Aktualizacja: Marzec 2024

Polerka do pięt to urządzenie, które warto zastosować do codziennej pielęgnacji stóp. Stanowi ona skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie problemu suchego i zrogowaciałego naskórka. Z naszego poradnika wiecie już, czym powinna się charakteryzować najlepsza frezarka do pięt. Ranking, który przygotowaliśmy, zaprezentuje natomiast modele idealne do domowych zabiegów.   Na niewielki budżet Elektryczny pilnik od DexXer Zasilanie Baterie Regulacja prędkości Nie Do pracy na sucho Tak Do pracy na mokro Nie Rozwiń
Polerka do pięt to urządzenie, które warto zastosować do codziennej pielęgnacji stóp. Stanowi ona skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie problemu suchego i zrogowaciałego naskórka. Z naszego poradnika wiecie już, czym powinna się charakteryzować najlepsza frezarka do pięt. Ranking, który przygotowaliśmy, zaprezentuje natomiast modele idealne do domowych zabiegów.

 

Nasz ranking otwiera Scholl Velvet Smooth, marka ta z pewnością dla wielu z Was jest znana, jej produkty możecie spotkać w większości drogerii. To wygodna frezarka do pięt z diamentową rolką, dzięki, której z łatwością i bezpiecznie usuniemy niedoskonałości. Dostępna jest też w nieco droższej wersji Wet & Dry z ładowarką oraz rozbudowanym zestawem wymiennych rolek. Jeżeli możemy przeznaczyć na zakup frezarki większy budżet, to warto zdecydować się na model z wyższej półki — Philips BCR430/00. Cechuje się najwyższą mocą w zestawieniu, a także najtrwalszymi płytkami ściernymi o wysokiej skuteczności i precyzji. Trzecim modelem wybranym przez nas jest elektryczny pilnik do stóp od firmy DexXer - to alternatywne rozwiązanie w najniższej cenie w rankingu. Oprócz tego w naszym zestawieniu pojawiły się dwa inne modele, Łucznik AT-15 oraz Remington CR4000, które również są warte uwagi. Mają świetne parametry i są w dostępne w przystępnych cenach. Sprawdź, jakie są wady i zalety wybranych przez nas modeli, aby zakup był jak najbardziej świadomy. Ranking frezarek do pięt - 2021:

  1. Scholl Velvet Smooth
  2. Philips BCR430/00
  3. Elektryczny pilnik do stóp DexXer
  4. Łucznik AT-15
  5. Remington CR4000

1. Scholl Velvet Smooth

Scholl Velvet Smooth
Pielęgnacja stóp to specjalność marki Scholl. Pilnik elektryczny Smooth jest tego idealnym potwierdzeniem. Frezarka do pięt Scholl to urządzenie bezpieczne dla skóry, które dzięki bezprzewodowemu zasilaniu możemy mieć zawsze pod ręką.

JAKOŚĆ

CENA

Niewątpliwym atutem w tym przypadku jest cena sprzętu Scholl. Tarka elektryczna dostępna jest w stosunkowo niskiej cenie, oferując w zamian szereg funkcjonalności. Przede wszystkim warto podkreślić, że model ten zasilany jest bateriami. Co za tym idzie, nie ogranicza nas długość kabla, więc manewrowanie frezarką jest łatwiejsze. Ponadto elektryczny pilnik do stóp możemy użytkować zarówno w domu, jak i podróży. Frezarka pracuje na sucho, także cały zabieg jest prostszy do wykonania szczególnie dla osób początkujących, a co najważniejsze jest jednocześnie bardziej higieniczny. Doskonałe ścieranie umożliwia zastosowanie głowicy z kryształkami diamentu, którą otrzymujemy podczas zakupu w podstawowej wersji. Istnieje natomiast możliwość wymiany rolki na głowicę z minerałami morskimi dla skóry delikatnej, bądź kryształkami diamentu o różnorodnej gradacji (w zależności od indywidualnych potrzeb). Warto również wspomnieć, że w zestawie znajduje się dodatkowo szczoteczka złuszczająca do peelingu skóry. Pilnik elektryczny Scholl wyposażony został w specjalny mechanizm zabezpieczający przed skaleczeniami. Polega on za zatrzymaniu obrotów rolek w momencie zbyt mocnego dociskania urządzenia do skóry. Jeśli mielibyśmy doszukiwać się mankamentów tego urządzenia, to jako jedyny można byłoby wymienić ograniczoną precyzyjność tzn., że frezarka może mieć problem ze spiłowaniem niewielkich obszarów. Producent oferuje jednak nieco bardziej rozbudowaną wersję tego modelu, a tym samym trochę droższą — Scholl Velvet Smooth Wet & Dry. Jest to elektryczny pilnik do pięt z ładowarką indukcyjną, co oznacza, że nie musimy mieć w szufladzie zapasowych baterii z obawą, że urządzenie rozładuje nam się w trakcie zabiegu. Praca nią możliwa jest zarówno na sucho, jak i na mokro – frezarka jest całkowicie wodoodporna. Ostatnia różnica to większa ilość rolek w zestawie, ponieważ podczas zakupu otrzymujemy ich aż 5. Zatem Scholl Velvet Smooth to doskonały sposób na pozbycie się zrogowaciałego naskórka, który nie nadszarpnie mocno domowego budżetu. Dzięki możliwości zakupu różnego rodzaju rolek możemy dostosować urządzenie do naszych potrzeb.

