Aktualizacja: Styczeń 2023

Najlepsze rowery stacjonarne zdecydowanei ułatwiają utrzymanie formy w domowych warunkach. Zwłaszcza teraz, kiedy wszystkie siłownie są pozamykane ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną, tak ważne jest, aby utrzymać swój organizm w zdrowej i pełnej wigoru kondycji. Rowerki stacjonarne to doskonałe produkty, które przy niedużym wysiłku pozwolą zadbać o swoją formę, ale jednocześnie dadzą nam możliwość przeprowadzić wytrzymałościowy trening cardio, który pozwoli zrzucić nadmiarowe kalorie. Po przeczytaniu naszego rankingu będziesz wiedział, które produkty cieszą się nawiększym zainteresowaniem wsród użytkowników oraz jakie parametry sprawiają, że są aż tak skuteczne!

Produkt Premium
Rower stacjonarny Kettler Axos Cycle Avior M
Kettler Axos Cycle Avior M

Rozwiń

Nasz Faworyt
Nasz ulubiony rower stacjonarny Zipro Boost
Zipro Boost

Rozwiń

Alternatywny Wybór
Najlepsza alternatywa Sapphire SG Flash
Sapphire SG Flash

Rozwiń

Zobacz Cenę

Najlepsze rowery stacjonarne – Ranking rowerów stacjonarnych 2021

Po dziesiątkach przeczytanych recenzji i porównaniu ponad setki różnych modeli do domu, wybraliśmy 5 najlepszych rowerów stacjonarnych, które bez wątpienia pomogą Wam utrzymać doskonałą formę. Wszystkie produktu uwzględniają najważniejsze oczekiwania i zostały ocenione pod kątem różnych parametrów użytkowych jak koło zamachowe, napęd czy maksymalna waga użytkownika. Ostatecznie udało nam się wyselekcjonować 3 rowery, które spełnią oczekiwania zdecydowanej większości osób poszukujących domowego modelu. Naszym – i zresztą najchętniej kupowanym produktem wśród Polaków – został Zipro Boost, który wykazuje najlepszy stosunek ceny do jakości. Dla osób, które szukają odrobinę większego obciążenia i zróżnicowanego mechanizmu oporu, dedykujemy model Sapphire SG Flash, zaś dla najbardziej wymagających użytkowników wytypowaliśmy model Kettler Giro C1, który zalicza się już do półki premium. Nie zapomnijcie jednak sprawdzić pozostałych produktów, które również mogą Was miło zaskoczyć:

  1. Zipro Boost
  2. Kettler Axos Avior M
  3. HMS MP6590
  4. Domyos EB 120
  5. Poradnik wyboru roweru stacjonarnego

1. Zipro Boost – nasz ulubiony rower stacjonarny

Rower stacjonarny Zipro Boost
Rower magnetyczny Zipro Boost to nowoczesne urządzenie, które pozwala na komfortowy trening w zamkniętym pomieszczeniu. Urządzenie to zostało wyposażone w system komputerowy, który umożliwia ustawienie pożądanych efektów treningu, takich jak liczba spalonych kalorii, pokonany w kilometrach dystans czy czas treningu.

JAKOŚĆ

CENA

Rower Zipro po rozpoczęciu jazdy przez użytkownika odlicza poziom realizacji zdefiniowanych parametrów. Dzięki temu możliwe staje się ich bieżące kontrolowanie, co wpływa pozytywnie na motywację ćwiczącej osoby. Rower stacjonarny Zipro Boost pozwala również na ustawienie docelowego poziomu tętna, którego przekroczenie jest sygnalizowane przez komputer za pomocą alarmu dźwiękowego. Informacje na temat aktualnego pulsu, prędkości, liczby spalonych kalorii, dystansu czy czasu treningu są widoczne na czytelnym wyświetlaczu LCD, co pozwala na bieżąco kontrolować intensywność ćwiczeń. W jaki sposób jest mierzony puls w tym urządzeniu marki Zipro? Rower stacjonarny magnetyczny jest wyposażony w czujniki dotykowe, znajdujące się na uchwytach kierownicy. Użytkownik może uruchomić tryb scan, dzięki czemu poszczególne parametry będą wyświetlać się w sposób cykliczny. W trakcie treningu można wygodnie używać smartfona, na co pozwala dołączona podstawka przy konsoli komputera.

