Aktualizacja: Październik 2021

  1. Rowenta VU5670F0
  2. AEG VL 5527 MS
  3. MPM MWP-19
  4. HB SF 4008BRC
  5. Ravanson WT-7040SN
  6. Poradnik wyboru wentylatora stojącego

Porównanie wentylatorów stojących:

ModelCenaMoc [W]
Poziomy mocy
Oscylacja [°]
Timer
Sterowanie pilotem
Wysokość [cm]
Waga [kg]
Rowenta VU5670F0
Sprawdź cenę »70
5
120
TAK
TAK
140
10,6
AEG VL 5527 MS
Sprawdź cenę »55
3
TAK
NIE
NIE
115
6,5
MPM MWP-19
Sprawdź cenę »50
3
80
TAK
TAK
132
brak danych
HB SF 4008BRC
Sprawdź cenę »55
3
TAK
TAK
TAK
140
7
Ravanson WT-7040SN
Sprawdź cenę »50
3
90
NIE
NIE
118
7

Najlepsze wentylatory stojące – Ranking domowych wiatraków stojących 2021

 

1. Wentylator stojący Rowenta VU5670F0 Kliknij aby kupić »

Rowenta VU5670F0Rowenta VU5670F0 to niezwykle praktyczny wentylator stojący, który został stworzony z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu. Świadczy o tym nie tylko ponadprzeciętna wydajność urządzenia, ale także niebywale cicha praca.

Wentylator Rowenta został zaprojektowany w taki sposób, żeby pracował możliwe najciszej, bez względu na aktualnie ustawioną moc nawiewu (Silence Technology). W praktyce oznacza to, że hałas jest bardzo niski nie tylko w trybie cichej pracy nocnej, ale także, gdy użytkownik aktywuje funkcję Turbo Boost, która zwiększa obroty wirnika. To niewątpliwa zaleta, która zostanie doceniona w nocy i za dnia. Wiatrak Rowenta jest w stanie zapewnić nawiew o maksymalnej mocy 80 m3/min. Za tak dużą wydajność odpowiada funkcja Turbo Boost, przeznaczona do szybkiego chłodzenia pomieszczeń.

Wiele wiatraków stojących pracuje na tyle głośno, że nie nadają się do użytku w godzinach nocnych, ale nie wentylator Rowenta Turbo Silence. Urządzenie zostało wyposażone w tryb pracy nocnej, w którym nadal zapewnia przyjemne, chłodne powietrze, generując przy tym hałas na poziomie zaledwie 35 dB. Dzięki temu, pracujące urządzenie nie zakłóci spokojnego snu. Nocne korzystanie z urządzenia dodatkowo uprzyjemnia wbudowany timer. Użytkownik może wybrać czas, po upłynięciu którego wiatrak Rowenta zakończy pracę – 2, 4, 6 lub 8 godz.

Wentylator Rowenta cechuje się doskonałymi parametrami pracy – powietrze rozprowadzane jest na płaszczyźnie wynoszącej 120 stopni. Dzięki temu urządzenie jest w stanie schłodzić i odświeżyć powietrze w całym pomieszczeniu. Sporym ułatwieniem jest pilot zdalnego sterowania, który pozwala na kontrolowanie wszystkich funkcji wiatraka. Bez wstawania z fotela, użytkownik może zmienić nie tylko siłę nawiewu, ale także tryb pracy. Ciekawym dodatkiem jest tryb Descrescendo. Ta funkcja odpowiada za zmniejszanie siły nawiewu co 15 minut aż do momentu całkowitego zaprzestania pracy. Sprawia to, że wentylator Rowenta zapewnia bardzo wysoki komfort. Należy jednak zaznaczyć, że opisywany model jest najdroższym urządzeniem w naszym rankingu. Wentylator Rowenta Turbo Silence jest też dość ciężki. Waga na poziomie 10,6 kg (najwyższa w zestawieniu) sprawia, że przenoszenie wiatraka z pomieszczenia do pomieszczenia jest dość uciążliwe, zwłaszcza dla kobiet i dla osób starszych.

Rowenta Turbo Silence Extreme Stand Fan – Quick Start Guide

Wentylator stojący Rowenta VU5670F0 to najczęściej wybierany wiatrak stojący wśród użytkowników

Zalety
Bardzo cicha praca dzięki technologii Silence
Duża wydajność pracy wynosząca aż 80 m3/min
Super cichy tryb nocny (35 dB)
Możliwość sterowania urządzeniem za pomocą dołączonego do zestawu pilota
Funkcja oscylacji w zakresie 120 stopni
Wady
Duży ciężar (10,6) może utrudniać przenoszenie urządzenia
Wysoka cena – najdroższy wiatrak stojący w zestawieniu

Kup na Allegro

 

2. Wiatrak domowy AEG VL 5527 MS Kliknij aby kupić »

AEG VL 5527 MSWentylator stojący AEG to solidne urządzenie o eleganckim designie i niskiej wadze, która czyni go przenośnym sprzętem. Obudowa jego silnika wykonana została z metalu. Składa się z solidnej stopki oraz kratki, które zapewniają stabilność oraz trwałość przez lata.

