBL Tune 500BT
 2. Kruger&Matz Street 2
 3. Sony WH-CH500
 4. Philips SHB3075BK
 5. Panasonic RP-HF410BE

Porównanie najlepszych słuchawek do 200 zł:

ModelCenaDynamika [dB]Pasmo przenoszenia [Hz]Impedancja [Ω]Średnica przetwornika [mm]MikrofonRegulacja głośnościCzas pracy [h]Czas ładowania [h]Składana konstrukcjaZłącze MiniJack 3,5 mmWaga [g]
JBL Tune 500BT Sprawdź cenę »9520 – 200003232TAKTAK162TAKNIE155
Kruger & Matz Street 2 Sprawdź cenę »12020 – 200003240TAKTAK10brak danychTAKTAK214
Sony WH-CH500 Sprawdź cenę »brak danych20 – 20000brak danych30TAKTAK204,5TAKNIE141
Philips SHB3075BK Sprawdź cenę »1039 – 210003232TAKTAK123NIENIE132
Panasonic RP-HF410BE Sprawdź cenę »brak danych20 – 200003230TAKTAK<242,5TAKNIE130
 

1. JBL Tune 500BT Kliknij aby kupić »

JBL-Tune-500BTSłuchawki bluetooth JBL T500BT to niedrogie słuchawki nauszne, które zaskakują ogromem funkcji i wysokiej jakości dźwiękiem. Przemyślana konstrukcja sprawia, że codzienne użytkowanie opisywanego modelu, to czysta przyjemność.

Tego typu urządzenia powinny charakteryzować się odpowiednio długim czasem pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Słuchawki bezprzewodowe JBL mogą „grać” nawet przez 16 godzin, co, w zależności od użytkowania, przekłada się nawet na dwa dni intensywnego słuchania muzyki. Równie istotny jest też czas ładowania. Uzupełnienie energii od 0 do 100 procent trwa zaledwie dwie godziny. Warto też podkreślić, że słuchawki JBL bezprzewodowe zostały wyposażone w system szybkiego ładowania. 5-minutowe podpięcie do gniazdka zapewnia godzinną pracę urządzenia. Kluczowym aspektem, świadczącym o jakości słuchawek jest dźwięk. Jak na tym polu spisuje się JBL? Słuchawki bluetooth Tune 500BT zostały wyposażone w 32-milimetrowe przetworniki, gwarantujące dynamiczne brzmienie. W połączeniu ze słynną technologią Pure Bass odpowiadającą za wzmocnienie poziomu niskich tonów, daje to bardzo dobre wrażenia dźwiękowe. Bezprzewodowe słuchawki JBL nauszne zostały wyposażone w mikrofon, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się też w roli nausznego zestawu do rozmów. Warto podkreślić, że słuchawki JBL Bluetooth są kompatybilne ze wszystkimi głównymi asystentami głosowymi – z Asystentem Google (także z aplikacją Google Now) i z Siri. Dzięki temu wszystkie podstawowe funkcje smartfona można obsłużyć bez wyciągania urządzenia z kieszeni. Dla linii produktów E charakterystyczna jest możliwość sparowania słuchawek z dwoma urządzeniami jednocześnie. Takie udogodnienie okazuje się niezwykle przydatne – np. podczas oglądania filmu, można cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem, a jeżeli w tym czasie zadzwoni telefon, urządzenie poinformuje o tym użytkownika i automatycznie przełączy się na obsługę smartfona. Sprawia to, że słuchawki nauszne JBL są niezwykle funkcjonalne – użytkownik nie przegapi żadnego ważnego połączenia.

A jak wygląda codzienne użytkowanie gadżetu od JBL? Słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL Tune 500BT zostały wykonane z miękkich materiałów (poduszka na pałąku i na nausznikach), co w połączeniu z niską masą i długim czasem pracy sprawia, że idealnie nadają się do całodziennego użytkowania. A jakie wady przedstawia produkt sygnowany przez JBL? Słuchawki nauszne JBL Tune 500BT charakteryzują się najniższym poziomem dynamiki, wynoszącym 95 dB. Sprawia to, że informacja o dźwiękach cichych i głośnych jest skromniej wyeksponowana niż w przypadku modeli, które oferują wyższy poziom tego parametru. Należy też podkreślić, że producent nie wyposażył słuchawek do telefonu JBL w złącze na przewód Mini-Jack 3,5 mm. Oznacza to, że w sytuacji, gdy akumulator ulegnie wyczerpaniu, nie da się używać słuchawek „po kablu”. Pewnym pocieszeniem jest jednak system szybkiego ładowania, który w pięć minut może dostarczyć energię na godzinę słuchania muzyki lub prowadzenia rozmowy telefonicznej.

JBL Tune 500 BT - Recenzja

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 500BT to najczęściej wybierane słuchawki nauszne do 200 zł wśród użytkowników

JBL Tune 500BT

Zalety

Zalety
 • Najkrótszy czas ładowania (2 godziny)
 • Stosunkowo długi czas pracy (16 godzin)
 • Wzmocniony bass dzięki technologii Pure Bass
 • Dynamiczne brzmienie dzięki 32 mm przetwornikom
 • Możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych i obsługi asystentów głosowych
 • Możliwość połączenia słuchawek z dwoma urządzeniami jednocześnie
 • Lekka i składana konstrukcja
 • Duża wygoda użytkowania

Wady

Wady
 • Najniższy poziom dynamiki (95 dB)
 • Brak złącza Mini-jack 3,5 mm, by podłączyć słuchawki przewodowo gdy np. wyczerpie się bateria;

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

2. Kruger & Matz Street 2 Kliknij aby kupić »

KrugerMatz-Street-2Słuchawki bezprzewodowe Kruger&Matz, sygnowane logo polskiej marki, potrafią zaskoczyć rozwiązaniami, których próżno szukać w większości modeli w tej kategorii cenowej. Przekłada się to na bardzo dobrą jakość dźwięku, jednak należy podkreślić, że opisywany model wykazuje też kilka istotnych wad.

Słuchawki Kruger Matz, model Street 2, zostały wyposażone w wysokiej jakości, świetnie dostrojone przetworniki audio. Co warte podkreślenia, ich średnica to aż 40 mm. Oznacza to, że uszy są idealnie pokryte, co przekłada się na bardzo dobre wrażenia z odsłuchu. Kolejny wielki plus, jaki wykazują słuchawki bezprzewodowe Kruger&Matz, to technologia APT-X. Odpowiada ona za doskonałą jakość dźwięku, którą można porównać do oferowanej przez modele przewodowe. Standard APT-X wyniósł bezprzewodową transmisję dźwięku na nowy poziom i nie ma w tym ani krzty przesady. Wyraźnie widać, że jakość dźwięku jest szczególnie ważna dla Kruger&Matz. Kruger&Matz słuchawki bezprzewodowe Street 2 oferują najwyższy, bo wynoszący aż 120 dB, poziom dynamiki spośród wszystkich modeli do 200 zł, które znalazły się w naszym zestawieniu. Sprawia to, że użytkownik doskonale słyszy dźwięki ciche i głośne, bez konieczności regulacji poziomu głośności. Cechę tę docenią zarówno miłośnicy kina, jak i dynamicznej muzyki, np. klasycznej. Słuchawki bezprzewodowe Kruger Matz mają jeszcze jedną przewagę nad większością konkurentów – w mgnieniu oka mogą zmienić się w słuchawki przewodowe. Jest to możliwe dzięki wejściu na przewód Mini-jack 3,5 mm. Cecha ta okaże się przydatna, gdy w najmniej oczekiwanym momencie rozładuje się akumulator. W takiej sytuacji wystarczy tylko podłączyć kabel, by dalej cieszyć się ulubioną muzyką.

Co jeszcze przemawia na korzyść Kruger&Matz? Słuchawki Bluetooth Street 2 są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych, dzięki czemu urządzenie można łatwo dopasować do indywidualnego stylu. Składana konstrukcja sprawia, że przenoszenie słuchawek w torbie lub w plecaku nie stanowi problemu. A co z minusami gadżetu od Kruger Matz? Słuchawki bezprzewodowe Street 2 są najcięższe w naszym zestawieniu. Wysoka waga może doskwierać przy wielogodzinnym słuchaniu muzyki. Kolejny minus, jak wynika z opinii użytkowników, to plastikowy pałąk, który ma tendencję do łamania się. Bardzo istotną wadą jest też krótki czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Słuchawki Kruger&Matz Bluetooth mogą odtwarzać muzykę przez 10 godzin – jest to mało imponujący wynik. Warto też zaznaczyć, że producent nie informuje o czasie, jaki jest niezbędny do pełnego naładowania akumulatora.

Kruger & Matz Street 2

Zalety

Zalety
 • Wysoka jakość dźwięku dzięki 40 mm przetwornikom
 • Jakość muzyki przewodowej dzięki technologii APT-X
 • 3 wersje kolorystyczne do wyboru
 • Składana konstrukcja
 • Najwyższy poziom dynamiki w zestawieniu (120 dB)
 • Przewód ze złączem Mini-jack 3,5 mm w komplecie

Wady

Wady
 • Najcięższe słuchawki w zestawieniu
 • Opinie użytkowników skarżące na częste łamanie się plastikowych pałąków
 • Najkrótszy czas pracy słuchawek na baterii

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

3. Sony WH-CH500 Kliknij aby kupić »

Sony-WH-CH500Słuchawki bezprzewodowe Sony, model WH-CH500, stanowią idealną propozycję dla osób, które z muzyką obcują przez cały dzień. Dzięki znacznej pojemności wbudowanego akumulatora nie trzeba się obawiać, że urządzenie przestanie działać w najmniej odpowiedniej chwili.

