Aktualizacja: Styczeń 2023

Grillowanie w ogrodzie nie musi wiązać się z koniecznością używania węgla i wdychaniem nieprzyjemnego dymu. Aby usprawnić proces przygotowywania potraw i zapomnieć o długich godzinach spędzanych nad rusztem, warto wybrać rozwiązanie, jakim jest grill elektryczny ogrodowy. Ranking, który przygotowaliśmy przedstawia jedne z najlepszych modeli elektrycznych sprzętów do grillowania, które są obecnie dostępne na rynku, co mamy nadzieję, ułatwi Wam nieco wybór zakupowy.

Najtańsza alternatywa
Grill Kalorik GRB0 1006 to doskonały wybór na początek przygody z elektrycznym grillowaniem
Kalorik GRB 1006

Rozwiń

Nasz wybór
Severin 8541 to nasz ulubiony grill eleketryczny do ogrodu
Severin PG 8541

Rozwiń

Wybór premium
George Foreman 22460-56 to naszym zdaniem najlepszy grill elektryczny ogrodowy dostępny na rynku w 2021
George Foreman 22460-56

Rozwiń

W powyższej tabeli znajdują się trzy grille ogrodowe, które uznaliśmy za najlepsze pod względem parametrów oraz jakości. Ranking otwiera grill elektryczny Severin PG 8541, który został przez nas uznany za najlepszy wybór, ze względu na adekwatny stosunek ceny do wysokiej jakości sprzętu. Osoby, które szukają podstawowego modelu, polecamy Kalorik GRB 1006, czyli grill zawierający najważniejsze cechy do rozpoczęcia przygody z grillowaniem. Nasze zestawienie zamyka najdroższy w rankingu grill George Foreman 22460-56, który wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz bardzo dużą powierzchnią grillową.

Ranking najlepszych grilli elektrycznych do ogrodu na sezon 2021:

 1. Severin 8541 – świetna jakość w dobrej cenie, nasz faworyt
 2. Kalorik GRB 1006 – ekonomiczny wybór na początek przygody z grillowaniem
 3. George Foreman 22460-56 – duża powierzchnia grillowania i wysoka moc
 4. Russel Hobbs 20950-56 – wielofunkcyjne rozwiązanie
 5. Clatronic BQS 3508 – praktyczny i łatwy w obsłudze

1. Severin 8541

Severin 8541 to nasz ulubiony grill eleketryczny do ogrodu
Ogrodowy grill elektryczny Severin PG 8541 to model, który może nam służyć jako grill stojący i stołowy. Aby przenieść go pod zadaszenie wystarczy zdemontować dołączony do niego stojak. Sprzęt zawdzięcza swoją mobilność przewodowi, którego długość wynosi aż 2,8 m. Nie jest to jednak jedyna zaleta, którą cenią sobie użytkownicy tego sprzętu.

JAKOŚĆ

CENA

Kolejnym wartym podkreślenia aspektem są bardzo dobre parametry urządzenia Severin. Grill elektryczny o mocy aż 2000 W pozwala osiągnąć niezwykle zadowalające efekty wypieczenia potraw w krótkim czasie. Przygotowanie uczty dla większej ilości osób, nie będzie zatem stanowiło problemu. Zwłaszcza że dodatkowo do dyspozycji mamy aż 1320 cm2 ceramicznego rusztu, który cechuje się trwałością i odpornością na zarysowania, pozwala również zapobiegać przywieraniu mięsa.

Wyżej wymieniona funkcje sprawiają, że przygotowywane potrawy są niezwykle smaczne i gotowe do zjedzenia w tym samym czasie. Duża w tym zasługa pokrywy, dzięki której potrawy nie tylko szybciej się przygotowują, ale są również bardziej soczyste ze względu na ociekający tłuszcz. Sprzęt wyposażony jest również w wyjmowaną tackę na tłuszcz, co ułatwia korzystanie z grilla w dowolnym miejscu ogrodu lub w razie potrzeby pod zadaszeniem. Dodatkową, przydatną funkcją, jaką posiada grill Severin PG 8541 jest wbudowany termometr, który umożliwia kontrolowanie temperatury jedzenia.

