Aktualizacja: Styczeń 2023

Transmiter samochodowy to kompaktowe urządzenie, które umożliwia odtwarzanie muzyki z zewnętrznych nośników, na samochodowym zestawie audio. Przesył strumienia dźwiękowego odbywa się za pośrednictwem fal radiowych na określonej częstotliwości. Nasz poradnik oraz ranking transmiterów do radia samochodowego, zobrazuje, na czym skupić się podczas wyboru tego typu urządzenia.

Kompaktowe wymiary
Xiaomi-Roidmi-Mojietu-3S-full
Xiaomi Roidmi Mojietu 3S

Rozwiń

Nasz wybór
Baseus transmiter FM
Baseus transmiter FM

Rozwiń

Wybór premium
Xblitz X300 Pro
Xblitz X300 Pro

Rozwiń

Nasz ranking transmiterów FM otwiera Baseus transmiter, który posiada większość potrzebnych funkcji, a przy tym jest dostępny w niskiej cenie. Modelem nieco droższym, ale dla bardziej wymagających jest Xblitz X300 Pro, ma wszystkie niezbędne funkcje, oraz największy zakres częstotliwości w zestawieniu. Na trzecim miejscu umieściliśmy Xiaomi Roidmi Mojietu 3S, za jego kompaktowe wymiary, średnica obudowy jest niewiele większa niż samo gniazdko samochodowe. Dodatkowo porty USB są oświetlane, dzięki temu w nocy bez trudu obsłużymy transmiter. Kolejny model to Rock B300 zasłużył na miejsce w rankingu za dużą ilość obsługiwanych formatów audio oraz wygodny zestaw głośnomówiący. Ostatnim produktem znajdującym się w rankingu jest Blow 74142, który jest najwygodniejszy w obsłudze, a przy tym bezpieczny, to zasługa dołączonego pilota do zdalnego sterowania.

Porównanie najlepszych transmiterów do samochodu:

 1. Baseus transmiter FM
 2. Xblitz X300 Pro
 3. Xiaomi Roidmi Mojietu 3S
 4. Rock B300
 5. Blow 74142

Jeśli chcesz zakupić najlepszy transmiter FM bluetooth, spełniający Twoje najwyższe wymagania, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 • funkcje, jakie może pełnić (ładowarka, zestaw głośnomówiący, przesyłanie muzyki),
 • dostępne porty (USB, AUX, microSD),
 • rodzaj obsługiwanych plików,
 • zakres częstotliwości do wyboru.

Najlepsze transmitery FM – Ranking transmiterów FM do radia 2021

1. Baseus transmiter FM

Baseus transmiter FM
Sama firma szczyci się tym, że jej nazwa to uproszczone hasło “Base on User”. Wynika to z tego, iż największe znaczenie dla producenta ma punkt widzenia użytkownika, aby otrzymał on praktyczny, funkcjonalny, ale też atrakcyjny wizualnie produkt. Czy wszystkie te przymiotniki pasują do ich urządzenia Baseus TM01?

JAKOŚĆ

CENA

Co dokładnie się kryje za tym skrótem spod szyldu firmy Baseus? Transmiter FM bluetooth, ładowarka, MP3, 2 x USB w jednym! Zacznijmy jednak od początku, czyli czym charakteryzuje się transmiter FM. Baseus swoją konstrukcją pozwala na słuchanie poprzez radio muzyki ze smartfona (w tym z aplikacji OpenFM, Spotify czy Youtube), pendriva (z wyszczególnieniem plików w formacie MP3/WMA/WAV/FLAC) lub karty pamięci. Należy jedynie sparować telefon z urządzeniem, a później wyszukać odpowiednią częstotliwość, która dostępna jest w zakresie 87,5 – 108 MHz w odbiorniku samochodu.

Niestety pojawiały się, co prawda nieliczne, ale jednak – opinie, że w przejściach pomiędzy kolejnymi utworami, zdarzało się występowanie szumów, co w sprzęcie z przedziału cenowego do 40 zł nie powinno dziwić. Jednak na domiar dobrego, po wyłączeniu urządzenia, system zapamiętuje wybraną częstotliwość, ostatnio odtwarzany utwór oraz poziom głośności, dzięki czemu nie musimy wprowadzać tych ustawień przy każdorazowym uruchomieniu zapłonu.

