Aktualizacja: Kwiecień 2024

Najlepsze orbitreki to doskonały element domowej siłowni, zwłaszcza teraz, kiedy powinniśmy samodzielnie dbać o swoje zdrowie i kondycję ze względu na zamknięcie obiektów fitness. Owszem, istnieje wiele tańszych alternatyw, ale tak naprawdę niewiele innych urządzeń pozwala, tak jak maszyny eliptyczne, na wykonanie tak wielomięśniowego treningu, który jednocześnie pomoże skutecznie rozwijać swoją wydolność i nie obciążać naszych stawów. Ranking orbitretków, któy dla Was przygotowaliśmy uwzględnia najlepsze maszyny, które można aktualnie znaleźć w racjonalnej półce cenowej. Naszym faworytem został genialny orbitrek Zipro Hulk, który perfekcyjnie łączy stosunek ceny do jakości. Dla osób, które dopiero chciałyby zacząć swoją przygodę z takimi urządzeniami, przy czym trochę zaoszczędzić - wskazujemy model Sapphire SG-920E Pulsar, zaś dla najbardziej wymagających, absolutnie genialny Spirit Fitness XE295. Jednak to nie wszystkie modele!


Najlepsze orbitreki - Ranking orbitreków magnetycznych 2021

Wyżej wskazane modele to urządzenia, które spełnią oczekiwania zdecydowanej większości użytkowników, którzy chcą kupić porządny sprzęt do domowej siłowni. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy lubi wybierać orbitreki z takiego porównania, dlatego poniżej przygotowaliśmy dla Was opis łącznie 5 modeli rowerków ekliptycznych, które równie skutecznie mogą Was zaskoczyć:

  1. Zipro Hulk
  2. Sapphire SG-920E Pulsar
  3. Hertz Run 3
  4. Spirit Fitness XE295
  5. Poradnik wyboru orbitreka

1. Zipro Hulk - nasz faworyt

Nasz faworyt Zipro Hulk
Orbitrek Zipro Hulk to urządzenie, które przyda się w każdej domowej siłowni. Dzięki wielu zaawansowanym funkcjom, urządzenie pozwala na przeprowadzenie efektywnego i co równie ważne, bezpiecznego treningu.

JAKOŚĆ

CENA

Model Zipro Hulk charakteryzuje się bardzo niską wagą. Urządzenie waży jedynie 42,2 kg, co, w przypadku sprzętu tej klasy, należy uznać za dobry wynik. Warto podkreślić, że z opisywanego orbitreka skorzystają wszyscy, bez względu na budowę ciała - platformę na stopy można regulować w aż trzech pozycjach, ułatwi to znalezienie optymalnego. Maksymalna waga użytkownika to aż 150 kg. Producent wyposażył model Hulk Zipro w rozbudowany komputer, monitorujący wszystkie kluczowe parametry treningu. Urządzenie dokonuje pomiaru czasu ćwiczeń, osiąganej prędkości, przebytego dystansu i spalonych kalorii. Dzięki funkcji Scan (co 6 sekund), najważniejsze dane są wyświetlane cyklicznie, dzięki czemu można łatwo analizować skuteczność i przebieg ćwiczeń. Istnieje też możliwość zaprogramowania konkretnego celu, np. w zakresie przebytego dystansu lub spalonych kalorii. Gdy ten zostanie osiągnięty, komputer poinformuje nas o tym.

Niezwykle istotnym udogodnieniem, jakie oferuje orbitrek Zipro, jest pulsometr. Dzięki monitorowaniu tętna, użytkownik bardzo łatwo utrzyma przedział fat burn, w którym następuje najintensywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej. To jednak jeszcze nie wszystko, pulsometr pozwala wykryć też moment, gdy trening staje się zbyt intensywny, a akcja serca przyspiesza do zbyt wysokiej wartości. Dzięki temu można mieć pewność, że wykonywane ćwiczenia są dla nas całkowicie bezpieczne. Wszystkie dane są prezentowane w czytelnej i intuicyjnej formie, na dużym wyświetlaczu LCD, wyposażonym w funkcję wykrywania dotyku. Przekłada się to na niezwykle łatwą obsługę, nawet dla osób, które na co dzień nie obcują z zaawansowanym sprzętem elektronicznym.

