Aktualizacja: Maj 2022

W dobie wszechobecnego pośpiechu niezbędnym wyposażeniem każdego domu jest dobra suszarka do włosów. Ranking powstał po to, by ułatwić wybór najlepszego modelu. Trzeba bowiem wiedzieć, że odpowiednio dobrane urządzenie, wyposażone w nowoczesne rozwiązania, nie tylko suszy, ale także pielęgnuje włosy. Jaka suszarka do włosów z jonizacją okaże się trafionym wyborem? Jakie parametry powinny przedstawiać najlepsze suszarki do włosów? Ranking suszarek do włosów pomoże w podjęciu właściwej decyzji, wskazując na urządzenia skuteczne, ergonomiczne i, co również istotne, bezpieczne w użytkowaniu.

  1. Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00
  2. BaByliss 6610 DE
  3. Rowenta Studio Dry Premium Care CV5361
  4. Fox Smart
  5. Remington Pro-Air Turbo D5220
  6. Poradnik wyboru suszarki do włosów

Ranking suszarek do włosów:

ModelCenaMoc [W]
Regulacja temperatury
Regulacja szybkości
Zimne powietrze
Jonizacja
Dyfuzor
Koncentrator
Długość przewodu [m]
Waga [kg]
Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00
Sprawdź cenę »2200
3
2
TAK
TAK
TAK
TAK
1,8
0,6
BaByliss 6610 DE
Sprawdź cenę »2100
3
2
TAK
TAK
TAK
TAK
1,8
0,49
Rowenta Studio Dry Premium Care CV5361
Sprawdź cenę »2100
3
2
TAK
TAK
NIETAK
1,8
0,5
Fox Smart
Sprawdź cenę »2100
3
2
TAK
TAK
TAK
TAK
2,3
0,55
Remington Pro-Air Turbo D5220
Sprawdź cenę »2400
3
2
TAK
TAK
TAK
TAK
1,8
0,8

Najlepsza suszarka do włosów – Ranking suszarek do włosów 2021

1. Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 Kliknij aby kupić

Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00Suszarka do włosów Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 to sprzęt o mocy 2200 W, 3 stopniach regulacji temperatury i 2 stopniach regulacji szybkości. Posiada takie dodatki jak suszenie zimnym powietrzem, jak również jonizację, dyfuzor i koncentrator. Co jeszcze warto wiedzieć o tym modelu? Jakie są jego zalety, a jakie wady?

Suszarka do włosów z jonizacją Philips posiada moc 2200 W, co sprawia, iż suszenie i układanie włosów jest szybsze – sprzęt zapewnia bowiem silny nadmuch. To suszarka Philips z dyfuzorem o specjalnej konstrukcji. Asymetryczny kształt sprawia, że dopasowuje się on do kształtu głowy, co usprawnia korzystanie z niego. W dodatku rozproszenie strumienia powietrza umożliwia zdrowsze suszenie włosów – mniej się dzięki temu niszczą.

Dodatkowa zaleta to funkcja kontroli temperatury ThermoProtect. Zapewnia optymalną temperaturę suszenia i ochronę przed przegrzaniem włosów, co bardzo by je zniszczyło. Suszarka nie tylko więc suszy, ale i dba o włosy użytkowników. Suszarka Philips ThermoProtect posiada także zdejmowany filtr wlotowy. Jest on w związku z tym łatwy do wyczyszczenia, co zapobiega gromadzeniu się kurzu i włosów. Mogłyby one wpłynąć na jakość suszenia, ale i na wytrzymałość całego sprzętu.

Suszarka Philips Drycare to sprzęt popularny i dobrej jakości. Posiada mnóstwo zalet, ale wadą jest duży rozmiar tego urządzenia. Suszarka może się nie zmieścić w niektórych szufladach czy szafkach łazienkowych, więc może być trudno ją przechowywać. Minusem jest także waga – 0,6 kg. Nie jest to najcięższy sprzęt z naszego zestawienia, ale stoi pod tym względem na drugim miejscu.

