Aktualizacja: Kwiecień 2024

Porównanie wentylatorów sufitowych: [table id=88 responsive=collapse /] Najlepszy wentylator sufitowy - Ranking wiatraków sufitowych 2021 1. Wiatrak wiszący AEG DVL 5666
  1. AEG DVL 5666
  2. Westinghouse Bendan
  3. Faro WINCH FAN 33396
  4. Fantasia Zeta
  5. Hunter Harmony
  6. Poradnik wyboru wentylatora sufitowego
  7. Porównanie wentylatorów sufitowych: [table id=88 responsive=collapse /]

    Najlepszy wentylator sufitowy - Ranking wiatraków sufitowych 2021

    1. Wiatrak wiszący AEG DVL 5666 Kliknij aby kupić »

    AEG DVL 5666Wiatrak AEG DVL 5666 to połączenie mocy i doskonałej jakości wykonania. Należy jednak wiedzieć, że funkcjonalność opisywanego modelu nie jest tak wysoka, jak w przypadku niektórych konkurencyjnych urządzeń.

    Wentylator sufitowy AEG to urządzenie idealne do zastosowania w większych pomieszczeniach. Śmigło może wirować z prędkością 300 obrotów na minutę, co czyni model DLV 5666 najwydajniejszym ze wszystkich z naszego zestawienia. W razie potrzeby możliwe jest ustawienie niższej mocy. Dwa pozostałe zakresy to 250 i 140 obrotów na minutę. Wiatrak na sufit AEG cechuje się wysoką jakością wykonania. Obudowa i łopatki to wysokiej jakości stal nierdzewna, a mimo to urządzenie pozostaje bardzo lekkie (jego waga to zaledwie 4,7 kg). Dzięki temu, zawieszenie go na suficie jest bardzo łatwe. Warto dodać, że wiatrak podsufitowy AEG 5666 może być montowany na powierzchni o kącie nachylenia wynoszącym maksymalnie 10 stopni. Opisywany model został wyposażony w funkcję Revers, dzięki której może być używany o każdej porze roku. Latem powietrze wypychane jest ku podłodze (obroty lewostronne), co doprowadza do obniżenia temperatury w całym pomieszczeniu. Zimą, strumień powietrza kierowany jest ku sufitowi (obroty prawostronne), przez co ciepłe powietrze wędruje w dół, a temperatura w pomieszczeniu zostaje wyrównana.

    Istotną zaletą jest też cena. Wentylator AEG DVL 5666 to najtańszy model w naszym rankingu. Niski koszt zakupu nie bierze się jednak znikąd. Wentylator wiszący AEG DVL 5666 nie jest zintegrowany z oświetleniem, przez co nie może pełnić funkcji żyrandola. Producent nie przewidział też możliwości obsługi jego funkcji przy użyciu pilota zdalnego sterowania.

    Zalety
    Najwyższa prędkość wentylatora (300 RPM) zapewnia wyjątkowo skuteczne chłodzenie
    Niewielka waga (4,7 kg) ułatwia jego montaż i nie obciąża sufitu
    3 prędkości obrotowe do wybory (140, 250, 300 RPM)
    Funkcja Rewers – dwa kierunki obrotów łopatek umożliwiają korzystania z urządzenia przez cały rok
    Możliwość montażu urządzenia na skośnych sufitach
    Niska cena – najtańszy w naszym zestawieniu
    Wady
    Brak możliwości sterowania wentylatorem za pomocą pilota
    Wentylator nie został wyposażony w żadne oświetlenie

    Kup na Allegro

     

    2. Wentylator sufitowy z pilotem Westinghouse Bendan Kliknij aby kupić »

    Westinghouse BendanWentylator sufitowy Westinghouse to stylowe urządzenie, które łączy w sobie funkcjonalność wiatraka i lampy. Przemyślana konstrukcja sprawia, że zalety opisywanego modelu docenimy nie tylko latem, ale także zimą.