Rower treningowy Zipro Boost można bez trudu przemieszczać po pomieszczeniu w czasie treningu, a także transportować go w inne miejsce. Ułatwiają to dołączone w zestawie kółka transportowe, dzięki którym można zarazem uniknąć ryzyka zarysowania podłogi. Rowerek Zipro wyróżnia się jednocześnie dużym poziomem stabilności, co jest zwłaszcza zasługą zastosowania szerokich podstaw. Wyprodukowany przez firmę Zipro rower magnetyczny Boost nie jest niestety przystosowany do osób o dużym ciężarze ciała – producent przyjął relatywnie niedużą w porównaniu do konkurencyjnych modeli maksymalną dopuszczalną wagę osoby ćwiczącej wynoszącą 120 kg. Rower magnetyczny poziomy Zipro został wyposażony w samopoziomujące pedały z paskami, których długość może być łatwo regulowana. Dzięki temu użytkownik ma zapewnioną wysoką stabilizację stopu podczas treningu.

Poza tym po stronie zalet można zapisać komfortowy tryb regulacji stopnia oporu w tym urządzeniu marki Zipro. Rowerek za sprawą solidnego mechanizmu oporu magnetycznego zapewnia niezawodną płynność jazdy, która jest zachowana w przypadku każdego z ośmiu poziomów obciążenia. W celu regulacji należy posłużyć się pokrętłem. Nie każdy użytkownik jest sobie niestety w stanie samodzielne poradzić z obsługą tego modelu firmy Zipro. Rower treningowy magnetyczny poziomy posiada bowiem nieczytelną w opinii niektórych osób instrukcję obsługi.

Zipro Rower magnetyczny Boost

Rower stacjonarny Zipro Boost to najczęściej wybierany rower treningowy wśród użytkowników

Zalety
Kółka transportowe ułatwiające przestawianie sprzętu
Czytelny wyświetlacz LCD
Szeroki zakres pomiarów w trakcie treningu
Podstawka na urządzenia mobilne przy konsoli
Szerokie podstawy – zapewniają stabilność roweru w trakcie ćwiczeń
Wygodna regulacja poziomu oporu (8 do poziomów do wyboru)
Samopoziomujące pedały z regulowanymi paskami na stopy
Wady
Stosunkowo małe maksymalne obciążenie (120 kg)
Bardzo słabo czytelna instrukcja obsługi

Kup na Allegro

 

2. Kettler Axos Avior M – produkt premium

Rower stacjonarny Kettler Axos Avior M
Kolejny model należy do marki, która swoje produkty określa mianem łatwiejszego sposobu na osiągnięcie pożądanej formy. Mowa tutaj o firmie Kettler. Rower stacjonarny, magnetyczny Kettler Axos Cycle Avior M, dzięki swoim funkcjonalnościom jest jednym z najchętniej wybieranych egzemplarzy spośród ich oferty.

JAKOŚĆ

CENA


Jak podkreśliliśmy, jest to rower magnetyczny. Kettler dzięki wykorzystaniu tego mechanizmu pozwala na dostosowanie sprzętu do indywidualnych celów treningowych. Stąd też z ekranu odczytamy takie informacje jak czas treningu, przebyty dystans, spalone kalorie, tętno oraz osiągnięta prędkość (obroty/minutę).

Dość istotną kwestią podczas wyboru jest również zakres obciążenia oferowany przez dany rower. Kettler stacjonarny z tej serii ma aż 8-stopni, co umożliwia dopasowanie intensywności treningu do aktualnej kondycji osoby ćwiczącej. W tym też celu wbudowane zostało koło zamachowe o wadze 6 kg. Należy pamiętać, że im większy jego ciężar, tym zwiększamy płynność ruchu.