Zalety
Dzięki bezprzewodowemu zasilaniu można ją używać w każdym miejscu
Dosyć niska cena
Rolka głowicy z kryształkami diamentu, zapewnia świetnie ścieranie i bezpieczeństwo
Urządzenie zatrzymuje obroty rolki w razie zbyt mocnego dociskania
Wymienne rolki w zestawie i szczoteczka do peelingu skóry
Wersja Wet&Dry pracuje na sucho i mokro
Wersja Wet&Dry jest ładowana akumulatorowo
Wady
Rolka jest mało precyzyjna w przypadku małych fragmentów skóry
Wersja Wet&Dry jest droższa od wersji podstawowej

2. Philips BCR430/00

Philips BCR430/00
Kolejna propozycja to elektryczny pilnik do pięt Philips. Urządzenie autorstwa holenderskiego przedsiębiorstwa doskonale poradzi sobie z mocno zrogowaciałym naskórkiem w warunkach domowych, dzięki wysokiej mocy połączonej z zasilaniem akumulatorowym.

JAKOŚĆ

CENA

Philips BCR430/00 jest wyposażony w akumulator o mocy 5,4 W, który wytrzymuje około 40 minut ciągłej pracy, co pozwala na wykonanie od 7 do 8 zabiegów na jednym ładowaniu. Dużym udogodnieniem jest możliwość korzystania z frezarki w trakcie ładowania. Jeśli jednak chcemy mieć całkowitą swobodę ruchu, nieograniczoną przez kabel to 100% poziom baterii zostaje osiągnięty po 1,5 h. Stanowi to dużą wygodę podczas codziennej pielęgnacji i użytkowania urządzenia. Frezarka do pięt Philips umożliwia pracę zarówno na sucho, jak i mokro, choć zdecydowanie lepszą i łatwiejszą metodą jest praca na sucho. W przypadku dostania się do mechanizmu ewentualnych zanieczyszczeń wystarczy użyć dołączonej do zestawu szczoteczki do czyszczenia. Użytkownicy cenią sobie również fakt, że pilnik do stóp Philips posiada dwie prędkości pracy. Co najważniejsze oba są bezpieczne dla skóry. Dysk jest dość płaski i ma niewielkie ziarenka szlifujące, także nie ma obaw, że przy większej mocy uszkodzimy warstwę właściwą skóry. Choć użytkownicy chwalą sobie wyjątkową skuteczność produktu, to niestety musimy przygotować się, że tarcze wymienne są dość drogie. Warto mieć to na uwadze, jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem. Podsumowując, frezarka Philips Pedi Advanced to rozbudowane i wielofunkcyjne urządzenie, które zadba o prawidłową pielęgnację naszych stóp.

