Aktualizacja: Marzec 2021

  1. Sunone Sun5
  2. Semilac Lampa LED 24/48W
  3. Neonail Lampa Led 18W/54W
  4. Alexis Lampa UV
  5. Ceoxe Lampa UV LED 50W
  6. Poradnik wyboru lampy LED-UV

Porównanie lamp LED-UV:

ModelCenaMoc [W]
Tryby pracy
Timer
Czujnik ruchu
Zdejmowana podstawa
Sunone Sun5
Sprawdź cenę »48
4
TAK
TAK
TAK
Semilac Lampa LED 24/48W

Sprawdź cenę »48
3
TAK
TAKTAK
Neonail Lampa Led 18W/54W

Sprawdź cenę »18
3
TAK
TAK
TAK
Alexis Lampa UV Sprawdź cenę »544
TAK
TAK
TAK
Ceoxe Lampa UV LED 50W
Sprawdź cenę »50
6
TAK
TAK
TAK

Najlepsze lampy LED-UV do paznokci – Ranking lamp LED-UV 2021

 

1. Lampa do paznokci Sunone Sun5 Kliknij aby kupić »

Sunone Sun5Lampa Sunone 48 W to profesjonalne narzędzie, które szybko i bezpiecznie utwardzi wszelkie materiały światłoczułe, przeznaczone do aplikacji na płytkę paznokci. Wysoka jakość wykonania i rozbudowana funkcjonalność – oto co wyróżnia opisywany model na tle konkurencyjnych urządzeń.

Sun5 lampa wykorzystuje dwie technologie – LED i UV. Dzięki temu doskonale nadaje się do pracy z żelami i z lakierami hybrydowymi. Moc na poziomie 48 W sprawia, że proces przebiega szybko, a odpowiednie rozmieszczenie fotoinicjatorów gwarantuje równomierne utwardzanie aplikacji. Lampa Sun One wykorzystuje opatentowaną technologię Dual LED. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu urządzenie emituje białe światło, o długości fali 365 i 405 nm. Co to oznacza dla użytkownika? Barwa wiązki i odpowiednio dobrana długość sprawia, że wzrok nie męczy się, nawet podczas długotrwałego użytkowania urządzenia. Jak pod względem funkcjonalności wypada opisywany model Sunone? Lampa UV-LED 48 W umożliwia dość precyzyjną kontrolę czasu naświetlania. Użytkowniczki mogą wybierać spośród czterech zaimplementowanych trybów pracy – 10, 30, 60 i 99 sekund. Takie rozwiązanie daje możliwość pracy z różnego rodzaju materiałami światłoutwardzalnymi. Ostatni tryb dedykowany jest dla aplikacji, wymagających długiego utwardzania – rozpoczyna naświetlanie, wykorzystując wysoką moc, po czym stopniowo ją redukuje.

Sporym udogodnieniem jest wbudowany sensor, wykrywający ruch. Po umieszczeniu dłoni w otworze, lampa LED Sunone rozpoczyna pracę automatycznie. Magnetyczny panel dolny można łatwo odczepić, co umożliwia wykonanie profesjonalnego pedicure. Ta opcja ułatwia też czyszczenie urządzenia. Kolejnym udogodnieniem, które oferuje lampa Sunone Dual Led, jest duży, czytelny ekran, na którym wyświetlane są wszystkie parametry procesu. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, zwłaszcza przy aplikacji materiałów, które wymagają precyzyjnego pomiaru czasu utwardzania. Producent deklaruje czas pracy urządzenia na poziomie 50000 godzin. Można zatem oczekiwać, że lampa Sun5 48W, przez długi czas nie sprawi żadnych problemów eksploatacyjnych. Warto też podkreślić, że zasilacz został umieszczony wewnątrz obudowy. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie można podłączyć do gniazdka za pośrednictwem samego kabla. Dzięki temu, koszty eksploatacji ulegają znacznemu obniżeniu – wspomniane specjalne zasilacze są elementami awaryjnymi, które często ulegają uszkodzeniu. W takiej sytuacji, w przypadku modelu Sun5, nie będzie trzeba przeznaczać dodatkowych pieniędzy na wymianę kosztownego zasilacza.