Biorąc pod uwagę wszystkie funkcje oraz jakość grilla Severin, nie dziwi jego nieco wyższa cena. Śmiało można jednak stwierdzić, że w tym przypadku idzie ona w parze z wysoką jakością.

Zalety
wygodny uchwyt
długi przewód
szybki czas nagrzewania
łatwy do wyczyszczenia
dokładny termometr
Wady
brak możliwości sprawdzenia stanu mięsa bez podniesienia pokrywy
słaby odpływ tłuszczu

2. Kalorik GRB 1006

Grill Kalorik GRB0 1006 to doskonały wybór na początek przygody z elektrycznym grillowaniem
Grill Kalorik GRB 1006 to model, który może być wykorzystywany zarówno jako grill stojący, jak i stołowy. Sprzęt charakteryzuje się klasycznym designem oraz bardzo prostą obsługą. Właśnie między innymi z tych powodów, Kalorik może poszczycić się bardzo dobrymi opiniami użytkowników.

JAKOŚĆ

CENA

Grill Kalorik GRB 1006 to model, który może być wykorzystywany zarówno jako grill stojący, jak i stołowy. Sprzęt charakteryzuje się klasycznym designem oraz bardzo prostą obsługą. Właśnie między innymi z tych powodów, Kalorik może poszczycić się bardzo dobrymi opiniami użytkowników.

Jednak wygląd i proste użytkowanie to nie jedyne zalety tego sprzętu. Na początku warto wspomnieć o wysokiej mocy grilla, która wynosi 2000 W. Taki poziom mocy sprawia, że ruszt bardzo szybko się nagrzewa, dzięki czemu już zaraz po podłączeniu możemy przystąpić do grillowania. Dzięki temu proces przygotowywania potrawy również nie potrwa długo. W zależności od tego, co chcemy przyrządzić, możemy regulować temperaturę za pomocą pokrętła. Jednak z uwagi na brak wbudowanego termometru, Kalorik GRB 1006 wymaga samodzielnego kontrolowania stopnia obróbki termicznej.

Stawiając grill elektryczny Kalorik w ogrodzie, niezbędne będzie przymocowanie do niego nóżek, które zapewnią mu wystarczającą stabilność. Mocując nóżki otrzymamy jednocześnie dodatkową półkę, którą można wykorzystać do przechowywania sztućców lub przypraw, które chcemy mieć pod ręką.

Z tym modelem grilla nie musimy obawiać się nagłego pogorszenia pogody. W przypadku zerwania się wiatru wystarczy skorzystać z dołączonej do grilla osłony, natomiast na wypadek wystąpienia deszczu sprzęt można bez problemu zdjąć ze stojaka i postawić na stole. Warto wspomnieć również, że używając grilla Kalorik nie trzeba martwić się wydzielającym się tłuszczem, ponieważ zbierze się on na przeznaczonej do tego celu tacce, którą szybko i łatwo możemy wyczyścić.

Model grilla od marki Kalorik to bez wątpienia funkcjonalny sprzęt o wysokiej mocy. Zdecydowaną zaletą tego modelu jest również atrakcyjna cena, dzięki której Kalorik można uznać za grill na każdą kieszeń.

Zalety
system regulacji temperatury
szybki czas nagrzewania
atrakcyjna cena
odpływ tłuszczu
Wady
brak wbudowanego termometru
niestabilna konstrukcja

3. George Foreman 22460-56

George Foreman 22460-56 to naszym zdaniem najlepszy grill elektryczny ogrodowy dostępny na rynku w 2021
George Foreman 22460-56 to duży, ogrodowy grill stojący, dzięki któremu przygotowanie poczęstunku dla kilkunastu osób nie stanowi najmniejszego problemu. Warto podkreślić, że jest to również propozycja, którą cechuje najwyższa moc i jednocześnie największa powierzchnia grillowa w naszym zestawieniu.

