Aktualizacja: Styczeń 2021

Kiedyś kryterium zakupu telewizora ograniczało się do wyboru między odbiornikami czarno-białymi i kolorowymi. Technologiczna rewolucja sprawiła jednak, że współczesny odbiorca jest znacznie bardziej wymagający. Najlepsze telewizory 40 cali zużywają niewiele prądu, zapewniają świetną jakość obrazu i dźwięku, a najlepszy smart TV 40 cali – umożliwia także dostęp do wielu przydatnych aplikacji internetowych. Jaki telewizor 40 cali warto kupić? Jakimi cechami powinny charakteryzować się dobre telewizory 40-calowe? Ranking TV 40 cali pomoże w zakupie optymalnego modelu odbiornika.

  1. SONY KDL-40WE660
  2. MANTA 40LED4004T2
  3. SAMSUNG UE40MU6172
  4. SHARP 40BG0EO
  5. THOMSON LED 40FC3201
  6. Poradnik wyboru telewizora

Porównanie telewizorów 40 cali:

MODEL
CenaPrzekątna
Matryca
Format HD
Rozdzielczość
HDR
Smart TV
WIFI
Złącza HDMI
Bluetooth
Klasa energetycznaWYMIARY (SxWxG
NETTO)
SONY KDL-40WE660
Sprawdź cenę »40
LED
FULL HD
1920 x 1080
TAK
TAK
TAK
2NIEA+910 x 543 x 70 MM
MANTA LED94005Sprawdź cenę »40
LED
FULL HD
1920 x 1080
NIE
NIE
NIE
3NIE
A908 x 557 x 77 MM
SAMSUNG UE40MU6172
Sprawdź cenę »40
LED
UHD 4K
3840 x 2160
TAK
TAK
TAK
3
TAK
A917.7 x 535.7 x 62.6 MM
SHARP 40BG0EO
Sprawdź cenę »40
LED
FULL HD
1920 x 1080
NIE
TAK
TAK
3
NIE
A+
928 x 552 x 92 MM
THOMSON LED 40FE5606
Sprawdź cenę »40
LED
FULL HD
1920 x 1080
NIE
NIE
NIE
2
TAK
A+
905 x 524 x 12 MM

Najlepsze telewizory 40 cali – Ranking TV 40 cali 2021

 

1. SONY KDL-40WE660 Kliknij aby kupić »

SONY-KDL-40WE660Sony KDL-40WE660 to nowoczesny telewizor, wyposażony w innowacyjne technologie. Umożliwia łatwą obsługę i dostosowywanie ustawień do własnych preferencji. Co więcej, można kupić go w atrakcyjnej cenie. Czy warto go kupić? Zapoznaj się ze szczegółami produktu!

Nie jest łatwo znaleźć w tej kategorii cenowej telewizor, który zapewnia tak wyrazisty, ostry i realistyczny obraz. Nadzwyczajna klarowność obrazu to przede wszystkim zasługa zastosowania technologii X-Reality™ PRO w tym telewizorze Sony 40 cali. Jest ona odpowiedzialna za przetwarzanie obrazu, poprzez analizowanie poszczególnych kadrów. Zapewnia to efekt realistycznego obrazu, ostrego oraz pozbawionego szumów. Telewizor Sony Bravia 40 cali obsługuje również technologię ClearAudio+, odpowiedzialną za zapewnienie nienagannego dźwięku. Za sprawą zastosowania tego nowatorskiego trybu, ten telewizor sony 40 cali 4K KDL-40WE660 zapewnia wrażenie dobiegania dźwięku z każdej strony pomieszczenia. Efekty dźwiękowe, muzyka filmowa czy dialogi stają się zdumiewająco czyste. Co jeszcze zapewnia ten model Sony? Telewizor 40 cali tej marki obsługuje również tryb High Dynamic Range (HDR). Oznacza to, że wysoka dynamika obrazu jest zachowana nawet w skrajnie jasnych czy zaciemnionych fragmentach. Zarazem telewizor ten obsługuje telewizję strumieniową, a także system PS4 oraz PS4Pro. Poza tym pozwala nagrywać filmy na pamięć USB, a także uzyskiwać błyskawiczny dostęp do YouTube oraz Netflix za pomocą przycisku na pilocie. Telewizor 40 cali Sony KDL-40WE660 umożliwia ponadto łatwe ukrycie kabli w podstawie, dzięki czemu nie zajmują one dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu i nie psują wystroju wnętrza.