Jakie wady wykazuje opisywany model Sunone? Lampa LED Sun5 nie została wyposażona w lustrzane dno. Brak rozproszenia promieni wpływa negatywnie na czas utwardzania – proces ten jest dłuższy, niż ma to miejsce w przypadku urządzeń, które oferują takie udogodnienie.

 

SUN 5 UV LED LAMP - Utwardzanie - Test - Curring All Gels

Lampa LED-UV Sunone Sun5 to najczęściej wybierana lampa do paznokci LED-UV wśród użytkowników

Zalety
Opatentowana technologia Dual LED umożliwia utwardzanie wszystkich typów lakierów hybrydowych i żeli
Timer (10, 30, 60 i 99 sekund)
Wbudowany sensor ruchu
Dolny panel mocowany na magnesy
Duży, elektroniczny wyświetlacz
Czas pracy urządzenia przewidziany na 50 tysięcy godzin
Wady
Brak lustrzanego dna

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

2. Lampa LED do paznokci Semilac Lampa LED 24/48W Kliknij aby kupić »

Semilac Lampa LED 24-48WLampa Semilac to niezwykle wydajne urządzenie do utwardzania żelu i lakierów hybrydowych. Ze względu na rozbudowaną funkcjonalność i intuicyjną obsługę, opisywany model przypadnie do gustu nie tylko amatorkom, ale także osobom ze znacznie większym doświadczeniem.

Lampa LED Semilac została wyposażona w funkcję wyboru mocy. Takie rozwiązanie sprawia, że zarządzanie energią staje się znacznie efektywniejsze – niektóre rodzaje aplikacji lakierów dopuszczają użycie niższej mocy. W praktyce przekłada się to nie tylko na usprawnienie procesu utwardzania materiału, ale także na wydłużenie żywotności urządzenia. W narzędziach do pracy z paznokciami bardzo ważny jest wysoki poziom funkcjonalności. Jak na tym polu wypada Semilac? Lampa LED 24/48W została wyposażona w magnetyczną podstawę. Takie rozwiązanie sprawia, że czyszczenie urządzenia nie nastarcza żadnych problemów, ale to jeszcze nie wszystko. Demontowany spód w znacznym stopniu ułatwia także pracę z paznokciami u stóp. Obudowa została zaprojektowana w sposób, umożliwiający umieszczenie w niej całej dłoni. Dzięki temu proces utwardzania poszczególnych warstw aplikacji trwa dosłownie chwilę. Sporym udogodnieniem jest też wbudowany czujnik ruchu, odpowiadający za automatyczną inicjację naświetlania. Lampa Semilac LED nie stwarza także ryzyka przegrzania. Odpowiada za to wysokiej jakości wentylator, zapewniający odpowiednią wydajność procesu chłodzenia.

Jako model uniwersalny, lampa do hybryd Semilac współpracuje z różnego rodzaju materiałami utwardzalnymi. Odpowiada za to regulowany czas naświetlania. Użytkowniczki mają do wyboru trzy tryby pracy urządzenia – 5, 30 i 60 sekund. Może się wydawać, że to dość wąski zakres, jednak w praktyce okazuje się, że wydłużanie czasu trwania procesu nie jest konieczne. Wynika to z zastosowania lustrzanego spodu – lampa do paznokci Semilac Lampa LED 24/48W rozprasza emitowane przez diody światło (wewnątrz obudowy). Taki zabieg znacząco usprawnia cały proces, dzięki czemu, maksymalny czas pracy może być znacznie krótszy od tego, który zapewniają konkurencyjne urządzenia, niewyposażone w takie udogodnienie. Przekłada się to nie tylko na skrócenie zabiegu, ale także na większą oszczędność energii. Wady? Tylko jedna – lampa LED 48W Semilac to dość kosztowne urządzenie. Spośród wszystkich narzędzi, które zostały ujęte w naszym rankingu, to właśnie ten model charakteryzuje się najwyższą ceną. W zamian otrzymujemy jednak bardzo wysoką jakość wykonania i funkcjonalność, która bez problemu zaspokoi oczekiwania nawet profesjonalnych użytkowniczek.

