Jaki transmiter FM bluetooth wybrać? Ranking transmiterów FM do auta

Aktualizacja: Czerwiec 2020

Transmiter samochodowy to kompaktowe urządzenie, które umożliwia odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników, na samochodowym zestawie audio. Przesył strumienia dźwiękowego odbywa się za pośrednictwem fal radiowych na określonej częstotliwości. Nasz poradnik oraz ranking transmiterów do radia samochodowego, zobrazuje, na czym skupić się podczas wyboru tego typu urządzenia.

Jeśli chcesz zakupić najlepszy transmiter FM bluetooth, spełniający Twoje najwyższe wymagania, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 • funkcje, jakie może pełnić (ładowarka, zestaw głośnomówiący, przesyłanie muzyki),
 • dostępne porty (USB, AUX, microSD),
 • rodzaj obsługiwanych plików,
 • zakres częstotliwości do wyboru.
 1. Xblitz X300 Pro
 2. Baseus transmiter FM
 3. Xiaomi Roidmi Mojietu 3S
 4. Rock B300
 5. Blow 74142
 6. Poradnik wyboru transmitera FM do samochodu:

Porównanie najlepszych transmiterów do samochodu:

ModelCenaZakres częstotliwości [MHz]Wersja BluetoothZestaw głośnomówiącyIlość portów USBSzybkie ładowanieCzytnik kart SDWejście AUXWyświetlaczPilotFormaty audioZasilanie [V]
Xblitz X300 ProSprawdź cenę »76 – 1084.2TAK3TAKTAKTAKTAKNIEMP3, APE, FLAC, WAV, WMA12 - 24
Baseus transmiter FMSprawdź cenę »87,5 – 1084.2TAK2TAKTAKNIETAKNIEMP3, WAV, FLAC, WMA12 - 24
Xiaomi Roidmi Mojietu 3SSprawdź cenę »87,5 – 107,94.2TAK2TAKNIENIENIENIEbrak danych12 - 24
Rock B300Sprawdź cenę »87,5 – 1084.2TAK2TAKNIENIETAKNIEMP3, WAV, FLAC, APE, WMA12 - 24
Transmiter Blow 74142Sprawdź cenę »87,5 – 1084.0TAK2NIETAKTAKTAKTAKMP3, WMA12 - 24

Najlepsze transmitery FM – Ranking transmiterów FM do radia 2020

 

1. Xblitz X300 Pro Kliknij aby kupić »

Xblitz-X300-ProXblitz to polska firma, która istnieje na rynku od 2013 roku, a już zdążyła podbić serca swoich użytkowników, dzięki sprzętom wysokiej jakości, które są doceniane na światowym rynku. Jednym z nich jest transmiter FM Xblitz X300 Pro. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Xblitz X300 Professional to wielofunkcyjny transmiter FM, który dodatkowo charakteryzuje niezwykle efektowny design. Urządzenie obsługuje szeroki zakres częstotliwości od 76 do 108 MHz, co jest rzadko spotykane – standardem jest zakres od 87,5 do 108,0 MHz. Nie ma więc możliwości, aby przy tak szerokim paśmie nie znaleźć wolnej od zakłóceń fali radiowej.

Podstawowym systemem, który umożliwia odbiór muzyki w samochodowych głośnikach z telefonu lub tabletu, jest Bluetooth 4.2, gwarantujący transfer danych na najwyższym poziomie. Wystarczy umieścić transmiter w gnieździe zapalniczki i sparować ze sobą oba urządzenia.

Jednak ten model oferuje więcej możliwości (najwięcej w zestawieniu) na odbiór muzyki. To zasługa 3 rodzajów portów:

 • USB – producentowi udało się umieścić w tym niewielkim urządzeniu aż 3 porty USB, a taką możliwość oferuje znikoma część transmiterów dostępnych na rynku. Jego obecność umożliwia podłączenie do radia samochodowego pendriv’a z muzyką. Jednak na tym nie kończą się jego zdolności. Transmiter Xblitz X300 Pro obsługuje technologię QuickCharge 3.0. Do portu USB można więc podpiąć telefon, nawigację czy kamerkę samochodową, w celu naładowania baterii. Zastosowana technologia odpowiada za szybkie ładowanie – czterokrotnie szybsze niż podczas ładowania metodą tradycyjną. Firma Qualcomm przeprowadziła testy, które wykazały, że już w ciągu 30 minut można naładować akumulator o pojemności 2750 mAh z 0 do 70%. Co więcej, w trakcie ładowania, aktualne napięcie prądu w gnieździe zapalniczki jest monitorowane i pokazywane na czytelnym wyświetlaczu LCD.

 • AUX – port tego typu pozwala na podłączenie do transmitera odtwarzacza MP3 lub komórki. Potrzebny jest do tego jedynie kabel Mini Jack 3,5 mm. Połączenie przewodowe zmniejsza ryzyko wystąpienia zakłóceń np. szumów.