Kolejnym przydatnym udogodnieniem jest podstawka, służąca do przymocowania urządzenia mobilnego, np. smartfona. Ten dodatek docenią przede wszystkim osoby, które podczas treningu korzystają z aplikacji mobilnych do monitorowania aktywności - wszystkie niezbędne dane zawsze znajdują się w zasięgu wzroku. Podstawka daje też możliwość oglądania filmów bądź teledysków w trakcie treningu. Jakimi jeszcze zaletami może pochwalić się Zipro? Orbitrek magnetyczny Hulk pracuje bardzo cicho, dzięki czemu nie przeszkadza pozostałym domownikom. Ta zaleta zostanie też doceniona przez osoby, które lubią trenować ze słuchawkami na uszach - nie ma konieczności ustawiania maksymalnego poziomu głośności, by wyraźnie usłyszeć muzykę. Dużą zaletą opisywanego modelu jest też jego cena. Zależnie od sklepu, koszt zakupu modelu Zipro Hulk rozpoczyna się od pułapu około 850 zł. A co z wadami opisywanego modelu od Zipro? Orbitrek Hulk może ulec usterce po pewnym czasie, a przynajmniej tak wynika z wybiórczych opinii użytkowników. W większości przypadków, osoby, które zakupiły ten model, a które doświadczyły problemów z nim związanych, uskarżały się na niegroźne usterki, które można łatwo usunąć we własnym zakresie - najczęściej były to poluzowane śruby. Niektóre osoby uskarżają się też na dość słabą stabilność urządzenia w trakcie intensywnych treningów, co może wynikać z zastosowania dość krótkich podstawek.

[lyte id="C1aHkQMDV7M" /]

Orbitrek Zipro Hulk to najczęściej wybierany orbitrek wśród użytkowników

Zalety
3 stopniowa regulacja długości kroku
Dotykowy ekran
Niska cena
Pulsometr, prędkościomierz, stoper
Niewielka waga (42,2 kg)
Wady
Słaba stabilność
Luzujące się śruby po dłuższym użytkowaniu

Kup na Allegro

2. Sapphire SG-920E Pulsar - najtańsza alternatywa

Najtańszy orbitrek w zestawieniu Sapphire SG-920E Pulsar
Sapphire SG-920E Pulsar doskonale nadaje się do wykonywania ćwiczeń aerobowych w zaciszu własnych czterech ścian. Należy jednak podkreślić, że opisywany model przypadnie do gustu przede wszystkim początkującym użytkownikom.

JAKOŚĆ

CENA

Wśród zalet, jakie przedstawia orbitrek Sapphire, należy wymienić przede wszystkim niewielkie wymiary. Sprawia to, że z urządzenia skorzystają także te osoby, które nie dysponują ogromną przestrzenią do zagospodarowania na potrzeby domowej siłowni. Kolejną zaletą jest też niska masa sprzętu - opisywany model waży jednie 31,5 kg, co jest bardzo dobrym wynikiem (jak na tego typu urządzenie). Po skończonym treningu, orbitrek łatwo można przemieścić w inne miejsce (np. w kąt pokoju lub do dużej szafy), a to dzięki zamontowanym w płozach rolkom transportowym. Same płozy są dość szerokie, co sprzyja równomiernemu rozkładowi masy i zapobiega niszczeniu podłogi. Filigranowa konstrukcja nie oznacza, że Sapphire Pulsar nie jest przeznaczony do użytkowania przez potężnie zbudowane osoby. Producent zapewnia, że maksymalna dopuszczalna waga użytkownika to aż 150 kg. Na wyposażeniu opisywanego modelu, nie mogło zabraknąć rozbudowanego komputera treningowego. Na czytelnym ekranie prezentowane są wszystkie kluczowe parametry ćwiczeń, w tym czas ich trwania, przebyty dystans i spalone kalorie.

