Aktualizacja: Maj 2022

Poniżej przedstawiamy ranking ciśnieniomierzy naramiennych ze wskazaniem funkcji, na które warto zwrócić uwagę. Rynek urządzeń medycznych do użytku domowego jest obecnie bardzo rozbudowany, dotyczy to także ciśnieniomierzy. Ceny takich aparatów są różne i zaczynają się od kwoty nieznacznie przekraczającej 100 zł, a zamykają się w sumach nawet 850 zł. Na co zatem warto zwrócić uwagę, żeby nie przepłacić, a żeby urządzenie spełniało wszystkie nasze oczekiwania?

  1. Omron M3 Comfort
  2. Microlife BP A2 Basic
  3. Tech-Med TMA-500PRO
  4. Beurer BM 95
  5. Braun ExactFit 5 – BP 6200
  6. Poradnik wyboru ciśnieniomierza

Porównanie ciśnieniomierzy:

ModelCenaTyp
Metoda pomiaru
Zakres ciśnienia [mmHg]
Zakres tętna [uderzenia/min]
Dokładność pomiaru ciśnienia [mmHg]
Dokładność pomiaru tętna [%]
Pamięć pomiarów
Mankiet [cm]
Zasilanie
Omron M3 Comfort
Sprawdź cenę »naramienny
oscylometryczna
0 – 299
40 – 180
+/-3
+/- 5
2 x 60
22 – 42
bateryjne/sieciowe
MICROLIFE BP A2 Basic
Sprawdź cenę »naramienny
oscylometryczna
20 – 280
40 – 200
+/-3
+/- 5
30
22 – 42
bateryjne/sieciowe
Tech-Med TMA-500PRO
Sprawdź cenę »naramienny
oscylometryczna
0 – 299
40 – 200
+/-3
+/- 5
2 x 12022 – 42
bateryjne/sieciowe
BEURER BM95
Sprawdź cenę »naramienny
oscylometryczna
30 – 280
30 – 180
+/-3
+/- 5
2 x 6022 – 33
bateryjne
BRAUN EXACTFIT 5
Sprawdź cenę »naramienny
oscylometryczna
0 – 300
40 – 199
+/-3
+/- 5
2 x 6022 – 42
bateryjne/sieciowe

Najlepsze ciśnieniomierze – Ranking ciśnieniomierzy 2020

1. Omron M3 Comfort Kliknij aby kupić »

Omron M3 ComfortCiśnieniomierz naramienny Omron M3 Comfort to zaawansowane urządzenie, wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Charakteryzuje się sporą wygodą użytkowania, połączoną z dokładnością wykonywanego pomiaru. Producent rekomenduje ten model osobom, które cenią sobie przede wszystkim komfort, zresztą, wskazuje na to sama nazwa. Nie jest to jednak urządzenie dla każdego. Przed podjęciem decyzji zakupowej, warto zapoznać się z jego zaletami, ale także ograniczeniami.

Mówiąc o zaletach modelu M3 Comfort na pierwszym miejscu należy wymienić dokładność wykonywanych pomiarów. Precyzja działania w tym zakresie została potwierdzona klinicznie i pozostaje w zgodzie ze standardami wyznaczonymi przez Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego. Nie trzeba zatem martwić się o dokładność wskazań urządzenia. Unikalną cechą modelu M3 Comfort jest technologia Intelli Wrap. W praktyce oznacza to dokładność pomiarów w zakresie 360 stopni, czyli bez względu na to, gdzie na ramieniu umieścimy mankiet ciśnieniomierza Omron, wynik będzie dokładny. Kolejnym udogodnieniem jest technologia Intellisense™, dzięki której mankiet zawsze pompowany jest do odpowiedniej wartości. Poza tym unikalna ikona informuje użytkownika o tym, czy rękaw został prawidłowo założony. Na uwagę zasługuje fakt, że urządzenie zostało wyposażone w funkcję wykrywającą ryzyko wystąpienia udaru. Poza tym, na wyposażeniu urządzenia znalazła się funkcja wykrywająca arytmię oraz czujnik, dzięki któremu ciśnieniomierz może wykryć niepożądane ruchy ciała w trakcie pomiaru.