 • czytnik kart Micro SD (do 32GB) – setki utworów w małym kawałku plastiku. Często zdarza się, że użytkownicy preferują to rozwiązanie i w tym celu kupują kartę do użytku wyłącznie w aucie, bez konieczności pamiętania, aby zabrać ze sobą telefon, MP3 czy inne urządzenie.

Wspomniany wyżej moduł Bluetooth w tym modelu odpowiada za coś więcej niż tylko odbiór muzyki. Pełni także funkcję zestawu głośnomówiącego, to znaczy, że głos naszego rozmówcy jest bezpośrednio transmitowany z systemu głośników samochodowych. By korzystać z tej przydatnej funkcjonalności należy jedynie sparować Xblitz X300 Pro ze swoim telefonem. Wystarczy to zrobić raz przy pierwszym użyciu, później połączenie będzie nawiązywane automatycznie, gdy tylko urządzenia znajdą się blisko siebie. Nie trzeba, więc męczyć się z ustawieniami za każdym razem, gdy wsiadamy do samochodu.

Oczywiście nie można zapomnieć o wbudowanym mikrofonie, bez którego ta funkcja nie byłaby dostępna. Odpowiada on za wysoką jakość rozmów, jest bardzo czuły i przyzwoicie neutralizuje szumy otoczenia. Całość pozwala na przeprowadzenie bezpiecznej rozmowy telefonicznej w trakcie jazdy. Co więcej Xblitz X300 Pro wyposażono w wielofunkcyjne pokrętło, które służy do odbierania połączeń, regulacji głośności czy przełączania utworów. Nie ma także znaczenia czy użytkujemy samochód osobowy czy ciężarowy – szeroki zakres napięć zasilania pozwala na wszechstronne zastosowanie urządzenia Xblitz. Transmiter tej firmy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują przystępnie cenowego sprzętu o dużych możliwościach.

Xblitz X300 Pro

Zalety

Zalety
 • Aż 3 porty USB
 • Port AUX
 • Czytnik kart pamięci
 • Technologia szybkiego ładowania QuickCharge 3.0
 • Wysokiej jakości zestaw głośnomówiący
 • Czuły i odporny na szumy zestaw głośnomówiący
 • Moduł Bluetooth o standardzie 4.2
 • Szeroki zakres częstotliwości (76 – 108 MHz)
 • Elegancki i minimalistyczny design

Wady

Wady
 • Brak pilota w zestawie uniemożliwia przewijanie piosenek i wybór konkretnych albumów z plikami muzycznymi

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

2. Baseus transmiter FM Kliknij aby kupić »

Baseus-transmiter-FMSama firma szczyci się tym, że jej nazwa to uproszczone hasło “Base on User”. Wynika to z tego, iż największe znaczenie dla producenta ma punkt widzenia użytkownika, aby otrzymał on praktyczny, funkcjonalny, ale też atrakcyjny wizualnie produkt. Czy wszystkie te przymiotniki pasują do ich urządzenia Baseus TM01?

Co dokładnie się kryje za tym skrótem spod szyldu firmy Baseus? Transmiter FM bluetooth, ładowarka, MP3, 2 x USB w jednym! Zacznijmy jednak od początku, czyli czym charakteryzuje się transmiter FM. Baseus swoją konstrukcją pozwala na słuchanie poprzez radio muzyki ze smartfona (w tym z aplikacji OpenFM, Spotify czy Youtube), pendriva (z wyszczególnieniem plików w formacie MP3/WMA/WAV/FLAC) lub karty pamięci. Należy jedynie sparować telefon z urządzeniem, a później wyszukać odpowiednią częstotliwość, która dostępna jest w zakresie 87,5 – 108 MHz w odbiorniku samochodu.

Niestety pojawiały się, co prawda nieliczne, ale jednak – opinie, że w przejściach pomiędzy kolejnymi utworami, zdarzało się występowanie szumów, co w sprzęcie z przedziału cenowego do 40 zł nie powinno dziwić. Jednak na domiar dobrego, po wyłączeniu urządzenia, system zapamiętuje wybraną częstotliwość, ostatnio odtwarzany utwór oraz poziom głośności, dzięki czemu nie musimy wprowadzać tych ustawień przy każdorazowym uruchomieniu zapłonu.

Transmiter Baseus to także ładowarka samochodowa. Udostępnia on dwa porty USB, które pozwalają na podłączenie w tym samym czasie dwóch urządzeń, a ich maksymalne (łączne) napięcie wyjściowe 3,4 A umożliwia bardzo szybkie naładowanie telefonu. Co więcej, aktualne napięcie prądu (oraz częstotliwość transmisji) jest widoczne na cyfrowym wyświetlaczu.

