Aktualizacja: Grudzień 2022

Kapsułki to w pełni bezpieczna oraz niezwykle wygodna forma dawkowania wybranych leków, witamin oraz suplementów diety. Kapsułki, które są obecnie dostępne na rynku różnią się od siebie rozmiarem, ilością sztuk w opakowaniu, a także materiałem, z którego są wykonane. Aby ułatwić dokonanie trafnej decyzji zakupowej, stworzyliśmy poniższy ranking, w którym zebrane zostały najchętniej kupowane oraz najlepiej oceniane kapsułki żelatynowe. Wśród nich znajdują się kapsułki o różnych rozmiarach, przeznaczone dla osób o różnych wymaganiach żywieniowych, dlatego każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb.

Odpowiednie dla wegan i wegetarian
Kapsułki wegetariańskie rozmiar 00
Kapsułki wegetariańskie rozmiar 00

Rozwiń

Nasz wybór
Kapsułki żelatynowe rozmiar 00
Kapsułki żelatynowe rozmiar 00

Rozwiń

Najmniejsze kapsułki
Kapsułki żelatynowe rozmiar 4
Kapsułki żelatynowe rozmiar 4

Rozwiń

Zestawienie otwierają kapsułki żelatynowe w rozmiarze 00. Jest to produkt, który ze względu na uniwersalne wymiary cieszy się obecnie największą popularnością oraz bardzo dobrymi opiniami wielu zadowolonych konsumentów.

Drugie miejsce w naszym rankingu zajmują wegetariańskie kapsułki w rozmiarze 00, natomiast na trzecim miejscu znalazły się najmniejsze kapsułki żelatynowe w rozmiarze 4.

Poza wymienionymi wyżej produktami, w zestawieniu zostały uwzględnione również kapsułki żelatynowe oraz wegetariańskie w rozmiarach 0 oraz 3, które w zależności od rodzaju są pakowane po 250 lub po 1000 sztuk.

Spis treści:

Ranking pustych kapsułek żelatynowych

1. Kapsułki żelatynowe rozmiar 00

Kapsułki żelatynowe rozmiar 00
Puste kapsułki żelatynowe o rozmiarze 00 to najbardziej uniwersalny i najchętniej wybierany obecnie rozmiar kapsułek. Produkt przeznaczony jest do przechowywania substancji w postaci suchej lub sypkiej, wśród których można wyróżnić między innymi leki w proszku, zioła, witaminy czy suplementy diety.

JAKOŚĆ

CENA

Zdecydowaną zaletą produktu jest jego neutralność pod względem zapachu i smaku. Kapsułki żelatynowe marki Proton Labs są w pełni bezpieczne dzieci oraz kobiet w ciąży. Ponadto produkt pozbawiony jest cukru, konserwantów, barwników oraz jakichkolwiek innych dodatków, które mogłyby wpłynąć na działanie substancji umieszczonej w kapsułce.

W opakowaniu znajduje się aż 1000 sztuk kapsułek, dzięki czemu produkt może służyć zarówno na własny użytek, jak i do wykorzystywania na większą skalę. Warto dodać, że kapsułki Proton Labs zostały wyprodukowane w warunkach cGMP, dzięki czemu możemy mieć pewność, że jest to produkt spełniający wszelkie standardy bezpieczeństwa.

Puste żelatynowe kapsułki to doskonały wybór dla osób poszukujących w pełni bezpiecznych, pozbawionych konserwantów kapsułek. Warto wspomnieć również, że produkt zamknięty jest w szczelnym opakowaniu typu doypack, które zapobiega przedostawaniu się do środka wilgoci, kurzu oraz innych czynników zewnętrznych, które mogłyby wpłynąć na jakość oraz trwałość kapsułek.

Zalety
Uniwersalny rozmiar
Łatwe do napełnienia
Przystępna cena
Wysoka jakość wykonania
Wady
Brak

2. Kapsułki wegetariańskie rozmiar 00

Kapsułki wegetariańskie rozmiar 00
Puste kapsułki wegetariańskie w rozmiarze 00 to doskonały wybór dla osób będących na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej. Produkt został wykonany z hypromelozy, stanowiącej doskonałą alternatywę dla kapsułek wykonanych z żelatyny, czyli materiału pochodzenia odzwierzęcego.

JAKOŚĆ

CENA

Kapsułki w rozmiarze 00 to obecnie najchętniej kupowany rodzaj pustych kapsułek wegetariańskich. Uniwersalne wymiary oraz czysty skład produktu sprawiają, że jest to świetna opcja dla dorosłych osób, które ze względów zdrowotnych lub dietetycznych muszą wprowadzać do organizmu określone dawki poszczególnych środków leczniczych, witamin lub suplementów diety.

Pojemność kapsułki wynosi od 430 do 950 mg. Warto pamiętać, że wartość ta będzie zależna od gęstości substancji, którą umieszczamy w kapsułce. W przypadku substancji o większym poziomie gęstości, pojemność ta będzie mniejsza ze względu na trudności z umieszczeniem danej substancji w kapsułce.

