Aktualizacja: Kwiecień 2021

Kiedyś kryterium zakupu telewizora ograniczało się do wyboru między odbiornikami czarno-białymi i kolorowymi. Technologiczna rewolucja sprawiła jednak, że współczesny odbiorca jest znacznie bardziej wymagający. Najlepsze telewizory 40 cali zużywają niewiele prądu, zapewniają świetną jakość obrazu i dźwięku, a najlepszy smart TV 40 cali – umożliwia także dostęp do wielu przydatnych aplikacji internetowych. Jaki telewizor 40 cali warto kupić? Jakimi cechami powinny charakteryzować się dobre telewizory 40-calowe? Ranking TV 40 cali pomoże w zakupie optymalnego modelu odbiornika.

  1. Sharp 40BL2EA
  2. MANTA 40LFN120D
  3. TCL 40S615
  4. Blaupunkt BN40F1132EEB
  5. THOMSON LED 40FC3201
  6. Poradnik wyboru telewizora

  Porównanie telewizorów 40 cali:

  MODEL
  CenaMatryca
  Format HD
  Rozdzielczość
  HDR
  Smart TV
  WIFI
  Złącza HDMI
  Bluetooth
  Klasa energetycznaWYMIARY (SxWxG
  NETTO)
  SHARP 40BL2EASprawdź cenę »LED
  UHD 4K3840 x 2160
  TAK
  TAK
  TAK
  3TAKA+914 x 534 x 82 MM
  MANTA 40LFN120DSprawdź cenę »LED
  FULL HD
  1920 x 1080
  NIE
  NIE
  NIE
  3NIE
  A913 x 534 x 92 MM
  TCL 40S615Sprawdź cenę »LED
  FULL HD
  1920x1080
  TAK
  TAK
  TAK
  2
  TAK
  A+905 x 524 x 75 MM
  BLAUPUNKT BN40F1132EEBSprawdź cenę »LED
  FULL HD
  1920 x 1080
  NIE
  NieNIE
  3
  NIE
  A+
  903 x 523 x 87 MM
  THOMSON LED 40FE5606
  Sprawdź cenę »LED
  FULL HD
  1920 x 1080
  NIE
  NIE
  NIE
  2
  TAK
  A+
  905 x 524 x 12 MM

  Najlepsze telewizory 40 cali – Ranking TV 40 cali 2021

   

  1. Sharp 40BL2EA

  Sharp 40BL2EA
  Perfekcyjny obraz i możliwość korzystania z najpopularniejszych aplikacji – to i o wiele więcej zaoferuje Wam telewizor Sharp 40 cali 4K. Produkt japońskiego koncernu to bez wątpienia gratka dla miłośników nowoczesnych rozwiązań.

  JAKOŚĆ

  CENA

  Funkcje modelu Sharp są bardzo zbliżone do tych, które oferował telewizor 40 cali Sony KDL-40WE660. Z uwagi na to, że produkt Sony został wycofany ze sprzedaży, propozycja od Sharp będzie doskonałą alternatywą zakupową.

  Choć cena za ten model jest dość wysoka, to trzeba przyznać, że telewizor Sharp 40BL2EA jest smart pod każdym względem, co bardzo cenią sobie użytkownicy. Telewizor co prawda nie oferuje przeglądarki internetowej, ale za to ma wbudowany system Android. Dzięki dostępowi do sklepu Google Play mamy wręcz nieograniczony dostęp do wielu platform w tym do Netflixa czy też YouTube.

  Możemy też skorzystać z technologii Bluetooth i połączyć TV Sharp 40 cali z naszym telefonem. Przyda się też, to gdy korzystamy ze słuchawek bezprzewodowych – możemy zrobić sobie nocny maraton filmowy bez przeszkadzania innym domownikom. Istnieje też drugi sposób na połączenie telewizora z np. laptopem, a mianowicie złącze HDMI. W tym modelu jest ich aż 3, co pozwala podłączyć kilka urządzeń jednocześnie.

  Mimo tak rozbudowanych funkcjonalności konfiguracja i sterowanie urządzeniem nie sprawi użytkownikowi żadnego problemu. Szczególnie że pilot sterujący telewizorem posiada wbudowany mikrofon, a więc korzystając z Google Assistant, jesteśmy w stanie operować sprzętem za pomocą komend głosowych.

