Aktualizacja: Sierpień 2022

Musiało minąć wiele czasu, aby ludzkość zauważyła, że aromaty ziół i ich składniki można wdychać nie tylko przy ich spalaniu, ale i poddawaniu działaniu wysokiej temperatury, generującej parę wodną. Proces ten to waporyzacja, a urządzenie służące do jej uzyskania to vaporizer stacjonarny, służący do użytku domowego lub przenośny. Przedstawiamy wybór urządzeń takich jak waporyzatory stacjonarne. Ranking sporządzony przez nas pozwala odpowiedzieć na pytanie, jaki waporyzator stacjonarny wybrać dla generowania bezdymnej inhalacji aromatycznych ziół. Najlepsze waporyzatory stacjonarne cechują się przede wszystkim dużą efektywnością w produkcji pary. Jak kupić odpowiedni waporyzator stacjonarny? Ranking przedstawiony poniżej z pewnością pomoże w wyborze odpowiedniego, wydajnego urządzenia.

  1. Plenty Vaporizer
  2. Arizer Extreme Q 6.0
  3. Poradnik wyboru waporyzatora stacjonarnego

Porównanie najlepszych waporyzatorów stacjonarnych:

ModelSystem grzewczyZakres temperatur [°C]Sposób inhalacjiTryb sesji inhalacyjnej
Materiał do inhalowania
Plenty Vaporizer
Konwekcja
130-202Wężyk
SesyjnySusz, koncetrat
Arizer Extreme Q 6.0
Konwekcja
40-260Balon bez zaworu, wężyk
SesyjnySusz, koncetrat

Najlepsze waporyzatory stacjonarne – Ranking vaporizerów stacjonarnych 2021

1. Plenty Vaporizer Kliknij aby kupić »

Plent-VaporizerPlenty Vaporizer to wysokiej klasy urządzenie, które doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku dłuższych, jak i krótszych sesji. Dzięki zastosowaniu konwekcyjnego systemu grzewczego, waporyzator Plenty idealnie oddaje smak suszu i koncentratu.

Vaporizer Plenty został zaprojektowany w sposób, który umożliwia odparowanie dwóch materiałów – ziołowego suszu i koncentratu w postaci olejku. Przekłada się to na dużą uniwersalność opisywanego urządzenia. Urządzenie posiada regulację temperatury w zakresie 130 °C do 202 °C z oznaczoną na wskaźniku optymalną temperaturą komory grzewczej. Przydatne w przypadku braku informacji nt. rekomendowanej temperatury palenia danego suszu. Co jeszcze oferuje Plenty? Waporyzator z pewnością przypadnie do gustu osobom, które preferują dłuższe sesje, także w większym gronie – komora odparowania może zmieścić nawet 0,7g suszu, co należy uznać za dobry wynik. Nie oznacza to jednak, że waporyzator stacjonarny Plenty nie nadaje się na mniejsze sesje. Producent dołącza do zestawu specjalny reduktor, który ogranicza pojemność komory. Po zastosowaniu tego dodatku, możliwe jest zmniejszenie ilości suszu w komorze nawet do 0,15g suszu. Vaporizer stacjonarny Plenty wykorzystuje technologię konwekcyjną. Oznacza to, że susz lub koncentrat jest podgrzewany nie rozgrzanym do wysokiej temperatury metalem, a strumieniem gorącego powietrza. Żadna część zespołu grzewczego nie ma kontaktu z materiałem który ma być odparowany. Co to oznacza dla użytkownika? Waporyzator sesyjny Plenty pozwala na pełne wykorzystanie wszystkich dobroczynnych właściwości ziół do inhalacji, bez ryzyka przypalenia materiału. Kolejną zaletą tej technologii jest niezwykle bogaty smak – vaporizer sesyjny Plenty świetnie przekazuje cały ziołowy aromat, nie przekłamując pojedynczych nut. Dzięki temu, użytkownik może cieszyć się parą o bogatych właściwościach i doskonałych walorach smakowych. Jakie jeszcze zalety przedstawia Plenty? Vaporizer do suszu charakteryzuje się bardzo wysoką jakością wykonania, która przekłada się na bezawaryjną pracę urządzenia. Potwierdza to długa, bo aż 3-letnia gwarancja producenta. Waporyzator konwekcyjny Plenty jest urządzeniem, z obsługą którego poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy. Para przekazywana jest za pośrednictwem wężyka. Taki sposób inhalacji jest znacznie bardziej naturalny niż realizowany za pośrednictwem balona, więc nie wymaga przyzwyczajenia, jednak “uwiązuje” użytkownika przy urządzeniu. A co z wadami opisywanego modelu od Plenty? Vaporizer konwekcyjny ma tendencję do nagrzewania się przy dłuższej sesji, co wskazuje na kiepskie odprowadzanie ciepła i na słabą izolację termiczną obudowy. Należy też pamiętać, że utrzymanie temperatury wymaga wciskania “spustu”. Producent w zestawie zamieszcza młynek do suszu, akcesoria do czyszczenia, wymienne sitka, oraz dwie rurki o różnej długości.

