Aktualizacja: Maj 2022

Bezpieczeństwo na drodze powinno być priorytetem każdego kierowcy. Obowiązujące przepisy zakazują rozmowy telefonicznej w trakcie jazdy, chyba że w tym celu, używany jest zestaw Bluetooth. Słuchawka BT komunikuje się z telefonem, dzięki czemu użytkownik może trzymać obie dłonie na kierownicy, będąc przygotowanym do każdego manewru. Z tego względu, obowiązkowym gadżetem kierowcy powinna stać się właśnie taka słuchawka. Poniższy ranking i poradnik pomoże w zakupie niezawodnego modelu i odpowie na pytanie, jaki sprzęt okaże się najodpowiedniejszy.

Najlepsze słuchawki bluetooth do samochodu – Ranking słuchawek bluetooth 2021

Najtańsza alternatywa
Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic
Xiaomi Mi Bluetooth Headset

Rozwiń

Nasz wybór
Plantronics Voyager Legend
Plantronics Voyager Legend

Rozwiń

Wybór premium
Jabra Talk 45
Jabra Talk 45

Rozwiń

Nasza redakcja wybrała Plantronics Voyager Legend, model pozwala na przeprowadzenie 7 godzin ciągłej rozmowy. Model posiada długo mikrofon, który poprawia komfort rozmowy, dla naszego rozmówcy. Wyborem premium jest natomiast Jabra Talk 45, lekki, pozwalający na oddalenie się nawet do 30 m od telefonu. Dodatkowo ma funkcje odczytywania SMS-ów. Najtańszą słuchawką bluetooth w naszym zestawieniu jest Xiaomi Mi Bluetooth Headset, jej parametry nieco odbiegają od droższych modeli, jednak na niższy budżet będą strzałem w dziesiątkę, dodatkowo jest najlżejszy w całym zestawieniu. W rankingu zamieściliśmy jeszcze dwie słuchawki Baseus Magnetic NGCX-01, która ma najkrótszy czas ładowania oraz Samsung Essential, która ma najdłuższy czas czuwania do 13 godzin.

  1. Jabra TALK 45
  2. Plantronics Voyager Legend
  3. Baseus Magnetic NGCX-01
  4. Samsung Essential
  5. Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic
  6. Poradnik wyboru słuchawki bluetooth

1. Jabra TALK 45

Jabra-TALK-45
Pierwszą propozycją jest najdroższa z naszego zestawienia słuchawka bezprzewodowa Jabra Talk 45. Koszt całego zestawu to 270 złotych, co w porównaniu z innymi pozycjami na naszej liście jest sporym skokiem cenowym. Co sprawia, że warto zainwestować w ten sprzęt, skoro możemy zakupić modele 5 razy tańsze?

JAKOŚĆ

CENA

Odpowiedź jest prosta – jakość. Zestaw słuchawkowy Jabra jest obsługiwany przez technologię Bluetooth 4.0, a odległość, jaka może dzielić nas od sprzętu podstawowego to aż 30 metrów! W tej kwestii urządzenie to zostawia konkurentów daleko w tyle. Ponadto, klasa dźwięku HD gwarantuje rozmowy w najlepszej jakości, dostosowując automatycznie głośność do poziomu hałasu w otoczeniu i redukując szumy. Słuchawka Jabra Talk 45 ma również wbudowane podwójne mikrofony, które zapewniają rozmówcy krystaliczny odbiór, bez potrzeby podnoszenia głosu.