<

Zalety
Dwa poziomy mocy do wyboru (24W i 48 W)
Timer (5, 30, 60 sekund)
Wbudowany sensor ruchu
Dolny panel mocowany na magnesy
Lustrzany spód, który jeszcze lepiej rozprasza promienie UV
Wady
Wysoka cena – najdroższa lampa LED-UV w zestawieniu

Kup na Amfora.pl Kup na Amfora.pl

 

3. Lampa ledowa do paznokci Neonail Lampa Led 18W/54W

Neonail Lampa Led 18W-54WLampa LED Neonail charakteryzuje się niezwykle wysoką wydajnością, która w tym przypadku nie jest okupiona wysokim zużyciem energii elektrycznej. Dzięki intuicyjnej obsłudze, z opisywanego modelu skorzystają wszystkie użytkowniczki – bardziej i mniej doświadczone.

Lampa do hybryd Neonail charakteryzuje się mocą efektywną na poziomie 54 W, jednak moc rzeczywista urządzenia to tylko 18 W. Taka technologia sprawia, że proces utwardzania aplikacji przebiega bardzo szybko przy jednoczesnym niewielkim zużyciu prądu. Lampa do paznokci Neonail oferuje trzy tryby pracy, różniące się czasem utwardzania aplikacji – 10, 30 i 60 sekund. Taki zakres sprawia, że opisywany model poradzi sobie z każdym materiałem światłoutwardzalnym, przeznaczonym do nanoszenia na płytkę paznokcia. Na pochwałę zasługuje intuicyjna obsługa – lampa LED do paznokci Neonail została wyposażona w sensor ruchu, który automatycznie inicjuje proces naświetlania po wsunięciu dłoni lub stopy w szczelinę. 36 równomiernie ułożonych diod, umożliwia jednoczesne naświetlanie wszystkich paznokci. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu trwania zabiegu i przy okazji – przekłada się na oszczędność energii elektrycznej. Nieumiejętne używanie tego typu urządzeń może doprowadzić do powstania zmarszczeń na powierzchni lakieru hybrydowego, jednak w przypadku opisywanego modelu, takie ryzyko nie występuje. Wystarczy zastosować tryb Low Heat Mode, który odpowiada za stopniowe nagrzewanie lampy. Dzięki temu, z wykonaniem profesjonalnej stylizacji paznokci poradzi sobie nawet początkująca manicurzystka.

Lampa LED UV Neonail precyzyjnie odmierza czas, który pozostał do końca naświetlania, jak i rzeczywisty czas utwardzania, jeżeli użytkowniczka wybierze tryb automatycznego włączenia urządzenia. Informacje są przedstawiane na czytelnym wyświetlaczu. Wymiana świetlówek? Nic z tych rzeczy! Jak ten problem rozwiązał Neonail? Lampa Led 18W/54W wykorzystuje technologię Dual LED, która odpowiada za emisję białego światła o dwóch długościach fali – 365 i 405 nm. Nie jest to jednak model pozbawiany wad. Lampa Neonail LED kosztuje całkiem sporo – jest to drugie najdroższe urządzenie, spośród wszystkich, które znalazły się w naszym zestawieniu. Kolejna istotna wada to brak lustrzanego dna. Sprawia to, że lampa nie rozprasza emitowanych promieni, przez co czas naświetlania ulega wydłużeniu. Należy jednak podkreślić, że w przypadku tego modelu, parametr ten i tak jest wyjątkowo korzystny (zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę energooszczędny charakter lampy), jednak przy zastosowaniu lustra, mógłby być jeszcze lepszy.

 

Zalety
Najszybsze utwardzanie lakieru dzięki najwyższej rzeczywistej mocy roboczej (54 W)
Niski pobór prądu dzięki efektywnej mocy na poziomie 18 W
Timer (10, 30, 60 sekund)
System Low Heat Mode zapewnia stopniowe nagrzewanie się lampy
Cyfrowy wyświetlacz
Technologia Dual LED umożliwia utwardzanie wszystkich typów lakierów hybrydowych i żeli
Wady
Wysoka cena – druga najwyższa w zestawieniu
Brak lustrzanego dna

4. Lampa UV do paznokci Alexis Lampa UV Kliknij aby kupić »

Alexis Lampa UV LEDLampa LED Alexis to urządzenie, które z powodzeniem spełni oczekiwania amatorów i profesjonalistów. Zastosowana przez producenta technologia sprawia, że opisywany model jest nie tylko efektywny, ale i bezpieczny.

