Aktualizacja: Styczeń 2021

Szybkie, łatwe i skuteczne prasowanie to słowa wzajemnie się wykluczające? Nie, o ile zwykły model zastąpi najlepsze żelazko parowe. Tego typu urządzenia doskonale nadają się do usuwania zagnieceń i są odpowiednie nawet do delikatnych tkanin. Rynek oferuje wiele modeli, jak zatem wybrać dobre żelazko generujące parę? Ranking obejmuje wyłącznie najlepsze urządzenia w swojej klasie, jednak wybór właściwego nie jest taki łatwy.

Jak zatem dokonać wyboru? Czym powinno cechować się dobre żelazko? Poniższy ranking stworzyliśmy po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie mogą pojawić się na etapie podejmowania decyzji.

 1. Tefal Ultimate Anti-Calc FV9785 Durilium AirGlide
 2. Philips Azur Performer Plus GC4527/00
 3. Braun TexStyle 9 SI9188EBK
 4. Bosch DA70 TDA 703021A Sensixx 3000W
 5. Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra
 6. Poradnik wyboru żelazka parowego

Porównanie żelazek parowych:

Model:CenaMoc [W]Strumień pary [g/min]Uderzenie pary [g/min]Rodzaj stopyPojemnik na wodę [ml]Kabel [m]Waga [g]Blokada kapaniaSamoczyszczeniePrasowanie w pionieAutomatyczne wyłączanieCzujnik dotyku
Tefal Ultimate Anti-Calc FV9785 Durilium AirGlideSprawdź cenę »300055240Durilium AirGlide3502,51800TAKTAKTAKTAKNIE
Philips Azur Performer Plus GC4527/00Sprawdź cenę »260050220T-ionicGlide30021520TAKTAKTAKTAKNIE
Braun TexStyle 9 SI9188EBKSprawdź cenę »280050230Eloxal3502,51500TAKTAKTAKTAKNIE
Bosch DA70 TDA 703021A Sensixx 3000WSprawdź cenę »300050200CeraniumGlissée3802,51920TAKTAKTAKNIETAK
Russell Hobbs 20630-56 Power Steam UltraSprawdź cenę »310045210Ceramiczna35031900TAKTAKTAKTAKNIE

Najlepsze żelazka parowe – Ranking żelazek parowych 2020

 

1. Tefal Ultimate Anti-Calc FV9785 Durilium AirGlide Kliknij aby kupić »

Tefal Ultimate Anti-Calc FV9785 Durilium AirGlideInnowacyjne rozwiązania, które oferuje francuska marka TEFAL, mają nie tylko pomóc w codziennych czynnościach domowych, ale też sprawić, że staną się one przyjemnością. Z taką też myślą zaprojektowano żelazko TEFAL Ultimate Pure FV9834.

Tworząc ranking najlepszych żelazek, nie mogliśmy pominąć tego modelu. Żelazko na parę Tefal jest idealnym przykładem na to, że prasowanie nie musi być uciążliwe. Z wszelkimi zagnieceniami pomoże nam uporać się para wodna, której ilość dobrana jest indywidualnie do każdego rodzaju tkaniny. Za ten aspekt odpowiada funkcja Automatic Steam, więc nie musimy obawiać się o materiały szczególnie wrażliwe na działanie temperatury.

Gdy już wyregulujemy odpowiednio temperaturę, żelazko Tefal Ultimate wytwarza ciągły strumień pary na poziomie 55 g na minutę. Dzięki temu włókna tkanin są rozluźnione, a tym samym prasowanie staje się o wiele łatwiejsze. Jeśli natomiast mamy do czynienia z grubą tkaniną, to warto skorzystać z opcji uderzenia pary o sile 240 g na minutę. Dotrze ona do trudno dostępnych i mocno zagniecionych miejsc.

Żelazko parowe Tefal oba te parametry posiada na najwyższym poziomie w zestawieniu. Jednak przeglądając ranking żelazek, użytkownicy zwracają uwagę na jeszcze jedną istotną kwestię, a mianowicie moc urządzenia. Jaką posiada żelazko Tefal? Aż 3000W! Taka wartość pozwala na szybkie nagrzanie wody, a więc sprzęt jest gotowy do pracy w zaledwie kilka sekund.