No i ostatnia równie istotna funkcja dostępna w tym modelu Baseus – transmiter FM umożliwia bezpieczną rozmowę podczas jazdy. Wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie konwersacji bez konieczności trzymania telefonu w ręku. Ponadto, zaprojektowany został także multifunkcyjny przycisk, który umożliwia: odbieranie, kończenie rozmów, ich odrzucanie, wybieranie ostatnio dzwoniącego numeru, ustawianie częstotliwości, regulację głośności, start lub pauzę podczas odtwarzania muzyki bądź przełączenie na kolejny utwór. Niektórzy co prawda skarżyli się, że przy głośniejszej pracy silnika, rozmówca niewyraźnie ich słyszał, co wskazuje na stosunkowo słabą redukcję szumów w mikrofonie. Natomiast, jeśli to my nie słyszymy podczas jazdy na przykład nawigacji, to transmiter przyda się jako wzmacniacz głosu. Dzięki wykorzystaniu samochodowych głośników wszystkie komendy są wydawane wyraźniej i głośniej.

Unikalny design, praktyczne technologie i jakościowe materiały to styl oraz koncepcja, która jest wyróżnikiem marki Baseus. A to wszystko dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie (najniższa w zestawieniu) na wyciągnięcie ręki.

Baseus transmiter FM

Zalety

Zalety
 • Niska cena – najtańszy transmiter FM w zestawieniu
 • 2 porty USB
 • Łączne napięcie wyjściowe 3,4 A umożliwia szybkie ładowanie telefonów
 • Cyfrowy wyświetlacz
 • Moduł Bluetooth o standardzie 4.2
 • Funkcje zestawu głośnomówiącego
 • Czytnik kart SD
 • Obsługa wielu formatów audio

Wady

Wady
 • Użytkownicy donoszą, że zdarzają się słyszalne szumy pomiędzy kolejnymi utworami
 • Słabej jakości mikrofon do rozmów telefonicznych

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

3. Xiaomi Roidmi Mojietu 3S Kliknij aby kupić »

Xiaomi-Roidmi-Mojietu-3SXiaomi to jedna z popularniejszych chińskich marek, która zasłynęła z produkcji smartfonów, aplikacji oraz elektroniki użytkowej. Ta prężnie działająca firma, od 2010 roku wypuściła na rynek wiele topowych urządzeń, a wśród nich znalazł się transmiter samochodowy Xiaomi Roidmi 3S. Sprawdźmy, jakich zalet mogą od niego oczekiwać użytkownicy.

Transmiter bluetooth Xiaomi wykorzystuje w pełni bezprzewodowa łączność. Wystarczy zainstalować na smartfonie dedykowaną aplikację i poprzez interfejs Bluetooth 4.2 połączyć się z urządzeniem. Następnie wyszukujemy dostępną częstotliwość FM (w przedziale od 87,5 do 107,9 MHz) i ustawiamy ją na samochodowym radiu. Potem pozostaje już tylko wybrać swoją ulubioną piosenkę w smartphonie, by rozbrzmiała ona w głośnikach. Po uruchomieniu zapłonu z każdym kolejnym razem transmiter paruje się z zapamiętanym urządzeniem automatycznie.

Transmiter FM Xiaomi wyróżnia się przede wszystkim tym, że przesyła dźwięk o najlepszej jakości na rynku – jest ona porównywalna do płyt CD. Co więcej, zaawansowana funkcja redukcji szumów gwarantuje czysty dźwięk, bez zniekształceń również pomiędzy przejściem z jednego utworu do następnego, co pozwala nam cieszyć się nieskazitelnym dźwiękiem w głośnikach naszego samochodu.

Wspomniana aplikacja MOJIETU jest bardzo intuicyjna. Pobrać ją można w sklepie Play (w telefonach z iOS i Android od 4.0). Dzięki niej wybranie odpowiedniej częstotliwości jest niezwykle szybkie i proste, a ponadto możemy za jej pomocą wybrać kolor podświetlenia diody w transmiterze.

Transmiter 3S jednak ma też pewne mankamenty, a do tych zdecydowanie możemy zaliczyć brak mikrofonu. Uniemożliwia to używanie urządzenia jako zestawu głośnomówiącego. Z minusów opisywanego sprzętu, należy odnotować również, iż niestety transmiter Xiaomi 3S nie oferuje możliwości odtwarzania muzyki z pendrive’a lub karty pamięci, co w pewien sposób ogranicza jego funkcjonalność. Urządzenie posiada natomiast wbudowaną ładowarkę, która odpowiada za szybkie ładowanie naszego telefonu w każdej chwili. Dwa porty USB generują maksymalny prąd ładowania na poziomie aż 3,4 A, przy czym pojedynczy port może naładować smartfona prądem o natężeniu nawet do 2,4 A. Tak więc nie jedno, ale dwa urządzenia jednocześnie mogą błyskawicznie zostać zasilone. Stopień napięcia jest stale monitorowany, co ma zapobiegać przed przegrzaniem i przeładowaniem. Bezpieczeństwo użytkowania to podstawa dla firmy Xiaomi.

Transmiter Roidmi 3S w przeciwieństwie do swojego poprzednika 2S ma większą końcówkę, więc jest kompatybilny z gniazdami wszystkich modeli samochodów. Co więcej, solidna oraz subtelna obudowa przypomina wyglądem tradycyjną ładowarkę samochodową i nie wystaje z zapalniczki.