Wiatrak stojący powinien zapewniać bezproblemową pracę przez długie lata. Jak na tym polu wypada AEG? Wentylator VL 5527 MS został wykonany z solidnych materiałów – wytrzymały metal został użyty nie tylko do produkcji statywu i kratki ochronnej, ale także obudowy silnika. Taka konstrukcja powinna zapewnić bezproblemowe działanie urządzenia przez dłuższy czas. Metalowa obudowa cechuje się także wysoką elegancją. Poszczególne elementy urządzenia są utrzymane w stylowym kolorze INOX. Sprawia to, że wentylator AEG doskonale wkomponuje się w konwencję stylistyczną zarówno nowoczesnego biura, jak i stylowego, luksusowego apartamentu. Wiatrak AEG został wyposażony w funkcję regulacji kąta nachylenia i oscylacji, dzięki czemu powietrze jest efektywnie schładzane w całym pomieszczeniu. Za wydajną pracę odpowiada silnik o mocy 55 W – wentylator jest w stanie skutecznie schłodzić i odświeżyć nawet większe pomieszczenie, a przy tym nie pobiera zbyt wiele energii, przez co nie naraża użytkownika na odczuwalne powiększenie rachunków za energię elektryczną.

Warto też podkreślić, że wentylator AEG jest najlżejszym modelem w całym naszym zestawieniu. To ogromna zaleta, zwłaszcza gdy urządzenie trzeba często przenosić z miejsca na miejsce. Należy jednak wspomnieć, że w wyposażeniu modelu VL 5527 MS zabrakło kilku udogodnień, podwyższających komfort użytkowania. Wentylator stojący AEG nie może być sterowany zdalnie, za pomocą pilota. Zabrakło też timera, dzięki któremu można ustawić czas, po którym urządzenie wyłączy się automatycznie.

Zalety
Wentylator wykonany z solidnych, metalowych materiałów
Bardzo lekki – najlżejszy w zestawieniu
Funkcja oscylacji oraz możliwość regulacji kąta nachylenia
Generuje najniższe rachunki za prąd dzięki niskiej mocy (55 W) przy zachowaniu dobrej wydajności chłodzenia
Wady
Brak funkcji timera
Brak zdalnego sterowania za pomocą pilota

 

3. Wiatrak stojący MPM MWP-19 Kliknij aby kupić »

MPM MWP-19Wentylator MPM MWP-19 to niezwykle wydajne urządzenie, które dobrze sprawdzi się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki kilku przydatnym opcjom, korzystanie z opisywanego modelu jest łatwe i przyjemne.

Wiatrak MPM został wyposażony w solidny i funkcjonalny statyw, którego wysokość można regulować w zakresie 20 cm. Sprawia to, że wentylator można ustawić niemal w każdym miejscu, nawet w takim, które pozostaje niedostępne dla modeli bez tego udogodnienia. Producent zadbał, żeby wentylator stojący MPM zapewniał maksymalny komfort. Trzy tryby pracy urządzenia sprawiają, że sprawdzi się ono w większości codziennych sytuacji. W trybie NORMAL, wirnik obraca się ze stałą prędkością, zadaną przez użytkownika. Aktywacja trybu NATURAL sprawia z kolei, że we własnym mieszkaniu można poczuć się jak na leśnej polanie – funkcja ta sprawia, że urządzenie generuje podmuchy o zmiennej sile, naśladując w ten sposób naturalne powiewy powietrza. W nocy doskonale sprawdzi się tryb SLEEP, w którym wiatrak MPM stopniowo zmniejsza siłę nadmuchu. Aktywacja tego trybu całkowici eliminuje konieczność wyłączania urządzenia przed zaśnięciem.

Jeżeli jednak wolisz stałą prędkość pracy, możesz skorzystać z wbudowanego TIMERA, pracującego w przedziale od 30 minut do 7,5 godziny. Po upływie ustalonego przez użytkownika czasu urządzenie wyłączy się automatycznie. Bardzo przydatna jest funkcja zdalnego sterowania, realizowana za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Wszystkie funkcje, które oferuje wentylator stojący MPM, można obsługiwać bez wstawania z fotela lub kanapy. Istotnym minusem jest dość skromna moc silnika. Wiatrak MPM pod tym względem jest najsłabszym modelem w naszym rankingu. Przekłada się to na niższe rachunki za prąd, ale i na mniej efektywną pracę, zwłaszcza gdy trzeba schłodzić większe pomieszczenie.

Zalety
Możliwość regulacji wysokości w zakresie 20 cm
Trzy tryby pracy do wyboru
Możliwość sterowania urządzeniem za pomocą dołączonego do zestawu pilota
Najniższa moc (50 W) generuje najniższe rachunki za prąd
Wady
Niska moc (50 W) sprawia, że wentylator chłodzi pomieszczenia najmniej wydajnie w zestawieniu

Kup na Allegro

 

4. Wentylator domowy HB SF 4008BRC Kliknij aby kupić »

HB SF 4008BRCWiatrak HB SF4008BRC to wydajne, a przy tym energooszczędne urządzenie, które skutecznie schłodzi mniejsze pomieszczenia. Producent zadbał o implementację kilku bardzo przydatnych funkcji, dzięki którym korzystanie z wentylatora jest jeszcze przyjemniejsze.