O ile możliwość korzystania zarówno z zasilania bateryjnego jak i sieciowego jest zaletą, o tyle wadą urządzenia jest to, że dedykowany zasilacz nie znajduje się standardowo w zestawie i jeśli chcemy z niego korzystać to należy go dokupić osobno. Kolejną wadą jest stosunkowo wąski zakres pomiaru tętna – od 40 do 180 uderzeń na minutę. W przypadku niektórych osób taki przedział może okazać się niewystarczający. Dotyczy to zwłaszcza sportowców, u których ciśnienie spoczynkowe może osiągnąć bardzo niskie wartości, a maksymalne, towarzyszące znacznemu wysiłkowi, najczęściej jest bardzo wysokie.

Ciśnieniomierz Omron M3, jak mierzyć ciśnienie na prawej ręce

Omron M3 Comfort to najczęściej wybierany ciśnieniomierz wśród użytkowników

Zalety
Klinicznie potwierdzona dokładność pomiarów w zgodzie ze standardami Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego
Technologia mankietu Intelli Wrap zapewnia dokładność pomiarów w zakresie 360°
Technologia Intellisense™ zapewnia, że mankiet pompowany jest do odpowiedniej wartości
Funkcja zapobiegania udarom
Czujnik ruchu
Mankiet w rozmiarze 22-42 cm
Poza zasilaniem bateryjnym możliwe jest korzystanie z ciśnieniomierza po podłączeniu go zasilaczem do sieci elektrycznej
Wady
Najwęższy zakres pomiaru tętna
Dedykowany zasilacz nie znajduje się standardowo w zestawie

Kup na Allegro

 

2. Microlife BP A2 Basic Kliknij aby kupić »

Microlife BP A2 BasicMicrolife BP A2 Basic to automatyczny ciśnieniomierz naramienny, charakteryzujący się prostotą obsługi. Urządzenie zostało wyposażone w kilka przydatnych funkcji diagnostycznych, pozwalających na wczesne wykrycie problemów z pracą serca.

Ciśnieniomierz automatyczny Microlife oferuje swoim użytkownikom bardzo istotną funkcję – dzięki technologii PAD (Pulse Aryhmia Detection), urządzenie jest w stanie wykryć nieregularność w rytmie pracy serca. W przypadku, gdy ciśnieniomierz zarejestruje minimum dwie takie nieprawidłowości, użytkownik zostanie o tym poinformowany symbolem PAD, wyświetlonym na ekranie. Czujność powinien wzbudzić fakt regularnego pojawiania się wspomnianego wyżej komunikatu. Oczywiste jest, że aparat do mierzenia ciśnienia nie zastąpi badania lekarskiego, jednak często wykrywane objawy arytmii powinny wzbudzić czujność i zmotywować użytkownika do wizyty u specjalisty. Kolejną istotą zaletą urządzenia, jest technologia Gentle+, dzięki której, mankiet jest pompowany optymalną ilością powietrza. Microlife Gentle zapewnia komfortowy pomiar, bez nadmiernego ucisku na ramię. Z punktu widzenia użytkownika, bardzo ważna jest funkcja powiadamiania o wyczerpaniu baterii. Kiedy stan naładowania spadnie do 1/4, ciśnieniomierz poinformuje nas o tym symbolem migającym symbolem, widocznym na wyświetlaczu. Mankiet modelu BP A2 Basic jest regulowany w zakresie od 22 do 42 cm, zatem większość dorosłych użytkowników, bez najmniejszego problemu dopasuje go do obwodu swojego ramienia. Na uwagę zasługuje też fakt, że producent przewidział możliwość zasilania urządzenia z gniazdka sieciowego. Zasilacz został dołączony do zestawu.

Jedyną istotną wadą omawianego ciśnieniomierza Microlife, jest dość mocno ograniczona funkcja zapisywania wyników przeprowadzonych pomiarów. Pamięć ciśnieniomierza może zmieścić tylko 30 rezultatów, a to najmniej spośród wszystkich aparatów pomiarowych, które ujęliśmy w naszym rankingu.

Zalety
Technologia PAD
Technologia Gentle+ zapewnia optymalne napełnienie mankietu powietrzem
Może być zasilany bateriami
Mankiet w rozmiarze 22-42 cm
Może też być zasilany zasilaczem sieciowym, który jest dołączany w zestawie
Wady
Najmniejsza pamięć możliwych pomiarów

Kup na Allegro

 

3. Tech-Med TMA-500PRO Kliknij aby kupić »

Tech-Med TMA-500PRODokładność wykonywanego pomiaru, prostota obsługi i rozbudowane funkcje statystyczne – ciśnieniomierz Tech-Med TMA-500 PRO to bardzo zaawansowane urządzenie, które nie nastarcza najmniejszych trudności w codziennym użytkowaniu.