Zalety
Urządzenie zasilane akumulatorowo, jest łatwe w manewrowaniu, a jednocześnie pracuje z dużą mocą
Działa w trakcie ładowania, możemy je używać nawet jak wyczerpie się bateria
Akumulator wytrzymuje ok. 40 min pracy
2 prędkości pracy do ustawienia
W zestawie szczoteczka do czyszczenia
Nadaje się do używania zarówno na mokro, jak i na sucho
Wiele użytkowników chwali bardzo skuteczne frezowanie
Dysk jest dosyć płaski i ma niewielkie ziarenka szlifujące, dzięki temu jest bezpieczny dla skóry
Akumulator ładuje się w 100%, w zaledwie 1,5 godziny
Dysk charakteryzuje się wysoką trwałością - starczy na długie użytkowanie
Wady
Tarcze wymienne są dosyć drogie

3. Elektryczny pilnik do stóp DexXer

Elektryczny pilnik do stóp firmy DexXer to najtańsza frezarka do pięt w naszym zestawieniu
Elektryczna maszynka do czyszczenia pięt DexXer to tanie i efektywne urządzenie, służące do usuwania zrogowaciałego naskórka. Zawarte w zestawie wymienne głowice zapewniają możliwość długotrwałego użytkowania sprzętu. Dzięki temu możemy przez długi czas cieszyć się gładkimi stopami bez nadwyrężania portfela.

JAKOŚĆ

CENA

DexXer zastąpił w naszym zestawieniu frezarkę AEG 5642 ze względu na wyższą moc oraz większą ilość wymiennych głowic w zestawie nich poprzedni model. Pilnik do stóp DexXer to najtańsza propozycja w naszym zestawieniu, natomiast jej działanie może okazać się zadowalające dla wielu użytkowników. W zestawie otrzymujemy pięć wymiennych głowic, co pozwala na higieniczne korzystanie z jednego urządzenia przez kilku domowników. Rolki obracają się z prędkością 1000 obrotów na minutę, co pozwala na sprawniejsze złuszczanie naskórka niż przy użyciu zwykłej tarki do pięt. Cechą, która może zmniejszać komfort w trakcie użytkowania pilnika jest to, że nie można używać go pod wodą, co uniemożliwia wykonywanie zabiegu w trakcie kąpieli. Elektryczny pilnik DexXer to tanie i praktyczne urządzenie, które ułatwia utrzymanie gładkich stóp. Zabieg z jego użyciem jest bardzo prosty do przeprowadzenia i powinien okazać się satysfakcjonujący dla większości użytkowników.
Zalety
Najtańsza frezarka do pięt w zestawieniu
5 wymiennych głowic w zestawie
Duża prędkość rolki 1000 obrotów/min
Głowice wielokrotnego użytku
Wady
Nie można używać na mokro
Brak możliwości regulacji prędkości
Zawsze powinniśmy mieć zapasowe baterie

4. Łucznik AT-15

Łucznik AT-15
Nie mogło zabraknąć polskiego akcentu, czyli produktu marki Łucznik. Pilnik do pięt AT-15 to przystępna cenowo propozycja, która bez problemu upora się z szorstkim i zrogowaciałym naskórkiem.

JAKOŚĆ

CENA

Elektryczny pilnik do pięt Łucznik zasilany jest akumulatorem, zatem nie musimy pamiętać o ciągłym dokupowaniu baterii. Urządzenie jest gotowe do przeprowadzenia zabiegu po zaledwie 40 minutach, oferując 30 minut ciągłej pracy. Pozwala nam to w szybki i prosty sposób pozbyć się suchej skóry z pięt. Choć frezarka Łucznik będzie cechowała się większą mocą niż modele na baterie, to mimo to może ona być niewystarczająca w przypadku mocno zrogowaciałej skóry. Natomiast dzięki dołączonym do zestawu dwóm wymiennym rolkom z mikrogranulkami oraz szczoteczce do peelingu, doskonale poradzi sobie z suchym oraz szorstkim naskórkiem. Pilnik elektryczny do stóp Łucznik AT-15 obraca rolki z prędkością 30 obrotów na minutę, co gwarantuje uzyskanie zadowalających rezultatów. Ponadto dużym atutem tego modelu jest także niska cena nie tylko samego urządzenia, ale i właśnie wymiennych rolek, co jest dla wielu użytkowników dość istotną kwestią podczas zakupu. Jednak na tym nie koniec zalet polerki Łucznik. Frezarka do pięt jest całkowicie wodoodporna, a więc możemy z niej korzystać również podczas kąpieli. Dzięki temu włączenie zabiegu do wieczornego rytuału pielęgnacyjnego jest jeszcze prostsze. Chcąc więc zakupić produkt, który pomoże zadbać o wygląd naszych stóp, frezarka do pięt Łucznik będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Szybkość i łatwość obsługi pozwoli nawet osobom niedoświadczonym zadbać o swoją skórę niczym w salonie kosmetycznym.
Zalety
Frezarka dostępna w niskiej cenie
Elektryczny pilnik z zasilaniem akumulatorowym, wygodne w użyciu i nie wymaga zakupu baterii
Wysoka prędkość 30 obr/min
W zestawie dwie wymienne rolki oraz szczoteczka do peelingu skóry
Cała maszynka jest całkowicie wodoodporna, można ją używać pod prysznicem
Ładuje się w zaledwie 40 min
Niskie koszty eksploatacji (tanie rolki frezujące)
Wady
Rolka jest mało precyzyjna, spiłowanie niewielkich obszarów może być problematyczne