Transmiter Baseus to także ładowarka samochodowa. Udostępnia on dwa porty USB, które pozwalają na podłączenie w tym samym czasie dwóch urządzeń, a ich maksymalne (łączne) napięcie wyjściowe 3,4 A umożliwia bardzo szybkie naładowanie telefonu. Co więcej, aktualne napięcie prądu (oraz częstotliwość transmisji) jest widoczne na cyfrowym wyświetlaczu.

No i ostatnia równie istotna funkcja dostępna w tym modelu Baseus – transmiter FM umożliwia bezpieczną rozmowę podczas jazdy. Wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie konwersacji bez konieczności trzymania telefonu w ręku. Ponadto, zaprojektowany został także multifunkcyjny przycisk, który umożliwia: odbieranie, kończenie rozmów, ich odrzucanie, wybieranie ostatnio dzwoniącego numeru, ustawianie częstotliwości, regulację głośności, start lub pauzę podczas odtwarzania muzyki bądź przełączenie na kolejny utwór. Niektórzy co prawda skarżyli się, że przy głośniejszej pracy silnika, rozmówca niewyraźnie ich słyszał, co wskazuje na stosunkowo słabą redukcję szumów w mikrofonie. Natomiast, jeśli to my nie słyszymy podczas jazdy na przykład nawigacji, to transmiter przyda się jako wzmacniacz głosu. Dzięki wykorzystaniu samochodowych głośników wszystkie komendy są wydawane wyraźniej i głośniej.

Unikalny design, praktyczne technologie i jakościowe materiały to styl oraz koncepcja, która jest wyróżnikiem marki Baseus. A to wszystko dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie (najniższa w zestawieniu) na wyciągnięcie ręki.

Zalety
Niska cena – najtańszy transmiter FM w zestawieniu
2 porty USB
Łączne napięcie wyjściowe 3,4 A umożliwia szybkie ładowanie telefonów
Cyfrowy wyświetlacz
Moduł Bluetooth o standardzie 4.2
Funkcje zestawu głośnomówiącego
Czytnik kart SD
Obsługa wielu formatów audio
Wady
Użytkownicy donoszą, że zdarzają się słyszalne szumy pomiędzy kolejnymi utworami
Słabej jakości mikrofon do rozmów telefonicznych

Kup na Allegro

2. Xblitz X300 Pro

Xblitz-X300-Pro-full
Xblitz to polska firma, która istnieje na rynku od 2013 roku, a już zdążyła podbić serca swoich użytkowników, dzięki sprzętom wysokiej jakości, które są doceniane na światowym rynku. Jednym z nich jest transmiter FM Xblitz X300 Pro. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

JAKOŚĆ

CENA

Xblitz X300 Professional to wielofunkcyjny transmiter FM, który dodatkowo charakteryzuje niezwykle efektowny design. Urządzenie obsługuje szeroki zakres częstotliwości od 76 do 108 MHz, co jest rzadko spotykane – standardem jest zakres od 87,5 do 108,0 MHz. Nie ma więc możliwości, aby przy tak szerokim paśmie nie znaleźć wolnej od zakłóceń fali radiowej.

Podstawowym systemem, który umożliwia odbiór muzyki w samochodowych głośnikach z telefonu lub tabletu, jest Bluetooth 4.2, gwarantujący transfer danych na najwyższym poziomie. Wystarczy umieścić transmiter w gnieździe zapalniczki i sparować ze sobą oba urządzenia.

Jednak ten model oferuje więcej możliwości (najwięcej w zestawieniu) na odbiór muzyki. To zasługa 3 rodzajów portów:

 • USB – producentowi udało się umieścić w tym niewielkim urządzeniu aż 3 porty USB, a taką możliwość oferuje znikoma część transmiterów dostępnych na rynku. Jego obecność umożliwia podłączenie do radia samochodowego pendriv’a z muzyką. Jednak na tym nie kończą się jego zdolności. Transmiter Xblitz X300 Pro obsługuje technologię QuickCharge 3.0. Do portu USB można więc podpiąć telefon, nawigację czy kamerkę samochodową, w celu naładowania baterii. Zastosowana technologia odpowiada za szybkie ładowanie – czterokrotnie szybsze niż podczas ładowania metodą tradycyjną. Firma Qualcomm przeprowadziła testy, które wykazały, że już w ciągu 30 minut można naładować akumulator o pojemności 2750 mAh z 0 do 70%. Co więcej, w trakcie ładowania, aktualne napięcie prądu w gnieździe zapalniczki jest monitorowane i pokazywane na czytelnym wyświetlaczu LCD.

