Aktualizacja: Grudzień 2022

Tworząc ranking okularów do pływania, braliśmy pod uwagę nie tylko modele dla profesjonalistów, ale również te dedykowane amatorom. Przejrzeliśmy wiele opinii i recenzji produktów, po to, aby wyłonić najlepsze okulary pływackie. Ranking również zawiera 2 modele z przeznaczeniem dla dzieci. Są to sprawdzone okulary do pływania, bez przeciekających uszczelek, z filtrami Anti-fog oraz UV. To podstawowe cechy, które powinny okulary pływackie spełnić, aby nie zniechęcić się do pływania, ani nie pogorszyć swoich wyników. Sprawdź zestawienie, które przygotowała nasza redakcja.

Na niższy budżet
Aqua-Speed Blade Mirror
Aqua-Speed Blade Mirror

Rozwiń

Nasz wybór
Speedo Fastskin Elite
Speedo Fastskin Elite

Rozwiń

Wybór premium
Arena Cobra Ultra Swipe
Arena Cobra Ultra Swipe

Rozwiń

Nasz ranking otwiera Speedo Fastskin, są to okularki typu szwedki, które nadają się zarówno dla zaawansowanych, jak i średniozaawansowanych. Drugim modelem nieco droższym, ale w pełni profesjonalnym jest Arena Cobra Ultra Swipe, świetnie dopasowującym się do głowy pływaka. Natomiast dla początkujących polecamy Aqua-Speed Blade Mirror, w przystępnej cenie i bardzo wygodne . Naszą uwagę również przykuły Arena Python Mirror, Adidas Persistar, które także są warte zobaczenia. Sprawdź jakie są ich wady i zalety.

To nie są jedynie okulary do pływania. Ranking został poszerzony o 2 modele dla dzieci: Bling2o – w wielu wariantach ozdobnych, które ucieszą niejedno dziecko. Natomiast Aqua-Speed Maori są standardową wersją na niewielki budżet, z przeznaczeniem dla młodszych dzieci.

Ranking okularów do pływania – 2021:

  1. Speedo Fastskin Elite
  2. Arena Cobra Ultra Swipe
  3. Aqua-Speed Blade Mirror
  4. Arena Python Mirror
  5. Adidas Peristar

Okulary pływackie dla dzieci:

  1. Bling2o
  2. Aqua-Speed Maori

1. Speedo Fastskin Elite

Speedo Fastskin Elite
Tym razem propozycja od firmy o australijskich korzeniach, która specjalizuje się w akcesoriach przeznaczonych do treningów wodnych, czyli okularki pływackie Speedo. W związku z tym, że naszą uwagę skupiają wyłącznie najlepsze okulary do pływania, ranking wyróżnił model zyskujący liczne, pozytywne opinie użytkowników, mianowicie okularki Speedo Fastskin.

JAKOŚĆ

CENA

Okulary pływackie Speedo są to okularki twarde, czyli tzw. szwedki. Okularki tego typu są projektowane w taki sposób, aby podołać przede wszystkim wyzwaniom, jakie stoją przed pływakami zawodowymi. W związku z tym okulary Speedo Fastskin charakteryzują się opływowym kształtem, zmniejszając przez to opór wody. Jest to szczególnie przydana cecha podczas rywalizacji sportowych.

Jako że okularki szwedki gwarantują szeroki kąt widzenia, to śmiało, można zakupić okulary pływackie Speedo z myślą o starcie w Triathlonie. Szczególnie że do budowy tego modelu zostały wykorzystane soczewki lustrzane, których zadaniem jest odbijanie światła. Także pływanie w otwartym zbiorniku wodnym w słoneczny dzień, nie będzie dla użytkownika niekomfortowe czy problematyczne. Co więcej, okularki wyposażone zostały w filtr UV, dzięki któremu nie trzeba obawiać się szkodliwego promieniowania słonecznego oraz powłokę Anti-fog, chroniącą soczewki przed zaparowaniem.

W tym przypadku również podkreślamy jednak, że podstawą są prawidłowo wyregulowane okulary pływackie. Szwedki powinny być jak najlepiej dopasowane do użytkownika, gdyż dość głęboko osadzają się w oczodołach. Producent zapewnia nam możliwość indywidualnego dostosowania okularków do twarzy, dołączając do zestawu 3 wymienne noski. Ponadto regulacji ulega również podwójna gumka, na której w postaci graficznej znajduje się specjalna miarka.