Ten odbiornik TV Sony 40 cali, pomimo wielu zalet, nie jest wolny od nielicznych wad. Można do nich zaliczyć przede wszystkim mocno ograniczony wybór aplikacji, a także słaby zasięg pilota, co może utrudniać jego obsługę. Użytkownicy tego modelu nie mają, chociażby możliwości korzystania z aplikacji Spotify. Do niedogodności można także zaliczyć brak możliwości regulowania jasności obrazu w trybie przeglądarki internetowej oraz konieczność wyłączenia telewizora przed wyjęciem pamięci USB.

Zalety
Nagrywanie na USB
High Dynamic Range
X-Reality™ PRO
ClearAudio+
Przewody schowane w podstawie telewizora
Wady
Mały wybór aplikacji
Wysoka cena
Słaby zasięg pilota

Kup w RTV Euro AGD Kup w Media Expert

 

2. MANTA LED94005 Kliknij aby kupić »

Manta-LED94005Telewizor Manta 40 cali, a dokładnie model MANTA LED94005 to dobry sprzęt, o klasie energetycznej A, działający w rozdzielczości 1920 x 1080, w formacie FULL HD. Odbiornik o takiej przekątnej jest słusznych rozmiarów, jego dokładne wymiary to: 908 x 557 x 77 mm (SxWxG). Jak każdy telewizor, tak i ten posiada liczne zalety oraz pewne wady, jakie warto znać przed zakupem. Jakie są jego cechy charakterystyczne?

TV Manta 40 cali to sprzęt dosyć tani. Można go kupić za mniej niż 800 złotych, co decyduje o jego dużej popularności. Jak za taką jakość obrazu, jest to świetna cena, ponieważ urządzenie wyróżnia się jakością FULL HD. Posiada złącze USB, które pozwala na podpięcie pamięci wymiennej, by móc odtwarzać na ekranie na przykład filmiki czy zdjęcia. W tym wypadku istnieje też możliwość nagrywania na pendrive, by móc później odtworzyć z niego jakieś dane – na przykład film.

Telewizor 40 cali Manta nie jest inteligentnym telewizorem. Nie jest to Smart TV, czego wielu użytkowników w tej chwili poszukuje. Nie ma więc dostępu do niektórych popularnych aplikacji i dużo mniej potrafi. Głośniki 20 W nie zapewniają też wybitnie dobrej jakości dźwięku. Telewizor chociaż nie zapewnia wybitnej jakości dźwięku i obrazu, to jednak rekompensuje to  jego rozsądna cena, a opinie posiadaczy o tym modelu są więc raczej dobre.

Zalety
Najniższa cena w zestawieniu
Możliwość nagrywania na USB
Jakość obrazu w HD
Wady
Słaba jakość dźwięku
Brak Smart TV

Kup w Media Expert Kup na Electro.pl

 

3. SAMSUNG UE40MU6172

SAMSUNG-UE40MU6172Samsung UE40MU6172 to telewizor o przekątnej równej 40 cali. To sprzęt o doskonałej rozdzielczości 3840 x 2160, działający w formacie UHD 4K. Jest to więc wyjątkowo nowoczesny sprzęt, który sprawdzi się w każdym domu i na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Jakie zalety, a jakie wady posiada?

Telewizor 40 cali Samsung to sprzęt o wielu zaletach. Główną jest jego rozdzielczość UHD 4K. Jest to w tej chwili najwyższa rozdzielczość, w jakiej tworzone są sprzęty tego typu. Aż 4 tysiące pikseli sprawia, że obraz jest realistyczny, wyraźny, dokładnie odwzorowujący szczegóły. Inne plusy korzystania z telewizora Samsung 40 cali z Wi-Fi jest możliwość nagrywania na USB, a więc na wpięty nośnik pamięci. Dodatkowe funkcje, jakie posiada ten model to: PurColor, HDR ,Smart Hub, Smart View i Quick Connect oraz Smart Control. Funkcja PurColor umożliwia wyświetlanie szerokiego zakresu naturalnych barw, przez co obraz jest żywszy i bardziej kolorowy. HDR wyróżnia się nowoczesnymi poziomami jasności i kontrastu. Fakt, że telewizor jest Smart, oznacza, że jest inteligentny i można dzięki niemu na przykład odtwarzać filmy czy muzykę z innych urządzeń mobilnych. Można na przykład połączyć się ze smartfonem. Taki sprzęt posiada też dodatkowe aplikacje, którymi można się posługiwać. Jego kontrolowanie jest możliwe przy użyciu jednego pilota, który jednocześnie będzie kompatybilny z większością innych urządzeń, podłączonych do telewizora Samsung 40 cali Smart TV – jak dekoder lub konsola do gier.