 • AUX – port tego typu pozwala na podłączenie do transmitera odtwarzacza MP3 lub komórki. Potrzebny jest do tego jedynie kabel Mini Jack 3,5 mm. Połączenie przewodowe zmniejsza ryzyko wystąpienia zakłóceń np. szumów.

 • czytnik kart Micro SD (do 32GB) – setki utworów w małym kawałku plastiku. Często zdarza się, że użytkownicy preferują to rozwiązanie i w tym celu kupują kartę do użytku wyłącznie w aucie, bez konieczności pamiętania, aby zabrać ze sobą telefon, MP3 czy inne urządzenie.

Wspomniany wyżej moduł Bluetooth w tym modelu odpowiada za coś więcej niż tylko odbiór muzyki. Pełni także funkcję zestawu głośnomówiącego, to znaczy, że głos naszego rozmówcy jest bezpośrednio transmitowany z systemu głośników samochodowych. By korzystać z tej przydatnej funkcjonalności należy jedynie sparować Xblitz X300 Pro ze swoim telefonem. Wystarczy to zrobić raz przy pierwszym użyciu, później połączenie będzie nawiązywane automatycznie, gdy tylko urządzenia znajdą się blisko siebie. Nie trzeba, więc męczyć się z ustawieniami za każdym razem, gdy wsiadamy do samochodu.

Oczywiście nie można zapomnieć o wbudowanym mikrofonie, bez którego ta funkcja nie byłaby dostępna. Odpowiada on za wysoką jakość rozmów, jest bardzo czuły i przyzwoicie neutralizuje szumy otoczenia. Całość pozwala na przeprowadzenie bezpiecznej rozmowy telefonicznej w trakcie jazdy. Co więcej Xblitz X300 Pro wyposażono w wielofunkcyjne pokrętło, które służy do odbierania połączeń, regulacji głośności czy przełączania utworów. Nie ma także znaczenia czy użytkujemy samochód osobowy czy ciężarowy – szeroki zakres napięć zasilania pozwala na wszechstronne zastosowanie urządzenia Xblitz. Transmiter tej firmy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują przystępnie cenowego sprzętu o dużych możliwościach.

Zalety
Aż 3 porty USB
Port AUX
Czytnik kart pamięci
Technologia szybkiego ładowania QuickCharge 3.0
Wysokiej jakości zestaw głośnomówiący
Czuły i odporny na szumy zestaw głośnomówiący
Moduł Bluetooth o standardzie 4.2
Szeroki zakres częstotliwości (76 – 108 MHz)
Elegancki i minimalistyczny design
Wady
Brak pilota w zestawie uniemożliwia przewijanie piosenek i wybór konkretnych albumów z plikami muzycznymi

Kup na Allegro

 

3. Xiaomi Roidmi Mojietu 3S

Xiaomi Roidmi Mojietu 3S
Xiaomi to jedna z popularniejszych chińskich marek, która zasłynęła z produkcji smartfonów, aplikacji oraz elektroniki użytkowej. Ta prężnie działająca firma, od 2010 roku wypuściła na rynek wiele topowych urządzeń, a wśród nich znalazł się transmiter samochodowy Xiaomi Roidmi 3S. Sprawdźmy, jakich zalet mogą od niego oczekiwać użytkownicy.

JAKOŚĆ

CENA

Transmiter bluetooth Xiaomi wykorzystuje w pełni bezprzewodowa łączność. Wystarczy zainstalować na smartfonie dedykowaną aplikację i poprzez interfejs Bluetooth 4.2 połączyć się z urządzeniem. Następnie wyszukujemy dostępną częstotliwość FM (w przedziale od 87,5 do 107,9 MHz) i ustawiamy ją na samochodowym radiu. Potem pozostaje już tylko wybrać swoją ulubioną piosenkę w smartphonie, by rozbrzmiała ona w głośnikach. Po uruchomieniu zapłonu z każdym kolejnym razem transmiter paruje się z zapamiętanym urządzeniem automatycznie.