Jeśli chcemy cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem wydobywającym się z głośników naszego samochodu, nie możemy wyruszyć w dłuższą podróż, nie zaopatrując się w transmiter Xiaomi Roidmi 3S. To doskonały gadżet dla każdego kierowcy, ale także świetny pomysł na prezent. Pozwala w trasie cieszyć się muzyką ze smartfona, nawet w starszych modelach odtwarzaczy samochodowych.

Xiaomi Roidmi 3S - Najlepszy samochodowy transmiter Bluetooth

Transmiter bluetooth Xiaomi Roidmi 3S to najczęściej wybierany transmiter FM do samochodu wśród użytkowników

Xiaomi Roidmi Mojietu 3S

Zalety

Zalety
 • Transmiter przesyła dźwięk bardzo dobrej jakości (najlepsza na rynku), porównywalnej do płyt CD
 • Zaawansowana funkcja redukcji szumów – czysta jakość dźwięku bez zniekształceń
 • Intuicyjna aplikacja do sterowania transmiterem z poziomu telefonu
 • Szybka ładowarka o łącznym amperażu 3,4 A
 • Moduł Bluetooth umożliwiający bezprzewodową łączność z telefonem
 • Monitorowanie poziomu napięcia baterii
 • Przesyłanie informacji z nawigacji
 • Solidna jakość wykonania

Wady

Wady
 • Brak możliwości odtwarzania muzyki z pendrive’a oraz karty pamięci
 • Brak mikrofonu, co uniemożliwia prowadzenia rozmów telefonicznych i używanie transmitera, jako zestawu głośnomówiącego

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

4. Rock B300 Kliknij aby kupić »

Rock-B300Choć firma Rock nie należy może do najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku, to jej produkty cieszą się dużą popularnością oraz licznymi pozytywnymi opiniami. Czy rzeczywiście słusznie? Przekonamy się o tym na podstawie modelu Rock B300.

Transmiter FM bluetooth Rock B300 to kolejna wersja tego kultowego modelu, który został skonstruowany tak, aby współgrać z niemal każdym modelem samochodu, a dokładniej jego gniazdem zapalniczki. Pierwsza technologia, jaką wykorzystuje transmiter Rock B300, aby umożliwić odsłuch muzyki nawet w starszych autach, to Bluetooth 4.2. Wystarczy umieścić urządzenie we wspomnianym gnieździe zapalniczki i sparować je z telefonem komórkowym (nie ma konieczności instalacji dodatkowych aplikacji). Następnie pozostaje już tylko znalezienie wolnej częstotliwości w zakresie od 87,5 MHz do 108,0 MHz, aby móc cieszyć się dźwiękami ulubionej playlisty w głośnikach. Można także uruchomić OpenFM, Spotify czy Youtube, jeśli w pamięci telefonu nie posiadamy folderów z muzyką.

Ponadto, Transmiter FM Rock B300 ma wbudowane 2 porty USB. Oznacza to, że muzykę możemy mieć umieszczoną na pendrivie. Większość sprzętów tego typu ogranicza się jedynie do rozszerzenia MP3, jednak nie Rock B300. Transmiter oferuje szeroki zakres obsługiwanych formatów plików audio: MP3, WAV, FLAC, APE, WMA. Łącznie pliki mogą mieć maksymalnie 32 GB pojemności. Obecność drugiego złącza USB, pozwala na podłączenie urządzenia (np. telefonu) do ładowania. Jeśli chodzi o moc portów, to wynoszą one 1 A oraz 2,4 A. Jest to zaawansowany system zarządzania energią, zapewniający optymalny prąd ładowania. W efekcie czego praca transmitera jest stabilna i bezpieczna oraz eliminuje ryzyko uszkodzenia ładowanego urządzenia.

Kolejnym istotnym i praktycznym elementem jest wbudowany mikrofon. Jego obecność umożliwia obsługę połączeń głosowych. Pomimo iż zastosowano system algorytmów redukcji echa, to zdarzały się opinie użytkowników, wskazujące na pojawianie się szumów w trakcie połączenia. Nie zmienia to jednak faktu, iż obecność tej funkcji to duży plus dla producenta, który zadbał o bezpieczne przeprowadzenie rozmowy telefonicznej podczas jazdy.

Jak odebrać połączenie lub przełączyć na kolejny utwór? Za pomocą wielofunkcyjnego przycisku, który jest zintegrowany z potencjometrem oraz wyświetlaczem LED. Obsługa transmitera jest niezwykle prosta, ponieważ wszystkie wymagane elementy do obsługi sprzętu znajdują się na jego panelu. Ponadto, wyświetlacz LED pozwala również na kontrolę stanu naładowania akumulatora. Zastanawiając się nad kupnem transmitera Rock, nie można pominąć jego jeszcze jednej, nietypowej funkcji. Urządzenie posiada oprogramowanie nawigacyjne. Jego zadaniem jest wydawanie komend głosowych dla kierującego.