  Wśród największych zalet tego modelu nie można pominąć perfekcyjnego obrazu i dźwięku. Rozdzielczość 4K z funkcją HDR zadba o doskonałe efekty wizualne podczas każdego seansu, dzięki odpowiedniemu poprawieniu kontrastu i kolorów.

  Warto również wspomnieć o technologii Active Motion, która umożliwia regulację i obróbkę obrazu. Bardzo często użytkownicy korzystają z niej podczas wyświetlania na telewizorze zdjęć. Sharp 40 cali smart TV wyposażony jest w czytnik kart pamięci SD, SDHC, SDXC, co pozwala na urządzenie rodzinnego pokazu slajdów. Jeśli natomiast będziemy chcieli coś nie odtworzyć a nagrać, to wystarczy skorzystać z nośnika USB.

  Zatem jeśli poszukujecie telewizora, który sprosta wymaganiom zarówno młodszych, jak i starszych członków rodziny, warto rozważyć wybór tego modelu. Jego możliwości sprawią, że wręcz nie będziecie mogli oderwać się od ekranu.

  Zalety
  Smart TV z systemem Android – z dostępem do wielu platform internetowych
  Możliwość połączenia różnych urządzeń za pomocą Bluetooth
  Wyposażony w czytnik kart pamięci SD,SDHC,SDXC
  Wejście słuchawkowe
  Pilot z mikrofonem w zestawie
  Funkcja Google Assistant, umożliwiająca sterowanie za pomocą komend głosowych
  Rozdzielczość 4k (3840 x 2160 pikseli), z funkcją HDR poprawiająca kontrast i kolory
  3 złącza HDMI
  Możliwość nagrywania na nośnik USB
  Świetna jakość dźwięku przestrzennego, dzięki technologii DTS Virtual:X
  Technologia Active Motion zapewnia szerokie możliwości regulacji i obróbki obrazu
  Wady
  Brak przeglądarki internetowej (chociaż jest to mało używana funkcja przez użytkowników)
  Dość wysoka cena

  Kup na Allegro

  2. MANTA 40LFN120D

  MANTA 40LFN120D
  Nie mogło oczywiście zabraknąć polskiego akcentu, czyli propozycji od firmy Manta. Ich model 40LFN120D, mimo że nie należy do telewizorów z grupy smart, to może poszczycić się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz intuicyjną obsługą w sam raz dla seniora.

  JAKOŚĆ

  CENA

  Telewizor Manta 40 cali doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które nie są szczególnie obeznane z nowinkami technologicznymi i wolą raczej klasyczne rozwiązania z uwagi na prostą obsługę.

  Stąd też TV Manta 40LFN120D nie połączymy z siecią internetową, ale za to możemy podłączyć do niego jednocześnie inne urządzenia, dzięki obecności 3 złączy HDMI. Producent oferuje nam również wejście USB, które umożliwi podłączenie do telewizora np. pendriva. Takie wyposażenie pozwala na oglądanie na ekranie telewizora zdjęć, czy własnych filmów, ale też umożliwia podłączenie laptopa i wyświetlenie filmu z internetowych platform filmowych tj. Netflix. Można być także na bieżąco z programem emitowanym w telewizji kablowej poprzez skorzystanie z funkcji telegazety.

  Nie otrzymamy w tym przypadku jakości 4K, jednak rozdzielczość Full HD dla takiej wielkości ekranu będzie całkowicie wystarczająca, aby zaprezentować wyraźny i jakościowy obraz.

  Na pewno filmowi maniacy polubią telewizor 40 cali Manta jeszcze bardziej, gdy powiemy, że należy on do klasy energetycznej A. Także długie godziny spędzone przed telewizorem nie będą odbijały się na zwiększonych rachunkach za prąd. Roczne szacowane zużycie energii przez ten model wynosi nieco ponad 60 kWh, co przekłada się na roczne rachunki w kwocie poniżej 50 zł. 

  Telewizor Manta to świetnie rozwiązanie dla osób o ograniczonym budżecie. Jeśli zależy Wam na dobrym i jakościowym sprzęcie bez nadmiernych, skomplikowanych technologii, to TV 40LFN120D będzie jednym z lepszych wyborów.