Mówiąc o zaletach modelu TMA-500 PRO, w pierwszej kolejności należy wskazać na dokładność wyników wykonywanych pomiarów. Należy podkreślić, że zapewnienia producenta zostały potwierdzone badaniami klinicznymi. Na uwagę zasługuje też fakt, że przeprowadzenie badania jest niezwykle łatwe. Żeby rozpocząć pomiar, wystarczy wcisnąć jeden przycisk. To spora zaleta, zwłaszcza dla osób starszych, których kontakt z nowoczesnymi technologiami jest przeważnie ograniczony. Funkcja zasilania bateryjnego umożliwia korzystanie z ciśnieniomierza zarówno w domu, jak i w podróży, co dodatkowo podnosi jego użyteczność. Producent przewidział też możliwość podłączenia urządzenia do gniazdka, przy użyciu zasilacza sieciowego. Rozładowane baterie nie będą zatem stanowiły problemu. Interesująco przedstawiają się funkcje statystyczne, które oferuje model TMA-500 PRO. Urządzenie potrafi wyciągnąć średnią z trzech ostatnich pomiarów, a wbudowana pamięć zmieści aż 120 wyników. To najwięcej spośród wszystkich aparatów do pomiaru ciśnienia, które umieściliśmy w naszym rankingu. Dla osób cierpiących na choroby układu krążenia, szczególnie ważna jest profilaktyka. Model TMA-500 PRO został wyposażony w funkcję wykrywania arytmii, co w tym kontekście jest niezwykle istotną zaletą. Mankiet zapewnia możliwość szerokiej regulacji. Zakres od 22 do 42 cm powinien okazać się wystarczający dla zdecydowanej większości dorosłych użytkowników.

Wśród wad omawianego urządzenia, należy wymienić stosunkowo ubogą zawartość opakowania. O ile ciśnieniomierz oferuje możliwość podłączenia do gniazdka sieciowego, to zasilacz nie znalazł się w zestawie. Użytkownicy, którzy będą chcieli skorzystać z tej funkcji, będą musieli zakupić go osobno.

Zalety
Poza zasilaniem bateryjnym możliwe jest korzystanie z ciśnieniomierza po podłączeniu go zasilaczem do sieci elektrycznej
Funkcja wyciągania średniej z wyników 3 ostatnich pomiarów
Charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru
Mankiet w rozmiarze 22-42 cm
Funkcja wykrywania objawów arytmii
Wady
Dedykowany zasilacz zazwyczaj nie znajduje się standardowo w zestawie

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

4. Beurer BM 95 Kliknij aby kupić »

Beurer BM 95Beurer BM 95 to nowatorskie urządzenie, które poza pomiarem ciśnienia tętniczego oferuje także niektóre funkcje aparatu EKG.

Nie ulega wątpliwości, że model BM 95 to jeden z najbardziej zaawansowanych ciśnieniomierzy do użytku domowego. Poza pomiarem ciśnienia krwi urządzenie wykonuje także pomiar rytmu serca, zatem oferuje funkcję charakterystyczną dla monitora EKG. Dzięki temu użytkownicy zyskują możliwość wczesnego wykrycia wszelkich nieprawidłowości. Wyniki są zapisywane i natychmiast pojawiają się na ekranie ciśnieniomierza, a darmowa aplikacja Beurer CardioExpert daje możliwość przeprowadzenia szczegółowej analizy rezultatów (wyniki przesyłane są bezprzewodowo, w standardzie Bluetooth od wersji 4.0, lub za pośrednictwem interfejsu łączącego ciśnieniomierz z komputerem, poprzez złącze USB). W przypadku wykrycia nieprawidłowości, dane można wydrukować i przedstawić lekarzowi, co znacząco przyspiesza diagnostykę. Jako że urządzenie posiada funkcję EKG, możliwe jest też uzyskanie elektrokardiogramu. Użytkownicy z podejrzeniem choroby wieńcowej lub znajdujący się w grupie ryzyka zawałowego, z pewnością docenią funkcję wykrywania przedwczesnych skurczów komorowych i migotania przedsionków. Nie zabrakło też opcji wykrywania objawów arytmii. W pamięci urządzenia znalazło się miejsce na wyniki pomiarów dla dwóch użytkowników. Każdy z nich może zapisać 60 rezultatów. Uniwersalny mankiet zapewnia regulację w przedziale 22-42 cm.