Możliwości urządzenia w kwestii wytrzymałości są na średnim pułapie. Jedno ładowanie wystarczy nam na 8-dniowe czuwanie, a także 6 godzin ciągłej rozmowy. To, czego nie znajdziemy w innych zestawach, to aplikacja Jabra Asist. Jest to unikalny asystent głośnomówiący, który pozwoli nam między innymi na odczyt wiadomości SMS, czy nawigację urządzeniem w kwestii głośności, czy ustawień języka. Na wiadomości tekstowe możemy również odpowiedzieć, poprzez asystenta Google Now. Jednakże według opinii użytkowników, jakie można znaleźć w sieci, odczyt SMS-ów jest niestety dosyć cichy w porównaniu do głośności rozmów. Dzięki geolokalizacji przypisanej do urządzenia i nadajnikowi GPS, słuchawka Bluetooth Jabra Talk 45 już nigdy nie zagubi się w zakamarkach twojego auta lub mieszkania. Za pomocą mapy w smartfonie, a także wymuszeniu wydania dźwięku ze słuchawki odnalezienie urządzenia zajmie kilka sekund.

Ponadto warto pamiętać, że urządzenie potrafi strumieniować nie tylko kierunki GPS, ale i multimedia, takie jak muzyka czy podcasty wprost z naszego telefonu. Jabra zestaw słuchawkowy to świetne rozwiązanie dla osób, które nie potrafią pilnować długości rozmów. Posiada on bowiem wskaźnik baterii, który poinformuje gadulskich, kiedy poziom naładowania spadnie poniżej 10%. Jeśli zestaw słuchawkowy towarzyszy Ci przez większość czasu w ciągu dnia – warto zainwestować w najwyższą jakość!

Słuchawka bluetooth Jabra TALK 45 to najczęściej wybierana słuchawka bluetooth wśród użytkowników

Zalety
Najdłuższy zasięg deklarowany przez producenta (30 m)
Wysoka jakość HD dźwięku
Automatyczne dostosowywanie głośności do poziomu hałas na zewnątrz
Skuteczna redukcja szumów
Podwójne, wysokiej jakości materiały
Wskaźnik baterii
Funkcja geolokalizacji
Funkcja odczytywania wiadomości tekstowych
Wady
Ciche odczytywanie wiadomości SMS
Wysoka cena

 

2. Plantronics Voyager Legend

Plantronics Voyager Legend
Zestaw słuchawkowy Plantronics o 10-metrowym zasięgu doskonale sprawdzi się w podróży, podczas treningu, ale i w pracy. Szczególnie że umożliwia on przeprowadzanie rozmów nawet do 7 godzin na jednym ładowaniu.

JAKOŚĆ

CENA

Plantronics Legend to oryginalna konstrukcja, za którą kryją się rozbudowane funkcjonalności. Pierwszą z nich jest mikrofon z DPS, czyli aktywną redukcją szumów (Digital Signal Processing). Polega ona na przechwyceniu głosu, eliminując jednocześnie hałasy dobiegające z otoczenia tj. wiatr czy poruszające się pojazdy. Powoduje to, że odbiorca słyszy nas głośno i wyraźnie. Ponadto mikrofon jest dłuższy niż w standardowych modelach, dzięki temu jest bliżej ust i rozmówca lepiej nas słyszy.

Na uwagę zasługuje również niezwykle prosta obsługa słuchawki, dzięki wykorzystaniu technologii Smart Sensore. Jest to specjalny czujnik, który aktywuje urządzenie podczas wykrycia połączenia przychodzącego, informując nas o tym, kto dzwoni. Następnie za pomocą komendy głosowej możemy odebrać lub odrzucić połączenie.

Jeśli zdejmiemy słuchawkę, rozmowa zostanie automatycznie przeniesiona do telefonu. Gwarantuje to niezwykły komfort użytkowania zestawu. Co więcej, bez sięgania do przycisków na obudowie bez problemu sprawdzimy poziom baterii słuchawki, wybierzemy ostatni numer z rejestru połączeń czy uruchomimy parowanie z innym urządzeniem Bluetooth. Jak wspomnieliśmy, słuchawka Bluetooth Plantronics Voyager Legend oferuje 7 godzin pracy na jednym ładowaniu. Jednak w trybie czuwania może być aktywna nawet 264 godzin, co pod tym względem stawia ją na drugim miejscu w naszym zestawieniu.

Warto zwrócić uwagę także na wykonanie słuchawki, gdyż posiada ona douszną gąbkę z zaczepem na ucho. Zapewnia to wygodę podczas całodziennego noszenia, ale również gwarantuje stabilność, a więc nie będziemy musieli zestawu co chwilę poprawiać. Zatem jeśli potrzebujemy solidnego urządzenia oraz dysponujemy nieco większym budżetem, to warto wziąć pod uwagę propozycję od Plantronics.

Zalety
Słuchawka z wygodnym zaczepem za ucho
7 godzin pracy na jednym ładowaniu
Tryb czuwania nawet do 264 godzin
Mikrofon sięgający bliżej ust z redukcją szumów, dba o jakość rozmowy
Wady
Najcięższa słuchawka w zestawieniu ok. 10 g

 

3. Baseus Magnetic NGCX-01

Baseus-Magnetic-NGCX-01-Bluetooth-4.1
Kolejno na naszej liście prezentujemy mini zestaw, na który składają się słuchawka Bluetooth Baseus (do wyboru w 3 opcjach kolorystycznych), stacja ładująca USB oraz 3 pary nakładek w różnych rozmiarach. Koszt tego zestawu jest całkiem niski i wynosi około 60 złotych.

JAKOŚĆ

CENA

W tej cenie otrzymujemy urządzenie działające na najnowszym systemie Bluetooth 4.1, który redukuje zakłócenia sieci 4G i poprawia funkcjonalność i stabilność sprzętu. Jest to najmniejsze i najlżejsze urządzenie w całym zestawieniu. Waży zaledwie 5 gramów, dzięki czemu nie powoduje żadnego dyskomfortu podczas użytkowania nawet przez kilka godzin. Słuchawka Baseus NGCX-01 jest kompatybilna ze wszystkimi możliwymi systemami operacyjnymi. Obsługuje zarówno sprzęt na Androidzie, iOS, jak i Windowsie. Można ją też sparować z dwoma urządzeniami naraz, co pozwala nam na obsługę słuchawkową telefonu prywatnego i służbowego.

Warto także przyjrzeć się samej stacji dokującej i systemowi ładowania w urządzeniu. Baseus słuchawka Bluetooth jako jedyna z całego zestawienia obsługuje klasyczne złącze USB, przez co może być zasilana z większości sprzętów, jak powerbanki, komputery, czy ładowarki samochodowe. Sam USB z magnetycznym uchwytem możemy zginać aż o 90 stopni, co zwiększa wygodę podpięcia sprzętu do ładowarki. Warto zaznaczyć, iż ten model ma nie tylko najmniejsze rozmiary i wagę, ale i najkrótszy czas ładowania – jedynie 90 minut!

Wracając do samej słuchawki, za minimalizacją wymiarów i ładowania idą niestety pewne niedogodności. Zestaw słuchawkowy Baseus ma najkrótszy zasięg działania, gdyż na stronie producenta możemy znaleźć informację o zaledwie 8 metrach możliwości odejścia od telefonu, przez co będzie to dobry wybór jedynie do rozmów w samochodzie lub w małej odległości od telefonu. Baseus Magnetic NGCX-01 posiada przycisk funkcyjny, dzięki któremu obsłużymy połączenia przychodzące, a także zmienimy lub zatrzymamy na przykład utwór muzyczny. Słuchawka ma również funkcję automatycznego odebrania połączenia po podniesieniu ze stacji dokującej.

Z opinii, jakie można znaleźć w sieci, wynika, iż sprzęt ten funduje niestety pogłosy i zakłócenia podczas rozmów, a także w wielu sytuacjach głośność maksymalna bywa niewystarczająca do rozmowy. Ponadto czas działania jest dosyć niski i wynosi kolejno 4 godziny na rozmowy i 4 dni na czuwaniu.

Zalety
Najlżejsza słuchawka bluetooth w zestawieniu (5 g)
Stacja ładująca ze złączem USB
Automatyczne odbieranie połączeń
Współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi
Możliwość jednoczesnego podpięcia do dwóch urządzeń
Najkrótszy czas ładowania (90 min)
Bluetooth 4.1
3 opcje kolorystyczne
3 pary nakładek w zestawie
Wady
Najkrótszy czas rozmów oraz czuwania
Najkrótszy zasięg deklarowany przez producenta (8 m)
Opinie użytkowników o słabej jakości rozmów

 

4. Samsung Essential

Samsung Essential
Słuchawka Bluetooth Samsung MG920 to sprzęt, na który stać każdego. Koszt zestawu to niecałe 65 złotych, co jest najniższym i tym samym najlepszym wynikiem w rankingu.

JAKOŚĆ

CENA

Na zestaw słuchawkowy Samsung składa się słuchawka Samsung MG920 z wejściem micro USB do ładowania, a także małe i średnie hybrydowe wkładki douszne. Pomagają one w redukcji hałasu, jak i komforcie noszenia. Na niekorzyść może tu działać waga, gdyż jest to drugie najcięższe urządzenie w zestawieniu, ważące 9,2 gramów. Zestaw słuchawkowy Bluetooth Samsung łączy się na odległość 10 metrów, a także wyróżnia się najdłuższym czasem czuwania w całym zestawieniu. Czas ten wynosi aż 13 godzin, podczas gdy czas ciągłej rozmowy jest równie imponujący, a jest to 7 godzin według producenta. Z opinii i testów użytkowników wywnioskować jednak można, iż czas ten może być dłuższy i osiągać nawet do 10 godzin! Niestety, na stronie producenta nie ma jednak informacji, ile czasu słuchawka bezprzewodowa Samsung Essential potrzebuje na naładowanie się w pełni po tak intensywnym użytkowaniu.

To, na co jednak warto zwrócić szczególną uwagę, to fakt, iż za niecałe 65 złotych otrzymujemy najwytrzymalszą baterię w zestawieniu. A to wszystko opakowane w niesamowicie elegancki design, zapewniający jednocześnie maksymalny komfort użytkowania przez długie godziny. Słuchawka Bluetooth Samsung GSM MG920 gwarantuje nam czystość dźwięku podczas rozmowy. A to za sprawą specjalnie zaprojektowanej funkcji redukcji hałasu i echa. Mało tego! Idealne ułożenie mikrofonu względem ust sprawia, że słuchawka do ucha Samsung Essential zapewnia fantastyczną reprodukcję dźwięku.

To, do czego można się przyczepić, to opinie krążące w Internecie na temat spadającej jakości. O co dokładnie chodzi? Według komentarzy internautów, dłuższe używanie słuchawki skutkuje spadkiem maksymalnej głośności sprzętu. Użytkownicy skarżą się, iż po pewnym czasie od zakupu głośność tak zanika, iż w pewnym momencie bardzo trudno dosłyszeć swojego rozmówcę. Czy jest to prawda? Niestety, to mogą ocenić jedynie osoby użytkujące ten sprzęt dłużej. Parametry techniczne urządzenia wskazują na ogromną wytrzymałość baterii, więc jeśli komuś zależy na rzadszym ładowaniu sprzętu – może się miło zaskoczyć.

Zalety
Elegancka, ergonomiczna konstrukcja
Niska cena
Najdłuższy czas czuwania w zestawieniu (13 dni)
Wysoka jakość czystego dźwięku podczas rozmowy
Idealne ułożenie mikrofonu względem ust
Wady
Waga – druga najcięższa słuchawka bluetooth w zestawieniu (9,2 g)
Spadek głośności dźwięku w skutek zużycia

 

5. Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic

Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic
Czas na ostatnią pozycję w naszym zestawieniu, jaką jest Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic Black. Jest to słuchawka bezprzewodowa Xiaomi, którą możemy zakupić już za około 55-60 złotych. Czym oprócz niskiej ceny wyróżnia się na tle pozostałych sprzętów z rankingu?

JAKOŚĆ

CENA

Słuchawka Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic jest bardzo lekka, gdyż jej waga sięga ledwo 6,5 gramów, a to istotny parametr gdy chcemy ją nosić na uchu przez cały dzień. To, co raczej negatywnie odróżnia zestaw słuchawkowy Xiaomi od większości sprzętów tego typu, to fakt, iż jest jedynym oprócz Baseus’a zestawem, który wkłada się bezpośrednio do ucha, bez dodatkowego wsparcia poprzez zausznik. Nadrabia jednak tę niedogodność poprzez 3 rozmiary wkładek dousznych, wykonanych z medycznego silikonu.

O jakości słuchawki może świadczyć fakt, iż ich budowa powstała na podstawie aż 2000 form uszu! Jeśli to Cię nie przekonuje, to mamy dla Ciebie jeszcze jedną wiadomość. Xiaomi Mi słuchawka Bluetooth Headset została pokryta farbą znanego, japońskiego producenta Musashi. Jest to klasa sama w sobie, a to dlatego, iż znana jest ze swojej wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, odpryski i zadrapania, a także cechuje się właściwościami antyolejowymi. Dzięki temu masz pewność, iż wbrew obiegowej opinii o chińskich produktach – ten sprzęt definitywnie należy do pierwszej klasy!

Poza stroną wizualną, Xiaomi zestaw słuchawkowy wyposażony jest w świetnej jakości głośnik, którego konstrukcja wyjściowa ma szerokość 3 milimetry. To właśnie dzięki temu jest w stanie przekazywać szczegółowe dźwięki na średnich i wysokich częstotliwościach, a także zapewnia świetne wygłuszenie otoczenia. Słuchawka ma możliwość połączenia z kilkoma urządzeniami jednocześnie, co jest dosyć niespotykaną funkcją. Łączy się za pomocą technologii Bluetooth 4.1 chipsetem CSR8610, dzięki czemu sprzęt redukuje zakłócenia sieci 4G, ale i podnosi stabilność i funkcjonalność samego sprzętu. To, co działa na niekorzyść tego konkretnego modelu to fakt, iż ma najkrótszy czas rozmów wynoszący 4 godziny, a także czas czuwania – 4 dni. Jednak za tak niską cenę przy jednoczesnej wysokiej jakości wykonania sprzętu, jesteśmy świadomi, iż jakiś parametr musi zostać obniżony.

Zalety
Niska cena
Niska waga słuchawki (6,5 g)
3 rozmiary słuchawek do wyboru
Bluetooth 4.1
Wysokiej jakości głośnik
Wady
Najkrótszy czas rozmów (4 godziny) oraz czuwania (4 dni)
Słuchawka jest mniej stabilna w uchu od tradycyjnych słuchawek z pałąkiem
Kup na Allegro Kup na Morele.net »

Porównanie najlepszych słuchawek bluetooth do samochodu:

Tabelka porównawcza wszystkich modeli najważniejszych parametrów.

Czas rozmów i czas czuwania: pierwsze mówi, jak długo możemy nieprzerwanie prowadzić rozmowę, natomiast czuwania informuje, jak długo urządzenie może być włączone.

Zasięg również jest istotny, chociaż zazwyczaj używamy słuchawki, prowadząc samochód, to okaże się przydatne, kiedy pójdziemy zatankować czy zrobić zakupy, a telefon zostawimy w aucie.

Ważnym czynnikiem jest również waga, chociaż urządzenie waży niewiele, to jednak kilka gramów więcej przez wiele godzin trzymania słuchawki w uchu może powodować dyskomfort.

 

ModelŁączność
Czas rozmów [h]
Czas czuwania [dni]
Czas ładowania [min]
Zasięg [m]
Złącze
Waga [g]
Jabra TALK 45Bluetooth 4.068120
30
micro USB
7,2
Plantronics Voyager LegendBluetooth 3.0711

90

10
micro USB
18
Baseus Magnetic NGCX-01Bluetooth 4.14
4
90
8
USB
5
Samsung EssentialBluetooth 3.07
13
brak danych
10
micro USB
9,2
Xiaomi Mi Bluetooth Headset BasicBluetooth 4.14
4
120
10
micro USB
6,5