Przed rozpoczęciem treningu, użytkownik może ustawić swoje indywidualne cele, a gdy zamierzony rezultat zostanie osiągnięty, komputer poinformuje o tym stosownym komunikatem. Tego typu urządzenia są projektowane przede wszystkim z myślą o treningach tlenowych, a orbitrek magnetyczny Sapphire Pulsar nie stanowi tu wyjątku. Wbudowane w uchwyty sensory, przez cały czas mierzą puls, co umożliwia utrzymanie tego parametru w przedziale, w którym następuje najintensywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej. Wbudowany pulsometr przekłada się także na większe bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń - użytkownik wie, w którym momencie przekracza granicę maksymalnego tętna i może szybko zareagować, przerywając trening lub zmniejszając jego intensywność. Należy także zaznaczyć, że orbitrek Sapphire Pulsar jest najtańszym modelem spośród wszystkich, które znalazły się w naszym zestawieniu. Niska cena predysponuje ten sprzęt jako idealny dla początkujących, jednak nie tylko to. Niestety, także największe wady opisywanego modelu sprawiają, że nie jest to rozwiązanie idealne dla zaawansowanych użytkowników. Jakie minusy przedstawia produkt od Sapphire? Orbitrek SG-920E Pulsar charakteryzuje się dość lekkim oporem, nawet gdy pokrętło jest ustawione na maksymalne obciążenie (dostępnych jest 8 stopni oporu). Poza tym konstrukcja urządzenie nie gwarantuje wybitnej stabilności - w trakcie intensywnego treningu można wyczuć, że urządzenie przechyla się na boki. Niektóre opinie wskazują też, że regularne użytkowanie opisywanego modelu znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia awarii. Pod tym względem, droższa konkurencja wypada znacznie lepiej.

 

Zalety
Najniższa cena w zestawieniu
Niewielkie wymiary
Najlżejszy w zestawieniu (31,5 kg)
Pomiar pulsu, prędkości, dystansu i czasu
Wady
Lekki opór
Słaba stabilność

Kup na Allegro

 

3. Hertz Run 3

Urządzenie ekliptyczne Hertz Run 3
Hertz Run 3 to model, z którego bez problemu skorzystają nie tylko początkujący, ale i zaawansowani miłośnicy ćwiczeń aerobowych. Zastosowana technologia sprawia, że odczuwalny opór jest wyraźnie wyższy niż ma to miejsce w przypadku wielu konkurencyjnych modeli.

JAKOŚĆ

CENA

Orbitrek Hertz został wyposażony w koło zamachowe o masie, wynoszącej 14 kg. Już samo to świadczy o tym, że użytkownicy mogą spodziewać się silnego oporu, a co za tym idzie - intensywnego treningu. Projektanci z firmy Hertz poszli jednak o krok dalej - model Run 3 został wyposażony w system Magnetic Pro. Dzięki zastosowaniu większej ilości magnesów, urządzenie stawia dwukrotnie większy opór niż pozostałe modele, w których zostało zastosowane koło zamachowe o identycznej masie. Sprawia to, że najwyższe ustawienia (opisywany model oferuje 8 poziomów oporu, regulacja jest realizowana elektronicznie) stanowią wyzwanie nawet dla osób, które z treningami tlenowymi mają do czynienia od wielu lat. Z kolei niższe poziomy są właściwe także dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają dbać o aktywność fizyczną. Hertz Run 3 E został wyposażony w napęd paskowy. W połączeniu z wygłuszoną obudową, przekłada się to na niebywale cichą pracę, co stanowi ogromną zaletę - w trakcie ćwiczeń, bez przeszkód można oglądać telewizję lub delektować się ulubioną muzyką, bez konieczności zakładania słuchawek. Jak przystało na produkt wysokiej klasy, orbitrek Hertz Run 3 został wyposażony w rozbudowany komputer treningowy. W trakcie trwania ćwiczeń, użytkownik ma wgląd we wszystkie kluczowe parametry - czas, przebyty dystans, spalone kalorie, przebytą drogę, prędkość oraz puls (pomiar tętna jest realizowany przez sensory, umieszczone w uchwytach).

Producent zadbał też o wysoką jakość wykonania - nawet podczas wyjątkowo intensywnych ćwiczeń, orbitrek magnetyczny Hertz Run 3 przez cały czas pozostaje stabilny, w przeciwieństwie do niektórych konkurencyjnych urządzeń, które mają tendencję do przechylania się na boki (co skutkuje wrażeniem braku solidności). Nic do życzenia nie pozostawia także maksymalne, dopuszczone przez producenta obciążenie urządzenia - z opisywanego modelu skorzystają osoby o wadze wynoszącej nawet 150 kg, co jednoznacznie potwierdza solidną konstrukcję i wysoką jakość wykonania. A co z wadami urządzenia sygnowanego przez Hertz? Orbitrek magnetyczny Run 3 ma tylko jedną cechę, którą należy zapisać po stronie minusów - zabrakło precyzyjnych ustawień poziomu oporu, co nieco ogranicza wysoką użyteczność opisywanego modelu.