Transmiter FM Xiaomi wyróżnia się przede wszystkim tym, że przesyła dźwięk o najlepszej jakości na rynku – jest ona porównywalna do płyt CD. Co więcej, zaawansowana funkcja redukcji szumów gwarantuje czysty dźwięk, bez zniekształceń również pomiędzy przejściem z jednego utworu do następnego, co pozwala nam cieszyć się nieskazitelnym dźwiękiem w głośnikach naszego samochodu.

Wspomniana aplikacja MOJIETU jest bardzo intuicyjna. Pobrać ją można w sklepie Play (w telefonach z iOS i Android od 4.0). Dzięki niej wybranie odpowiedniej częstotliwości jest niezwykle szybkie i proste, a ponadto możemy za jej pomocą wybrać kolor podświetlenia diody w transmiterze.

Transmiter 3S jednak ma też pewne mankamenty, a do tych zdecydowanie możemy zaliczyć brak mikrofonu. Uniemożliwia to używanie urządzenia jako zestawu głośnomówiącego. Z minusów opisywanego sprzętu, należy odnotować również, iż niestety transmiter Xiaomi 3S nie oferuje możliwości odtwarzania muzyki z pendrive’a lub karty pamięci, co w pewien sposób ogranicza jego funkcjonalność. Urządzenie posiada natomiast wbudowaną ładowarkę, która odpowiada za szybkie ładowanie naszego telefonu w każdej chwili. Dwa porty USB generują maksymalny prąd ładowania na poziomie aż 3,4 A, przy czym pojedynczy port może naładować smartfona prądem o natężeniu nawet do 2,4 A. Tak więc nie jedno, ale dwa urządzenia jednocześnie mogą błyskawicznie zostać zasilone. Stopień napięcia jest stale monitorowany, co ma zapobiegać przed przegrzaniem i przeładowaniem. Bezpieczeństwo użytkowania to podstawa dla firmy Xiaomi.

Transmiter Roidmi 3S w przeciwieństwie do swojego poprzednika 2S ma większą końcówkę, więc jest kompatybilny z gniazdami wszystkich modeli samochodów. Co więcej, solidna oraz subtelna obudowa przypomina wyglądem tradycyjną ładowarkę samochodową i nie wystaje z zapalniczki.

Jeśli chcemy cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem wydobywającym się z głośników naszego samochodu, nie możemy wyruszyć w dłuższą podróż, nie zaopatrując się w transmiter Xiaomi Roidmi 3S. To doskonały gadżet dla każdego kierowcy, ale także świetny pomysł na prezent. Pozwala w trasie cieszyć się muzyką ze smartfona, nawet w starszych modelach odtwarzaczy samochodowych.

Zalety
Transmiter przesyła dźwięk bardzo dobrej jakości (najlepsza na rynku), porównywalnej do płyt CD
Zaawansowana funkcja redukcji szumów – czysta jakość dźwięku bez zniekształceń
Intuicyjna aplikacja do sterowania transmiterem z poziomu telefonu
Szybka ładowarka o łącznym amperażu 3,4 A
Moduł Bluetooth umożliwiający bezprzewodową łączność z telefonem
Monitorowanie poziomu napięcia baterii
Przesyłanie informacji z nawigacji
Solidna jakość wykonania
Wady
Brak możliwości odtwarzania muzyki z pendrive’a oraz karty pamięci
Brak mikrofonu, co uniemożliwia prowadzenia rozmów telefonicznych i używanie transmitera, jako zestawu głośnomówiącego

Kup na Allegro

 

4. Rock B300

Rock-B300
Choć firma Rock nie należy może do najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku, to jej produkty cieszą się dużą popularnością oraz licznymi pozytywnymi opiniami. Czy rzeczywiście słusznie? Przekonamy się o tym na podstawie modelu Rock B300.