Rower stacjonarny Kettler jest modelem pionowym, a więc pomaga w utrzymaniu prostej pozycji ciała. Korzystanie z tego typu rowerków poleca się szczególnie osobom z problemami kardiologicznymi czy układem krążenia. Warto też dodać, że maksymalne obciążenie rowerka wynosi 110 kg. Czyli nieco mniejsza od innych rowerów stacjonarnych.

Postawę pomaga zaś utrzymać szerokie i wygodne siodełko z możliwością regulacji wysokości oraz kątem nachylenia, a także samopoziomujące się pedały antypoślizgowe. Jeśli chcemy zwiększyć intensywność treningu, to wystarczy zmienić kąt nachylenia kierownicy.

Samo wniesienie rowerka do domu może być nieco kłopotliwe, gdyż urządzenie z opakowaniem waży 35 kg. Natomiast już przenoszenie go między pokojami jest łatwiejsze, dzięki specjalnym rolkom do transportu. Treningi nie będą też uciążliwe dla współlokatorów, ponieważ mechanizm magnetyczny cechuje cicha praca.

Podsumowując, rower treningowy Kettler Axos Cycle M to zdecydowanie pomoże osobom początkującym osiągnąć wymarzoną sylwetkę, a nieco bardziej zaawansowanym stale poprawiać dotychczasowe efekty.

Zalety
8-stopniowy zakres obciążenia
Rower pracuje cicho, dlatego nie będzie uciążliwy dla innych współlokatorów
Rower pionowy, ułatwiający utrzymanie prawidłowej prostej pozycji kręgosłupa
Szerokie i wygodne siodełko posiada regulację wysokości oraz kąta nachylenia siodełka
Ergonomiczna kierownica z regulacją nachylenia w zakresie 90 stopni
Komputer treningowy wyświetlający takie informacje jak – czas treningu, przebyty dystans, zużycie kalorii, pomiar tętna oraz prędkość
Wyposażony w rolki ułatwiające transport
Antypoślizgowe pedały z regulowanymi paskami
Wady
Dość wysoka cena
Maksymalne obciążenie do 110 kg, nieco mniej od innych modeli

3. HMS M2005

HMS M2005
Są jedną z najdłużej obecnych na polskim rynku marką zajmującą się sprzętem fitness i znają się na nim jak nikt inny, a mowa oczywiście o HMS. Pionowy rower stacjonarny M2005, dzięki swoim parametrom i cichej pracy, doskonale sprawdzi się podczas domowych treningów.

JAKOŚĆ

CENA

Rower treningowy HMS M2005, mimo że jest sprzętem o stosunkowo małych rozmiarach, to skrywa wiele funkcjonalności, które umilą wykonywanie treningu. Zanim jednak do nich przejdziemy, należałoby rozpocząć od samej konstrukcji i kwestii technicznych rowerku.

Rower stacjonarny HMS korzysta z magnetycznego rodzaju oporu, co oznacza, że jego regulacja odbywa się poprzez hamulec magnetyczny. W tym modelu jest ona 8-stopniowa. Umożliwia to indywidualne dopasowanie treningu w zależności od naszego poziomu zaawansowania.

Ponadto komfortowe i płynne przeprowadzenie ćwiczeń jest możliwe, dzięki zastosowaniu 6 kg koła zamachowego.  Jednak na tym nie koniec zalet HMS. Rower magnetyczny posiada bowiem nowoczesny i funkcjonalny komputer, który zlicza i prezentuje wyniki treningu. Sprzęt oferuje monitorowanie czasu, przebytego dystansu, aktualnej prędkości oraz ilości spalonych kalorii. Wbudowano także specjalnie sensory do pomiaru pulsu, aby móc go stale kontrolować podczas wykonywania ćwiczeń.

