Aktualizacja: Styczeń 2023

Bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem każdego kierowcy. Obowiązujące przepisy zakazują rozmowy telefonicznej w trakcie jazdy, chyba że w tym celu, używany jest zestaw Bluetooth. Słuchawka BT komunikuje się z telefonem, dzięki czemu użytkownik może trzymać obie dłonie na kierownicy, będąc przygotowanym do każdego manewru. Z tego względu, obowiązkowym gadżetem kierowcy powinna stać się właśnie taka słuchawka. Poniższy ranking i poradnik pomoże w zakupie niezawodnego modelu i odpowie na pytanie, jaki sprzęt okaże się najodpowiedniejszy.

Najlepsze słuchawki bluetooth do samochodu – Ranking słuchawek bluetooth 2021

Najtańsza alternatywa
Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic
Xiaomi Mi Bluetooth Headset

Rozwiń

Zobacz cenę!
Nasz wybór
Plantronics Voyager Legend
Plantronics Voyager Legend

Rozwiń

Wybór premium
Jabra Talk 45
Jabra Talk 45

Rozwiń

Nasza redakcja wybrała Plantronics Voyager Legend, model pozwala na przeprowadzenie 7 godzin ciągłej rozmowy. Model posiada długo mikrofon, który poprawia komfort rozmowy, dla naszego rozmówcy. Wyborem premium jest natomiast Jabra Talk 45, lekki, pozwalający na oddalenie się nawet do 30 m od telefonu. Dodatkowo ma funkcje odczytywania SMS-ów. Najtańszą słuchawką bluetooth w naszym zestawieniu jest Xiaomi Mi Bluetooth Headset, jej parametry nieco odbiegają od droższych modeli, jednak na niższy budżet będą strzałem w dziesiątkę, dodatkowo jest najlżejszy w całym zestawieniu. W rankingu zamieściliśmy jeszcze dwie słuchawki Baseus Magnetic NGCX-01, która ma najkrótszy czas ładowania oraz Samsung Essential, która ma najdłuższy czas czuwania do 13 godzin.

  1. Jabra TALK 45
  2. Plantronics Voyager Legend
  3. Poradnik wyboru słuchawki bluetooth

1. Jabra TALK 45

Jabra-TALK-45
Pierwszą propozycją jest najdroższa z naszego zestawienia słuchawka bezprzewodowa Jabra Talk 45. Koszt całego zestawu to 270 złotych, co w porównaniu z innymi pozycjami na naszej liście jest sporym skokiem cenowym. Co sprawia, że warto zainwestować w ten sprzęt, skoro możemy zakupić modele 5 razy tańsze?

JAKOŚĆ

CENA

Odpowiedź jest prosta – jakość. Zestaw słuchawkowy Jabra jest obsługiwany przez technologię Bluetooth 4.0, a odległość, jaka może dzielić nas od sprzętu podstawowego to aż 30 metrów! W tej kwestii urządzenie to zostawia konkurentów daleko w tyle. Ponadto, klasa dźwięku HD gwarantuje rozmowy w najlepszej jakości, dostosowując automatycznie głośność do poziomu hałasu w otoczeniu i redukując szumy. Słuchawka Jabra Talk 45 ma również wbudowane podwójne mikrofony, które zapewniają rozmówcy krystaliczny odbiór, bez potrzeby podnoszenia głosu.

Możliwości urządzenia w kwestii wytrzymałości są na średnim pułapie. Jedno ładowanie wystarczy nam na 8-dniowe czuwanie, a także 6 godzin ciągłej rozmowy. To, czego nie znajdziemy w innych zestawach, to aplikacja Jabra Asist. Jest to unikalny asystent głośnomówiący, który pozwoli nam między innymi na odczyt wiadomości SMS, czy nawigację urządzeniem w kwestii głośności, czy ustawień języka. Na wiadomości tekstowe możemy również odpowiedzieć, poprzez asystenta Google Now. Jednakże według opinii użytkowników, jakie można znaleźć w sieci, odczyt SMS-ów jest niestety dosyć cichy w porównaniu do głośności rozmów. Dzięki geolokalizacji przypisanej do urządzenia i nadajnikowi GPS, słuchawka Bluetooth Jabra Talk 45 już nigdy nie zagubi się w zakamarkach twojego auta lub mieszkania. Za pomocą mapy w smartfonie, a także wymuszeniu wydania dźwięku ze słuchawki odnalezienie urządzenia zajmie kilka sekund.