Wszystko to zaprojektowano w eleganckim stylu. Obudowa została wykonana z tworzywa ABS, PC i aluminium, aby zapewnić dłuższą żywotność produktu oraz zwiększyć bezpieczeństwo jego użytkowania. W razie wątpliwości co do sposobu działania transmitera producent dołącza do zestawu instrukcję w języku polskim. Śmiało można więc rzec, że jest to bezpieczny produktu wysokiej jakości, który sprawdzi się na dłuższych i krótszych trasach.

Rock B300

Zalety

Zalety
 • Możliwość połączenia za pomocą Bluetooth dwóch urządzeń jednocześnie
 • Przesyłanie informacji z nawigacji
 • Przykazywany dźwięk jest wysokiej jakości dzięki algorytmowi cyfrowej redukcji szumów
 • Wykonany z wysokiej jakości materiałów (ABS + PC + Aluminium)
 • Funkcja zestawu głośnomówiącego
 • Obsługuje wiele formatów audio (MP3, WMA, APE, FLAC, WAV)
 • Wyświetlacz LED oraz potencjometr z zintegrowanym przyciskiem multifunkcyjnym
 • Elegancka oraz kompaktowa budowa

Wady

Wady
 • Brak slotu na kartę pamięci SD
 • Według opinii użytkowników wbudowany mikrofon jest dość niskiej jakości przez co nas rozmówca słyszy sporo szumów

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

5. Blow 74142 Kliknij aby kupić »

Blow-74142Firma kieruje się założeniem, że technologia ma pomóc spełnić marzenia. Dlatego ich marka stale poszukuje rozwiązań, które będą inspirujące oraz najlepiej odpowiedzą na potrzeby użytkowników. I tak oto właśnie powstał Blow 74129WH. Sprawdźmy, jakim dokładnie wymaganiom jest on w stanie sprostać.

Transmiter Blow można otrzymać w dwóch wersjach kolorystycznych do wyboru (czerń lub biel), więc możemy poniekąd dostosować jego design do wnętrza samochodu. Ponadto, wygląd transmitera już na pierwszy rzut oka różni się od pozostałych modeli opisanych w zestawieniu. Mianowicie sprzęt zamocowany jest na elastycznym pałąku. Dla jednych może być to wadą, dla innych zaletą. Na pewno jest on o wiele bardziej widoczny w porównaniu do transmiterów, które bezpośrednio podpinamy do gniazda zapalniczki.

Odbiór muzyki jest możliwy za pomocą jednej z czterech opcji to wyboru:

 • Bluetooth 4.0 – pozwala na połączenie telefonu komórkowego z transmiterem bezprzewodowo. Wystarczy podpiąć Blow 74142 do gniazda zapalniczki, a następnie sparować oba urządzenia. Później pozostaje już tylko wybrać wolną częstotliwość w zakresie od 87,5 do 108 MHz. Moduł Bluetooth 4.0. w połączeniu z wbudowanym inteligentnym mikrofonem pozwala wykorzystać transmiter FM Blow również jako zestaw głośnomówiący. Choć jest to najniższa wersja bluetooth dostępna w zestawieniu, to zapewnia równie wysoki przesył strumieniowy dźwięku. Co więcej, przełączanie pomiędzy trybem odtwarzania muzyki a trybem głośnomówiącym odbywa się automatycznie.
 • Gniazdo AUX – ten port umożliwia podłączenie odtwarzacza MP3 lub telefonu komórkowego z wykorzystaniem kabla Mini Jack 3,5 mm. Przewodowe połączenie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia szumów lub innych zakłóceń.
 • Czytnik kart pamięci SD (do 32 GB) – jego obecność to duże udogodnienie dla osób, które często zapominają zabrać ze sobą telefon komórkowy.
 • Port USB – do transmitera zostały wbudowane dwa porty USB. Pierwszy z nich odpowiada za ładowanie urządzeń, takich jak smartfony lub tablety, a jego napięci wyjściowe wynosi 2,1 A. Nie wspiera on jednaj szybkiego ładowania “fast charging”. Drugi z nich pełni swoją podstawową funkcję, czyli umożliwia podpięcie pendriva z plikami audio. Aczkolwiek muzyka, która możne się na nim znajdować może mieć format jedynie MP3 lub WMA, a ich pojemność nie może przekroczyć 32 GB.

To jednak nie koniec atutów transmitera. Warto wspomnieć o dużym, czytelnym wyświetlaczu LCD, który umieszczono w wytrzymałej i eleganckiej obudowie. Co więcej, w zestawie otrzymamy jeszcze jeden element, niedostępny w innych modelach w naszym zestawieniu – pilot do zdalnego sterowania. Odpowiada on za zmianę głośności, przełączanie i przewijanie utworów, a nawet wybieranie konkretnego folderu z danego urządzenia.

Podsumowując, Blow transmiter FM posiada liczne funkcjonalności, choć niektóre z nich występują w ograniczonym zakresie. Jednak zdecydowanie możemy polecić ten wybór osobom, które w dobrej cenie chcą otrzymać wielozadaniowe urządzenie.