Wentylator HB SF4008BRC został wyposażony w silnik o mocy 55 W. Taka wartość wystarczy, by skutecznie schłodzić i odświeżyć powietrze w całym pomieszczeniu, a przy tym zapewnia niewielki pobór prądu. Dzięki temu, rachunek za energię elektryczną nie zaskoczy użytkownika wysoką kwotą. Przydatnym udogodnieniem jest timer. Funkcja ta sprawia, że po upływie ustalonego przez użytkownika czasu, wiatrak wyłącza się automatycznie. Należy podkreślić, że model HB SF 4008BRC oferuje bardzo szeroki przedział czasowy działania tej funkcji – górna granica pracy timera to aż 12 godzin.

Wentylator HB może być sterowany przy użyciu dołączonego do zestawu pilota. Dzięki temu, wszystkie oferowane przez urządzenie funkcje, można włączać i wyłączać bez wstawania z fotela. To bardzo przydatne, zwłaszcza po długim dniu pracy, kiedy jedyne czego chcemy, to chwila błogiego relaksu. Przydatną opcją jest też możliwość regulacji kąta nachylenia czaszy, wraz z możliwością jej obrotu. Sprawia to, że schłodzone powietrze rozchodzi się dokładnie w tym kierunku, którego oczekuje użytkownik.

Wentylator stojący HB został osadzony na solidnym statywie o regulowanej wysokości (w zakresie 18 cm). To spore udogodnienie umożliwia ustawienie wiatraka niemal w dowolnym miejscu. Wiatrak HB może pracować w jednym z trzech trybów – NORMAL, NATURAL i SLEEP. Sprawia to, że siła nadmuchu i sposób dystrybucji schłodzonego powietrza można łatwo dostosować do indywidualnych oczekiwań. W połączeniu z funkcją regulacji oscylacji i kąta nachylenia, daje to bardzo duże możliwości. Istotnym minusem opisywanego modelu jest brak wyłącznika w obudowie, zatem wiatrak HB przez cały czas pracuje w trybie stand-by. Odcięcie urządzenia od zasilania wymaga wyjęcia wtyczki z gniazdka sieciowego.

Zalety
Moc 55 W nie naraża na wysokie rachunki, a przy tym zapewnia skuteczne chłodzenie
Możliwość regulacji wysokości wentylatora w zakresie 18 cm
Trzy tryby pracy do wyboru
Sterowanie za pomocą pilota dołączonego do zestawu
Funkcja oscylacji oraz możliwość regulacji kąta nachylenia
Wady
Brak wyłącznika zasilania w obudowie wiatraka

Kup na Allegro

 

5. Wiatrak do domu Ravanson WT-7040SN Kliknij aby kupić »

Ravanson WT-7040SNRavanson WT-7040SN to jeden z tych modeli, o których można powiedzieć, że oferują wiele za niewiele. Wentylator Ravanson charakteryzuje się solidną konstrukcją, niezłą wydajnością i cichą pracą, zatem spełnia wszystkie najważniejsze założenia dobrego wiatraka, do użytku domowego i biurowego.

Wiatrak Ravanson został wyposażony w funkcję regulacji kąta pochylenia czaszy. W połączeniu z 90-stopniową oscylacją sprawia to, że urządzenie efektywnie schłodzi powietrze na całkiem sporym obszarze. A co z solidnością wykonania? Jak w tym aspekcie spisał się Ravanson? Wentylator został wykonany z lekkiego i wytrzymałego aluminium, co stanowi jego sporą zaletę. Metalowa konstrukcja pozwala przypuszczać, że urządzenie posłuży użytkownikowi przez wiele lat. Wentylator Ravanson udowadnia, że dobrej klasy urządzenia mogą kosztować niewiele. Niska cena zakupu sprawia, że opisywany model pozostaje w zasięgu wielu osób.

Trzeba jednak zaznaczyć, że wiatrak Ravanson charakteryzuje się najniższą mocą silnika spośród wszystkich wentylatorów z naszego zestawienia. Sprawia to, że urządzenie nie zużyje zbyt wiele prądu, ale efektywność chłodzenia będzie niższa niż w przypadku pozostałych modeli, ujętych w rankingu. Z drugiej strony, nie brakuje opinii użytkowników, wychwalających model WT-7040SN za dużą wydajność, przy zachowaniu cichej pracy. Niska cena odbiła się na wyposażeniu urządzenia. Brakuje timera i zdalnego sterowania przy pomocy pilota. To dość istotne braki, które negatywnie wpływają na komfort korzystania z wiatraka.

 

Zalety
Funkcja 90-stopniowej oscylacji oraz regulacja kąta nachylenia czaszy
Konstrukcja wykonana z lekkiego i wytrzymałego aluminium
Niska cena
Cicha, a przy tym stosunkowo wydajna praca
Wady
Brak zdalnego sterowania za pomocą pilota
Brak funkcji timera

Kup w Electro.pl Kup na Allegro