JAKOŚĆ

CENA

Transmiter FM bluetooth Rock B300 to kolejna wersja tego kultowego modelu, który został skonstruowany tak, aby współgrać z niemal każdym modelem samochodu, a dokładniej jego gniazdem zapalniczki. Pierwsza technologia, jaką wykorzystuje transmiter Rock B300, aby umożliwić odsłuch muzyki nawet w starszych autach, to Bluetooth 4.2. Wystarczy umieścić urządzenie we wspomnianym gnieździe zapalniczki i sparować je z telefonem komórkowym (nie ma konieczności instalacji dodatkowych aplikacji). Następnie pozostaje już tylko znalezienie wolnej częstotliwości w zakresie od 87,5 MHz do 108,0 MHz, aby móc cieszyć się dźwiękami ulubionej playlisty w głośnikach. Można także uruchomić OpenFM, Spotify czy Youtube, jeśli w pamięci telefonu nie posiadamy folderów z muzyką.

Ponadto, Transmiter FM Rock B300 ma wbudowane 2 porty USB. Oznacza to, że muzykę możemy mieć umieszczoną na pendrivie. Większość sprzętów tego typu ogranicza się jedynie do rozszerzenia MP3, jednak nie Rock B300. Transmiter oferuje szeroki zakres obsługiwanych formatów plików audio: MP3, WAV, FLAC, APE, WMA. Łącznie pliki mogą mieć maksymalnie 32 GB pojemności. Obecność drugiego złącza USB, pozwala na podłączenie urządzenia (np. telefonu) do ładowania. Jeśli chodzi o moc portów, to wynoszą one 1 A oraz 2,4 A. Jest to zaawansowany system zarządzania energią, zapewniający optymalny prąd ładowania. W efekcie czego praca transmitera jest stabilna i bezpieczna oraz eliminuje ryzyko uszkodzenia ładowanego urządzenia.

Kolejnym istotnym i praktycznym elementem jest wbudowany mikrofon. Jego obecność umożliwia obsługę połączeń głosowych. Pomimo iż zastosowano system algorytmów redukcji echa, to zdarzały się opinie użytkowników, wskazujące na pojawianie się szumów w trakcie połączenia. Nie zmienia to jednak faktu, iż obecność tej funkcji to duży plus dla producenta, który zadbał o bezpieczne przeprowadzenie rozmowy telefonicznej podczas jazdy.

Jak odebrać połączenie lub przełączyć na kolejny utwór? Za pomocą wielofunkcyjnego przycisku, który jest zintegrowany z potencjometrem oraz wyświetlaczem LED. Obsługa transmitera jest niezwykle prosta, ponieważ wszystkie wymagane elementy do obsługi sprzętu znajdują się na jego panelu. Ponadto, wyświetlacz LED pozwala również na kontrolę stanu naładowania akumulatora. Zastanawiając się nad kupnem transmitera Rock, nie można pominąć jego jeszcze jednej, nietypowej funkcji. Urządzenie posiada oprogramowanie nawigacyjne. Jego zadaniem jest wydawanie komend głosowych dla kierującego.

Wszystko to zaprojektowano w eleganckim stylu. Obudowa została wykonana z tworzywa ABS, PC i aluminium, aby zapewnić dłuższą żywotność produktu oraz zwiększyć bezpieczeństwo jego użytkowania. W razie wątpliwości co do sposobu działania transmitera producent dołącza do zestawu instrukcję w języku polskim. Śmiało można więc rzec, że jest to bezpieczny produktu wysokiej jakości, który sprawdzi się na dłuższych i krótszych trasach.

Zalety
Możliwość połączenia za pomocą Bluetooth dwóch urządzeń jednocześnie
Przesyłanie informacji z nawigacji
Przykazywany dźwięk jest wysokiej jakości dzięki algorytmowi cyfrowej redukcji szumów
Wykonany z wysokiej jakości materiałów (ABS + PC + Aluminium)
Funkcja zestawu głośnomówiącego
Obsługuje wiele formatów audio (MP3, WMA, APE, FLAC, WAV)
Wyświetlacz LED oraz potencjometr z zintegrowanym przyciskiem multifunkcyjnym
Elegancka oraz kompaktowa budowa
Wady
Brak slotu na kartę pamięci SD
Według opinii użytkowników wbudowany mikrofon jest dość niskiej jakości przez co nas rozmówca słyszy sporo szumów

Kup na Allegro

 

5. Blow 74142

Blow 74142
Firma kieruje się założeniem, że technologia ma pomóc spełnić marzenia. Dlatego ich marka stale poszukuje rozwiązań, które będą inspirujące oraz najlepiej odpowiedzą na potrzeby użytkowników. I tak oto właśnie powstał Blow 74129WH. Sprawdźmy, jakim dokładnie wymaganiom jest on w stanie sprostać.