Lampa UV Alexis została wyposażona w cztery tryby pracy, z których każdy różni się czasem naświetlania paznokci – 10, 30, 60 i 99 sekund. Każdą funkcję uruchamia się oddzielnym przyciskiem, a ostatni odpowiada za uruchomienie funkcji Low Heat Mode, idealnej do utrwalania żeli budujących i wszelkich innych aplikacji, które wymagają długiego naświetlania. Początkowo, LED lampa Alexis emituje światło o mniejszej mocy. Po kilku chwilach intensywność ulega zwiększeniu. W trzecim etapie urządzenie wykorzystuje pełną moc. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnego uczucia pieczenia płytki paznokcia, które towarzyszy długiemu naświetlaniu. Maksymalny czas pracy to 120 sekund.

Lampa do paznokci Alexis idealnie nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i do zastosowania w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Proces utwardzania aplikacji jest całkowicie zautomatyzowany, dzięki czemu Alexis lampa LED nie wymaga ciągłego nadzoru. Bardziej doświadczone osoby mogą skorzystać z niestandardowych czasów pracy. Pomaga w tym wbudowany ekran, ukryty pod obudową (wykonaną z estetycznego i wytrzymałego plastiku), który odmierza czas od chwili rozpoczęcia naświetlania. Nie trzeba obawiać się o przedwczesne zużycie urządzenia – zastosowana technologia zapewnia bardzo długi czas pracy. Ile podziała Alexis? Lampa UV charakteryzuje się żywotnością na poziomie 50000 godzin, co powinno przełożyć się na 8-letni okres bezproblemowej eksploatacji. Konstrukcja obudowy sprawia, że opisywany model jest niezwykle funkcjonalny. Spód mocowany jest za pomocą silnych magnesów. Po jego odczepieniu można łatwo wyczyścić urządzenie. Odczepiana podstawa daje też możliwość pracy z paznokciami stóp, więc Alexis, lampa do paznokci, posłuży też do wykonania pedicure.

Nie można nie wspomnieć o względach bezpieczeństwa. Lampa LED UV Alexis została wyposażona w diody, które nie dopuszczają do nadmiernego wzrostu temperatury. Opatentowana technologia Dual LED emituje bezpieczne dla oczu białe światło, o dwóch długościach fali – 365 i 405 nm. Kolejna zaleta to uniwersalny charakter – lampa UV LED Alexis to urządzenie, które wykorzystuje dwa rodzaje fotoinicjatorów – LED i UV. Dzięki temu, możliwe jest utwardzanie wszystkich żeli i lakierów hybrydowych. Znaczna moc urządzenia (54 W) w znacznym stopniu minimalizuje czas trwania procesu – zależnie od aplikacji, utwardzanie trwa około 10 sekund. Należy jednak wspomnieć, że wysoka moc przekłada się też na zwiększony pobór prądu – lampa LED do paznokci Alexis jest wydajna, ale także dość kosztowna w eksploatacji. Kolejna wada to brak lustrzanego dna. Co to oznacza dla użytkowników Alexis? Lampa UV LED emituje promienie, które nie ulegają rozproszeniu wewnątrz komory, co przyczynia się do wydłużenia czasu naświetlania.

 

Zalety
Stopniowe nagrzewanie się lampy dzięki systemowi Low Heat Mode
Bardzo szybkie utwardzanie lakieru dzięki wysokiej mocy o wartości 54 W
Nowoczesny design
Opatentowana technologia Dual LED umożliwia utwardzanie wszystkich typów lakierów hybrydowych i żeli
Timer (10, 30, 60 i 99 sekund)
Czas pracy urządzenia przewidziany na 50 tysięcy godzin
Wady
Najwyższa moc przekłada się na najwyższy pobór prądu
Brak lustrzanego dna

Kup na Allegro

 

5. Lampa do paznokci LED Ceoxe Lampa UV LED 50W Kliknij aby kupić »

Ceoxe Lampa UV LED 50WLampa LED Ceoxe to profesjonalne narzędzie kosmetyczne, które można zastosować także w zaciszu własnych czterech kątów. Opisywany model charakteryzuje się niezwykle rozbudowaną funkcjonalnością, dzięki której nadaje się nie tylko do wykonania stylizacji paznokci.