Jak natomiast wygląda wspomniana praca urządzenia Tefal? Żelazko parowe wyposażone zostało w kilka systemów, które usprawniają proces prasowania oraz powodują, że jest on całkowicie bezpieczny zarówno dla nas, jak i ubrań. Mowa tutaj o następujących funkcjach:

 • System antywapienny z filtrem Micro-Calc – jest to nowa opatentowana technologia pozwalająca przefiltrować parę wytwarzaną przez żelazko, w celu zatrzymania cząsteczek kamienia. Obecność tego systemu eliminuje ryzyko wystąpienia plam na ubraniach. Wyciąganie oraz czyszczenie filtra jest bardzo proste, co stanowi dodatkowy atut.

 • Funkcja automatycznego wyłączania – zdarza Ci się zapomnieć o wyłączeniu żelazka? Teraz nie trzeba się o to obawiać z opcję Auto Off. Jeśli żelazko pozostawiliśmy w pionie, to wyłączy się ono samoistnie już po 8 minutach. W przypadku, gdy zostawiliśmy włączone urządzenie na stopie – funkcja zadziała już po 30 sekundach.

 • Blokada kapania – opcja blokady kapania zatrzymuje wyciek wody ze stopy, co pozwoli uniknąć na ubraniach plam spowodowanych kapaniem wody.

W tym wszystkim nie można pominąć oczywiście wykonania stopy żelazka. Do jej budowy wykorzystano dwie technologie: Durilium AirGlide i Autoclean. Stopa Durilium AirGlide z powłoką katalityczną zwiększa efektywność prasowania, gdyż poślizg żelazka jest na bardzo wysokim poziomie, a para jest rozprowadzana równomiernie. Powłoka jest odporna na wszelkie zarysowania i możemy ją wyczyścić bez większego wysiłku. Co więcej, funkcja Autoclean, czyli samooczyszczanie za pomocą silnego strumienia pary, systematyczne usuwa kamień z otworów parowych znajdujących się na stopie.

Żelazko Tefal parowe jest najdroższą propozycją w naszym zestawieniu, jednak jego funkcjonalności oraz liczne, pozytywne opinie świadczą o tym, że zdecydowanie można nazwać go dobrą inwestycją. Wyszukując ranking żelazek parowych, możecie być pewni, że będzie to często powtarzająca się propozycja, gdyż atuty tego modelu plasują go w czołówce polecanych urządzeń.

Tefal Ultimate Anti-Calc FV9785 Durilium AirGlide

Pros

Zalety
 • System antywapienny z filtrem Micro-Calc
 • Bardzo szybkie nagrzewanie
 • Najmocniejsze uderzenie pary w zestawieniu (240 g/min)
 • Bardzo mocny ciągły wyrzut pary na poziomie 55 g/min
 • Stopa żelazka wykonana w technologi Durilium AirGlide
 • Funkcja automatycznego wyłączania
 • Funkcja Anti-Drip chroniąca tkaniny przed kapaniem
 • Automatyczne dobieranie ilości pary do prasowanego materiału
 • Duży zbiornik na wodę (aż 350 ml)

Cons

Wady
 • Wysoka cena – najdroższe żelazko w zestawieniu

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

2. Philips Azur Performer Plus GC4527/00 Kliknij aby kupić »

Philips Azur Performer Plus GC4527-00Postanowiliśmy podążyć za sloganem holenderskiej firmy i przekonać się „jak życie zmienia się z Philips”. Żelazko parowe tego producenta to idealna propozycja dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem, jednak zależy im na dobrym jakościowo produkcie.

Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4527/00 o mocy 2600 W umożliwia szybkie nagrzewanie się urządzenia, dzięki czemu jego praca jest nie tylko doskonała, ale przede wszystkim szybka. Zaledwie w kilkanaście sekund żelazko Azur jest w stanie wytworzyć strumień pary do 50 g na minutę. Przy czym warto wspomnieć, że taki strumień poradzi sobie z uporczywymi zagnieceniami. Natomiast w sytuacji, gdy naprawdę potrzebujemy silnego uderzenia, możemy skorzystać ze specjalnego przycisku, który oferuje nam wyrzut pary na poziomie 220 g na minutę.

Nie musimy się także obawiać o to, że żelazko parowe Philips zniszczy delikatną tkaninę. Gwarantuje to obecność automatycznego regulatora pary. Wystarczy wybrać program odpowiednio do materiału, który chcemy wyprasować, a urządzenie samo dobierze najlepsze i najbezpieczniejsze parametry.