Podsumowując, okulary do pływania Speedo to idealne dopełnienie wyposażenia każdego pływaka. Choć zapłacimy za ten model nieco więcej, to komfort, który dzięki niemu uzyskamy, będzie znacząco zauważalny.

Zalety
Szeroki kąt widzenia
Okularki nadają się do triathlonu
3 wymienne noski w zestawie
Podwójna gumka do regulacji
Lustrzane soczewki odbijające światło
Powłoka Anti-fog chroniąca przed parowanie
Wiele wzorów do wyboru
Wady
Dość wysoka cena

2. Arena Cobra Ultra Swipe

Arena Cobra Ultra Swipe
Okulary pływackie Arena doceniane są przez klientów nie tylko za wyróżniający się design, ale i technologie, których użyto do produkcji. Jednym z najczęściej wybieranych produktów z ich oferty są okularki Arena Cobra Ultra Swipe. Przekonajmy się, czym zyskały one sobie sympatię użytkowników.

JAKOŚĆ

CENA

Należałoby zacząć od tego, że są to tzw. szwedki. Okulary zatem nie posiadają miękkich uszczelek. Muszą więc być bardzo dobrze dopasowane, aby nie powodowały dyskomfortu w związku z głębokim osadzaniem się w oczodołach. Nie stanowi to jednak problemu, dzięki wyposażeniu dołączonemu do zestawu. Okularki do pływania Arena otrzymujemy z 5 wymiennymi noskami. Ponadto okulary posiadają podwójną gumkę oraz system szybkiej regulacji paska. Umożliwia nam to na właściwe dostosowanie gogli do rozstawu twarzy.

Kolejną zaletą Arena Cobra Ultra Mirror jest fakt, że świetnie sprawdzą się one jako okulary triathlonowe. Wynika to ze wspomnianej budowy okularów. Szwedki gwarantują szerszy kąt widzenia, co jest niezbędne podczas treningów i zawodów. Ze względu na to, że zawody odbywają się najczęściej na akwenach otwartych, to okulary do pływania triathlonowe powinny posiadać także filtr UV, który ochroni użytkownika przed promieniowaniem słonecznym. W tym egzemplarzu producent nam oferuje nie tylko filtr, ale i lustrzane soczewki (jasne lub ciemne do wyboru), dzięki którym zbyt duże natężenie światła nie będzie oślepiało pływaka.

Natomiast jeden z największych atutów tego modelu to powłoka Anti-fog Swipe. Jest to rozwiązanie uciążliwego problemu parujących okularów. Wystarczy delikatnie przetrzeć palcem wewnętrzną stronę soczewek, aby cieszyć się wyraźnym widzeniem pod powierzchnią przez dłuższy czas.

Cena za okularki Arena jest dość wysoka, aczkolwiek biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, które płyną z ich użytkowania oraz jakościowe, wytrzymałe materiały użyte do produkcji (tj. poliwęglan), możemy być pewni, że okulary podołają nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zalety
Szeroki kąt widzenia,- świetnie nadają się do zawodów i treningów
Powłoka Anti-fog zapobiegająca parowaniu
5 wymiennych nosków w zestawie
Filtr UV
Podwójna gumka, dzięki której lepiej dopasujesz okularki do głowy
Lustrzane szkiełka osłabiają natężenie światła
Dostępne soczewski lustrzane ciemne i jasne
iele wzorów do wyboru
Szybki system regulacji paska
Wady
Najdroższe w zestawieniu

3. Aqua-Speed Blade Mirror

Arena Cobra Ultra Swipe
Nasz ranking okularów do pływania nie mógł pominąć produktu od jednego z czołowych polskich marek w tej dziedzinie. Aqua-Spped już od 1991 roku dostarcza akcesoria, które spełniają oczekiwania zarówno pływaków amatorów, jak i profesjonalistów.

JAKOŚĆ

CENA

Szczególną uwagę przykuwa model Aqua-Speed Blade Mirror, który dostępny jest w stosunkowo niskiej cenie, biorąc pod uwagę oferowane funkcjonalności.
Choć kąt widzenia jest mniejszy niż w klasycznych szwedkach, to okulary do pływania Aqua Speed zostały zaprojektowane z myślą o osobach trenujących wyczynowo. Dlatego też soczewki są nieco zakrzywione, dzięki czemu okularki posiadają szerokie pole widzenia, a dodatkowo podczas pływania w wodzie stawiają mniejszy opór.