Lampa UV Ceoxe ma zaimplementowaną technologię QUADRUPLE LED. Co to oznacza? Producent zastosował w tym modelu 24 diody o mocy 2 W, które emitują światło białe o częstotliwości, mieszczącej się w zakresie 365-405 nm. Ten zestaw służy do utwardzania żelu i lakierów hybrydowych. Drugi zestaw diod (4 sztuki o mocy 0,5 W) odpowiada za emisję światła czerwonego, którego częstotliwość mieści się w przedziale 620-660 nm. Taka technologia umożliwia usunięcie depigmentacji, przebarwień i plam starczych, które pojawiają się na skórze. Ceoxe lampa led do paznokcie jest zatem urządzeniem, które odpowiada za kompleksową pielęgnację paznokci, dłoni i stóp. Co jeszcze potrafi Ceoxe?

Lampa LED-UV 50W oferuje tryb niskiej emisji ciepła. Dzięki temu, z urządzenia mogą korzystać także te osoby, których dłonie są wrażliwe na wysoką temperaturę. Producent zadbał o to, żeby proces utwardzania aplikacji przebiegał sprawnie i bezproblemowo. Użytkowniczki mogą skorzystać z aż sześciu trybów pracy, precyzyjnie dostosowując parametry pracy do zawartości pigmentu w materiale światłoutwardzalnym. Możliwy jest wybór trzech czasów naświetlania – 30 sekund, 60 sekund i 90 sekund. Lampa UV LED Ceoxe oferuje funkcjonalny sensor, wykrywający ruch. Takie rozwiązanie sprawia, że po umieszczeniu dłoni lub stopy w szczelinie, urządzenie automatycznie rozpoczyna pracę. Bardziej zaawansowane użytkowniczki mogą skorzystać z trybu manualnego, który nie korzysta z czujnika ruchu. To jeszcze nie wszystkie zalety, jakie przedstawia Ceoxe.

Lampa do paznokci UV LED 50W ma na wyposażeniu magnetyczną podstawę, którą można łatwo odczepić od korpusu urządzenia. Dzięki temu, wykonanie profesjonalnej stylizacji paznokci stóp jest niezwykle łatwe, a po skończonym zabiegu, lampę można łatwo wyczyścić. Opisywana Ceoxe LED lampa jest oferowana w dwóch kolorach do wyboru. Dzięki temu design lampy można łatwo dopasować do indywidualnego stylu. A jakie są wady urządzenia od Ceoxe? Lampa UV-LED nie oferuje lustrzanego dna, przez co promienie świetlne nie ulegają rozproszeniu. Wpływa to na wydłużenie czasu naświetlania aplikacji. Należy też zaznaczyć, że na obudowie, dość szybko pojawiają się śladu użytkowania urządzenia. Kolejny minus to wymiary lampy. Jak wynika z opinii użytkowników, faktyczny rozmiar jest nieco mniejszy niż ten, który deklaruje producent

 

Zalety
Moc o wartości 50 W pozwala na szybkie u skuteczne utwardzanie lakieru
Technologia QUADRUPLE LED pomaga usuwać przebarwienia na skórze dłoni
Tryb niskiej emisji ciepła
6 trybów pracy
Dolny panel mocowany na magnesy
Wbudowany sensor ruchu
Wady
Szybkie oznaki zużycia zewnętrznego
Brak lustrzanego dna
Stosunkowo mały rozmiar lampy

Kup na Allegro

 

Jaką lampę LED do paznokci kupić? Najlepsze lampy LED-UV do hybryd

Lampa kosmetyczna to urządzenie niezbędne do wykonania profesjonalnej, hybrydowej stylizacji paznokci. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu narzędzi, wykorzystujących różne technologie. Który model okaże się trafnym wyborem? Jaka lampa do hybryd będzie najlepsza do zastosowania w domu? Prezentujemy ranking lamp do paznokci, wyszczególniający zalety i wady wszystkich najbardziej uznanych modeli z kategorii LED/UV.

 

Jaka najlepsza lampa – ranking lamp do hybryd

Dostępne na rynku lampy do paznokci różnią się od siebie typem zastosowanej żarówki i rodzajem emitowanego światła. Każda z technologii ma swoje wady i zalety, jednak dostępne są też modele, w przypadku których bilans plusów i minusów wyraźnie wychyla się na pierwszą ze stron. Dobre lampy do hybryd możemy podzielić na trzy rodzaje: UV, LED oraz LED i CCFL.