Blow 74142

Zalety

Zalety
 • Port AUX dla złącza Mini-Jack 3,5 mm
 • Czytnik kart pamięci
 • Pilot do zdalnej obsługi transmitera
 • Automatyczne przełączanie pomiędzy trybem odtwarzania muzyki i trybem głośnomówiącym Bluetooth
 • Wbudowany inteligentny mikrofon umożliwia korzystanie z transmitera jak z zestawu głośnomówiącego
 • Instrukcja obsługi w języki polskim
 • Dwa kolory do wyboru (czarny i biały)
 • Duży i czytelny wyświetlacz LED usytuwaony na elastycznym pałąku

Wady

Wady
 • Brak wsparcia do szybkiego ładowania
 • Dość mocno wystaje z gniazda zapalniczki

Kup w Sklep Kup na Allegro

 

6. Jaki transmiter bluetooth do auta kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie transmitera FM do samochodu?

Masz już dość utartych kawałków z radia, ale Twój samochodowy sprzęt nie jest w stanie odtworzyć nawet płyty CD, nie mówiąc o ulubionej playliście z telefonu? Transmiter FM to idealne rozwiązanie tych problemów. Sprawdź, czym tak naprawdę jest to niepozorne urządzenie i jak dokonać jego udanego zakupu.

 

Czy transmiter do samochodu jest potrzebny? Jak działa transmiter?

Transmiter do auta FM to małych rozmiarów nadajnik, który pozwala bezprzewodowo przesyłać muzykę z urządzeń zewnętrznych do radioodtwarzacza samochodowego. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu fal radiowych, a dokładniej identycznie ustawionej częstotliwości na obu sprzętach. Nadajnik FM to świetna alternatywa szczególnie dla osób, które posiadają starsze modele auta z odbiornikami bez portu USB.

Transmitery samochodowe czerpią energię z gniazda zapalniczki. Obsługują zasilanie 12 V oraz 24 V, tak więc sprawdzą się zarówno w pojazdach osobowych, jak i ciężarowych. Rzadko zdarzają się transmitery z własnymi akumulatorami, dlatego że w tak małych urządzeniach, są one przeważnie słabe i mało pojemne, przez co zakup takiego sprzętu jest średnio opłacalny.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, jaki zakres częstotliwości jest odbierany. Dobry transmiter FM zwykle posiada przedział od 87.5 do 108.0 MHz. Pozwala to dostroić urządzenie na licznych, wolnych kanałach (z pominięciem tych zarezerwowanych dla stacji radiowych). Często producenci sugerują, aby była to częstotliwość 108 MHz, ale mimo wszystko warto przetestować inne możliwości.

 

Transmiter bluetooth do auta – jakie daje możliwości. Jaki transmiter bluetooth wybrać?

Transmiter samochodowy bluetooth działa w sposób wyjątkowo prosty. Zdecydowanie najczęściej paruje się go ze smartfonem, ale mogą to być także z inne urządzenia mobilne np. tablet. Co więcej, telefon może znajdować się w dowolnym miejscu w aucie – schowku, na tylnym siedzeniu – by łączyć się z transmiterem bezprzewodowo. Słuchanie muzyki staje się więc jeszcze prostsze i wygodniejsze. Często można się spotkać także ze specjalnie dedykowaną aplikacją mobilną.

Zazwyczaj transmiter FM bluetooth umożliwia również odbiór muzyki z aplikacji takich jak Spotify czy YouTube, więc jeśli nie mamy swojej playlisty zapisanej w telefonie, to i tak możemy cieszyć się ulubionymi piosenkami w podróży.

Każdy transmiter z bluetooth, a dokładniej jego specyfikacja techniczna, będzie zawierała informację o standardzie. Możemy wyróżnić ich kilka. Odróżniają się od siebie szybkością przesyłania danych:

 • 1.0 – do 21 kb/s.
 • 1.1 – do 124 kb/s.
 • 1.2 – do 328 kb/s.
 • 2.0 + EDR (Enhanced Data Rate) – do 2,1 Mb/s.
 • 3.0 + HS (High Speed) – do 24 Mb/s.
 • 3.1 + HS (High Speed) – do 40 Mb/s.
 • 4.0 + LE (Low Energy) – prędkość w tym standardzie została obniżona, ale zmniejszono zużycie energii i zwiększono odległość, na jaką działa przesyłanie danych do 100 metrów.
 • 4.1 – wprowadzono możliwość łączenia się urządzeń w sieć
 • 4.2 – coraz szybszy transfer
 • 5.0 – w tej wersji zwiększono prędkość (do 50 Mb/s) oraz zasięg działania (do 300 metrów) wymiennie, a oznacza to, że zwiększenie odległości między urządzeniami zmniejsza transfer. Aczkolwiek nadal jest to najszybszy i najbardziej energooszczędny standard ze wszystkich dostępnych.