JAKOŚĆ

CENA

Grill elektryczny Foreman to specjalista od zadań specjalnych. Oferuje bowiem aż 1500 cm2 powierzchni grillowej, co w praktyce oznacza, że jednorazowo jesteśmy w stanie przygotować jedzenie nawet dla 15-osobowej grupy. Możliwość odłączenia nóżek grilla sprawia, że model ten możemy bez przeszkód użytkować zarówno w wersji stojącej jak i stołowej, co czyni go urządzeniem niezwykle praktycznym.

Sam proces grillowania również nie potrwa długo, dzięki niezwykle wysokiej mocy sprzętu na poziomie 2400 W. Warto wspomnieć również, że grill błyskawicznie się rozgrzewa co sprawia, że czas przygotowywania posiłków jest jeszcze krótszy. Dzięki wbudowanemu w pokrywę termometrowi, grill George Foreman 22460-56 zapewnią również bardzo proste kontrolowanie temperatury dań, którą w razie potrzeby można dodatkowo regulować. Z tego względu jest to odpowiedni grill elektryczny do steków oraz innych dań, które wymagają przygotowania w ściśle określonych temperaturach.

Kolejną zaletą występującej w tym modelu pokrywy jest fakt, że pozwala ona zachować posiłkom większą soczystość przy minimalnej ilości tłuszczu. Jest to zasługa wykorzystania pochylonej płyty grzewczej, która umożliwia grillowanie pod kątem. Ściekający tłuszcz trafia specjalnymi kanalikami do tacki ociekowej, którą następnie możemy zdjąć i łatwo opróżnić.

Sam ruszt grilla również wyczyścimy bez problemu. Wystarczy tak naprawdę jedynie woda i ściereczka. Jest on bowiem pokryty nieprzywierającą powłoką, co zapobiega przyklejaniu się resztek jedzenia. Co więcej, wszystkie elementy możemy łatwo zdemontować, aby czyszczenie było jeszcze wygodniejsze.

Dopracowana konstrukcja i jedne z najlepszych parametrów wpływają oczywiście na cenę urządzenia, stąd też grill elektryczny George Foreman posiada najwyższą cenę w rankingu. Jest ona jednak zdecydowanie adekwatna do oferowanych przez producenta parametrów oraz dodatkowych funkcji sprzętu.

Zalety
wysoka moc grzewcza
system regulacji temperatury
automatyczne wyłączanie
duża powierzchnia grillowa
bardzo szybki czas nagrzewania
Wady
najwyższa cena z zestawienia

4. Russell Hobbs 20950-56

Russell Hobbs 20950-56 wyposażony w wymienne płytki
Ograniczony budżet nie musi być przeszkodą w zakupie dobrego grilla, czego świetnym przykładem jest model od Russell Hobbs. Grill elektryczny 20950-56 sprawdzi się doskonale nie tylko podczas grillowania, ale również przygotowywania innych potraw, dzięki dołączonym wymiennym płytkom.

JAKOŚĆ

CENA

Grill elektryczny Russell Hobbs 20950-56 to bez wątpienia urządzenie wielofunkcyjne. Może służyć nam jako klasyczny grill stojący lub po odłączeniu nóżek, jako model stołowy. Bez problemu postawimy go więc zarówno na świeżym powietrzu, jak i w ogrodowej altance czy na tarasie przed domem. Jednak co najważniejsze, może być on również wykorzystywany jako grill kontaktowy, co umożliwia przygotowanie dań takich jak tosty czy panini. Jest to zasługa dołączonego do zestawu rusztu oraz płyty grillowej, co znacznie rozszerza zakres możliwych do przyrządzenia potraw.