5. Remington CR4000

Łucznik AT-15
Nasz ranking frezarek do pięt nie mógł pominąć modelu CR4000 od firmy Remington. Urządzenie w szybki i bezbolesny sposób pozbędzie się twardego naskórka, osiągając zadowalające rezultaty już po pierwszym użyciu.

JAKOŚĆ

CENA

Frezarka do pięt Remington do pracy potrzebuje jedynie dwóch baterii AA, które dołączone są do zestawu podczas zakupu. Warto mieć schowaną zapasową baterię, aby w przypadku ich rozładowania nie być zmuszonym do przerwania zabiegu. Pozwala to nam jednocześnie mieć urządzenie zawsze przy sobie. W domu, w podróży, w torebce — frezarka Remington CR4000 jest na tyle kompaktowa, że nie zajmie wiele miejsca. Takie rozmiary niosą za sobą jeszcze jedną zaletę, mianowicie łatwiejsze manewrowanie polerką Remington Reveal, co jest dla większości użytkowników kluczowe podczas wyboru odpowiedniego urządzenia. Frezarka do wyboru oferuje dwie rolki, które możemy stosować w zależności od aktualnych potrzeb. Głowica złuszczająca została zaprojektowana z myślą o usuwaniu naskórka i wygładzaniu skóry. Zabieg ten możemy stosować codziennie, aby utrzymać stan naszej skóry w jak najlepszej kondycji. Natomiast podwójnie złuszczająca głowica najlepiej sprawdzi się podczas pierwszego zastosowania, gdy naskórek jest mocno zrogowaciały. Trzeba jedynie pamiętać, że praca tym modelem frezarki jest możliwa wyłącznie na sucho. Choć cena za Remington CR4000 jest dość wysoka jak na frezarkę bateryjną, to użytkownicy chwalą ją za bardzo dobrą skuteczność. Jeśli zależy nam na małym, ale sprawdzonym urządzeniu, to warto rozważyć zakup tego modelu.
Zalety
Zasilane bateryjne, ułatwia manewrowanie i można używać w dowolnym miejscu
Jest lekkie, zajmuje niewiele miejsca
2 rolki w zestawie - jedna do delikatnego złuszczania, druga to mocnej zrogowaciałej skóry
Mimo zasilania bateryjnego użytkownicy zaznaczają, że moc jest wystarczająca
Wady
Dość wysoka cena jak na frezarkę bateryjną
Możliwa praca tylko na sucho

Poradnik zakupu frezarki do pięt

Zrogowaciały naskórek na piętach to coś, co powoduje, że niechętnie nakładamy buty z odkrytą stopą. Nie mówiąc już o plażowaniu, jak temu zaradzić? Można używać pumeksu, ale jest to dosyć czasochłonna i mało skuteczna z twardą skórą metoda, rozwiązaniem jest frezarka do pięt. Elektroniczny mechanizm znacznie przyspieszy pracę i jest o wiele bezpieczniejszy. Co musisz wiedzieć o maszynkach do pięt? Sprawdź nasz poradnik, który opisuje, na co zwrócić uwagę przy zakupie.
  1. Po co właściwie potrzebna jest frezarka do pięt
  2. Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze frezarki do pięt
  3. Frezowanie na sucho czy mokro, co lepsze?
  4. Jakie frezy wybrać? Ceramiczne, stalowe, diamentowe i inne rodzaje frezów
  5. Bezpieczeństwo użycia