Samsung UE40MU6172 Smart Tv 4k

Telewizor 40 cali Samsung UE40MU6172 to najczęściej wybierany 40 calowy telewizor wśród użytkowników

Nawet najlepsze sprzęty mają swoje wady, podobnie jest z TV Samsung 40 cali. Jego wadą jest między innymi wysoka cena, ponieważ kosztuje on około 1600 złotych, co w przypadku tak niewielkich telewizorów, jakimi sa 40-calowe jest wygórowaną kwotą. Kolejny minus to brak wejścia na słuchawki, więc nie można ich podpiąć bezpośrednio do telewizora. W dodatku użytkownicy skarżą się, że po aktualizacji system zwalnia, co utrudnia szybkie posługiwanie się nim i bywa irytujące.

Zalety
Możliwość nagrywania na USB
PurColor
Smart Hub
Smart View
Smart Control
Wady
Brak wejścia słuchawkowego
Wysoka cena

4. SHARP 40BG0EO Kliknij aby kupić »

Sharp-40BG0EOTelewizor Sharp 40BG0EO to 40-calowy sprzęt o rozdzielczości 1920 x 1080. Jest to telewizor typu Smart TV, który zapewnia łączność z Internetem. Model ten cieszy się popularnością i zainteresowaniem użytkowników. Co warto o nim wiedzieć?

Telewizor Sharp 40 cali to pełen zalet sprzęt, który w dodatku nie kosztuje zbyt wiele. Jego cena ledwie przekracza 1000 zł, co jest niską kwotą. W dodatku wyposażony został w internet z Wi-Fi, a więc można dzięki niemu surfować po sieci. Poza tym posiada funkcję Aquos Net+ z Netflix i YouTube. Ze specjalnej aplikacji w telewizorze dostępne są i inne serwisy, jak Twitter czy Facebook. Do tego dochodzi funkcja Miracast umożliwiająca bezprzewodowy odbiór obrazu z innego urządzenia np. ze smartfona czy tabletu. Dzięki temu można odtwarzać pewne materiały na większym ekranie. Wielką zaletą tego modelu jest też funkcja Dolby Audio, pozwalająca na uzyskanie przejrzystego dźwięku – mocnego i realistycznego. TV Sharp 40 cali ma możliwość powieszenia na ścianie, dzięki systemowi VESA

Telewizor Sharp Aquos 40 cali posiada świetne opinie i liczne zalety. Ma jednak także i wady, do których należy brak HDR. Kolejną wadą o której warto wspomnieć niska płynność odtwarzania filmów na YouTube, wprawdzie niewielu użytkowników skarży się na to, jednak takie opinie można znaleźć.

Zalety
WIFI
Aquos Net+
Niska cena
Miracast
System podwieszania VESA
Nagrywane na USB
Wady
Brak HDR
Zdarzały się opinie o niskiej płynności odtwarzania filmów na youtube

Kup w Media Markt

 

5. THOMSON 40FE5606 Kliknij aby kupić »

THOMSON-40FE5606Telewizor 40 cali Thomson LED 40FE5606 to sprzęt z matrycą LED, działający w formacie FULL HD, w rozdzielczości 1920 x 1080. To świetny sprzęt o klasie energetycznej A+, co oznacza, że jest energooszczędny. Posiada zresztą sporo różnych zalet. Jakie dokładnie plusy i minusy tego telewizora można wyróżnić?

Telewizor Thomson 40 cali należy do typu Smart TV, na jaki prawie każdy może sobie pozwolić. Mimo licznych zalet jego cena nie jest bowiem wygórowana – wynosi około 1000 złotych. Jakość jest adekwatna do ceny. Do formatu FULL HD oraz wysokiej klasy energetycznej (najlepszej w naszym zestawieniu) dochodzi jeszcze możliwość połączenia się za pomocą Bluetooth. Urządzenie wyposażone jest w znany system Android TV, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do wielu darmowych aplikacji znacznie poszerzających funkcjonalność telewizora. Możliwe jest korzystanie ze wszystkich aplikacji dostępnych na smartfonie. Ku uciesze użytkowników, Thomas wyposażony jest w funkcję sleep timer, dzięki czemu telewizor automatycznie się wyłączy po dłuższym nieużywaniu. Telewizor dla zwiększenia wygody i lepszego dopasowania do pomieszczenia można zamontować na ścianie.

Jeżeli chodzi o wady, to tutaj należałoby zaznaczyć brak możliwości nagrywania na nośniki USB. Jednak w obliczu wielu zalet urządzenia i to w tak dość niskiej cenie, jest to mało znacząca wada.

Zalety
Smart TV
Full HD
Niska cena
Funkcja Sleep timer
Możliwość zawieszenia na ścianie
Kompatybilny z konsolami do gier
Bluetooth
Wady
Brak nagrywania USB

Kup na Komputronik.pl Kup na Morele.net