A jaka stopa charakteryzuje ten model Philips? Azur żelazko zostało wyposażone w 5-gwiazdkową stopę T-ionicGlide. Za tą nazwą kryje się warstwa tlenku tytanu, czyli materiału, który cechuje bardzo dobry poślizg oraz odporność na zarysowania. Co jednak, gdy stopa nie pozwoli nam dotrzeć do miejsc trudno dostępnych? Wystarczy skorzystać z końcówki Triple Precision, którą żelazko Philips parowe posiada w zestawie. Dociera ona do obszarów na przykład wokół guzików lub między plisami. Tę precyzję zapewniają trzy atrybuty tego elementu: spiczasta końcówka, rowek do prasowania wokół guzików oraz gładki kształt.

Jak odkamienić żelazko Philips Azur i zadbać o jego dłuższą żywotność? Wbrew pozorom nie musimy robić za wiele, ponieważ urządzenie dysponuje funkcją Self Clean. Wystarczy napełnić zbiornik wodą, wybrać maksymalną temperaturę oraz opcję „brak pary”. Następnie, gdy kontrolka zgaśnie, należy odłączyć sprzęt od gniazdka i przytrzymać go nad zlewem, aby stopa była obrócona poziomo. Po wybraniu przyciskiem odpowiedniej funkcji poruszamy żelazkiem do momentu, w którym pojemnik nie zostanie opróżniony. Zaleca się przeprowadzać tę czynność przynajmniej raz na dwa miesiące. Ponadto, żelazko na parę Philips posiada wbudowany pojemnik na kamień, który zbiera jego cząsteczki podczas prasowania.

Na koniec warto wspomnieć o wadze żelazka – jest to 1520 g, co stanowi optymalne rozwiązanie, więc prasowanie jest mniej kłopotliwe, gdyż możemy śmiało manewrować urządzeniem (choć trzeba tu uwzględnić przewód o długości zaledwie 2 metrów).

Czy jest więc to dobre żelazko parowe? Ranking układamy w oparciu o najlepsze produkty, które są chwalone przez użytkowników oraz multizadaniowe, aby mogły sprostać wszelkim oczekiwaniom. A ten model marki Philips możemy do tej kategorii zdecydowanie zaliczyć.

Philips GC4527/00 Azur Performer Plus in azione | QualeScegliere.it

Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4527/00 to najczęściej wybierane żelazko parowe wśród użytkowników

Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Pros

Zalety
 • Mocny strumień ciągłej pary (do 50 g/min)
 • Automatyczne dobieranie intensywności pary do prasowanego materiału
 • Końcówka Triple Precision, która ułatwia prasowanie trudno dostępnych miejsc
 • Funkcja Self Clean oraz wbudowany pojemnik na kamień
 • Silne pojedyncze uderzenie pary (220 g/min)
 • 5-gwiazdkowa stopa T-ionicGlide
 • Niski pobór prądu dzięki stosunkowo niższej mocy
 • Bardzo duża popularność i wiele pozytywnych opinii użytkowników

Cons

Wady
 • Najkrótszy kabel w zestawieniu (2 metry)

Kup w Media Markt Kup na Allegro

 

3. Braun TexStyle 9 SI9188EBK Kliknij aby kupić »

Braun TexStyle 9 SI9188EBKOkreślenie „niemiecka jakość” zobowiązuje. Dlatego producent Braun postanowił sprostać temu wyzwaniu, projektując innowacyjne sprzęty do użytku codziennego. Wśród nich możemy odnaleźć żelazko Braun TexStyle 9 SI9188EBK. Przekonajmy się, jakimi parametrami zaskakuje swoich użytkowników.

Żelazko parowe Braun Texstyle 9 oferuje dużą moc w połączeniu z silnym wyrzutem pary. Takie rozwiązanie jest gwarancją pozbycia się wszelkich zagnieceń z każdego rodzaju tkaniny. Moc 2800 W oddziałuje na trzy aktywne obszary pary, dzięki czemu zarówno spodnie, jak i bielizna czy obrusy będą idealnie gładkie.

Mocny oraz precyzyjny strumień pary (50 g na minutę) przenika przez powierzchnię materiałów, osiągając fenomenalne efekty prasowania. Dlaczego precyzyjny? Ponieważ wyrzut następuje z czubka żelazka, więc przestrzeń przy guzikach czy kieszeniach, nie jest dla tego modelu żadnym problemem. Gdy zaś mamy styczność z wyjątkowo mocnymi zagnieceniami, możemy skorzystać z uderzenia pary o mocy 230 g na minutę.