 1. Jak usunąć zrogowaciały naskórek na piętach, czyli jaka jest funkcja frezarki?

Maszynka do pięt jest najlepszym sposobem na pozbycie się zrogowaciałego i martwego naskórka przy jednoczesnym nienaruszeniu właściwej warstwy skóry. Elektryczna frezarka do pięt może mieć zasilanie sieciowe, akumulatorem lub na baterie. Budowa takiego urządzenia jest bardzo prosta – zazwyczaj są to obracające się rolki na pięty pokryte warstwą ścierną, wyposażone w rączkę. Niektóre modele mogą posiadać dodatkowo szczoteczkę, dzięki której możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty. Elektryczna maszynka do usuwania zrogowaciałego naskórka to o wiele lepsze rozwiązanie niż zwykły pumeks czy też tarka. Frezarka zdecydowanie szybciej upora się z problemem uszkodzonego  naskórka, a co więcej jest to metoda bardziej higieniczna i bezpieczniejsza dla naszej skóry. Usuwanie naskórka z pięt przy wykorzystaniu większości modeli frezarek, jest możliwe także przez diabetyków, borykających się ze stopą cukrzycową. Jednak mimo wszystko warto przed użyciem polerki, w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jej zastosowania.

2 Jaką frezarkę do pięt kupić? Podstawowe parametry maszynki do pięt

Frezarka, aby dobrze pełniła swoje funkcje, powinna spełniać kilka podstawowych kryteriów. Będą one miały również wpływ na komfort użytkowania polerki.

Zasilanie akumulatorowe najlepszym rozwiązaniem do domu

Golarka do pięt może być zasilania: bateryjnie, na akumulator lub na kabel. Modele bateryjne z uwagi na mniejszą moc, mogą okazać się niewystarczające dla osób z mocno stwardniałą skórą. Mocniejsze dociskanie takiego urządzenia nie przyniesie oczekiwanego efektu, ponieważ rolki podczas zbyt dużego nacisku zatrzymują się, by nie dopuścić do uszkodzenia skóry właściwej. Dlatego polerka do pięt na baterie na mocno twardej skórze może zatrzymać się za wcześnie, nie dając rezultatów.frezarka na baterie Jako domowa frezarka lepiej sprawdzi się szlifierka do pięt zasilana akumulatorowo. Cechuje ją nieco większa moc, więc poradzi sobie ze stwardniałą skorupą skóry. Podczas zakupu należy natomiast zwrócić uwagę, jak długą pracę będzie oferował taki elektryczny pilnik do stóp, jeśli chcemy przeprowadzić zabieg bez konieczności ciągłego przerywania w celu naładowania urządzenia. Pozostaje jeszcze frezarka do pięt na prąd, czyli zasilana sieciowo przy pomocy kabla. W zależności od producenta jej moc może sięgać od 25 000 do 40 000 obrotów na minutę. Są to modele przeznaczone do salonów kosmetycznych, a co więcej często wykorzystywane są jako frezarka do pięt i paznokci.

Mocniejsza niekoniecznie znaczy lepsza

Dobra frezarka do pięt bateryjna czy też akumulatorowa powinna oferować minimum 2000 obrotów na minutę (lub 30 obrotów na sekundę w przypadku podawania parametru w tej jednostce) w celu zapewnienia skutecznego działania. Niektóre z modeli umożliwiają regulację obrotów, aczkolwiek polerka wzbogacona o taką funkcję będzie wiązała się z wyższą ceną. Frezarka do pięt elektryczna profesjonalna, czyli wykorzystywana w salonach kosmetycznych ma zdecydowanie większą moc. Nie sprawdzi się jednak tutaj zasada im więcej, tym lepiej, szczególnie że urządzenie jest często stosowane jako pilarka do paznokci. Frezarka kosmetyczna do pięt powinna mieć od 25 000 do 30 000 obrotów na minutę. Precyzyjna praca frezarki jest możliwa, dzięki regulacji obrotów. Jak wspomnieliśmy, nie warto decydować się na modele o większych parametrach. Zbyt mocna frezarka do pięt zwiększa ryzyko uszkodzenia skóry, a ponadto będzie trudniej nam ją kontrolować. Istnieje też przekonanie w środowisku kosmetycznym, że praca na zbyt szybkich obrotach szybciej zużywa frezarkę.

Niższa waga to lepsza kontrola

Dopasowanie wagi frezarki stanowi kwestię indywidualną. Natomiast urządzenie do pielęgnacji pięt nie powinno być zbyt ciężkie, jeśli często zabieramy je ze sobą w podróż. Oczywiście pozostaje najważniejszy aspekt, czyli im lżejsza frezarka, tym łatwiej będzie nam nią manewrować, co przy samodzielnej pielęgnacji jest bardzo istotne.