Zalety
Pomiar pulsu, prędkości, dystansu i czasu, kalorii
Duży możliwy opór koła zamachowego (14 kg)
Stabilna konstrukcja
Cicha praca
Regulacja elektroniczna i manualna
Wady
Mało szczegółowych ustawień

Kup na Allegro

 

4. Spirit Fitness XE295 - orbitrek z półki premium

Orbitrek Spirit Fitness XE295
Orbitreki sygnowane marką Spirit należą do jednych z najbardziej zaawansowanych, a model XE295 nie stanowi tu wyjątku. To niezwykle użyteczny sprzęt treningowy, który, dzięki mnogości zastosowanych funkcji i rozwiązań, czyni trening nie tylko bardziej efektywnym, ale i przyjemniejszym.

JAKOŚĆ

CENA

Model Spirit XE295 charakteryzuje się niezwykle przemyślaną konstrukcją, która wymusza na użytkowniku pozycję z wąsko rozstawionymi stopami (pod względem szerokości). Sprawia to, że pod względem anatomii, wykonywane ćwiczenia, przypominają naturalne ruchy, jakie towarzyszą chodzeniu. Większa naturalność przekłada się na większą efektywność. Bardzo ciekawą funkcją, która także wymusza wykonywanie naturalnych ruchów, angażujących szeroki wachlarz partii mięśniowych, jest zaimplementowany w uchwytach system MultiGrip. Sprawia to, że podczas treningu, rączki nie poruszają się wyłącznie w płaszczyźnie przód-tył, ale także do góry i do przodu. Orbitrek Spirit został wyposażony w siedem trybów treningowych, dzięki czemu, każdy użytkownik, bez względu na stopień zaawansowania, będzie mógł wykonywać ćwiczenia dostosowane do indywidualnych możliwości. Czytelny wyświetlacz graficzny pozwala w łatwy sposób monitorować wszystkie najważniejsze parametry treningu, łącznie z aktualnym tętnem. Czujniki pulsu tworzą też profil zaangażowania mięśnia sercowego, dzięki czemu użytkownik wie, w jakim stopniu wykorzystuje swoje indywidualne możliwości treningowe. Orbitrek Spirit XE295 współpracuje z aplikacją SpiritFit App, która znacząco poszerza możliwość analizowania aktualnego treningu i wyciągania statystyk z danych historycznych. Wystarczy tylko zainstalować program na smartfonie lub tablecie i nawiązać połączenie Bluetooth między urządzeniem mobilnym a maszyną eliptyczną. Na dużą pochwałę zasługuje także ergonomia. Spirit Fitness XE295.

Platformy na stopy oferują pionową regulację, dzięki czemu możliwe jest obranie pozycji optymalnej dla wzorca chodu. Dwustopniowe nachylenie pedałów do wewnętrznej strony znacząco zwiększa komfort, podobnie jak miękka wykładzina, która wyczuwalnie redukuje nacisk na stopy. Pierwszorzędna jest też jakość wykonania. Orbitrek Spirit Fitness XE295 stabilnie opiera się o podłoże, a z równowagi nie wytrąca go nawet bardzo intensywny trening. Należy też podkreślić, że opinie użytkowników wskazują na ponadprzeciętną trwałość opisywanego modelu - nie szkodzi mu nawet długotrwała eksploatacja. Producent przewidział też kilka ciekawych dodatków, uprzyjemniających trening. W tym miejscu należy wskazać przede wszystkim na wbudowane głośniki bezprzewodowe i wiatrak, kierujący na użytkownika strumień chłodnego powietrza. Czy opisywany model ma jakieś wady? Oczywiście, nawet kilka, a każda z nich wynika ze znacznego zaawansowania technicznego, z którego słynie firma Spirit. Orbitrek XE295, jak można było się spodziewać, jest najdroższą maszyną eliptyczną z naszego zestawienia. Urządzenie charakteryzuje się też znacznymi wymiarami i dużą wagą, co znacząco utrudnia jego przechowywanie.

Zalety
Wąski rozstaw stóp w szerokości (bardziej naturalny)
Wbudowane głośniki
MultiGrip (ćwiczenia pod różnym kątem)
Wiele trybów treningu
Trwałość urządzenia
Duża stabilizacja do podłoża
Wbudowany wiatrak
Profil zaangażowania mięśnia sercowego
Wady
Wysoka cena, najdroższy orbitrek w zestawieniu
Zajmuje dużo miejsca
Najcięższy w zestawieniu (85 kg)

Kup na Allegro