Aktualizacja: Grudzień 2022

Tworząc ranking wycieraczek samochodowych, przejrzeliśmy wiele opinii i recenzji użytkowników. Tak jak w poradniku zaznaczyliśmy, że na wycieraczkach nie powinniśmy oszczędzać, tak też staraliśmy się wybrać tylko te najlepsze i sprawdzone modele. W zestawieniu umieściliśmy wycieraczki oparte na różnych konstrukcjach, od tradycyjnych szkieletowych po hybrydowe, w różnym zakresie cenowym. Tak, aby czytelnik mógł dopasować na swój budżet. Sprawdź, jakie kupić wycieraczki samochodowe. Ranking zawiera również opis z wadami i zaletami poszczególnych modeli, po to, aby dokonać świadomego zakupu.

Na niewielki budżet
Alca Special SET-U
Alca Special SET-U

Rozwiń

Nasz wybór
Bosch Aerotwin
Bosch Aerotwin

Rozwiń

Wybór premium
Heyner Hybrid SET-U
Heyner Hybrid SET-U

Rozwiń

Nasz ranking wycieraczek samochodowych otwiera Bosch Aerotwin, są to wysokiej jakości bezszkieletowe wycieraczki w dość dobrej cenie. Na nieco niższy budżet i posiadaczom nieco starszych modeli aut z pewnością klasyczne wycieraczki Alca Special zdadzą egzamin. Mimo niskiej ceny i szkieletowej konstrukcji — powłoka grafitowa pióra świetnie oczyści nasze szyby i wydłuży żywotność wycieraczek. Jeżeli ktoś stawia głównie na wysokiej jakości produkty, niezależnie od ceny, to nieco droższym modelem, ale dający wysoki komfort w trakcie jazdy jest Heyner Hybrid. Jak sama nazwa wskazuje, są to wycieraczki hybrydowe, które łączą zalety szkieletowych i bezprzegubowych konstrukcji. W naszym zestawieniu również znalazły się Flash Set-U i Visee Aquatec, które także są warte uwagi. Poniżej opisaliśmy każdy produkt, uwzględniając również jego wady, po to, aby czytelnik mógł dokonać trafnego zakupu.

Spis treści:

  1. Bosch Aerotwin
  2. Heyner Hybrid SET-U
  3. Alca Special SET-U
  4. Flash SET-U
  5. Visee Aquatec
  6. Jak dopasować wycieraczki do auta?

1. Bosch Aerotwin

Bosch Aerotwin
Wycieraczki do samochodu Bosch to jedna z lepszych propozycji oferowana na rynku, choć te niemieckie przedsiębiorstwo znane jest głównie z produkcji urządzeń AGD.

JAKOŚĆ

CENA

Wycieraczki Bosch Aerotwin dzięki swoim doskonałym właściwościom zaliczane są do produktów z wyższej półki. Charakteryzują się zatem dość wysoką ceną, jednak ich jakość całkowicie to rekompensuje.

Model ten pochodzi z serii bezszkieletowej marki Bosch. Wycieraczki cechują się elastyczną konstrukcją, co sprawia, że opady czy też brud są zbierane z jeszcze większą skutecznością. Efekt ten wzmaga fakt, że korpus pełni jednocześnie rolę spoilera, a więc przy większych prędkościach wycieraczki przylegają niezwykle dobrze, dzięki oporowi powietrza, który dociska je do szyby.
Dużą zaletą jest idealne dopasowywanie się wycieraczek do krzywizny szyby w zależności od modelu samochodu, poprzez precyzyjne obliczenie przez producentów stopnia wygięcia szyny. Tym samym wycieraczki z tej serii dostępne są w wielu rozmiarach oraz z różnorodnymi mocowaniami. Niezależnie od tego, jakie auto posiadamy, montaż wycieraczek jest bardzo łatwy, a do tego szybki, dzięki dołączonym adapterom Qucik-Clip.

Jeżeli chodzi natomiast o pióra wycieraczek Bosch, to wykonano je z dwóch rodzajów gumy – twardej i miękkiej. Taka budowa ma znaczący wpływ na ich pracę. Mianowicie miękka, elastyczna strona jak już wspomnieliśmy, służy zapewnieniu właściwego przylegania wycieraczki do szyby. Natomiast część twarda odpowiada za skuteczne usuwanie brudu i wody. Mimo to, wycieraczki podczas pracy są niezwykle ciche.

Podsumowując, wycieraczki samochodowe Bosch możemy śmiało polecić, jeśli zależy nam na produkcie skutecznym i trwałym, który zadba o bezpieczeństwo kierowcy nawet przy trudniejszych warunkach pogodowych.