Powierzchnia użytkowa w modelu Russell Hobbs 20950-56 wynosi 740 cm2, a więc możemy z jego użyciem przygotować poczęstunek dla mniejszej, jak i nieco większej grupy. Choć grill nie posiada pokrywy, to jego moc sięgająca aż 2000 W daje nam gwarancję szybkiego osiągnięcia pożądanego stopnia wysmażenia. Jeśli chodzi o kwestię temperatury, to mamy możliwość jej 5-stopniowej regulacji za pomocą pokrętła. Model zawiera również specjalny ociekacz, po którym nadmiar tłuszczu spływa na tackę, dzięki czemu możemy ją w łatwy sposób wyjąć i wyczyścić.

Jedynym minusem tego modelu jest fakt, że trzeba samodzielnie kontrolować obróbkę potraw, ponieważ nie dysponuje on wbudowanym termometrem. Jednak decydując się na grill Russel Hobbs 220950-56 możemy liczyć na naprawdę dobry sprzęt w stosunkowo atrakcyjnej cenie.

Zalety
atrakcyjna cena
wymienne płytki
możliwość grillowania kontaktowego
5-stopniowa regulacja temperatury
dobry odpływ tłuszczu
Wady
brak wbudowanego termometra

5. Clatronic BQS 3508

Clatronic BQS 3508 doskonale sprawdzi się na tarasie i w altance
Decydując się na zakup sprzętu, jakim jest grill elektryczny Clatronic BQS 3508 swoje ulubione, grillowane potrawy możemy przyrządzać nie tylko w ogródku, ale również pod zadaszeniem. Dzięki czemu uzyskanie idealnie wypieczonego mięsa czy warzyw może odbyć się bez względu na warunki atmosferyczne.

JAKOŚĆ

CENA

Chcąc skorzystać z grilla w ogrodzie, wystarczy zamontować do niego specjalne nóżki odpowiadające za stabilność urządzenia. Dodatkowo nóżki wyposażone zostały w półkę, którą można wykorzystać do przechowywania przypraw lub innych akcesoriów niezbędnych podczas grillowania. W przypadku wietrznej pogody do dyspozycji mamy zdejmowaną blaszkę ochronną. Wystarczy ustawić ją nad rusztem, aby wiatr nie naniósł na potrawy suchych liści oraz ich nie schłodził.

Clatronic BQS 3508 zapewnia szybkie przyrządzenie grillowanych dań. Za tę funkcję odpowiada wysoka moc urządzenia, która wynosi aż 2000 W. Grill nie posiada wbudowanego termometru, ale oferuje bezstopniową regulację mocy grzania. Możemy zatem oczekiwać, że szybko uzyskamy idealny dla nas stopień wysmażenia.

Minusem grilla Clatronic jest fakt, że nie dysponuje on odpowiednimi ociekaczami. W zestawie znajduje się jedynie metalowa taca na tłuszcz, więc trzeba pamiętać o jej opróżnianiu w trakcie przygotowywania posiłków. Niemniej jednak w poszukiwaniu wielozadaniowego grilla, warto wziąć pod uwagę propozycję od Clatronic. Grill elektryczny tej marki to praktyczny i korzystny pod względem parametrów wybór.

Zalety
łatwy do wyczyszczenia
szybko się nagrzewa
równomierność podgrzewania
dodatkowa blaszka ochronna
regulacja mocy grillowania
Wady
brak odprowadzania tłuszczu
brak wbudowanego termometru

Poradnik zakupowy: jak wybrać najlepszy grill elektryczny ogrodowy?