Co jednak z ubraniami bardzo delikatnymi? Żelazko Braun Texstyle 9 wyposażone jest w zaawansowaną technologię iCare. Jej zadaniem jest automatyczne ustawienie bezpiecznej temperatury niezależnie od tego, jaki materiał chcemy wyprasować. Nie musimy obawiać się zatem przypalenia ubrań.

Co jeszcze takiego wyjątkowego oferuje Braun? Żelazko parowe cechuje się innowacyjną technologią 3D FreeGlide. Odpowiada ona za zaokrąglony kształt krawędzi stopy i jej ścięte brzegi – wygląd był inspirowany deską snowboardową. Jej funkcjonalność polega na możliwości manewru w zakresie 360 stopni bez marszczenia materiału. Nie można też pominąć faktu wykonania owej stopy. Do jej budowy wykorzystano pokrycie z eloksalu. Powłoka ta jest dwukrotnie twardsza niż stal nierdzewna, więc charakteryzuje ją większa odporność na zarysowania. Ponadto, zdolności ślizgowe eloksalu są na bardzo wysokim poziomie, także nie dojdzie do przywarcia żelazka do materiału.

Braun to kolejny producent, który swój produkt udoskonalił o dodatkowe funkcje, mające pomóc i umilić codzienną czynność, jaką jest prasowanie. Dokładniej chodzi tutaj o:

 • System Auto-off – jest to system automatycznego wyłączania, by zapewnić bezpieczeństwo i oszczędność energii na najwyższym poziomie. Automatyczny wyłącznik jest aktywowany po 8 minutach w pozycji pionowej lub po 30 sekundach w pozycji poziomej.

 • Cyfrowa blokada kapania – cyfrowa blokada kapania działa od razu po uruchomieniu żelazka, aby zapobiec dystrybucji wody, dopóki urządzenie się nie rozgrzeje. Sprawia to, że nie musimy obawiać się nieestetycznych plam wody, powstających często w trakcie prasowania.

 • Łatwe napełnianie – większy otwór do wlewania wody oraz ergonomiczna pokrywa 350-mililitrowego zbiornika, umożliwia szybkie uzupełnienie wody (przyspiesza więc to naszą pracę).

 • System usuwania kamienia – jest to system odpowiadający za czystość żelazka oraz ograniczenie powstawania kamienia. Wystarczy jedynie wysunąć pokrętło pary, aby szybko i wygodnie wyczyścić urządzenie.

Czy opłacalny jest zatem zakup tego żelazka? Ranking ten uwzględnił wszystkie plusy oraz minusy (których tak naprawdę nie ma) tego modelu, więc śmiało możemy rzec, że jak najbardziej. Mimo, że cena za Braun Texstyle 9 jest nieco wyższa, to zdecydowanie warta funkcji, które otrzymujemy w zamian.

Braun TexStyle 9 SI9188EBK

Pros

Zalety
 • Bardzo mocne pojedyncze uderzenie pary (230 g/min)
 • Szybkie nagrzewanie się stopy żelazka
 • Stopa 3D FreeGlide z zaokrąglonymi krawędziami i ściętymi brzegami
 • Technologia iCare automatycznie dopiera temperaturę dla każdego materiału
 • Mocny strumień ciągłej pary (do 50 g/min)
 • Inteligentny system Auto-off
 • Stosunkowo duży pojemnik na wodę i łatwe napełnianie
 • System usuwania kamienia
 • Cyfrowa blokada kapania

Cons

Wady
 • Wysoka cena – drugie najdroższe żelazko w zestawieniu

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

4. Bosch DA70 TDA 703021A Sensixx 3000W Kliknij aby kupić »

Bosch DA70 TDA 703021A Sensixx 3000WBosch to uznana marka, która na rynku funkcjonuje już od 1886 roku. W ich ofercie znajdziemy wszystko od kuchenek po roboty kuchenne czy pralki. Natomiast tworząc ten ranking, żelazka znalazły się w obrębie naszych głównych zainteresowań, a dokładniej żelazko Bosch TDA 703021A.