    Połączenie funkcji wiatraka i oświetlenia to niezwykle użyteczna cecha. Dodatkowo, taki mariaż sprawia, że wentylator Westinghouse Bendan stanowi stylowe uzupełnienie aranżacji pomieszczenia. Ciekawą opcją jest możliwość ustawienia obrotu łopatek w dwóch kierunkach - lewym i prawym, Pierwsza funkcja jest dedykowana do użytku latem, druga - zimą. Jak to działa? Lewostronny ruch wirnika doprowadza do skierowania strugi powietrza ku dołowi. Dzięki temu, temperatura w całym pomieszczeniu ulega obniżeniu. Zimą, ruch prawostronny kieruje zimne powietrze w stronę sufitu. W rezultacie, nagromadzona tam masa ciepła (ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego), zostaje zepchnięta w dół, a temperatura w pomieszczeniu - wyrównana. Doprowadza to do wyraźnie odczuwalnej poprawy komfortu, ale nie tylko. Wiatrak sufitowy Westinghouse Bendan pozwala zaoszczędzić nawet 40 proc. kosztów, wynikających z użytkowania klimatyzacji, a zimą - obniżyć koszt ogrzewania o 10-35 proc.

    Łopatki opisywanego modelu charakteryzują się szerokością 132 cm. Dzięki temu, wiatrak Bendan może pracować w pomieszczeniu o powierzchni aż 36 m2 i wysokości 4 m (optymalna wysokość, na której należy zawiesić urządzenie, to 2,3 m). Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Dzięki temu, obsługa wiatraka na sufit Westinghouse Bendan wymaga minimum wysiłku. Należy jednak wspomnieć, że producent nie przewidział możliwości jednoczesnego używania pilota i panelu naściennego. Urządzenie współpracuje tylko z jednym sterownikiem. Prędkość łopatek to 175 obrotów na minutę. Sprawia to, że wiatrak podsufitowy Westinghouse cechuje się najniższą wydajnością spośród wszystkich modeli z naszego zestawienia.

    [lyte id="2X1F84P3Ebs" /]

    Wentylator podsufitowy Westinghouse Bendan to najczęściej wybierany wiatrak sufitowy wśród użytkowników

    Zalety
    Nowoczesny i estetyczny wygląd
    Wentylator wyposażony w lampę
    Urządzenie całoroczne – dwa kierunki obrotów łopatek
    Możliwość wentylacji dużych pomieszczeń (do 36 m²)
    Możliwość sterowania pilotem
    Wady
    Najniższa w zestawieniu prędkość obrotów maksymalnych (175 RPM)
    Brak możliwości sterowania wentylatorem jednocześnie za pomocą pilota oraz naściennego regulatora światła

    Kup na Allegro

     

    3. Wiatrak na sufit Faro WINCH FAN 33396

    Faro WINCH FAN 33396Wiatrak na sufit Faro WINCH FAN 33396 odznacza się oryginalną stylistyką i wysoką funkcjonalnością. Producent zadbał, żeby opisywany model mógł spełniać swoją funkcję przez cały rok.

    Wentylator sufitowy Faro został wyposażony w dwa tryby pracy: lewo- i prawostronny. Dzięki temu urządzenie może być używane o każdej porze roku. Latem, kiedy oczekujemy przyjemnego chłodu, należy ustawić wirnik w lewostronnym trybie pracy. Wówczas, schłodzone powietrze kierowane jest ku podłodze. Zimą, kiedy zależy nam na wyrównaniu temperatury w całym pomieszczeniu, obracające się w prawo śmigło skieruje zimne powietrze w górę, co spowoduje zepchnięcie nagromadzonego pod sufitem ciepłego powietrza (pozwala to na odczuwalne obniżenie wysokości rachunków za ogrzewanie). Projektując wiatrak podsufitowy Faro 33396, producent czerpał inspirację ze stylistyki lamp gazowych, oświetlających stare łodzie rybackie, żeglujące basenie Morza Śródziemnego. Taki design wprowadza do pomieszczenia nutkę modnej ekstrawagancji. Łopatki wirnika mogą obracać się w trzech zakresach prędkości do wyboru: 90, 145 i 190 obrotów na minutę. Wybierając odpowiedni tryb pracy, można łatwo dostosować siłę nadmuchu do aktualnych potrzeb. Możliwe jest uzyskanie przepływu powietrza na poziomie 151,38 m3/minutę, co w praktyce predysponuje opisywany model do pracy w pomieszczeniach o powierzchni od 17 do 25 m2. Producent nie zapomniał też o pilocie zdalnego sterowania. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa wszystkich funkcji wiatraka nie wymaga wstawania z fotela lub z kanapy. Rozbudowana funkcjonalność i modna stylistyka przekłada się jednak na wysoką cenę. Wiatrak sufitowy z oświetleniem Faro kosztuje około 2 tys. zł, co czyni go drugim najdroższym modelem w naszym zestawieniu. W tym kontekście brak żarówki w zestawie sprzedażowym wydaje się nieporozumieniem.

