Aktualizacja: Styczeń 2023

Od nowoczesnego telewizora wymagamy przede wszystkim doskonałego odbioru. Kompromisem między najwyższej klasy obrazem a względnie uniwersalną przekątną ekranu są telewizory 43 cale 4K. Ranking przedstawia modele z najwyższej półki, charakteryzujące się rewelacyjnymi parametrami. Należy jednak podkreślić, że poszczególne odbiorniki znacząco różnią się między sobą. Ranking telewizorów 43 cale 2020 doskonale obrazuje wady i zalety wybranych modeli. Jaki telewizor 43 cale w 2021 wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując telewizor 43 cale? Ranking telewizorów 43 cale odpowiada na każde z tych pytań.

Najtańsza alternatywa
Thomson 43UG6300
Thomson 43UG6300

Rozwiń

Nasz Wybór
Philips 43PUS7805/12
Philips 43PUS7805/12

Rozwiń

Wybór premium
Samsung QE43Q67AAU
Samsung QE43Q67AAU

Rozwiń

Na pierwszym miejscu zamieściliśmy Philips 43PUS7805/12, to Smart TV z rozdzielczością 4K w niskiej cenie, świetna jakość obrazu z technologią HDR. Jeżeli zależy nam na naprawdę dobrym sprzęcie zarówno do grania, jak i oglądania to w nieco wyższej cenie możemy dostać Samsung QE43Q67AAU. Matryca QLED zapewnia świetny obraz, a panel gracza z odpowiednimi ustawieniami powoduje, że ten telewizor świetnie sprawdzi się w grach na konsolę lub PC. Jeżeli szukamy taniego telewizora np. dla osoby starszej, która raczej nie będzie korzystała z Internetu, to tutaj polecamy model Thomson 43UG6300. W naszym rankingu znalazły się jeszcze 2 inne modele, Sony Bravia KD-43XG8096 oraz LG 43LM6300. Pierwszy z nich to płaski telewizor z obrazem o wysokiej jakości, drugi jest najtańszym Smart TV na naszej liście. Sprawdź ich wady i zalety.

  1. Samsung QLED QE43Q67AAU
  2. Philips 43PUS7805
  3. Thomson 43UG6300
  4. Sony Bravia KD-43XG8096
  5. Poradnik wyboru telewizora 43 cale

Najlepsze telewizory 43 cale – Ranking TV 43 cale 2021

1. Samsung QLED QE43Q67AAU

 Samsung QLED QE43Q67AAU
Planując zakup TV 43 cali, obowiązkowo trzeba przyjrzeć się parametrom oferowanym przez Samsung QLED QE43Q67AAU. Liczne technologie od HDR po ultra szeroki widok sprawiają, że doskonale sprawdzi się on zarówno w przypadku kinomanów, jak i zapalonych graczy.

JAKOŚĆ

CENA

Przede wszystkim należy rozpocząć od tego, że model ten został wprowadzony na rynek w zamian za smart TV Samsung UE43TU8502U. Pod względem funkcjonalności nie odbiega on natomiast od swojego poprzednika, a wręcz przeciwnie, może poszczycić się wieloma nowoczesnymi systemami.

Samsung 43 cali śmiało możemy mianować inteligentnym domowym kinem. Producent bowiem zadbał o najdrobniejszy szczegół zarówno jeśli chodzi o obraz, jak i dźwięk. Doskonała jakość obrazu to w dużej mierze zasługa procesora Quantum 4K Lite, który każdy kadr skaluje do rozdzielczości 4K, dzięki czemu są one bardzo ostre i wyraźne. Odbiornik wzbogacono ponadto o system HDR z technologią podświetlania Dual LED. Takie połączenie sprawia, że kolory są głębsze, a kontrast wyraźniejszy, a więc nawet ciemniejsze sceny będą bardzo dobrze widoczne.

Równie duży nacisk położono na uzyskanie klarownego dźwięku. Stąd też telewizor 43 cale Samsung może poszczycić się możliwością adaptacji dźwięku oraz systemem określanym jako „Dźwięk Podążający za Obiektem Lite”. Funkcja adaptacji polega na automatycznej analizie scen dźwiękowych, a następnie zoptymalizowaniu dźwięku w czasie rzeczywistym, dostarczając użytkownikowi najlepszych wrażeń. Zaś drugi wspomniany system, jak sama nazwa wskazuje, sprawia, że dźwięk podąża za obiektem, co nadaje mu realizmu.

