Aktualizacja: Kwiecień 2021

Od nowoczesnego telewizora wymagamy przede wszystkim doskonałego odbioru. Kompromisem między najwyższej klasy obrazem a względnie uniwersalną przekątną ekranu są telewizory 43 cale 4K. Ranking przedstawia modele z najwyższej półki, charakteryzujące się rewelacyjnymi parametrami. Należy jednak podkreślić, że poszczególne odbiorniki znacząco różnią się między sobą. Ranking telewizorów 43 cale 2020 doskonale obrazuje wady i zalety wybranych modeli. Jaki telewizor 43 cale w 2021 wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując telewizor 43 cale? Ranking telewizorów 43 cale odpowiada na każde z tych pytań.

  1. Samsung UE43TU8502U
  2. LG 43LM6300
  3. Philips 43PUS7805
  4. Manta 43LUA120S
  5. Sony Bravia KD-43XG8096
  6. Poradnik wyboru telewizora 43 cale

Porównanie telewizorów 43 cale:

ModelCenaMatrycaFormat HDRozdzielczośćHDRSmart TVIlość HDMIBluetooth
Klasa energetycznaWYMIARY (SxWxG
NETTO)
Samsung UE43TU8502USprawdź cenę »LED
4K Ultra HD

3840 x 2160 

Tak
Tak
3
Tak
A

96,4 x 55,8 x 5,7
LG 43LM6300Sprawdź cenę »LED
Full HD
1920 x 1080Tak
Tak3
TakA
97,3 x 57,2 x 8,5
Philips 43PUS7805Sprawdź cenę »LED
4K Ultra HD
3840 x 2160 
TakTak3TakA
96,7 x 57,1 x 7,7
Manta 43LUA120SSprawdź cenę »DLED4K Ultra HD
3840 x 2160 
NieNie33NieA
97,1 x 56,6 x 9,6
Sony Bravia KD-43XG8096

Sprawdź cenę »Edge LED
4K Ultra HD
3840 x 2160 
TakTak4
TakA
97,0 × 57,0 × 5,7

Najlepsze telewizory 43 cale – Ranking TV 43 cale 2021

1. Samsung UE43TU8502U

Samsung UE43TU8502U
Planując zakup TV 43 cali, obowiązkowo trzeba przyjrzeć się parametrom oferowanym przez model Samsung UE43TU8502U. Liczne technologie od HDR po Game Enhancer sprawiają, że doskonale sprawdzi się on zarówno w przypadku kinomanów, jak i zapalonych graczy.

JAKOŚĆ

CENA

Jednym z nich jest Smart TV. Obecność tej funkcji pozwala użytkownikowi korzystać z różnych platform streamingowych z poziomu smartfona. Stanowi to nie tylko duże ułatwienie, ale też znacznie wykracza poza to, co oferuje standardowa telewizja.

Wszystko to obejrzymy w rozdzielczości 4K, która pozwala osiągnąć iście kinowe odbiór obrazu, co szczególnie widać podczas oglądania programów przyrodniczych, gdzie każdy szczegół i kolor ma znaczenie. Jeśli jednak sceny są bardziej przyciemnione, to z pomocą przyjdzie technologia HDR. Korzystanie z niej wiąże się z nieco większym poborem prądu, ale za to każdy kadr będzie doskonale widoczny.

Gracze natomiast mogą liczyć na uzyskanie lepszych wyników, dzięki funkcji Game Enhancer, gdyż jej zadaniem jest zapewnienie płynnego obrazu, co skutkować będzie szybszym czasem reakcji.

Telewizor 43 cale Samsung jest także rozwiązaniem w przypadku batalii o kontrolę nad emitowanym programem, ponieważ system MultiView dzielący ekran na pół, pozwala na oglądanie dwóch filmów jednocześnie. Może to być także obraz z komputera, gdyż mamy opcję bezprzewodowego podłączenia sprzętu pod TV.

Warto jednak podkreślić, że telewizor Samsung 43 cale 4K bardzo dobrze prezentuje się nie tylko od strony technicznej, ale i wizualnej. Cienkie ramki sprawiają, że niemal całą powierzchnię telewizora obejmuje ekran bez zbędnej obudowy.

Wzmacnia to efekt, który możemy uzyskać, uruchamiając tryb Ambient. Odpowiada on za dopasowanie kolorystyki do otoczenia, ponadto oferuje opcję wyświetlania określonych zdjęć czy obrazów. Samsung 43 cali może zatem pełnić w ciągu dnia również funkcję dekoracyjną, zwłaszcza że TV może stać na podstawce lub być zamontowany poprzez system VESA na ścianę. Podstawka pełni natomiast podwójną rolę, gdyż mamy możliwość schowania w niej kabli, aby nie plątały się one niepotrzebnie.