Jaka lampa do paznokci żelowych – lampy UV, LED oraz LED I CCFL

W pierwszym przypadku mówimy o najtańszych urządzeniach, które dobrze radzą sobie z utwardzaniem aplikacji hybrydowej, jednak proces ten jest czasochłonny. Tego typu urządzenia są wyposażone w żarówki o mocy 9 W. Poszczególne modele różnią się od siebie liczbą zastosowanych żarówek, jednak praktyka pokazuje, że opłacalny jest wyłącznie zakup modelu, który oferuje minimum cztery fotoinicjatory. Mniejsza liczba może nie poradzić sobie zbyt dobrze z utwardzaniem hybrydy.

Lampy, w których rolę fotoinicjatorów pełnią diody LED, charakteryzują się znacznie krótszym czasem naświetlania, niż ma to miejsce w przypadku modeli UV. Na plus należy zaliczyć też stosunkowo niewielkie gabaryty, co ułatwia przechowywanie i czyni je bardziej użytecznymi.

Lampy typu LED i CCFL wykorzystują obie wymienione wyżej technologie. Oprócz diod, tego typu urządzenia mają na pokładzie także wspomagającą je spiralę UV, która doprowadza do równomiernego rozprowadzenia światła. Przekłada się to na znaczną wydajność i efektywność, przy zachowaniu kompaktowych gabarytów urządzenia.

Jaka lampa do hybryd? Najlepsza opcja to model LED/UV?

Lampy LED/UV to nowość, która cieszy się stale rosnącą popularnością. Dobre lampy do hybryd emitują światło o długości fali 365 i 405 nm, zatem łączą zalety technologii LED i UV (możliwość pracy ze wszystkimi materiałami światłoutwardzalnymi i bardzo krótki czas utwardzania) bez konieczności zastosowania spirali UV i kłopotliwej zmiany świetlówek. Wśród modeli, które wykorzystują taką technologię, warto wymienić: Alexis Lampa UV, Neonail Lampa Led 18W/54W, Ceoxe Lampa UV LED 50W, Semilac Lampa LED 24/48W, Sunone Sun5. W tym gronie, na szczególne wyróżnienie zasługuje model Ceoxe Lampa UV LED 50W, który oprócz światła białego, emituje także światło czerwone, o częstotliwości mieszczącej się w przedziale 620-660 nm (funkcja QUADRUPLE LED). Sprawia to, że lampa nie tylko utrwala stylizację paznokci, ale także usuwa nieestetyczne przebarwienia i starcze plamy, pojawiające się na skórze paznokci i dłoni.

Wiele początkujących użytkowniczek zadaje pytanie – czy lampa LED utwardza żel? Należy podkreślić, że tylko modele, które emitują światło UV, nadają się do utrwalania każdego materiału światłoutwardzalnego.

Jaka lampa do hybryd – lampa UV czy LED?

W kontekście upowszechnienia technologii LED/UV, wybór między poszczególnymi modelami nie powinien nastarczać zbyt wielu problemów. Najkorzystniejsze jest urządzenie, które łączy w sobie zalety wszystkich pozostałych. Właśnie tak działa najlepsza lampa do paznokci, wykorzystująca diody LED, emitujące światło UV.

Tego typu urządzenie kosmetyczne bez najmniejszego problemu poradzi sobie z utwardzeniem wszystkich żeli i lakierów hybrydowych, bez względu na kolor czy zawartość pigmentu. Dodatkowo, proces utrwalania stylizacji trwa bardzo krótko. Jeżeli urządzenie dysponuje wystarczająco wysoką mocą, naświetlanie (w przypadku niektórych lakierów) trwa zaledwie kilka sekund – właśnie tak działa wysokiej klasy lampa do paznokci. Ranking obejmuje najlepsze urządzenia z tej kategorii – minimalna moc to 48 W (Sunone Sun5 i Semilac Lampa LED 24/48W), a to wystarczy, żeby cały proces trwał zaledwie kilka chwil.

Lampa LED do paznokci – ranking wskazuje, na jakie cechy warto zwrócić uwagę

Lampa do paznokci powinna być urządzeniem uniwersalnym, z którego pomocą bez problemu wykonamy stylizację na dłoniach i stopach. Dlatego ważne jest, żeby urządzenie oferowało możliwość odłączenia panelu dolnego. Każdy z modeli, które zostały ujęte w zestawieniu, oferuje taką opcję.