Jako telewizor Smart, Samsung oferuje oczywiście miłośnikom kina dostęp do platform internetowych tj. Netflix, HBO GO i wiele innych. Producenci nie zapomnieli także o graczach, wyposażając odbiornik w Panel Gracza czy Ultra Szeroki Widok.

Telewizor Samsung 43 cale 4K ma niezwykle cienkie ramki, co sprawia, że obraz wyświetlany jest na jak największej powierzchni. Jednak uruchamiając grę, dodatkowo możemy skorzystać z szerokich proporcji obrazu (21:9 lub 32:9), dzięki czemu zyskamy lepszą widoczność. Podręczny Panel Gracza umożliwi natomiast szybkie sprawdzenie liczby wyświetlanych klatek na sekundę (FPS) czy też zmianę ustawień funkcji dla graczy bez konieczności opuszczania gry. Problem może pojawić się, gdy każdy domownik będzie chciał oglądać coś innego. Jednak i na to marka Samsung znalazła rozwiązanie, a mianowicie system Multi View. Pozwala on podłączyć telefon z telewizorem, wyświetlając treści z obu urządzeń na jednym ekranie. Niezwykle zaskakujący jest także sposób, w jaki możemy to zrobić. Wystarczy tylko dotknąć telefonem telewizora, który sam wykryje obraz i automatycznie go wyświetli.

Biorąc pod uwagę rozbudowane funkcjonalności telewizora, nie dziwi zatem jego wyższa cena. Jeśli zależy nam jednak na urządzeniu smart pod każdym względem, to warto rozważyć zakup tego modelu.

Zalety
Rozdzielczość 4K
Panel gracza z szybkim dostępem do najważniejszych ustawień
System dzielenia obrazu ze smartfonem (MultiView)
Dźwięk podążający za obiektem, który polepsza wrażenia z oglądania
Technologia HDR poprawiająca kontrast
Telewizor jest najcieńszy w zestawieniu (świetnie się prezentuje)
Cienkie ramki zwiększają powiększają zakres obrazu na ekranie
Wady
Nieco wyższa cena

2. Philips 43PUS7805

Philips 43PUS7805
Nowoczesna stylistyka i rozbudowane możliwości to słowa najlepiej opisujące telewizor Philips 43 cale 4K UHD. Duży nacisk położono na jakość obrazu, o czym świadczy zastosowanie takich technologii jak np. HDR10+.

JAKOŚĆ

CENA


Zanim przejdziemy do parametrów, warto podkreślić, że uwagę użytkowników przykuwa nie tylko funkcjonalność odbiornika, ale też jego wygląd. Telewizor Philips 43 cali charakteryzują cienkie ramki, które wzmacniają wrażenia podczas oglądania. Można też stworzyć wyjątkowy nastrój, oświetlając ścianę poprzez włączenie diod wbudowanych z tyłu obudowy.

Jednak jest to pewnego rodzaju dodatek, który otrzymujemy, decydując się na ten telewizor 43 cale. Philips ma bowiem do zaoferowania wiele innych udoskonaleń, dzięki którym możemy cieszyć się niesamowitymi wrażeniami podczas filmowego seansu czy maratonu gier, co jednak jest ważniejszym kryterium podczas zakupu.

Mowa tutaj, chociażby o procesorze P5 Perfect Picture. Odpowiada on za zapewnienie płynności obrazu. Aspekt ten szczególnie docenią gracze, ponieważ zastosowanie takiego procesora pozwoli im przyspieszyć czas reakcji podczas dynamicznej gry.

Jeśli zaś jesteście raczej miłośnikami filmowych seansów, to na pewno zachwyci Was fakt, że TV Philips 43 cale jest modelem oferującym rozdzielczość 4K Ultra HD. Każdy, najdrobniejszy detal będzie widoczny nawet w scenach o nieco gorszym świetle, szczególnie że mamy tutaj do czynienia z formatem HDR10+. Włączenie go będzie skutkowało poborem prądu na poziomie 23 kWh/1000h, aczkolwiek uzyskane dzięki niemu efekty są tego warte, gdyż system dopasowuje poziom jasności, kontrastu i nasycenia kolorów do każdej klatki z osobna.