Słuchawki Sony nauszne zostały wyposażone w pojemny akumulator litowy, który pozwala na 20-godzinną pracę w bezprzewodowym trybie Bluetooth. Przekłada się to na kilka dni intensywnego słuchania muzyki, nawet w przypadku bardzo wymagających użytkowników. Do ładowania służy port micro-USB, dzięki czemu, słuchawki nauszne Sony naładujemy tym samym przewodem, który obsługuje większość smartfonów. Ta cecha okaże się szczególnie przydatna, gdy nie mamy przy sobie dedykowanej ładowarki. Słuchawki Bluetooth Sony zostały wyposażone w technologię NFC. Jest to moduł łączności krótkiej, dzięki któremu błyskawicznie można sparować urządzenie ze smartfonem i z każdym innym odtwarzaczem, obsługującym tę technologię. Ergonomia i wygoda to kolejny mocny punkt Sony. Słuchawki bezprzewodowe WH-CH500 zostały zaprojektowane tak, aby wielogodzinne słuchanie muzyki nie powodowało żadnego dyskomfortu. Miękkie poduszki pokrywają pałąk i nauszniki, a urządzenie jest lekkie. Słuchawki Sony bezprzewodowe przypadną do gustu miłośnikom muzyki klubowej. Przetworniki zostały zaprojektowane tak, aby oddawały głęboki i wyrazisty bas.

Kolejna zaleta opisywanego modelu to możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni. Słuchawki z mikrofonem Sony są kompatybilne z wiodącymi asystentami głosowymi – z Siri i z Asystentem Google. W praktyce, wystarczy wydać jedną komendę, żeby zainicjować połączenie z wybranym kontaktem, zapisanym w książce telefonicznej. Słuchawki Sony Bluetooth są oferowane w kilku kolorach do wyboru. Dzięki temu łatwo można dostosować je do indywidualnego stylu. Na życzenie użytkownika, słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony mogą być nowoczesne i wyróżniające się na tle innych tego typu urządzeń, albo stonowane i eleganckie, idealnie komponujące się z casualową stylizacją. Nie ma jednak słuchawek bez wad, a opisywany model nie łamie tej reguły. Sony słuchawki bluetooth pracują bardzo długo przy pełnym w 100 procentach akumulatorze, ale najpierw trzeba je naładować. W tym przypadku proces ten trwa aż 4,5 godziny. To bardzo długo. Kolejny minus, słuchawki Sony do telefonu nie zostały wyposażone w złącze na przewód z końcówką Mini-jack (3,5 mm). W przypadku rozładowania akumulatora nie da się zatem kontynuować słuchania muzyki.

Sony WH-CH500

Zalety

Zalety
 • Innowacyjna konstrukcja pozwalająca na większą wygodę w trakcie odciągania mleka
 • 3 tryby odciągania pokarmu
 • Miękka nakładka masująca
 • Zestaw zawiera butelkę ze smoczkiem Natural
 • Stosunkowo niewielka i lekka i konstrukcja
 • Łatwy w składaniu i czyszczeniu
 • Zgodność z wszystkimi produktami serii Philips Avent

Wady

Wady
 • Brak automatycznego przełączania się pomiędzy trybami (dwufazowego oddciągania)
 • Opinie użytkowników skarżące się na zbyt głośną pracę laktatora

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

4. Philips SHB3075BK Kliknij aby kupić »

Philips-SHB3075BKSłuchawki bezprzewodowe Philips, model SHB3075BK, to propozycja dla osób, które cenią sobie czysty dźwięk oraz mocne, wyraziste niskie tony. Przemyślana konstrukcja sprawia, że ich całodzienne użytkowanie nie stanowi najmniejszego problemu.

Cechą wyróżniającą słuchawki bezprzewodowe nauszne Philips jest zamknięta konstrukcja akustyczna. Takie rozwiązanie zapewnia naprawdę dobrą izolację od dźwięków otoczenia, dzięki czemu, do uszu słuchacza dociera niemal tylko muzyka. System BASS+ (specjalnie dostrojone przetworniki i odpowiednio zaprojektowane otwory dźwiękowe) predysponuje słuchawki Philips Bluetooth jako idealne do słuchania każdej muzyki, w której dominującą rolę pełnią niskie tony – bas jest wyrazisty i “soczysty”. Jak wiadomo, za głębię dźwięku odpowiada szerokie pasmo przenoszenia. Jak w tym aspekcie spisał się Philips? Słuchawki bezprzewodowe SHB3075BK zapewniają częstotliwość w przedziale 9-23000 Hz. Takiego zakresu nie oferują nawet niektóre znacznie droższe modele. W praktyce oznacza to, że słuchacz może dosłownie poczuć te dźwięki, które nie są słyszalne dla ludzkiego ucha. Kolejną zaletą omawianego sprzętu jest fakt, że słuchawki Philips bezprzewodowe ważą zaledwie 132 g. Ta cecha, w połączeniu z miękkimi poduszkami nauszników i pałąka, sprawia, że model SHB3075BK idealnie sprawdza się w roli “daily drivera” do całodziennej pracy. Także ergonomia stoi na bardzo wysokim poziomie. Producent wyposażył słuchawki Philips nauszne w wygodne przyciski funkcyjne. Elementy te zostały umieszczone na obudowie prawego nausznika, a za ich pośrednictwem, użytkownik może kontrolować zarówno muzykę, jak i rozmowy telefoniczne. O stabilność połączenia ze smartfonem dba niezawodna i energooszczędna technologia Bluetooth 4.1. Wysokiej jakości wbudowany mikrofon sprawia natomiast, że bezprzewodowe słuchawki Philips bardzo skutecznie wyłapują dźwięk i celująco spełniają swoją funkcję – słuchawek do telefonu – w trakcie rozmowy telefonicznej.

Na jakim polu zawiódł Philips? Słuchawki bezprzewodowe SHB3075BK, jak zresztą wszystkie inne, nie są pozbawione wad. Wśród największych mankamentów, należy wymienić stosunkowo skromny czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu akumulatora. Opisywany model umożliwia 12-godzinne słuchanie muzyki, co nie jest złym rezultatem, ale wiele konkurencyjnych modeli wypada lepiej pod tym względem. Jest to o tyle istotne, że słuchawki Philips nie dają możliwości podłączenia przewodu z końcówką Mini-jack (3,5 mm). Oznacza to, że w sytuacji, gdy wbudowany akumulator zostanie rozładowany, użytkownik nie ma możliwości słuchania muzyki “po kablu”. Nie oznacza to jednak, że opisywany model nie jest godny polecenia, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę stosunkowo niską cenę słuchawek i dobrą jakość dźwięku.

Philips SHB3075BK

Zalety

Zalety
 • Zamknięta konstrukcja akustyczna zapewnia doskonałą izolację dźwięku
 • System BASS+ gwarantuje świetną jakość dźwięku
 • Najszerszy zakres częstotliwości w zestawieniu (9 – 21000 Hz)
 • Ergonomiczne przyciski funkcyjne
 • Długotrwały komfort noszenia słuchawek dzięki miękkim poduszkom i niewielkiej wadze
 • Niezawodna i energooszczędna technologia Bluetooth 4.1

Wady

Wady
 • Stosunkowo niedługi czas pracy na naładowanym akumulatorze wynoszący 12 godzin
 • Brak możliwości korzystania ze słuchawek w trybie przewodowym (brak złącza Mini-jack 3,5 mm)

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

5. Panasonic RP-HF410BE Kliknij aby kupić »

Panasonic-RP-HF410BESłuchawki bezprzewodowe Panasonic RP-HF410BE to sprzęt o eleganckiej, estetycznej i lekkiej konstrukcji. Ten model słuchawek nausznych posiada czarną, stylową obudowę, co sprawia, że świetnie pasuje do licznych smartfonów i ubrań – a to ważne, gdy z produktu korzysta się na zewnątrz. Zresztą, słuchawki nauszne Panasonic dostępne są w aż 5 wersjach kolorystycznych, zatem każdy może dobrać jego barwę do swoich własnych upodobań.

Słuchawki są bardzo lekkie – najlżejsze w przygotowanym przez nas zestawieniu. Ich waga wynosi 130 gramów, więc korzystanie z nich, nawet przez dłuższy czas, nie jest problematyczne. Poza niewielką wagą wpływ na komfort ich użytkowania mają również miękkie poduszki. Co istotne w przypadku częstego podróżowania wraz ze swoją muzyką – słuchawki Panasonic nauszne można złożyć, by wygodnie je przewieźć i zmieścić czy to w torebce czy plecaku. Prócz opcji standardowej i składanej, jest także opcja płaska, w jakiej można je ułożyć – dla lepszego komfortu i oszczędności miejsca. Porównując słuchawki bezprzewodowe nauszne, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jak radzą sobie z przenoszeniem dźwięku, a słuchawki Panasonic RP-HF410BE robią to bardzo dobrze, przez co zapewniają wyjątkowo dobrą jakość muzyki, biorąc pod uwagę niewielką cenę, którą musimy za nie zapłacić. Słuchawki Bluetooth Panasonic cechują się także najdłuższym czasem pracy na baterii – wytrzymają na jednym ładowaniu aż 24 godziny, nieustannie pracując. W dodatku można je dość szybko naładować – by mogły pracować przez całą dobę potrzebują zaledwie 2,5 godziny ładowania, jednak można także skorzystać z funkcji szybkiego ładowania i już w 15 minut naładować baterię na tyle, by wytrzymała przez 3 godziny słuchania muzyki. Pojemny, wydajny akumulator to wielki atut tego modelu. Obsługiwane przez słuchawki pasmo przenoszenia wynosi 20 – 20000 Hz, co jest w zasadzie standardem, jednak pozwala na uzyskanie dobrego jakościowo dźwięku. To pełen zakres głośności, słyszalny przez człowieka. Sprzęt został jednak wyposażony w innowacyjny system wzmacniający basy. To specjalny system XBS z obudową nauszną z 30-milimetrowymi przetwornikami, który poprawia przede wszystkim głębię dźwięków. Kolejny plus to dodatkowy filtr Acoustic Bass Control. Poprawia on jakość niskich tonów, jak również usuwa powstające zniekształcenia. W efekcie dźwięk słyszany w słuchawkach jest wysokiej jakości, mimo, że produkt nie należy do drogich. Kolejną ich funkcjonalnością jest to, że słuchawki Panasonic mogą być sterowane przy pomocy głosu – co czyni z nich produkt wyjątkowo nowoczesny i zaawansowany technologicznie. Prócz sterowania głosem użytkownik może także skorzystać z asystenta głosowego, na przykład Siri. To wielka wygoda dla użytkownika, gdyż przy pomocy prostych komend można wykonać wiele różnych działań – na przykład zmienić muzykę, czy też dostosować głośność odsłuchiwanego dźwięku. Propozycja od marki Panasonic – słuchawki bezprzewodowe nauszne – to znakomity sprzęt, wyposażony w mikrofon, a także regulację głośności. Nie jest to jednak produkt doskonały. Słuchawki Panasonic RP-HF410BE nie posiadają złącza Mini-jack 3,5 mm, więc jeśli bateria się wyczerpie, nie ma możliwości korzystania ze słuchawek przy pomocy kabla. Kolejna ich wada to zastosowanie przetworników o najmniejszej średnicy. Wynosi ona jedynie 30 mm. Nie jest to wielka wada, a jednak może przyczyniać się do problemów z odpowiednim odsłuchem muzyki. Niektóre dźwięki mogą bowiem uciekać, a zresztą już samo niedokładne krycie uszu – co także jest możliwe w niektórych przypadkach – przyczyni się z pewnością do pogorszenia jakości odbieranych wrażeń muzycznych. Nadal jest to jednak bardzo dobry sprzęt godny polecenia, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jego niską cenę.