    Zalety
    Urządzenie całoroczne – dwa kierunki obrotów łopatek
    Możliwość montażu na skośnych sufitach
    3 prędkości obrotowe do wybory (90-145-190 RPM)
    Możliwość sterowania za pomocą pilota
    Nowoczesny i ekstrawagancki wygląd
    Skuteczna wentylacja w pomieszczeniach o wymiarach od 17 do 25 m2
    Wady
    Brak odpowiednich żarówek w zestawie
    Wysoka cena – drugi najdroższy wentylator sufitowy w rankingu

    4. Wiatrak podsufitowy Fantasia Zeta

    Fantasia ZetaWiatrak na sufit Fantasia Zeta został zaprojektowany, aby wykazywał niewielki pobór prądu przy zapewnieniu maksymalnej wydajności. Poza tym producent zastosował kilka ciekawych rozwiązań, które zwiększają użyteczność urządzenia.

    Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji silnika DC, wiatrak wiszący Fantasia wykazuje zużycie energii na poziomie zaledwie 32 W przy maksymalnej prędkości obrotowej wirnika. W porównaniu z modelami wyposażonymi w standardowy silnik oszczędność sięga aż 60 proc. Mogłoby się wydawać, że takie parametry wpłyną na efektywność pracy wiatraka. Nic z tych rzeczy. Maksymalna prędkość, z jaką obracają się łopatki, to 210 obrotów na minutę, co stanowi drugi najlepszy rezultat w naszym zestawieniu. Niższy pobór prądu to niższe rachunki za energię elektryczną, jednak nie jest to jedyna zaleta wykorzystanej technologii. 15-letnia gwarancja, jaką objęty jest silnik, pozwala przypuszczać, że żywotność jednostki stoi na bardzo wysokim poziomie. Wentylator sufitowy Fantasia oferuje dwa tryby pracy: lewo- i prawostronny (w każdym ustawieniu dostępnych jest sześć prędkości obrotowych). Dzięki temu urządzenie może pracować przez cały rok, latem zapewniając chłodny powiew, a zimą - wyrównanie temperatury w całym pomieszczeniu. Wpływa to nie tylko na poprawę komfortu termicznego, ale także zapobiega tworzeniu się grzybiczych wykwitów na ścianach.

    Wentylator Fantasia Zeta pełni też funkcję żyrandola, ale osoby zainteresowane wyłącznie samym wiatrakiem, mogą łatwo zdemontować elementy oświetlenia. Nie wpływa to negatywnie na design urządzenia, bowiem producent dołączył do zestawu zaślepki, maskujące otwory montażowe. Nie zabrakło też rozbudowanego pilota zdalnego sterowania. Z jego pomocą, możliwa jest obsługa wiatraka (w pełnym zakresie prędkości obrotowej silnika) oraz włączanie i wyłączanie światła, jaki regulacja jego natężenia.

    W swojej konstrukcji wiatrak sufitowy z oświetleniem Fantasia Zeta wykorzystuje naturalne materiały najwyższej jakości. Łopatki zostały wykonane z drewna Paulownia. Materiał ten często nazywany jest drzewnym aluminium, co wynika z jego lekkości i wytrzymałości. Paulownia jest o 30 proc. lżejsza niż pozostałe gatunki drewna z drzew liściastych, a przy tym wykazuje niebywałą odporność na działanie siły skrętnej, na kurczenie, wypaczanie i proces gnicia. Drobnoziarnista struktura sprawia, że ten gatunek drewna doskonale nadaje się do produkcji desek sufitowych, łodzi, domów prefabrykowanych oraz profili. Stanowi też źródło do produkcji biopaliw. Producent przewidział aż cztery warianty kolorystyczne do wyboru. Dzięki temu wentylator sufitowy z pilotem Fantasia Zeta można łatwo dopasować do stylistyki każdego wnętrza. Należy jednak nadmienić, że opisywany model jest najdroższy w naszym zestawieniu.