Cicha praca dla większego komfortu

Dla niektórych użytkowników nie jest on najistotniejszy podczas zakupu, jednak warto wziąć go pod uwagę, gdyż przy dłuższym zabiegu zbyt głośna praca może stać się uciążliwa zarówno dla nas, jak i współlokatorów. W większości modeli nie jest podawany dokładny parametr dotyczący generowanego hałasu. Można natomiast natknąć się na liczne komentarze użytkowników, którzy już zakupili dany sprzęt i dzielą się swoimi spostrzeżeniami na jego temat, w tym o poziomie głośności pracy frezarki. W naszym zestawieniu polecanych polerek również przybliżymy tę kwestię.

Ten sam problem, różne potrzeby – czyli przeznaczenie frezarki

Każdy użytkownik kupuje frezarkę do pięt z tego samego powodu – zrogowaciałego naskórka. Natomiast nasilenie tego problemu oraz okoliczności użytkowania urządzenia często będą się różnić. Dlatego warto sugerować się wyżej wymienionymi parametrami, w zależności od docelowego przeznaczenia polerki. Do pielęgnacji domowej mocno zrogowaciałej skóry lepiej sprawdzą się modele akumulatorowe niż bateryjne ze względu na większą moc. Jeśli zaś elektryczny pilnik do pięt zabieramy ze sobą w podróż, to ważnym kryterium będzie dla nas waga i głośność pracy urządzenia. Profesjonalna frezarka do pięt, czyli stosowana w salonach kosmetycznych powinna być modelem zasilanym sieciowo o większej mocy, abyśmy nie musieli ładować sprzętu po każdym zabiegu w obecności klientów. Ponadto kosmetyczna frezarka obarczona jest większą intensywnością pracy, więc przeważnie jest bardziej wytrzymała od modeli oferujących inne rodzaje zasilania.

3. Jak przeprowadzić zabieg – na sucho czy mokro?

Każda frezarka elektryczna do pięt ma możliwość pracy na mokro lub sucho. Te drugie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze i jednocześnie bardziej higieniczne. Niektóre urządzania mają wbudowany pochłaniacz pyłu. Łatwiej jest nam dokonać oceny stanu skóry, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia jej warstwy właściwej. Ponadto praca taką frezarką jest o bardziej precyzyjna. pielęgnacja piętTechnika na mokro jest odradzana przez środowiska kosmetyczne szczególnie w zabiegach podologicznych (dlatego też profesjonalna frezarka do pedicure będzie oferowała przeważnie pracę na sucho). Polerki do pracy na mokro mają specjalny zraszacz, a więc powstały pył miesza się z wodą. Skutkiem czego jest zbieranie się brudu, który utrudnia prawidłowe wykonanie zabiegu i ocenę stanu skóry. Pozostaje jeszcze kwestia wodoodporności, w którą mogą być wyposażone zarówno maszynki do pracy na sucho jak i mokro (choć mimo to zaleca się przeprowadzanie zabiegu na sucho). Dzięki tej funkcji ze sprzętu możemy korzystać podczas kąpieli, co zwiększa komfort jego użytkowania

4. Z jakich materiałów powinna być wykonana frezarka do pięt — jaką kupić powłokę?

Podział powłok i rodzajów frezów dokonywany jest najczęściej ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Trzeba jednak pamiętać, że niezależnie od tego, na jaki się zdecydujemy, każdy materiał z upływem czasu traci na skuteczności lub zaczyna ulegać uszkodzeniu. Przed zakupem warto więc zwrócić uwagę, czy w przyszłości bez problemu wymienimy frez oraz ile nas to będzie kosztowało. Ponadto lepszy wyborem będą frezarki z możliwością łatwego rozłożenia na części. Pozwala to dokładniej wyczyścić sprzęt, dzięki czemu dłużej nam posłuży.