Jednak to dopiero początek udoskonaleń, jakie zastosowano przy budowie szkiełek. W celu podniesienia komfortu użytkowania okularków do maksimum producent wykorzystał soczewki lustrzane, filtr UV oraz powłokę Anti-fog.

Pierwsze dwie wspomniane funkcjonalności mają za zadanie wspomóc pływaka podczas słonecznych dni poprzez ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym oraz odbicie od soczewek oślepiającego światła. Zaś technologia Anti-fog odpowiada za pozbycie się problemu parujących okularów, który może być uciążliwy szczególnie podczas treningów, gdyż ogranicza nam widoczność.

Nie można pominąć także kwestii wytrzymałości szkiełek. Okularki cechują się dużą odpornością na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Jest to zasługa wykorzystania do produkcji niezwykle trwałego poliwęglanu.

Jeśli chodzi o możliwości regulacji, to można tu mówić zarówno o plusach, jak i minusach. Niestety z uwagi na to, że jest to model jednobryłowy, nosek nie podlega regulacji. Jednak duży atut stanowi system UltraFast, który sprawia, że możemy wyregulować pasek bez konieczności zdejmowania okularków z głowy. Co więcej, pasek jest podwójny, dzięki czemu nawet podczas skoków do wody, stabilność okularków jest niezachwiana.

Podsumowując, przy ograniczonym budżecie produkt od marki Aqua-Speed stanowi jedno z najlepszych rozwiązań. Odpowiednio dopasowane okularki, gwarantują nam jakość z najwyższej półki.

Zalety
Dosyć niska, biorąc pod uwagę cechy okularków
Wykonane z wytrzymałego poliwęglanu (odporne na zarysowania)
Podwójny pasek zapewniający wysoką stabilność okularków
Szybki system regulacji paska
Filtr UV
Powłoka Anti-fog niwelująca parowanie okularów
Wiele wzorów do wyboru
Szkiełka z lustrzanym odbiciem chroniące przed oślepiającym światłem
Wady
Chociaż zapewnia dosyć szeroki kąt widzenia, to jednak znacznie mniejszy od typowych “szwedek”
Brak regulacji noska

4. Arena Python Mirror

Arena Python Mirror
W poszukiwaniu najlepszych akcesoriów do pływania nie można pominąć oferty marki Arena. Okulary pływackie ich autorstwa, a dokładniej model Arena Python Mirror cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Z czego to wynika?

JAKOŚĆ

CENA

Na pewno jest to duża zasługa udoskonaleń, jakich użyto do stworzenia Python Arena. Okularki, mimo że odbiegają nieco od typowych szwedek (np. pod względem szerokości pola widzenia), to świetnie sprawdzą się do codziennego użytkowania, jak i profesjonalnych treningów dzięki swojemu niestandardowemu kształtowi.

Co ważne, właściwości okularków są przystosowane nie tylko do pływalni krytych, ale też otwartych akwenów wodnych. Wykorzystano w tym celu lustrzane soczewki z filtrem UV. Pozwolą one zredukować refleksy światła w nadmiernie oświetlonych halach basenowych oraz rażące promienie słońca. Znacznie zwiększy to komfort ich użytkowania oraz ochroni nasze oczy przed negatywnym wpływem promieniowania.

Jak większość nowoczesnych modeli, okularki Arena Python posiadają powłokę Anti-fog, dzięki której nie musimy martwić się o zaparowane szkiełka. Wewnętrzna strona soczewki została pokryta specjalną warstwą polimerową, która odpowiada za równomiernie rozprowadzenie skondensowanych kropel wody.
Natomiast warto zaznaczyć, co znajduje się pod tą warstwą, gdyż szkiełka wykonano z poliwęglanu. Materiał ten to gwarancja bezpiecznego użytkowania, ponieważ w sytuacji np. zderzenia, szanse na pęknięcie soczewek są minimalne.

Nie musimy obawiać się także problemów związanych z napływaniem wody do środka, czy dyskomfortem przy dłuższym pływaniu, dzięki możliwości indywidualnej regulacji produktu Arena. Okulary do pływania mają podwójny pasek, który ułatwia ich dopasowanie do głowy. Ponadto w zestawie otrzymujemy trzy grzbiety nosa do samodzielnego dostosowania ich według naszych potrzeb.

Dobry stosunek jakości do ceny to niewątpliwe cecha, która charakteryzuje te okulary pływackie. Ranking uwzględniając wszystkie właściwości tego modelu, śmiało może wymienić go w czołówce najlepszych okularków dostępnych na rynku.