Tę propozycję od marki Samsung śmiało możemy polecić, jeśli poszukujecie stylowego i jednocześnie wielofunkcyjnego telewizora.

Zalety
Rozdzielczość 4K
Wyposażony w technologię HDR
Możliwość powieszenia na ścianie dzięki systemowi VESA
Tryb Ambient, dopasowujący oświetlenie do otoczenia
Telewizor ma cienkie ramki, dzięki temu obraz zajmuje prawie cały ekran
Podstawka z możliwością schowania kabli
System Game Enhancer sprawia, że telewizor świetnie nadaje się również do konsoli do gier
MultiView pozwala na oglądanie dwóch filmów jednocześnie (łącząc obraz ze smartfona)
Wady
Dość wysoka cena
Nieco wysoki pobór prądu przy korzystaniu z funkcji HDR

Kup na Allegro

2. LG 43LM6300

LG 43LM6300
Jeśli zamiast sterowania pilotem, wolicie wydawać polecenia głosowe, to na pewno spodoba Wam się telewizor LG 43 cale. Nie jest to jednak jedyna zaleta, jaką skrywa w sobie ten model.

JAKOŚĆ

CENA


Telewizor LG 43LM6300 Smart TV to godny następca modelu 43UM7100. Oglądanie na nim filmów przyrodniczych, dokumentalnych czy akcji to sama przyjemność, którą zapewnia kilka systemów dbających o jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku.

Jednym z najbardziej podstawowych i jednocześnie najważniejszym dla wielu użytkowników jest rozdzielczość. Tutaj mamy do czynienia z obrazem Full HD, gwarantująca odpowiedni balans kontrastu oraz naturalny wygląd kadrów. O nasycenie kolorów dba zaś technologia Active HDR, która uwypukla każdy detal, co będzie szczególnie przydane przy ciemnych obrazach np. filmach, gdzie panuje półmrok.

Jednak film to nie tylko obraz, ale i dźwięk, o czym doskonale pamiętała marka LG. Z myślą o zapewnieniu wrażeń dźwiękowych niczym na sali kinowej, zastosowano technologię Virtual Surround Plus i Dolby Audio. Dialogi bohaterów są słyszane bez żadnych zakłóceń, a ponadto dzięki sposobowi rozprzestrzeniania się dźwięku, mamy wrażenie, że dobiega on z każdej strony.

Jak wspomnieliśmy, telewizor 43 cale LG oferuje też duże ułatwienie w kwestii obsługi urządzenia, dzięki pilotowi z wbudowanym mikrofonem, gdyż umożliwia on sterowanie TV za pomocą wydawania komend głosowych.

Poza tym, że model ten jako Smart TV gwarantuje nam dostęp do najpopularniejszych platform internetowych tj. Netflix, Spotify czy HBO GO, możemy podłączyć do telewizora także inne urządzenia (np. laptop czy tablet) lub nagrywać filmy na nośnik USB wykorzystując dostępne złącza: 3 HDMI oraz 2 porty USB.

Podsumowując, LG 43LM6300 to oferta, która jest atrakcyjna zarówno pod względem technicznym, jak i cenowym. Stanowi ona przykład, że ograniczony budżet nie musi oznaczać rezygnacji z jakości i funkcjonalności telewizora.

Zalety
Telewizor dostępny w niskiej cenie
Możemy sterować również za pomocą poleceń głosowych
Technologia Active HDR poprawiająca jakość obrazu
3 złącza HDMI
Virtual Surround Plus i Dolby Audio zapewniają wysokiej jakości dźwięk przestrzenny
Wady
Brak rozdzielczości 4K

Kup na Allegro

3. Philips 43PUS7805

Philips 43PUS7805
Nowoczesna stylistyka i rozbudowane możliwości to słowa najlepiej opisujące telewizor Philips 43 cale 4K UHD. Duży nacisk położono na jakość obrazu, o czym świadczy zastosowanie takich technologii jak np. HDR10+.

JAKOŚĆ

CENA


Zanim przejdziemy do parametrów, warto podkreślić, że uwagę użytkowników przykuwa nie tylko funkcjonalność odbiornika, ale też jego wygląd. Telewizor Philips 43 cali charakteryzują cienkie ramki, które wzmacniają wrażenia podczas oglądania. Można też stworzyć wyjątkowy nastrój, oświetlając ścianę poprzez włączenie diod wbudowanych z tyłu obudowy.

Jednak jest to pewnego rodzaju dodatek, który otrzymujemy, decydując się na ten telewizor 43 cale. Philips ma bowiem do zaoferowania wiele innych udoskonaleń, dzięki którym możemy cieszyć się niesamowitymi wrażeniami podczas filmowego seansu czy maratonu gier, co jednak jest ważniejszym kryterium podczas zakupu.