Panasonic RP-HF410BE

Zalety

Zalety
 • Najdłuższy czas pracy na baterii w tym przedziale cenowym (24-godzinna praca bez zasilania)
 • Funkcja szybkiego, 15-minutowego ładowania, które wystarcza na około trzy godziny pracy.
 • Innowacyjny System XBS wzmacniający basy
 • Filtr Acoustic Bass Control, który usuwa powstające zniekształcenia i poprawia jakość niskich tonów
 • Funkcja sterowania za pomocą głosu
 • Lekka i elegancka konstrukcja
 • 5 wersji kolorystycznych do wyboru

Wady

Wady
 • Przetworniki o najmniejszej średnicy wynoszącej 30 mm
 • Brak możliwości korzystania ze słuchawek w trybie bezprzewodowym (brak złączka Mini-jack 3,5 mm)

Kup w Media Kup na Allegro

 

 

Słuchawki bezprzewodowe nauszne – Ranking słuchawek do 500 zł

 1. JBL E55BT
 2. Marshall Major III BT
 3. Sony WH-CH700N
 4. Sennheiser HD 4.40
 5. Skullcandy Crusher Wireless

Porównanie najlepszych słuchawek do 500 zł:

ModelCenaDynamika [dB]Pasmo przenoszenia [Hz]Impedancja [Ω]Średnica przetwornika [mm]MikrofonRegulacja głośnościCzas pracy [h]Czas ładowania [h]Składana konstrukcjaZłącze minijack 3,5 mmWaga [g]
JBL E55BT Sprawdź cenę »9620 – 200003250TAKTAK202TAKTAK232
Marshall Major III BT Sprawdź cenę »9720 – 200003240TAKTAK303TAKTAK178
Sony WH-CH700N Sprawdź cenę »9720 – 200002240TAKTAK357NIETAK240
Sennheiser HD 4.40 Sprawdź cenę »11318 – 220001840TAKTAK252TAKTAK225
Skullcandy Crusher Wireless Sprawdź cenę »9020 – 200003340TAKTAK402,5NIETAK275
 

1. JBL E55BT Kliknij aby kupić »

JBL-E55BTSłuchawki JBL E55BT zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort noszenia. Od sprzętu tej klasy można jednak wymagać więcej, a konkretnie – doskonałej jakości dźwięku. Także i na tym polu, słuchawki bezprzewodowe JBL nie pozostawiają nic do życzenia – reprodukcja stoi na najwyższym poziomie.

Słuchawki JBL bezprzewodowe zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym – bardzo lekkie. Dzięki temu opisywany model nie sprawia dyskomfortu, nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. O wygodę słuchacza dbają też miękkie nausznice, wykonane z gąbki pokrytej syntetyczną skórą. Do wykończenia pałąku posłużył materiał Comfort-Fit, zaprojektowany tak, aby mógł zapewnić wymianę powietrza. Poduszki zostały zaprojektowane tak, aby słuchawki JBL nauszne pozostawały na swoim miejscu przez cały czas, nawet gdy użytkownik jest w ruchu. Jak pod względem jakości dźwięku wypada opisywany model JBL? Słuchawki E55BT są wyposażone w duże przetworniki. Ich średnica to aż 50 mm, co stanowi najlepszy rezultat w naszym zestawieniu. Dzięki temu, słuchawki bardzo dokładnie pokrywają uszy, niwelując w ten sposób straty odsłuchu. Wysoka jakość przetworników sprawia również, że dźwięk jest czysty, wysokie tony – wyraźne, a niskie tony – wyraziste. W rezultacie, słuchawki Bluetooth JBL bardzo dobrze oddają charakter każdego utworu. Nie można też nie wspomnieć o muszlach, których konstrukcja skutecznie izoluje użytkownika od płynących z otoczenia hałasów. Co jeszcze ma do zaoferowania model E55BT od JBL? Słuchawki bezprzewodowe zapewniają łatwe i intuicyjne sterowanie, dzięki przyciskom wbudowanym w nausznice. Za ich pośrednictwem można sterować głośnością odtwarzanej muzyki lub prowadzonej rozmowy telefonicznej. Producent przewidział też dedykowany przycisk, ułatwiający parowanie urządzenia ze smartfonem lub z innym odtwarzaczem, wykorzystującym łączność bezprzewodową Bluetooth. Należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, że pod względem ergonomii, przyciskom zdalnego sterowania daleko jest do ideału. Są one niewielkie i umieszczone dość blisko siebie, więc łatwo o pomyłkę, a jakość ich wykonania nie pasuje do sprzętu tej klasy. To dość istotny minus, jaki przedstawiają słuchawki nauszne JBL.

Warto podkreślić, że system zdalnego sterowania muzyką i rozmowami telefonicznymi został też wbudowany w przewód z końcówką Mini-jack 3,5 mm. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne, gdy słuchawki JBL Bluetooth są używane “po kablu”, a pilot jest kompatybilny praktycznie z każdym smartfonem, oferowanym na rynku. Producent zadbał też o to, żeby przełączanie się między odtwarzaczem a rozmową telefoniczną było maksymalnie uproszczone. Jeśli zaś chodzi o czas pracy bezprzewodowej, to wbudowany akumulator zapewnia 20 godzin nieprzerwanej pracy słuchawek. Nie jest to zły wynik, jednak wielu konkurentów wypada lepiej pod tym względem. Na plus należy natomiast zaliczyć szybkie ładowanie. Bezprzewodowe słuchawki JBL można naładować od 0 do 100 procent zaledwie w dwie godziny – to bardzo dobry rezultat.

JBL E55BT

Zalety

Zalety
 • Najkrótszy czas ładowania w zestawieniu (2 godziny)
 • Wysoka jakość wykonania i użytych materiałów
 • Wygodny pałąk i nausznice
 • Doskonałe brzmienie dzięki największym przetwornikom w zestawieniu (50 mm)
 • Możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych i obsługi asystentów głosowych
 • Możliwość pracy przewodowej dzięki złączu Mini-Jack 3,5 mm
 • Lekka i składana konstrukcja

Wady

Wady
 • Stosunkowo krótki czas pracy na baterii w tym przedziale cenowym (20 godzin)
 • Słaba ergonomia przycisków sterujących

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

2. Marshall Major III BT Kliknij aby kupić »

Marshall-Major-III-BTSłuchawki bezprzewodowe Marshall Major III BT to doskonałe połączenie sprawdzonej klasyki z nowoczesnością. Sprzęt oferowany przez tego producenta na pewno przypadnie do gustu wszystkim tym osobom, które szukają słuchawek o wysokiej jakości dźwięku, a jednocześnie charakteryzujących się komfortem użytkowania i niebanalnym wyglądem. To propozycja dla osób, które szukają dobrej jakości za przyzwoitą ceną.