Zalety
Płaskie wycieraczki zapewniają cichą pracę i pełny docisk do szyby
Wiele wymiarów i typów mocowania do wyboru
Aerodynamiczny kształt w trakcie dużych prędkości dociska wycieraczki do szyby
Połączenie gumy twardej i miękkiej
Połączenie gumy twardej i miękkiej nadaje wysokiej trwałości i skuteczności w czyszczeniu
Wady
Dość wysoka cena

2. Heyner Hybrid SET-U

Heyner Hybrid SET-U
Wycieraczki samochodowe Heyner to doskonałe połączenie konstrukcji płaskiej z tradycyjnym mocowaniem. Ten model od niemieckiej marki cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami, w których użytkownicy szczególną uwagę zwracają na niezawodność produktu Heyner.

JAKOŚĆ

CENA

Wycieraczki cechują się dość charakterystyczną budową. Z jednej strony posiadają metalowe elementy typowe dla wycieraczek szkieletowych, dzięki czemu możemy liczyć na znakomity docisk do szyby również przy większych prędkościach. Zaś z drugiej są elastyczne, co sprawia, że obfite opady czy brud nie stanowi dla nich problemu. Dlatego też za wycieraczki hybrydowe Heyner zapłacimy nieco więcej.

Należy natomiast podkreślić, że całość została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Części metalowe w celu ochrony przed korozją zostały zabezpieczone ocynkowana stalą szlachetną. Do produkcji gumy wykorzystano kauczuk, jednak dla uzyskania jak najlepszych efektów, wzmocniono go nanopowłoką grafitu. W efekcie czego, wycieraczki Heyner Hybrid nie zostawiają na powierzchni szyb smug, a przy niższych temperaturach nie zamarzają.

Zestaw SET-U otrzymamy w wielu rozmiarach oraz z różnymi typami mocowań, zatem bez problemu wycieraczki dopasujemy do swojego samochodu, nawet jeśli jesteśmy posiadaczami nieco starszego modelu.

Zalety
Wycieraczki hybrydowe, połączenie płaskiej konstrukcji z mocowaniem tradycyjnym
Wiele wymiarów i rodzajów mocowań do wyboru
Budowa wycieraczek, stawia opór przy dużych prędkościach
Bardzo wytrzymałe (nawet zimą)
Wady
Dość wysoka cena

3. Alca Special SET-U

Alca Special SET-U
Dla kierowców, którzy preferują klasyczne rozwiązania, nasz ranking wycieraczek samochodowych poleca model od znanego, niemieckiego producenta – Alca.

JAKOŚĆ

CENA

Wycieraczki Alca Special należą do przedstawicieli modeli szkieletowych. Charakteryzują się więc najprostszą budową, za dociskanie pióra do szyby odpowiada bowiem metalowe ramię.
W tym przypadku jednak do produkcji stelaża została użyta galwanizowana (pokryta dodatkową, cienką powłoką metalu) i ocynkowana stal, aby zapewnić nie tylko idealne przyleganie, ale też zapobiec korozji metalu przy dłuższym użytkowaniu. Gumę natomiast wykonano z naturalnego kauczuku, który został pokryty grafitową powłoką. Ten typ powłoki ma na celu poprawić wydajność pracy pióra, co w praktyce oznacza, że woda z powierzchni szyby jest zgarniana z jeszcze większą precyzją.

Warto jednak podkreślić, że rezultaty uzyskane przez wycieraczki tradycyjne nadal będą mniej efektowne niż w przypadku wycieraczek płaskich czy hybrydowych. Stąd też cena za wycieraczki samochodowe Alca jest najniższa w zestawieniu.

Pod względem wymiarów i typów mocowań dostępność produktu jest dość szeroka. Alca Special SET-U będzie się nadawać do większości aut w szczególności tych starszych modeli. Wycieraczki nie są przystosowane jedynie do najnowszych modeli samochodów.

Podsumowując, jeśli głównym kryterium, którym się kierujemy podczas wyboru, jest cena, ale jednocześnie chcemy, by mimo to wycieraczki miały stosunkowo dobrą jakość, to Alca spełni te wymagania.

Zalety
Najniższa cena w zestawieniu
Nadają się do większości starszych modeli samochodów
Powłoka grafitowa gwarantuje długą pracę wycieraczek oraz dokładne zgarnianie wody z powierzchni szyby
Wady
Firma nie produkuje wycieraczek do najnowszych modeli aut
Mniej wytrzymałe i efektywne niż te bez szkieletu

4. Flash SET-U

Wycieraczki bezszkieletowe (płaskie) Flash SET-U
Chcąc zadbać o jak najlepszy komfort jazdy, powinniśmy zaopatrzyć się w dobre wycieraczki samochodowe. Ranking uwzględniając najistotniejsze parametry oferowane przez różnych producentów, nie mógł pominąć modelu Flash SET-U.