Rozpoczniemy od kwestii mocy, która jest jedną z wyższych oferowanych w tym zestawieniu – jest to 3000 W. Ułatwia ona błyskawiczne rozgrzanie stopy, więc urządzenie będzie wspaniałą opcją dla osób, którym zdarza się często prasować w pośpiechu tuż przed wyjściem z domu.

Żelazko parowe Bosch podzielone jest na trzy strefy naparowywania, optymalizując jej wydzielanie. W pierwszej fazie tkanina jest nawilżana poprzez otwory znajdujące się w górnej części stopy. Później następuje intensywny proces naparowywania pod ciśnieniem. Natomiast w ostatnim etapie materiał jest wygładzany i osuszany. Taka kolejność powoduje, że prasowanie jest niezwykle efektywne. Choć oczywiście za efekt odpowiada jeszcze ilość tej pary. Tutaj jest to strumień o natężeniu 50 g na minutę. Ten parametr ma znaczący wpływ na rozluźnianie włókien tkanin, prowadząc w ostateczności do uzyskania perfekcyjnej gładkości. W przypadku zagnieceń trudno dostępnych oraz uporczywych można skorzystać z wyrzutu pary, który wynosi 200 g na minutę. Pomimo, iż jest to wartość najniższa w zestawieniu, to absolutnie wystarczająca do uzyskania zadowalających rezultatów.

Żelazko posiada funkcję i-Temp, czyli automatycznego ustawienia poziomu temperatury i pary dla każdego rodzaju materiału. Oznacza ona, że dla wszystkich tkanin ustawiona jest jedna temperatura, która jest na tyle optymalna, że bez problemu poradzi sobie z zarówno z twardymi, jak i delikatnymi materiałami. Ponadto, przy kwestii temperatury nie można pominąć wskaźnika TempOK. Porównuje on temperaturę stopy żelazka z wybranym przez użytkownika ustawieniem. Dopóki nie jest osiągnięta pożądana temperatura, będzie migać lampka kontrolna.

Kolejny istotny aspekt to wykonanie stopy. W tym modelu marki Bosch jest to 3-fazowa konstrukcja (wspomniana wyżej) CeraniumGlissée. Jak sama nazwa wskazuje, jest to stopa ceramiczna, tak więc gwarantuje nam ona bardzo dobre rozprowadzenie pary, fenomenalne właściwości ślizgowe oraz dużą odporność na zarysowania.

Jakie jeszcze atuty można zauważyć w tym produkcie od firmy Bosch? Żelazko parowe ma ich jeszcze kilka w zanadrzu, a wśród nich:

 • SensorSecure – jest to automatyczne wyłączanie urządzenia, jednak następuje ono nie po określonym czasie, a w momencie zdjęcia ręki z uchwytu żelazka. Ponowne nagrzanie odbywa się po dotknięciu uchwytu (dlatego jest zastosowana wyższa moc, aby nie oczekiwać długo na gotowość sprzętu do pracy).

 • Funkcja Antishine – ten system pełni dwie funkcje. Po pierwsze chroni ciemne oraz delikatne ubrania przed efektem błyszczenia się, a po drugie zapobiega przywieraniu materiałów syntetycznych.

 • 3AntiCalc – to określenie odnosi się do połączenia trzech systemów, które jednocześnie są odpowiedzią na pytanie, jak odkamienić żelazko parowe Bosch (SelfClean – samooczyszczanie, Calc’nClean oraz AntiCalc – zapobiega osadzaniu się kamienia poprzez mechaniczne czyszczenie, zmiękczanie wody i odkamienianie urządzenia).

 • DripStop – jest to wbudowany element kontrolny wewnątrz żelazka, który w sposób niezależny steruje temperaturą przepływu wody (nawet w niskich temperaturach). Zapobiega on powstawaniu kropelek wody i śladów na ubraniach.

Bosch 703021A Sensixx to najcięższy model w zestawieniu, ale przez wzgląd na oferowane przez niego udogodnienia, możemy mu to wybaczyć. W poszukiwaniu innowacyjnego urządzania, które ułatwi nam prasowanie, nie można pominąć go na swojej liście.

