Aktualizacja: Sierpień 2024
Porównanie wentylatorów stojących: [table id=84 responsive=collapse /] Najlepsze wentylatory stojące - Ranking domowych wiatraków stojących 2021 1. Wentylator stojący Rowenta VU5670F0- Rowenta VU5670F0
- MPM MWP-19
- Ravanson WT-7040SN
- Poradnik wyboru wentylatora stojącego
Porównanie wentylatorów stojących: [table id=84 responsive=collapse /]
Najlepsze wentylatory stojące - Ranking domowych wiatraków stojących 2021
1. Wentylator stojący Rowenta VU5670F0 Kliknij aby kupić »
Rowenta VU5670F0 to niezwykle praktyczny wentylator stojący, który został stworzony z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu. Świadczy o tym nie tylko ponadprzeciętna wydajność urządzenia, ale także niebywale cicha praca.
Wentylator Rowenta został zaprojektowany w taki sposób, żeby pracował możliwe najciszej, bez względu na aktualnie ustawioną moc nawiewu (Silence Technology). W praktyce oznacza to, że hałas jest bardzo niski nie tylko w trybie cichej pracy nocnej, ale także, gdy użytkownik aktywuje funkcję Turbo Boost, która zwiększa obroty wirnika. To niewątpliwa zaleta, która zostanie doceniona w nocy i za dnia. Wiatrak Rowenta jest w stanie zapewnić nawiew o maksymalnej mocy 80 m3/min. Za tak dużą wydajność odpowiada funkcja Turbo Boost, przeznaczona do szybkiego chłodzenia pomieszczeń.
Wiele wiatraków stojących pracuje na tyle głośno, że nie nadają się do użytku w godzinach nocnych, ale nie wentylator Rowenta Turbo Silence. Urządzenie zostało wyposażone w tryb pracy nocnej, w którym nadal zapewnia przyjemne, chłodne powietrze, generując przy tym hałas na poziomie zaledwie 35 dB. Dzięki temu, pracujące urządzenie nie zakłóci spokojnego snu. Nocne korzystanie z urządzenia dodatkowo uprzyjemnia wbudowany timer. Użytkownik może wybrać czas, po upłynięciu którego wiatrak Rowenta zakończy pracę - 2, 4, 6 lub 8 godz.
Wentylator Rowenta cechuje się doskonałymi parametrami pracy - powietrze rozprowadzane jest na płaszczyźnie wynoszącej 120 stopni. Dzięki temu urządzenie jest w stanie schłodzić i odświeżyć powietrze w całym pomieszczeniu. Sporym ułatwieniem jest pilot zdalnego sterowania, który pozwala na kontrolowanie wszystkich funkcji wiatraka. Bez wstawania z fotela, użytkownik może zmienić nie tylko siłę nawiewu, ale także tryb pracy. Ciekawym dodatkiem jest tryb Descrescendo. Ta funkcja odpowiada za zmniejszanie siły nawiewu co 15 minut aż do momentu całkowitego zaprzestania pracy. Sprawia to, że wentylator Rowenta zapewnia bardzo wysoki komfort. Należy jednak zaznaczyć, że opisywany model jest najdroższym urządzeniem w naszym rankingu. Wentylator Rowenta Turbo Silence jest też dość ciężki. Waga na poziomie 10,6 kg (najwyższa w zestawieniu) sprawia, że przenoszenie wiatraka z pomieszczenia do pomieszczenia jest dość uciążliwe, zwłaszcza dla kobiet i dla osób starszych.
[lyte id="diFU-OC4LL8" /]
Wentylator stojący Rowenta VU5670F0 to najczęściej wybierany wiatrak stojący wśród użytkowników
2. Wiatrak stojący MPM MWP-19 Kliknij aby kupić »
Wentylator MPM MWP-19 to niezwykle wydajne urządzenie, które dobrze sprawdzi się przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki kilku przydatnym opcjom, korzystanie z opisywanego modelu jest łatwe i przyjemne.