Jedną z podstawowych zalet słuchawek Marshall Major III BT – co podkreśla wielu użytkowników – jest legendarny dźwięk, dzięki któremu wyróżniają się one na tle innych producentów sprzętu muzycznego. Co w tym zakresie oferuje firma Marshall? Słuchawki sygnowane tą marką nie tylko doskonale przekazują basy, ale także bardzo dokładnie odtwarzają zarówno średnie, jak i skrajne tony. Dzięki temu dźwięk słyszany w słuchawkach jest nie tylko krystalicznie czysty, ale także bardzo naturalny. A za to wszystko w głównej mierze odpowiadają 40 – milimetrowe przetworniki dźwięku, które gwarantują minimalny poziom zniekształceń, ale to nie wszystko. Niemały wpływ na tak świetną jakość dźwięku ma szerokie pasmo przenoszenia (od 20 do 20000 Hz), które sprawia, iż każdy niuans odtwarzanej muzyki jest doskonale słyszalny. Dźwięk najwyższej jakości to nie jedyna zaleta produktu firmy Marshall. Słuchawki bezprzewodowe tego producenta charakteryzują się także bardzo dużą funkcjonalnością. Tutaj na uwagę zasługuje przede wszystkim długi czas działania na jednym ładowaniu – jest to około 30 godzin (czyli radość ze słuchania ulubionej muzyki lub prowadzenia rozmów może trwać nieprzerwanie przez całą dobę). A jeżeli nawet akumulator słuchawek ulegnie rozładowaniu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobra zabawa trwała dalej w trybie pasywnym – wystarczy podłączyć kabel, który jest dołączony do zestawu. Dodatkowo producent zadbał też o to, aby słuchawki nauszne Marshall były wyposażone w wysokiej jakości łączność Bluetooth aptX, bez której trudno dzisiaj wyobrazić sobie bezprzewodowy sprzęt muzyczna i która minimalizuje jakiekolwiek problemy związane z synchronizacją dźwięku i obrazu. Dzięki niej słuchawki Marshall bluetooth wpisują się w ogólny trend, który stawia na bezprzewodowe korzystanie z nowoczesnych urządzeń. A to jeszcze nie wszystko. Słuchawki Marshall Major 3 są wyposażone w pokrętło (umożliwiające sterowanie telefonem i kontrolowanie głośności utworów), mikrofon oraz wspomniane już złącze Mini Jack 3,5 mm. Zastosowanie tych wszystkich technologii pozwoliło stworzyć sprzęt, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Wygoda użytkowania – to kolejny priorytet firmy Marshall. Słuchawki nauszne tej marki posiadają regulowany pałąk, solidne klamry, miękkie nauszniki oraz przewody pętlowe z dobrymi amortyzatorami. Jednocześnie jest to bardzo solidna konstrukcja, która gwarantuje długie użytkowanie. Dodatkowo na uwagę zasługuje składana obudowa – dzięki niej słuchawki po złożeniu zajmują niewiele miejsca i mogą być schowane nawet w małym plecaku lub torebce (co jest przydatne szczególnie podczas podróży). Nie bez znaczenia jest także elegancki i nowoczesny design. Natomiast sporą wadą jest brak etui w zestawie (w którym można byłoby przechowywać sprzęt). Za pewien mankament należy też uznać stosunkowo ciasne nauszniki, które przy dłuższym noszeniu mogą wywoływać nieprzyjemny lub bolesny dyskomfort. Jak można podsumować produkt firmy Marshall? Bezprzewodowe słuchawki brytyjskiego producenta wyróżniają się na pewno świetnym dźwiękiem, funkcjonalnością, wygodą użytkowania oraz eleganckim wyglądem, a przy tym są przystępne cenowo. I to właśnie kompilacja tych wszystkich cech sprawia, iż na pewno warto się nimi zainteresować.

Marshall Major III BT

Zalety

Zalety
 • Legendarna jakość dźwięku dzięki 40 mm przetwornikom
 • Wysoka jakość bezprzewodowego przesyłu muzyki dzięki technologii APT-X
 • Elegancki, stylowy i klasyczny wygląd
 • Ponad 30 godzin bezprzewodowej pracy
 • Analogowe pokrętło umożliwiające sterowanie telefonem
 • Składana konstrukcja
 • Możliwość podłączenia drugiego zestawu słuchawek
 • Złącze Mini-jack 3,5 mm umożliwiające przewodowe korzystanie z słuchawek

Wady

Wady
 • Brak etui do słuchawek w zestawie
 • Stosunkowo ciasne, co może doskwierać przy długim noszeniu

Kup w Sklep Kup na Allegro

 

3. Sony WH-CH700N Kliknij aby kupić »

Sony-WH-CH700NSłuchawki Sony WH-CH700N to produkt z najwyższej półki, który dla dostarczenia możliwie najlepszej jakości dźwięku, wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji i zaawansowane przetworniki. Producent nie poskąpił tu funkcjonalnych rozwiązań, które wpływają na komfort korzystania z opisywanego modelu, ale nie obyło się też bez kilku wpadek.

Zgodnie z obecnymi standardami, skuteczne tłumienie dźwięków otoczenia to jedna z najistotniejszych cech, z punktu widzenia użytkownika. Na tym polu, słuchawki Sony wypadają bardzo dobrze. Model WH-CH700N ma zaimplementowaną funkcję One Push, opartą na algorytmach sztucznej inteligencji. System analizuje hałasy i na tej podstawie, dostosowuje działanie redukcji. Aktywacja tej niezwykle przydatnej opcji jest niezwykle łatwa – wystarczy przez chwilę przytrzymać przycisk NC, umieszczony na obudowie słuchawek. Kolejna użyteczna opcja, jaką oferują słuchawki bezprzewodowe Sony, to łączność krótkiego zasięgu NFC. Technologia ta znacząco uprzyjemnia korzystanie z opisywanego modelu, bowiem skraca proces parowania słuchawek z odtwarzaczem do jednej chwili. Aby połączyć oba urządzenia, wystarczy tylko przyłożyć je do siebie. Rozwiązanie to całkowicie eliminuje skomplikowany proces konfiguracji połączenia. Nie oznacza to jednak, że słuchawki nauszne Sony nie są kompatybilne z urządzeniami, które nie zostały wyposażone w moduł NFC. W takim przypadku, parowanie odbywa się w sposób tradycyjny za pomocą bluetooth. Kolejną mocną stroną opisywanego modelu jest czas pracy. Słuchawki Sony nauszne mogą odtwarzać muzykę przez 35 godzin, co należy uznać za bardzo dobry wynik (drugi rezultat w naszym zestawieniu). Jeżeli zajdzie taka konieczność, system szybkiego ładowania w mgnieniu oka uzupełni zapas energii – każde 10 minut ładowania przekłada się na godzinę pracy słuchawek. Bezpośrednie przełożenie na jakość odtwarzanego dźwięku mają zastosowane przetworniki. Słuchawki Bluetooth Sony wykorzystują wariant kopułowy, o średnicy 40 mm. Takie rozwiązanie zapewnia wyraziste, głębokie basy i szeroki zakres częstotliwości. Co jeszcze potrafi opisywany model od Sony? Słuchawki WH-CH700N korzystają z zaawansowanej technologii DSEE, która odpowiada za przywrócenie szczegółowości muzyki cyfrowej (pliki poddane kompresji zyskują wyższą jakość). Skompresowane pliki są pozbawione elementów składowych o wysokich częstotliwościach, które w praktyce odpowiadają za szczegółowość dźwięku. System Digital Sound Enhancement Engine przywraca utracone detale, co sprawia, że nagranie zbliża się do pierwotnego, przed zastosowaniem cyfrowej kompresji. Producent zadbał też o to, aby każdy użytkownik mógł precyzyjnie dostroić dźwięk do indywidualnych preferencji. Odpowiada za to aplikacja Headphones Connect (bezpłatna, dedykowana dla systemów mobilnych Android i iOS). Program oddaje do dyspozycji słuchacza rozbudowany equalizer i technologie VPT (Virtualphones Technology), która może symulować styl dźwięku charakterystyczny dla konkretnej sceny – areny, klubu, hali lub przestrzeni otwartej. Sprawia to, że brzmienie, jakie generują słuchawki Sony bezprzewodowe, można łatwo dopasować do własnych upodobań.

Nie można nie wspomnieć, że słuchawki Sony Bluetooth są niezwykle komfortowe w noszeniu. Producent wyposażył model WH-CH700N miękkie, owalne nauszniki, które bardzo dobrze dopasowują się do ciała użytkownika. W zestawie sprzedażowym nie zabrakło przewodu z końcówką Mini-Jack 3,5 mm. Dzięki temu możliwe jest nieprzerwane słuchanie muzyki, nawet gdy akumulator zostanie rozładowany. Warto podkreślić, że zastosowanie przewodu znacząco wydłuża czas działania systemu redukcji szumów. W trybie “na kablu”, słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony mogą niwelować hałas otoczenia przez 50 godzin. A co z wadami opisywanego modelu Sony? Słuchawki bezprzewodowe WH-CH700N charakteryzują się najdłuższym, bo aż 7-godzinnym, czasem ładowania od 0 do 100 procent, spośród wszystkich modeli ujętych w naszym zestawieniu. Pewnym rozczarowaniem jest też brak możliwości całkowitego złożenia słuchawek. Producent przewidział jedynie opcję obrotu na płasko. Należy uczciwie przyznać, że stosunek tak wielu zalet do zaledwie kilku wad sprawia, że słuchawki od Sony są bardzo konkurencyjną propozycją w kategorii cenowej słuchawek bezprzewodowych nausznych do 500 zł i zapewne każdy ich potencjalny użytkownik będzie usatysfakcjonowany z wyboru.

Sony WH-CH700N

Zalety

Zalety
 • Technologia One Push, która eliminuje zewnętrzny hałas w trakcie podróży
 • NFC™ umożliwia nawiązywanie połączenia za jednym dotknięciem
 • Długi czas pracy akumulatora (35 godzin)
 • Wyraźny dźwięk dzięki kopułowym 40 mm przetwornikom
 • Technologia DSEE, która przywraca szczegółowość muzyki cyfrowej
 • Szeroka możliwość optymalizacji dźwięku dzięki aplikacji Headphones Connect
 • Miękkie, owalne i wygodne nauszniki
 • Złącze Mini-jack 3,5 mm umożliwiające przewodowe korzystanie z słuchawek

Wady

Wady
 • Najdłuższy czas ładowania w zestawieniu (7 godzin)
 • Brak możliwości całkowitego złożenia słuchawek
 • Brak etui do słuchawek w zestawie

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

4. Sennheiser HD 4.40 Kliknij aby kupić »

Sennheiser-HD-4.40Słuchawki Sennheiser HD 4.40 stawiają przede wszystkim na doskonałą jakość dźwięku. Bardzo dobre parametry i zaimplementowana nowoczesna technologia to cechy, które czynią ten model jedną z ciekawszych propozycji na rynku.

Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser charakteryzują się szerokim zakresem przenoszenia, zamykającym się w przedziale 18-22000 Hz. Takie parametry przekładają się na bardzo dużą głębię dźwięku. Standardowa częstotliwość – 20-20000 Hz – jest całkowicie słyszalna dla ludzkiego ucha. Dźwięków poniżej i powyżej tej wartości nie można usłyszeć, jednak da się je dosłownie poczuć, co przekłada się na fantastyczne wrażenia z odsłuchu. Jakie jeszcze cechy wyróżniają opisywany model Sennheiser? Słuchawki HD 4.40 zapewniają najwyższy poziom dynamiki (w tym przedziale cenowym), wynoszący 113 dB. Wartość ta informuje słuchacza o różnicy w głośności między poszczególnymi dźwiękami – cichymi i głośnymi. Im wyższa dynamika, tym wierniej odtwarzane są poszczególne odgłosy. Przykładowo, użytkownik słuchawek doskonale słyszy tykanie wskazówek zegarka i dźwięk eksplozji, bez konieczności zmiany poziomu głośności. Właściwość ta zostanie doceniona nie tylko przez miłośników kina, ale i przez fanów gatunków muzycznych, które wykorzystują szeroki zakres dynamik (m.in. muzyka klasyczna). Zaawansowana technologia bezprzewodowa to kolejna cecha, która wyróżnia opisywany model Sennheiser. Słuchawki nauszne HD 4.40 wykorzystują łączność Bluetooth 4.0 z apt-X. System ten został opracowany przez amerykańską firmę Qualcomm. Zastosowany protokół sprawia, że słuchacz może cieszyć się dźwiękiem jakości Hi-Fi. W zestawie sprzedażowym nie zabrakło przewodu z końcówką Mini-jack 3,5 mm. Dzięki temu nawet rozładowany akumulator nie stanowi przeszkody w czerpaniu radości z fantastycznego dźwięku. Skoro o akumulatorze mowa, wypada wspomnieć, że 2-godzinne ładowanie przekłada się na 25 godzin odtwarzania muzyki. Pod względem czasu pracy, słuchawki nauszne Sennheiser nieco odstają od niektórych konkurentów, jednak niezwykle krótki czas ładowania pozwala temu modelowi uplasować się na pierwszej pozycji w naszym zestawieniu. Przydatnym udogodnieniem jest moduł łączności krótkiego zasięgu NFC. Rozwiązanie to skraca czas parowania do jednej chwili. Wystarczy przyłożyć słuchawki Bluetooth Sennheiser do odtwarzacza (wyposażonego w taką samą technologię), a oba urządzenia połączą się automatycznie.

Co jeszcze wyróżnia opisywany model od Sennheiser? Bezprzewodowe słuchawki HD 4.40 charakteryzują się zamkniętą konstrukcją i zastosowaniem przetworników o znacznej średnicy. Sprawia to, że do uszu słuchacza docierają soczyste, głębokie basy, wytwarzana jest wyraźna scena stereo, a dźwięk pozostaje niesłyszalny dla otoczenia. Z tego względu, słuchawki Sennheiser Bluetooth doskonale nadają się do słuchania muzyki w podróży i wszędzie tam, gdzie nie należy przeszkadzać innym osobom. Zamknięta konstrukcja ma jeszcze jedną istotną zaletę – doskonale redukuje zewnętrzne zakłócenia, pozwalając w ten sposób cieszyć się czystym brzmieniem. Opisywany model można złożyć i schować w dedykowanym etui (stanowi element zestawu sprzedażowego). Dzięki temu, słuchawki można bezpiecznie i wygodnie przenosić w torbie lub w plecaku. Warto wspomnieć, że słuchawki Sennheiser bezprzewodowe zostały wyposażone w miękkie poduszki wokółuszne i w wygodny pałąk. Dzięki temu powinny zapewniać wysoki komfort, nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Z opinii niektórych użytkowników wynika jednak, że pod względem wygody nie jest tak kolorowo, jak zapewnia Sennheiser. Słuchawki bezprzewodowe HD 4.40 dość mocno uciskają uszy. Wskazują na to niektóre relacje osób, które kupiły ten model. Po stronie minusów należy zapisać też impedancję na poziomie 18 Ω (najniższa wartość w naszym zestawieniu). Sprawia to, że słuchawki Sennheiser HD grają głośno, ale są bardziej podatne na szumy i inne uszkodzenia dźwięku. Podsumowując, poza nielicznymi wadami, ten model słuchawek od Sennheiser to bardzo wysokiej jakości produkt zapewniający wyjątkowe wrażenia ze słuchania swojej ulubionej muzyki bez względu na jej rodzaj.

NAJLEPSZE Słuchawki Bluetooth do 400zł - Sennheiser HD 4.40BT | Test i Recenzja [PL]

Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser HD 4.40 to najczęściej wybierane słuchawki nauszne do 500 zł wśród użytkowników

Sennheiser HD 4.40

Zalety

Zalety
 • Szeroki zakres przenoszenia (18 – 22000 Hz) zapewnia dużą głębię dźwięku
 • Najwyższy poziom dynamiki 113 dB spośród słuchawek do 500 zł
 • Przewód ze złączem Mini-jack 3,5 mm w komplecie zapewnia
 • Wysokiej jakości połączenie bezprzewodowe Bluetooth 4.0 z apt-X
 • Najkrótszy czas ładowania w zestawieniu (2 godziny)
 • NFC™ umożliwia nawiązywanie połączenia za jednym dotknięciem
 • Miękkie wokółuszne poduszki oraz wygodny pałąk
 • Niezawodna i energooszczędna technologia Bluetooth 4.1
 • Dedykowane etui w zestawie

Wady

Wady
 • Pojawiające się opinie sugerujące, że słuchawki dość mocno uciskają w uszy
 • Najniższa wartość impedancji (18 Ω)

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

5. Skullcandy Crusher Wireless Kliknij aby kupić »

Skullcandy-Crusher-WirelessKolejnymi słuchawkami mieszącymi się w budżecie 500 zł są słuchawki bezprzewodowe Skullcandy Crusher 3.0 Wireless, które pozwalają na długie, bo aż 40-godzinne słuchanie muzyki i to bez ryzyka jakiegokolwiek zakłócania dźwięku z zewnątrz dzięki zamkniętej konstrukcji. Co jeszcze warto wiedzieć o tym znakomitym modelu?

Zostały wyposażone w mocny bas, który zapewnia nienaganne brzmienie niskich tonów, nawet w najdrobniejszym detalu. Użytkownik może dowolnie regulować poziom basów, a także – co ciekawe – bezpośrednio odczuwać je na swoim ciele. Jest to możliwe dzięki temu, że słuchawki Skullcandy bezprzewodowe posiadają funkcję wibracji. Efekt staje się wyraźnie odczuwalny również ze względu na to, że bas jest dostarczany osobno do prawego i lewego ucha. Słuchawki te zostały również wyposażone w dwa wysokiej klasy przetworniki – Sensation55 oraz Rex40. Dzięki temu zapewnione jest doskonałe odwzorowanie każdego dźwięku, w czym dodatkowo pomaga wbudowany w słuchawki wzmacniacz. Słuchawki nauszne Skullcandy gwarantują również wysoką wygodę podczas słuchania muzyki. Stanowi to zasługę zamkniętej konstrukcji, a także miękkich poduszek nausznych, które łatwo dopasowują się do kształtu uszu. Nawet słuchanie muzyki przez wiele godzin nie powoduje więc żadnego dyskomfortu, o ile użytkownikowi nie będzie przeszkadzać stosunkowo duża waga słuchawek. Na uwagę zasługują również wygodne przyciski, dzięki którym można sprawnie odtwarzać nagrania oraz korzystać z mikrofonu – np. w celu prowadzenia rozmów telefonicznych. Słuchawki Skullcandy bluetooth pozwalają odbierać połączenia telefoniczne bez konieczności sięgania po telefon. Jest to nie tylko komfortowe rozwiązanie, lecz także zapewniające oszczędność czasu. Co jeszcze można zapisać po stronie zalet tego modelu marki Skullcandy? Słuchawki bezprzewodowe Crusher 3.0 Wireless posiadają bardzo wytrzymała baterię, dzięki której nie trzeba się obawiać, że w najmniej spodziewanym momencie będzie trzeba zakończyć rozmowę lub słuchanie muzyki. Bateria po jej maksymalnym doładowaniu umożliwia nieustanną pracę słuchawek aż przez 40 godzin. Trudno znaleźć na rynku inny model, który zapewnia tak długi czas działania. Warto pamiętać o tym, że czas rozładowywania się baterii w słuchawkach jest uzależniony od tego, przy jakim poziomie głośności użytkownik odtwarza nagrania.

Słuchawki Skullcandy nauszne nie są jednak pozbawione wad, które każą zastanowić się nad zasadnością ich zakupu. Niektórzy użytkownicy narzekają, chociażby na zbyt duży ciężar słuchawek, przez co po dłuższym czasie noszenia poziom komfortu ulega obniżeniu. Nie można ich również złożyć, co pozwoliłoby na oszczędność miejsca i łatwe umieszczenie ich np. w torebce. Do wad można ponadto zaliczyć stosunkowo niski stopień dynamiki, który osiąga wartość na poziomie 80 dB. Oznacza to, że słuchawki nie są w stanie precyzyjnie zaznaczyć różnicy pomiędzy dźwiękami głośnymi a cichymi. Użytkownik stoi w związku z tym przed koniecznością samodzielnej regulacji poziomu głośności, aby dźwięk nie był za cichy ani zbyt głośny. Słuchawki bezprzewodowe marki Skullcandy nie sprawdzą się zatem w przypadku tych osób, którym zależy na wykorzystaniu szerokiego zakresu dynamiki. Są to zwłaszcza miłośnicy tzw. muzyki poważnej.