Bosch DA70 TDA 703021A Sensixx 3000W

Pros

Zalety
 • SensorSecure, czyli czujnik dotyku
 • Trój-strefowa stopa ceramiczna CeraniumGlissée
 • Zaawansowana technologia usuwania kamienia 3AntiCalc
 • Funkcja i-Temp z idealną temperaturą dla wszystkich rodzajów tkanin
 • Funkcja AntiShine pomagająca unikać wybłyszczenia ubrań
 • Wskaźnik TempOK
 • System DripStop zapobiegający kapaniu wody ze stopy żelazka
 • Największy w zestawieniu (380 ml) pojemnik na wodę

Cons

Wady
 • Najcięższe żelazko w zestawieniu (1920 g)
 • Najsłabsze uderzenie pary w zestawieniu (200 g/min)

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

5. Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra Kliknij aby kupić »

Russell Hobbs 20630-56 Power Steam UltraMarka Russell Hobbs to bez wątpienia numer jeden, jeśli chodzi o produkcję małych artykułów gospodarstwa domowego w Wielkiej Brytanii. Jednak ich artykuły zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością także w Europie. Sprawdźmy, jakie zalety skrywa żelazko Russell Hobbs Power Steam Ultra.

Żelazko Russell Hobbs cechuje wysoka moc (najwyższa w zestawieniu), a mianowicie 3100 W. Chcąc więc opisać to urządzenie w dwóch słowach, zdecydowanie można wymienić szybkość oraz efektywność. Ubrania i inne tkaniny będą gładkie już przy pierwszym pociągnięciu. Jest to zasługa trzech trybów wyrzutu pary. Żelazko parowe Russell Hobbs oferuje stały strumień pary na poziomie 45 g na minutę (zaprojektowany z myślą o bawełnianych tkaninach), uderzenie pary z mocą 210 g na minutę (świetne na mocne zagniecenia), a także pionowy strumień (dzięki któremu nie musimy zdejmować zasłon z karniszy lub męczyć się podczas prasowania sukienki). Tak więc jeansy, koszula, a nawet firanki będą wyprasowane z największą dbałością.

Stożek jest tak wyprofilowany, że bez problemu dotrze na przykład do przestrzeni między guzikami. Stopa żelazka jest ceramiczna. Jest to bardzo dobry materiał odporny na zarysowania oraz gwarantujący perfekcyjny poślizg, aczkolwiek należy pamiętać, że jego czyszczenie nie należy do najłatwiejszych, także warto regularnie dbać i sprawdzać czystość stopy. A skoro jesteśmy już przy tej kwestii, to trzeba wspomnieć o funkcji samooczyszczenia Anti-scale, która zapobiega osadzaniu się kamienia. Jej uruchomienie jest naprawdę szybkie i proste – służy do tego jeden przycisk, natomiast żywotność urządzenia dzięki temu zdecydowanie się wydłuża. Jednak to nie wszystko, co przygotował dla nas Russell Hobbs.

Żelazko ma wbudowany czujnik ruchu, aby wyeliminować ryzyko przypalenia ubrań. Gdy zapomnimy wyłączyć żelazka lub pozostawimy je w bezczynności, urządzenie wyłączy się automatycznie. Rozwiązanie powstało z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Zresztą w tym samym celu zaprojektowano w przyciskach specjalne, antypoślizgowe wżłobienia, by zapobiec zsuwaniu się palców w trakcie prasowania.

Ten model posiada również blokadę kapania, zatrzymującą wyciek wody ze stopy podczas prasowania z użyciem niskich temperatur. Tak więc nawet w przypadku prasowania w pionie nie musimy obawiać się plam spowodowanych kapaniem wody na materiał.

Decydując się na model Power Steam Ultra poza licznymi funkcjonalnościami, możemy liczyć na nietuzinkowy design w postaci klasycznej czerni z dodatkiem czerwonych akcentów. Czy można otrzymać dobre żelazko do 200 zł? Jak najbardziej. I ta propozycja firmy Russell Hobbs jest tego najlepszym przykładem.

Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra

Pros

Zalety
 • Stosunkowo niska cena
 • Bardzo duża moc (3100 W) zapewnia szybkie nagrzewanie się stopy żelazka
 • Wystarczająco silne pojedyncze uderzenie pary (210 g/min)
 • 3 tryby wyrzutu pary
 • Funkcja samoczyszczenia i osadzaniu się kamienia Anti-scale
 • Zaawansowany czujnik ruchu
 • Najdłuższy przewód (3 metry) w zestawieniu

Cons

Wady
 • Najsłabszy ciągły strumień pary w zestawieniu (45 g/min)

Kup w Media Expert Kup na Allegro