 

Jaki transmiter FM będzie lepszy – funkcja portu USB

USB, czyli Universal Serial Bus to rodzaj portu komunikacyjnego, który umożliwia połączenie różnych urządzeń elektronicznych. Jednak jeśli chodzi o transmiter USB, to jego możliwości są o wiele szersze. Podstawowa zaleta to możliwość podpięcia pendriva. Po podłączeniu wystarczy wybrać wolną częstotliwość, aby w głośnikach samochodu zabrzmiała ulubiona muzyka.

Jednak to nie jedyne możliwości, które płyną z obecności portu USB w tego typu urządzeniu. Transmiter do radia samochodowego często posiada nie jedno, a dwa lub nawet trzy gniazda USB. To drugie ma przeważnie wyższy amperaż, co pozwala na zastosowanie funkcji „fast charging”, czyli szybkiego ładowania. Jest to bardzo przydatna funkcja szczególnie w dłuższych trasach, która umożliwia podłączenie do ładowania nie tylko telefonu, ale też GPS czy kamerki samochodowej. Jeśli komuś zależy na takim wyposażeniu, to powinien zwrócić uwagę na oferowane przez producenta natężenie prądu. Im jest ono większe, tym szybciej dane urządzenie będzie naładowane.

Tak samo, jak w przypadku bluetooth, USB również posiada pewne standardy:

 • USB 2.0 (Hi-Speed) – mogą pracować z maksymalną szybkością 480 Mbit/s (60 MB/s).
 • USB 3.0 (Super Speed) – mogą pracować z szybkością 5 Gbit/s (640 MB/s). Jest w pełni kompatybilny ze starszymi urządzeniami.
 • USB 3.1 (Super Speed+) – prędkość maksymalna to 10 Gbit/s (1,25 GB/s). Również jest kompatybilny ze starszymi urządzeniami.

 

Transmiter FM, jaki wybrać – z czytnikiem kart czy portem AUX?

Transmiter FM do samochodu może być wyposażony w dwa dodatkowe porty. Mianowicie czytnik kart pamięci oraz gniazdo AUX. Najpierw przekonajmy się, jakie zalety ma transmiter AUX.

Złącze AUX to port, który umożliwia podłączenie odtwarzacza MP3 lub telefonu komórkowego, korzystając z kabla Mini-Jack 3,5 mm. Aby było do możliwie, wymagany jest jeden z dwóch kabli:

 • stereofoniczny z wtyczkami 3,5 mm na obu końcach,
 • stereofoniczny z dwiema wtyczkami RCA i wtyczką 3,5 mm.

Przewodowe połączenie zmniejsza ryzyko wystąpienia szumów lub innych zakłóceń, aczkolwiek nie każdy lubi mieć zwisające kable szczególnie w okolicy skrzyni biegów.

I właśnie z myślą o takich osobach powstało kolejne rozwiązanie, czyli transmitery z czytnikami kart pamięci. Nie potrzebne są żadne kable, urządzenia, ani inne elementy, a jedynie malutki kawałek plastiku, na którym możemy umieścić tysiące ulubionych utworów muzycznych. Jednak na rynku znajduje się kilka rodzajów kart pamięci, więc trzeba zwrócić uwagę, aby nasz transmiter MP3 obsługiwał tą posiadaną przez nas (np. Micro SD, Mini SD, SDHC, Mini SDHC, Micro SDXC, Memory Stick Pro, Micro) – choć czytniki przeważnie obsługują różne typy kart.

 

Najlepszy transmiter FM, jakie formaty obsługuje?

Większość transmiterów przeciętnej jakości obsługuje jedynie najbardziej popularny format, czyli MP3. Powód tego jest taki, iż rozmiary plików zapisanych w tym formacie są niewielkie, a ich kompatybilność z różnego rodzaju urządzeniami niemal nieograniczona. Warto jednak zainwestować w sprzęt, który będzie obsługiwał o wiele więcej niż tylko „normę”, gdyż są to formaty coraz częściej spotykane:

 • pliki WMA – jest to skrót od Windows Media Audio. Jest to podobny format pod kątem kompresji, ale zoptymalizowano go do wymagań Windows Media Player. Metoda kompresji odfiltrowuje określone zakresy częstotliwości niesłyszalne dla człowieka, dzięki czemu można znacznie zmniejszyć rozmiar pliku.
 • pliki APE – bezstratny format kompresji audio Monkey. Są one stosowane w celu zmniejszenia przepustowości.
 • pliki FLAC – jest to sposób kompresji danych bez strat. Może ona być znacznie lepsza nawet od płyt CD.
 • pliki WAV – to bezstratny format, w którym można przechowywać nieskompresowane pliki audio. Zapewnia optymalną jakość dźwięku, nawet jeśli zajmuje najwięcej miejsca w pamięci w porównaniu z innymi formatami audio.

 

Transmiter audio bluetooth z wyświetlaczem – czy to ma sens?

