Aktualizacja: Grudzień 2022

Domowy zestaw do akupresury to doskonały sposób na zniwelowanie bólu lub napięcia odczuwanego w obrębie różnych partii ciała. Maty służące do akupresy, które są obecnie dostępne na rynku różnią się od siebie między innymi rodzajem, wielkością oraz ilością i ostrością kolców. Aby ułatwić wybór odpowiedniego produktu, stworzyliśmy poniższy ranking, w którym zostały zebrane najpopularniejsze oraz najchętniej kupowane obecnie maty do akupresury. W zestawieniu zostały zawarte modele o różnych cenach i parametrach, dlatego każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do własnych potrzeb.

Najtańsza alternatywa
Mata do akupresury Marec
Mata do akupresury Marec

Rozwiń

Nasz wybór
Mata do akupresury 4fizjo
Mata do akupresury 4fizjo

Rozwiń

Wybór premium
Mata do akupresury All4Fit
Mata do akupresury All4Fit

Rozwiń

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje mata do akupresury marki 4fizjo, która została uznana za dokładnie przebadany i bezpieczny dla skóry wyrób medyczny. Do zdecydowanych zalet tego modelu można zaliczyć przystępną cenę oraz wysoką jakość wykonania.

Drugie miejsce z zestawieniu zajmuje zestaw do akupresury marki All4Fit, natomiast trzecie miejsce należy do najtańszego modelu w rankingu, czyli jednoczęściowej maty marki Marec.

Poza wyżej wymienionymi modelami w rankingu znalazły się również maty marek All4Fit, Logic, Iso Trade oraz Veovision Sport.

Spis treści:

Ranking mat do akupresury

1. Mata do akupresury 4fizjo

Mata do akupresury 4fizjo
Mata do akupresury marki 4fizjo o wymiarach 72 x 42 cm z poduszką o długości 39 cm to doskonały wybór dla osób poszukujących wysokiej jakości w rozsądnej cenie. Zestaw jest łatwy w utrzymaniu czystości i mieści się w poręcznym etui, które chroni całość przed uszkodzeniami oraz negatywnym wpływem wilgoci i innych czynników zewnętrznych.

JAKOŚĆ

CENA

Standardowe wymiary oraz wysoka jakość wykonania maty umożliwiają komfortowe użytkowanie przez większość dorosłych osób o standardowym wzroście i budowie ciała. Systematyczne korzystanie z maty może wpłynąć na zredukowanie odczuwanego napięcia w ciele oraz zminimalizowanie objawów bólowych wynikających z codziennego stresu oraz siedzącego trybu życia.

Na powierzchni maty znajduje się 210 okrągłych rozet z kolcami. Każda rozeta składa się z 42 ostrych kolców, które uciskają wybrane partie ciała, poprawiając ich ukrwienie oraz przyspieszając regenerację miejsc objętych bólem i dyskomfortem. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez producenta produktu, regularne korzystanie z maty może wpłynąć na zwiększone wydzielanie endorfin odpowiadających za poprawę nastroju oraz samopoczucia.

Mata do akupresury 4fizjo jest wyrobem medycznym i została zarejestrowana w urzędzie zajmującym się rejestracją produktów leczniczych oraz biobójczych. Decydując się na zakup takiego produktu możemy mieć pewność, że jest on dokładnie przebadany i w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Warto wspomnieć również, że mata jest odpowiednia dla alergików oraz osób o wyjątkowo delikatnej skórze.

Zalety
Przystępna cena
Wyrób medyczny
Wysoka jakość wykonania
Przewiewny pokrowiec w zestawie
Wady
Brak

2. Mata do akupresury All4Fit

Mata do akupresury All4Fit
Nasz wybór premium, czyli zestaw marki All4Fit składający się z dużej maty, poduszki oraz pasa do akupresury. Systematyczne stosowanie wszystkich elementów zestawu może przyczynić się do zmniejszenia dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa oraz poprawy jakości snu. Oprócz wyżej wymienionych elementów w zestawie znajduje się również poręczny pokrowiec ułatwiający przenoszenie i przechowywanie maty.

JAKOŚĆ

CENA

Cechą wyróżniającą zestaw All4Fit jest ponadprzeciętna długość maty do akupresury, wynosząca 130 cm. Dzięki temu zmieściło się na niej aż 10350 kolców, rozmieszczonych na 414 rozetach o średnicy 30 mm. Wymiary maty umożliwiają ułożenie na niej niemalże całego ciała, dzięki czemu jesteśmy w stanie zredukować ból i napięcia występujące jednocześnie w różnych jego częściach.

Mata do akupresury marki All4Fit uznana jest za produkt medyczny, a jej lecznicze właściwości zostały potwierdzone świadectwem jakości zdrowotnej PZH. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu zostały dokładnie przebadane, dzięki czemu możemy mieć pewność, że korzystanie z maty bezpośrednio na gołą skórę jest w pełni bezpieczne i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych.