Podsumowując, puste kapsułki wegetariańskie marki Proton Labs to w pełni bezpieczny, dobrze przyswajalny przez organizm produkt, który pozbawiony jest sztucznych barwników i konserwantów. Kapsułki mogą być przyjmowane przez kobiety w ciąży, a także przez osoby będące na diecie bezglutenowej, wegetariańskiej oraz wegańskiej.

Zalety
Idealne dla wegan i wegetarian
Nadają się do tworzenia własnych suplementów diety
Łatwe do połknięcia
Neutralne w smaku
Wady
Brak

3. Kapsułki żelatynowe rozmiar 4

Kapsułki żelatynowe rozmiar 4
Puste kapsułki żelatynowe w rozmiarze 4 to najmniejszy rozmiar kapsułek spośród wszystkich produktów, które znalazły się w naszym zestawieniu. Kapsułki w tym rozmiarze mogą okazać się świetnym rozwiązaniem w przypadku konieczności podawania leków dzieciom oraz zwierzętom domowym, które z reguły niechętnie przyjmują jakiekolwiek leki.

JAKOŚĆ

CENA

Produkt znajduje się w poręcznym i wygodnym opakowaniu, mieszczącym 250 kapsułek. Opakowanie produktu jest wyposażone w precyzyjny zamek strunowy, który zabezpiecza zawartość przed negatywnym wpływem wilgoci oraz innych czynników zewnętrznych. Dzięki temu kapsułki zachowują ważność przez długi okres czasu.

Kapsułki żelatynowe marki Proton Labs są pozbawione polepszaczy smaku, sztucznych barwników czy konserwantów, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Warto dodać, że jest to produkt w pełni bezwonny i jest w stanie zneutralizować smak oraz zapach gorzkich, trudnych do przełknięcia leków.

Pojemność kapsułki w rozmiarze 4 wynosi od 120 do 220 mg i jest zależna od rodzaju substancji, którą planujemy w niej umieścić. Dzięki niewielkim wymiarom oraz neutralnemu zapachowi, kapsułki mogą okazać się niezastąpionym sposobem na podawanie dzieciom lub zwierzętom nieprzyjemnych w smaku i zapachu środków leczniczych.

Zalety
Bardzo łatwe do połknięcia
Odpowiednie dla małych dzieci
Mogą być stosowane do podawania leków zwierzętom domowym
Niska cena
Wady
Brak

4. Kapsułki żelatynowe rozmiar 0

Kapsułki żelatynowe rozmiar 0
Puste kapsułki żelatynowe w rozmiarze 0 to niezawodna i bardzo wygodna forma dostarczania do organizmu dokładnie odmierzonej dawki leków, witamin lub stosowanych suplementów diety. Ze względu na uniwersalne wymiary, kapsułki w rozmiarze 0 są jednym z najchętniej kupowanych obecnie rodzajów kapsułek.

JAKOŚĆ

CENA

Kapsułki żelatynowe marki Proton Labs to produkt, który został wykonany jedynie z wody oczyszczonej oraz z żelatyny, która pozyskiwana jest z kolagenu zwierzęcego. Dzięki temu skład kapsułek pozbawiony jest cukru, sztucznych barwników czy konserwantów.

Prosty skład kapsułek sprawia, że są one w pełni bezpieczne dla dzieci, kobiet będących w ciąży oraz osób zmagających się z nietolerancjami pokarmowymi. Dzięki temu, że kapsułki zostały wykonane zgodnie z dobrą praktyką produkcyjną, ich wysoka jakość, czystość oraz bezpieczeństwo dla zdrowia nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Kapsułki żelatynowe w rozmiarze 0 to przystępny cenowo produkt marki Proton Labs. W opakowaniu znajduje się aż 1000 kapsułek, dzięki czemu mogą okazać się one świetnym rozwiązaniem dla osób planujących rozpocząć produkcję własnych suplementów diety. Kapsułki nadają się zarówno do napełniania ręcznego, jak i poprzez kapsułkarkę.

Zalety
Uniwersalny rozmiar
Łatwe do napełnienia
Bezpieczne dla organizmu
Wygodne w transporcie
Wady
Brak

5. Kapsułki żelatynowe 250 sztuk

Kapsułki żelatynowe 250 sztuk
Puste kapsułki żelatynowe w rozmiarze 0, pakowane po 250 sztuk to świetny wybór dla osób, które planują stosować kapsułki na własny użytek. Produkt może okazać się niezwykle pomocny dla osób, które mają problemy z przełykaniem większych leków lub suplementów diety, a także dla osób przyjmujących regularnie środki lecznicze o nieprzyjemnym smaku lub zapachu.

JAKOŚĆ

CENA

Zdecydowaną zaletą kapsułek Proton Labs jest ich czysty skład. Produkt pozbawiony jest konserwantów, barwników i polepszaczy smaku, dzięki czemu nie wpływa w żaden sposób na działanie substancji, które są umieszczone w kapsułce.

Kapsułki marki Proton Labs zaliczane są do twardych kapsułek, które cechują się znacznie większą odpornością na działanie wilgoci niż kapsułki miękkie. Mimo mniejszej elastyczności, twarde kapsułki rozpuszczają się w żołądku w zbliżonym do kapsułek miękkich czasie, dzięki czemu mogą przyspieszać działanie wybranych suplementów lub środków leczniczych.