Ponadto warto pamiętać, że urządzenie potrafi strumieniować nie tylko kierunki GPS, ale i multimedia, takie jak muzyka czy podcasty wprost z naszego telefonu. Jabra zestaw słuchawkowy to świetne rozwiązanie dla osób, które nie potrafią pilnować długości rozmów. Posiada on bowiem wskaźnik baterii, który poinformuje gadulskich, kiedy poziom naładowania spadnie poniżej 10%. Jeśli zestaw słuchawkowy towarzyszy Ci przez większość czasu w ciągu dnia – warto zainwestować w najwyższą jakość!

Słuchawka bluetooth Jabra TALK 45 to najczęściej wybierana słuchawka bluetooth wśród użytkowników

Zalety
Najdłuższy zasięg deklarowany przez producenta (30 m)
Wysoka jakość HD dźwięku
Automatyczne dostosowywanie głośności do poziomu hałas na zewnątrz
Skuteczna redukcja szumów
Podwójne, wysokiej jakości materiały
Wskaźnik baterii
Funkcja geolokalizacji
Funkcja odczytywania wiadomości tekstowych
Wady
Ciche odczytywanie wiadomości SMS
Wysoka cena

 

2. Plantronics Voyager Legend

Plantronics Voyager Legend
Zestaw słuchawkowy Plantronics o 10-metrowym zasięgu doskonale sprawdzi się w podróży, podczas treningu, ale i w pracy. Szczególnie że umożliwia on przeprowadzanie rozmów nawet do 7 godzin na jednym ładowaniu.

JAKOŚĆ

CENA

Plantronics Legend to oryginalna konstrukcja, za którą kryją się rozbudowane funkcjonalności. Pierwszą z nich jest mikrofon z DPS, czyli aktywną redukcją szumów (Digital Signal Processing). Polega ona na przechwyceniu głosu, eliminując jednocześnie hałasy dobiegające z otoczenia tj. wiatr czy poruszające się pojazdy. Powoduje to, że odbiorca słyszy nas głośno i wyraźnie. Ponadto mikrofon jest dłuższy niż w standardowych modelach, dzięki temu jest bliżej ust i rozmówca lepiej nas słyszy.

Na uwagę zasługuje również niezwykle prosta obsługa słuchawki, dzięki wykorzystaniu technologii Smart Sensore. Jest to specjalny czujnik, który aktywuje urządzenie podczas wykrycia połączenia przychodzącego, informując nas o tym, kto dzwoni. Następnie za pomocą komendy głosowej możemy odebrać lub odrzucić połączenie.

Jeśli zdejmiemy słuchawkę, rozmowa zostanie automatycznie przeniesiona do telefonu. Gwarantuje to niezwykły komfort użytkowania zestawu. Co więcej, bez sięgania do przycisków na obudowie bez problemu sprawdzimy poziom baterii słuchawki, wybierzemy ostatni numer z rejestru połączeń czy uruchomimy parowanie z innym urządzeniem Bluetooth. Jak wspomnieliśmy, słuchawka Bluetooth Plantronics Voyager Legend oferuje 7 godzin pracy na jednym ładowaniu. Jednak w trybie czuwania może być aktywna nawet 264 godzin, co pod tym względem stawia ją na drugim miejscu w naszym zestawieniu.

Warto zwrócić uwagę także na wykonanie słuchawki, gdyż posiada ona douszną gąbkę z zaczepem na ucho. Zapewnia to wygodę podczas całodziennego noszenia, ale również gwarantuje stabilność, a więc nie będziemy musieli zestawu co chwilę poprawiać. Zatem jeśli potrzebujemy solidnego urządzenia oraz dysponujemy nieco większym budżetem, to warto wziąć pod uwagę propozycję od Plantronics.

Zalety
Słuchawka z wygodnym zaczepem za ucho
7 godzin pracy na jednym ładowaniu
Tryb czuwania nawet do 264 godzin
Mikrofon sięgający bliżej ust z redukcją szumów, dba o jakość rozmowy
Wady
Najcięższa słuchawka w zestawieniu ok. 10 g