Mowa tutaj, chociażby o procesorze P5 Perfect Picture. Odpowiada on za zapewnienie płynności obrazu. Aspekt ten szczególnie docenią gracze, ponieważ zastosowanie takiego procesora pozwoli im przyspieszyć czas reakcji podczas dynamicznej gry.

Jeśli zaś jesteście raczej miłośnikami filmowych seansów, to na pewno zachwyci Was fakt, że TV Philips 43 cale jest modelem oferującym rozdzielczość 4K Ultra HD. Każdy, najdrobniejszy detal będzie widoczny nawet w scenach o nieco gorszym świetle, szczególnie że mamy tutaj do czynienia z formatem HDR10+. Włączenie go będzie skutkowało poborem prądu na poziomie 23 kWh/1000h, aczkolwiek uzyskane dzięki niemu efekty są tego warte, gdyż system dopasowuje poziom jasności, kontrastu i nasycenia kolorów do każdej klatki z osobna.

Na tym jednak nie koniec możliwości tego sprzętu. Philips 43PUS7805, który zastąpił na rynku model 43PUS7354, jak każdy Smart TV pozwala na dostęp do wielu platform internetowych np. YouTube czy Amazon Prime. Ponadto posiada 3 złącza HDMI oraz 2 porty USB umożliwiając podłączenie do telewizora innych urządzeń lub nagranie dowolnego materiału na nośnik zewnętrzny.

Wszystkimi tymi funkcjami możemy kierować, wydając komendy głosowe do pilota z wbudowanym mikrofonem. Obsługuje on Asystenta Google oraz współpracuje z usługą Alexa, więc korzystanie z tej możliwości nie jest skomplikowane.

Choć Philips 43 cale Smart TV jest modelem z nieco wyższej półki cenowej, to trzeba przyznać, że dzięki niemu oglądanie ulubionych seriali czy przeprowadzanie wielogodzinnych rozgrywek, może nabrać zupełnie nowego znaczenia.

Zalety
Cienkie ramki, które zwiększają powierzchnie obrazu
Smart Tv, który może być sterowany za pomocą Google Asystenta oraz Alexa
Telewizor o rozdzielczości 4K
Technologia HDR10+ poprawiająca obraz (zwłaszcza kontrast)
Procesor Philips P5 Perfect Picture, odznacza się niezwykłą płynnością, która się przyda, kiedy będziemy chcieli użyć TV do konsoli
Diody oświetlające tył telewizora
3 złącza HDMI i 2 USB
Wady
Dość wysoka cena
Wysokie zużycie przy włączonej funkcji HDR

Kup w RTV Euro AGD

 

4. Manta 43LUA120S

Manta 43LUA120S
Nie mogło zabraknąć też rodzimego akcentu, czyli telewizora od marki Manta. Choć jest to najtańsza propozycja w naszym zestawieniu, to oferowanymi parametrami również ma czym się poszczycić.

JAKOŚĆ

CENA

Manta 43LUA120S to telewizor Smart o rozdzielczości 4K Ultra HD, a więc gwarantuje przejrzysty i niezwykle szczegółowy obraz. Choć nie zastosowano tutaj technologii HDR, to nie umniejsza to jego doskonałej jakości, którą możemy, dostrzec oglądając programy przyrodnicze czy dynamiczne filmy akcji. Nasycenie barw czy kontrast pozostaje na dobrym poziomie.

Poza dostępem do platform streamingowych tj. Netflix czy Spotify, na telewizorze możemy korzystać z przeglądarki internetowej, dzięki możliwości połączenia się z Internetem za pomocą WiF-i. Telewizor Manta 43 cale dysponuje również 3 złączami HDMI oraz 2 portami USB. Istnieje zatem opcja jednoczesnego podłączenia kilku urządzeń oraz odtworzenia własnych zdjęć, muzyki czy filmów z nośnika zewnętrznego.

Oprócz tego telewizor jest bardzo prosty w obsłudze, dlatego świetnie się nada dla seniora, któremu nowoczesne technologie mogą okazać się za trudne  Dużym atutem jest dodatkowo niskie zużycie energii również przy wielogodzinnej pracy. Co nie odbije się za bardzo na rachunkach

Reasumując, telewizor Manta to doskonały wybór, jeżeli dysponując ograniczonym budżetem, zależy nam na jakościowym sprzęcie o prostej obsłudze.

Zalety
Najtańszy w zestawieniu Smart TV
Rozdzielczość 4K
3 złącza HDMI plus 2 USB
Prosty w obsłudze w sam raz dla seniora
Niskie zużycie energii
Wady
Brak technologii HDR poprawiającej jakość obrazu
Brak sterowania głosowego

 

5. Sony Bravia KD-43XG8096

Sony-Bravia-KD-43XG8096
Jeśli uważacie, że nic nie może Was już zaskoczyć, to polecamy zapoznać się z Sony Bravia KD-43XG8096. Ten projekt japońskiego koncernu bez wątpienia można nazwać numerem jeden w ofercie firmy Sony. Dlaczego? Przekonajcie się.