Skullcandy Crusher Wireless

Zalety

Zalety
 • Najdłuższy czas pracy na baterii (40 godzin)
 • Dwa wysokiej jakości przetworniki Rex40 oraz Sensation55
 • Zintegrowany ze słuchawkami wzmacniacz
 • Mocny i dopracowany bas
 • Technologia sprawiająca, że słuchawki wibrują na głowie zgodnie z basem
 • Wysoki komfort noszenia słuchawek dzięki miękkim poduszkom
 • Stosunkowo krótki czas ładowania (2,5 h) biorąc pod uwagę czas pracy na baterii

Wady

Wady
 • Najniższy poziom dynamiki (90 dB) wśród słuchawek do 500 zł
 • Brak możliwości złożenia słuchawek
 • Najcięższe słuchawki w zestawieniu do 500 zł

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

Najlepsze słuchawki nauszne bluetooth – Ranking słuchawek nausznych bezprzewodowych 2020

 

 1. Sony WH1000XM3
 2. Bose QuietComfort 35 II
 3. Sennheiser PXC550 Wireless
 4. Apple Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless
 5. AKG N60NC

Porównanie słuchawek nausznych bezprzewodowych:

ModelCenaDynamika [dB]Pasmo przenoszenia [Hz]
Impedancja [Ω]Średnica przetwornika [mm]
MikrofonRegulacja głośności
Czas pracy [h]Czas ładowania [h]
Składana konstrukcja
Złącze MiniJack 3,5 mm
Waga [g]
Sony WH1000XM3 Sprawdź cenę »104,54 – 400004740TAKTAK303TAKTAK255
Bose QuietComfort 35 II Sprawdź cenę »brak danych20 – 20000
brak danych40TAKTAK
202,5TAK
TAK310
Sennheiser PXC550 Wireless Sprawdź cenę »110 17 – 23000
46brak danychTAKTAK30
3TAKTAK227
Apple Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless Sprawdź cenę »10520 – 20000
136
brak danych
TAKTAK222
TAKTAK260
AKG N60NC Sprawdź cenę »12310 – 22000
32brak danychTAKTAK303
TAKTAK150
   

1. Sony WH1000XM3 Kliknij aby kupić »

Sony-WH1000XM3Słuchawki bezprzewodowe Sony, model WH1000XM3, stawiają przede wszystkim na niezwykle skuteczną redukcję szumów i niespotykaną głębię. Pod względem jakości dźwięku, opisywany sprzęt zaspokoi oczekiwania stawiane przez najbardziej wymagających użytkowników.

Słuchawki nauszne Sony zostały wyposażone w jedną z najbardziej zaawansowanych technologii osłabiania zewnętrznego hałasu. Funkcja ta jest wspomagana przez procesor QN1 HD, dzięki czemu może redukować dźwięki z różnych zakresów pasma. Miejski gwar, rozmowy, odgłos pracujących silników – wszystko to jest skutecznie wyciszane, a do uszu słuchacza dociera tylko muzyka. Dzięki temu użytkownik może delektować się dosłownie każdym detalem odtwarzanego utworu. Kolejnym plusem jest fakt, że rozbudowana funkcja redukcji hałasu nie wpływa negatywnie na jakość odtwarzanego utworu – dzięki zastosowaniu dedykowanego procesora NC, główna jednostka nie zostaje dodatkowo obciążona. Słuchawki Sony nauszne potrafią optymalizować ciśnienie atmosferyczne, dzięki czemu zapewniają najwyższą jakość dźwięku i skuteczną redukcję hałasu także na dużych wysokościach, np. podczas lotu samolotem. To jeszcze nie wszystko, co swoim klientom oferuje Sony. Słuchawki nauszne WH1000XM3 wspierają funkcję Unique Personal Optimizing – urządzenie analizuje słuchacza pod kątem fryzury, rozmiaru głowy i noszenia okularów, dobierając na tej podstawie optymalne ustawienia dźwięku, celem zapewnienia możliwie najlepszej jakości. Słuchawki Bluetooth Sony zapewniają przesył dźwięku, którego jakość jest zbliżona do oferowanej przez urządzenia łączące się z odtwarzaczem za pośrednictwem wysokiej jakości przewodu. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu technologii LDAC. Umożliwia ona przesył trzykrotnie większej ilości danych, z prędkością transmisji 990 kb/s, niż standardowe połączenie Bluetooth. Słuchawki Sony bezprzewodowe odtwarzają dźwięk za pośrednictwem zaawansowanych, 40-milimetrowych przetworników z ciekłokrystaliczną polimerową membraną LCP. Takie rozwiązanie umożliwia reprodukcję pełnego zakresu częstotliwości, aż do 40 kHz. Zaawansowana technologia sprawia, że słuchawki Sony Bluetooth charakteryzują się niebywałą głębią, największą spośród wszystkich modeli topowych urządzeń, które znalazły się w naszym rankingu. Zakres częstotliwości mieści się w przedziale 4-40000 Hz, podczas gdy zakres częstotliwości, który może wychwycić ludzkie ucho, to 20-20000 Hz. Przekłada się to na niesamowite wrażenia, płynące z odsłuchu. Użytkownik może dosłownie poczuć dźwięki, których nie można usłyszeć. Bezprzewodowe słuchawki Sony oferują funkcję SENSE ENGINE, odpowiadającą za inteligentny dobór ustawień. Tryb Adaptive Sound Control analizuje i rozpoznaje aktywność użytkownika. Nie ma znaczenia to, czy słuchacz biegnie, spaceruje czy stoi – słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony zawsze dobiorą optymalne ustawienia otoczenia, tak, aby dźwięk był możliwie najczystszy.

Co jeszcze pod względem jakości dźwięku oferuje Sony? Słuchawki Bluetooth WH1000XM3 zapewniają drugą najwyższą w naszym rankingu wartość impedancji – 47 Ω. Sprawia to, że opisywany model jest wyjątkowo odporny na szumy, choć należy podkreślić, że przekłada się to na nieco cichszy dźwięk. Na dużą pochwałę zasługują także funkcje użytkowe – wystarczy dotknąć jednego przycisku, aby wyciszyć dźwięk i prowadzić rozmowę bez konieczności zdejmowania słuchawek z uszu (funkcja Quick Attention). Słuchawki z mikrofonem Sony zostały zaprojektowane tak, aby ich wielogodzinne noszenie nie stwarzało uczucia dyskomfortu. Odpowiada za to miękka poliuretanowa pianka, pokrywająca nauszniki. Takie rozwiązanie gwarantuje równomierny nacisk, co w połączeniu z niewielką wagą przekłada się na niebywałą wygodę. A jak pod względem czasu pracy spisuje się Sony? Słuchawki bezprzewodowe WH1000XM3 zostały wyposażone w pojemny akumulator, który zapewnia 30 godzin pracy. W razie konieczności 10-minutowe ładowanie zapewnia kolejne 5 godzin słuchania muzyki. To naprawdę świetny rezultat. Obrotowy mechanizm nauszników umożliwia łatwe przenoszenie słuchawek w dedykowanym etui (stanowi element zestawu, podobnie jak przewód jack 3,5 mm). A co z wadami produktu od Sony? Bezprzewodowe słuchawki WH1000XM3 zapewniają najniższy poziom dynamiki, wynoszący 104,5 dB. Sprawia to, że informacja o dźwiękach cichych i głośnych nie jest tak wyraźna, jak w przypadku konkurencji. Irytującą cechą są długie przerwy podczas zmiany trybów dźwięku, w których trakcie pojawiają się komunikaty głosowe. Niestety, tej funkcji nie da się dezaktywować, a szkoda. Kolejny minus, jaki wykazują słuchawki z mikrofonem Sony, to brak możliwości aktywacji zaawansowanych funkcji, gdy urządzenie jest ładowane. Ogranicza to nieco jego funkcjonalność.

Sony WH1000XM3 🎧 Najlepsze wyciszanie szumów? RECENZJA bezprzewodowych słuchawek z ANC!

Słuchawki bezprzewodowe bluetooth Sony WH1000XM3 to najczęściej wybierane słuchawki nauszne bezprzewodowe wśród użytkowników

 

Sony WH1000XM3

Zalety

Zalety
 • Zaawansowana technologia redukcji hałasów z zewnątrz
 • Optymalizacja ciśnienia atmosferycznego w trakcie lotu samolotem
 • Wysokiej jakości połączenie bezprzewodowe dzięki technologii LDAC
 • Największa głębia dźwięku dzięki najszerszemu zakresowi częstotliwości (4 – 40000 Hz)
 • Wysokiej jakości 40 mm przetworniki z ciekłokrystaliczną polimerową membraną
 • Funkcja inteligentnego słuchania Sense Engine oraz Adaptive Sound Control
 • Wyjątkowo duża wygoda noszenia
 • Funkcja szybkiego ładowania (10 min = 5 godzin)
 • Duża odporność na szumy dzięki wysokiej wartości impedancji (47 Ω)

Wady

Wady
 • Najniższy poziom dynamiki w zestawieniu (104,5 dB)
 • Brak możliwości korzystania z zaawansowanych funkcji słuchawek w trakcie ich ładowania
 • Długie przerwy z komunikatami podczas zmiany trybów

Kup na Morele.net Kup na Allegro

 

2. Bose QuietComfort 35 II Kliknij aby kupić »

Bose-QuietComfort-35- IINa reputację jednego z najlepszych producentów nagłośnienia, Bose pracował latami. Najwyższa jakość jest odczuwana w każdym sprzęcie, sygnowanym logo uznanej marki, a słuchawki Bose QuietComfort 35 II nie stanowią tu wyjątku. Opisywany model został zaprojektowany, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku, bez względu na to, czy jest używany w domowym zaciszu, czy na ruchliwej ulicy.

Słuchawki bezprzewodowe Bose, model QuietComfort 35 II zostały wyposażone w zaawansowaną, trzystopniową funkcję redukcji hałasu. Urządzenie nieustannie monitoruje poziom natężenia dźwięków otoczenia i skutecznie wycisza je, wysyłając sygnał odwrotny. Dzięki temu muzyka brzmi doskonale, bez względu na to, czy słuchacz aktualnie przebywa w zatłoczonym centrum wielkiego miasta, czy w zaciszu własnych czterech ścian. Co niezwykle istotne, regulacja poziomu tłumienia jest realizowana przy użyciu tylko jednego przycisku. Przekłada się to na łatwość i intuicyjność obsługi. Słuchawki Bose bezprzewodowe świetnie sprawdzą się też w roli zestawu do prowadzenia rozmów telefonicznych. Dzięki dwóm mikrofonom, dźwięki otoczenia są niezwykle skutecznie tłumione, a głos nie ulega zniekształceniu, nawet gdy wieje silny wiatr. Prowadzenie rozmów jest tym przyjemniejsze, a użytkownik nie musi wyjmować smartfona z kieszeni, żeby wybrać numer. Słuchawki Bluetooth Bose są zintegrowane z domyślnym asystentem głosowym urządzenia mobilnego (np. z Asystentem Google, Siri czy z Bixby), więc wystarczy jedna komenda, żeby nawiązać połączenie lub by obsłużyć inne funkcje smartfona. To ogromne ułatwienie dla każdego użytkownika.

Słuchawki Bose QC35 korzystają z zaawansowanych przetworników, które współpracują z odpowiednio zoptymalizowanym korektorem barwy. Dzięki temu dźwięk pozostaje czysty i wolny od “przesterów” nawet gdy ustawiony jest maksymalny poziom głośności. Pod względem jakości wykonania, słuchawki nauszne Bose nie pozostawiają wątpliwości, że użytkownik ma do czynienia z produktem luksusowym, kategoryzowanym wysoko na półce premium. Pałąk pokrywa Alcantara, czyli syntetyczny zamsz – jeden z najbardziej luksusowych materiałów, stosowany m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, a nauszniki – plusz obity sztuczną skórą. Co bardzo istotne, jakość wykonania pozwala przypuszczać, że słuchawki Bose Bluetooth nawet po długim czasie nie będą wykazywać wyraźnych śladów użytkowania. Stal nierdzewna i nylon wzmocniony włóknem szklanym zapewni odporność na trudy, które stawia każda podróż. A jak z wielogodzinnym słuchaniem muzyki radzi sobie produkt od Bose? Słuchawki bezprzewodowe QuietComfort 35 II zostały wyposażone w akumulator, który zapewnia 20 godzin nieprzerwanego odtwarzania listy utworów. Nie zabrakło też systemu szybkiego ładowania – 15 minut podpięcia do gniazdka przekłada się na 2,5 godziny pracy. Całkiem nieźle! Czym jeszcze zaskakuje Bose? Słuchawki nauszne QuietComfort 35 II współpracują z rozbudowaną aplikacją Bose Connect, która zapewnia łatwy i szybki dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Pewnym minusem jest fakt, że aplikacja jest obecnie dostępna wyłącznie dla użytkowników sprzętu z logo nadgryzionego jabłka (iPod Touch, iPhone i iPad). Producent zapewnia jednak, że trwają prace nad wersją kompatybilną z systemem Android. A co z wadami produktu od Bose? Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth nauszne QuietComfort 35 II mają kilka wad. Waga urządzenia wynosi 310 g (najwyższa w naszym zestawieniu), co może doskwierać podczas wielogodzinnego słuchania muzyki. Kolejny minus, słuchawki bezprzewodowe Bose QuietComfort 35 II charakteryzują się najwęższym zakresem przenoszenia, wynoszącym 20-20000 Hz. Przekłada się to na standardową głębię, która nie pozwala poczuć dźwięków niesłyszalnych dla ludzkiego ucha.

 

Bose QuietComfort 35 II

Zalety

Zalety
 • Trzystopniowa funkcja redukcji hałasu
 • Kompatybilność z każdym domyślnym asystentem telefonu
 • Wysokiej jakości 40 mm przetworniki
 • Wyjątkowo wygodne dzięki wysokiej jakości materiałom
 • Dwa mikrofony tłumiące niechciane hałasy podczas rozmów telefonicznych
 • Zaawansowana i praktyczna aplikacja na telefon Bose Connect
 • Funkcja szybkiego ładowania (15 min = 2,5 godz)

Wady

Wady
 • Najcięższe słuchawki w zestawieniu (310 g)
 • Stosunkowo niska głębia przez najwęższy zakres częstotliwości (20 – 20000 Hz)

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

3. Sennheiser PXC550 Wireless Kliknij aby kupić »

Sennheiser-PXC550-WirelessSłuchawki Sennheiser PXC550 zostały zaprojektowane, aby umilić każdą, nawet najdłuższą podróż, zapewniając wysokiej jakości brzmienie i niebywałą wygodę. Doskonały dźwięk i ergonomiczne rozwiązania – oto dwa znaki rozpoznawcze opisywanego modelu.

Słuchawki bezprzewodowe Sennheiser mają być odpowiedzią na oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów. Dbałość o szczegóły jest widoczna dosłownie w każdym detalu – w funkcjonalności, poziomie wykonania i w jakości reprodukowanego dźwięku. Słuchawki Sennheiser Bluetooth zostały wyposażone w pojemny akumulator, dzięki któremu możliwe jest odtwarzanie nawet bardzo długich list utworów. 30-godzinny czas pracy (nawet z aktywną funkcją redukcji szumów) sprawia, że problemu nie stanowi nawet kilkudniowe intensywne użytkowanie. Na dużą pochwałę zasługują intuicyjne rozwiązania, które w tym modelu wprowadził Sennheiser. Słuchawki PXC550 Wireless można obsługiwać za pomocą dotykowego panelu, który został umieszczony na obudowie nausznika. Alternatywnie, użytkownik może skorzystać z komend głosowych (system rozpoznawania mowy działa bardzo sprawnie). Na funkcjonalność urządzenia wpływa też częściowa automatyzacja podstawowych funkcji – wystarczy, że słuchawki Bluetooth Sennheiser zostaną zdjęte z głowy, a odtwarzanie muzyki zostanie samoczynnie wstrzymane (słuchacz nie musi wciskać przycisku pauzy). Funkcja ta działa także podczas prowadzonej rozmowy telefonicznej – po zdjęciu słuchawek, rozmowa zostanie zawieszona. Kolejna funkcja, która sprawia, że słuchawki nauszne Sennheiser są łatwe i intuicyjne w obsłudze, to szybkie parowanie ze smartfonem z wykorzystaniem technologii NFC. Przewiduje ona nawiązanie łączności krótkiego zasięgu, z wykorzystaniem specjalnego chipu. Wystarczy przytknąć smartfon do słuchawek, a bezprzewodowe połączenie Bluetooth zostanie nawiązane (smartfon musi być wyposażony w moduł NFC, a odpowiednia funkcja – aktywowana w ustawieniach urządzenia). Każda osoba, użytkująca słuchawki Sennheiser bezprzewodowe, z całą pewnością doceni rozbudowaną aplikację CapTune (dostępna bezpłatnie w repozytoriach systemów operacyjnych Android, iOS i iPadOS). Z jej pomocą, można skorzystać z czterech predefiniowanych profili dźwiękowych, dostosowując w ten sposób brzmienie do własnych oczekiwań. Nie zabrakło też funkcji Director, która oddaje w ręce użytkownika rozbudowany korektor graficzny, dający kontrolę nad dosłownie każdym tonem i parametrem dźwięku (idealne rozwiązanie dla bardziej doświadczonych użytkowników). Aplikacja została opracowana przez ekspertów z Sennheisera, co stanowi potwierdzenie jej możliwości. Z pomocą aplikacji można też dostroić funkcję redukcji dźwięków otoczenia, komunikatów głosowych i Smart Pause, czyli wstrzymywanie odtwarzania i zawieszanie rozmów po zdjęciu słuchawek.

Słuchawki Sennheiser nauszne zostały zaprojektowane tak, aby ich użytkowanie było możliwie najbardziej komfortowe. Potwierdza to niska waga i wysoka jakość zastosowanych materiałów, ale nie tylko. Poduszki uszne są efektem badań nad ergonomią związaną z budową ludzkiego ucha. Wszystko to sprawia, że słuchawki Sennheiser PXC550 Wireless nie powodują uczucia dyskomfortu, nawet przy wielogodzinnych odsłuchach (z jednym zastrzeżeniem, ale o tym później). Ciekawostką jest funkcja Talk Through. Umożliwia ona prowadzenie rozmów z innymi osobami, nawet gdy aktywowany jest system NoiseGard (aktywnej redukcji hałasu). Wystarczy dwukrotnie “tapnąć” panel dotykowy, a odtwarzany utwór zostanie zapauzowany (przy połączeniu Bluetooth lub USB) albo wyciszony (przy połączeniu przez przewód audio). Zakres przenoszenia dla opisywanego modelu to 17-23000 Hz. Sprawia to, że słuchawki bezprzewodowe nauszne Sennheiser charakteryzują się niebywałą głębią – słuchacz może dosłownie poczuć dźwięki, które pozostają niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Przekłada się to na fantastyczne wrażenia z odsłuchu. A co z wadami urządzenia sygnowanego przez Sennheiser? Słuchawki bezprzewodowe PXC550 Wireless zostały wyposażone w system redukujący hałas dobiegający z otoczenia (funkcja NoiseGard), który nieźle wywiązuje się ze swojej funkcji, jednak nie tak, jak można tego oczekiwać. Użytkownicy donoszą, że konkurencja z tej samej półki cenowej jest pod tym względem znacznie lepsza. Gdzie jeszcze zawiódł Sennheiser? Słuchawki nauszne PXC550 Wireless dość mocno dociskają do głowy, przynajmniej tak wynika z opinii użytkowników tego modelu. Może to stwarzać pewien dyskomfort, zwłaszcza dla osób noszących okulary. To jednak spora skaza na ergonomicznym wykonaniu opisywanego modelu.