  Zalety
  Bardzo niska cena (poniżej 1000 zł)
  Rozdzielczość Full HD 1920×1080 px
  Prosty intuicyjny telewizor – w sam raz dla seniora
  3 złącza HDMI
  Wejście USB do nagrywania filmów i seriali
  Niskie roczne zużycie energii (przekłada się na koszt ok. 50zł rocznie)
  Wady
  Nie jest to Smart TV – brak połączenia z Internetem
  Brak rozdzielczości 4k

  Zobacz na aukcjach Allegro

  3. TCL 40S615

  TCL 40S615
  Telewizor TLC to połączenie najlepszej ceny i wysokiej jakości. Zaawansowane technologie poprawy obrazu czy też dostęp do platform internetowych, to dopiero początek jego możliwości.

  JAKOŚĆ

  CENA

  Wcześniej na tym miejscu w rankingu był telewizor 40 cali Samsung UE40MU6172, niestety na rynku nie ma dostępnych już Smart TV tej marki o przekątnej 40 cali. Zastąpiliśmy go TCL 40S615, ten model też należy do kategorii smart TV. TCL wbudował w telewizor system Android umożliwiający dostęp do przeglądarki internetowej oraz Google Play, a tym samym do najpopularniejszych platform tj. Netflix czy YouTube.

  Niezależnie od tego, z jakiego serwisu korzystamy i w jakim formacie film jest dostępny, będziemy mogli cieszyć się wyraźnym obrazem, dzięki technologii Pure Image Ultra, która odpowiada za poprawę jakości kadrów. Dodatkowo wykorzystana została technologia Color Extender, której zadaniem jest rozszerzenie zakresu barw oraz podkreślenie odcienie, co skutkuje uzyskaniem obrazu w naturalnych barwach.

  Jednak na tym producent nie poprzestał, dlatego telewizor TCL 40S615 posiada również funkcję HDR, która odpowiada za poprawienie kontrastu oraz kolorystyki. Wszystkie te elementy skutkują tym, że pomimo braku jakości 4K, TCL 40 cali w rozdzielczości FullHD pozwala uzyskać niebywałe efekty wizualne.

  Łączność pomiędzy telewizorem a innymi urządzeniami zapewniona została na trzy sposoby: standard DLNA, USB oraz 2 porty HDMI. Znacznie rozszerza to możliwości TCL 40 cali android TV poprzez możliwość podłączenia jednocześnie kilku sprzętów czy też nagrywanie filmów na nośnik.

  Na koniec obowiązkowo trzeba wspomnieć jeszcze o dwóch bardzo ważnych atutach telewizora. Mowa tutaj po pierwsze o teletekście, który jest ogromnym udogodnieniem dla słabosłyszących oraz obecności Google Assistant, dzięki któremu sterowanie TV może odbywać się poprzez wydawanie komend głosowych.

  Biorąc pod uwagę wszystkie funkcjonalności tego modelu, dużym zaskoczeniem może być jego dość niska cena jak na produkt smart. Jednak jak widzimy, jego możliwości będą stanowiły gratkę nie tylko dla kinomanów, ale i pozostałych domowników.

  Zalety
  Rozdzielczość obrazu Full HD 1920 x 1080
  Funkcja włączenia technologii HDR
  System Android z dostępem do przeglądarki internetowej i platform Netflix i YouTube
  Dosyć niska cena jak na Smart TV
  Możliwe sterowanie głosowe za pomocą Google Assistant
  Teletekst – dla słabosłyszących
  Możliwy montaż ścienny
  Standard DLNA
  Wejście USB do nagrywania filmów
  Technologia Color Extender jest najnowszej generacji systemem odtwarzania i przetwarzania kolorów
  Wady
  Tylko 2 złącze HDMI

  Zobacz na aukcjach Allegro

  4. BLAUPUNKT BN40F1132EEB

  BLAUPUNKT BN40F1132EEB
  Blaupunkt BN40F1132EEB to kolejny przykład na to, że telewizor nie musi należeć do kategorii produktów smart, aby zachwycać swoimi parametrami. Doskonała jakość obrazu to jedna z jego głównych zalet, ale nie jedynych. Wielu klientów zachwyca fakt, że ten energooszczędny TV mogą nabyć w stosunkowo niskiej cenie.

  JAKOŚĆ

  CENA


  Należy zacząć od tego, że jest to telewizor posiadający liczne funkcje i udogodnienia dla użytkownika, ale nie jest sprzętem smart, a więc nie możemy połączyć go z siecią internetową. Nie oznacza to jednak, że jego możliwości są przez to ograniczone – wręcz przeciwnie.