Frezy ceramiczne – nie tylko do pięt, ale i paznokci

Ze względu na bezpieczeństwo użycia frezów ceramicznych najczęściej używa się ich w maszynkach przeznaczonych do domowego użytku. Praca z nimi jest łatwiejsza szczególnie dla osób niedoświadczonych. Powłoka ceramiczna jest twarda, jednak bardzo podatna na kruszenie. Upadek frezu z niewielkiej wysokości może doprowadzić do jego ukruszenia. Zatem podczas ich użytkowania należy zachować szczególną ostrożność. Frezy ceramiczne głównie się używa się do paznokci lub skórek, ale do pielęgnacji pięt również się nadają. frezy ceramiczne do pięt

Frezy diamentowe – przeznaczone do zrogowaciałego naskórka i szlifowania skórek

Cechą charakterystyczną powłoki diamentowej jest brak widocznych nacięć, ponieważ element tnący w postaci nasypu diamentowych opiłków został umieszczony na wierzchniej części frezu. W tej grupie możemy rozróżnić frezy z bardzo drobnym, drobnym, średnim, grubym lub bardzo grubym nasypem. Pierwsze trzy wymienione nasypy stosowane są przede wszystkim do szlifowania paznokci oraz skórek, zaś gruby i bardzo gruby nasyp służy do usuwania zrogowaceń w wałach paznokciowych oraz na podeszwach. diamentowe frezy  

Frezy kamienne – stworzone z myślą o delikatnej płytce

Powłokę kamienną stosuje się głównie do usuwania mniejszych skaz, w szczególności do opracowywania skórek i bardzo delikatnych płytek. Frezy do pięt

Frezy stalowe – do zastosowań specjalistycznych

Ten rodzaj powłoki posiada najczęściej frezarka do pięt profesjonalna. Frezy stalowe możemy podzielić na tzw. różyczki oraz frezy próżniowe. Różyczki wykorzystuje się do spłycania rozpadlin i usuwania odcisków. Natomiast do punktowego usuwania odcisków i zrogowaceń służą frezy próżniowe.

Frezy z węglika spiekanego – do pięt i nie tylko

Węglik spiekany to najtwardszy materiał użyty do produkcji frezów. Wykorzystuje się go głównie do polerowania paznokci, a także usuwania stwardniałego naskórka. Niewątpliwym atutem tej powłoki jest skrócenie czasu zabiegu. Kręcąc frezem w prawą stronę, ostrza tną płytkę powierzchniową, co odpowiada za precyzyjną pracę. Wykonując ruch w lewą stronę, frez ślizga się po powierzchni, zamykając płytkę skóry bądź też paznokcia. Należy podkreślić, że frezy z węglika spiekanego powinny być używane wyłącznie przez osoby doświadczone, ponieważ bez wprawy bardzo łatwo możemy uszkodzić skórę lub płytkę paznokcia. Zatem jeśli kupujemy frezarkę z myślą o przeprowadzaniu domowej pielęgnacji, najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór frezów ceramicznych lub diamentowych. Do zastosowań profesjonalnych, czyli np. w salonach kosmetycznych, lepiej sprawdzą się frezy stalowe, kamienne lub z węglika spiekanego. frezy do pięt stalowe i z węglika spiekanego  

5. Frezarka do pięt a bezpieczeństwo – o czym należy pamiętać?

Maszynka do pięt elektryczna powinna posiadać automatyczną blokadę, która stanowi ochronę przed uszkodzeniem skóry. Mechanizm ten uruchamia się przy zbyt mocnym dociskaniu frezarki do pięty. Jeśli chcemy mieć pewność, że w trakcie pracy nie dojdzie do uszkodzenia frezu, lepiej wybierać urządzenia o mocniejszych powłokach. Jednak powłok ze stali czy węglika spiekanego powinny unikać osoby z mniejszą wprawą. Bezpieczniejszym rozwiązaniem do domowego użytku będą płaskie rolki oraz frezy o chropowatej powierzchni. Cechują się one mniejszą granulacją, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia skóry właściwej.

6. Podsumowanie. Najlepsza frezarka do pięt, czyli jaka?

Głównym kryterium podczas wyboru frezarki do pięt będzie jej przeznaczenie. Wszystkie parametry oraz właściwości polerki powinny być dostosowane do naszych umiejętności użytkowania tego rodzaju urządzeń, aby pielęgnacja pięt była nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, w domowym zaciszu warto zdecydować się na płaskie frezy z kamienia lub diamentu, gdyż osoba bez doświadczenia nie zrobi sobie tym krzywdy. Pamiętajmy także, że nawet jeśli mamy możliwość pracy na mokro, lepiej frezować na sucho, tak jest po prostu higieniczniej i wygodniej. Gdy podczas zakupu weźmiesz pod uwagę nasze wskazówki, z pewnością dokonasz dobrego wyboru i będziesz cieszyć się zadbanymi stopami.