Unoszący się dym oraz długie godziny spędzone nad rusztem mogą zniechęcić do grillowania z rodziną w ogrodzie. Aby uprzyjemnić i ułatwić sobie to zajęcie, warto kupić elektryczny grill ogrodowy, który pozwoli na przygotowanie ulubionych potraw o każdej porze roku bez dymu i problemów z rozpalaniem. Ze względu na fakt, że na rynku dostępnych jest wiele modeli elektrycznych sprzętów do grillowania, zawarliśmy w naszym poradniku najważniejsze informacje na temat tego, jakie cechy grilla warto wziąć pod uwagę przy zakupie oraz jakie dodatkowe funkcje powinien posiadać najlepszy grill elektryczny.

Na jakie elementy zwrócić uwagę podczas wyboru:

 1. Dlaczego grille elektryczne coraz częściej zastępują gazowe i węglowe?
 2. Rodzaj i typ konstrukcji dla największej wygody
 3. Czy grill do ogrodu powinien mieć pokrywę?
 4. Moc i maksymalna temperatura
 5. Dodatkowe funkcje, za które dopłacimy
 6. Czy ogrodowe grille elektryczne pozwalają na wymianę rusztu?

Dlaczego grille elektryczne ogrodowe coraz częściej zastępują te gazowe lub węglowe?

Grillowanie z rodziną lub ze znajomymi w ogrodzie to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Ze względu na fakt, że używanie tradycyjnego grilla węglowego bardzo często wiąże się z wdychaniem dymu, trudnościami z rozpaleniem oraz spożywaniem tłustych, ciężkostrawnych posiłków coraz częściej jest on zastępowany przez grill elektryczny. Używanie tego typu sprzętu wymaga podłączenia do zasilania, natomiast z pomocą przedłużacza nie stanowi to w większości przypadków problemu.

Elektryczne grille ogrodowe mają tę przewagę nad tradycyjnymi grillami, że nie potrzebujemy do nich węgla, brykietu czy podpałki, a więc nie emitujemy szkodliwych substancji. Zamiast czasochłonnego rozgrzewania urządzenia, wystarczy, że podłączymy je do prądu. Trzeba jedynie zadbać o odpowiednią długość kabla, aby móc bez problemu postawić grilla w dowolnym miejscu. Ponadto rozpalając elektryczny grill w ogrodzie, nie narażamy się sąsiadom, którzy mogliby się skarżyć na wydzielanie nieprzyjemnego dymu, co może wiązać się również z łamaniem regulaminu obowiązującego na terenie danego ogrodu działkowego.

Warto podkreślić również, że korzystanie z grilla elektrycznego wpływa pozytywnie na walory smakowe oraz niską kaloryczność przygotowywanych potraw. Elektryczny grill ogrodowy w przeciwieństwie do węglowego cechuje się również równomierną temperaturą. Z tego względu każdy przygotowany kawałek mięsa jest gotowy do spożycia w tym samym czasie, bez konieczności spędzania godzin nad grillem oraz kontrolowania poziomu wysmażenia. Zdecydowaną zaletą sprzętu zasilanego na prąd jest również fakt, że nie musimy przejmować się żmudnym i długim czyszczeniem, ponieważ ruszt elektryczny łatwo jest utrzymać w czystości.

Rodzaj i typ konstrukcji – jaki grill elektryczny ogrodowy jest najczęściej polecany?

Dostępne na rynku grille elektryczne różnią się od siebie konstrukcją, wymiarami oraz dodatkowymi funkcjami. Wybierając grilla elektrycznego warto na samym początku rozważyć, jaki rodzaj sprzętu najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Obecnie największą popularnością cieszy się duży grill elektryczny ogrodowy stojący, który najczęściej zawiera dodatkowy stoliczek, pozwalający na trzymanie w jednym miejscu wszystkich niezbędnych akcesoriów do grillowania pod ręką. Co więcej, grill elektryczny na nóżkach możemy regulować, a także odpiąć od stelaża, co umożliwi korzystanie z grilla również pod zadaszeniem.