Na tym jednak nie koniec możliwości tego sprzętu. Philips 43PUS7805, który zastąpił na rynku model 43PUS7354, jak każdy Smart TV pozwala na dostęp do wielu platform internetowych np. YouTube czy Amazon Prime. Ponadto posiada 3 złącza HDMI oraz 2 porty USB umożliwiając podłączenie do telewizora innych urządzeń lub nagranie dowolnego materiału na nośnik zewnętrzny.

Wszystkimi tymi funkcjami możemy kierować, wydając komendy głosowe do pilota z wbudowanym mikrofonem. Obsługuje on Asystenta Google oraz współpracuje z usługą Alexa, więc korzystanie z tej możliwości nie jest skomplikowane.

Choć Philips 43 cale Smart TV jest modelem z nieco wyższej półki cenowej, to trzeba przyznać, że dzięki niemu oglądanie ulubionych seriali czy przeprowadzanie wielogodzinnych rozgrywek, może nabrać zupełnie nowego znaczenia.

Zalety
Rozdzielczość 4K Ultra HD
Technologia HDR wzbogacona o standard HGL przystosowany do transmisji na żywo
Najtańsza propozycja w zestawieniu
3 złącza HDMI
Niskie zużycie energii
Wady
Brak sterowania głosowego
Brak Bluetooth

3. Thomson 43UG6300

Thomson 43UG6300
Smart TV Thomson 43UG6300, dzięki wykorzystaniu licznych technologii zapewni nawet najbardziej wymagającym widzom wyjątkowe wrażenia wizualnie w każdych warunkach. Jest to zasługa, chociażby systemu Micro Dimming, który poprzez analizę obrazu w stu osobnych strefach, dostosowuje jego najlepszą jasność.

JAKOŚĆ

CENA

To jeden z powodów, dla których telewizor Thomson 43 cale zastąpił w naszym rankingu model Manta 43LUA120S. Ponadto w porównaniu do swojego poprzednika może on się poszczycić funkcją HDR. Jej obecność pozwoli nam dostrzec na ekranie każdy detal również w ciemniejszych scenach, co gwarantuje niezwykły realizm.

Dodatkowo technologia HDR zadba o odpowiednie nasycenie barw i odcieni. Docenią to nie tylko fani filmów dokumentalnych czy przyrodniczych, ale także miłośnicy muzyki czy sportu. Szczególnie że odbiornik Thomson jest kompatybilny z HGL, czyli jednym ze standardów HDR stworzonym z myślą o transmisjach na żywo. Zatem ponadprzeciętna jakość obrazu będzie niezależna od sygnału źródłowego tj. HDMI, TV, USB czy łącze internetowe.

Będzie to przydatna cecha, zwłaszcza że model ten oferuje 3 wejścia HDMI, port USB oraz WiFi. Mamy więc możliwość jednoczesnego podłączenia kilku urządzeń oraz odtworzenia własnych zdjęć, muzyki czy filmów z nośnika zewnętrznego. Poza tym do dyspozycji mamy AppStore, z którego możemy ściągnąć swoje ulubione aplikacje np. Netflix czy YouTube. Co istotne, wszystkie z nich dostępne będą w rozdzielczości 4K.

Nie zapomniano oczywiście o zapewnieniu równie dobrych efektach dźwiękowych. W tym celu producenci wyposażyli odbiornik w system Dolby Audio, odpowiadającego za przestrzenność dźwięku.

Tak więc, poszukując solidnego odbiornika bez nadwyrężania domowego budżetu, jednymi z najczęściej polecanych modeli będą telewizory Thomson. Pozytywne opinie, którymi cieszą się one wśród użytkowników to najlepsze potwierdzenie, że mamy do czynienia nie tylko z przystępną ceną, ale też bardzo dobrą jakością.

Zalety
Najtańszy w zestawieniu Smart TV
Rozdzielczość 4K
3 złącza HDMI plus 2 USB
Prosty w obsłudze w sam raz dla seniora
Niskie zużycie energii
Wady
Brak technologii HDR poprawiającej jakość obrazu
Brak sterowania głosowego

 

4. Sony KD-43X85J

Sony KD-43X85J
Telewizor Sony KD-43X85J to prawdziwa gratka dla kinomaniaków. Model ten bowiem został wyposażony w liczne technologie od Triluminos PRO po Motionflow XR, które odpowiadają za najwyższą jakość obrazu i dźwięku.