JAKOŚĆ

CENA

Sony 43 cale jest telewizorem wykonanym w jakości 4K X-Reality PRO. Ta technologia zbliża każdy obraz do rozdzielczości 4K. Dzięki czemu nawet nieco starsze filmy wyświetlane są w sposób niezwykle czysty. Ostrość jest poprawiana w czasie rzeczywistym, co sprawia, że każdy detal zostanie odwzorowany z największą starannością.

Natomiast przy dynamicznych scenach filmów akcji lub podczas emocjonującej rozgrywki sportowej, nie musimy obawiać się o płynność obrazu. O ten aspekt zadba Motionflow XR. System ten generuje i wstawia dodatkowe ujęcia między klatki oryginalnego materiału, uwzględniając najważniejsze elementy obrazu na dostępnych klatkach. Ta rzadko spotykana technologia wprowadza diametralną różnicę w przekazie, który użytkownicy widzą już na pierwszy rzut oka. Jest to także zasługa wyświetlacza Sony KD 43XG8096 – TRILUMINOS. Żywy, realistyczny obraz oraz szeroka gama barw to cecha wyróżniająca telewizory z tym systemem.

Oczywiście telewizor Sony 43 cale to nie tylko nieskazitelny obraz, ale też dźwięk. Jest to efekt połączenia dwóch funkcji: ClearAudio+ oraz S-Force Front Surround. Rozpocznijmy od pierwszej z nich. ClearAudio+ niezależnie od ustawionego poziomu głośności, pozwala osiągnąć czysty dźwięk (zarówno muzyka, jak i dialogi). Natomiast S-Force Front Surround to prawdziwa innowacja. Jej działanie polega na naśladowaniu sposobu, w jaki mózg koreluje źródła dźwięku. Dokładniej ujmując, modyfikuje poziomy głośności, opóźnienia i widma fal w dwukanałowym dźwięku stereo, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się naturalnym, estetycznym dźwiękiem.

Niektórych mimo dotychczas wymienionych funkcji może nadal zadziwiać nieco wysoka cena telewizor Sony 43 cale 4K. Jednak to był dopiero początek niespodzianek, jakie posiada Sony 43XG8096. Kolejna z nich to możliwość nagrywania filmów i programów na twardy dysk USB. W jaki sposób to zrobić? Wystarczy użyć przycisku bądź programatora czasowego — by rozpocząć nagrywanie, trzeba nacisnąć przycisk REC. Gdy program się zakończy, nagrywanie zatrzyma się automatycznie.

I nie muszą to być filmy emitowane wyłącznie na kablówce. Sony Bravia 43 został wyposażony w Chromecast, który pozwala na bezpośrednie przesyłanie materiałów z urządzeń z systemem Android, iOS lub z laptopa, a tym samym z ulubionych serwisów jak, chociażby Netflix. Jeśli chcecie pominąć podłączanie innych urządzeń, wystarczy skorzystać ze sklepu Google Play. Zapewnia on dostęp do setek aplikacji, dzięki którym telewizor Sony Bravia 43 cale można użytkować na wiele sposobów.

Jeśli zaś Waszym ulubionym serwisem jest YouTube, to nawet filmiki o niższej jakości nie stanowią problemu dla TV Sony 43 cale. Technologia Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) umożliwia zrekonstruowanie utraconych częstotliwości, aby zapewnić możliwie najwyższy poziom odtwarzania każdego materiału. Te liczne udogodnienia są dostępne w szybki i prosty sposób, ponieważ Sony Bravia 43 cale jest wyposażony w wyszukiwanie głosowe na platformie Android TV. Powiedz czego szukasz, a telewizor znajdzie to za Ciebie. Co więcej, nie trzeba podawać określonego tytułu. Można użyć jedynie pewnej kategorii np. „filmy akcji”, aby pojawiła się lista tytułów z tego gatunku

Sony 43 cale 4K posiada same pozytywne opinie, które jak widać wyżej są całkowicie uzasadnione. Mnogość funkcji, jakie oferuje swoim użytkownikom sprawia, że ten model znacznie wykracza poza ramy proponowane przez większość tradycyjnych odbiorników. Jeśli niezawodność i jakość są wymaganiami priorytetowymi, to Sony Bravia 43 na pewno im sprosta.

Zalety
Chromecast pozwalający na przesyłanie materiałów z różnych systemów (Android, iOS itd)
Android TV
Rozbudowany system dźwiękowy, zapewniający wysoką jakość odtwarzanego dźwięku
Programator czasowy
Wyświetlacz Triluminos zapewnia wysokiej jakości odwzorowanie barw
Wady
Dość wysoka cena

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro