Aktualizacja: Grudzień 2022

 

  1. CALMEAN Nemo 2
  2. SmartWatch Q528
  3. Xblitz Watch ME
  4. Poradnik wyboru smartwatcha dla dziecka

Porównanie najlepszych smartwatchy dla dzieci:

ModelSystem
Akumulator [mAh]
Połączenia telefoniczne
Aparat
Funkcja SOS
Wodoszczelność
Lokalizator GPS
Przekątna [cale]
Waga [g]
CALMEAN Nemo 2
Android i iOS
450
TAK
TAK
TAK
TAKTAK1,33
45
SmartWatch Q528
Android i iOS
400TAK
TAK
TAK
NIETAK1,4440
Xblitz Watch ME
Android i iOS
400
TAK
TAK
TAK
NIETAKbrak danych
140

Najlepsze smartwatche dla dzieci – Ranking smartwatchy dla dzieci 2021

1. CALMEAN Nemo 2 Kliknij aby kupić »

CALMEAN-Nemo-2Smartwatch dla dzieci CALMEAN Nemo 2 to jeden z najbardziej funkcjonalnych zegarków na rynku, który jest przeznaczony dla użytkowników w wieku od 4 do 12 lat. Charakteryzuje się szerokimi możliwościami nadzoru dziecka, rozbudowanymi funkcjami dodatkowymi, odpornością na czynniki zewnętrzne oraz cieszącym oko wyglądem. Dodatkowo jego cena nie jest zbyt wygórowana – co na pewno doceni wielu rodziców.

Zegarek dla dzieci CALMEAN Nemo 2 to nowoczesne urządzenie, które łączy w sobie funkcje lokalizatora, telefonu, aparatu fotograficznego i zegarka sportowego. Na uwagę zasługuje przede wszystkim szeroki zakres kontroli, jaką rodzic może roztoczyć nad dzieckiem. Jedną z najważniejszych funkcji jest lokalizator oparty na trzech modułach (GPS, WiFi i LBS), który umożliwia nie tylko określenie aktualnego miejsca pobytu dziecka (z dokładnością do kilku metrów), ale także pokazanie przebytej przez nie trasy oraz historii wcześniejszych lokalizacji. Jednak jak podkreślają rodzice lokalizacja w tym modelu pozostawia wiele do życzenia – bywa niedokładna i nierzadko pokazuje błędne dane (co jest sporą wadą).

Na uwagę zasługuje fakt, iż producent wyposażył swój produkt w wiele dodatkowych funkcji, których zadaniem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa młodego człowieka. Co pod tym względem wyróżnia zegarek CALMEAN Nemo 2? Oprócz nasłuchu otoczenia (umożliwia dyskretne podsłuchanie otoczenia dziecka), możliwości wezwania pomocy przy użyciu przycisku SOS (który uruchamia wysłanie wiadomości tekstowych do dwojga rodziców i nawiązuje połączenie z głównym kontaktem), wysyłania powiadomień związanych z dzieckiem na telefon i mail rodzica (co pozwala na szybką reakcję w razie jakiegokolwiek zagrożenia) zegarek CALMEAN Nemo umożliwia też ustawienie alarmowania, czyli informowania o tym, czy pociecha pojawiła się lub opuściła wcześniej ustaloną strefę – na przykład teren szkoły lub mieszkanie kolegi. Dodatkowo model polskiego producenta nie zawiera reklam i spełnia wszystkie wymogi RODO.

Smartwatch dla dzieci CALMEAN Nemo – oprócz wielu funkcji związanych z bezpieczeństwem – jest także wyposażony w wiele praktycznych i funkcjonalnych opcji. Przede wszystkim może służyć jako telefon, który umożliwia odbieranie i nawiązywanie połączeń (dzięki zainstalowanej fabrycznie karcie SIM). Co warte podkreślenia – to rodzice decyduję o tym, kto może się dodzwonić do ich pociechy (połączenia są możliwe jedynie z zaaprobowanymi kontaktami). Dodatkowo rodzice mogą wysyłać na zegarek dziecka krótkie wiadomości tekstowe lub nagrody (na przykład w postaci wirtualnych serduszek), na które młody użytkownik smartwatcha może odpowiedzieć wiadomością głosową. Rozbudowana komunikacja jest uzupełniona aparatem fotograficznym, który robi wysokiej jakości zdjęcia (a uwiecznione chwile można od razu wysłać na telefon rodzica). Pewnym mankamentem wpływającym na jakość zegarka jest dosyć słaba bateria, która zazwyczaj wytrzymuje nie więcej niż jeden dzień.

Zegarek elektroniczny CALMEAN Nemo 2 posiada także kilka innych praktycznych funkcji, na które na pewno warto zwrócić uwagę. Wśród tych funkcjonalnych opcji można wymienić krokomierz, licznik kalorii, stoper, budzik (który można nastawić zdalnie), datownik i zegarek (data i godzina aktualizują się automatycznie). Dodatkowo jest to model wodoszczelny i pyłoodporny (co jest potwierdzone odpowiednimi atestami) i łatwy w obsłudze, a do jego konfiguracji (która trwa zaledwie kilka minut) potrzeba jedynie kilku podstawowych danych. Jednocześnie użytkownik otrzymuje instrukcję w języku polskim, kabel USB (służący do ładowania), fabryczną kartę SIM, dostęp do systemu zarządzania, bezpłatne aktualizacje oraz roczną gwarancję na lokalizator.

Smartwatch dla dzieci CALMEAN Nemo 2 to urządzenie, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru inteligentnego zegarka dla swojej pociechy. Wprawdzie nie jest pozbawiony kilku wad, to jednak w testach blogerek zajmujących się tematem macierzyństwa jest oceniany dosyć dobrze, chwalony przy tym za intuicyjną obsługę oraz niezawodność. Dlatego warto się nim zainteresować.

UNBOXING - Smartwatch dla dziecka CALMEAN Nemo 2

Smartwatch dla dzieci CALMEAN Nemo 2 to najczęściej wybierany smartwatch dla dziecka wśród rodziców

Zalety
Wiele pozytywnych opinii i recenzji osób zajmujących się tematem macierzyństwa
3 moduły lokalizacyjne (GPS, WiFI, LBS)
Zarejestrowana karta SIM w zestawie
Możliwość wyboru kontaktów, które będą mogły dzwonić bezpośrednio na smartwatch
Funkcja alarmowania strefowego
Funkcja nasłuchu otoczenia dziecka
Dobrej jakości wbudowany aparat
Wodoszczelny i pyłoszczelny (atest IP67)
Możliwość czatowania z dzieckiem za pomocą zegarka
Wbudowany krokomierz i licznik kalorii
Historia lokalizacji dziecka
Spełnia wymogi RODO oraz nie zawiera reklam
Wady
Z opinii użytkowników wynika, że dokładność lokalizacji jest na bardzo słabym poziomie i często wskazuje błędne położenie
Według użytkowników bateria trzyma bardzo krótko i korzystając z lokalizacji, trzeba go ładować codziennie

Kup na Allegro

 

2. SmartWatch Q528 Kliknij aby kupić »

SmartWatch-Q528Zegarek i lokalizator w jednym – SmartWatch Q528 – to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą mieć bardzo przyzwoity produkt za niezbyt wygórowaną cenę. Zegarek Q528 to najtańszy model w naszym zestawieniu (którego cena nie przekracza 100 zł) – a mimo to posiada większość funkcji, które powinny znaleźć się na wyposażeniu smartwatcha dla dzieci.

Smartwatch dla dzieci Q528 zapewnia – jak wszystkie urządzenia z tego segmentu – możliwość kontroli nad bezpieczeństwem dziecka. Urządzenie posiada 2-modułową lokalizację (GPS, WiFi lub GSM), która odznacza się dokładnością nawet do 1 metra. Jednak jak zaznacza producent – w przypadku słabego sygnału rozbieżność może wynosić nawet 4 km. Jednocześnie należy tu podkreślić, iż dokładność lokalizacji zależy też od miejsca – najlepiej działa na zewnątrz, podczas gdy w budynkach może być bardzo niedokładna (co jest sporym mankamentem).

Dużym plusem opisywanego gadżetu dla dziecka jest to, iż producent zadbał także o dodatkowe opcje, które zwiększają zakres bezpieczeństwa. Tutaj na uwagę zasługuje:

  • możliwość śledzenia historii lokalizacji na 3 miesiące wstecz (co pozwala podejrzeć trasy pokonywane przez dziecko)
  • przycisk SOS (przytrzymany przez kilka sekund wzbudza alarm na smartfonie opiekuna)
  • tak zwane ciche połączenie (które pozwala usłyszeć, co się dzieje w otoczeniu dziecka)
  • ustalanie strefy bezpieczeństwa względem określonego punktu (gdy dziecko ją opuści, to na telefonie rodzica uruchamia się alarm).

Dodatkowo rodzic jest informowany o niskim stanie baterii w smartwatchu oraz o rozpięciu paska zegarka. Co więcej, posiada on także możliwość zdalnego zablokowania jego określonych funkcji. Dzięki temu rodzić ma kontrolę nad dzieckiem – bez względu na to, gdzie się ono znajduje.

Czym jeszcze wyróżnia się zegarek Q528? Smartwatch dla dzieci umożliwia wykonywanie połączeń w obu kierunkach (rodzic ma pełną kontrolę nad kontaktami – może wprowadzić 10 numerów, z którymi pociecha nawiązuje telefoniczny kontakt), zapewnia możliwość wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych oraz głosowych (w tym także tak zwanych nagród – na przykład serduszek wyświetlanych na ekranie smartwatcha) oraz pozwala na wykonywanie zdjęć (i późniejsze wysyłanie ich na smartfony rodziców). Jednocześnie jest to zegarek typowo sportowy, który posiada wbudowany monitor snu (oceniający jego jakość na podstawie ruchów dziecka w nocy), krokomierz, budzik, latarkę LED (która przydaje się w ciemnym otoczeniu) i dotykowy wyświetlacz. Ciekawym dodatkiem jest zainstalowana gra matematyczna, dzięki której młody człowiek może się rozwijać.

Dużym plusem jest też stosunkowo wytrzymała bateria (która może wytrzymać nawet 3 dni na jednym ładowaniu) oraz możliwość wyboru spośród trzech wersji kolorystycznych. Natomiast wadą jest brak wodoszczelności (co obniża jakość zegarka) oraz bardzo dziecięca grafika ekranu (co sprawia, iż smartwatch jest przeznaczony raczej dla młodszych dzieci). Jednak te mankamenty nie rzutują zbyt mocno na całościowy obraz prezentowanego modelu – tym bardziej, iż smartwatch Q528 opinie wśród rodziców ma całkiem dobre, a cena poniżej 100 zł na pewno zachęca do zainteresowania się tym modelem.

Zalety
Niska cena – jeden z najtańszych smartwatchy w zestawieniu
3 wersje kolorystyczne do wyboru
Możliwość wykonywania połączeń w obu kierunkach
Możliwość wyboru numerów telefonu, które będą mogły kontaktować się z dzieckiem
Funkcja “cichych połączeń”
Funkcja alarmowania strefowego
Wbudowany krokomierz i monitor snu
Historia lokalizacji dziecka do 3 miesięcy wstecz
Alarm niskiego stanu baterii
Zainstalowana gra matematyczna
3 dni ciągłej pracy zegarka na jednym ładowaniu
Wady
Ze względu na bardzo dziecięce obrazki zegarek ten jest przeznaczony raczej dla przedszkolaków, aniżeli starszych dzieci
Lokalizacja działa dobrze wyłącznie na zewnątrz. Z wnętrza budynku przesyła bardzo niedokładną lokalizację
Brak wodoszczelności

Kup na Allegro

 

3. Xblitz Watch ME Kliknij aby kupić »

Xblitz-Watch-MESmartwatch Xblitz Watch ME to ciekawe i bardzo funkcjonalne połączenie zabawy, komunikacji i pełnego monitoringu. Dzięki możliwości kontroli rodzicielskiej oraz wielu przydatnym rozwiązaniom ten elektroniczny gadżet spodoba się nie tylko rodzicom, ale także ich pociechom. Dodatkowo jest dostępny za przystępną cenę, co także stanowi spory plus.

Co charakteryzuje model Xblitz? Smartwatch dla dzieci tej marki jest przede wszystkim miniaturowym centrum kontroli rodzicielskiej (co nie dziwi, bo każdy taki gadżet musi spełniać to podstawowe zadanie). Tutaj mamy do czynienia przede wszystkim z wbudowanym modelem GPS, który pełni dwojaką rolę – z jednej strony pozwala określić aktualną lokalizację dziecka, a z drugiej ułatwia odnalezienie samego urządzenia (gdy zostanie zgubione).

To oczywiście nie wszystko, co oferuje Xblitz. Zegarek dla dzieci jest wyposażony w funkcję SOS (która pozwala na natychmiastowe wykonanie połączenia alarmowego do rodzica) oraz możliwość zaalarmowania opiekuna, gdy bateria smartwatcha jest na wyczerpaniu. Dodatkowo rodzic może określić pewną strefę bezpieczeństwa, której dziecko nie powinno opuszczać (na przykład teren szkoły) – gdy to zrobi, zegarek wysyła odpowiednie powiadomienie. Dzięki temu rodzic ma pełną kontrolę nad pociechą, co zwiększa nie tylko bezpieczeństwo samego dziecka, ale także spokój jego opiekunów.

Smartwatch dla dzieci Xblitz – oprócz funkcji kontrolnych – zapewnia też komunikację pomiędzy dzieckiem a rodzicami (i to na kilka sposobów). Prezentowany model umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń. Jednak co ważne – takie połączenia są możliwe jedynie z numerami, które zostały wprowadzone do książki adresowej (jest ich maksymalnie dziesięć). Dodatkowo rodzic może wysyłać dziecku wiadomości tekstowe (w formie czatu) oraz graficzne serduszka (które stanowią swego rodzaju nagrody). Natomiast wbudowany aparat fotograficzny umożliwia nie tylko dzielenie się z rodzicami wykonanymi zdjęciami (które można wysyłać bezpośrednio na smartfon mamy lub taty), ale także zachowanie stałego kontaktu wizualnego.

Smartwatch Xblitz Kids Watch Me to także typowy zegarek sportowy – pokazuje dystans przebyty przez dziecko, liczy ilość zrobionych kroków oraz monitoruje jakość snu. Dodatkowo jest wyposażony w latarkę LED, którą można włączyć w dowolnym czasie. Wszystko to jest uruchamiane z poziomu ekranu dotykowego, co jest bardzo wygodne i funkcjonalne. Na uwagę zasługuje też fakt, iż smartwatch jest dostępny w kolorach, który na pewno przypadnie dzieciom do gustu – różowym i niebieskim. Natomiast sporym minusem jest brak wodoszczelności, co nieco obniża funkcjonalność zegarka. Charakteryzuje się on też dość sporą wagą (140 g), co też należy uznać za jeden z jego mankamentów.

Smartwatch Xblitz Watch ME to zegarek praktyczny, estetyczny i spełniający niemal wszystkie funkcje bezpieczeństwa. Nie jest co prawda pozbawiony wad, ale stosunek ceny do jakości sprawia, iż na pewno warto się nim zainteresować.

Zalety
Karta SIM domyślnie umieszczona w zegarku
Stylowy design
Alarm niskiego stanu baterii
Możliwość wykonywania połączeń w obu kierunkach
Możliwość wyboru numerów telefonu, które będą mogły kontaktować się z dzieckiem
Pomiar przebytego dystansu
Wbudowany krokomierz i monitor snu
Możliwość wyznaczenia strefy bezpieczeństwa dziecka
Wbudowana latarka LED
Wbudowany aparat fotograficzny umożliwia natychmiastowe przesłanie obrazu na telefon rodzica
Wady
Brak wodoszczelności

Kup na Allegro