Do dyspozycji użytkowników jest również funkcja SCAN, umożliwiająca podgląd wymienionych wartości w odstępach czasu. Z rowerka mogą korzystać osoby, których waga nie przekracza 120 kg. Jednocześnie producent zadbał o to, by w celu uzyskania maksymalnego komfortu, była możliwość dopasowania sprzętu do użytkownika. W związku z tym rower magnetyczny HMS posiada regulowane siodełko oraz pedały z regulowanymi paskami.

W przypadku chęci przetransportowania sprzętu do innego pomieszczeni nie będzie z tym problemu, gdyż waży jedynie 25 kg. Natomiast dzięki wbudowanym kółkom transportowym, ciężar ten nie będzie aż tak odczuwalny.

Podsumowując, niewielka ilość przestrzeni w domu nie jest przeszkodą w przeprowadzaniu treningów, dzięki rowerkowi marki HMS. Niezależnie od naszego poziomu zaawansowania, sprzęt ten świetnie nada się do ćwiczeń cardio.

Zalety
Rower jest kompaktowy, nie zajmuje dużo miejsca
8-stopniowa regulacja oporu
Komputer treningowy z podstawowymi opcjami mierzenia efektywności treningu
Waży jedynie 25 kg, a dzięki kołkom transportowym łatwo jest go przemieszczać w domu
Maksymalna dopuszczalna waga użytkownika to 125 kg
Wady
Dość lekkie koło zamachowe – może być zbyt mało wymagające dla doświadczonych sportowców

 

4. Domyos EB 120

Rower domowy Domyos EB 120
Poszukując sprzętu sportowego, nie można pominąć oferty firmy Decathlon. Rower treningowy Domyos EB 120 to fantastyczne rozwiązanie dla osób początkujących, które dysponują ograniczonym budżetem, a chciałyby rozpocząć domowe treningi.

JAKOŚĆ

CENA

Rower stacjonarny Decathlon w wersji EB 120 przeznaczony jest dla użytkowników, których waga nie przekracza 110 kg. Ponadto polecany jest do pierwszych treningów z uwagi na koło zamachowe o wadze 4 kg. Opór możliwy do osiągnięcia dzięki niemu dla wprawionych sportowców mógłby być niewystarczający.

Dużym atutem tego sprzętu jest fakt, że jest dość lekki, bo waży 29 kg. Wniesienie go do domu czy przeniesienie nie będzie stanowiło zatem problemu. Szczególnie że rower stacjonarny EB 120 Domyos został wyposażony w specjalne rolki, ułatwiające to zadanie.

Na wyświetlaczu rowerka mamy dostępnych 5 funkcji: pokonany dystans, spalone kalorie, długość treningu, uzyskana prędkość oraz aktualne tętno. Na kierownicy zamontowane zostały czujniki, które umożliwiają pomiar tych wyników podczas ćwiczeń. Jeśli zaś chodzi o kwestię budowy urządzenia, to wyróżnia się tu przede wszystkim ergonomiczna kierownica, pozwalająca nam na oparcie całych łokci. Niestety zdarzały się opinie, że mniej wygodne jest siodełko, zwłaszcza przy dłuższym treningu.

Istotne jest również to, że bardzo łatwo w razie potrzeby dokupimy części zamienne lub zareklamujemy rowerek treningowy. Decathlon posiada sieć sklepów w całej Polsce oraz sklep internetowy, więc mamy dostęp do ich usług zarówno w mniejszych, jak i większych miejscowościach.

Rower stacjonarny Domyos idealnie sprawdzi się jako pierwszy sprzęt treningowy, który pomoże nam zadbać o kondycję w domowym zaciszu, a przy okazji nie nadszarpnie mocno naszego budżetu.

Zalety
Rower dostępny w niskiej cenie
5 funkcji: kalorie, dystans, czas treningu, pomiar prędkości i tętna
Waga całkowita roweru to jedynie 29 kg
W razie reklamacji, lub zakupu części możemy dostać w większości miast w Polsce na miejscu
Kierownica pozwala na wygodne oparcie łokci, przydatne zwłaszcza przy mocno intensywnych treningach
Wady
Rower dla użytkowników o maksymalnej wadze do 110 kg