Suszarka do włosów Philips HP8232/00 ThermoProtect Ionic

Suszarka Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 to najczęściej wybierana suszarka do włosów wśród użytkowników

Zalety
Moc 2200 W
Asymetryczny dyfuzor
Zdejmowany filtr wlotowy
Funkcja kontroli temperatury ThermoProtect
Wady
Stosunkowo trochę zbyt duży rozmiar

Kup w Media Markt Kup na Allegro

 

2. BaByliss 6610 DE Kliknij aby kupić »

BaByliss 6610 DESuszarka BaByliss 6610 DE to nowoczesny sprzęt, który z pewnością znajdzie licznych fanów. Suszarka posiada moc 2100 W, 3 poziomy regulacji temperatury i 2 poziomy regulacji szybkości. W dodatku jest lekka, co sprawia, iż to sprzęt poręczny, wygodny w użytkowaniu. Jakie jeszcze zalety posiada i o jakich jej wadach należy wspomnieć?

Suszarka z dyfuzorem BaByliss to najlżejsza suszarka, jaka znalazła się w naszym zestawieniu suszarek do włosów. Waży jedynie 0,49 kg, co sprawia, że jest wyjątkowo łatwa w użyciu i wygodna. W dodatku równie łatwo jest utrzymać ją w czystości. Wszystko dzięki klatce wlotu powietrza, którą w prosty sposób można wyjąć i wyczyścić. Tym samym można zapewnić sobie długą, efektywną pracę suszarki.

Suszarka z jonizacją BaByliss to szczególny model, wyposażony w silnik AC. Takie suszarki przeważnie są wykorzystywane w profesjonalnych zakładach fryzjerskich. Są bowiem bardziej wydajne i cechują się większą żywotnością. Posiadają też funkcję zimnego nadmuchu, a chłodne powietrze pozwala lepiej utrwalić fryzurę już po wysuszeniu włosów. Silniki AC cechują się zresztą bardzo dużą odpornością i wytrzymałością. Prędkość wydmuchiwanego powietrza to w ich przypadku aż 100 km/h, a żywotność to przeszło 1000 godzin pracy. Suszarka BaByliss Pro wyposażona jest w dyfuzor i koncentrator.

BaByliss suszarka z jonizacją, model 6610, jest bardzo dobrym, nowoczesnym sprzętem, jednak użytkownicy mają wobec niej pewne zastrzeżenia. Pojawiają się opinie o niskiej trwałości plastików, z jakich urządzenie zostało wykonane. Przyczynia się to do szybszego psucia sprzętu i z pewnością wygląda mniej estetycznie niż przy modelach precyzyjnie wykonanych z wysokiej klasy materiałów.

Zalety
Silnik AC
Łatwa w czyszczeniu
Lekka
Długa żywotność silnika
Wady
Opinie użytkowników o niskiej trwałości plastików

Kup na Allegro »

 

3. Rowenta Studio Dry Premium Care CV5361 Kliknij aby kupić

Rowenta Studio Dry Premium Care CV5361Suszarka Rowenta Studio Dry Premium Care CV5361 to ważący 0,5 kilograma sprzęt o mocy 2100 W, 3 stopniach regulacji temperatury i 2 stopniach regulacji szybkości. Urządzenie posiada koncentrator, jonizację i nawiew zimnego powietrza, które pozwala na utrwalenie fryzury już po wysuszeniu włosów. Chłodne powietrze mniej je zresztą niszczy. Suszarka do włosów Rowenta posiada pewne zalety i wady – jakie?

Rowenta Studio Dry Premium Care CV5361 to stosunkowo lekka suszarka, którą wygodnie jest manewrować w czasie suszenia włosów. Pozycja Advanced Care to najlepsza opcja do wyboru – zapewnia optymalną temperaturę, która znakomicie suszy włosy, a jednocześnie zapobiega ich uszkodzeniu. Gładkie i lśniące włosy to także zasługa powłoki ceramicznej Cashmere Keratin, współpracującej z pielęgnacją jonową. W dodatku suszarka Rowenta z jonizacją jest najtańszym sprzętem w naszym zestawieniu suszarek do włosów. Posiada podobną moc i podobne do nich funkcje, a jednocześnie nie trzeba zbyt wiele na nią wydawać. Nic dziwnego, że to całkiem popularny produkt, przeznaczony do suszenia i pielęgnacji włosów.

Rowenta suszarka do włosów posiada jednakże pewne wady. Sporym minusem jest brak dyfuzora w zestawie. To właśnie dyfuzor potrafi sprawić, że zwykła suszarka staje się profesjonalnym sprzętem do stylizacji – jak w salonie fryzjerskim. Dzięki niemu można stworzyć piękne fale – bardziej lub mniej poskręcane. Jego brak sprawia, że trzeba kręcić włosy w inny sposób, a efekt wygląda mniej naturalnie.