JAKOŚĆ

CENA

Transmiter Blow można otrzymać w dwóch wersjach kolorystycznych do wyboru (czerń lub biel), więc możemy poniekąd dostosować jego design do wnętrza samochodu. Ponadto, wygląd transmitera już na pierwszy rzut oka różni się od pozostałych modeli opisanych w zestawieniu. Mianowicie sprzęt zamocowany jest na elastycznym pałąku. Dla jednych może być to wadą, dla innych zaletą. Na pewno jest on o wiele bardziej widoczny w porównaniu do transmiterów, które bezpośrednio podpinamy do gniazda zapalniczki.

Odbiór muzyki jest możliwy za pomocą jednej z czterech opcji to wyboru:

 • Bluetooth 4.0 – pozwala na połączenie telefonu komórkowego z transmiterem bezprzewodowo. Wystarczy podpiąć Blow 74142 do gniazda zapalniczki, a następnie sparować oba urządzenia. Później pozostaje już tylko wybrać wolną częstotliwość w zakresie od 87,5 do 108 MHz. Moduł Bluetooth 4.0. w połączeniu z wbudowanym inteligentnym mikrofonem pozwala wykorzystać transmiter FM Blow również jako zestaw głośnomówiący. Choć jest to najniższa wersja bluetooth dostępna w zestawieniu, to zapewnia równie wysoki przesył strumieniowy dźwięku. Co więcej, przełączanie pomiędzy trybem odtwarzania muzyki a trybem głośnomówiącym odbywa się automatycznie.
 • Gniazdo AUX – ten port umożliwia podłączenie odtwarzacza MP3 lub telefonu komórkowego z wykorzystaniem kabla Mini Jack 3,5 mm. Przewodowe połączenie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia szumów lub innych zakłóceń.
 • Czytnik kart pamięci SD (do 32 GB) – jego obecność to duże udogodnienie dla osób, które często zapominają zabrać ze sobą telefon komórkowy.
 • Port USB – do transmitera zostały wbudowane dwa porty USB. Pierwszy z nich odpowiada za ładowanie urządzeń, takich jak smartfony lub tablety, a jego napięci wyjściowe wynosi 2,1 A. Nie wspiera on jednaj szybkiego ładowania “fast charging”. Drugi z nich pełni swoją podstawową funkcję, czyli umożliwia podpięcie pendriva z plikami audio. Aczkolwiek muzyka, która możne się na nim znajdować może mieć format jedynie MP3 lub WMA, a ich pojemność nie może przekroczyć 32 GB.

To jednak nie koniec atutów transmitera. Warto wspomnieć o dużym, czytelnym wyświetlaczu LCD, który umieszczono w wytrzymałej i eleganckiej obudowie. Co więcej, w zestawie otrzymamy jeszcze jeden element, niedostępny w innych modelach w naszym zestawieniu – pilot do zdalnego sterowania. Odpowiada on za zmianę głośności, przełączanie i przewijanie utworów, a nawet wybieranie konkretnego folderu z danego urządzenia.

Podsumowując, Blow transmiter FM posiada liczne funkcjonalności, choć niektóre z nich występują w ograniczonym zakresie. Jednak zdecydowanie możemy polecić ten wybór osobom, które w dobrej cenie chcą otrzymać wielozadaniowe urządzenie.

Zalety
Port AUX dla złącza Mini-Jack 3,5 mm
Czytnik kart pamięci
Pilot do zdalnej obsługi transmitera
Automatyczne przełączanie pomiędzy trybem odtwarzania muzyki i trybem głośnomówiącym Bluetooth
Wbudowany inteligentny mikrofon umożliwia korzystanie z transmitera jak z zestawu głośnomówiącego
Instrukcja obsługi w języki polskim
Dwa kolory do wyboru (czarny i biały)
Duży i czytelny wyświetlacz LED usytuowany na elastycznym pałąku
Wady
Brak wsparcia do szybkiego ładowania
Dość mocno wystaje z gniazda zapalniczki

Kup na Allegro