JAKOŚĆ

CENA

Producenci zadbali, aby na ekranie modelu KD-43X85J dostrzec najdrobniejszy szczegół. W tym właśnie celu zastosowano m.in. Object-based HDR Remaster. Technologia ta odpowiada za analizę kolorów oraz kontrastu poszczególnych obiektów, a następnie ich automatyczne dostosowanie dla uzyskania realistycznego obrazu. Efekt ten wspiera dodatkowo Triluminos PRO, który wykrywa kolory na podstawie ich jasności, odcienia i nasycenia, by zapewnić naturalne przejścia pomiędzy kadrami.

 
Dla fanów kina akcji dużym atutem będzie system Motionflow XR. Jego zadaniem jest zachowanie płynności oraz ostrości obrazu przy wyświetlaniu dynamicznych akcji poprzez wstawianie ciemnych klatek. Taki zabieg ma zapobiec rozmyciu obrazu. Oczywiście doskonała jakość obrazu to także duża zasługa procesora 4K HDR Processor X1, który filmy w rozdzielczości 2K i Full HD konwertuje do rozdzielczości 4K.
 
Nie zapomniano też o zapewnieniu najlepszych wrażeń dźwiękowych, dlatego wykorzystano system Dolby Atmos, gwarantujący przestrzenność dźwięku. Co więcej, telewizor Sony 43 cale wykrywa przedmioty stojące przed nim, które utrudniają emisję oraz pogarszają wrażenia przy słuchaniu, a następnie dostosowuje reprodukcję dźwięku do wnętrza.
 
Sony 43 cale 4K to Smart TV, który do zaoferowania ma także liczne funkcjonalności. Jedną z najbardziej podstawowych jest możliwość korzystania z różnych serwisów streamingowych, dzięki dostępowi do Google. Ponadto mamy opcję udostępniania treści bezpośrednio z iPhone’a, iPada lub Maca, za co odpowiada współpraca z systemem AirPlay i Apple HomeKit.
 
Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowana technologia Chromecast, pozwalająca na wyświetlanie obrazu z urządzeń mobilnych w maksymalnej jakości, bez konieczności przerywania przeglądania Internetu na telefonie lub tablecie. Wystarczy jedynie wybrać opcję przesyłania na urządzeniu z systemem Android lub iOS. Warto też wspomnieć o obecności czujnika światła, który poprzez dostosowanie jasności obrazu do warunków panujących w pomieszczeniu, zapewnia zachowanie doskonałej widoczności w każdej sytuacji.
 
Za propozycję od marki Sony zapłacimy najwięcej w porównaniu z innymi modelami z naszego zestawienia, jednak zdecydowanie możemy polecić ten osobom, które cenią sobie bezkonkurencyjną jakość.
Zalety
Inteligentny system dźwiękowy dopasowujący emisję dźwięku do otoczenia
Chromecast
Android TV
Rozdzielczość 4K
Rozbudowana technologia poprawiająca jakość obrazu
Czujniki światłą dopasowujące jasność do otoczenia
Wady
Najdroższy w zestawieniu

Porównanie telewizorów 43 cale

Porównaj najważniejsze parametry wybranych przez nas telewizorów. Zwróć szczególną uwagę, czy potrzebujesz telewizor z dostępem do Internetu. Jeżeli jesteś kinomaniakiem, to wybierz model koniecznie z rozdzielczością 4K oraz technologią HDR, która poprawia kontrast obrazu. Sprawdź też wymiary wybranych telewizorów, aby wiedzieć, czy dany model zmieści się w miejscu, w którym chcesz go umieścić.

ModelMatrycaFormat HDRozdzielczośćHDRSmart TVIlość HDMIBluetooth
Klasa energetycznaWYMIARY (SxWxG
NETTO)
Samsung UE43TU8502UQLED
4K Ultra HD

3840 x 2160 

Tak
Tak
3
Tak
A

96,6 x 56 x 2,6
LG 43LM6300LED
Full HD
1920 x 1080Tak
Tak3
TakA
97,3 x 57,2 x 8,5
Philips 43PUS7805LED
4K Ultra HD
3840 x 2160 
TakTak3TakA
96,7 x 57,1 x 7,7
Thomson 43UG6300LED4K Ultra HD3840 x 2160 
TakTak2NieA+
97 x 57,2 x 1,4
Sony Bravia KD-43XG8096

LED
4K Ultra HD
3840 x 2160 
TakTak4
TakA
96,4 x 56,3 x 6,9