Aktualizacja: Kwiecień 2024

Porównanie wentylatorów kolumnowych: [table id=76 responsive=collapse /] Najlepsze wentylatory kolumnowe - Ranking wiatraków kolumnowych 2021   1. Sencor SFN 5040BL
  1. Sencor SFN 5040BL
  2. HB TF1101BRC
  3. Honeywell HYF500E
  4. Clatronic T-VL 3546
  5. Poradnik wyboru wentylatora kolumnowego
  6. Porównanie wentylatorów kolumnowych:

    [table id=76 responsive=collapse /]

    Najlepsze wentylatory kolumnowe - Ranking wiatraków kolumnowych 2021

     

    1. Sencor SFN 5040BL Kliknij aby kupić »

    Sencor SFN 5040BLIdealne połączenie mocy, wydajności i ciszy - taki właśnie jest Sencor SFN 5040BL. Opisywany model charakteryzuje się ponadprzeciętną możliwością chłodzenia powietrza, nawet w większych pomieszczeniach. W tym przypadku, potężna moc nie jest okupiona koniecznością rezygnacji z kultury pracy.

    Wentylator Sencor SFN 5040BL charakteryzuje się najwyższą mocą, spośród wszystkich urządzeń kolumnowych z naszego zestawienia. Przekłada się to na duże możliwości chłodzenia powietrza. Smukła obudowa (profil to zaledwie 90 mm) skrywa trzy mocne wirniki, dzięki czemu chłodne powietrze wydobywa się z całej powierzchni wieży. Znaczna wydajność pracy (najwyższa w całym rankingu) sprawia, że wiatrak Sencor szybko schłodzi powietrze nawet w dużych pomieszczeniach. To ogromna zaleta tego urządzenia. W tym miejscu warto wspomnieć, że Sencor SFN 5040BL jest nie tylko najpotężniejszym wiatrakiem kolumnowym w naszym zestawieniu, ale także najcichszym. Trzy wirniki generują hałas na poziomie 49 dB, co należy uznać za doskonały wynik.

    Wentylator kolumnowy Sencor został wyposażony w zegar z funkcją timera. Czas pracy wiatraka można ustawić w zakresie od 35 do 450 min. Producent wyposażył urządzenie również w trzy tryby pracy. W trybie standardowym, powietrze jest rozdmuchiwane ze stałą, ustaloną przez użytkownika prędkością. W trybie naturalnym, wiatrak przełącza się między niską, średnią a wysoką prędkością. Tryb nocny zmienia siłę nadmuchu co 30 minut, z wysokiej, przez średnią, do niskiej. Warto wspomnieć, że wszystkie funkcje urządzenia można obsługiwać zdalnie, za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Jedyną wadą opisywanego modelu jest dość wysoki pobór prądu. Najwyższa moc, jaką legitymuje się wiatrak kolumnowy Sencor, zapewnia najefektywniejsze chłodzenie, ale jednocześnie przekłada się na najwyższe rachunki za energię elektryczną.

    Zalety
    Najwyższa moc (90 W) przekłada się na najskuteczniejsze chłodzenie
    Największa wydajność chłodzenia (1687 m3/h) w zestawieniu
    Bardzo cicha praca (49 dB)
    3 oddzielne wirniki, które generują nawiew na całej wysokości wentylatora
    Możliwość obsługi wentylatora za pomocą pilota
    Wady
    Najwyższa moc generuje najwyższe rachunki za prąd

    Kup na Allegro

     

    2. HB TF1101BRC Kliknij aby kupić »

    HB TF1101BRCWentylator HB TF1101BRC to wiatrak kolumnowy wyposażony w funkcję jonizacji powietrza. Dzięki temu nie tylko schładza pomieszczenie, ale również oczyszcza powietrze w nim. Pracuje w trzech trybach: normal, natural oraz sleep.

    Wentylator kolumnowy HB wzbogacono w timer, przy pomocy którego można ustawić czas działania urządzenia. Po upłynięciu tego czasu wiatrak sam się wyłączy. Istnieje możliwość włączenia timera maksymalnie na 8 godzin. To bardzo przydatna funkcja szczególnie dla osób, które korzystają z wentylatora nocą. Wówczas nie trzeba się martwić o to, że urządzenie będzie chodzić do rana i generować wysokie rachunki za prąd. Modelem HB TF1101BRC sterować można przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Dzięki niemu nie trzeba wstawać z kanapy, chcąc zmienić tryb pracy czy wyłączyć urządzenie. Jednak użytkownicy skarżą się na dość głośny sygnał wyłączenia, zarówno przy użycia pilota, jak i wyłączając go przyciskiem.

    Wentylator kolumnowy HB zaopatrzono w automatyczną oscylację. Sprawia ona, że wiatrak chłodzi nie tylko powietrze naprzeciwko siebie, ale również po bokach. Funkcja ta jest bardzo przydatna szczególnie przy chłodzeniu dużych pomieszczeń. Zapewnia bowiem równomierne rozprowadzanie nawiewu. Wiatrak ten ma drugą największą moc w naszym zestawieniu. Sprawia to, że bez obaw można kupić go do chłodzenia większych przestrzeni. Oczywiście wiąże się to także z nieco większym poborem prądu w porównaniu do słabszych wentylatorów. Jednak każdy, kto musi pracować w nagrzanym pomieszczeniu latem, dobrze wie, jak ważny jest odpowiedni nawiew, by móc funkcjonować. Posiadacze tego modelu skarżą się jednak na kiepską jakość wykonania sprzętu. Użyto do tego bowiem trzeszczącego plastiku. Jeśli jednak nie zależy nam na wysokiej klasy designie , ale potrzebujemy sprzętu, który skutecznie ochłodzi nawet większe przestrzenie, wentylator stojący HB będzie dobrym wyborem.