  Obsługa telewizora jest bardzo łatwa i możliwa nawet bez konieczności przeczytania instrukcji strona po stronie. Jeśli interesuje nas, co aktualnie puszczane jest na wskazanym kanale lub jaki program będziemy mogli zobaczyć na stronie, wystarczy skorzystać z elektronicznego informatora programowego. Gdybyśmy natomiast chcieli obejrzeć na telewizorze film z innego urządzenia, to możemy podłączyć je do jednego z trzech złączy HDMI lub wejścia USB. Ten drugi element umożliwi nam nie tylko odtwarzanie, ale i nagrywanie filmów na nośnik.

  Jednak najważniejszą kwestią dla większości użytkowników jest dźwięk i obraz. Mimo stosunkowo niskiej ceny za ten model, oferowana przez telewizor 40 cali Blaupunkt jakość jest wymieniana jako jeden z jego głównych atutów. To jest też zasługa rozdzielczości FullHD wzbogaconej o cyfrową redukcję szumów i cyfrowy filtr grzebieniowy 3D oraz możliwości konfigurowania dźwięku.

  TV Blaupunkt można zaliczyć do urządzeń energooszczędnych, dzięki zastosowanej klasie energetycznej A. Rocznie pobór prądu przez telewizor szacuje się na poziomie około 65 kWh, co w przełożeniu na rachunki wynosi niecałe 50 zł rocznie.

  Podsumowując, o tym modelu śmiało można, powiedzieć, że jakość idzie w parze z niską ceną. Poszukując dobrego telewizora dla seniora lub dysponując niedużym budżetem, śmiało można zdecydować się na zakup sprzętu od Blaupunkt.

  Zalety
  *Bardzo niska cena (poniżej 1000 zł)
  Prosty intuicyjny telewizor w sam raz dla seniora
  Wejście USB – możemy nagrywać filmy i seriale na pendrive
  Możliwość powieszenia na ścianie (VESA)
  Elektrinoczny informator programowy
  Telewizor wysoce energoszczędny
  Możliwość konfiguracji dźwięku
  Wady
  Nie jest to Smart TV – brak połączenia z Internetem
  Brak rozdzielczości 4K I HDR

  5. THOMSON 40FE5606

  THOMSON 40FE5606
  Telewizor 40 cali Thomson LED 40FE5606 to sprzęt z matrycą LED, działający w formacie FULL HD, w rozdzielczości 1920 x 1080. To świetny sprzęt o klasie energetycznej A+, co oznacza, że jest energooszczędny. Posiada zresztą sporo różnych zalet. Jakie dokładnie plusy i minusy tego telewizora można wyróżnić?

  JAKOŚĆ

  CENA

  Telewizor Thomson 40 cali należy do typu Smart TV, na jaki prawie każdy może sobie pozwolić. Mimo licznych zalet jego cena nie jest bowiem wygórowana – wynosi około 1000 złotych. Jakość jest adekwatna do ceny. Do formatu FULL HD oraz wysokiej klasy energetycznej (najlepszej w naszym zestawieniu) dochodzi jeszcze możliwość połączenia się za pomocą Bluetooth.

  Urządzenie wyposażone jest w znany system Android TV, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do wielu darmowych aplikacji znacznie poszerzających funkcjonalność telewizora. Możliwe jest korzystanie ze wszystkich aplikacji dostępnych na smartfonie. Ku uciesze użytkowników, Thomas wyposażony jest w funkcję sleep timer, dzięki czemu telewizor automatycznie się wyłączy po dłuższym nieużywaniu. Telewizor dla zwiększenia wygody i lepszego dopasowania do pomieszczenia można zamontować na ścianie.

  Jeżeli chodzi o wady, to tutaj należałoby zaznaczyć brak możliwości nagrywania na nośniki USB. Jednak w obliczu wielu zalet urządzenia i to w tak dość niskiej cenie, jest to mało znacząca wada.

  Zalety
  Smart TV
  Full HD
  Niska cena
  Funkcja Sleep timer
  Możliwość zawieszenia na ścianie
  Kompatybilny z konsolami do gier
  Bluetooth
  Wady
  Brak nagrywania USB

  Zobacz na Morele.net