Zalety
Dosyć niska, biorąc pod uwagę cechy okularków
Podwójny pasek regulujący ułatwia dopasowanie okularków do głowy
Szkieła wytworzone z mocnego poliwęglanu
Powłoka nieparująca (Anti-fog)
Soczewki lustrzane chroniące przed oślepiającym światłem
Filtr UV
3 wymienne noski w zestawie do samodzielnej regulacji
Kilka wzorów do wyboru
Wady
Nieco węższy kąt widzenia, niż w przypadku “szwedek”

5. Adidas Peristar

Adidas Peristar
Do grona polecanych okularków do treningów pływackich możemy zaliczyć także propozycję od marki światowego formatu, czyli firmy Adidas. Okulary do pływania z serii Persistar gwarantują idealne dopasowanie do użytkownika pod każdym względem.

JAKOŚĆ

CENA

W pierwszej kolejności trzeba podkreślić różnorodność, w jakiej otrzymamy te okulary pływackie. Adidas chcąc spełnić oczekiwania najbardziej wymagających pływaków, oferuje szeroką gamę okularków zarówno pod kątem wizualnym, jak i funkcjonalnym.

Jednak niezależnie, który model wybierzemy ostatecznie, każdy z nich wykonany został z materiałów najwyższej jakości. Do produkcji szkiełek wykorzystano poliwęglan, charakteryzujący się wysoką trwałością. W sytuacji ewentualnego uderzenia nie musimy obawiać się pęknięcia czy zarysowania.

Choć soczewki odróżniają się nieco od tych w tradycyjnych szwedkach, to Adidas Persistar zapewniają szeroki kąt widzenia, co znacznie poprawia widoczność pod powierzchnią. Co więcej, w celu zwiększenia komfortu użytkowania szkiełka pokryto dodatkowo powłoką Anti-fog oraz filtrem UV. Obie te technologie będą przydatne zarówno na basenie krytym, jak i na otwartym zbiorniku wodnym. Filtr UV ochroni oczy przed nadmiernym promieniowaniem, zaś powłoka Anti-fog zapobiegnie parowaniu szkieł podczas pływania.

W podstawowej wersji otrzymamy klasyczne szkiełka posiadające wspomniane wyżej udoskonalenia. Natomiast możemy zdecydować się także na trochę droższy model, wzbogacony o soczewki lustrzane, które dodatkowo będą odbijały refleksy świetlne powstające na tafli wody.

Kwestią dopasowania okularków nie musimy się martwić, ponieważ zarówno podwójny pasek, jak i nosek jest regulowany, dzięki czemu dostosowanie okularów do rozstawu twarzy jest niezwykle proste.

Nasz ranking okularów pływackich nie bez powodu wskazuje propozycję Adidas wśród jednych z najlepszych modeli na rynku. Rozbudowana seria Persistar pozwala każdemu użytkownikowi niezależnie od posiadanego budżetu, znaleźć rozwiązanie doskonale wpisujące się w nawet najbardziej wymagające oczekiwania, co stanowi duży atut tego produktu.

Zalety
Dosyć niska cena
Podwójny pasek regulujący ułatwia dopasowanie okularków do głowy
Szkiełka wykonane z wysoce wytrzymałego poliwęglanu
Regulowany nosek daje wiele możliwości dopasowania
Ochrony Filtr UV oraz powłoka Anti-fog
Dostępna wersja lustrzana (odbijająca światło)
Wady
Chociaż zapewnia dosyć szeroki kąt widzenia, to jednak znacznie mniejszy od typowych “szwedek”

Okularki do pływania dla dzieci

Okulary do pływania dziecięce mają być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Najlepiej wybierać modele z miękką gumą, która dopasuje się samoistnie do twarzy dziecka. Jest to bardzo istotne, ponieważ pozwala to uniknąć wbijania się soczewek w oczodoły, co mogłoby zniechęcić najmłodszych do wodnych zabaw czy też kontynuowania treningów. Możliwość regulacji stanowi zatem priorytet podczas zakupu. Natomiast warto, aby okulary na basen dla dzieci posiadały również inne udogodnienia (np. powłoka Anti-fog, filtr UV), które zapewnią odpowiednią ochronę i zwiększą komfort użytkowania.

1. Bling2o

Bling2o
Okulary do pływania Bling2o zdecydowanie wyróżniają się na rynku, dzięki swojej designerskiej ofercie. Ich zadaniem jest nie tylko przyciągać wzrok, ale przede wszystkim zapewnić najmłodszym doskonałą widoczność pod wodą.