    Zalety
    Funkcja jonizacji, oczyszczająca powietrze
    Wbudowany timer, który umożliwia automatyczne wyłączenie urządzenia po wskazanym czasie
    Automatyczna oscylacja zwiększająca zasięg pracy wentylatora
    Duża moc urządzenia (65 W) zapewniająca wydajne chłodzenie nawet większych pomieszczeń
    Możliwość obsługi wentylatora za pomocą pilota
    Wady
    Głośny sygnał wyłączenia wentylatora za pomocą pilota i przeznaczonego do tego przycisku
    Urządzenie wykonano z trzeszczącego i słabej jakości plastiku

    Kup na Allegro

     

    3. Honeywell HYF500E Kliknij aby kupić »

    Honeywell HYF500EWentylator Honeywell charakteryzuje się unikalną stylistyką i technologią, która zapewnia bardzo skuteczne chłodzenie powietrza. To idealna propozycja nie tylko do nowoczesnego mieszkania, ale i do biura.

    Już na pierwszy rzut oka widać, że stylistyka była bardzo ważna dla twórców wierzy chłodzącej Honeywell HYF500E. Opisywany model charakteryzuje się smukłym, nowoczesnym designem, który jednak nie jest pozbawiony cech użytkowych. Dzięki solidnej podstawie, wentylator kolumnowy Honeywell jest niezwykle stabilny. Atrakcyjna obudowa skrywa bardzo przemyślaną technologię. Wiatrak Honeywell został wyposażony w dwa wirniki, które obracają się w różnych kierunkach. Pierwszy charakteryzuje się zakresem oscylacji, wynoszącym 80 stopni. Drugi obraca się w zakresie 90 stopni. Sprawia to, że pomieszczenie jest chłodzone skutecznie i efektywnie. Ciekawostka - jeden z wirników może pracować w pionie, co dodatkowo usprawnia pracę wieży. Wentylator kolumnowy Honeywell charakteryzuje się wydajnością na poziomie 78 m3/minutę.

    Nie jest to jednak urządzenie pozbawione wad. W tym miejscu należy wspomnieć, że wiatrak Honeywell jest najcięższym modelem ze wszystkich, które znalazły się w naszym zestawieniu. Może to stanowić problem, gdy użytkownik będzie chciał przenieść urządzenie z miejsca na miejsce. Dużą wagę wiatraka kolumnowego Honeywell odczują przede wszystkim kobiety i osoby starsze. Należy także wspomnieć o słabej dostępności urządzenia. W tej chwili opisywany model jest oferowany wyłącznie w internetowych sklepach medycznych.

    [lyte id="JASCNlUICws" /]

    Wentylator kolumnowy Honeywell HYF500E to najczęściej wybierany wiatrak kolumnowy wśród użytkowników

    Zalety
    Stylowy i nowoczesny wygląd
    Solidna podstawa, która gwarantuje duża stabilność wentylatora
    Osobne funkcje oscylacji dla dwóch wirników
    Dobra wydajność pracy wentylatora umożliwia szybkie ochłodzenie powietrza
    Wady
    Duży ciężar – najcięższy wentylator w zestawieniu
    Dostępny wyłącznie w internetowych sklepach medycznych

    Kup na Allegro

    4. Clatronic T-VL 3546 Kliknij aby kupić »

    Clatronic T-VL 3546Wentylator kolumnowy Clatronic T-VL 3546 to świetne rozwiązanie dla wszystkich lubiących ciszę. Jest to bowiem najcichszy wentylator w naszym zestawieniu. Emituje hałas na poziomie 49 dB, dzięki czemu jego dźwięk nie będzie przeszkadzać w pracy czy odpoczynku.

    Model ten wyposażono w funkcję oscylacji powietrza w zakresie 75 stopni. Oznacza to, że nawiew nie pada wyłącznie na wprost wentylatora, ale również po jego bokach, a kąt rozpraszania chłodnego powietrza można ustawić maksymalnie na 75 stopni. To bardzo przydatna opcja, szczególnie w przypadku większych przestrzeni. Zapewnia ona równomierne chłodzenie. Jednak inne wentylatory w zestawieniu posiadają większe zakresy oscylacji. Jeśli więc chcemy efektywnie chłodzić duże przestrzenie, warto porównać go z innymi tego typu urządzeniami. Wentylator Clatronic posiada timer umożliwiający ustawienie czasu pracy na 120 minut. To opcja, z której z chęcią skorzystają osoby używające wentylatora wieczorami. Dzięki niej nie trzeba wstawać w nocy, by wyłączyć urządzenie.

    Clatronic wentylator to najlżejszy model w naszym zestawieniu. Waży zaledwie 2,2 kg, dzięki czemu bez problemu można ustawiać go w dowolnym miejscu w domu lub biurze. Jest także najtańszym wentylatorem w naszym rankingu. Będzie więc świetnym modelem dla wszystkich tych, którzy nie chcą wydawać mnóstwa pieniędzy i potrzebują prostego urządzenia o wystarczającym chłodzeniu. Clatronic wentylator kolumnowy wykonano ze słabej jakości plastików, na co skarżą się niektórzy użytkownicy. Jednak jest to związane również z jego niską ceną.

    Zalety
    Cicha praca – najcichszy wentylator w zestawieniu (49 dB)
    Lekkie urządzenie (2,2 kg), które łatwo przenieść z miejsca na miejsce
    Niska cena – najtańszy wentylator w zestawieniu
    Funkcja oscylacji i wbudowany timer
    Wady
    Najmniejszy zakres oscylacji
    Słabej jakości plastik oraz jakoś wykonania

    Kup na Allegro