Zestaw marki All4Fit to doskonały wybór dla osób, którym zależy na wysokiej jakości oraz ponadprzeciętnych wymiarach. Systematyczne korzystanie z maty, poduszki oraz paska do akupresury może zniwelować ból w obrębie kręgosłupa, a także zmniejszyć odczuwanie napięć wynikających z komplikacji zdrowotnych powiązanych z rwą kulszową, depresją oraz zaburzeniami snu.

Zalety
Ponadprzeciętna długość maty
Ostre kolce
Wyrób medyczny
Wysoka jakość wykonania
Wady
Brak

3. Mata do akupresury Marec

Mata do akupresury Marec
Jednoczęściowa mata marki Marec to świetny wybór dla osób poszukujących uniwersalnej maty w niskiej cenie. Mniejsze wymiary maty sprawiają, że bez problemu można umieścić ją na ziemi, łóżku lub na kanapie. Systematyczne stosowanie maty może stanowić doskonałe wsparcie w uśmierzaniu bólu pleców oraz niwelowania dyskomfortu wynikającego ze zmęczenia czy bezsenności.

JAKOŚĆ

CENA

Uniwersalna mata Marec może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla osób zmagających się z bólami w obrębie kręgosłupa. Na powierzchni maty znajduje się ponad 8000 pojedynczych wypustek, które wpływają na poprawę krążenia krwi w organizmie oraz redukują napięcia mięśniowe, które są częstym skutkiem ubocznym siedzącego trybu życia oraz codziennego stresu.

Dzięki obecności delikatnych, plastikowych wypustek mata będzie świetnym wyborem dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z akupresurą. Delikatne uciskanie ciała zalecane jest dla osób o niskim progu bólu a także dla tych, którzy zmagają się z nadwrażliwością sensoryczną na bodźce dotykowe.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez producenta produktu, spędzanie 10 minut dziennie na macie jest w stanie zredukować napięcia w naszym ciele oraz zminimalizować odczuwane dolegliwości bólowe. Systematyczne korzystanie z maty może również wpłynąć korzystnie na nasze samopoczucie oraz poziom energii odczuwanej w ciągu dnia.

Zalety
Niska cena
Lekka
Zajmuje mało miejsca
Odpowiednia dla osób o niskim progu bólu
Wady
Brak

4. Zestaw do akupresury All4Fit

Zestaw do akupresury All4Fit
Uniwersalny zestaw do domowej akupresury marki All4Fit to solidny produkt w przystępnej cenie. Systematyczne korzystanie z maty może przyczynić się do usprawnienia przepływu krwi w organizmie oraz zredukowania napięć mięśniowych. Zestaw wykonany jest z naturalnej bawełny oraz bezpiecznego tworzywa sztucznego ABS.

JAKOŚĆ

CENA

Mata marki All4Fit jest wyrobem medycznym i może być stosowana do łagodzenia dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, szyi, barków oraz innych wybranych partii ciała. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez producenta produktu, korzystanie z maty All4Fit zalecane jest również jako doraźna pomoc w leczeniu chorób kręgosłupa. Oczywiście w takim przypadku wskazana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem specjalistą.

Mata do akupresury All4Fit składa się z 8820 pojedynczych kolców, a dołączona do zestawu poduszka posiada ich ponad 2000. Okrągłe rozety na których umieszczone są wypustki znajdują się na zdejmowanych, bawełnianych pokrowcach. Możliwość zdjęcia pokrowców ułatwia czyszczenie maty oraz utrzymanie na niej odpowiedniego poziomu higieny.

Cechą wyróżniającą matę All4Fit na tle pozostałych modeli, które zostały uwzględnione w naszym zestawieniu jest ponadprzeciętna ostrość kolców. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez producenta produktu, wypustki te stanowią 4 poziom ostrości i cechują się intensywnym, dogłębnym działaniem. Z tego względu mata może okazać się zbyt zaawansowana dla osób o szczególnie wrażliwej skórze oraz niskim progu bólu.

Zalety
Ostre wypustki
Solidne wykonanie
Wyrób medyczny
Przystępna cena
Wady
Brak

5. Mata do akupresury Logic

Mata do akupresury Logic
Zdrowotny zestaw do akupresury marki Logic składający się z maty, poduszki oraz elastycznego, materiałowego etui. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych i zalecany jest zarówno dla osób początkujących, które nie miały wcześniej do czynienia z akupresurą, jak i dla osób średniozaawansowanych.

JAKOŚĆ

CENA

Mata do akupresury Logic może być wykorzystywana do leżenia oraz do wykonywania prostych, statycznych ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych. Systematyczne korzystanie z maty może przyczynić się do zredukowania odczuwanych dolegliwości bólowych oraz zminimalizowania napięć i odczuwanego dyskomfortu w ciele.

Zdecydowaną zaletą zestawu Logic jest niewielka waga oraz elastyczny materiał, który umożliwia złożenie maty już w kilka sekund. Dzięki obecności poręcznego pokrowca, zestaw po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, więc bez problemu można zabrać go ze sobą w podróż.