Kolejna kwestia to tryb, w którym urządzenie automatycznie reguluje temperaturę. Funkcja ta nie dopuszcza do wystąpienia zmarszczeń na powierzchni lakieru, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza dla początkujących użytkowniczek. W takie udogodnienie wyposażone są modele Sunone Sun5 i Alexis Lampa UV LED.

Przydatną funkcją może okazać się także tryb niskiej emisji ciepła. Dobra lampa do hybryd powinna zapewniać możliwość wykonania stylizacji także u tych osób, których dłonie są wrażliwe na wysoką temperaturę. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się Ceoxe Lampa UV LED 50W.

Ważną cechą użytkową jest energooszczędność. Im wydajniejsze jest urządzenie, tym bardziej skraca się czas utrwalania aplikacji, jednak przekłada się to na wyższe rachunki za prąd. Jest jednak jeden wyjątek, który łamie tę regułę – Neonail Lampa Led 18W/54W dysponuje mocą rzeczywistą na poziomie 18 W, jednak jej moc efektywna to aż 54 W – to naprawdę dobra lampa do paznokci.

Za spore udogodnienie należy uznać czujnik ruchu, który automatycznie inicjuje proces naświetlania. Jest to niezwykle wygodne, zwłaszcza gdy użytkowniczka samodzielnie wykonuje swoją stylizację. Każde urządzenie z naszego zestawienia jest wyposażone w taką opcję. Za plus należy uznać tryb obsługi manualnej, z pominięciem sensora i timera. Pozwala to na sporą dowolność w utrwalaniu materiału, co jest bardzo ważne, zwłaszcza dla pań, które mają już spore doświadczenie w kwestii wykonywania hybrydowych stylizacji. W tym miejscu wyraźnie zaznacza się przewaga modelu Ceoxe Lampa UV LED 50W.

Czy lampy LED do paznokci są szkodliwe?

Wśród użytkowników tego typu urządzeń, często pojawia się pytanie – czy dobre lampy LED do paznokci mogą zaszkodzić? Obawa wydaje się uzasadniona, zwłaszcza w kontekście pojawiających się w mediach opinii, według których światło UV, emitowane przez lampy kosmetyczne, może doprowadzić do wystąpienia choroby nowotworowej skóry. Nie jest tajemnicą, że długotrwała i częsta ekspozycja na światło ultrafioletowe, może być czynnikiem chorobotwórczym, doprowadzającym do rozwoju nowotworu skóry. Właśnie dlatego, latem należy korzystać z kremów z filtrem UV, a sztuczne opalanie (w solarium) – odwiedzać tylko okazjonalnie lub wcale. A jak to wygląda w przypadku lamp kosmetycznych?

Nie ma żadnych badań naukowych, które mogłyby potwierdzić tezę, że tego typu urządzenia stanowią czynnik ryzyka w rozwoju choroby nowotworowej. Istnieją natomiast badania, które wskazują na znikome ryzyko wystąpienia raka skóry i choroby oczu, w związku z używaniem tego typu narzędzi kosmetycznych. Amerykańscy naukowcy wskazują na podobieństwo światła, emitowanego przez lampy LED/UV, do naturalnego światła słonecznego. Zastanówmy się zatem, jak długo trwa ekspozycja na słońce, nawet podczas krótkiego spaceru, a jak długo trwa utwardzanie paznokci? Należy zatem powiedzieć – używanie lamp LED/UV nie stwarza ryzyka zachorowania na raka. Najlepsza lampa do hybryd to urządzenie bezpieczne. Rzecz jasna, urządzenia należy używać zgodnie z przeznaczeniem i z zaleceniami producenta.

Lampa do paznokci – ranking wskazuje na przewagę modeli LED/UV

Dobre lampy do hybryd, których diody LED emitują światło UV, są nie tylko skuteczne i wydajne, ale także trwałe. Żywotność źródła światła jest szacowna nawet na 50000 godzin, co w praktyce przekłada się na wiele lat bezproblemowego użytkowania. Jeżeli dodamy do tego fakt, że tego typu lampa kosmetyczna może utwardzić każdy materiał, aplikowany na płytkę paznokcia, otrzymujemy urządzenie kompletne.