Zalety
Urządzenie posiada oznaczony optymalny zakres temperatury do inhalacji na wskaźniku
Nadaje się zarówno do inhalacji suszu jak i koncentratu
Pojemna komora grzewcza (około 0,7 g) z możliwością zredukowania pojemności (do 0,15 g)
Regulacja temperatury w zakresie 130 °C do 202 °C
Chwalony przez wielu użytkowników za dobrą jakość pary
Wady
Przy każdym zaciąganiu należy przytrzymywać wciśnięty spust
Przy dłuższym używaniu zaczyna się mocno nagrzewać

Kup na Allegro

 

2. Arizer Extreme Q 6.0 Kliknij aby kupić »

Arizer-Extreme-Q-6.0Arizer Vaporizer to niezwykle funkcjonalny model, który zapewnia użytkownikowi ogromne możliwości w kwestii waporyzacji. Jeżeli dodamy do tego fakt, że stosunkowo niedrogie urządzenia jest w stanie wyprodukować gęstą, a jednocześnie łagodną parę, otrzymujemy bardzo ciekawy model do sesyjnej inhalacji.

Arizer Extreme Vaporizer daje możliwość inhalowania ziół lub koncentratów z użyciem dwóch narzędzi. Pierwszym z nich jest wąż, który jest prosty w obsłudze, a drugim — przenośny balon. To rozwiązanie docenią osoby, którym zależy na funkcjonalności i możliwościach waporyzatora stacjonarnego, a jednocześnie, w obszarze własnych czterech ścian, nie chcą rezygnować ze swobody, jaką daje waporyzator przenośny. Osoby te docenią też niezwykle funkcjonalny dodatek, jakim jest pilot zdalnego sterowania. Warto podkreślić, że waporyzator Arizer Extreme Q został przystosowany do odparowania zarówno suszu ziołowego, jak i koncentratu w postaci olejku — kolejny plus po stronie funkcjonalności opisywanego modelu. Jaki system grzewczy wykorzystuje Arizer? Waporyzator Extreme Q 6.0 działa na zasadzie zjawiska konwekcji. Oznacza to, że susz lub koncentrat jest podgrzewany strumieniem gorącego powietrza, dzięki czemu materiał nie styka się z rozgrzanym zespołem grzewczym. Taka technologia całkowicie wyklucza ryzyko przypalenia i przekłada się na bardzo dobre właściwości produkowanej pary. Arizer Extreme Q 6.0 wykorzystuje wszystkie dobroczynne właściwości ziół i oddaje ich naturalny smak. Vaporizer Arizer Extreme Q daje możliwość inhalacji typu Elbow-pack. Metoda ta eliminuje konieczność napełniania suszem szklanej komory grzewczej. Użytkownik nabija materiał do specjalnego sitka, które jest umieszczone w szklanym kolanku, znajdującym się na końcu węża. Takie rozwiązanie sprawia, że struga powietrza w stu procentach koncentruje się na użytym materiale, a para jest wyraźnie gęstsza. Metoda Elblow-pack przypadnie też do gustu osobom, które lubią krótkie sesje, z użyciem niewielkiej ilości zioła — do sitka można nabić nawet 0,1g suszu. Jakie zalety jeszcze przedstawia Arizer Extreme? Waporyzator sesyjny ma na wyposażeniu niezwykle praktyczny dodatek, jakim jest filtr wodny. Przepuszczenie pary przez wodę wyraźnie łagodzi jej smak, a jednocześnie sprawia, że obłok jest gęstszy. Jeżeli dodamy do tego bardzo szeroki zakres regulacji temperatury (waporyzator stacjonarny Arizer Extreme Q umożliwia regulację co jeden stopień, w przedziale 40-260 stopni Celsjusza, otrzymamy bardzo duże możliwości w kwestii dostosowania walorów smakowych do indywidualnych oczekiwań. Należy też dodać, że waporyzator sesyjny Arizer Extreme Q charakteryzuje się niską ceną, która jednak nie ma przełożenia na słabą jakość wykonania — użytkownik jest chroniony 3-letnią gwarancją producenta. Vaporizer sesyjny Arizer Extreme Q nie jest jednak pozbawiony wad. Wśród największych, należy wymienić dosyć długi czas nagrzewania. Długo, bo od 1,5 min do 4 min, trzeba też poczekać na napełnienie balonu, który nie został wyposażony w zawór. Brak zaworu w balonie powoduje,że za każdym razem trzeba otwór zatykać palcem. Producent dołącza do urządzenia spory zestaw akcesoriów ( m.in zapasowa komora, ustniki, sitka, narzędzia do ładowania suszu).

Zalety
Możliwa inhalacja zarówno za pomocą silikonowego wężyka jak i balonu
Nadaje się zarówno do inhalacji suszu jak i koncentratu
Można zamieścić susz również w sitku znajdującym się w wężyku, dzięki temu można ładować mniejsze ilości suszu do inhalacji
Bardzo szeroki zakres modulacji temperatury (40 – 260 °C, regulacja co 1 stopień)
Posiada filtr wodny
Duży zestaw akcesoriów
Możliwość używania waporyzatora do aromaterapii
Wady
Baloniki są bez zaworu, przez to trzeba zatykać otwór między zaciąganiem
Długi czas oczekiwania na napełnienie się balonu (od 1,5 min do 4 min)

Kup na Allegro