Pojemność pojedynczej kapsułki w rozmiarze 0 waha się od 305 do 680 mg. Wartość ta jest zależna od poziomu gęstości substancji, którą umieszczamy w kapsułce. Pojemność będzie większa w przypadku substancji sproszkowanych lub półpłynnych, natomiast może ulec zmniejszeniu w przypadku trudniejszych do uzupełnienia, gęstych substancji.

Zalety
Łatwe do połknięcia
Bezpieczne dla organizmu
Poręczne opakowanie
Neutralne w smaku
Wady
Brak

6. Kapsułki wegetariańskie rozmiar 0

Kapsułki wegetariańskie rozmiar 0
Wegetariańskie kapsułki w rozmiarze 0 zostały wykonane z hypromelozy, stanowiącej bezpieczną alternatywę dla stosowanej powszechnie żelatyny. Produkt może być użytkowany przez osoby unikające glutenu oraz przebywające na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej.

JAKOŚĆ

CENA

Puste kapsułki Proton Labs pakowane są po 250 sztuk. Produkt mieści się w poręcznym opakowaniu typu doypack, wyposażonym w szczelny zamek strunowy, który zapobiega nadmiernemu przedostawaniu się wilgoci oraz wpływa korzystnie na jakość i przedłużoną trwałość produktu.

Kapsułki Proton Labs są produktem pozbawionym konserwantów, polepszaczy smaku oraz glutenu. Skład kapsułek pozbawiony jest również sztucznych barwników, dzięki czemu nie znajdują się w nim szkodliwe substancje barwiące, takie jak czerwień koszenilowa czy stosowany powszechnie dwutlenek tytanu.

Wegetariańskie kapsułki HPMC to doskonały wybór dla wegan i wegetarian, a także dla osób zmagających się z nietolerancją na gluten. Długość pojedynczej kapsułki wynosi około 2,1 cm więc powinna być ona łatwa do połknięcia dla przeciętnej, dorosłej osoby.

Zalety
Idealne dla wegan i wegetarian
Można napełnić je zarówno suchymi, jak i płynnymi substancjami
Łatwe do napełnienia
Wykonane w 100% z celulozy roślinnej
Wady
Brak

7. Kapsułki żelatynowe rozmiar 3

Kapsułki żelatynowe rozmiar 3
Gotowe do napełnienia, puste kapsułki żelatynowe w rozmiarze 3 to jedne z mniejszych kapsułek w naszym zestawieniu. Produkt może okazać się świetnym rozwiązaniem dla osób mających problem z przełykaniem większych tabletek. Niewielkie wymiary pojedynczej kapsułki mogą być również dobrze akceptowane przez dzieci oraz zwierzęta domowe.

JAKOŚĆ

CENA

Kapsułki żelatynowe wykonane są z bezpiecznego, łatwo przyswajalnego przez organizm białka zwierzęcego. Produkt został wykonany zgodnie z dobrą praktyką produkcyjną, dzięki czemu można mieć pewność, że kapsułki są w pełni bezpieczne oraz wolne od BSE.

Kolagen z którego zostały wykonane kapsułki cechuje się krótkim czasem rozpuszczania w żołądku, co wpływa na efektywne przyswajanie przez organizm substancji, które zostały umieszczone w kapsułce. Składniki, które zostały wykorzystane do produkcji kapsułek są w pełni bezpieczne dla dzieci oraz kobiet w ciąży.

Transparentne kapsułki żelatynowe w rozmiarze 3 mogą być wypełniane substancjami suchymi oraz sypkimi. Dzięki temu, że są to kapsułki twarde, można je napełniać zarówno ręcznie, jak i z wykorzystaniem profesjonalnych kapsułkarek. Po zamknięciu kapsułki są bardzo szczelne, dzięki czemu doskonale chronią swoją zawartość przed negatywnym wpływem powietrza, wilgoci oraz innych czynników zewnętrznych.

Zalety
Odpowiednie dla małych dzieci i zwierząt domowych
Wolne od BSE
Łatwe do połknięcia
Bezpieczne dla zdrowia
Wady
Brak

Podsumowanie

Przed zakupem pustych kapsułek żelatynowych, warto przede wszystkim zastanowić się, jaki rodzaj oraz rozmiar produktu będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. W przypadku dorosłych osób, które planują wykorzystywać kapsułki do podawania leków lub suplementów diety, dobrym pomysłem może okazać się zakup uniwersalnych kapsułek żelatynowych w rozmiarze 0 lub 00. Z kolei osoby, które mają trudności z przełykaniem większych tabletek lub planują podawać środki lecznicze małym dzieciom lub zwierzętom domowym, powinny rozważyć zakup kapsułek w rozmiarach 3 lub 4. Więcej informacji na temat poszczególnych rozmiarów oraz rodzajów kapsułek można znaleźć w powyższym rankingu, a także w poradniku zakupowym, w którym zostały omówione najważniejsze czynniki i parametry, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem pustych kapsułek żelatynowych.