Dość istotną wadą omawianego ciśnieniomierza jest jego cena. Za model BM 95 trzeba załacić ponad 800 zł, ale jakość wykonania i zaawansowanie techniczne usprawiedliwia wysoką cenę zakupu. Zauważalnym minusem jest brak możliwości zasilania z gniazdka. Ciśnieniomierz działa jedynie na baterie. Należy też wspomnieć o wąskim zakresie pomiaru tętna. Wartość ta zamyka się w przedziale od 30 do 180 uderzeń na minutę, co jest najgorszym rezultatem spośród wszystkich opisywanych ciśnieniomierzy. Taki przedział może okazać się niewystarczający, zwłaszcza dla osób czynnie uprawiających sport.

Zalety
Pomiar rytmu serca
Pojemna pamięć
Funkcja wykrywania migotania przedsionków i przedwczesnych skurczów komorowych
Dodatkowo wyposażony w urządzenie do EKG
Funkcja ostrzegania o możliwych zaburzeniach rytmu serca
Bezprzewodowy przesył pomiarów
Mankiet w rozmiarze 22-42 cm
Wady
Najdroższy ciśnieniomierz w naszym zestawieniu
Wąski zakres pomiaru tętna

Kup na Allegro

 

5. Braun ExactFit 5 – BP 6200 Kliknij aby kupić »

Braun ExactFit 5 - BP 6200Braun ExactFit 5 BP6200 to zaawansowany ciśnieniomierz z szeregiem przydatnych opcji, obejmujących także rozbudowane funkcje statystyczne.

Zaawansowany model ExactFit 5 BP6200 daje możliwość zapisania do 120 wyników pomiarów, co należy uznać za bardzo dobry rezultat. Wbudowana pamięć dzielona jest między dwóch użytkowników, każdy z nich może zapisać po 60 rezultatów. Zapis wyników, z uwzględnieniem daty i godziny, odbywa się automatycznie, co dodatkowo ułatwia obsługę. Przydatną funkcją jest wyciąganie średniego wyniku pomiarów z siedmiu dni. Użytkownik może skorzystać z trzech zakresów uśredniania: dobowego, porannego i wieczornego. Niezwykle szerokie możliwości daje współpraca ciśnieniomierza z aplikacją Braun Healthy Heart. Poza śledzeniem wyników pomiaru ciśnienia, użytkownik ma możliwość dodawania czynników stylu życia, co uwidacznia wpływ diety, wykonywanych ćwiczeń, jakości snu i stresu na stan zdrowia. Wyniki prezentowane są w formie przejrzystego wykresu, wpisów w kalendarzu lub listy prezentującej historię pomiarów. Bardzo istotny jest fakt, że rezultaty można natychmiast udostępnić wybranej osobie, np. swojemu lekarzowi. Zaimplementowany “samouczek” w znaczący sposób ułatwia konfigurację aplikacji. W wyposażeniu urządzenia nie zabrakło też funkcji wykrywania arytmii serca. Dokładność pomiarów potwierdza certyfikat, nadany przez ESH (Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego). Warto też wspomnieć, że producent przewidział możliwość zasilania urządzenia z gniazdka.

Niestety, stosowny zasilacz sieciowy nie został dołączony do zestawu. Użytkownicy muszą dokupić go na własną rękę, co dodatkowo podnosi i tak wysoką cenę tego urządzenia. Braun ExactFit 5 BP6200 jest drugim najdroższym ciśnieniomierzem w naszym rankingu. Na jego zakup trzeba przeznaczyć około 250 zł, jednak w zamian otrzymujemy całkiem sporo. Cóż, zaawansowane ciśnieniomierze swoje muszą kosztować.

Zalety
Funkcja wyciągania średniej wyników pomiarów z 7 ostatnich dni
Automatyczne zapisywanie 60 pomiarów dla każdego z dwóch użytkowników
Sygnalizuje ewentualne zaburzenia rytmu serca
Kompatybilny z aplikacją Braun Healthy Heart
Certyfikat ESH
Wady
Cena nie jest niska w stosunku do pozostałych ciśnieniomierzy
Dedykowany zasilacz nie znajduje się standardowo w zestawie

Kup na Allegro