Część producentów oferuje transmitery bez wyświetlacza. Jak najbardziej spełniają one swoją funkcję, jednak nawet niewielki wyświetlacz LCD może być bardzo dużym udogodnieniem. Zapewnia on łatwy i klarowny odczyt. Jest w stanie pokazać niski poziom stanu baterii, nazwę aktualnie odtwarzanego utworu, a nawet napięcie akumulatora samochodowego. Choć z pozoru mogą wydawać się to błahe rzeczy, w praktyce mają duże znaczenie dla komfortu użytkowania, szczególnie w drodze.

 

Bo dźwięk to podstawa – Jaką jakość oferuje transmiter FM USB?

Nie ma dokładnych parametrów, które mogłyby w sposób szczególny oddziaływać na jakość brzmienia. Ewentualnie możemy zaopatrzyć się w korektor dźwięku, który zredukuje pewne zniekształcenia oraz skutecznie skonwertuje muzykę na sygnał radiowy. Jest jednak kilka powodów, które mogą wpłynąć na „szumienie” w tle:

 • Problem z formatem pliku – dlatego warto, aby transmiter FM do telefonu obsługiwał więcej niż jeden format.
 • Problem z częstotliwością – jak wspominaliśmy należy poszukać odpowiedniego pasma, jednak najlepiej, aby było ono możliwie najdalej od wszelkich częstotliwości zarezerwowanych przez stacje radiowe.
 • Problemy z kondensatorem samochodowym – w tym przypadku zakłócenia występują najczęściej w momencie odpalenia silnika. Rozwiązaniem tego problemu jest wizyta u mechanika.
 • Transmiter bluetooth AUX do samochodu jest niskiej jakości – jeśli rzeczywiście chcemy mieć sprzęt przyzwoitej jakości, to warto dołożyć do niego 10-20 złotych, ale czerpać z jego użytku jak najwięcej przyjemności.

 

Jakie inne funkcje może pełnić transmiter bluetooth do samochodu?

Transmiter bluetooth USB może nam służyć nie tylko do odtwarzania muzyki. Jego funkcjonalność, dzięki kilku niepozornym gadżetom może być o wiele szersza:

 • Zestaw głośnomówiący – rozmawianie podczas prowadzenia pojazdu to wykroczenie drogowe, ale też przede wszystkim zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego i innych. Jednak nie, gdy posiadamy transmiter bluetooth samochodowy wyposażony we wbudowany mikrofon. Podczas połączenia przychodzącego wystarczy wcisnąć dedykowany przycisk na urządzeniu, a głos rozmówcy zabrzmi w głośnikach.
 • Oprogramowanie nawigacyjne – ten element umożliwia wydawanie komend głosowych w trakcie jazdy. Z taką pomocą możecie być pewni, że nie przegapicie najbliższego zjazdu z autostrady.
 • Wbudowana pamięć – można natknąć się na transmitery, które nie będą potrzebowały żadnego urządzenia zewnętrznego, aby móc cieszyć się swoją playlistą, ponieważ mają wbudowaną pamięć. Przeważnie ma ona wielkość od 2 do maksymalnie 4 GB.
 • Pilot do zdalnego sterowania lub pokrętło – nie jest to może stricte funkcja, a bardziej dodatkowe wyposażenie, które wpływa na komfort użytkowania. Częściej w zestawie z transmiterem możemy otrzymać wielofunkcyjne pokrętło. Pozwoli ono na odbieranie połączeń, regulację głośności lub przełączanie. Nieliczne modele będą oferowały pilot do zdalnego sterowania, który poza tymi możliwościami umożliwi przewijanie utworów oraz wybór konkretnego folderu np. z pendriv’a.

 

Jak podłączyć transmiter do auta?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, podłączenie transmitera do auta jest niezwykle proste. Po pierwsze wsadzamy transmiter do zapalniczki, a dokładniej do jej gniazdka. Następnie w zależności od złącza, jakie posiadamy, możemy: wsadzić w port USB pendriva, podpiąć telefon komórkowy bądź MP3 kablem Mini Jack 3,5 mm do złącza AUX lub wprowadzić kartę pamięci do czytnika. W dalszym etapie wybieramy wolną częstotliwość i dokładnie taką samą ustawiamy w radiu samochodowym. I tyle!

W przypadku, gdy mamy transmiter bluetooth USB do samochodu możemy połączyć się bezprzewodowo. Wystarczy sparować komórkę z urządzeniem (tylko przy pierwszym użyciu) i reszta „ustawia się” samoczynnie.

 

Podsumowanie. Najlepsze transmitery z najlepszych, jak je wybrać?

Wybór odpowiedniego transmitera samochodowego wiąże się w dużej mierze z tym, czego od niego wymagamy i na jakich funkcjach nam najbardziej zależy. Największy wpływ na zakup będzie miał także rodzaj sprzętu, jaki posiadamy – czy będzie to karta micro SD, czy odtwarzacz MP3. Natomiast zdecydowanie nie jest to urządzenie, na którym powinniśmy oszczędzać, ponieważ problem trzeszczenia w głośnikach czy z uruchomieniem plików, szczególnie przy większej ilości czasu spędzonego w samochodzie, stanie się dla nas uciążliwy. A przecież muzyka powinna być czystą przyjemnością.