 

Sennheiser PXC550 Wireless

Zalety

Zalety
 • Długi czas pracy na baterii (30 godzin)
 • Szybkie parowanie telefonu dzięki łączności NFC
 • Zaawansowana personalizacja brzemienia za pomocą aplikacji Sennheiser CapTune™
 • 3 wbudowane mikrofony, które doskonale przechwytują głos w trakcie rozmowy
 • Funkcja Talk Through umożliwia szybkie zatrzymanie muzyki w razie potrzeby
 • Duża głębia dźwięku dzięki szerokiemu zakresowi częstotliwości (17 – 23000 Hz)
 • Lekka i wygodna konstrukcja

Wady

Wady
 • Słuchawki dość mocno uciskają głowę
 • Nie najlepszy poziom aktywnej redukcji szumów

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

4. Apple Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless Kliknij aby kupić »

Apple-Beats-by-Dr.-Dre-Studio-3-WirelessBeats to już legendarna marka, za której brzmienie odpowiada nie kto inny, jak sam Andre Young, znany jako Dr. Dre. Od produktu sygnowanego nazwiskiem tak znakomitego producenta można oczekiwać więcej niż dużo. Czy słuchawki bezprzewodowe Apple, model Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless, sprostają wymaganiom użytkowników, którzy stawiają na fantastyczną jakość reprodukowanego dźwięku?

Słuchawki Apple bezprzewodowe zaskakują niezwykle dopracowaną akustyką, która przekłada się na bardzo dobre brzmienie. Kolejny ogromny plus opisywanego modelu to redukcja hałasu otoczenia – słuchawki Bluetooth Apple zostały wyposażone w funkcję Beats Pure ANC, zapewniającą całkowitą redukcję szumów. Urządzenie nieustannie monitoruje dźwięki otoczenia, dostosowując ustawienia tak, żeby zachować czystość reprodukcji, jej ładunek emocjonalny i wszystkie detale brzmienia. W praktyce sprawdza się to znakomicie – słuchawki Apple Bluetooth brzmią fenomenalnie, nawet na ruchliwej ulicy w centrum miasta. Tak zaawansowana technologia wymaga potężnej mocy obliczeniowej. Dostarcza ją procesor Apple W1. Jednostka jest na tyle wydajna, że bez problemu radzi sobie z obsługą zaawansowanych funkcji audio, a przy tym zadowala się skromną dawką energii elektrycznej – z włączoną funkcją redukcji szumów, słuchawki Apple nauszne mogą pracować przez 22 godziny. Zbyt krótko? Wystarczy aktywować funkcję oszczędzania energii, która, bez wyłączania redukcji szumów, zapewni 40-godzinny czas pracy. Rewelacja! Zastosowany chipset oferuje funkcję szybkiego ładowania akumulatora. W 10 minut można dostarczyć zapas energii, który wystarczy na 3,5 godziny słuchania muzyki. Czas ładowania od 0 do 100 procent to natomiast 2 godziny (numer 1 w naszym zestawieniu). Jak przystało na Apple, słuchawki bezprzewodowe Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless umożliwiają skorzystanie ze słynnego ekosystemu producenta urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Użytkownik może swobodnie przełączać się między sprzętami z systemem operacyjnym macOS (minimum Sierra), iOS (minimum 10) i watchOS (minimum 3). Wymagane jest do tego posiadanie konta iCloud.

Mocną stroną opisywanego modelu jest ergonomia. Słuchawki Apple Beats zostały wyposażone w funkcjonalne przyciski, z których pomocą można obsługiwać odtwarzanie i połączenia oraz wywołać głosową asystentkę Siri. Słuchawki nauszne Apple zostały zaprojektowane tak, aby możliwe było ich całodzienne użytkowanie. Nauszniki zostały wykonane z miękkiego materiału, który wywiera równomiernie rozłożony nacisk. Specjalny przegub dba o to, żeby słuchawki idealnie przylegały do ucha. Nie zabrakło funkcjonalnego etui, w którym znajduje się też kabel do ładowania i przewód z końcówką 3,5 mm. Jak pod względem muzycznym spisują się Apple? Bezprzewodowe słuchawki Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless charakteryzują się niesamowitym poziomem impedancji, wynoszącym aż 136 Ω. Oznacza to, że opisywany model jest wyjątkowo odporny na szumy i inne uszkodzenia dźwięku, jednak przekłada się to na nieco cichsze odtwarzanie. Minusem jest natomiast pasmo przenoszenia. Zakres 20-20000 Hz zapewnia jedynie standardową głębię i nie pozwala poczuć dźwięków, których nie może usłyszeć ludzkie ucho. Kiepsko (na tle konkurencji) wypada też poziom dynamiki, wynoszący 105 dB. Sprawia to, że słuchawki Apple nauszne nie zapewniają wystarczająco dobrej informacji o dźwiękach głośnych i cichych. Z istotnych minusów należy wskazać też na brak wskaźnika naładowania baterii i brak przewodu lightning (złącze stosowane w smartfonach iPhone) w zestawie, ale producent z Cupertino zdążył już przyzwyczaić swoich fanów do takich absurdalnych oszczędności.

 

Apple Beats by Dr. Dre Studio 3 Wireless

Zalety

Zalety
 • Wysokiej jakości redukcja szumów dzięki systemowi Pure ANC
 • Bardzo dobry system łączności bezprzewodowej dzięki procesorowi Apple W1
 • Wydajny system szybkiego ładowania (10 min ładowania = 3 godziny działania)
 • Wygodne obchodzenie się z funkcjami słuchawek za pomocą nausznych elementów sterujących
 • Bardzo duża odporność na szumy dzięki najwyższej wartości impedancji (136 Ω)
 • Najkrótszy czas ładowania baterii do pełna (2 godziny)

Wady

Wady
 • Stosunkowo niska głębia przez najwęższy zakres częstotliwości (20 – 20000 Hz)
 • Brak wskaźnika naładowania baterii
 • Brak przewodu lightning w zestawie

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

5. AKG N60NC Kliknij aby kupić »

AKG-N60NCSłuchawki AKG, model N60NC, kosztują mniej niż konkurencja, nie oznacza to jednak, że są z góry skazane na porażkę. W tym przypadku rozsądnie skalkulowana cena idzie w parze ze świetną jakością dźwięku, a właśnie to jest najważniejsze w tego typu urządzeniach.

AKG N60NC BT są najtańszą propozycją w zestawieniu najlepszych słuchawek nausznych. Oczywiście, niższa cena jest okupiona pewnymi kompromisami, na szczęście producent nie oszczędzał na parametrach, które decydują o jakości reprodukowanego dźwięku. Słuchawki AKG nauszne charakteryzują się szerokim zakresem przenoszenia, mieszczącym się w przedziale 10-22000 Hz. Przekłada się to na bardzo dobrą głębię. Ludzkie ucho wychwytuje dźwięki o częstotliwości 20-20000 Hz i właśnie taki zakres oferuje większość słuchawek. Im częstotliwość jest szersza, tym więcej dźwięków może poczuć słuchacz. Ponadto, słuchawki nauszne AKG mogą pochwalić się najwyższym poziomem dynamiki w naszym zestawieniu, wynoszącym aż 123 dB. Oznacza to, że słuchacz jest wyraźnie informowany o dźwiękach cichych i głośnych, bez konieczności zmiany poziomu głośności. Ma to szczególne znaczenie w filmach, w których w jednej scenie szept przeplata się z hałasem, oraz w przypadku odsłuchu utworu, charakteryzującego się wysokim poziomem dynamiki (np. w przypadku muzyki jazzowej i klasycznej). Tego typu urządzenia często wykorzystywane są w podróży, zatem czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora jest szczególnie ważnym parametrem. Pod tym względem, słuchawki AKG bezprzewodowe nie rozczarują nawet najbardziej wymagających użytkowników. Naładowany do pełna akumulator zapewnia aż 30 godzin odsłuchu, co sprawia, że pod względem czasu pracy, słuchawki Bluetooth AKG plasują się w ścisłej czołówce naszego rankingu.

Po skończonym odsłuchu, słuchawki AKG Bluetooth można łatwo złożyć i schować do dedykowanego etui. W zestawie sprzedażowym nie zabrakło też przewodu Mini-jack 3,5 mm, zatem w przypadku rozładowania akumulatora, możliwe będzie dalsze słuchanie muzyki. W urządzeniu tej klasy nie mogło zabraknąć systemu, odpowiedzialnego za aktywną kontrolę hałasu otoczenia. Bez względu na to, czy użytkownik znajduje się w pociągu, autobusie czy w zatłoczonym centrum wielkiego miasta, słuchawki AKG z mikrofonem nie dopuszczą, by hałas zakłócił wrażenia z odsłuchu ulubionej muzyki. Skoro parametry pracy opisywanego modelu są tak dobre, to skąd wzięła się niska, jak na klasę sprzętu, cena? Jak to zwykle bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Gdzie zatem zawiodło AKG? Słuchawki bezprzewodowe N60NC nie oferują użytkownikowi tak wielu wyrafinowanych technologicznie, nowoczesnych rozwiązań. Jest jeszcze jeden minus, tym razem nieco poważniejszy. Opisywany model charakteryzuje się najniższym poziomem impedancji, spośród wszystkich urządzeń z naszego rankingu. W tym przypadku wartość ta wynosi 32 Ω. Oznacza to, że AKG słuchawki nauszne grają głośno i donośnie, jednak są bardziej podatne na wszelkie uszkodzenia dźwięku, w tym także na szumy. Szkoda, tym bardziej że wszystkie pozostałe parametry prezentują się wyśmienicie.

 

AKG N60NC

Zalety

Zalety
 • Stosunkowo niska cena – najtańsze słuchawki w zestawieniu
 • Duża głębia dźwięku dzięki szerokiemu zakresowi częstotliwości (10 – 22000 Hz)
 • Najwyższy poziom dynamiki (123 dB) zapewnia dokładne odwzorowanie dźwięków
 • Długi czas pracy na naładowanej baterii (30 godzin)
 • Etui oraz kabel Mini-jack 3,5 mm w zestawie
 • Dobrej jakości system aktywnego tłumienia

Wady

Wady
 • Najmniej zaawansowane technologicznie słuchawki w zestawieniu
 • Największa podatność na szumy spowodowana najniższym poziomem impedancji (32 Ω)

Kup w Media Expert Kup na Allegro