Zalety
Powłoka ceramiczna Cashmere Keratin
Technologia jonizacji
Niska cena
Lekka
Wady
Brak dyfuzora w zestawie

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

4. Fox Smart Kliknij aby kupić

Fox SmartSuszarka Fox Smart to produkt posiadający wiele zalet. Jej moc jest równa 2100 W, a długość przewodu aż 2,3 metra, dzięki czemu łatwiej jest nią manewrować. To jednocześnie produkt lekki, wyposażony w liczne, nowoczesne funkcje. Jakie są plusy i minusy tego urządzenia?

Fox Smart to suszarka wyposażona w 3 poziomy regulacji temperatury oraz 2 poziomy regulacji szybkości. Posiada takie dodatki jak jonizacja, dyfuzor oraz koncentrator. Do tego można używać również nawiewu zimnego powietrza, by lepiej wystylizować włosy – to popularny sposób, wykorzystywany już po ich wysuszeniu. Chłodne powietrze zresztą mniej niszczy włosy, więc niektórzy użytkownicy preferują jego używanie. Fox suszarka do włosów wyróżnia się szczególnie długim kablem, zapewniającym wygodę jej używania. Wysoka wytrzymałość tego produktu to wielka zaleta tego modelu. Oryginalny włoski przełącznik może być używany przeszło 10000 razy i na pewno się nie zepsuje. Żywotność tego modelu to także zasługa najwyższej klasy silnika. Może on pracować nieprzerwanie przez przeszło 1000 godzin.

Fox suszarka to sprzęt chętnie wykorzystywany przez klientów i cieszący się dobrymi opiniami, chociaż wiele osób podkreśla jego sporą wadę. Jest nią głośność pracy. To stosunkowo hałaśliwy model, co dla wielu osób może być irytujące w trakcie procesu suszenia. Ponieważ jednak proces ten nie zajmuje wiele czasu, większość użytkowników nie będzie z tego powodu przesadnie niezadowolona.

Zalety
Wysoka wytrzymałość
Długi przewód zasilający
Wady
Głośna praca

Kup na Allegro

 

5. Remington Pro-Air Turbo D5220 Kliknij aby kupić

Remington Pro-Air Turbo D5220Suszarka Remington Pro-Air Turbo D5220 to urządzenie o największej mocy, biorąc pod uwagę wszystkie sprzęty, jakie znalazły się w naszym zestawieniu. Moc tej suszarki równa jest 2400 W. Kabel posiada standardową długość 1,8 metra, ale produkt posiada liczne dodatki, które sprzyjają jego wygodnemu wykorzystywaniu. Jakie zalety, a jakie wady można wyróżnić w tym urządzeniu?

Suszarka Remington posiada największą moc spośród wszystkich suszarek do włosów, jakie znalazły się w naszym rankingu. Przekłada się to na siłę nadmuchu, a to z kolei oczywiście pozwala na szybsze suszenie włosów. Suszarka jest wydajna, a także łatwa w utrzymaniu w czystości. Zawdzięcza to przede wszystkim wyjmowanej tylnej kratce, która ułatwia proces czyszczenia urządzenia. Pielęgnacja sprzętu pozwoli jeszcze wydłużyć jego żywotność. Kolejna, wielka zaleta to generator jonów, który w modelu Remington Pro-Air Turbo D5220 emituje o 90% jonów więcej, niż ma to miejsce w standardowych suszarkach od tego producenta. Taka emisja jonów wpływa bardzo na włosy – zapobiega ich elektryzowaniu oraz sprawia, że stają się gładkie i lśniące. Z pewnością każdy użytkownik szybko zauważy i poczuje różnicę!

Remington D5220 posiada liczne plusy użytkowania, ale i jedną sporą wadę. Jest to urządzenie najcięższe, jeśli weźmiemy pod uwagę inne sprzęty z naszego zestawienia. Utrudnia to nieco manewrowanie podczas suszenia, chociaż oczywiście model ten nie waży przesadnie dużo – 0,8 kilograma.

Zalety
Generator jonów
Najwyższa moc 2400 W
Wyjmowana tylna kratka
Wady
Stosunkowo ciężka, waga daje się we znaki przy dłuższym stosowaniu

Kup na Komputronik.pl Kup na Allegro