JAKOŚĆ

CENA

Jak wspomnieliśmy, okularki pływackie dla dzieci powinny spełniać kilka podstawowych kryteriów, niezależnie od tego, czy są używane rekreacyjnie, czy do treningów pływackich. Doskonale w ten schemat wpisuje się Bling2o. Okulary wyposażone zostały w filtr UV oraz powłokę Anti-fog.

Zadaniem filtra UV jest ochrona wzorku przed szkodliwym promieniowaniem. Nie musimy zatem obawiać się o dziecko podczas wielogodzinnej zabawy na plaży. Natomiast wykorzystanie powłoki Anti-fog ma na celu zniwelowanie uciążliwego problemu, jakim są nieustannie parujące szkiełka. Częsta zmiana temperatur, która jest przyczyną tego zjawiska to nieodłączny element kąpieli zarówno w basenach krytych, jak i otwartych akwenach. Dzięki zastosowaniu tej powłoki dziecko ma nieograniczoną widoczność przez cały czas zabawy bądź treningu.

Jeżeli chodzi o możliwości regulacji, to okulary Bling2o mogą poszczycić się dwoma wymiennymi noskami, dołączanymi do zestawu podczas zakupu. Istnieje także opcja dopasowania paska, aczkolwiek z uwagi na to, że jest on pojedynczy, to jest to trochę bardziej ograniczone niż np. w przypadku modeli z paskiem podwójnym.

Mimo tych funkcjonalności najmłodsi za największy atut tych okularków uznaliby jednogłośnie ich wygląd. Okulary na wzór zwierząt, postaci z bajek czy imitujące posypkę cukrową, to tylko niektóre z motywów, w jakich możemy je otrzymać.

Okularki są więc doskonałą zachętą do rozpoczęcia przygody z pływaniem. Nasze dziecko na pewno zauroczy oprawa wizualna oferowana przez markę Bling2o, zaś rodzice będą mogli być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech.

Zalety
Okularki dostępne w wielu wzorach, przypominające zwierzęta, postacie z bajek, czy posypkę cukrową
Szkiełka z ochroną przed szkodliwym promieniowaniem UV
W zestawie wymienne noski w 2 rozmiarach
Szkiełka Anti-fog chroniące przed zaparowywaniem okularków
Wady
Pojedynczy pasek do regulacji (podwójne lepiej trzymają się głowy)

2. Aqua-Speed Maori

Aqua-Speed Maori
Tym razem propozycja polskiej marki skierowana jest do najmłodszych użytkowników. Okulary pływackie dla dzieci Aquaspeed doskonale nadadzą się do nauki pływania i zanurzania pod powierzchnią.

JAKOŚĆ

CENA

Aqua-Speed Maori to okularki, które cechuje wysoka jakość w przystępnej cenie. Jeśli nasze dziecko chce spróbować swoich sił w treningach pływackich, to śmiało możemy zainwestować w ten model.

Okularki wyposażone zostały w powłokę Anti-fog, dzięki której soczewki nie będą nieustannie parowały po każdym wynurzeniu. W klasycznych okularkach jest to problem dość uciążliwy, który znacznie ogranicza widoczność i zmusza dziecko do ciągłego zdejmowania oraz przecierania okularków.

Jednak bez obaw można nakładać okularki także na otwartych zbiornikach wodnych tj. jezioro czy morze. Promienie słoneczne nie są już zagrożeniem dla wzorku dziecka, dzięki wykorzystaniu w soczewkach filtru UV. Zapewnia on dziecku bezpieczną i długą zabawę na plaży.

Te okulary do pływania dla dzieci niestety nie mają możliwości regulowania noska, ale zapewniają komfort dłuższego użytkowania, dzięki łatwej regulacji paska, która polega jedynie na naciśnięciu specjalnego klipsa.

Podsumowując, funkcjonalność i stosunkowo niska cena modelu Aqua-Speed to zalety, które w szczególności docenią rodzice młodych pływaków. Natomiast dzieci będą zachwycone licznymi wariantami kolorystycznymi, dzięki którym będą mogły wybrać wygląd okularków w zależności od swoich upodobań.

Zalety
Dostępne w niskiej cenie
Wiele wariantów kolorystycznych do wyboru
Powierzchnia Anti-fog chroniące przed zaparowywaniem szkiełek
Filtr UV
Łatwa regulacja paska – poprzez naciśnięcie klipsu
Wady
Brak regulacji noska (ani wymiennych w zestawie)