    Zalety
    Energooszczędny silnik wykorzystujący o 60% mniej energii w stosunku do tradycyjnych silników
    15-letnia gwarancja silnika od producenta
    Druga najwyższa maksymalna prędkość obrotowa (210 RPM) w zestawieniu
    6 poziomów prędkości obrotowej wentylatora w każdą stronę
    Możliwość montażu wentylatora bez oświetlenia (dołączona specjalna zaślepka)
    Łopatki wykonane z wytrzymałego, odpornego i lekkiego drzewa Paulownia
    4 wersje kolorystyczne
    Wady
    Wysoka cena – najdroższy wentylator sufitowy w zestawieniu

    5. Wiatrak na sufit Hunter Harmony Kliknij aby kupić »

    Hunter HarmonyWentylator sufitowy z pilotem Hunter Harmony to funkcjonalne i wydajne urządzenie. Pozwala w krótkim czasie schłodzić wyjątkowo duże pomieszczenia – nawet o powierzchni sięgającej 36 metrów kwadratowych oraz wysokości maksymalnej 4 metry. Ma to związek z ogromną średnicą jego łopatek, która wynosi 132 centymetry.

    Wentylator sufitowy Hunter cechuje się nowoczesnym i estetycznym designem, dlatego pozwala gustownie ozdobić wnętrze mieszkania. Nienagannie komponuje się zwłaszcza z pomieszczeniami urządzonymi w minimalistycznym, industrialnym stylu. Model ten nie tylko skutecznie obniża temperaturę, lecz zarazem posiada funkcję oświetlania. Wiatrak podsufitowy Hunter Harmony jest sprzedawany w zestawie z pilotem, co pozwala na komfortowe sterowanie jego funkcjami na odległość. Możemy więc uruchamiać wentylator nie wychodząc z łóżka, np. podczas oglądanego w telewizji meczu czy filmu. Wiatrak wiszący Hunter Harmony wyróżnia się ponadprzeciętnie wysoką prędkością obrotów. W ciągu minuty jest w stanie wykonać ich aż 208, co stanowi gwarancję szybkiej i skutecznej wentylacji.

    Wentylator Hunter Harmony jest urządzeniem energooszczędnym. Pozwala zaoszczędzić w okolicach 40% na klimatyzacji w okresie letnim. Zimą natomiast przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania – nawet do 35%. Ma to związek z tym że wiatrak Hunter Harmony może obracać się dwóch kierunkach przez co przesuwa nagromadzane przy suficie ciepłe powietrze w kierunku ku dołowi (tym samym dochodzi do wyrównania temperatury i w każdym miejscu jest ona optymalna) lub powoduje chłodny powiew gdy latem wymaga się obniżenia temperatury w pomieszczeniu. Należy pamiętać o tym, aby zawiesić wentylator wiszący Hunter na wysokości nie mniejszej niż 2,3 metry – mierząc odległość pomiędzy podłogą a śmigłami. Wiatrak sufitowy z oświetleniem Hunter może jednak sprawiać trudność w montażu, co ma związek z jego sporym ciężarem. Jest to kłopotliwe zwłaszcza u tych użytkowników, których sufit znajduje się na dużej wysokości.

    Warto wspomnieć o jeszcze jednej istotnej wadzie, jaką posiada ten model wiatraka Hunter Harmony. Wentylator sufitowy nie pozwala na jednoczesną obsługę funkcji regulacji natężenia światła oraz sterowania wentylacją. Użytkownik może podłączyć w danym czasie do systemu jedynie jedno urządzenie sterujące – pilot lub regulator światła. Jest to niedogodność, która może niektórym użytkownikom zauważalnie obniżyć komfort obsługi.

    Zalety
    Urządzenie całoroczne – dwa kierunki obrotów łopatek
    Zapewnia spore oszczędności na rachunkach za prąd i ogrzewanie
    Możliwość wentylacji dużych pomieszczeń (do 36 m²)
    Możliwość sterowania za pomocą pilota
    Wysoka prędkość obrotów maksymalnych wynosząca 208 obrotów na minutę
    Wady
    Brak możliwości sterowania wentylatorem jednocześnie za pomocą pilota oraz naściennego regulatora światła
    Duży ciężar wentylatora utrudniający jego montaż – najcięższy wentylator sufitowy w zestawieniu

    Kup na Allegro