JAKOŚĆ

CENA

Wycieraczki Flash to kolejny przykład wycieraczek aerodynamicznych, określanych inaczej jako płaskie. Oznacza to, że są bardzo elastyczne, dzięki połączeniu pióra z ramieniem. Zadaniem takiej konstrukcji jest zapewnienie doskonałej przyczepności wycieraczek również przy dużych prędkościach i większych opadach. Dodatkowo osłona została wykonana z grafitowanej gumy, aby zwiększyć trwałość wycieraczek i ochronić szybę przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Mimo że wycieraczki samochodowe Flash otrzymamy z różnego rodzaju mocowaniami oraz w wielu rozmiarach, to firma nie produkuje tego modelu do najnowszych marek samochodów.

Natomiast sam montaż nie jest problematyczny, gdyż do zestawu podczas zakupu dołączany jest nowoczesny system mocowania Easy-Clip. Pozwala on na szybką wymianę wycieraczek nawet przez osoby mniej doświadczone w tej dziedzinie.

Flash SET-U stanowi zatem doskonałą alternatywę dla osób, które w niskiej cenie poszukują sprawdzonego produktu zarówno na letnie, jak i zimowe warunki drogowe.

Zalety
Bezszkieletowe wycieraczki, które zapewniają cichą pracę i dobry docisk do szyby
Wiele wymiarów i rodzajów mocowań do wyboru (dopasujemy do większości starszych modeli aut)
Nowoczesny system mocowania Easy-Clip pozwala łatwo i szybko zamontować wycieraczki
Osłona w czasie szybkiej jazdy zapewnia opór, który powoduje, że wycieraczki dociskają się do szyby (chroniąc przed ich uszkodzeniem)
Dostępne w niskiej cenie
Cicha praca (brak słyszalnego tarcia)
Wady
Nie produkują wycieraczek do najnowszych model

5. Visee Aquatec

Visee Aquatec
Visee to coraz popularniejsza polska marka, która rozpoczęła swoją historię w 2009 r., wypuszczając na rynek swoje pierwsze pióra wycieraczek. Ranking po przyjrzeniu się ofercie producenta, śmiało może polecić jeden z ich sztandarowych modeli, a mianowicie wycieraczki Visee Aquatec

JAKOŚĆ

CENA

Seria Aqautec uznawana za linię premium powstała, aby sprostać najbardziej wymagającym użytkownikom. Wycieraczki samochodowe Visee precyzyjnie zbierają brud oraz odpady z całej powierzchni szyby.

Jest to możliwie po pierwsze dzięki sposobie konstrukcji wycieraczek, a po drugie ze względu na ich wykonanie. Przy nabieraniu prędkości wycieraczki stawiają opór, co skutkuje dociśnięciem ich do szyby. Nie tylko podczas lekkich opadów, ale także przy wzmożonym deszczu czy nawet zimą, ich praca jest niezakłócona oraz dokładna.

Jak wspomnieliśmy, jest to również zasługa wykonania, a dokładniej materiałów użytych do budowy produktu Visee. Wycieraczki powstały z wysoko gatunkowego, naturalnego kauczuku wzbogaconego specjalnymi dodatkami. Gwarantuje to odporność na promieniowanie UV i związany z nim proces starzenia wycieraczek, wytrzymałość podczas wahania temperatur oraz odporność na zużywanie, które jest spowodowane tarciem.

Klienci wskazują na jeszcze jedną zaletę wycieraczek – cichą pracę przy nawrotach. W dłuższych podróżach lub spędzając codziennie w aucie wiele godzin, jest to szczególnie ważne dla zachowania komfortu jazdy.

Niestety na ten moment produkt skierowany jest do kierowców, którzy posiadają auta o piórach w rozmiarze 450 mm i więcej.
W poszukiwaniu trwałych i jednocześnie atrakcyjnych wizualnie wycieraczek warto przyjrzeć się ofercie przygotowanej przez Visee. Ich szeroka i funkcjonalna gama produktów, pomoże nam zadbać o auto w najdrobniejszych szczegółach.

Zalety
Przy wyższych prędkościach wycieraczki dociskają się do szyby, przecierając ją z większą skutecznością
Wycieraczki wulkanizowane – większa trwałość zwłaszcza zimą
Bezszkieletowa konstrukcja czyści lepiej niż inne klasyczne wycieraczki
Cicha praca przy nawrotach
Wady
Dostępne są tylko wymiary powyżej 450 mm


Jak wyszukać odpowiednie wycieraczki na Allegro?

1. Po kliknięciu w link przeglądarka przekieruje na stronę aukcji. W tym miejscu możemy wybrać rozmiar wycieraczki w mm, zarówno od strony kierowcy, jak i pasażera.

Wybór piór wycieraczek

2. W celu upewnienia się, że dobraliśmy odpowiednie wycieraczki, na poszczególnych aukcjach możemy sprawdzić czy pasują do naszego auta. Nie tylko do marki, ale i konkretnego modelu.

Wybór pojazdu