Zestaw do domowej akupresury marki Logic wyróżnia się solidnym wykonaniem oraz bardzo pozytywnymi opiniami wielu zadowolonych klientów. Osoby, które zdecydowały się na zakup maty podkreślają jej skuteczność w zwalczaniu dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, a także w redukowaniu napięć mięśniowych w okolicach pleców.

Zalety
Niska cena
Łatwa do złożenia
Lekka
Solidne wykonanie
Wady
Brak

6. Mata do akupresury Iso Trade

Mata do akupresury Iso Trade
Dwuczęściowa mata marki Iso Trade to doskonały wybór dla osób poszukujących solidnego sprzętu do domowej akupresury w przystępnej cenie. Korzystanie z maty Iso Trade zalecane jest zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, które korzystały wcześniej z różnych form akupresury. Mata wraz z poduszką mieszczą się w materiałowym, elastycznym pokrowcu.

JAKOŚĆ

CENA

Długość maty Iso Trade wynosi 65 cm, a jej szerokość to 41 cm. Uniwersalne wymiary sprawiają, że mata może być wykorzystywana przez większość dorosłych osób. Oprócz maty w skład zestawu wchodzi również podwyższona poduszka w kształcie walca, która umożliwia zredukowanie napięć w obrębie szyi i głowy.

Regularne korzystanie z maty może przyczynić się do zminimalizowania dolegliwości bólowych odczuwanych w obrębie pleców, ramion, bioder oraz innych, wybranych partii ciała. Stosowanie maty zalecane jest również dla osób, które ze względu na wykonywany zawód prowadzą siedzący tryb życia i na koniec dnia potrzebują rozluźnienia oraz regeneracji napiętych mięśni.

Zdecydowaną zaletą maty Iso Trade jest jej mobilna konstrukcja. Mata jest łatwa do złożenia i bez problemu mieści się w dołączonym do zestawu, poręcznym pokrowcu. Sam pokrowiec został wyposażony w taśmę ściągającą oraz wygodny pasek, umożliwiający zawieszenie go na ramieniu. Dzięki temu zabranie maty do parku czy na siłownię nie stanowi żadnego problemu.

Zalety
Przystępna cena
Solidne wykonanie
Zmniejsza ból i napięcia w ciele
Wygodny pokrowiec w zestawie
Wady
Brak

7. Mata do akupresury Veovision Sport

Mata do akupresury Veovision Sport
Zestaw do akupresury marki Veovision Sport składający się z maty, poduszki, pokrowca oraz dwóch piłeczek masujących z wypustkami to świetny wybór dla osób poszukujących sprzętu do kompleksowej regeneracji ciała oraz redukowania napięć w obrębie szyi, kręgosłupa, barków czy bioder. Zestaw jest dostępny do zakupu w bardzo przystępnej cenie.

JAKOŚĆ

CENA

Długość maty marki Veovision Sport wynosi 65 cm, a jej szerokość to około 40 cm. Systematyczne korzystanie z maty może przyczynić się do poprawy samopoczucia oraz zredukowania napięć w obrębie różnych partii ciała. Akupresura zalecana jest również jako doraźne wsparcie w leczeniu stanów lękowych, bezsenności oraz epizodów depresyjnych.

Korzystanie z maty Veovision Sport jest bardzo proste. Wystarczy rozłożyć ją na podłodze, łóżku lub innej płaskiej powierzchni, a następnie położyć się na niej w taki sposób, aby jak największa część ciała dotykała poszczególnych rozet wypełnionych kolcami uciskającymi. Długość trwania pojedynczej sesji na macie powinna być uzależniona od poziomu wrażliwości skóry oraz stopnia zaawansowania w stosowaniu przez nas akupresury.

Oprócz maty i poduszki w zestawie znajdują się również dwie piłeczki masujące z wypustkami. Średnica każdej z nich wynosi około 7 cm. Piłki mogą stanowić doskonały element masażu trudno dostępnych miejsc. Korzystanie z piłek masujących może okazać się również bardzo praktycznym rozwiązaniem w trakcie wakacji czy wyjazdów służbowych.

Zalety
Piłki masujące w zestawie
Przystępna cena
Wsparcie w minimalizowaniu dolegliwości bólowych
Doskonała forma relaksu
Wady
Brak

Podsumowanie

Maty do akupresury, które są obecnie dostępne na rynku różnią się od siebie wielkością, materiałem wykonania oraz ilością i ostrością wypustek uciskających. W zależności od własnych preferencji oraz możliwości finansowych, możemy wybierać pomiędzy uniwersalnymi matami jednoczęściowymi a wielofunkcyjnymi zestawami dwuczęściowymi. Aby ułatwić dokonanie trafnej decyzji zakupowej, stworzyliśmy powyższy ranking w którym zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane obecnie maty do akupresury.