Wygodne rozwiązanie stanowią również stołowe grille elektryczne, które wyposażone są zazwyczaj w specjalne tace ociekowe na wydzielający się z potraw tłuszcz i soki. Ten rodzaj grilla zajmuje mniejszą powierzchnię i jest łatwiejszy do przeniesienia niż grill stojący, natomiast do jego ustawienia potrzebny jest zazwyczaj dodatkowy stół lub blat.

Dużą popularnością cieszą się również grille elektryczne typu raclette, które posiadają kilka pięter, pozwalających na przygotowanie w tym samym czasie kilku różnych potraw. Górną część stanowi płyta do grillowania, natomiast na niższych poziomach znajduje się miejsce na małe patelnie, na których można usmażyć jajka czy przygotować sos.

Grill elektryczny z pokrywą czy bez – który model do ogrodu wybrać?

Grill elektryczny bez pokrywy to wersja najbardziej zbliżona do tradycyjnych modeli węglowych. Osoby, którym zależy na sporadycznym grillowaniu w ogrodzie powinny być z niego zadowolone. Warto podkreślić jednak, że posiadanie sprzętu bez pokrywy sprawia, że w niektórych sytuacjach konieczne jest zapewnienie zadaszenia, aby do przygotowywanych potraw nie przedostały się jakieś zanieczyszczenia, które naturalnie występują na świeżym powietrzu.

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest grill elektryczny ogrodowy z pokrywą, który pozwala na dodatkowe opiekanie oraz duszenie potraw. Taka forma grillowania jest zdecydowanie łatwiejsza i stabilniejsza niż w przypadku sprzętu bez przykrycia. Używając zamkniętego grilla możemy być pewni, że uzyskamy wysoką i stałą temperaturę, bez nieplanowanych skoków i przypaleń.

Za kolejną zaletę zamkniętego modelu grilla można również uznać fakt, że grillowanie może odbywać się bez względu na warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr czy deszcz. Jednym z wariantów sprzętu zawierającego pokrywę jest grill kontaktowy, który wyglądem przypomina toster i służy do obustronnego opiekania mięs czy pieczywa.

Jaką moc powinien mieć grill ogrodowy elektryczny? Moc i maksymalna temperatura wpływają na szybkość i jakość grillowania

Elektryczne grille ogrodowe pozwalają nam uzyskać równomiernie przyrumienione mięso i doskonale zgrillowane warzywa. Przed zakupem warto zastanowić się, jakie potrawy będziemy przyrządzać, aby dostosować do nich parametry, jakie posiada dany sprzęt. Mowa tutaj o mocy urządzenia oraz regulacji i zakresie jego temperatury.

Zaczynając od kwestii mocy, za standardowy i stosunkowo dobry grill elektryczny można uznać urządzenie posiadające około 1500 W. Grillownica elektryczna o słabszej mocy znacznie wydłuży czas przygotowywania posiłków, co może być szczególnie uciążliwe, jeśli przyrządzamy grilla na większą ilość osób. Natomiast grille elektryczne ogrodowe mające moc powyżej 1500 do 2000 W cechują się znacznie krótszym czasem grillowania poszczególnych potraw. Z tego względu sprawdzą się doskonale w przypadku przygotowywania posiłków na większych spotkaniach rodzinnych czy imprezach.

Czy grill powinien mieć regulację temperatury?

Kolejnym istotnym aspektem jest fakt, czy potrzebny jest nam grill z regulacją temperatury. Dostępne na rynku grille elektryczne mają różne zakresy temperatur: niską, która waha się od 90 do 160 stopni Celsjusza, średnią, która może osiągać do 230 stopni oraz wysoką osiągającą nawet 290 stopni.

Wybór grilla z dużym zakresem temperatury ma duże znaczenie, ponieważ jeżeli przygotowujemy na grillu wiele różnych dań to każde z nich może wymagać od nas różnego sposobu przygotowania. Z tego względu warto zastanowić się, jaki grill elektryczny do steków będzie najodpowiedniejszy, a jaki do warzyw czy kurczaka.