Wiatrak MPM został wyposażony w solidny i funkcjonalny statyw, którego wysokość można regulować w zakresie 20 cm. Sprawia to, że wentylator można ustawić niemal w każdym miejscu, nawet w takim, które pozostaje niedostępne dla modeli bez tego udogodnienia. Producent zadbał, żeby wentylator stojący MPM zapewniał maksymalny komfort. Trzy tryby pracy urządzenia sprawiają, że sprawdzi się ono w większości codziennych sytuacji. W trybie NORMAL, wirnik obraca się ze stałą prędkością, zadaną przez użytkownika. Aktywacja trybu NATURAL sprawia z kolei, że we własnym mieszkaniu można poczuć się jak na leśnej polanie - funkcja ta sprawia, że urządzenie generuje podmuchy o zmiennej sile, naśladując w ten sposób naturalne powiewy powietrza. W nocy doskonale sprawdzi się tryb SLEEP, w którym wiatrak MPM stopniowo zmniejsza siłę nadmuchu. Aktywacja tego trybu całkowici eliminuje konieczność wyłączania urządzenia przed zaśnięciem.
Jeżeli jednak wolisz stałą prędkość pracy, możesz skorzystać z wbudowanego TIMERA, pracującego w przedziale od 30 minut do 7,5 godziny. Po upływie ustalonego przez użytkownika czasu urządzenie wyłączy się automatycznie. Bardzo przydatna jest funkcja zdalnego sterowania, realizowana za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Wszystkie funkcje, które oferuje wentylator stojący MPM, można obsługiwać bez wstawania z fotela lub kanapy. Istotnym minusem jest dość skromna moc silnika. Wiatrak MPM pod tym względem jest najsłabszym modelem w naszym rankingu. Przekłada się to na niższe rachunki za prąd, ale i na mniej efektywną pracę, zwłaszcza gdy trzeba schłodzić większe pomieszczenie.
3. Wiatrak do domu Ravanson WT-7040SN Kliknij aby kupić »
Ravanson WT-7040SN to jeden z tych modeli, o których można powiedzieć, że oferują wiele za niewiele. Wentylator Ravanson charakteryzuje się solidną konstrukcją, niezłą wydajnością i cichą pracą, zatem spełnia wszystkie najważniejsze założenia dobrego wiatraka, do użytku domowego i biurowego.
Wiatrak Ravanson został wyposażony w funkcję regulacji kąta pochylenia czaszy. W połączeniu z 90-stopniową oscylacją sprawia to, że urządzenie efektywnie schłodzi powietrze na całkiem sporym obszarze. A co z solidnością wykonania? Jak w tym aspekcie spisał się Ravanson? Wentylator został wykonany z lekkiego i wytrzymałego aluminium, co stanowi jego sporą zaletę. Metalowa konstrukcja pozwala przypuszczać, że urządzenie posłuży użytkownikowi przez wiele lat. Wentylator Ravanson udowadnia, że dobrej klasy urządzenia mogą kosztować niewiele. Niska cena zakupu sprawia, że opisywany model pozostaje w zasięgu wielu osób.
Trzeba jednak zaznaczyć, że wiatrak Ravanson charakteryzuje się najniższą mocą silnika spośród wszystkich wentylatorów z naszego zestawienia. Sprawia to, że urządzenie nie zużyje zbyt wiele prądu, ale efektywność chłodzenia będzie niższa niż w przypadku pozostałych modeli, ujętych w rankingu. Z drugiej strony, nie brakuje opinii użytkowników, wychwalających model WT-7040SN za dużą wydajność, przy zachowaniu cichej pracy. Niska cena odbiła się na wyposażeniu urządzenia. Brakuje timera i zdalnego sterowania przy pomocy pilota. To dość istotne braki, które negatywnie wpływają na komfort korzystania z wiatraka.