Przykładowo dla zachowania soczystości steka wołowego niezbędna będzie bardzo wysoka temperatura, jednak krótki czas grillowania. Zaś już kurczak powinien być przygotowywany dłużej, ale w niższej, stabilnej temperaturze.

Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć grille elektryczne ogrodowe?

Wybierając grill elektryczny ogrodowy, warto zwrócić uwagę, czy posiada on dodatkowe funkcje lub akcesoria, które nie tylko mogą rozszerzyć funkcjonalność urządzenia, ale również ułatwić nam jego obsługę. Najlepsze grille elektryczne mogą być wyposażone w takie funkcje, jak:

 • Termometr – element ten ułatwi kontrolę nad temperaturą przyrządzanej potrawy, co pozwoli zapobiec np. jej przypaleniu. W termometr zazwyczaj zaopatrzony jest grill elektryczny z pokrywą, w którą jest on wbudowany.
 • System odprowadzania tłuszczu – grille z odprowadzaniem tłuszczu cechują się specjalną pochyloną konstrukcją, która pozwala na sprawne odprowadzanie tłuszczów i soków, zapewniają niższą kaloryczność spożywanych posiłków.
 • Timer – zamiast ciągłego spoglądania na zegarek czy podnoszenia klapy, możemy skorzystać z timera, który będzie monitorował za nas czas grillowania dania. Timer pozwala cieszyć się spotkaniem rodzinnym zamiast spędzania godzin nad grillem.
 • Wskaźnik poziomu wysmażenia – bardziej udoskonalona wersją timera. Wskaźnik informuje nas za pomocą sygnałów dźwiękowych o aktualnym etapie wysmażenia mięsa lub innej potrawy.
 • Wymienne płyty – grill elektryczny z wymiennymi płytkami umożliwi przygotowanie większej ilości potraw za pomocą jednego urządzenia np. tostów czy nawet gofrów

Jaki ruszt powinien mieć grill elektryczny? Ogrodowy model też może mieć różne rodzaje!

Decydując się na grill ogrodowy elektryczny, warto pamiętać o wyborze odpowiedniego rusztu – czy ma być to pełna płyta czy rusztowanie żeliwne. Nie ma w tym przypadku jednej uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od tego, jaki sposób przygotowywania potraw bardziej nam odpowiada.

Pełna płyta świetnie sprawdzi się, jeśli oczekujemy od grilla wielofunkcyjnego gotowania. Można na niej przygotować mięso bez obaw o pełne ściekanie tłuszczu czy marynaty, a także podgrzać inne potrawy tj. chociażby panini. W zależności od potrzeb, można dokonać również wyboru pomiędzy rodzajami płyt. Chcąc uniknąć przywierania dań, najlepszym wyborem będą płyty teflonowe, natomiast wybierając grill z płytą kamienną, będziemy mogli przyrządzić na nim pizzę.

Do przygotowywania typowo grillowanych posiłków lepszym wyborem będzie rusztowanie żeliwne. Uzyskamy dzięki niemu charakterystyczną kratkę na powierzchni dania, a nadmiar tłuszczu zostanie odprowadzony poprzez specjalne otwory.

Podsumowanie. Jaki grill elektryczny do ogrodu będzie najlepszy?

W przypadku osób, które grillują sporadycznie w niewielkim gronie osób, dobrym rozwiązaniem może okazać się prosty grill stołowy bez przykrycia. Natomiast osoby, które korzystają z grilla przez większość roku i regularnie urządzają duże przyjęcia w ogrodzie powinny zdecydować się na duży grill elektryczny stojący z przykryciem.

Niezależnie od wyboru, warto zwrócić uwagę na moc danego sprzętu i czy posiada on regulację temperatury, ponieważ niedopasowanie tych parametrów do własnych potrzeb i przygotowywanych najczęściej potraw może skutkować niezadowoleniem z zakupu.